Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: platneni ulosci i ljetovanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno platneni ulosci i ljetovanje

    evo ovako: ja sam isto jedna od vas koja koristi platnene uloške. zanima me jedna stvar. naime kao po starom dobrom običaju ispada da kad ove godine odemo na ljetovanje ja cu dobiti M. e sada tu nastaje problem. tamo nemam perilicu rublja niti mogućnost da iskuhavam uloške ili nešto slično. mogu ih isprati ili evenutalno oprati na ruke, ali koliko je to dobro?
    Zanima me imate li kakav savjet, alternativu? kako da to izvedem? ne znam da li imam dovoljno uložaka za cijeli period menstruacije. da se pokušam opskrbiti sa dovoljnom količinom pa ih onda samo operem na ruke, a kad se vratimo za 2 tjedna da ih operem u perilici? a ako ne budem imala dovoljno kako onda? može li biti ikako dovoljno samo ručno pranje? ili da koristim one uloške od vate pa kombiniram s nekim tipa always ili slično.
    da se razumijemo, prezirem always i njemu slične uloške. zahvaljujući njima imala sam prošle godine prvi puta u životu susret s gljivicama tako da od njih bježim, ali evo što sad da radim?

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    da se pokušam opskrbiti sa dovoljnom količinom pa ih onda samo operem na ruke, a kad se vratimo za 2 tjedna da ih operem u perilici?
    ja bih (cu) ovako
    ali
    na moru cu biti max. 7 dana, i menstr.mi traje kratko

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Meni je svake godine tako
    Ja uloške samo savijem, skopčam drukerićem i takve držim u vrećici do povratka kući. Tad namačem, ispirem i perem u perilici. Ništa im se ne dogodi. Naravno poželjna je dovoljna količina.
    Ako ih nemaš dovoljno, probaj ih na ruke oprati i pazi da ih dobro ispereš, a za sušenje direktno Sunce i mirna si! Ono će i ubiti bakterije i izbjeliti mrlje.

  4. #4
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    cure pomagajte,

    sutra
    putujem u Njemačku i dobila M, problem je kako s platnenima u hotelu 6 dana?

    ima šanse da mi preturaju po prtljazi na ulazu u avion? help

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    imala sam isto iskustvo, put od 6 dana
    uloske sam malo isprala u vodi da nisu onako skroz krvavi i stavila ih na radijator susiti - nadam se da si sama u sobi

    kad sam se vracala (isto avion) zarolala sam ih ko male sarme, ovi ulosci s drukerima se jako lijepo mogu srolati tako da preklopis gornji i donji dio i onda zatvoris krilca, dvadesetak ulozaka tada nije ogromna hrpa ko sto inace jest, i spremis ih u vrecicu s prljavim donjim rubljem

    sumnjam da ce ti otvarati prtljagu, ne znam da ikom jesu na takvim letovima

  6. #6
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    na žalost nisam sama u sobi - idem s kolegicom s posla jako osjetljivom po tom pitanju, ali ću već nešto iskemijati (neki kut radijatora u kupaonici, pa prva na WC)

    hvala Ivarice na brzom odgovoru

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •