Stranica 68 od 82 PrviPrvi ... 1858666768697078 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,351 do 3,400 od 4091

Tema: Imena za curice (5)

  1. #3351
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Hvala cure ...

    Samo ste mi jos vise ocvrsnule odluku da dam to ime...

  2. #3352

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Ja sam svojima već odavno odabrala imena, ali danas sam čula jedno "nesvakidašnje" i zvučalo mi je lijepo. Ania.

  3. #3353

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Naišla sam na još jedno (meni) lijepo ime: Katerina (grčko ime). No, svi mi bili zbunjeni i mislili da je riječ o Katarini, jer je to češće.

    S druge strane, što mislite o imenu Kira?

  4. #3354
    Violetty avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    19

    Početno

    Meni su Hana, Korina i Iris.

  5. #3355
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj Imogen prvotno napisa Vidi poruku
    Naišla sam na još jedno (meni) lijepo ime: Katerina (grčko ime). No, svi mi bili zbunjeni i mislili da je riječ o Katarini, jer je to češće.

    S druge strane, što mislite o imenu Kira?
    Kira

    Podsjetila si me na knjigu Gathering Blue - tamo se glavna junakinja zove Kira, a njezina majka Katrina. Čitaš li sada tu knjigu? https://en.wikipedia.org/wiki/The_Giver_Quartet

    Značenje imena Kira: zraka svjetlosti (ne znam na kojem jeziku, nije ni bitno, mislim da je isto grčko podrijetlo)

  6. #3356
    Violetty avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    19

    Početno

    Elani mi je isto predivno, a neobično.

  7. #3357
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam htjela Katarinu koja je na kraju ispala Katrina

  8. #3358

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Šta kažete na ime Marla?

  9. #3359
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Pozdrav cure, mi smo prvo zeljeli da bude Kiara ali na kraju sinovi odlucili da bude ime curice koja stize u trecem mjesecu i zvat ce se LEONI

  10. #3360
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Ima ovdje baš lijepih imena. Ne znam još spol bebe, ali se svim silama nadam da je djevojčica.

    Lidać, Evelin je lijepo i nesvakidašnje (što je meni jedan od najvažnijih kriterija).

  11. #3361
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Šta kažete na ime Marla?
    Ima duh 21.stoljeća, kratko ime koje u sebi sadrži puno više nego se na prvi pogled vidi. To bi mogao biti moderan oblik imena Maria Elena. Inače, praktično je za dozivanje, he he he...

  12. #3362
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Što mislite o imenu Rita? Nekako mi se to ime vrti po glavi u zadnje vrijeme

  13. #3363
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    i marla i rita su baš predivna imena!!

  14. #3364

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Meni se u zadnje vrijeme po glavi motaju vrlo slična imena... Marie. Marla. Marea. Rijetka su, zvučna... Šta kažete?

  15. #3365
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se u zadnje vrijeme po glavi motaju vrlo slična imena... Marie. Marla. Marea. Rijetka su, zvučna... Šta kažete?
    Marla bi bio moj izbor. Nisam ni znala da ima odlično značenje - plemenita

    http://www.znacenje-djecijih-imena.com/n/Marla

  16. #3366
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Moja curka je Eni, tada smo se dvoumili izmedu Melani i Eni.
    Sada mi se vise nekako sviđaju nasta stara imena Katarina, Tonka,... mozda zato sto su svi Noa, Tia, Ema, Nika,..u vrticu su sva imena kratka i moderna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #3367
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    fitnessgirl Od ova tri ponuđena najviše mi se sviđa Marie, ali pod uvjetom da paše uz prezime nekako mi ne bi išlo to ime uz prezime koje u sebi ima č, ć, š, ž itd. I Marla mi se sviđa, Marea mi je ok ali ova druga dva su mi bolja.
    Ja imam cijeli spisak i iako imam još puno vremena, stalno mi se Ritavrti po glavi, nekako mi je kratko, rijetko i nije teško za izgovarati. Znam da bi u zagorju imali pogrdne nadimke ali mi nismo ni blizu Zagreba ni Zagorja. I Paola mi se sviđa ali mm se ne sviđa baš, ima ih još puno, valjda će nam do kraja neko baš biti savršeno za našu curicu

  18. #3368
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ima predivnih imena.
    Onako na prvu, kad ih čujem.
    No, iako sam svoje biranje davno odradila i sama nosim neobično ime, htjela bih samo napomenuti budućim roditeljima da budu oprezni s neobičnim imenima.
    Dijete će imati problema cijeli život i to npr. kod upoznavanja, obavezno će čuti- kako?!?
    Uh, koje neobično ime...
    Zatim kod službenih situacija gdje ja redovito moram ponoviti i na kraju slovkati ime da mi ga točno upišu, a za to vrijeme svi bulje.
    I treće, većina poznatih me uopće ne zove imenom.
    Ljudi imaju potrebu od neobičnog napravit obično pa onda izmišljavaju nadimke, krate ime i sl.
    Eto, toliko od mog iskustva.

  19. #3369
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Marie od sestre malena, prekrasno ime!
    Sofia

  20. #3370
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Mi smo kod Lucije i Ane..al više naginjemo Luciji zasad, naravno ako bude cura jer još ne znam spol..iako ima još dosta vremena za odluku.
    Posljednje uređivanje od vucica : 29.01.2016. at 13:02

  21. #3371
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Vučica, Lucija je lijepo ime, ali mislim da je najčešće žensko ime kod nas. Ako ti to ne smeta, go for it.
    Ja sam ljubitelj neuobičajenih imena.

  22. #3372
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Galicia, saznala sam da sam trudna na sv. Luciju, tad sam piskila testic..a i prije smo spominjali to ime..ja i muz bas nismo za previse neuobicajena imena.
    Meni se svidja i Ema, Maris, Laura..

  23. #3373
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    I nama se Ema sviđa, Lucija je prelijepo ali znam da bi je kod nas svi zvali Luce pa nam to nije opcija. Maris je za mene najljepše ime na svijetu jer se tako zove moja anđelica na nebu...

  24. #3374
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Vučica, najvažnije je da je vama dvoma lijepo, a dodatno je super ako vam nešto znači.

  25. #3375
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    I nama se Ema sviđa, Lucija je prelijepo ali znam da bi je kod nas svi zvali Luce pa nam to nije opcija. Maris je za mene najljepše ime na svijetu jer se tako zove moja anđelica na nebu...
    U vrtić su s mojim sinom išle sestre Mare i Luce. Baš tako su se i zvale i pisale. Meni se to sviđa - ljudi su pokazali svoje nasljeđe. Uostalom, i moja djeca su dobila imena na sličan način, ali iz drugog kraja.

  26. #3376
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam na kraju dobila sto sam htjela - Petru.

    Svidja se i starijem bratu, super nam pase uz njemacko prezime, vrlo je neobicno u nasim krajevima, a lako izgovorljivo. Jos se samo sretni otac mora skroz naviknuti.

  27. #3377
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Mi smo dolje na jugu, pa ce ju zvat Luce ako se odlucimo za Luciju..a ja bas ne volim nesto nadimke hehe. Jedino da ju bas nazovemo Luce.

  28. #3378

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Mi se dogovaramo za ime iako jos ne znamo spol ( danas smo 16+5)
    Od zenskih imena mi se svidaju Mirjam i Leni. Sto vi mislite?

  29. #3379
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Leni mi je ljepše, nekako nježnije...
    AnaJ nama je termin u jedan dan razlike, ja sam danas 16+5tt

  30. #3380
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lucija

  31. #3381

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    5

    Početno

    karanfilčić, znate spol možda već? Ja idem ba kontrolu idući tjedan i nadam se da ću saznati da se mogu početi polako pripremati sa opremom i odjecom

    Sto se tice imena, i meni je Leni nekako ljepse ali muz zeli da bude Miriam pa cemo vidjeti.. imamo jos vremena za dogovor

  32. #3382

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Rita ima lijepo značenje
    Mirjam mi je nekako ,,preteško" za bebu... A Lena umjesto Leni?

    Ja baš volim neuobičajena imena. Kojih nema puno u vrtiću u kojem radim
    Vana, Leona, Una, Zara, Kira, Marla, Marea, Marie, Nora, Lora.
    Bolje Anika nego Nika, Tia ili Nia nego Mia, Lora nega Lara, bolje Hana nego Lana... Ena nego Ana... Meni

    Vrtić je prepun Nika, Lucija, Mia, Lana, Karla. I ne, nije fora kad jednog Luku zovu Mali Luka jer ima 5ipol, a drugog Veliki Luka jer ima 6g...

  33. #3383
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Rita se i meni sviđa zbog značenje i zbog toga što ja nikad nisam čula to ime u našem kraju, kratko je a i zbog problema koje smo imali molim se sv. Riti pa i zbog toga... Ali vidjeti ćemo još, ima vremena. Mm se ne sviđa ništa što ja predložim ili mu je samo ok. Ima nekih lijepih ali prečestih kao Sara, Lara, Lana. Lijepa su mi i Ema, Leona, Lorena, Patricia, Gloria... Stvarno nije lako izabrati, ali do kraja će nam sigurno neko ime baš biti savršeno za našu curu, osim ako se doktor predomisli pa bude dečko

  34. #3384
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Meni osobno je i Marea "pretesko" za bebu.
    Tia i Nia je preslicno kao Mia pa bi svi pitali "kako"???
    Ista stvar je i sa Ena i Ema...to su imena gdje se mora naglasiti koje je slovo tocno pa nekad zbilja dosadi to.

    Ja osobno nikada nebi odabrala takvo ime.
    Marie je prekrasno al nazalost ovdje u hr bi bio problem u pisanju jer mnogi neznaju kako se pise.

    A ovo sa mali i veliki Luka zbilja nije fora, slazem se.

  35. #3385
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Lorena i Rita
    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Rita se i meni sviđa zbog značenje i zbog toga što ja nikad nisam čula to ime u našem kraju, kratko je a i zbog problema koje smo imali molim se sv. Riti pa i zbog toga... Ali vidjeti ćemo još, ima vremena. Mm se ne sviđa ništa što ja predložim ili mu je samo ok. Ima nekih lijepih ali prečestih kao Sara, Lara, Lana. Lijepa su mi i Ema, Leona, Lorena, Patricia, Gloria... Stvarno nije lako izabrati, ali do kraja će nam sigurno neko ime baš biti savršeno za našu curu, osim ako se doktor predomisli pa bude dečko

  36. #3386

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Rita se i meni sviđa zbog značenje i zbog toga što ja nikad nisam čula to ime u našem kraju, kratko je a i zbog problema koje smo imali molim se sv. Riti pa i zbog toga... Ali vidjeti ćemo još, ima vremena. Mm se ne sviđa ništa što ja predložim ili mu je samo ok. Ima nekih lijepih ali prečestih kao Sara, Lara, Lana. Lijepa su mi i Ema, Leona, Lorena, Patricia, Gloria... Stvarno nije lako izabrati, ali do kraja će nam sigurno neko ime baš biti savršeno za našu curu, osim ako se doktor predomisli pa bude dečko
    Leona, Lorena, Gloria! Dajem glas )))

  37. #3387

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni osobno je i Marea "pretesko" za bebu.
    Tia i Nia je preslicno kao Mia pa bi svi pitali "kako"???
    Ista stvar je i sa Ena i Ema...to su imena gdje se mora naglasiti koje je slovo tocno pa nekad zbilja dosadi to.

    Ja osobno nikada nebi odabrala takvo ime.
    Marie je prekrasno al nazalost ovdje u hr bi bio problem u pisanju jer mnogi neznaju kako se pise.

    A ovo sa mali i veliki Luka zbilja nije fora, slazem se.
    Ali onda možeš reći i da za Hanu bi netko mogao ,,čuti" Lana jer je češće :D

  38. #3388
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Ja sam se danas sjetila koliko je lijepo ime Gabi. Pa eto ako netko traži ideju možda mu se svidi.

  39. #3389
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Ali onda možeš reći i da za Hanu bi netko mogao ,,čuti" Lana jer je češće :D
    Tako je.......al nisam sve to htjela pisati jer nema smisla i da se ne ponavlja i jer ja sam ja i to je moje misljenje a naravno da i svatko ima svoje pa mu na volju sto ce odabrati.

  40. #3390

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Naravno U svakom slučaju, ja bih se radije zvala nekako neuobičajenije, pa ponavljala, nego bila npr. Ana. Bez uvrede. Dapače, nije mi to ružno ime. Nego mi je prečesto, dosadno... Ružna su mi ona na -ka (Desanka, Spomenka, Željka, Blaženka itd). :D
    Što mislite o dužim imenima...npr Elizabeta, Margareta, Leticija, Lukrecija i sl? Volite li kraća ili duža?

  41. #3391
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ja osobno volim kraca, obadvije curke imaju po tri i cetiri slova. Moje neprezaljeno ime za curicu je Elena. Nije da je bas rijetko ali opet nije ni precesto, a meni je prekrasno. Treca curka (ako Bog da ) bit ce Elena. I kao sto je netko gore napisao Rita je meni super ime, a Marea super zvuci, samo me previse podsjeca na Fiat.

  42. #3392
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno U svakom slučaju, ja bih se radije zvala nekako neuobičajenije, pa ponavljala, nego bila npr. Ana. Bez uvrede. Dapače, nije mi to ružno ime. Nego mi je prečesto, dosadno... Ružna su mi ona na -ka (Desanka, Spomenka, Željka, Blaženka itd). :D
    Što mislite o dužim imenima...npr Elizabeta, Margareta, Leticija, Lukrecija i sl? Volite li kraća ili duža?
    Uhh ova Desanka, Spomenka itd su mi kao sto kazes ruzna, al bas ono.
    Recimo od duzih imena Leticija mi je skroz simpa ime.

  43. #3393
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja osobno volim kraca, obadvije curke imaju po tri i cetiri slova. Moje neprezaljeno ime za curicu je Elena. Nije da je bas rijetko ali opet nije ni precesto, a meni je prekrasno. Treca curka (ako Bog da ) bit ce Elena. I kao sto je netko gore napisao Rita je meni super ime, a Marea super zvuci, samo me previse podsjeca na Fiat.
    Elena je lijepo ime

  44. #3394

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja osobno volim kraca, obadvije curke imaju po tri i cetiri slova. Moje neprezaljeno ime za curicu je Elena. Nije da je bas rijetko ali opet nije ni precesto, a meni je prekrasno. Treca curka (ako Bog da ) bit ce Elena. I kao sto je netko gore napisao Rita je meni super ime, a Marea super zvuci, samo me previse podsjeca na Fiat.
    I meni je Elena lijepo... Nježno je Ajme da! Fiat ima Mareuuuu, sad sam to skužila! joj nisam to trebala saznat!!
    Ja preferiram imena od 4-5 slova. Ali radije od 3 slova, nego ova predugačka! Pa da se onda izvode nadimci.
    Rita mi je zvučno, i ima lijepo značenje... ali ta ,,rit"!!!

  45. #3395
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Da, taj rit je malo zeznut. jooooj a bas sam citala neki dan o tim imenima, mislim da je bilo u 24 sata, npr najpopularnije ime na svijetu je Sofija-meni se osobno ne svidja. Kod nas u HR- standard, Marija, Ana, Lana, Ivana.... Nije da mi se ne svidjaju, ali nikad djecu ne bih tako nazvala, bas zato jer se svi tak zovu. Ja sam jos od tinejdzerskih godina smisljala imena za curice, i vec sam ih imala u glavi ohoho, a kad su se rodile cure, ni sama nisam znala od toliko njih kak bi ih nazvala. Kad bolje razmislim, najbolje je ono koje ti prvo padne na pamet kad ih dodjes prijaviti u maticni. tako sam i ja, oba puta, i ispalo je super.

  46. #3396
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Enola je lijepo ime.

  47. #3397

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Enola je lijepo ime.
    Nola! Meni

  48. #3398
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Meni je isto Nola ljepše, Enola me odmah na ebolu asocira.

  49. #3399
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Meni je isto ljepše Nola, kad izgovaram Enola nekako mi se jezik lomi

  50. #3400
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je isto ljepše Nola, kad izgovaram Enola nekako mi se jezik lomi
    Meni se ne sviđa značenje imena Nola. Ne bih dijete nazvala "zvono". Sorry na iskrenosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •