Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Baby Watcher

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno Baby Watcher

    Da li netko zna mogu li negdje posuditi ili unajmiti Baby Watcher uređaj. To je inače aparatić za mjerenje otkucaja čedinjeg srca, a čula sam iz nepouzdanih izvora da se mogu negdje posuditi.

  2. #2
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    gdje???? da odmah idem po njega! danas sam zbog brojanja fetalnih pokreta doslovno plakala. a bebač je očio samo spavao :shock:

  3. #3
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ne znam, spomenula mi je poznanica da je njena sestra bila klijent jedne pvt ginekološke ordinacije u Stubici ili negdje. Oni su imali te uređaje i bili su ih voljni posuditi na par dana. Ali samo klijenticama poliklinike.

    Meni je taj uređaj prijeko potreban. Jučer.

  4. #4
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    cure, nemojte se tak brinuti! to vam nije zdravo ni za bebu ni za vas sad pred kraj. uživajte radje koliko god možete u zadnjim trenucima u kojima ste jedno biće!


    i ja paničarila pred kraj i to brojenje pokreta me još dodatno isfrustriralo. tu na rodi piše da mora imat neznam koliko pokreta u sat vremena a moja mala ljenjivica se toliko smirila pred kraj da se opće nije javljala, osim ujutro.

    mislim da vam ti uređaji opće nisu potrebni, i da je uz svu aparaturu dnašnju ipak božja volja ta koja odlučuje.. a dragi bogo voli trudnice i bebe!

    zato, mazite se po trbuhu, pričajte bebaćima, mislim da im je to korisnije neg da si prištekate neke aparate na trbuh. dovoljno će vas izmučit s ctgom u rodilištu.

    eto, to je moje mišljenje i podrška vama, a vi kak hoćete. puno sreće i nemojte se ljutit!!!

  6. #6
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mama_mia, ja sam u 4. mjesecu visoko rizične trudnoće i voljela bih da je moja potreba za ovim uređajem hir.
    Ne bih željela da se ovaj topic pretvori u 'brojanje fetalnih pokreta' i 'maženje buše' pred kraj trudnoće, jer ja pričam o nečem drugom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ma bit će sve u redu. i Čudo će se desiti, sigurna sam u to! nisam znala da si rizična, sorry. nisam htjela da ružno zvuči.

  8. #8
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Oprosti ti meni, kratkog sam fitilja posljednjih dana.
    Bit' će bolje...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ma i ja sam. verijeme je užasno. pogotovo za vas trudnice. al biće bolje.
    probaj ne sekirat se i odmarat što više!


  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam za posudbu, ali kad smo išli na tečaj za trudnice u Runjaninovu, Zgb., taj aparatić se je mogao kod njih kupiti i znam da cijena nije bila nešto ekstra puno. Znači radilo se o Domu zdravlja, pa možeš pitati.

  11. #11
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=46470

    Ja sam isto koristila kucni ultrazvuk - zapravo onakav isti kakav ima moj ginic na normalnim trudnickim kontrolama tu u Americi - i jako mi je olaksao zivot dok beba nije pocela lupkati... Inace se na Ebay-u mogu naci koristeni uzv za oko 150$ pa na vise, ovisno o funkcijama koje imaju (digitalni display itd...)

  12. #12
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pino, hvala na info!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ima hospitalija. oko 600-700 kn

  14. #14
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Evo, hvala svima, posudili su mi uzv u Rodinom gnijezdu. Hvala, cure!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    evo ja nedavno kupila u ljekarni pablo u dankoveckoj, 495 kn.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zvornik,BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Jao i ja bih kupila taj Baby watcher...Inace, ja sam izgubila bebu u 37. nedelji trudnoce, koja je do tad bila apsolutno uredna....Sad sam ponovo trudna i pomalo zabrinuta....Jeste da znam da je svaka trudnoca neponovljivo iskustvo, ali ponekad je strah jaci od mene....uvuce se i ne pusta....
    Posljednje uređivanje od puntica : 21.02.2013. at 13:35

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Sole, koliko si trudna?

    Ja sam ga neki dan kupila od frendice, i povremeno koristim (počela)
    On se koristi tek negdje nakon 13-14tj.
    Posljednje uređivanje od puntica : 21.02.2013. at 13:35

  18. #18
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Ja bih ga unajmila, znate li gdje se to može?
    Posljednje uređivanje od puntica : 21.02.2013. at 15:10

  19. #19
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Podizem ovu prastaru temu. Danas sam kupila Baby Watcher jer uz mirnu bebu i svoje zivce vise nisam mogla svakodnevno mislit hocu li danas na hitnu ako je ne osjetim ili ne.

    Dosla sam doma i odmah upotrijebila, bilo me tako strah dok sam trazila, mislila sam ajme ako sad ne nadjem...ali jesam.

    Da vas pitam, tko je koristio, jel moguce da se i neke druge brojke javljaju na displeju, negdje sam citala da mozes uhvatiti svoj puls, tako nekako?

    Moze mala pomoc?

  20. #20
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ja sam ga koristila od 12 tt. Odlicna stvar. Skuzit ces nakon par puta sta je beba a sta ti. Bebin puls je puuuno brzi.

  21. #21
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ali ipak mogu uhvatiti i svoj puls? Jer sam vidjela neku malu brojku dok sam drljala po trbuhu, pa si mislim ha?
    To sam onda bila ja.

  22. #22
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Lavko gdje si ga kupila i koliko si ga platila?

  23. #23
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam ga kupila u Farmacijinoj ljekarni u Garden Mallu. Imaju ih skoro sve njihove ljekarne samo kaj najprije naruce pa cekas dan-dva.
    Kupila sam onaj proizvodjaca MAS jer njega koriste u bolnicama i ima prikaz djetetova pulsa. Skuplji je, 667 kn, moze i na 12 rata, ali ja sam smotana i volim panicarit, pa se nisam usudila kupit nis drugo. Ak ovog imaju u bolnicama, mislim si valjda je pouzdan.

  24. #24
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Curke imate preko ebaya svakakve, stvarno su puno jeftiniji! Od 10,20,30 dolara obicniji do 50 oni skroz " svemirski"

  25. #25
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ipak mogu uhvatiti i svoj puls? Jer sam vidjela neku malu brojku dok sam drljala po trbuhu, pa si mislim ha?
    To sam onda bila ja.
    To si bila ti. Bebac bude od cca 130 do 150.

  26. #26
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Koliko cesto si ti to koristila? Ja bih svaki dan najradije.
    I jel te bilo malo frka?
    Ja se bas unervozim dok trazim...

  27. #27
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jos jedno pitanje, ovo mi je novo. Jel se moze desit da mjerite pa se beba pomakne, pa morate opet malo trazit?
    Meni se to veceras desilo.

  28. #28
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Sve je to normalno. Ujutro je bio na jednoj strani a popodne na drugoj. Prve dane sam svaki drugi dan ili kad bi me crne misli čapale, kasnije kad sam ga osjetila skoro nikad. Samo kad ga ne bi osjetila a to je bilo rijetko jer je bio aktivan.

  29. #29
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A ovaj, kad smo vec kod toga...kad je poceo biti ono bas aktivan?

  30. #30
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Osjetila sam ga sa 18+1. To su oni početni leptirići. A baš ono jače lupkanje, iskreno ne znam...svakim danom je to bilo sve jače. Mene je moj baš lupkao, vidjelo se kako migolji ispod kože i bio je aktivan kroz cijeli dan, noć ne. Ali to je sve individualno. Od prijateljice mali se rijetko kad javljao lupkanjem. Zato joj je sad dobar i miran a moj aktivan cijeli dan
    Posljednje uređivanje od tigrical : 06.06.2014. at 23:09

  31. #31
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ajme, pa kako osobi s ovim mojim zivcima Bog dade mirno dijete! To mi je vjezba.

  32. #32
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Evo ja danas kupila svoj od prijateljice koja je nedavno rodila. Trebalo mi da se uštosim i sad je super. Vrijedi svake kune

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Sole, koliko si trudna?Ja sam ga neki dan kupila od frendice, i povremeno koristim (počela)
    On se koristi tek negdje nakon 13-14tj.

    Evo samo da se nadovezem ako ce nekome biti od koristi. Ja sam u 9.tjednu i vec se cuju otkucaji (nekih 160 u minuti) . Iako sam se malo morala namuciti da ih nadem jer je jos rano i naravno postoji opasnost da ih ni ne uspijem svaki dan naci u ovako ranoj trudnoci.

  34. #34
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Malo podižem temu . Jučer nam stigao Mas-ov Baby Watcher no kako sam još u ranoj fazi ne očekujem da ću već naći bebicu (7+6). No, iz zanimacije sam išla poslušati svoje srce i srce dragog, čisto da vidim kak se to čuje, i na displeju se pokazivalo i kod mene i kod njega 130 -140 otk/min . Sad mi to nije jasno jer mi bi odrasli trebali imati 80/90 kaj ne? Jel on pokazuje bezveze ili kaj?
    Meni je bitno da vidim da su otkucaji tu i da ne padnu ispod 110 i ne pređu 180, za to sam ga isplanirala da mi bude.
    Isto sam kasno izgubila bebu, u 32tt nenadano pa sam sva isprepadana od tog.

  35. #35
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Stigao nam baby watcher. Pokusala sam uhvatit bebine otkucaje iako znam da je jos prerano, tek sam 9+1, ali u jednom trenutku mi je ucitao 135 pa ne znam je li bas to bebe. Sin( 2 god) je odusevljen kad sam mu rekla da cemo slusat bebu.

  36. #36
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ribica kako si? Jel se smirila kandida? Jesi li isprobala baby watcher? Ja još nisam uspjela uloviti bebicu...
    Posljednje uređivanje od Isabel : 16.03.2018. at 14:01

  37. #37
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Iskreno, jedva se drzim. Stalno povracam, nista ne mogu normalno pojest a da kasnije ne zavrsi u wc. Nadam se da cu bit bolje za tjedan dva. Kandida se povukla. Bebu jos nisam uspjela ulovit, rano je jos iako pokusavam svaku vecer. Jedva cekam da je cujem. Kako si ti?

  38. #38
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Drage moje..
    Kako mi je dugo čekati do uvz, odlučila sam kupiti baby watcher.
    Imam ga od jučer i uspjela sam naći otkucaje jučer 160 i danas 140, ali jedva većinom mi pokazuje oko 80, što pretpostavljam da su moji otkucaji.
    Kupila sam ga preko oglasa i nemam gel, stavila sam malo losiona za tjelo pa neznam jel zbog toga teško nalazim bebu
    Ili još nemam iskustva u traženju., trudna sam 15 tjedana..
    Dali netko zna gdje mogu kupiti samo gel?

  39. #39
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Jesi li pitala u ljekarni? Ne brini ako ne mozes naci bebu. Jos je rano. Ja sam u 14tt digla frku sto je jos ne cujem i zvala dr koji je izumio BW da bi mi rekao da pricekam do 16tt i da se ne brinem puno. Sad sam skoro 18 i osjecam
    Lupkanje pane koristim BW. Sretno!

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima gel u ljekarni, 10ak kn, tako nesto. Ispod 20kn sam platila

  41. #41
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Hvala vam cure..
    Pitati ću sutra u ljekarni, tek sam ga jučer nabavila pa nisam još nigdje pitala..
    Mislila sam da će mi bit lakše kad prođu 3 mjesec, da ću manje brinuti i da mi neće trebati BW, ali kako mi je ovo prva trudnoća iz petog postupka potpomognute, briga je stalno prisutna..

  42. #42
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Iva i Ribica samo da vas pozdravim! Mi smo sve tu negdje s trudnoćama, a i brigama . Iva javi ako ti zapne oko BW pa ti pomognemo. Ribice jesu prestale mučnine? Otkad osjetiš bebača i kako je, daj nam malo opiši !

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam znala uhvatiti tri pulsa: bebin oko 130, moj oko 80, i nesto oko 40, to je navodno moja trbusna vena.

  44. #44
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Evo da se malo javim. Od svih obaveza ne stignem ni upalit BW, ali osjetim skakljanje bebice ispod pupka pa sam mirna. Mucnine su uglavnom prestale iako jos ponekad osjetim neko bljutavilo, ne znam kako to opisati. Isabel kako si ti? Je li osjetis bebicu?

  45. #45
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Joj Ribice mučnine su ti napokon stale, suuuper! Meni se čini da već tjedan dana osjetim leptiriće no to je tak nježno da nisam uvijek 100% sigurna jel to on ili crijeva . Zato ga i dalje svakih par dana slušam BW pa sam mirna. Inače sam super, dobro se osjećam, nemam nikakvih tegoba, pregled je prošao super... Sad opet rad, obaveze i uživancija do idućeg pregleda.
    Čekam da kroz koji tjedan pravo osjetim bebicu pa da sam sigurna da je to on i veselim se tomu! Onda će ga i dragi i seka uskoro moći osjetiti pa smo sad u malom išćekivanju !

    Joj ja sam seljo manje više sve prodala i podijelila od princeze pa sad većinu toga moramo opet kupiti, a imala sam super stvari . I divnu koljevku i krevetić i kolica, maramu i mei tai, viper, as...
    Posljednje uređivanje od Isabel : 16.05.2018. at 11:46

  46. #46
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Mene ja prijateljica savjetovala da nista ne dijelim i prodajem jer je ona nakon drugog sve podijelila pa za trece opet sve kupovala. Mi smo imali dosta posudjene robice za prvu god pa cu samo robicu nadopunit a ostalo sve imam. Da se vratim na temu BW, kad ga pokrenem moram barem 10min trazit otkucaje a vec sam skoro punih 19tt. Da ne osjetim lupkanje bila bih luda.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ima li netko mozda za prodati baby watcher??

  48. #48
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Nabavila sam BW i uspjela sam pronaci bebine otkucaje (150 - 160), no kako sam tek 12.tt, dosta je nisko, prema pubicnoj kosti. Buni me nekih 120 - 130 bpm, prevec je bucno i rekla bi da je u pitanju neka vena...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •