Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Blizanačka statistika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno Blizanačka statistika

    Dragi moji,
    Čitam vas već dugo, ali sam se tek sada odlučila javiti. Kako sam i sama u iščekivanju sretnog događaja, i to komada dva, u glavi imam tisuću pitanja. Međutim, ono što me trenutno zanima je "statistika", tj. vi koje ste rodile blizance da li se radilo o jednojajčanim ili dvojajčanim i da li su bili u kombinaciji dečko-dečko, cura-cura ili miješano.
    Ja sam trenutno u 13. tjednu, ali još ne znam spol.
    Pozdrav svima i nadam se vašim odgovorima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Draga naša nova trudnice, dobro nam došla! Prije svega, drago mi je da si nam se ovdje pridružila, a onda,predstavi nam se malo više, reci nam svašta o sebi, druži se s nama kadgod to poželiš, kad si sretna i tužna, kad imaš kakvo pitanje ili kad samo želiš s nekim popiti virtualnu kavu.

    A evo sad da ti odgovorim, ja sam rodila dvojajčane blizance, dva dečka, prvi blizanci u obitelji užoj i široj, dobiveni uz pomoć potpomognute oplodnje. Rodila sam sa 35+5 carskim rezom i eto, oni su sada 8 mjeseci!

  3. #3
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Dobrodosla!

    Jednojajcani (jedna posteljica, odvojene amniotske vrecice)
    dva decka
    zaceti prirodnim putem
    u obitelji nije bilo blizanaca ni s jedne strane
    trudnoca uredna
    38. tjedan planirani carski (zadak i poprecno)
    2540g i 2530g
    47cm i 48cm
    APGAR 10/10 i 10/10


  4. #4
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Dorbodošla! Za početak želim ti ugodnu i nadasve duuugu trudnoću i dve žive i zdrave bebice na kraju nje.

    Dva dečaka
    Dvojajčani (snimi sliku u potpisu )
    Začeti vantelesnom oplodnjom (ISCI uspeo iz prve)
    Baka po majci mi je imala blizance ali ja to nešto ne računam
    Uredna trudnoća-radila do 28. sedmice na poslu a sa 34 sam se penjala na komodu i kačila zavese
    Porodila se sa 36+2 carskim rezom iako su momci prednjačili glavicama - tako odlučio 'konzilijum' od doktora koji mi je radio ISCI i doktorke kod koje me je preporučio za porođaj. 2700g/47cm i 2600g/47cm
    Apgar 9/10 i 9/10

  5. #5
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Dobro nam došla!

    Dečki, dvojajčani, prirodno začeti, trudnoća i porod (s.c.) sve ok.

  6. #6
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    dobro nam došla!!!
    dvojajčane curice, IVF-om začete, rođene carski, 34+5, apgari 10/10 i 9/10

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    jednojajčane curice(jedna posteljica odvojene ovojnice)rodila carskim u 37 tjednu,pukao vodenjak. 2750 i 2850, 49 dugačke.
    u obitelji mamina baka rodila 3 puta dvojke a ja sam začeta kao jedna od dvojajčanih blizanaca.
    drago mi je što si nam se pridružila i želim ti svu sreću da izneseš trudnoću do kraja.pusice.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Draga fortune, dobrodošla!
    Ja ti nemam pojma jesu li jednojajčani ili dvojajčani jer su mi rekli tek sa 12 tjedna da su blizanci, pa se tada kao ne vidi.
    Rodila sam carskim rezom (naručeni) sa 37+6 dva dečka.
    3080 i 3070, i oba 49 dugačka. apgari oba 10/10.
    Kod mene nikada nije bilo blizanaca ni u najdaljoj obitelji tako da je s moje strane to čudo neviđeno, a kod muža je imao stric dvojajčane.
    Dečki su prirodno začeti.
    Pusa,pozdrav

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Veliki pozdrav!
    Mi smo dvojajčani, curica i dečko, prirodno začeti prvi blizanci u obitelji.
    Rodila na carski u 38tjednu, dogovoren, beba bila na zadak.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Mi smo dvojajčani blizanci. Dva dečka. Začeti sa klomifenom.
    Rođeni u 32+3, vaginalno, pukao vodenjak.
    Prvi 1780 i 42cm, drugi 1970 i 45 cm. Oba apgar 10/10. :D :D

  11. #11
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Dobrodošla fortune !

    Moji klinci - dvojajčani, dečko i cura, prirodno začeti, vaginalni porod (pukao vodenjak) sa 37+2, dečko 2690g, 48cm, 10/10, cura 2960g, 48cm, 9/10.

  12. #12
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dobro došla nam!
    moji prvi duplići su dečko-cura,
    a drugi dečko-dečko.

    seka i ja smo cura -cura.

    tako da imamo sve kombinacije.

  13. #13
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    dOBRO NAM DOŠLA KOD MENE DEČKO I CURA DVOJAJČANI,RODJENI SA 36+6,U FAMILIJI BLIZANACA KO U PRIČI,SVE BLIŽA FAMILIJA PET PARI BLIZANACA DALJNA FAMILIJA DOSTA,I UŽIVAJ BRZO ĆE PROLETIT TRUDNOĆA. :D

  14. #14
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    uuu, andjeli....vas zbilja ima! to mi je super! :D

  15. #15
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Al kako je krenulo mislim da će ih biti još al ne kod mene jer mislim da se nebi usudila a uostalom četvero djece lijep broj i dosta,a i kolica sam poklonila.

  16. #16
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    viš, mi kolica nakon prvih blizića nismo dali...stajala su godinama u podrumu, i mm bi pitao što ih ne bacimo a ja kao "pusti, trebat će nekom"....e pa na kraju su trebala nama.

  17. #17
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Joj, daj onda da ja naša bacim

    Objašnjenje: opet smo ušli u šiz fazu Mama je na izmaku snaga. Bili smo na moru 15 dana pa još 2 dana kod mojih i zakači nas vikend. U nedelju prepodne sam vrištala na muža ''Daj vodi ih negde, ne mogu više da ih gledam niti slušam, nisu mi se odlepili od guzice 20 dana!!!''

  18. #18
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    a šta da ti kažem clumsy..... te naše guzice su zbilja ljepljive, izgleda....
    ja kažem mm-u da mi ih malo skine s leđa (doslovno skaču po meni), a on mrtav-hladan: ne mogu, ti si mama. ti imaš cicu. (čitaj: ljutim se što još dojiš i mislim da će svi problemi nestati kad prestaneš. moš' mislit!)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Pozdrav,
    dvojajčani, dečko i cura, začeti prirodnim putem, niko u obitelji nema blizance, rođeni 38. tjedan carskim rezom radi zatka, cura 3500/52, dečko 2850/50

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Podižem temu!
    Mi ulazimo u 30. tjedan pa me sada lagano zaokuplja pitanje termina poroda blizanaca! Za sada je sve u redu (kako s bebama tako i s mamom). Iako nam je redovni termin 01.12. kažu da blizanci obično dolaze ranije. Znam da je svako vaše iskustvo jedinstveno ipak me zanima postoje li i koji su razlozi ranijeg poroda.
    Pregledala sam temu "Tko je sve ovdje" i vidim da su bebice većinom stizale oko 37. tjedna, ali ima i onih ranijih pa me zanima koji su razlozi poroda već npr. u 32. tjednu.
    Nadam se da ste shvatili što je pjesnik htio pitati/reći Pozdrav!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    evo, ja sam rodila s 34 tjedna. razlog je bio visoki tlak. točnije rečeno-previsoki zbog kojeg mi je pozlilo.
    kako sam tada ležala u bolnici, zbog sigurnosti beba, i mene, odlučili su se na carski rez.
    (moja pretpostavka je da je zbog mog visokog tlaka S. imao krvarenja tako visokog stupnja)

  22. #22
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    nadam se da ti se neće dogoditi prijevremeni porod, ali dobro je da se informiraš!!
    vjerojatno si već skužila da je termin u blizanačkoj trudnoći 2 tjedna ranije, tj. sa punih 38 tjedana, i s time računaj.
    ja znam samo jednu mamu duplicu koja je izgurala 40 tjedana, a niti ne mislim da je to uvijek dobro, na žalost ima i primjera kad se zadnje dane nešto zakompliciralo.

    no eto, ja sam oba puta dogurala do kraja - 38+6 i 38 - i bebe su bile zbilja velike, zdrave i jake, i za mene je to idealan ishod.

    želim ti od srca da tipkaš s nama još barem mjesec i pol prije odlaska u rodilište!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    želim ti od srca da tipkaš s nama još barem mjesec i pol prije odlaska u rodilište!!
    Hvala ti duplice.
    Ma ne mogu vam opisati koliko si to priželjkujem i koliko me zapravo strah prijevremenog poroda. Ne znam što me spopalo, valjda trema

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Želim tu svu sreću da izdržiš koliko treba i da nas obavještavaš kako napredujete...
    Uh kako je to lijepo iščekivati...

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam rodila sa 35+5,zbog lošeg ctg manje bebe.Ivan je imao srčanu manu i već je u posteljici ostao bez kisika, te počeo umirati. Rodila sam bez trudova, bez puknuća vodenjaka, bez ikakvih bolova ili tegoba.

  26. #26
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno

    Kad smo vec kod termina poroda, zasto se ne ceka pocetak trudova pa onda ev.carski, zasto narucuju 2 tj.ranije (mislim na slucajeve kad su bebe dobro okrenute i kad nema komplikacija), nekak mi se to cini preforsirano. Je li zato da se sprijece ev.komplikacije?I kolko dana se ostaje u bolnici nakon carskog?


    Ma i mene je pomalo strah svega toga, rado bih rodila vaginalno, ali vidim da tu nema nikog tko je tak rodio. Strah me carskog, oporavka nakon anestezije, rez je velik, kak cu hodati, sjediti, dojiti....Ne da mi se duze ostajati u bolnici, a i curka ce me cekati. Prosla sam i anesteziju (endometrioza) i prirodni porod, i izmedju te dvije opcije draza mi je prirodni porod.


    Jel ja to pretjerujem?

  27. #27
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    samo malko.

    ovako, po mom iskustvu i saznanju: čeka se početak poroda, ako je sve u redu, ali to se najčešće ne dočeka jer i sam porod krene ranije od tih 38 tjedana kolko se računa da je puna blizanačka trudnoća.
    ako su djeca položena adekvatno, ide se na vaginalac, ako ne- carski. također se desi da krene prirodni porod, pa se druga beba zaglavi ili ne okrene ili nešto izkrizira pa hitno na carski - najteža varijanta.

    i da, to je da se spriječi da nešto krene po zlu. i ja sam tako mislila kao i ti, i dalje mislim, ali videći više slučajeva kad se pak predugo čekalo i onda se npr. jedna bebica ugušila pupkovinom zadnji dan, ili takve grozote - onda bolje da pokrenu porod malo prije nego krene sam, ako treba, al da se to prevenira.

    u bolnici ostaješ obično 8 dana, do vađenja šavova, eventualno se može 5. dan pustiti, ali ne s 2 bebe, nisam čula puno slučajeva.
    vjeruj mi, neće ti se žurit doma, kolko god je Mare mala i potrebna tebe.
    to je ozbiljna operacija i tijelo mora doć k sebi, a da ne govorimo o naporima dojenja duplića nakon carskog.

    nadam se da ćeš ipak rodit vaginalno!

    e sad, nije točno da nitko nije od nas tako rodio - evo ja jesam, prvi porod.
    s nekih 36+5 tjedana su me zaprimili u bolnicu, s 38 tjedana su mi htjeli inducirati porod, nisam dala pa smo još čekali da krene sam. sa 38+6 sam rodila, počelo je s trudovima, ali pomogli su me dripom jer nije išlo efikasno samo po sebi (tipično za veliki dupli trbuh, kontrakcije su manje učinkovite).
    da možemo birati - uvijek sam za prirodni put. ali ne možemo uvijek. i zato kažem fala Bogu i na carskom, jer spašava živote!

    a curku slatku malenu pripremite i na boravak u bolnici i prije i nakon poroda, ali i na tvoj oporavak i bavljenje s 2 bebe nakon toga.
    nadam se da ćeš naći i način da se s njom na samo pomaziš svaki dan, no to najviše ovisi o tvojoj okolini i logistici - ako drugi rade sve drugo, bit ćeš na konju.
    ja nisam baš to dugo imala, pa su trpili stariji klinci i moj san.

    ali sve se to izdrži, hrabre smo mi!

  28. #28
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    I ja sam vaginalka! Paljetak , ne brigaj

    Duplice, , ste dobro? (malo uzurpiram topic ) (mi krenuli u vrtić :D )

  29. #29
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Evi i ja sam rodila vaginalno u 36+6 tjednu,i prirodnim trudovima.Zadnje dane trudnoće UZV JE pokazivao da su oboje okrenuti ,ali nisu bili,curica je išla glavicom a dečko je bio okrenut na nogice.Sposobnost dr V koji je bio prisutan i okrenuo bebu tako da se sve dobro završilo.Danas su to dva aktivna trogodišnja mangupčića koje obožavam.

  30. #30
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno

    Hvala na info, nisam znala da porod krene sam po sebi ranije. Naravno da cu ja slusati kaj mi dr. kazu, nije to za zafrkanciju, samo kaj znam kaj je operacija pa mi je carski brrrr. Ali ak se mora mora se, samo da sve prodje dobro i bebaci dodju na svijet zdravo.

    Hvala.

  31. #31
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Nemora biti da porod krene ranije, moji su bar sam tad mislila da su dosta veliki ali na ovom forumu vidim da i nisu curica je težila 3620 a dečko 2840.Ja sam, bila jako mršava samo mi se nazirao trbuh.Moj ti je savjet da se čuvaš i da bebe zadržiš što dulje,ja sam imala još dvoje isto male djece doma pa i nisam mogla mirovat curica je imala dvije i pol godine a dečko godinu i pol pol.Pa se možeš mislit,a najviše je naštetila bakterijaE colli koja mi je stvorila glavobolju.Držim fige

  32. #32
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    andjeli ti si heroj!
    i zaista su ti bile jako velike bebe za blizance, bez obzira što nas ima još par takvih tu. obično su ipak do 2500 svaki.

    mamasch
    , jel sve okej prošlo s prilagodbom na vrtić? i moji malci su krenuli, evo ovaj tjedan su doma jer su bubani, inače smo dobro.
    veliki su u školi, odlično im je - a to su pak opet druge brige.....
    no svi smo zdravi i veseli, Bogu fala, pa se neću buniti.
    jedino ta cica.... nikak se riješiti.

    Paljetak, oprosti za OT, drži nam se!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Mi smo stigli u 36+3. Puknuo vodenjak, hitno na CS i eto nas!
    Dečko 2500/46, curica 1940/45.

  34. #34
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    :D :D bravo, bravo!! čestitamo!!!

  35. #35
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    fortune :D :D pusa princu i princezi? Tko je stariji?



    Moji klinci su se solidno prilagodili vrtiću, obzirom da su u njihovoj grupi sve već iskusna vrtićka djeca i da su u startu često mijenjali tete, no na žalost dohvatile su ih vrtićke boleščure pa je malo Sven doma, malo Stela, pa par dana oboje, pa tjedan dana u vrtiću...

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    I mi čestitami i da se brzo prilagodite jedni na druge,
    sretno

  37. #37
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Drage mame blizanaca, mene zanima kada su vam rekli da nosite blizance (na 1. pregledu, ili?). Sundance, kako to da su ti rekli tek sa 12 tjedana- da li si bila na UZV i prije toga?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    baby meni je već na prvom pregledu, sa 7 tjedana bilo vidljivo....2 gestacijske vrećice
    bilo je to par dana pred božić...baš poklon

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Sa 7 tjedana mi je doktor rekao da se vidi da je bila još jedna trudnoća, tj da su bile dve bebice.... da je to u resorpciji... da možda malo prokrvarim a možda i ne.... da je to česta pojava da jedan blizanac ode ali da se ni nezna da je bila blizanačka trudnoća jer se to dogodi u najranijoj trudnoći...
    Onda sam išla sa 12+4 na uzv gdje se drugi doktor čudio prvom da kako je tako pogriješio jer su bebe iste veličine i isto napreduju... Tada su bili oko 5-6cm... I na kraju su se rodili iste veličine i težine...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Meni rekli sa 5 tjedana. Vidjele se 2 gestacijske vrećice.

  41. #41
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Citiraj maksi prvotno napisa
    Meni rekli sa 5 tjedana. Vidjele se 2 gestacijske vrećice.
    i meni. oba puta.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    90

    Početno

    Cao!!
    Ja rodila u 36 nedelji dve devojcice CR
    I 2350g 48cm
    druga 2750g 49cm

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    čestitamo duga!!!!!!! :D :D

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    9

    Početno

    o statistici blizanaca ima članak na:
    http://www.dvojceki.com/index.php?op...strka&Itemid=5

  45. #45
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    mene isto zanima statistika blizanaca prema spolovima. Moji su cura-dečko. Očekivali smo dva dečka, na kraju smo dobili jednu curicu. Svi presretni!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa Vidi poruku
    dobro nam došla!!!
    dvojajčane curice, IVF-om začete, rođene carski, 34+5, apgari 10/10 i 9/10
    Inkubator?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav drage mame,
    Mama sam curki starih 18 mjeseci koje se dosta razlikuju , jedna na tatu a druga veci dio na mene, jedna kovrdzavu druga ravnu kosu, jedna sitnija druga krupnija..Iskreno, malo sam time iznenadjena tim razlikama, da li geni se mogu toliko pomijesati. Koliko su vase duple radosti razlicite/slicne?
    Lp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •