Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 173

Tema: rad od kuce vs. odlazak na posao?

  1. #51
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Upravo sam i mislila na ovo što piše deaedi. Na poslovnim putovanjima posao se ne odvija samo u radnom dijelu nego i u druženjima s kolegama. Moja poslovna putovanja su znanstveni skupovi, razne promocije, rasprave, rad sa studentima i slično. U većini tih situacija bitnije kontakte sam ostvarivala u neformalnom nego u formalnom dijelu događanja. Zbog toga želim biti slobodna za takvo druženje, bez brige o djeci. Postoji mogućnost da MM bude s djecom dok sam ja zauzeta, ali to opet nije ništa, kao da i nisu sa mnom. Zato, kad idemo zajedno idemo zajedno i nemamo nikakvih obaveza. Kad imamo obaveza ne idemo zajedno.

  2. #52
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ako povedes obitelj na sluzbeni put povedes i obitelj, prednost je u uštedi: putne troškove je platila firma (benzin, cestarina), a za boravak u hotelu MM je obično platio samo neki dodatak za boravak u mojoj sobi koju je platila firma.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Rekla bi da postoje dvije opcije kod rada od kuće:

    1. Rad od kuće, uz dijete
    2. Rad od kuće dok je dijete u vrtiću ili ga netko čuva

    Mislim da je prva opcija teško izvediva dok je dijete malo.
    Ova druga opcija je neusporediva sa prvom. Onda nema razlike da li radis u firmi ili doma. Veliki je dobitak sto ne gubis vrijeme na putovanje s posla na posao.
    X
    Ja cu ustvari pokusati da u delo sprovedem ovu drugu opciju, bas zbog toga da ne bi gubila vreme ne samo u putovanju na/sa posla, nego i ono vreme kad nema sta da se radi, a sto je cest slucaj u veleprodaji... ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava, sa svescu o tome sta sve propustam u n. zivotu

  4. #54
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava,
    A otkuda meni 3000+ postova

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i mene je krenulo s postovima, otkad sam počela raditi
    sad sam u periodu - još sam friška - pa me nisu odmah nakrcali poslom. i baš mi paše to "blejanje", dok traje - dobro je, ja se ne bunim.

  6. #56
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Rekla bi da postoje dvije opcije kod rada od kuće:

    1. Rad od kuće, uz dijete
    2. Rad od kuće dok je dijete u vrtiću ili ga netko čuva

    Mislim da je prva opcija teško izvediva dok je dijete malo.
    Ova druga opcija je neusporediva sa prvom. Onda nema razlike da li radis u firmi ili doma. Veliki je dobitak sto ne gubis vrijeme na putovanje s posla na posao.
    X
    Ja cu ustvari pokusati da u delo sprovedem ovu drugu opciju, bas zbog toga da ne bi gubila vreme ne samo u putovanju na/sa posla, nego i ono vreme kad nema sta da se radi, a sto je cest slucaj u veleprodaji... ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava, sa svescu o tome sta sve propustam u n. zivotu
    Ja već više od 4 godine tako radim i to mi savršeno odgovara. Produktivnost mi je strašno skočila, a o zadovoljstvu poslom da uopće ne govorim. Nisam izolirana - kad želim komunicirati s kolegama imam prilike na bezbroj načina, ali me nitko me ne uznemirava u poslu, ne gubim vrijeme na administrativne poslove, sjednice, čekanja i načekavanja nekoga ili nečeg, nema stresa, tračeva, podmetanja ni intriga. O prednostima takvog rada za obitelj također ne treba uopće govoriti. A i prihodi su mi se povećali, kao posljedica rasta produkcije.

  7. #57
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava,
    A otkuda meni 3000+ postova

  8. #58
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Rekla bi da postoje dvije opcije kod rada od kuće:

    1. Rad od kuće, uz dijete
    2. Rad od kuće dok je dijete u vrtiću ili ga netko čuva

    Mislim da je prva opcija teško izvediva dok je dijete malo.
    Ova druga opcija je neusporediva sa prvom. Onda nema razlike da li radis u firmi ili doma. Veliki je dobitak sto ne gubis vrijeme na putovanje s posla na posao.

    .
    ne mora biti da je tesko izvedivo ovo prvo dok je dijete malo. ovisi puno o djetetu. moja frendica je pocela raditi od doma kad joj je sin bio 2 mjeseca. to dijete je samo lezalo i zabavljalo se, a moja frendica imala griznju savjesti pomalo sto radi. joj, da je meni bio taj luksuz
    isto tako, malo dijete u principu vise spava po danu nego vece. dorian je negdje do godine spavao tri puta dnevno. sad spava jednom, ali sad je veci i moze ici s mm-om, bakom, cuvalicom u park na duze. iako je mm vodio doriana i po 3, 4 sata u setnju od nekih 5, 6mjeseci.

    sto se tice broja 2, nije bas to tako crno, bijelo. jer ne mora dijete biti u vrticu cijeli dan, moze samo 3, 4 sata. i onda doma spava, pa jos dobijes nekih 2, 3 sata, pa navecer. i nije mi to uopce usporedivo s odlazenjem na posao na cijeli dan, cak i ako je s djetetom neko drugi. jer nemas tu obavezu od 10 sati. nego izmedu mozes raditi pauze i biti s djetetom. osim toga, dijete zna da je mama doma, da je tu, da je samo u drugoj sobi.

    ovo za poslovni put se slazem, nije to bas pametna ideja , ali meni bi i to bilo dovoljno, samo da prespavamo zajedno, jer ja znam kako bi moje dijete reagiralo da me ne vidi cijeli dan i kako bi reagiralo da me ne vidi cijelu noc. jedino sto bi ja stvarno se pokusala sto vise druziti s kolegama, tako da bi dosla popiti kavu s njima za doruckom, na primjer, makar bi sjedili odvojeno.

    a da bi mi neki zamjerili, bi. meni su ko trudnici na sluzbenom putu zamjerili sto necu sjediti u autu u kojem se pusi, sto encu sjediti s njima u kaficu za istim stolom jer svi dime ko turcini, jer sam s vecere otisla nakon jela, i nisam ostala na derneku do jutra gdje su se svi ponapijali do besvijesti, i jer sam drugi dan ejdina bila svjesna o cemu se govori na sastanku. eto, ljudi ce ti svasta zamjeriti. mislimd a bi mi manje zamjerili da nisam uopce dosla

  9. #59
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava,
    A otkuda meni 3000+ postova


    jedini nedostatak rada od doma mi se cini da nemas onda vremena za forum

  10. #60
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava,
    A otkuda meni 3000+ postova


    jedini nedostatak rada od doma mi se cini da nemas onda vremena za forum
    Pogledaj broj mojih postova.

  11. #61
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    vidim, al gledam i onaj tvoj post o super radnoj disciplini

  12. #62
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ne bih mogla da podnesem da blejim na poslu u periodima kad se nista ne desava,
    A otkuda meni 3000+ postova


    jedini nedostatak rada od doma mi se cini da nemas onda vremena za forum
    Pogledaj broj mojih postova.
    e, fakat!

  13. #63
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    vidim, al gledam i onaj tvoj post o super radnoj disciplini
    Male pauze su uvijek dobrodošle.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    e sad ste me zamislile... ako ne budem imala vremena da forumarim, odoh ja na posao pod hitno

  15. #65
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    ako ne budem imala vremena da forumarim, odoh ja na posao pod hitno


    ja dosta radim od kuce u opciji 1 (eventualno uz prisutnost MMa koji se, po potrebi, angazira oko djece). moji su klinci navikli na to od kad su se rodili i razumiju sto to znaci. s moje strane, kljucno je fleksibilnost u planiranju - ponekad se djeca zaigraju i napravim puno vise nego sam ocekivala, dok u nekoj drugoj prilici vidim da su prilike takve da je najbolje sve odgoditi. srecom, rijetko mi za vratom vise striktni rokovi, pa si mogu takvu fleksibilnost priustiti, bez frustracije i stresa.
    moje je misljenje da je za djecu dobro da imaju prilike vidjeti kako roditelji rade. povremeno ih dovodim i sa sobom na posao (ako na vise sati, onda samo jednog!).

  16. #66
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa

    moje je misljenje da je za djecu dobro da imaju prilike vidjeti kako roditelji rade. povremeno ih dovodim i sa sobom na posao (ako na vise sati, onda samo jednog!).
    Ovo i ja radim. Smatram dragocjenim to što moja djeca imaju prilike vidjeti mene i MM na poslu - on dosta radi i izvan kuće, ali važan dio posla obavlja doma i djeca ga slušaju. Vodila sam ih na posao i na Sveučilište (dok sam još tamo radila) i u instituciju u kojoj sam sad zaposlena, a koja se nalazi u čarobnom prostoru. To je mojoj djeci jako upečatljivo i puno im znači. Ne mislim time postići nekakvo oduševljavanje mojom strukom nego više uvid u moj život, prostore u kojima se ja krećem i ljude s kojima radim.

  17. #67
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ja sam godinu i pol radila na Med. fakultetu u Grazu. Jedna je kolegica tamo u svojoj kancelariji imala veliki madrac i hrpu igracaka jer bi kao „ponekad dovela djecu (3 i 5 god.) na posao poslije vrtica“. S vremenom mi se cinilo da ta djeca provode vise vremena kod nje nego u vrticu pa sam pomislila – kad savjesni i disciplinirani Austrijanci odluce raditi s djecom, onda se to valjda moze. Tehnicarka koja je radila na pola radnog vremena bi dovodila kcer (8 god) na cijeli radni dan kad su bili skolski praznici. Bilo je bas fora vidjeti njih dvije kako zajedno sjede i pipetiraju. Mislim da je glavni sef znacajno doprinjeo takvoj izrazito child-friendly atmosferi – njegovi su klinci cesto nakon skole vrijeme provodili u zavodskoj knjiznici... Ovdje gdje trenutno radim moji su klinci prilicno neobican prizor kad se pojave, ali moram priznati da ih se prijateljski docekuje.

  18. #68
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    U svakom kolektivu će se uvijek naći netko namćorast.
    Neću ići u seciranje navedenoga.

  19. #69
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj miljica prvotno napisa


    a na sastanak idemo svo troje

    ne verujem da ce iko imati srca da bilo sta kaze protiv kad bude video n. uzivo
    vjerujem da ti je dijete neodoljivo i ne znam u kakvom si odnosu sa šefom, možda kućnom prijateljskom, ali po meni djetetu nije mjesto na poslovnom sastanku, a bome ni mužu
    slažem se sa aleksandrom

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Nemam sa čime nadopuniti Zdenku.


    Evo i jedan link na temu ZA I PROTIV rada kod kuće.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Još jedna koja je za rad uz dijete .

    Do tri godine starosti moje kćeri radila sam većinu vremena kod kuće, a M. je sa mnom išla kad sam nešto morala obaviti van kuće (osim na sastanke, na njih je nisam vodila). Poslije je imala tetu koja ju je čuvala, ali samo 4 sata tako da je opet većinu vremena provodila sa mnom ili s MM-om na poslu (često i s oboje jer su nam se poslovi u jednom periodu nadopunjavali). Epilog toga je da nam je dijete izrazito društveno, da je naučila puno toga o poslovima koje radimo, da lako komunicira sa strancima (pod tim mislim na strane jezike ) i da je općenito njen život obogaćen s puno toga što ni neki odrasli ljudi u svom životu nisu doživjeli. Puno je proputovala, naučila je čak i raditi neke lakše poslove vezane uz grafiku, video i fotografiju, na tim putovanjima je, pomažući, čak znala i zaraditi novac jer je pazila na opremu bolje od nekog "sa strane"... Kad sad razmišljam o tom periodu (iako je i danas s nama kad je takva situacija da je se može povesti) vidim da je to što smo napravili njoj donijelo dosta toga dobrog, a u svakom trenutku je znala da je bar jedan roditelj negdje u blizini ako ga zatreba.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    anita-az, hvala, interesantan tekst, ima zaista korisnih saveta...

    stvarno ce dosta zavisiti od moje discipline i toga koliko cu moci da mm i n. ostavim na miru, tj. ne uplicem se u njihov odnos i dnevnu rutinu koju moraju da izgrade...

    kad smo vec kod toga, na ovu situaciju gledam pozitivno upravo i iz tog ugla sto ce mm moci da provede vise vremena sa n. i to na najraznovrsniji nacin, znaci podelice sa njim i ono lepo a i ono nuzno u roditeljstvu... provodio ga je i do sada, ali je loptica narocito u onim nuznim i ne tako zanimljivim situacijama ipak bila vise na mom delu terena , pa se nadam da ce nas ova zamena uloga jos vise zbliziti...

    sve u svemu, ako se dobro organizujemo, mozemo visestruko da napredujemo, i na poslovnom i na porodicnom i na emotivnom planu...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    mim, thnx

    eto jos jednog dobrog razloga da se potrudim da uspem u svojoj nameri...

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Dobivate li kakvu naknadu na ime režija ili slično ako radite od kuće?

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Već dugo ne radim od kuće (samo kratko tijekom i nakon lock downa), par frendica ima hibrid, nitko im ne plaća režije i sl. Sad si me zapravo sjetila da kad dodje zima i poskupe energenti, to će bit iznatan trošak - grijanje po cijeli dan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.09.2022. at 07:02

  26. #76
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Dobivate li kakvu naknadu na ime režija ili slično ako radite od kuće?
    Md nije dobivao, ali su mu placali i dalje prijevoz kao da ide u ured - pa su to nekako tim pravdali - makar je od kuce sigurno trosio vise rezija nego je dobivao za prijevoz. Ja nista nisam dobivala.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Nista nisam dobivala.

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja ništa ne dobivm, a prijevoz su nam odmah ukinuli.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ne

  30. #80
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ni muž ni ja ništa, ali oboje imali plaćeni prijevoz, ja i prehranu, kao da sam u uredu

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jel netko na radu od kuće sad?
    Jeste li potpisivali neke nove anexe ugovore i slično?

  32. #82
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Mi smo svi potpisivali anekse, jer svi imamo mogucnost rada od kuce. Pa koristis u dogovoru s nadredenim.

    Sent from my IN2023 using Tapatalk

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Privremene, povremene? Kakva prava i obveze imate?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.02.2023. at 15:08

  34. #84
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Moras dostaviti adresu (ili vise njih) s kojih ces radit van firme, potpisat da su udovoljeni propisi zastite na radu (ili ti izlazi firma ZNR da utvrdi imas li sve po propisima ako radis vise od 50% vremena van firme). Svaki zahtjev se odobrava od rukovoditelja (za svaki pojedini dan). Za stalan rad van firme ti poslodavac placa dio rezija, za manje od 50% ne ali dobivas cijeli prijevoz i prehranu.
    Tako nekako je.

    Sent from my IN2023 using Tapatalk

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Mogućnost rada od doma barem 1 ili 2 dana tjedno bi meni bila milina (čak možda nešto i bude takvo u skoroj budućnosti), no stalno rad od doma to mi uopće ne sjeda i ne bih voljela tako on line stalno radit, bit u krpama, nepočešljana, nenašminkana, ne bit među ljudima ovaj opis prepisujem od frendica koje su sebe tako opisale.

    Nama su najavili tu mogućnost rada od doma 1 dan tjedno u probnom razdoblju, traže da dostavimo adresu i da zadovoljavamo uvjete rada od doma (oprema i dr.). Radit će nam privremena rješenja za to probno razdoblje.
    Sami plaćamo trošak režija (internet, telefon, grijanje). Ne znam što će bit s putnim troškovima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2023. at 17:42

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ko kaže Lili da se i doma bar ponekad trebaš počešljati

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jedini problem bi trebao ti biti trčanje s posla doma, ali i to se valjda može složiti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.02.2023. at 18:21

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko na radu od kuće sad?
    Jeste li potpisivali neke nove anexe ugovore i slično?
    Sad je potpisan novi kolektivni, nismo još dobili na uvid pa ne znam, ali očekujem da je to unutra riješeno. Bumo vidli.

  39. #89
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja trenutno radim full time od doma, na proljeće vjerojatno ću raditi dio dana u firmi. Za sad mi ovako jako odgovara. Ništa nisam ekstra potpisivala, pogotovo ne ove nove fore da bi trebala potpisati odakle radim, znači na meni je da li radim od doma ili iz tunguzije, samo da imam internet i da sam dostupna u očekivano vrijeme

    Sve u svemu ako ništa jako žalim što je ovo novo doba nastupilo nakon što su mi djeca krenula u školu, da su bar vrtićke dobi... a opet nisu dovoljno odrasli da ih ostavimo same. Ali doći će i taj dan
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.02.2023. at 21:51

  40. #90
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Svaki dan sam normalno obučena (video callovi), s ljudima se družim na kavama kad mi dođe volja, a ne trošim 1h dnevno na put na posao i nazad.

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Sad sam se sebe sjetila gore sredjena košulja, šminka na video callu,a dole trenirka.
    Ludilo

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ko kaže Lili da se i doma bar ponekad trebaš počešljati
    Ma ja sve po p.s -u ujutro higijena, češljanje, kremice, malo boje na lice i tako to.

    Al u udobnoj pamučnoj trenirci po kući

    Kod nas se sad preferiraju sastanci fizički tako da se jako smanjio broj video callova, pogotovo ako je u igri Oecd.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2023. at 23:26

  43. #93
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sad je potpisan novi kolektivni, nismo još dobili na uvid pa ne znam, ali očekujem da je to unutra riješeno. Bumo vidli.
    Peterlin, ti radiš od doma ili neki mix?
    Znam da i sinovi rade na laptopima, to je isto nezgodacija ako je previše članova obitelji doma za organizirat se.

    Ja sam se iznenadila koliko ljudi kod nas uopće ne želi opciju online rada 1dan od doma (što ja gledam kao veliki benefit za zaposlenike).

    Zastrašujuće je kad pomisliš kakvo im je stanje doma da ne žele ni pod razno doma (a imaju svu opremu, internet, veliki stambeni prostor, ne gube vrijeme na prijevoz, djeca u ustanovama (osim muža koji radi npr u smjenama haha), imaju sve što im treba za posao). Ostala sam paf.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2023. at 23:32

  44. #94
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja mogu dva dana tjedno radit od bilo kuda, al iznimno rijetko koristim tu opciju, a cak i imam prostor u kojem mogu neometano radit. Meni je jednostavno puno draze radit na poslu. A usput mogu i prosetat malo, procakulat s nekim, popit kavu u pauzi. Doduse, velika prednost kod mog posla je sto mi je na manje od 10 min pjeske pa mi je to taman ugodna setnja.

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Eh da to je ona da je čovjek društvena životinja.Iz istog razloga ja ne bi mogla stalno radit od doma.

    U Zg odlasci na posao oduzimaju u prosjeku dosta vremena (ja imam vlak pa ide brzo),no kolegama iz okolice Vel.Gorice ili Ozlja koji putuju na posao treba dosta duže od jednog sata u jednom smjeru. 2-3 sata uštede na dan znači jako puno.

    Recimo 2 kolegice koje ne bi voljele radit od doma žive zapravo dosta daleko od posla,ali očito imaju svoje razloge i to je ok. Mene je samo iznenadilo. Svatko zna za sebe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.02.2023. at 07:03

  46. #96
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kod nas službeno: jedan dan tjedno od doma, bilo koji, po želji, u dogovoru s užim timom.
    Neslužbeno: dolazi i odlazi tko kako hoće (naravno u skladu s obaveznim fizičkim sastancima), osim onih kojima paše da su svaki dan u uredu 8-16, neki rade od doma i cijeli tjedan kad nađu dovoljno dobar razlog da kažu da oni ostaju cijeli tjedan doma.
    Nismo potpisivali ništa.

    Silly, kako misliš da su ti djeca barem u vrticu… misliš da možeš otići bilo kad iz Zagreba? Kako bi onda hendlala djecu i posao?

    Lili, kako misliš “zastrašujuće je kakvo je stanje doma kad ne žele”?

    Ja ne mogu raditi od doma zbog lock-down PTSP-a. Tek sam nedavno shvatila kako su ljudi oko mene bili “samo 2 mjeseca u lock down-u”. Dok je moj osjećaj “godinu dana u lock down-u”.
    Sigurno se mnogi sjećaju mojih anksioznih postova, mene je bilo strah proći s djecom kroz haustor da se svi ne zarazimo od te “užasavajuće bolesti”. A kad smo ju odradili, nizale su se dječje izolacije jedna za drugom, potisnula sam već, ali bili smo u nekih 10-11 izolacija ukupno, od kojih su neke trajale i po 20 dana kako se to slagalo jedno na drugu. A ja sam jos glupi štreber nije mi palo na pamet kršiti ih.
    Škola od kuće, definitivno među najstresnijim stvarima koje sam odradila (a imali smo svakakvih boleština u obitelji, ništa to nije u usporedbi s online nastavnom i mojom djecom ). I jos jedno vrtićko i ja radim jedan od gorih projekata u radnom stažu. Jesam dosta nabrajala?

    Meni je rad od kuće pomisao na sve to, i radim od doma samo rijetko, kad mi je bitno jer imamo neki pregled kod dr i slično pa mi se ne isplati u ured.

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ti radiš od doma ili neki mix?
    Znam da i sinovi rade na laptopima, to je isto nezgodacija ako je previše članova obitelji doma za organizirat se.

    Ja sam se iznenadila koliko ljudi kod nas uopće ne želi opciju online rada 1dan od doma (što ja gledam kao veliki benefit za zaposlenike).

    Zastrašujuće je kad pomisliš kakvo im je stanje doma da ne žele ni pod razno doma (a imaju svu opremu, internet, veliki stambeni prostor, ne gube vrijeme na prijevoz, djeca u ustanovama (osim muža koji radi npr u smjenama haha), imaju sve što im treba za posao). Ostala sam paf.
    Nisam radila od doma ni kad je bila najgora frka. Ja sam bila jedna od troje koji su fizički bili u firmi. Nisu me pitali, ali ja sam osoba koja ima relativno širok djelokrug i može uskočiti za razne stvari (kratkotrajno). Nemam laptop uopće, a ni ne trgam se za to. Zapravo, izbjegavat ću to dokle god budem mogla.

    Ja dobro razumijem ljude koji ne žele raditi od doma. Nemaju sve što im treba za posao, a to je NUŽNI ODMAK od svog doma. Ne možeš se ti skoncentrirati, ne samo ako ti klinci ili bilo tko drugi upada (ili samo misli da može upasti) nego i ako čeka hrpa veša ili teta čistilica negdje u zakutku. Treba tu kompletan reset mentalnog sklopa. Moj dom je moj DOM i ne volim unositi posao tamo. To je mjesto za odmor. Ova korona je donijela gadan udar na privatnost i to mi se nikako ne sviđa. Možemo se mi zaklinjati u sve gdpr cirkusarije, slaba korist. Nakon 37 godina rada, ja nisam spremna za to. Ne volim taj način rada, iako se snalazim sasvim dobro. Odradila sam kojekakve edukacije na taj način (trenutno je u tijeku jedna zahtjevna) ali milije bi mi bilo da su organizirali standardni seminar sa živim predavačem, a ne da se moraš ulogirati i prijaviti ako želiš postaviti neko pitanje. Ima ljudi kojima to odgovara, ali sve u svemu, za mene je kasno.

  48. #98
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    A svatko ima svoju perspektivu. Ja imam službeni laptop jako jako dugo, još negdje od 2004. ili 2005, i tad sam mogla raditi od doma ali je bilo više offline iako je bilo mogućnosti i u nuždi se spojiti no veza je bila slaba (što mi je isto odgovaralo jer sam mogla u miru raditi par sati bez prekida - iako pretežno bilo prekovremeno da nadoknadim što ne stižem u firmi).
    Onda je došao blackberry (ne znam da li ste to ikad imali) - uglavnom to je značilo da su mi svi mailovi počeli stizati svaki dan u bilokoje doba dana (kad god su poslani) i da sam ih mogla čitati doma, na odmoru, u autu, na kavi,... bilogdje gdje je bilo mobilnog signala - ne sjećam se kad je to bilo 2005 ili 2006? I dalje sam službeno radila iz firme ali realno nikad nije bio problem ako sam bolesna da ostanem doma par dana i bolesnjikava radim (i ne dobijem smanjenu plaću i još gore na natučem par dana zaostataka, što je bilo puno gore od par kuna manje plaće)
    Tamo negdje 2010 je nastupila prekretnica, mobilni internet i spajanja od doma su postala full funkcionalna, radila sam na različitim projektima i iako sam u principu radila iz ureda bilokoji dan sam mogla raditi od doma (nitko me nije pitao gdje sam - čak ni svoj stol nisam imala u firmi) samo sam se trebala fizički pojaviti na sastancima.
    E sad 2019 tad već (i opet u novoj firmi) i službeno radimo nekoliko dana od doma ako želimo, sastanci se već počinju organizirati tako da se ljudi od doma mogu spojiti s video callom kao pravilo (bilo je toga i prije ali puno rjeđe i morao si sve unaprijed dogovoriti, sad se već počelo podrazumijevati da se i ta opcija podrži)

    Tako da mi je rad u koroni full time doma došao posve prirodno, meni nitko ne upada i ne smeta mi (djeca su jednostavno cijeli život navikla da to što smo doma bilo mm ili ja ne znači da ne radimo, i ako im damo signal znaju da nas taj tren ne smiju smetati), imam svoj "ured" i mir, organiziram si dan kako mi odgovara, jedino me "žulja" što djeca moraju bit svaki dan u školi, da su manja mogli bi bez problema negdje zapaliti skup s njima pa se međusobno pokrivati tko ih čuva dok onaj drugi radi (to nam je ionako i prije bilo, da imamo pozive i da netko treba mir pa se zatvori u sobu a onaj drugi tad pazi na djecu ako su doma, nakon toga zamjena )

    Što se društva tiče - da u staroj firmi mi je bilo lijepo otić na kavu s ljudima s kojima sam godinama radila (iako je pred kraj bio takav tempo da se nisam mogla maknuti od kompa ni za wc a kamoli neku kavu - znači katastrofa) - ali u novoj firmi znam doslovce jednu osobu, većina tima nije uopće u Hrvatskoj i ionako ću sastanke raditi online. Naravno mislim i u novoj firmi upoznat ljude i sl, ali u ovom trenutku mi baš odgovara da radim od doma i imam svoj mir, svoj tempo i sve organizirano kako mi odgovara.

    Kad djeca odrastu a prije nego odem u mirovinu možda uspijem si složiti neku priču da opet radim full online pa da putujem po svijetu i radim svaki tjedan iz drugog mjesta to bi bilo idealno, odradiš posao i baciš se na šetnju novim gradom/državom.

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Da, svaki posao ima svoje specifičnosti. Kaže kolega da tako radi njegova supruga. Ima laptop i karticu i to je to.

    Aliiii... ne može ti netko virtualno popraviti zube ili operirati slijepo crijevo, ne može ti virtualno ispeći kruh. I ja sam u firmi koja ima fizičku proizvodnju i to ne ide na taj način. Ne mogu naši monteri montirati opremu online. Čak i nadzor je upitan. Imala sam par situacija da se online radi pretkvalifikacija (pa šetaš s kamerom tj. mobitelom na onom gimbal stabilizatoru kroz proizvodnju, pa ti puca veza, pa ovo, pa ono...). Nije sjajno. Možeš više muljati nego kad ljudi fizički dođu pogledati proizvodnju, ali nema to puno smisla jer na kraju im moraš isporučiti pravu opremu. Bratemili, još ne postoji virtualna trafostanica ili elektromotor. Možeš napisati dokumente online, ali ostalo ne ide. Mora netko fizički odraditi svoj posao.

  50. #100
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Pa ne može mi popravit zube virtualno, da. Ja imam posao koji se može obavljati od bilokuda (iskreno smeta me taj termin "virtualno" kao da posao nije pravi - apsoultno je jednako pravi s jednakim ljudima i rezultatima kao da ga obavljam iz ureda, doslovce jedina razlika je gdje se fizički nalaze stolica, stol i laptop dok radim - na adresi A ili B)
    I mi proizvodimo stvari, odnosno komponente koje su jednako ključne kao i hardver i bez kojih ti komadi plastike i metala ne rade

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •