Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 143

Tema: da napisem koju dok mi ksjusa spava u krilu

  1. #1
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno da napisem koju dok mi ksjusa spava u krilu

    pocelo je u petak navecer kao menstrualni bolovi koji nisu bilo konstantni nego su dolazili u intervalima od oko 20 minuta, pola sata, pa nekad i sat itd. bili su uglavnom dosadni--spavala sam sjedecki u dnevnoj sobi jer zbog njih nisam mogla lezati. bila me malo frka jel to normalno (naravno, uvijek se zabrines) pa sam se muvala po mejlu sa saradadevii, a bila sam i na sms-u s babicom. obje su mi predlozile isto--kupanac i spavanje. poslusala sam ih. babica je rekla da joj javim ako bolovi postanu cesci, ali nisu, pa sam docekala jutro sjedecki. uspjela sam se cak malo i naspavati.

    ujutro sam skuzila da "imam vremena", pa smo isli svi zajedno--moj frend, boris, fedja i ja--u king cross kupiti sjedalicu za malu (to sam, biserka, zaboravila kupiti ranije), i tamo su me povremeno sarafili ti trudovi, ali mi je pasalo da sam vani i da mi nesto smece misli s toga. onda smo se vratili, isli kod mojih na rucak, sve lezerno, a mene sve cesce boli. reko borisu nakon rucka--idemo mi doma (htjela sam kod njih malo odmoriti, ali su bolovi postajali jaci i cesci pa se nisam nikak mogla namjestiti, a nisam htjela da oni vide da se nes dogada). kad smo dosetali do naseg haustora, ja sam se vec jedva popela po stengama na 3. kat, a on je ostao dole s fedjom igrati nogomet. bolovi su mi uglavnom isli na nerve jer ih je bilo prilicno tesko "odradivati". morala sam na wc obaviti "veliku"--kod mojih mi to nije uspjelo, a skuzila sam da mi na wc-u bolovi postaju maltene stalni--pa sam iskoristila priliku cim sam dosla doma da se istovarim. uh, kako mi je pasalo. onda malo sjela na kauc, pa ocu gledat telku, necu, pa sta da radim, nemrem spavat, nis mi se ne gleda, ne cita, idem ja nakon nekog kratkog vremena opet na wc piskiti (negdje sam procitala da je u porodu dobro ici piskiti svako malo, to mi je ostalo u glavi, a i da se malo, kao, "prosecem" ), i kako se dignem s kauca osjetim nesto mi curi. hmm, znaci ili je vodenjak ili je cep, kaj god da je znaci da pocinje for real. vec sam prije javila babici da su mi bolovi jaki i cesti, a nakon ove vodene spike joj javljam "mislim da je najbolje da krenes, ovo postaje ozbiljno". odlazim u kadu jer ne znam kaj cu s tom vodom dok curi, malo sam zbunjena. babica se ne javlja, a dolazi mi poruka od borisa " dolazim sad gore s jednim prijateljem iz beograda". molim?!?!?! odgovaram mu "kakav prijatelj, dodi gore i zovi babicu, puko mi je vodenjak". on ispraca svog frenda, zove mog frenda koji treba ici pred babicu da ju dovede do stana i govori mi da ce im trebati oko 3 sata, ja velim ok. skuzim da cep plivucka po kadi pa mu ga pokazujem, da se covjek malo obrazuje (i ja sam tada prvi put vidjela kako ustvari izgleda sluzavi cep )

    nemrem se nikak namjestiti u kadi, pa izlazim van. ostajem samo u potkosulji, reko kaj ce mi gace sad vise, da ih kasnije ne moram skidat (o kakvim sve stvarima razmisljas u tim trenucima dakle to je nevjerovatno). gledam di cu, u spavacu, u dnevnu.. to je to od izbora jer mi je stan mali. boris i fedja mi u principu opce ne smetaju, bolovi su jednaki s njima i bez njih bez obzira na moje pokusaje da ih "stabiliziram" kao u pricama koje sam procitala. jaki su, dosadni, ne mogu se namjestiti da budu podnosljiviji i idu mi na nerve, ali shvacam da su korisni i postujem ih zbog toga. razmisljam o tome kako su ustvari bolovi dosta slicni onima na prvom porodu za koje sam mislila da su nepodnosljivi radi sintetskih hormona, i tom trenu mi bude lakse jer znam da to kod mene jednostavno tako ide, bolovi rasturaju i to je to. ne podnosim ih junacki i bez glasa nego nesto vicem, pusem, mumljam, isprobavam sve zvukove da vidim ima li neki na kojem mi je lakse. odmah si oprastam dio s prvog poroda, i osjecam se bolje. velim borisu da se idem probati odmoriti izmedu trudova, mozda uspijem nakratko pasti u nesvijest pa da malo dodem sebi. malo me cudi to sto me, nakon truda, ksjusa tuce sve u 16. pada mi na pamet ona "biju turci, ali biju i srbi" sto mi je boris neki dan pricao. kako je tako aktivna? pa fedja se nije mlatio na porodu. ajde, bar znam da je ziva. kao da si sama silom pomaze da izadje. u trudu radi s njim, kad prode trud mala si dinamitom radi mjesta za prolaz. kraljica.

    **mali ulet sastrane--boris mi je probao masirati kriza kako sam negdje cula da to pomaze (na moj zahtjev, jasno). ajme, kako sam popi*dila!! cim mi je taknuo kriza odma mi je poceo novi trud, odma iza onog prvog. uzas. vise mi je pomoglo da mi daje grublju masazu vrata i da me "nateze" za kosu, to i inace volim i znalo mi je prije pomoci kod menstrualnih bolova. kasnije mi je prestao pasati bilo kakav dodir, ali bi mi pomoglo da mu stiscem ruku dok sam u trudu (to mi je bilo bas interesantno, kako mala stvar donosi veliko olaksanje). kad bi me taknuo ja bi ga grubo otjerala histericnim vriskom--a taj vrisak bi mi isto bio pomogao. kod fedje mi je islo na zivce kad bi onako zavrisnuo kao kad se ljuti, ali to je napravio svega 2 puta, i onda sam otjerala i njega i borisa. sve to mi je smetalo samo u trudovima, a inace mi je bilo skroz ok i u principu me smirivalo i skretalo mi paznju s bolova. njih dvojica su bili predivni. fedja mi je povremeno znao doci dati pusu i tu sam se rastapala od njeznosti, a ja bi ga nekad pogledala nakon sto bi vikala i puhala u trudu i rekla bi mu da me boli pa da zato vicem, i da je on moja ljubav. jednom, nakon jednog gadnog truda ja velim "jooj", onako, kao olaksanje, a fedja, ne gledajuci me uopce, samo sa stola ponovi, istim tonom, "jooj". riknula sam od smijeha. (on inace jos nista ne prica, pa je bilo tim smjesnije). ma bio je toliko presladak, neprimjetan.. savrsen. boris je bio.. netaktican (nemrem se sjetiti bolje rijeci) svega mozda 2 ili 3 puta, a inace je isto bio super, fenomenalan.**

    mislim da sam cak i uspjela malo zaspati/pasti u nesvijest, i to mi je bas dobro doslo. bolovi su postali tako cesti da sam pocela polako i psovati da koji drek dolaze tak cesto, ne stignem se ni odmoriti. u tom trenutku mi pada na pamet da sam u tranziciji, i vidim svjetlo na kraju tunela. i to ne jedno, nego dva! odem na wc, i nemrem se popisati jer me kaci novi trud. dolaze jedan za drugim vec skoro bez razmaka i to me zivcira. sjedam na fotelju, gledam kako da se namjestim da uspijem izdurati. na kraju se namjestim tako da klecim na kaucu, a gornji dio tijela sam prebacila preko velikog jastuka koji mi pruza kakvu takvu potporu. medutim, u trudu mi je i dalje prilicno nezgodno. osjecam da je beba vec skroz nisko i da trudovi prelaze u nagon za tiskanje. jos malo, mislim si. skuzim da mi postaje lakse, jer nakon odradenog tiskanja imam neko vrijeme potpuno normalna, bez bolova, da se pripremim za dalje. nakon par takvih tiskanja govorim borisu da beba samo sto nije vani, vec osjecam peckanje. on mi kaze "strpi se samo malo, evo ih za 2 minute". hvala bogu, i ja vec jedva cekam da dodu (ne razmisljam o apsurdnosti recenice "strpi se samo malo" u porodu, hi hi hi). razmisljam da pipnem dole da osjetim glavicu ali se nekako bojim. odradujem jos koji trud, vec vicem i stenjem kao zivotinja i cudim se da se fedja nije rasplakao od straha, a on se kulerski igra za svojim stolom 2 metra dalje od mene i ne sljivi me pol posto. nekad me izmedu trudova pogleda i nasmije mi se—na mene to djeluje kao melem na ranu. ponosna sam na njega, a i na sebe. u jednom trenu cujem da se otvaraju vrata i ulazi babica, ja taman vicem u trudu. pomislim kako ce susjedi misliti da je kod mene kolinje, ako se slucajno netko nalazi u haustoru u tom trenu.

    mozda bi vec bila i rodila ali me bilo frka tiskati zbog peckanja i pucanja. ustvari sam jedva cekala da babica dode, da mi predlozi polozaj i kaze nesto ohrabrujuce. ona me tad nesto pregledava, ja joj govorim nemoj, boli me. malo sam izbezumljena ali znam da je skoro gotovo i crpim snagu otuda. pita me zelim li ostati u klececem polozaju, a ja joj govorim nek mi predlozi nesto jer ne znam sta bi sa sobom. ona predlaze da sjednem, to mi je malo cudno ali pokusam i skuzim da mi je skroz ok. olaksanje. sad vadi fetoskop da cujemo otkucaje u trudu. slusam ih, znam po ritmu da je sve ok. jos jedno olaksanje. u slijedecem tiskanju se vise ne mogu suzdrzati, guram dokle ide i to vise nego sto treba jer me pece i cujem da mi babica i boris govore da stanem, ali ne mogu. odjednom osjetim da je glava prosla, a odma za njom i ostatak lignjice... vani je, babica mi ju stavlja na trbuh, ja ne vjerujem. evo je!! mala, slatka, ljigava... ma predivno. mazim ju po glavici, ona place, cudim se da ne prestaje plakati, pa fedja je prestao cim su ga stavili na mene! gle, pa ima smedju kosu!! jel stvarno borisova, prolazi mi kroz glavu. (?!?!) osjetim kako me malkice zateze pupcana vrpca dok ju pokusavam podignuti blize srcu. totalna idila. gotovo je, mala je tu, boris i fedja ju gledaju, ja ju ljubim i tepam joj, bolovi nestali ko rukom odneseni.. uzivam u svakoj sekundi. pada mi na pamet da sam gladna. slatkog. razmisljam koju cu od jedno 28 vrsti cokolade i keksa kojih imam doma (koje sam marljivo skupljala tokom trudnoce) pojesti. ubrzo mi babica govori da je pupcana prestala pulsirati i zelim li da ju prerezemo, ja govorim da hocu prvo roditi posteljicu. ona mi kaze da se napnem, ja si mislim "kaj da se napnem, pa to ce samo iskliznuti". drek! aj dobro. napnem se, i ogromna kugletina izlazi van. cudim se kolika je ta posteljicetina ustvari i kako ju osjetis dok izlazi!! a ja mislila da to u nekom trenu samo iscuri van. yeah, right.

    b. pregledava posteljicu, a ja se cudim njenom izgledu (posteljice, ne babicinom). kaze, citava je, i nema traga starenju. mislim si "znala sam da me McArogant htio samo preplasiti, peder". (McA. je doktor iz beograda kod kojeg sam bila na uzv sa 32 tjedna, dok je boris jos inzistirao da rodim tamo, u bolnici. znao je za moje preferencije oko neinterventnog poroda, pa sam pretpostavila da mi je rekao da mi je posteljica "starija" samo da me zaplasi, da "skuzim" da ipak ne mogu roditi bez barem jednog doktora u blizini (plus brijanje i klistir, epiziotomija i tako to), op.a.) velim borisu da uzme vrecicu za zamrzavanje, onu veliku od 4 kile, pa nek sve zbuksa u zamrzivac dok ne odlucim sta cu s njom (i sa sobom, hi hi). vjerojatno cu ispred kuce zasaditi neko drvce s njom u temeljima, ako me "zrinjevci" nece utuziti zbog toga.

    uuu, ksjusa je predivna. dok ju drzim, malo se slikavamo, uzivam s njom u rukama i fedjom kraj sebe, vrijeme mi prolazi brzo i skroz sam ga nesvjesna. babica me sivala, malo me peckalo (kaze da su neki unutarnji savovi, nemam pojma), ja pokusavam dojiti malu, ali njoj se vise svidja jesti svoje rukice. kako je mala! laksa je od fedje skoro punu kilu. ima 3300, 52 cm, glava je 35 cm. cudim se da je tako mala, ali nije mi bed, dabome. pitam u koliko sam rodila, pojma nemam zivog. kazu u 19 53. ja si mislim, bila sam uvjerena da cu roditi po noci a evo me pred kraj dnevnika.

    kasnije smo jos narucili rostilj, donio ga je taj moj frend koji je isao po babicu. fedja je negdje u meduvremenu skliznuo kraj mene i zaspao skvrcen na fotelji. jeli smo (i slatko :D ), pili, dosli moji starci u potpunom soku (boris im je, naime, poslao poruku "mlada gospodica vas zove na veceru"—aludirajuci na par dana ranije, kad im je poslao poziv od mladog gospodina)—mama je jos ok, gleda u malu i govori kak je slatka, a stari, pred infarktom, u klasicnom elementu kenjanja—"kaj je vama, jeste normalni, ja sam skoro umro kad mi je mira (mama) rekla, to su ciganska posla, boze kakvu sam ja to djecu odgojio, daj rakiju, daj jos jednu.." razmisljam si da kazem mami da koji drek ga je opce dovela, neugodno mi je pred babicom. hvala bogu pa ga ne kuzi!

    i tako jedemo, b. me jedno 3 puta opipala da vidi kako je trbuh, pricamo, mala je pocela i cicati, meni trne guzica, ali lijepo mi je pa se ne micem..

    kasnije mi je jos dala partobulin (rhogam), objasnila neke stvari kojih sam pola zaboravila jer mi je mozak bio na stand by-u, ostavila 5 kuglica arnike (homeo, za krvarenje) koje je boris zabunom bacio u smece, i lagano krenula prema doma jer je ocekivala pozive jos dviju zena koje su bile "blizu". boris je to prokomentirao sa "sad ce one znati kako je zenama u zagrebu u takvoj situaciji" (ima oko 2,5-3 sata voznje do odredista). ljubimo se, pozdravljamo, odlazi ona, odlaze moji...

    i tako ostadosmo sami, mali hrabri uspavani musketir, njegov poduzetni otac, jedna nova curica i ja, heroj/zlocinac dana, kako za koga.

    razmisljam si kako se dobro osjecam. i ovi su bolovi bili jaki, nisam ih podnosila "hrabro i dostojanstveno" kako sam mislila da hocu, ali osjecam se savrseno. odjednom kao da sve mogu i sve znam. voljela bi svima ispricati pricu, da se sve osjete ovako mocno kao ja sada. nema, nema do osjecaja da si ovako zahtjevnu zadacu obavio sam samcat, i to savrseno. bas onako kako je trebalo biti.

    preboljela sam napokon i traumu s fedjinog poroda. to je ono sto kazu "2 muhe jednim udarcem"! jedva cekam slijedeci put .

    aha, jos jedna mala opaska—izgleda da ce se ksjusa zvati anja. ali daleko je maticni ured...

  2. #2
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    čestitam ti Mikka, stvarno si hrabra

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    jooooooj mikka duso, bas u tvom stilu. ma predivno!

    em sam se smijala em plakala.

    fedja je

    a ti si stvano hrabra!

  4. #4
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Vauuu pročitah u jednom dahu.
    Bome si me nasmijala s svojim komentarima, a i raznježila.
    Neznam koji bi citat prije izdvojila. Možda ovaj: "osjecam se savrseno. odjednom kao da sve mogu i sve znam. voljela bi svima ispricati pricu, da se sve osjete ovako mocno kao ja sada. nema, nema do osjecaja da si ovako zahtjevnu zadacu obavio sam samcat, i to savrseno. bas onako kako je trebalo biti. "
    Ovo je taj moment koji može dati samo prirodan porod.

  5. #5
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    E da, htjela sam te zamoliti da nam napišeš kako je bilo onih par dana nakon poroda. Jel su te boljele kontrakcije kod dojenja? Kako ste funkcionirali svi zajedno?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ja sam se opet nasmijala do suza

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno


  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    prekrasno
    bravo mikka
    a sad ti objasni nekom tko teže shvaća, a očito ne prati forum
    to si ti rodila doma?
    tu, u Zg?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I meni je super prica. Bas mi je drago da je sve ispalo kako si htjela. Kako je krenulo, na pomolu je nova "postrojimo se" lista.

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ma bravo, super je prica!
    cestitam na hrabrosti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Kako je krenulo, na pomolu je nova "postrojimo se" lista.
    Dome, slatki dome
    Svoja na svome
    Kod kuce je najljepse

    :D

  12. #12
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Saradadevii, jel ti to predlažeš naslove topica za pobrojavanje? 8)

    Priča je nevjerojatna, ja sam se također iznova smijala istim detaljima, stvarno se osjeća tvoj duh u njoj!

    I naravno, još jednom čestitam na prekrasnom iskustvu koje ti je zasigurno obogatilo život

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    samo da znas da svaki dan kad sam na rodi prvo pogledam ovaj pdf da vidim ima li tvoje price
    i sad kad sam je procitala srce mi je na mestu i mnogo se radujem zbog tebe

  14. #14
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno Re: da napisem koju dok mi ksjusa spava u krilu

    Citiraj mikka prvotno napisa
    razmisljam si kako se dobro osjecam. i ovi su bolovi bili jaki, nisam ih podnosila "hrabro i dostojanstveno" kako sam mislila da hocu, ali osjecam se savrseno. odjednom kao da sve mogu i sve znam. voljela bi svima ispricati pricu, da se sve osjete ovako mocno kao ja sada. nema, nema do osjecaja da si ovako zahtjevnu zadacu obavio sam samcat, i to savrseno. bas onako kako je trebalo biti.
    Prekrasno.

  15. #15
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Draga, priča ti je genijalna! Nasmijala sam se preko nekoliko puta (dedina reakcija mi je ).

    Svaka čast za hrabrost i ustrajnost

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Svaka čast mikka

  17. #17
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    svaka čast, priča je prekrasna....najviše me se dojmio malac koji se igrao dva metra dalje

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    predivno

  19. #19
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Bravo!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    prekrasno, svaka čast

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    hvala na pricu
    predivno i tako zivo...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    kod nas (na selu) je rađanje doma nekih 40 ikusur godina daleko (tad su se zadnja djeca rodila doma -moja mama se rodila doma npr.) - a sad bi me zatvorili u ludaru da rodim kući...
    ali iskustva forumašica pričaju skroz drugu priču... prekrasnu priču u kojoj žena stvarno ide sama kroz najprirodniju stvar na svijetu i tako sama osjeća u sebi snagu cijelog svemira.... tako sam ja doživila tvoju priču....
    hvala ti što si ovo podijelila s nama

  23. #23
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Priča je ludilo!!!
    Ali, takva je naša Mikka.

  24. #24
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Predivno draga

    I upravo ono što i sebi želim drugi puta

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Re: da napisem koju dok mi ksjusa spava u krilu

    Citiraj mikka prvotno napisa
    stari, pred infarktom, u klasicnom elementu kenjanja—"kaj je vama, jeste normalni, ja sam skoro umro kad mi je mira (mama) rekla, to su ciganska posla, boze kakvu sam ja to djecu odgojio, daj rakiju, daj jos jednu.." razmisljam si da kazem mami da koji drek ga je opce dovela, neugodno m



    Inače - odlična priča, mikka!¨ :D

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Genijalno! A Feđa koji se igra pored - oduševio me
    Citiraj mikka prvotno napisa
    i tako ostadosmo sami, mali hrabri uspavani musketir, njegov poduzetni otac, jedna nova curica i ja, heroj/zlocinac dana, kako za koga.
    Ova slika mi je predivna, familijarna.
    A to što si se pitala da li je mala Borisova - riknula sam od smeha

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Prejako!

  28. #28
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    jeeej konacno :D
    prekrasno!

  29. #29
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno Re: da napisem koju dok mi ksjusa spava u krilu

    Rasturila si me. Čitala sam sva u grču. Maleni dio mog mozga počeo je planirati nešto odavno neviđeno na ovim prostorima, da malo zakasnim u bolnicu. Hvala!
    Citiraj mikka prvotno napisa
    stari, pred infarktom, u klasicnom elementu kenjanja—"kaj je vama, jeste normalni, ja sam skoro umro kad mi je mira (mama) rekla, to su ciganska posla, boze kakvu sam ja to djecu odgojio, daj rakiju, daj jos jednu.." razmisljam si da kazem mami da koji drek ga je opce dovela, neugodno m
    , a ovo mi se tako uklopilo u cjelokupnu priču, kao i svaki detalj koji si opisala. Idem sad i tvoju priču spasiti zajedno sa saradadevii-nom, da me nose kad krene posao!

  30. #30
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno


  31. #31
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Samo mogu reći vauuuuuuu! Svaka čast...

  32. #32
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno


  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno Re: da napisem koju dok mi ksjusa spava u krilu

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Rasturila si me. Čitala sam sva u grču. Maleni dio mog mozga počeo je planirati nešto odavno neviđeno na ovim prostorima, da malo zakasnim u bolnicu. Hvala!
    e o ovome sam i ja pocela da razmisljam kad je u pitanju buduca trudnoca
    mikka, vidim ja da ces da zapocnes revoluciju :D

  34. #34
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno


  35. #35
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ne dišem!

  36. #36
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    priča je mrak, kao da gledam epizodu smogovaca

  37. #37
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    hrabra, hrabra, hrabra ženo

  38. #38
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    edit: i hrabri hrabri hrabri tata!

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  40. #40
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno


  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Bravo mikka! Virkala sam svaki dan na ovaj pdf u iščekivanju tvoje priče!

  42. #42
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno


  43. #43
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Ja ti se divim!!! Svaka čast!
    I čestitam!

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Predobra prica i predobar porod Mikka

  45. #45
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Mikka

  46. #46
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    cestitam mikka! prelijepo!

  47. #47
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Bravo mikka
    Čitala sam jutros zorom ranom, uz kafu prije posla.
    Nisam jutros stigla da napišem komentar, ali evo me pišem sad.
    Hvala ti što si mi uljepšala dan, sve vrijeme nosim osmijeh na licu

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Nasmijala sam se preko nekoliko puta (dedina reakcija mi je ).
    degi je bio fakat sokiran, jer skoro uopce nije progovorio :shock: , a posto ga poznas znas sto to znaci. skulirao se tek treci dan, kad sam ga pitala bi li radije htio da opet ne mogu hodati mjesec dana. mislim da je onda shvatio.

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    a sad ti objasni nekom tko teže shvaća, a očito ne prati forum
    to si ti rodila doma?
    tu, u Zg?
    da. nakon prvog poroda nisam htjela u bolnicu ni u ludilu. i uspjelo mi je! jeeee! :D

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    E da, htjela sam te zamoliti da nam napišeš kako je bilo onih par dana nakon poroda. Jel su te boljele kontrakcije kod dojenja? Kako ste funkcionirali svi zajedno?
    nije me nis posebno boljelo kod dojenja. malo sam se ustrtarila (i jos uvijek djelomicno trtarim) jer mi se, nakon smanjenja nakon jedno 4 dana od poroda, krvarenje kasnije opet dosta pojacalo. i jos uvijek traje. a krv je svijetlo crvena. a dobro, ne sjecam se kak je bilo s krvarenjem nakon prvog poroda pa ajde. valjda je sve ok.

    nazalost, nakon bajkovitog poroda moj postpartum su obiljezile trzavice s borisom, tako da nije bilo bas bajno. on je isto tako malo olako shvatio da sam ja ipak tek rodila, pa mi je "prigovarao" zbog nekih stvari. htio je, naime, da idemo svi zajedno u srbiju na parastos za njegovog tatu koji je umro prije 6 mjeseci, a tome je naravno prethodila birokracija--pregled kod pedijatra, prijava u maticni i peripetije oko toga, pa prijava u muriju i vadenje dokumenata.. ma grozno, i izrazito naporno. u nekom trenutku se, nazalost, obistinilo i babicino zloguko prorocanstvo--da cu imati vise problema s hemoroidima nego s bilo cim ostalim. naime, od silnog cekanja, nacekavanja i stajanja u muriji mi je izbio hemic od kojeg nisam mogla niti stajati vise..

    i tako. trzavice traju i dalje pa nisam od neke volje, da prostite..

  49. #49
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mikka,
    Čestitam iz sveg srca na prinovi :D Kao i neke druge forumašice, ja svaki dan odem na ovaj pdf neće li se pojaviti tvoja priča. Hvala što si je podijelila s nama. Prekrasna je, presmiješna i predirljiva.

    Citiraj mikka prvotno napisa
    trzavice traju i dalje pa nisam od neke volje, da prostite..
    Drži se.

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Čestitam ti na željenom porodu i na maloj djevojčici i nadam se da će trzavice čim prije preći u glatkoću !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •