Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 306

Tema: Rodilište u Čakovcu 3. dio

  1. #1
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    ne znam koliko su posjećeni tečajevi za trudnice... ipak se tamo saznaju neke korisne informacije...
    ja i MM smo bili u 6. mjesecu 2007. bilo je cca 10-12 parova i rekli su da smo jako velika grupa?!... to su sve bile žene koje su rodile u 8,9 mjesecu... a gdje su ostale? puno beba se rodilo u 8,9 mjesecu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a možda žena ne surfa doma, možda se ne služi svakodnevno kompjuterom, ne zaboravite da je inf. pismena populacija kod nas u manjini, i da posjetitelji foruma nisu reprezentativni uzorak ...
    Ja sama nisam znala za Rodu prije prvog poroda, iako je baš bila osnovana prije par mjeseci, a da sam išla čačkati po internetu vjerojatno bih našla. Međutim vjerovala sam u dobre namjere djelatnika u našem zdravstvu, i bojala sam se previše ulaziti u detalje oko poroda da ne dobijem strah kojeg inače nisam imala. Nisam imala doduše strah niti prije drugog poroda (iako sam već znala sve što se događa), ali sam imala strah da se neću opet znati obraniti od hrpe rutinskih intervencija i forsiranja poroda za koji sam željela da ide prirodno koliko god može (i bila u pravu, teško je bilo obraniti se).

  3. #3
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    da , žalosno je .. ali pa postoje i časopisi , knjižnice i slično .. nemora postojati isključivo i samo internet .. i kad sam joj ja počela pričati o prirodnom porodu i rodi , gledala me ko da sam neki luđak(pošto nisam trudna ma koliko se trudila , ali ako nisam valjda i nemam pojma o trudnoći i šta ja njoj solim pamet !! za trudnički tečaj su me također blijedo gledali. Jednostavno sam se glupo osječala i uopće neću više davati savjete.E sad jedinu informaciju koju sam od nje dobila jest da tata može na porod - i to bez tečaja??!! :? moguće?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ha čuj, možda da si joj rekla da joj se vrlo lako u bilo kojem hrvatskom rodilištu može dogoditi da joj netko nafrlji drip da hoće iskočiti iz kože od muke, samo zato jer mu se žuri doma na dnevnik, bez obzira želi li ona ili ne prirodan porod ovakav ili onakav, možda bi joj proradila trunka opreza.
    Pa činjenica da je u hrvata prirodan porod naučna fantastika, jer se uvijek nekome od osoblja nekuda žuri, ili mu je baš pri ruci flašica ovog ili onog, pa da se ne pokvari jel' ... ali kad tražiš nakon što te nafilaju svim tim ubrzivačima poroda da ti daju i nešto protiv bolova, e tu već nastupa štednja.

    Ali savjete je uvijek nezahvalno dijeliti onima koji ih ne traže.

  5. #5
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    koliko ja znam, mogu tate na porod i bez trudničkog tečaja. tak je bar bilo pred 8 mjeseci kad mi je frendica rodila

    mi smo prošli tečaj, ali ionak ništa ne pitaju tatu. bitno da plati...

  6. #6
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    slažem se tinna

  7. #7
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    evo, da i ja velim koju...
    ja sam u čk rodilištu bila na carskom (nije bilo druge, zadak!).Najprije lijepe stvari. Moram pohvaliti anesteziologicu i cijeli tim na operaciji. Stručni, brižni...pa čak i zabavni! Tražila sam spinalnu i bilo je super! Bebu su mi odmah stavili na lice. Fenomenalno!!!! :D (obavezno tražite spinalnu ako vam je suđen carski)
    U bolnici sam, kako je i uobičajeno ostala 5 dana. Što se doktora tiče, svi su mi stvarno bili korektni i o.k.

    Problem su čakovečkog rodilišta uglavnom sestre koje su našle pogodno tlo za svoju nervozu i frustracije. A to su prestrašene žene u bolovima i rodilje koje prvi put doje, bez iskustva (i nerijetko samopouzdanja).Sestra Dina, ona starija crvene kose strah i trepet noćne smjene, Liljana i njima slične...Eto, morala sam!
    Da ne spominjem kako nas gledaju u oči i govore da nam nisu nahranili dijete, a kroz nos i usta bebama izlazi mlijeko nakon svakog prematanja! Ne znam čemu...
    Svaka čast sestri Aleni. Melem na ranu. S toliko ljubavi, takta i strpljenja radi svoj posao.

    Uvjeti na odjelu su jad i bijeda. Mi smo se tuširale u onoj kupaonici kraj šok sobe (jer je u velikoj kupaoni stalno bio otvoren prozor zbog "pušioničarki"). Strašno! Ali, to je sad već neka druga priča.

    Uglavnom, cure koje idete rađati, samo hrabro. Ako znate kakav porod želite, nemojte se ustručavati to i tražiti. Tražite i drugo mišljenje. Na to imate pravo. Ako trebate pomoć oko dojenja, tražite je. Ako imate problem sa sestrom...pa postoji netko iznad nje kome je možete prijaviti. Najgore (nažalost) prolaze one koje se stisnu i plaču. Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj curly mama prvotno napisa
    Problem su čakovečkog rodilišta uglavnom sestre koje su našle pogodno tlo za svoju nervozu i frustracije. A to su prestrašene žene u bolovima i rodilje koje prvi put doje, bez iskustva (i nerijetko samopouzdanja).Sestra Dina, ona starija crvene kose strah i trepet noćne smjene, Liljana i njima slične...Eto, morala sam!
    Da ne spominjem kako nas gledaju u oči i govore da nam nisu nahranili dijete, a kroz nos i usta bebama izlazi mlijeko nakon svakog prematanja! Ne znam čemu...
    Svaka čast sestri Aleni. Melem na ranu. S toliko ljubavi, takta i strpljenja radi svoj posao.
    Čakovec je izgleda poznat po tome da sestre lažu rodiljama u lice da nisu nahranile bebu prije vraćanja majci (koja se možda istovremeno ne smije dotaknuti od bolova zbog prepunjenih prsa, pa se izdaja i izmišlja čuda), a kada se majka požali liječnicima, onda jednako tako lažu i pred liječnicom, pa svi skupa uvjeravaju ženu da joj se samo učinilo. Ovo nije prvi komentar na tu temu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj curly mama prvotno napisa
    Problem su čakovečkog rodilišta uglavnom sestre koje su našle pogodno tlo za svoju nervozu i frustracije. A to su prestrašene žene u bolovima i rodilje koje prvi put doje, bez iskustva (i nerijetko samopouzdanja).Sestra Dina, ona starija crvene kose strah i trepet noćne smjene, Liljana i njima slične...Eto, morala sam!
    Da ne spominjem kako nas gledaju u oči i govore da nam nisu nahranili dijete, a kroz nos i usta bebama izlazi mlijeko nakon svakog prematanja! Ne znam čemu...
    Svaka čast sestri Aleni. Melem na ranu. S toliko ljubavi, takta i strpljenja radi svoj posao.
    da, da, veliko DA!... potpuno jednako iskustvo...

  10. #10
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    poznanica iz prijašnje priče je rodila :D .. bebica je zdrava .. a priča je klasična .. glasi " morali su mi dati drip , da budem brže gotova" .. hm .. morali a mislim da i nije tako rano morala u bolnicu .. kad malo dođe k sebi , javljam nove detalje - e da .. smijela je piti vodu

  11. #11
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Danas čula da rodilište sprema proširenje i modernizaciju. Više ću saznati za koji dan. uglavnom povijanje i kupanje planira se obavljati pred mamama u sobama, koje bi po svemu sudeći morale biti dvokrevetne. :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Danas čula da rodilište sprema proširenje i modernizaciju. Više ću saznati za koji dan. uglavnom povijanje i kupanje planira se obavljati pred mamama u sobama, koje bi po svemu sudeći morale biti dvokrevetne. :?
    Onda mi je vrijeme za drugu bebu....

  13. #13
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Znaci po tome ja moram na "poso" i priželjkivati prvu bebu??? Možda je uistinu pravo vrijeme za to...

  14. #14
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ima nas još

  15. #15
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Lijepo je vidjeti pozitivne pomake u čakovečkom rodilištu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    hej
    ! bok cure!! evo mene napokon
    i ja sam cula da se pozitine stvari ocekuju u rodilistu! znaci da i ja moram krenuti na drugu bebu
    a zrinska tebi je vec bilo vrijeme da krenes... mozda se vidimo
    ma ne zezam se, mi cemo jos malo pocekati, ipak bi bilo prerano
    a cula sam da su i babice isle u 12. mjesecu na edukacije za stolcic, prirodni porod i sl.
    principessa, vec sam jedva cekala kad ces se javiti da cujem kak je proslo!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da, mislim da su bile u vž.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da, mislim da su bile u vž.

  19. #19
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    bokić nn24... Kako ste? Beba raste? snašli ste se. Ja još uvijek skupljam informacije i čekam na bolje sutra...a što se informacija za rodilište tiče...Javim točno za koji dan. :/

    PS: nn24-Kakv jebio porod?? :?

  20. #20
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    e...da ne zaboravim...Navodno od 1.1. u čk rodilištu NEMA paketa Sretna beba!!!! :D

  21. #21
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Za Paket SB je informacija točna, ito i za edukaciju babica.

    Još samo da se malo promjeni stav osoblja prema rodiljama (da ne bismo i dalje bile pacijentice), malo više empatije, malo više strpljenja i malo više povjerenja u žensko tijelo i evo ti super rodilišta.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    e...da ne zaboravim...Navodno od 1.1. u čk rodilištu NEMA paketa Sretna beba!!!! :D
    Malo off topic, ali koji je problem s tim paketom? Meni je super bila ona knjižica o djetetu do 1. godine, kao i testeri raznih kremica....

  23. #23
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=&Show=2148

    Tu je sve lijepo objašnjeno
    Nisam zamjetila ništa kontra dojenja u tom paketu.

  25. #25
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    na prvi pogled i nije kontra dojenja, čak bi i čovjek pomislio drugačije.
    no ima jako puno h..... savjeta i proizvoda koji su upravo kontradiktorni i potkopavajući za dojenje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    ja se još uvijek ne usudim još jednom u rodilište... mislim da bum pričekala dok se stvari dosta ne promijene, a ak bebač dođe prije otišla bum negdje drugdje.


    uglavnom, prošli tjedan mi je poznanica rodila i platila je doktoru 200 eura za porod (on joj je na pregledu rekao da bi ju mogao poroditi i danas ako želi - čitaj: ak da pare)

    mislim da se u bolnici još ne boje dovoljno da bi se mijenjali

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa je li joj došao na kraju van svoje smjene na porod?

  28. #28
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Ja još nisam rodila, ali zanimajući se malo i slušajući iskustva čini mi se da kreće na bolje. Sutra mora izaći članak u Večernjem o rodilištu...pa da vidimo.
    Što se tiče plaćanja...Nitko nikog nije "silio"da plati. Porodili bi doktori i bez love.
    Ja nedavno čula užasnu priču gdje je rodilja u želji da rodi na određeni dan platila 200eura. Jer joj je datum odgovarao. Pa se pitam tko je onda kriv. U pitanju je čista matematika...ponuda i potražnja...Da žena nije htjela nešto posebno...nebi ni platila. A uostalom...stvar je u ženama. :?

  29. #29
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja ne bih optuživala žene, mislim da je stvar kompliciranija, da je problem u društvu i da smo na neki način svi mi žrtve toga, kako žene, tako i liječnici i babice i na kraju djeca. Da se u društvu ne očekuje tolika efikasnost, što više toga u što manje vremena, da postoji razumijevanje da nad nekim stvarima imaš kontrolu samo do neke granice i poslije više ne (život, bolest, smrt), da postoji veća vjera u žene, njihove sposobnosti i njihove osjećaje, kako od strane muškaraca, tako i od samih žena, da smo manje opsjednuti sa savršenošću, da cijelo društvo nema toliko a priori povjerenje u tehnologiju, bez da se prvo uvjeri u dokaze, bilo bi drugačije, drugačija bi bila očekivanja i žena i med. osoblja na porodu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    to što žene žele svojeg liječnika (svoju primalju svjededno) na porodu, je sasvim razumljivo, normalno, najnormalnije.
    To što ne postoji legalan način da se to i plati, nije normalno, jedna je od nakaradnosti komunističkog sustava, gdje se sve "ženke" pokušavalo strpati u boxove, isporađati, istretirati, "obraditi" na neki unificirani vojnički način, bez i trudnke individualnog pristupa, ili barem mogućnosti da se on plati.

    Zašto bi ijedna normalna žena željela nakog xy nepoznatog anonimusa da joj prčka po međunožju i djetetu, ima li ijedan razlog. A prisiljene smo se podati svakom, baš svakom prolazniku kroz hodnike te bolnice, kao da smo državno vlasništvo. To sustav predviđa. U Zagrebu ti se čak može dogoditi da ti prčka neki student.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Susjeda mi rodila prije 10 dana i od svih nabrojanih novosti jedino su paket i previjanje u sobama za sada

  32. #32
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Ima tekst u večernjem..na netu i sutrašnjem broju. Uglavnom planovi postoje, a realizacija???HMMM...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Ima tekst u večernjem..na netu i sutrašnjem broju. Uglavnom planovi postoje, a realizacija???HMMM...
    Tekst je tipa "ki bi da bi". Sve je to lijepo, divno i krasno isplanirano, no i ja sumnjem u skorašnju realizaciju... Davno, kad sam radila kao novinar, dr. T. svečano je rekla da su u fazi kupovine kade... To je stvarno bilo davno....

  34. #34
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    ja čula da je kada već pred 3 godine kupljena i čeka...Navodno nema educiranog kadra. Pa sad si ga znaj...

  35. #35
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Nema kade, sigurno.

  36. #36
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj majjja prvotno napisa
    Susjeda mi rodila prije 10 dana i od svih nabrojanih novosti jedino su paket i previjanje u sobama za sada
    Previjanje u sobama?
    Sviđa mi se!

  37. #37
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    mali korak za čovječanstvo, ali veliki za čakovečko rodilište

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    previjane u sobama znači i da nema više nadohrane majkama iza leđa. još jedan plusić

  39. #39
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja ne kužim u čemu je problem. Kad sam ja rodila 99 godine, djecu su previjali i kupali u sobama. Jedna sestra je vozila sa sobom onaj običan ormarić za previjanje, a "kupanje" je bilo pod pipom u umivaoniku. Oni ih ionako ne kupaju ko mi doma (polegnute u kadicu) nego pod tekućom vodom. A sobe us bile iste ko i sada i bilo nas je po 3 s bebicama u sobi.
    I onda su to ukinuli. Nikad nisam skužila zašto i zašto je to sad problem vratiti :?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    da, nece vise biti onog "molim vas da mi ne hranite dijete, imam dosta mlijeka" a ona meni donese dijete koje spava ko hipnotizirano i ima bijela usta... opet ja: "molim vas, prosli put...." neka jako mlada:"nisam, nisam, nisam.." (hmh, sto se branis kad nisam ni rekla do kraja.. :?) opet ista prica...
    ne znam, dosta je to (bilo, nadam se) kontradiktorno, forsira se (na prvi pogled) dojenje, a onda dohranjuju dijete.. pa pedijatrica pita jel "doslo" mlijeko, a meni prijeti ozbiljna upala.. tsss...
    ne znam kako je to funkcioniralo s kolicima za prematanje i kupanje pod pipom, al uopce nemam nista protiv da se napravi stol za previjanje... isto tako, da se sobe rasterete od 3 zene s 3 djece u sobi... po ljeti stvarno nije ugodno...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    pa je li joj došao na kraju van svoje smjene na porod?
    sve se odvijalo u njegovoj smjeni. došla je na kontrolu, on joj je ponudio drip i ona je pristala. Vjerujem da je tako napravila jer joj je prvi porod bio traumatičan (kad mi je prije samo par mjeseci prepričavala išle su joj suze na oči, a stariji klinac je skoro 6 godina star). Na prvom porodu nikom nije platila i tretirali su je kao smeće od početka do kraja. Kao što rekoh, to je bilo davno, možda bi sad bili bolji, ali ona nije htjela riskirati.

    Meni najviše smeta što žene imaju osjećaj (možda i opravdan) da će ih tretirati loše ako nikome ne plate.

    Ja nisam nikome platila i imala sam problema na porodu. Kasnije taj dan me dr. T. pozvala na red što toliko plačem, a beba mi je bila u inkubatoru

    Što se tiče dojenja, stvarno je bolje da više bebe ne voze na prematanje jer meni su isto hranili bebu (kad sam ga konačno dobila u sobu), a ja muku mučila s navalom mlijeka. Ali uspjeli smo usprkos njima i još ga dojim.

  42. #42
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    frendica rodila prije par dana. treći put. veli da ne zna kaj se dogodilo sestrama. (ja pretpostavljam ) "kak ide dojenje?" , "možemo li pomoći?", "nema problema..."
    taman se bila nabrusila...a kad ono

    Ajde, super!!!
    Kreće se, kreće...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    jupi :D

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Taman sam pomislila da se stvari mijenjaju, kad saznah slijedeće: prijateljičina sestra jučer je rodila carskim rezom i za to platila 200 eura. E sada, znam da žene nažalost plaćaju za porod, no njen carski nije naručen od strane same rodilje. Naime, ona je prije par godina u Čakovcu rodila prirodno, no s lošim posljedicama. Ima preusku zdjelicu ili što već i liječnici su forsirali prirodni porod koji je trajao satima, na kraju je beba skoro umrla, agpar je bio 0, reanimirali su ju i tako to, mala danas ima neke posljedice (hvala Bogu ne velike) tog poroda. I upravo da se ne bi ponovila ta situacija liječnik joj je sugerirao carski rez. Međutim, rekao joj je da košta 200 eura. Nije mi jasno kako je to moguće? Btw, cura je siromašna i sad su je još i oderali.....

  45. #45
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Taman sam pomislila da se stvari mijenjaju, kad saznah slijedeće: prijateljičina sestra jučer je rodila carskim rezom i za to platila 200 eura. E sada, znam da žene nažalost plaćaju za porod, no njen carski nije naručen od strane same rodilje. Naime, ona je prije par godina u Čakovcu rodila prirodno, no s lošim posljedicama. Ima preusku zdjelicu ili što već i liječnici su forsirali prirodni porod koji je trajao satima, na kraju je beba skoro umrla, agpar je bio 0, reanimirali su ju i tako to, mala danas ima neke posljedice (hvala Bogu ne velike) tog poroda. I upravo da se ne bi ponovila ta situacija liječnik joj je sugerirao carski rez. Međutim, rekao joj je da košta 200 eura. Nije mi jasno kako je to moguće? Btw, cura je siromašna i sad su je još i oderali.....
    Frogy, nije ni meni jasno.
    Mišljenja sam da se žene trebaju (znati) postaviti u takvoj situaciji i naravno postaviti pitanja: kako, zašto...?
    Dakle, tog doktora je trebala pitati zbog čega treba platiti 200 eura, provjeriti informaciju u bolnici i u krajnjoj liniji- prijaviti konkretni slučaj. Ne samo platiti 200 eura.
    O mitu u čakovečkom rodilištu se već dosta pisalo i na ovim stranicama i poznata je stvar da žene masovno plaćaju za porod da bi imale bolji tretman i da bi se što je moguće "manje mučile". Neke od njih su i mene nagovarale da se "dogovorim"( i to pričama što bi mi se sve moglo dogoditi ako to ne napravim). Tarife su razne od 500 kn do 300 eura.
    Ja sam silno željela roditi, ali ispalo je tako da sam morala na carski...Nikome nisam ništa platila. Nitko nije ništa ni tražio, a i da je- zažalio bi.

  46. #46
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    jedna moja susjeda je rodila pred par dana u našem rodilištu, i po pričanju njenog brata, sve sama pozitiva

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj curly mama prvotno napisa
    Ja sam silno željela roditi, ali ispalo je tako da sam morala na carski...
    a kaj, carski nije porod?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    valjda je to kak naletiš...

    stvarno sam čula i jako dobre i jak loše priče

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Baš tako, kako naletiš. Ja imam odlična iskustva iz čk rodilišta, što se tiče poroda. Rodila sam carskim rezom koji je trebao biti planiran, ali se bebač požurio nekih 10-tak dana, pa je ispao neplaniran. Uglavnom, liječnik s kojim sam dogovorila carski (imala sam medicinske indikacije, dakle drugačije ni nisam mogla roditi) dao mi je čak br. mobitela. I tu noć, kad se bebač požurio, zvala sam ga na mob i čovjek je došao zbog mene usred noći da me porodi. Nije tražio ni kunu, makar je možda na to imao pravo jer u bolnici je bilo dežurni liječnik koji me mogao i sam poroditi.

  50. #50
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Uglavnom, liječnik s kojim sam dogovorila carski (imala sam medicinske indikacije, dakle drugačije ni nisam mogla roditi) dao mi je čak br. mobitela. I tu noć, kad se bebač požurio, zvala sam ga na mob i čovjek je došao zbog mene usred noći da me porodi. Nije tražio ni kunu, makar je možda na to imao pravo jer u bolnici je bilo dežurni liječnik koji me mogao i sam poroditi.
    draga frogy...
    ak je taj doktor došao na tvoj poziv usred noći- onda je, sigurna sam i očekivao neku šušku. (osim ak niste "best pals" ili tak nekaj )
    znači, ti si rekla "baš vam hvala..."

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •