Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Višeplodna trudnoća i građa žene

  1. #1
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno Višeplodna trudnoća i građa žene

    Pozdravljam sve od reda i čestitam mamama i sa blizancima i trojkama. Zbilja prekrasno. Kako dugo pokušavamo dobiti bebu, i evo smo došli do prvog Ivf postupka. Što znači da postoji mogućnost da se i ja preselim jedan dan na ovaj topić, što bi mi bilo jako drago. Iskreno govoreći ja bi voljela imati dvojke ili čak trojke, nije mene ničega toga strah. Ali me zanima postoji li rizik i koliki je kad žena nosi dvijke ili trojke, a recimo nije visoka, krupna, može li to imati utjecaja na bebe? Može li doći do oštećenja plodova u trudnoći, kako ste vi to iznosile, pogotovo trojke kad nosite. Za dvojke znam jer u mojoj familiji ima dosta dvojki, ali za trojke me jako zanima, a nisam imala priliku razgovarati s nekim.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Ne znam koliko građa žene može biti "opasna za bebe", ali se u svakom slučaju bliznačka trudnoća smatra rizičnom. Zašto, ne znam točno. Ono što mi je gin. rekao prilikom posljednjeg pregleda jest da se u određenom smislu građa žene dovodi u vezu s terminom poroda. Naime, kod sitnijih mama bebe su ograničene prostorom za razvoj pa stoga češće takve trudnoće rezultiraju ranijim porodom dok je kod visokih mama situacija nešto povoljnija. Ima više prostora pa je vjerojatnost za iznošenje trudnoće do termina veća.

  3. #3
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Pa to mene i brine, recimo volila bi da mi dr. vrati 3 oplođene JS, i kako su sve mogućnosti u opciji kao niti da se primi jedno, tako isto da se prime sva tri. Ja nisam neka krupna žena, sitnije sam građe, pa me starh kako bi bilo ti mojim bebama, može li doći do bilo kakvog oštećenja? Šta ako ima ne bude mjesta, pa ih ne mognem iznjeti, da se rode premalene... svašta mi padne na pamet. Samo me malo strah :/

  4. #4
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Šta ako ima ne bude mjesta, pa ih ne mognem iznjeti, da se rode premalene... svašta mi padne na pamet. Samo me malo strah :/
    ma ne brini, priroda je to sve lipo uredila i bit ce im mjesta. moja rodica je rodila blizance i sve je proslo u redu. trudnoca se vodi kao rizicna, ipak su tu dva djeteta, pred kraj je morala lezat i rodila je na carski ali sad su to dva predivna vesela i zdrava . i nije im bilo malo mjesta i nemaju nikakvih ostecenja

    samo ti ajde opustena u postupak, tu imas i dovoljno briga. bit ce sve dobro!

    sretno!

  5. #5
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    zhabica, dugo te nisam čula na forumu, ti si mi uvijek tako divna

  6. #6
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    zhabica, dugo te nisam čula na forumu, ti si mi uvijek tako divna


    tu sam ja, i previse samo se ne srecemo po temama. imas pp.

  7. #7
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    rebeca - i ja sam cula da grada tj. visina ima veze sa terminom poroda. Ali...

    Ja sam ti visoka 1,58m. Dakle, zbilja sam mala.
    Trudnoca mi je bila sasvim uredna.
    U 38. tjednu planiranim carskim sam dobila dva decka koji su svaki bili po 2.5kg, oboje APGAR 10/10, doma smo isli 4.dan.


  8. #8
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ja sam 1,60 i rodila dvije tratinčice, visina nosi donekle ulogu no ne i presudnu. stvar je samo dužeg torza a time i više mjesta za dječicu no to nije nužno tako. bit će sv super!

  9. #9
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    I još jedna niska mama blizića - 1.58cm i 46kg (pre trudnoće, sad imam nekih 5kg preko). Rodila dve momčine od 2700 i 2600g. Jeste da sam par sedmica pre poroda imala stomak koji se maltene providio ali je sve ispalo najbolje moguće

  10. #10
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Evo i mene to isto zanima kao i Rececu
    Kod mene je problem to što ja imam dvorogu maternicu,
    a u jednom rogu jedva da bi bilo mjesta za 1 bebu
    Da li ima neka od Vas da je sa takvom maternicom rodila dvojke?

  11. #11
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo preciznije, ja sam 160 cm, 50 kg, sitnije sam građe, na meni prednjači ono što nebi trebalo, stomak, guza...
    Ima li tko da je rodio trojke, a da je ovih proporcija?

  12. #12
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    clumsy mom
    marči
    Pooh
    Baš ste me utješile

  13. #13
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Drago mi je da smo te utjesile.


    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Evo preciznije, ja sam 160 cm, 50 kg, sitnije sam građe, na meni prednjači ono što nebi trebalo, stomak, guza...
    Ima li tko da je rodio trojke, a da je ovih proporcija?
    I ja sam bila priblizno tih mjera prije trudnoce.
    Cm su mi i sad isti, ali kg dio se malo promijenio .

    Valjda ce se javiti i koja mama triplica.

  14. #14
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    to nema veze. ja sam 1,80 , bila zdrava, snazna ko dren a trudnocu jedva iznijela, prelezala cijelu u bolnici , na jedvite jade ... a grm babe cimerica od metar i pol rodila i imala super trudnocu s trojkama, cijelu prehodala , a ja ko smizla :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Drage mame, secam se da sam i ja razmisljala o tome kad su bebe bile u stomaku, joj gde ce stati, au, da li ce imati mesta kada porastu. Razmisljala sam - nas troje, jedno po jedno, mama je radjala normalne, ali sitnije tezine za jedno dete. Ja sam se rodila sa 2600. Sada visoka 172, tezine uvek oko 58, nadala sam se, pa, kao, i moja ce deca biti otprilike takva. Kad, jedno 3100, drugo 3400, do termina! Nisam mogla da pretpostavim ni da zamislim sebe da cu imati toliki stomak. Ni ljudi oko mene nikada nisu videli veci stomak. A tu je i faktor tata i tatin rast.

    Bog ipak uredi da za svaku bebicu ima mesta.

    Nikka, u porodilistu sam bila sa zenom koja ima dvorogu matericu. kako mi je objasnila, uvek su dve bebe, svaka zasebno. Iz drugog puta je iznela trudnocu, kada je pazljivije vodjena trudnoca. Prva cetiri meseca je lezela u bolnici, i cini mi se, ponovo na pocetku osmog meseca. Tada sam je i upoznala. To jesu dve manje materice nego sto je jedna. Nije joj bilo prijatno pred kraj. Ali, jedina je pusila! Mnogo sam je grdila. Lekari su se dvoumili za koji porodjaj da se odluce, i, ipak se, uz izazvan porodjaj, porodila prirodnim putem. Dosta se namucila, pa se i njoj cinilo da bi bilo bolje da je to bio carski rez. I jedan se deckic namucio prilikom porodjaja. Sada je naravno sve ok, deckici su kao i svaka druga deca.

    Mislim da je najbolje odluciti se za dobrog lekara koji ce te voditi od pocetka do kraja. Oni odlucuju kad je kraj, procenjuju kada je vreme porodjaju, da se ne bi dogodilo da bebe pate. U slucaju visestrukih trudnoca zaista je dobro da postoji taj cudesni ultra zvuk.

    Pozdrav

  16. #16
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Još jednom . Bit će kako treba biti, evo moja prijateljica rodila jedno, pa jedva na jedvite muke imala problema u trudnoći. A s druge strane druga prijateljica niža je od mene pa dvojke obadvoje preko 3 kg, živi i zdravi.
    Jedino me malo plaši može li biti tih posljedica, zbog recimo skučenosti u stomaku. Npr. može li doći do oštećenja fizički ii mentalno :?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam visoka negdje 1,60. Imala sam rizičnu trudnoću, cijelu preležala, od toga zadnja 3 mj u bolnici. Rodila u 32 tjednu, pukao vodenjak. A moji dečki odlični, dobili apgar 10/10. A danas sa 4 mjeseca pravi mali medeki. Imaju preko 6 kg.

  18. #18
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    maksi, o draga moja ulijevaš nadu i bezbrižnost, meni koja se toliko brine o svemu i svakome, da ja nekada mislim da ću malo skrenuti. Pogotovo kad sada idem u postupak onda mi se svašta brti po glavi sve moguće opcije koje mogu doći u obzir

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    maksi, o draga moja ulijevaš nadu i bezbrižnost, meni koja se toliko brine o svemu i svakome, da ja nekada mislim da ću malo skrenuti. Pogotovo kad sada idem u postupak onda mi se svašta brti po glavi sve moguće opcije koje mogu doći u obzir
    Nemoj se mučiti unaprijed. I ja sam svašta vrtila po glavi i samo stvorila paniku. E sad su blizanci ( nisam iznijela trudnoću kad sam nosila jedno dijete), e kako ću onda ovu. Pa prerano otvaranje. Sva sreća na serklaži. Stalno enterokok u brisu, sva sreća pa nije opasan za trudnoću. Jadan moj doktor, mislim da sam ga izludila. Najvažnije za moju trudnoću je bilo mirovanje, a ja sam stvarnoooo mirovala. Kad sam ušla u 30 tjedan potpuno sam se opustila i eto rodila u 32 tjednu i sve super. Bili su samo 4 dana u inkubatoru, pustili ih doma kad su dostigli kilažu i najvažnije nije bilo nikakvih problema. Od prve minute su bili jako živahni pa su ih stalno hvatali po inkubatoru. Zato, draga ne razmišljaj unaprijed i ne strahuj. I ne istražuj šta može biti.

  20. #20
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    maksi, evo MM se u potpunosti slaže s tobom. A ja ako mislim nastaviti normalno živjeti morat ću to naučiti, pomalo i učim, valjda kako sam sve više u ovome

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    maksi, evo MM se u potpunosti slaže s tobom. A ja ako mislim nastaviti normalno živjeti morat ću to naučiti, pomalo i učim, valjda kako sam sve više u ovome
    Hoćeš, hoćeš draga. Nadam se brzom plusiću kod vas. I ako bude malo više bebica lijepo ćeš se odmarati, izležavati i zaboraviti na sve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •