Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: dlačice i što s njima?

  1. #51
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Pa razumijem da jeste, zato i ovaj topik

    S obzirom da ste vi radile ove testove koji su preporučeni Suzizani, tj. njenoj curici i da su ok šta su vam rekli?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Pa razumijem da jeste, zato i ovaj topik

    S obzirom da ste vi radile ove testove koji su preporučeni Suzizani, tj. njenoj curici i da su ok šta su vam rekli?
    Da je to normalno - te dlačice - da bude vjerojatno dlakavija, a inače je tamnoputa i da to nije ništa čudno ni zabrinjavajuće.
    Išla je na redovne kontrole svakih 6 mjeseci, i zbog kontrole kg, jer ima par kila viška, ali i to je ok, rekla je da ništa zabrinjavajuće, samo treba paziti. Čak je rekla da u slučaju ako dobije menstruaciju ne moramo dolaziti, da je to već više manje u toj dobi normalno.

  3. #53
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    170HP,A,T,DHAS
    kaj su ovo pretrage iz krvi za hormone?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    170HP,A,T,DHAS
    kaj su ovo pretrage iz krvi za hormone?
    Pretpostavljam da jesu, nisam sigurna. Trebala bi tražiti nalaze od kćeri.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2

    Početno

    evo upravo probijam led prvo je javljanje u pitanju

    Ovo ljeto i mene su zaprepastile dlačice na pubisu mojoje djevojčice od 8 god. sva sam bila u šoku i mislila da je to samo njoj. Napravili smo sve pretrage koje je pedijatar preporučio i sve je uredu. Očito se radi o novoj generaciji i jednostavno su to početni znakovi puberteta, a menga ne mora još doći cca. kaže lječnik oko 2-3 god. od rasta grudi. Nadam se da će tako i biti.
    ___________________
    Petra 23.06.2001.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno Sorry!

    Bok, cure !Čitam one početne tekstove i ne mogu vjerovati !Te pedijatar pa onda i endokrinolog ??!! Zbog dlačica u 12 godini ??!Helou !
    Meni je to skroz normalno razdoblje !
    I, što kada stignu akne , strije i slično ..pa , nijedan specijalist neće biti dovoljan !)) Ne z nam ! Mislim da ne treba komplicirat i iz svega praviti nauku nego eto, malo seljačke logike !pa, ako smeta - skidajte !! Zašto bi nešto što je danas tako lako rješivo bilo predmetom suza , višednevnih razgovora i slično !Pa , ne ide na plastičnu operaciju !

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    rosmari, čitaj malo bolje - pričamo o dlačicama koje se pojavljuju u 6. godini života, a ne u 12!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno Ups

    Onda se ispričavam ! :/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno Re: Ups

    Citiraj rosmari36 prvotno napisa
    Onda se ispričavam ! :/
    ne trebaš se ispričavat, sve 5

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    8

    Početno

    Bok društvo! Evo mene nakon dužeg vremena.
    Ukratko: ako se sjećate "upala" sam ovdje vrlo šokirana vidjevši dlačice ispod pazuha kod moje kćerkice od tada nepunih 8 g (ljeto 2009.). Bile kod liječnice opće prakse koja nas uputila dječejem endokrinologu. To obavile u 12/09. E sad...čekala, čekala nalaz pa zvala nakon nekog vremena i stigao pred dva dana (valjda se negdje zametnuo). Piše sve ok (predpubertetska faza). Hormoni ok, uzv organa ok,rendgen šake primjeren dobi.Kontrola za 6 mjeseci (pretpostavljam od prvih pretraga tj.pregleda u 12/09, a ne od dobivanja nalaza na kućnu adresu?!). Moj curetak sada ima 8,5g. Dlačice (podosta tamnih) ima sada ispod oba pazuha. Pubičnih još ne vidjeh. Šzo vi mislite što trebam raditi ili neraditi? Nekako sam još uvijek panična, šokirana jer mi sve izgleda prerano ipka.
    PS
    Ja sam mengu dobila s 12,5g. A prve pazušne dlačice s nekoh 10,5 tj.11 g (i to je bilo rano tada). Inače ja sam tamnije puti i dlakavija, ali malena ima svijetlu put (na tatu).

  11. #61
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Evo i nas u istim "mukama".
    Moja ima 8,5g., još nema dlake pod pazuhom, ali su joj sa 7,5 počele rasti pubične dlake, sad su dosta crne, tanke, ravne i relativno kratke i ima ih cca 10 ili više nisam brojala, ali grupirane su na jednom mjestu.
    Također joj je i znoj počeo smrditi baš onako, odraslo...
    Zasad nismo nigdje išli, možda bi trebali odraditi te hormone i rtg šake.
    Inače je dosta visoka -145cm, nije debela - 37kg. Negdje sam čitala da preuranjeni pubertet nastupa ranije kod velike i deblje djece... nešto sa estrogenom i masnim naslagama.
    Najgori mi je taj znoj, bez obzira na redovnu higijenu užasno smrdi. Užasnula me pomisao na korištenje deodoransa, ali sam na kraju ipak kupila u apoteci neki Naturally Fresh roll-on, kao 100% prirodan, hipoalergen, bez parabena, bez mirisa, aluminija.. tako da ga koristimo kad je vruće ili kad ima se više izlaže nekim fizičkim aktivnostima, a to je gotovo svaki dan.
    Imate li vi sličnih problema i što koristite od deodoransa.. preporuke?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno

    hm... imam i ja jedno pitanje na ovu temu... zanima me što kažu upućeni...

    ovako... radi se o visokoj mršavici koja je napunila šest godina. možda situacija i nije nova, ali tek sam neki dan prilikom tuširanja i presvlačenja gaćica primjetila da ima malo dlačica. skroz su svijetle, čak bih rekla skoro prozirne i nisu baš duge.

    neka akcija potrebna? koja? ili ništa? pratit? što točno? kada i kako reagirat?

    mala je sva nježna, osjetljiva i sramežljiva i koliko vidim, nije svjesna postojanja dlačica. trebala bi prijaviti stanje njenoj mami, jelda?


    unaprijed zahvalna na odgovorima,
    brižna čuvalica

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    i mi smo u istoj situaciji.

    mi ćemo u 1.mj. 7 godina i primjetila sam na piši prozirne dlačice,dosta dugačke.(inače je krenula u 1.razred.)

    a ispod ruke...ajme,kako je netko gore napisao-lao neka ženturača se osjeti! kao da ne vodimo osobnu svakodnevnu higijenu.

    zvala sam jučer doktoricu i poslala nas endokrinologu.rekla je da ne treba značiti da postoji problem,ali idemo po redu.

    ono sto mene muči je kako riješiti problem mirisa ispod ruke?dala sam joj vlažne maramice da se obriše nakon tjelesnog,ali nju je sram.jedan dan sam prije jednog rođendana stavila moj rol i to je bio puno pogodak,ali nekako mi se čini da su moji rolovi preagresivni za njenu 6i pol godišnju kožu. pokušat ću sa Arijaninim savjetom. Arijana,jel pomaže taj dezić?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas u istim "mukama".
    Moja ima 8,5g., još nema dlake pod pazuhom, ali su joj sa 7,5 počele rasti pubične dlake, sad su dosta crne, tanke, ravne i relativno kratke i ima ih cca 10 ili više nisam brojala, ali grupirane su na jednom mjestu.
    Također joj je i znoj počeo smrditi baš onako, odraslo...
    Zasad nismo nigdje išli, možda bi trebali odraditi te hormone i rtg šake.
    Inače je dosta visoka -145cm, nije debela - 37kg. Negdje sam čitala da preuranjeni pubertet nastupa ranije kod velike i deblje djece... nešto sa estrogenom i masnim naslagama.
    Najgori mi je taj znoj, bez obzira na redovnu higijenu užasno smrdi. Užasnula me pomisao na korištenje deodoransa, ali sam na kraju ipak kupila u apoteci neki Naturally Fresh roll-on, kao 100% prirodan, hipoalergen, bez parabena, bez mirisa, aluminija.. tako da ga koristimo kad je vruće ili kad ima se više izlaže nekim fizičkim aktivnostima, a to je gotovo svaki dan.
    Imate li vi sličnih problema i što koristite od deodoransa.. preporuke?
    Danas je taj preuranjeni pubertet sve češći i češći, dakle, nije više nešto iznimno, a vjerojatno to možemo većim dijelom zahvaliti rafiniranoj prehrani i mesu našljokanom svim mogućim hormonima.
    "Prirodni" dezić, ne znam više točno šta je i koliko je što prirodno tj. dovoljno prirodno, kupujem u dućanu BIOiBIO, bez boje i mirisa. Taj funkcionira, oni obični kristali ili razvodnjeni kristali (još prirodniji), ima ih i u DM-u, isto su Ok, ali malo slabije djeluju.
    Ima još jednostavnije, tipa rastopljena soda bikarbona u vodi pa ulivena u bočicu za dezić. To ako postoji strah da je ostalo preagresivno i prerano za dijete.

  15. #65
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Večinom koristim onaj obični kristal. U ljekarni ga ima za kupiti pakiranog kao bilo koji drugi dezić. Samo ga se prije uporabe navlaži vodom.
    Mislim da on nema nikakvih štetnih sastojaka, pa bi bio ok za dijete.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    meni je u stvari lagana pomutnja u glavi, ako dijete smrdi ispod ruke,treba se djetetu pomoći i staviti nešto da se riješi problem,a sa druge strane svi pričaju kako su dezići i ini proizvodi preagresivni za djecu! pa ga sada ti znaj!
    hvala za savjete,krenut ću prvo u bio i bio jer sam i ja početkom puberteta koristila kristalni kamen i bio mi je jako slab.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Krenuvši od sebe, rađe se dezodoriram otrovom, nego da smrdim. Nezgodno je za dijete da smrdi pa ga obilježe ko smrdljivca. Onda je do kraja osnovne u gabuli. Ja sam svom nabavila dezić u dm-u kad je "prosmrdio". Davno je to bilo pa se ne sjećam koji, ugl. sad ima 15,5 i koristi "odrasle" deziće (tak i izgleda).

  18. #68
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja sam menstruaciju dobila jako rano ,kraj 4.razreda 9.5god. (tada još ni u školi nismo učili o tome a ni ja pojma nisam imala o tome),inačesam tamnije puti pa su i dlačice ,kad su krenule djelovale užasno. kćerke su mi isto tamnopute tako da su već sad vidljivo dlakave po nogama,a za koju god.krećemo u borbu s ostalim dijelovima tijela.
    meni nikakvi kameni nisu bili od pomoći.krenula sam s onom kremom Lid.....,a kasnije za odrasle.

  19. #69
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je taj preuranjeni pubertet sve češći i češći, dakle, nije više nešto iznimno, a vjerojatno to možemo većim dijelom zahvaliti rafiniranoj prehrani i mesu našljokanom svim mogućim hormonima.
    Al najgore od svega je šta ja stvarno kupujem domače meso isključivo... bez hormona.. prirodna ispaša..
    A prerađenu hranu gotovo da i ne koristimo...


    Dijana76, deodorans stvarno pomaže!
    Posljednje uređivanje od Arijana : 07.11.2010. at 13:30

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    evo da se javim sa iskustvom - kupila sam mojoj djevojčici dezodorans u bio & bio, sve na prirodnoj bazi - spašene smo!!! više nema smrada,nema priča kako je imala tjelesni i kako joj se jako osjeća miris ispod ruke - ona sretna,a ja još sretnija!!!

  21. #71
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    a koji si točno kupila?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    javit ću ti točan naziv kada ga prepišem.
    ugl,došla sam prodavačici i zamolila je da mi preporuči nešto za dijete.

  23. #73
    lanna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Primorje
    Postovi
    5

    Početno

    ciao cure,

    evo ja sam tu, odnosno ja sam llullu, ali sam zaboravila SVE ( i password i mail etcetc....) pa sam se nanovo registrirala..i sad sam lanna Nadam se da se ne ljutite. Nisam bila preaktivna na forumu (a u Rodinim akcijam ne mogu sudjelovati jer nisam iz ZG).
    Kakogod, želim vam izreći nastavak priče svoje kćerkice i tih dlačica Nakon pregleda kod endokrinologa kad je imala 8,5 kg (sve je bilo OK), dlačeice ispod pazuha su se malo zgusnule i tamne su.. polako su počele rasti i na spolovilo - ima ih znatno manje (par, nekoliko) i kao paperje su.. menge nema (još!) i daj bože da tako i potraje.. A ona je eto prije 5 mj. navršila 10 godina!
    Eto, za utjehu svim zabrinutim mamama za svoje kćeri. Inače spada u mršavije i više curice!
    Čitamo se curke

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •