Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: 14 mjeseci

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno 14 mjeseci

    Pozdrav
    Uskoro ću učlaniti moju 14mjesečnu (uskoro) posvojeno curicu u vaš klub
    Molim vas za hitne informacije oko povoljnijih dućana u ZG: dakle - dječja oprema svih vrsta, krevetić (140cm), kišobran-kolica, visoka hranilica...
    i gdje ima zakupiti zaštitnih umetaka za utičnice (navodno ima nešto što se samo vertikalno okrene kad se stavlja utikač unutra).
    Svaka informacija dobrodošla, jer se hitno moramo opremiti, a nemamo naravno ništa. Ne patim na marke i voljela bih da nabavka bude što ekonomičnija.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Imas na Zitnjaku veliki Turbo Limac. Oni znaju imati povoljnih stvari 'no name marke' (to se zapravo radi u Kini za Magmu, jednako kao i za poznate proizvodjace, jedino ovi nalijepe poslije naljepnicu), npr. stolicu za hranjenje.
    Takodjer, imaju popust na gotovinu ako imas njihovu karticu, jedino sto taj popust (izrazen u bodovima) mozes iskoristiti tek kod iduce kupnje. Koliko sam ja vidjela, tamo su najjeftiniji te krupne stvari: krevetici, kolica, podloga za presvlacenje, pa probajte tamo pogledati. MM najradije tamo kupuje jer imaju parkiraliste, imaju sve sto ti treba i jos su povoljni - zadnji put smo kupovali tenisice za M., koje su sa 450 postupno snizene na 280, a imali smo i 180kn bodova, tako da su nas na kraju dosle 100kn.

    p.s.
    drago mi je da vam se sreca osmjehnula i nadam se da cete uzivati u svojoj curici

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Pozdrav
    Uskoro ću učlaniti moju 14mjesečnu (uskoro) posvojeno curicu u vaš klub
    Molim vas za hitne informacije oko povoljnijih dućana u ZG: dakle - dječja oprema svih vrsta, krevetić (140cm), kišobran-kolica, visoka hranilica...
    i gdje ima zakupiti zaštitnih umetaka za utičnice (navodno ima nešto što se samo vertikalno okrene kad se stavlja utikač unutra).
    Svaka informacija dobrodošla, jer se hitno moramo opremiti, a nemamo naravno ništa. Ne patim na marke i voljela bih da nabavka bude što ekonomičnija.
    :D
    Dakle, što se opreme (krevetići, kolica i sl.) tiče, imaš Adax na Velesajmu ili u Maksimirskoj (1 stanica od Kvatrića s lijeve strane u smjeru iz grada), Turbo Limač (najveći je na žitnjaku iza Bauhausa), Baby media shop u King Crossu.
    Ovo za utičnice imaš u DM-u.
    Robice možeš naći povoljno (ali i manje povoljno) po cijelom gradu.
    Igračke su dosta povoljne u Nami.

  4. #4
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Čokolada, čestitam!
    Uživaj u malom zlatu.
    Što se tiče opreme, cure su ti već dosta toga rekle.
    Ja znam da je u Tintiliniću u Dubravi ovih dana rasprodaja jer navodno zatvaraju.
    A za ono što ti nije hitno, preporučam ti da sačekaš Rodinu rasprodaju koja je početkom šestog mjeseca!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Oprema - Baby media shop - King cross i Stupnik-Emmezzeta, Tintilinić, naša 'Forumska burza' na portalu ...
    Pelene i kozmetika - u Getrou je, standardno, sve povoljnije, ali i DM-ov Babylove program dosta mama hvali, navodno je omjer cijene i kvalitete pošten.
    Bodiji i piđame su kvalitetni, lijepi i povoljni u MarksSpencersu, 7 bodija = 210 kuna, 3 piđame = 210 kuna.

    Solidna kišobran kolica trenutačno Chicco ima na rasprodaji - 470 kuna za gotovinu, 500 na karticu. Ima ih u Tintilinićima i Chicco dućanima.

    Ak imate mogućnosti i ako trebaš veće količine odjednom, robicu ti se možda najviše isplati kupiti u Austriji, u H'M-u, sve je povoljnije nego u ZG a roba je dobre kvalitete i dobro izgleda.
    Cipelica ima dobar izbor i u nas, od privatnika preporučam Valeka, a i po dućkasima ćete naći zgodnih i povoljnih stvari.

    Dobar izbor stolića za hranjenje je u Tintiliniću i TL-u.

    O autosjedalicama imaš brdo topica, pa virni na pretražnik.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj SUNCE prvotno napisa
    Bodiji i piđame su kvalitetni, lijepi i povoljni u MarksSpencersu, 7 bodija = 210 kuna, 3 piđame = 210 kuna.
    Na kojoj adresi?

  7. #7
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Sto se visokih hranilica za bebe tice, mi smo jednu rabljenu dobili (ful fancy i skupu),a drugu kupili (ne tako fancy, isto sklopivu i prilicno krupnu)
    za kod bake.
    No, tek sam prije 2 mjeseca vidjela IKEA stolice
    ( http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...03&cattype=sub )
    i totalno se odusevila jednostavnoscu, prakticnoscu i jeftinocom istih.
    Mi smo sad privremeno vani i koristimo trecu stolicu () ovu bijelu IKEI-nu ANTILOP koja kosta svega ~100 kn!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Zastita za uticnice u bilo kojem elektromaterijal ducanu. Po kunu komad.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    probaj staviti što trebaš na forumsku burzu, možda se što nađe...
    uz ovo što su ti cure napisale, zgodne robice (dobar omjer cijena/kvaliteta) imaš u nami na trgu i kvatriću i tintiliniću u ilici. m & s je u kaptol centru, bodiji i pidžamice su im stvarno dobri (ostalo je malo preskupo).
    u bebinom svijetu u dubravi (na okretištu) imaš jako dobrih kinderbeta, a nađe se i svega ostalog.
    suđe, kozmetika, hrana... dm je zakon!
    za igračke će se vjerojatno familija pobrinuti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Čokolada za robicu malo prošeći gradom i potraži u običnim dučanima tipa Uniona, i i raznih onih najobičnijih dućana sa teksitolom. Tu u Trnjanskoj iza suda ima Union, ja danas Roku kupila prekrasni 100% pamučni kompletić potkošuljica (majica bez rukava) i kratke hlačice 32,00 kune, neki dan mu kupila u istom dućanu prekrasnu majicu dugih rukava za 27 kuna. Imaju sve 100% pamuk lijepe, a povoljne stvari. Meni su i Coconutove stvari u Turbolimaču super, a nisu skupe. Oni ionak robicu nose jednu sezonu, pa se ne stigne uništit i istegnut pranjem.

  11. #11
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Hranilice, igračke, kolica = Toys'r'us (Graz) - pogledaj na netu
    hranilice, krevetići = Ikea (do 8/2005 30% popusta na sve krevetiće)
    odjeća - savjetujem ti kupi joj najosnovnije, a onda curku pod ruku i u šetnju gradom. Najosnovnije odi u H&M. Veličine su ti od 80 na više. (Austrijski 80 nešto je veći od našeg).

    I veličine pratiš po bebinoj visini. Uvijek kupi nešto veće.

    Da li beba hoda? Ako da, cipelice + 1 broj više. (pazi na bebin rist i kopčanje). - najbolje kupiti sa bebačem. Odi u Ilicu (iza Frankopanske prema Britancu sa lijeve strane ) i imaš Chicco, Valek, Ciciban, itd...(Bambi, itd...).

    Čarapice sa gumenim gumbekima protiv klizanja po parketu...

    Pelene? Pavlovićeva krema za guzu. Krema za tijelo, + Bepanthen za lice.

    I preporučam ti da razmisliš o dječjem krevetiću (pravom) gdje možeš montirati zaštitnu ogradicu..sve je pitanje da li je slatkica dobar hodač, koliko je visoka, da li zna sići sa kreveta, da li se može prebaciti preko ogradice???

    PS Baš se veselim zbog vas! Kad dolazi mali miš doma?

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Hranilice, igračke, kolica = Toys'r'us (Graz) - pogledaj na netu
    hranilice, krevetići = Ikea (do 8/2005 30% popusta na sve krevetiće)
    odjeća - savjetujem ti kupi joj najosnovnije, a onda curku pod ruku i u šetnju gradom. Najosnovnije odi u H&M. Veličine su ti od 80 na više. (Austrijski 80 nešto je veći od našeg).

    I veličine pratiš po bebinoj visini. Uvijek kupi nešto veće.

    Da li beba hoda? Ako da, cipelice + 1 broj više. (pazi na bebin rist i kopčanje). - najbolje kupiti sa bebačem. Odi u Ilicu (iza Frankopanske prema Britancu sa lijeve strane ) i imaš Chicco, Valek, Ciciban, itd...(Bambi, itd...).

    Čarapice sa gumenim gumbekima protiv klizanja po parketu...

    Pelene? Pavlovićeva krema za guzu. Krema za tijelo, + Bepanthen za lice.

    I preporučam ti da razmisliš o dječjem krevetiću (pravom) gdje možeš montirati zaštitnu ogradicu..sve je pitanje da li je slatkica dobar hodač, koliko je visoka, da li zna sići sa kreveta, da li se može prebaciti preko ogradice???

    PS Baš se veselim zbog vas! Kad dolazi mali miš doma?

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    cokolada, ja pratim od neki dan tvoje postove na temu posvajanja i stalno cmizdrim.
    nemoj sve sa spiska kupiti odmah . kupi ono sto vam treba za prvu ruku. a onda lijepo s curicom u kupovinu

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Hvala, hvala, hvala
    Malena stiže, naime, za 3-4 dana!!! , jer su nas pitali bismo li je uzeli odmah (prije papirnatog rješenja) zato ne mogu nažalost čekati Rodinu rasprodaju, ali već sam zavirila u preporučene dućane , pa preksutra idemo u nabavku.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Prvo, čestitke :D

    Kolica su upitna - moj više skoro ni neće u njih (17mj). Koristimo tricikl sa ručkom za guranje
    Krevet - mi razmišljamo o velikom krevetu sa ogradicom.
    Hranilica - imamo i samostojeću, a jako praktična je prenosna koja se namontira na stol (za djecu do 15kg) cca 250kn

    Na tržnici Savica ima second hand shop na katu baby oprema (krevetići, kolica,...),
    a u podrumu ima dućan sa novom robicom - peri/deri donji dio trenerke za 20kn. Sada kada krenete u parkiće trebat će vam puuno :D
    Ima i dućan sa cipelicama, tkđ podrum.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja isto preporucam veliki krevet. sebastian sutra puni 14 mjeseci i jos uvijek spava s nama u krevetu tako da je kimbac koj smo kupili bacena lova.

    ormar za odjecu kupi takodjer normalne velicine. ja sam pod uticajem hormona kupila preslatku djeciju sobu sa medenim ormaricem, sa krasnom komodicom i to je sve skupa zapravo premalo za sve sto jedno malo dijete treba.

    sobu mozes izdekorirati tapetama i prekrivacima za krevet i jastucima, ali namjestaj kupi odmah za vece dijete

    ona visoka stolica za hranjenje kod njega ne pali, sjedi i jede 5 minuta a nakon toga se izjmigolji i popne na stol. to je moguce jer ima pojas za vezanje od materijala

    kolica koristimo samo kad setamo pse, inace je u slingu, ili sjedi na ramenima ili hoda sam

    kupa se sa nama u kadi, sad vec oce i sam biti u kadi (mi sjedimo sa njim u kupaoni) i na dnu kade ima onaj protuklizajuci tepihic od gume, pokrije dno kade

    trebat ces pribor za jelo i one salice za pijenje sa kljunom

    trebas djeciju kozmetiku (sapun, sampon, gel za tusiranje, mlijeko za tijelo, kremu za guzu za slucaj da ima iziritiranu guzu). digitalni toplomjer, skarice za nokte i grickalicu (kod nas skarice ne prolaze)

    cipelice kupi kad mala dodje

    niej mi jasno ovo da polovna trenirka kosta 20 kuna? pa ja tu toliko platim u prenatalu (kad su rasprodaje). ovi u hr su fakat bolesni sa cijenama odjece i opreme za klince

    i obavezno, ali OBAVEZNO kupi digitalni fotic i slikajte se da vas vidimo sto prije

    sa 14 mjeseci klinci inace vole jesti sami, mozes joj skuhat mrkvice, brokule, tikvice, karfiol, krumpir, grasak i jednostavno joj daj malo u tanjuric pred nju i prije ili kasnije pocet ce prsticima ubacivat u usta. eventualno joj ponudi i pribor za jelo, sebastian je posebno ponosan ako uspije ubacit sam u usta sa zlicom komadic hrane (mi naravno izvodimo od toga citavu predstavu, svi ustanemo i pljescemo i to su ovacije kad ubaci tako klopu u usta pa je onda posebno motiviran da pokusava i dalje)

    dok sam jos zivila u hr ljudi su masovno isli u H&M u grazu pored ikee po odjecu za klince.

    mamma san, H&M inace imaju malo vece brojeve neg ostali

    http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...010_nmstree001 pa pogledaj cijene i sto sve ima ikea u austriji. toys 'r us http://www.toysrus.at/. koliko sam skuzila oni imaju i obleku za klince (kod nas su sam igracke)

    joj da, trebas sjedalicu za auto

  17. #17
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga, još jednom čestitke!
    Nama je DM-ov program Babylove - zakon. Dobiješ po nižim cijenama sve ono ( pa i više ) što inače firme tipa Nivea, Johnsons i dr. skupo naplaćuju. Didaktičke igračke mi kupujemo u Turbo Limaču - najbolji izbor, a cijene - kako koja, no pretpostavljam da vi u Zagrebu imate puno bolji izbor dućana, tako da će ti relevantne informacije najbolje dati tvoje sugrađanke.
    Ako mi još što padne na pamet, pisat ću ti.
    E, možda što se tiče prehrane: ne znam kako ga planiraš hraniti, no ako kupuješ povrće za njega na pijaci, bilo bi dobro da imaš neki svoj provjereni izvor, dakle ženu kojoj možeš vjerovati da je povrće njezino i da nije tretirano svim i svačim. Tako sam ti ja najsretnija kad dođem doma sa špinatom, a iz njega izleti hrpa puževa Ili kad kupim male i kvrgave mrkve ( kupujem od jedne osobe ).

  18. #18
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    cure su sve rekle, ja bi jos samo dodala da mi je ova euforija oko dolaska princeze napokon doma toliko slatka, da bi se najradje prikljucila kupovanjima

  19. #19
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    eto nam motivacije za novo okupljanje zpb! :D
    ja se nisam uopće sjetila prehrane , cure su ti dobro napisale... prosurfaj dohranom i svašta ćeš pronaći, a ostalo pitaj!

  20. #20
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čokolado, svako malo zaletim se na ovaj topic vidi što je novo...

    Ma samo sam ti htjela reći da prije nego što preuzmete slatkicu, porazgovarajte sa njenim tetama o slatkićinim dostignućima (da li zna sama jesti, da li pije iz čaše, da li zna na tutu, voli li spavati sa nekim medom, da li je boležljiva, ima li problema sa nosićem, pije li kravlje mlijeko (moraš pripremiti i klopicu), da li je ALERGIČNA na nešto (penicilin, klopa, proljetne alregije...), itd...).

    Vjerujem da ste u panici...

    Što se tiče kuhanja i vrste hrane, za sada bi trebala biti samo na kuhanom...(juhice sa povrćem, variva, kuhano meso u juhi). Trebala bi imati 5 obroka dnevno.

    Ajme obuzelo me takvo uzbuđenje oko slatkičinog dolaska...ma želim vam sve najbolje!

    I samo puuunoooo strpljenja i još više ljubavi!! Sve joj to treba! A ja joj šaljem, barem ovako virtualno!!

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Baš lijepa tema, i velika sreća s malom curom.
    Moja Katarina je otprilike starosti curice (ne znamo ime), pa čokolada ak kaj mogu pomoći, tu sam.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Čokolada, čestitamo i veselimo se zajedno s tobom. :D

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Stvarno nisam mislila da će par postova o našoj curici izazvati takve "lavine" podrške . Zaista sam sretna!
    Evo marljivo čitam i slijedim savjete...možda bi se od svih prijedloga mogla lansirati kakva modna i kozmetička dječja linija, naravno imenom "RODA" .

    Tete su me obavijestile o svemu bitnom, prohodala je, jako je malena i nježna (73cm, 9kg, cipelice 17) i još je na izmiksanoj hrani, jede sve, pije obično mlijeko na flašicu, ne zna za čašu ni kljun, spava cijelu noć, nije alergična, tuta je nepoznanica, ta se dječica nisu stigla razmaziti i nisu u prilici birati hranu, što im stave u lončić to jedu, a piju čaj kad su žedni.
    I voli pjevati , pomalo sklapa riječi čije značenje učimo ...

    Da li bismo trebali imati doma neku "kutiju prve pomoći" u vidu nekog čaja protiv nečega , sirupa (čepića?) protiv temperature, termometra (kakvog?)

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lupocet sirup za snižavanje temperature, za doziranje pitaj pedijatra, to se određuje prema kilaži. Termometar obični ili digitalni, sa njim se brže izmjeri temperatura. Mi imamo neki Winnie Pooh termometar, precizan je. Nije loše imati rehidromix prah za slučaj proljeva. I da, morate joj naći pedijatra! Ako već niste.

    I ja sam do suza dirnuta vašom pričom želim vam svu sreću.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja imam cepice paracetamola

    pokusaj izbjegavati secer tj miksaj joj sama sokice od svjezeg voca

    mi izbjegavamo kravlje mlijeko, tj ako mu i dajem mlijecne proizvode to je jogurt sa bifido bakterijom jer je najslicnija kultura onoj kaj je u majcinom mlijeku. za dorucak uz zitarice jede sojino mlijeko (HVALA MARTHA). jednostavno mu natopim dovoljno da omeksa (zavisi kaj dajem, neke stvari namocim i sat dva prije neg se probudi). onda mu dio dam u tanjuric da sam jede a paralelno ubacujem i ja u usta. ako ces joj vec i davati kravlje mlijeko nemoj davati punomasno do 3 godine

    djeca u toj dobi ne bi smjela jesti med, vodi racuna da su joj orasi, bademi, jabuke i razna tvrda hrana hrana od koje se moze zahliknuti, poceti gusiti pa to izbjegavaj

    sebastian jako voli skuhane sarafe ili leptirice (pasta). jednostavno skuhas pastu i das joj da se zabavlja sama. to ti je puno bolji izbor od raznih smokija i slicnih grickalica. pokusaj je od malih dana navikavati na integralnu tjesteninu

    i ono sto ti niko nije spominjao pa cu se ja potruditi, djeca nikad ne placu bez razloga. nikad se nemoj oglusiti na nje plac. to je njoj nacin komuniciranja. ignoriranjem plakanja ubijas joj samopouzdanje.

    mozda bi ti bilo spretno prvo vrijeme imat je u vasoj sobi?

    za tutolinu, pa odite skupa u duckas i nek si sama odabere. eventualno je pokusaj stavit da sjedne na tutu kad je dobre volje. ujutro kad se probudi, kad je presvlacis mozes je pokusat posjesti na tutolinu. ako nes obavi, izgrli je i izljubi i pohvali, ak nis ne obavi nego oce otici opet je izgrli i nemoj nis forsirati

    jupi !!!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Cokolada, ja je ne bih vukla okolo po ducanima, barem ne u prvo vrijeme. Radije je sacuvaj tog dodatnog stresa dok se ne privikne na novonastalu situaciju i dok ne stekne nove navike i rutinu. Djeci je uzasno potrebna sigurnost poznatog (zato traze uvijek iste price prije spavanja itd) jer je ionako sve previse kaoticno za njih. Za malenu slatkicu to sve vrijedi jos i vise, jer tko zna sto je dosad prezivjela. Zato savjetujem da u prvo vrijeme uglavnom bude s vama i doma (ovdje spadaju i setnje po parku i nekakvim mirnim mjestima, nikako shoping po gradu i milion posjeta prijatelja), bitno da nema preveliki kaos oko sebe, dok se malo ne opusti.
    Recimo, Mihael koji sad ima 16 mjeseci zna tu i tamo kad se probudi provjeravati zovu li se stvari jos uvijek onako kako su se zvale prije, a kad uvidi da da, onda zakljuci da je sve u redu sa svijetom i krene u akciju

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    jako ces joj vec i davati kravlje mlijeko nemoj davati punomasno do 3 godine
    Ja sam uvijek nailazila na preporuku da djeci bas treba davati punomasno a ne obrano mlijeko. Moze malo vise o ovome?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Čestitam i želim vam puno sreće!




    Ja dajem najmasnije mlijeko koje ima za kupiti,jer mislim da je sve drugo previše razrijeđeno. 8)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Dolega, pa i ja isto, zato se i cudim.

  30. #30
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja nemam nikakav pametan savjet, cure su već puno predložile, nego samo želim čestitati na bebici

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj violet prvotno napisa
    Cokolada, ja je ne bih vukla okolo po ducanima, barem ne u prvo vrijeme.
    violet, i ja sam ovih dana tako razmisljala, nakon sto sam napisala post. coksa, vi niste imale vremena upoznavati se dosad, idi sa sto manje stresnih situacija kad budete skupa.
    jesu ti oni ponudili pomoc psihologa za privikavanje?

  32. #32
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Možda ti stvarno curke dobro predlažu što se tiče hodanja po dućanima...

    Ali trebati će ti cipelice. Već sam ti napisala gdje ih možeš potražiti. Makar su ti tete rekle da nosi broj 17, na papiru joj napravi obris cipelice i to koristi kako bi provjerila njenu veličinu. Ako ima broj 17, onda kupuješ cipelicu broj 18 i bitno je da bude visoka i čvrsta od pete prema zglobiću. (APRICOT JAVI SE!!!)

    Hoćeš li moći biti neko izvjesno vrijeme uz nju doma? Bilo bi dobro. Dijete se mora naviknuti na vas i shvatiti da je nećete napustiti!

    Ajme Čokoladice, dijelim vaše uzbuđenje! :D

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tu pričamo kako dijete u početku treba poštediti stresa, a mislim da bi najrađe sve navalile k njima na upoznavanje

  34. #34
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ms. Ivy, mislim da je slatkica taman ili za mog Lovru ili za tvoj Andrejčeka! Ali s obzirom da je Lovro obećan Edi....

    Ali da bih rado upoznala slatkicu, bih...

  35. #35
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sitnička jest, ali je ipak teža od andreja
    ma, kad se malena malo adaptira upriličiti ćemo okupljanje zpb pa nek' sama odabere!
    čokolada, svakako povedi malenu sa sobom kad kupuješ cipelice, bez obzira na broj treba ih probati radi širine, visine oko gležnja... i trebaju biti broj veće od nogice, ali to će vam u dućanu izmjeriti.

  36. #36
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čokolado, onda javi gdje ideš kupovati cipelice, i eto i nas u shopingu....

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ne stignem ništa napisati od jurnjave za dokumentima, GOMILOM dokumenata, a iza svakog ugla čuči birokrat koji podmeće nogu...

    Dakle, cipelice br.18 sam kupila kod Valeka, i to na sniženju za samo 150 kn :D , jer je bio ostao samo još taj broj. Danas sam joj probala i super su. Lijepo je i što je u MTČ 25%, a u TL i više od 50% za neku robicu, pa smo je za početak super opremili osnovnim stvarima (u cajtnotu smo, još radim, birokracija nas pritišće, pa nemam vremena za puno šetnje).
    Naravno da je nećemo vodati po dućanima, a gosti imaju zabranu dolaska bar do jeseni (baka i deda su jedini s dozvolom).
    Nema pomoći psihologa, niti je država zainteresirana za takvu ideju, ali sigurna sam da se možemo obratiti domskoj psihologinji, djeluje vrlo simpa. Malena nam se od jučerašnje posjete počela jako veseliti, kad nas vidi kroz staklo plješće ručicama. Potpuno se akomodirala i na MM (u domu nema muškaraca, pa joj je on sasvim novi lik).

    I samo još nešto: u potrazi smo za krevetićem 140x70, da ima ogradicu s dvije strane koja se može maknuti i kasnije pretvoriti u obični krevet.
    Nismo još naišli na tako nešto. U bebi-dućanima su samo dužine do 120 (iznimno 130cm). A u dućanima velikog namještaja krevetiće uglavnom ne drže. Ideja?

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ne stignem ništa napisati od jurnjave za dokumentima, GOMILOM dokumenata, a iza svakog ugla čuči birokrat koji podmeće nogu...

    Dakle, cipelice br.18 sam kupila kod Valeka, i to na sniženju za samo 150 kn :D , jer je bio ostao samo još taj broj. Danas sam joj probala i super su. Lijepo je i što je u MTČ 25%, a u TL i više od 50% za neku robicu, pa smo je za početak super opremili osnovnim stvarima (u cajtnotu smo, još radim, birokracija nas pritišće, pa nemam vremena za puno šetnje).
    Naravno da je nećemo vodati po dućanima, a gosti imaju zabranu dolaska bar do jeseni (baka i deda su jedini s dozvolom).
    Nema pomoći psihologa, niti je država zainteresirana za takvu ideju, ali sigurna sam da se možemo obratiti domskoj psihologinji, djeluje vrlo simpa. Malena nam se od jučerašnje posjete počela jako veseliti, kad nas vidi kroz staklo plješće ručicama. Potpuno se akomodirala i na MM (u domu nema muškaraca, pa joj je on sasvim novi lik).

    I samo još nešto: u potrazi smo za krevetićem 140x70, da ima ogradicu s dvije strane koja se može maknuti i kasnije pretvoriti u obični krevet.
    Nismo još naišli na tako nešto. U bebi-dućanima su samo dužine do 120 (iznimno 130cm). A u dućanima velikog namještaja krevetiće uglavnom ne drže. Ideja?

  39. #39
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ah, duplo :?

    Zaboravila sam napomenuti da postoji naravno posvojiteljski dopust od 9 mjeseci , po pravomoćnosti rješenja, a do tada odoh bolovati . AKo se stignemo do kraja opremiti evo nama cure već drugi tjedan doma
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.02.2014. at 21:09

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    U brežicama u baby centru vidjela takav krevetić prije neki dan

  41. #41
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ajme čokolada, kako se veselim s vama! :D
    svakako bi bilo pametno ostati u kontaktu sa psihologinjom, kao friški roditelji imati ćete tisuću pitanja a ipak je to već cijela mala curica!
    a tu na forumu svi stojimo pronto sa savjetima i iskustvima.

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Čokolada, mi smo takav sličan krevet kupili u IKEi

  43. #43
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    :D :D :D

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    čokolada, danima već izbjegavam čitat ovaj topic jer mi odmah krenu suze...toliko vas volim sve iako vas ne znam..želim vam brdo zdravlja i ljubavi! Možda i mi jednom nekog usrećimo..

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    cokolado pa to je krasnooooooooooooo
    cestitam na bebici i na roditeljstvu
    sta se tice opreme.... ma ona je sad vec velika i nista ti nije hitno. krevet mozes kupiti onaj za vecu djecu jer krevetic joj ne treba.
    od igracaka i svih ostalih cuda najvise ce joj trebati vasa paznja, poljubci,zagrljaji, pjevanje i mazenje. sve drugo je bezvrijedno i u njenoj dobi se bebe igraju sa stvarima za odrasle a ne igrackama.
    ajmeeee predivno.. cestitam jos jednom

  46. #46
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Fortuna prvotno napisa
    cokolado pa to je krasnooooooooooooo
    cestitam na bebici i na roditeljstvu
    sta se tice opreme.... ma ona je sad vec velika i nista ti nije hitno. krevet mozes kupiti onaj za vecu djecu jer krevetic joj ne treba.
    od igracaka i svih ostalih cuda najvise ce joj trebati vasa paznja, poljubci,zagrljaji, pjevanje i mazenje. sve drugo je bezvrijedno i u njenoj dobi se bebe igraju sa stvarima za odrasle a ne igrackama.
    ajmeeee predivno.. cestitam jos jednom
    potpisujem...sve je tako lijepo receno

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    107

    Početno

    Ajme, koja sreća ! Ljubite ju, mazite ju, pazite ju........Čestitam.

  48. #48
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čokolado, da li je slatkica napokon došla doma???

    Kako je sve prošlo?

    SViđa joj se sobica? Spava li sa vama?

    Napiši nam nešto! I poljubi slatkicu!

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sutra, sutra!!!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mogu samo zamisliti kako se osjećaš!!!! Želim vam svu sreću svijeta, uživajte jedni u drugima, volite se, pazite i mazite!!!!!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •