Stranica 76 od 82 PrviPrvi ... 26667475767778 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,751 do 3,800 od 4091

Tema: Imena za curice (5)

  1. #3751
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Imogen prvotno napisa Vidi poruku
    Što izgleda bolje:
    Charlotte Persephone
    Charlotte Gabriella
    Charlotte Mnemozina

    Ne mislim sad na imena vulgaris, nego na spelling. Charlotte nikad neću pisati po vuku, pa sad... Ako odaberem neko udomaćeno ime, poput recimo Gabrijele, hoće li Charlotte Gabrijela izgledati gore nego Charlotte Gabriella ili je potpuno svejedno?
    Imam samo jedno duplo slovo u imenu i čitav život moram govoriti to na svim šalterima, u svim ambulantama...ma, svima, uvijek ispravljam. Pomišljala sam službeno izvaditi to slovo iz imena, ali smatram da ne smijem dirati u mamin izbor, pa ma kako davno se taj izbor dogodio.
    S jedne strane, volim svoje duplo slovo , ali s druge...baš i ne.

    Tako ti savjetujem da dobro razmisliš prije nego daš djetetu tako komplicirano ime, da ne bi morala baš cijeli svoj život ispravljati ljude. A možda to njoj i neće smetati, tko zna. No, pitaj u Matičnom uredu ( ako živiš u Hrvatskoj) da li prihvaćaju takva imena, jer postoje neki propisi, ne znam najnovije. Uglavnom, ovo srednje bi trebalo proći svakog matičara. Za prvo i zadnje nisam sigurna.

    Charlotte Gabriella definitivno je bolje, nego Ch. Gabrijela.

    A što se tiče prezimena, moje je djevojačko baš pasalo, vrlo rijetko, strano. A udala sam se za prezime i sa č i ć, i tako...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.11.2016. at 23:14

  2. #3752
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svim svojim curkama često kažem Mila pa me pitaju kaj se tako zovu. Ne, al volim ih, mile su mi i drage i iako imaju divna imena, naprosto mi sklizne niz jezik Mila.


    Tak i mene muž cijeli život zove Ljubica i mnogi misle da mi je to ime ❤️
    Veeeeliki potpis na Beti3!!
    Nemojte, molim vas, nemojte davati djeci imena koja nisu u skladu s našim jezikom, običajima, podnebljem...
    Gabrijela? Ok, ali zašto Gabrielle?!?
    Zašto dva, tri imena?
    Što ako cura kad se uda doda još i muževo prezime?
    Bit će ko Meksikanka i na ni jedan formular joj ta kobasica od imena neće stati.
    Dok bu mala svi će ju zafrkavati i zvati npr. Gabi, a kad odraste pošizit će zbog stalnog slovkanja, ispravljanja i pogrešaka koje mogu i koštati.
    Novaca i živaca.
    Gotovo svakodnevno sam u toj situaciji.
    Zato jer se mojoj mami dopalo nabrzinu ime neke glumice, a trebala sam se zvati Ana. Je, ali dva tjedna prije mog rođenja je rodila mamina prijateljica i dala maloj ime Ana. I sad moja mati nije htjela više da ja budem Ana pa je smislila vrhunsku glupost.
    I na kraju me nitko ne zove tim imenom.
    Ljudima je to prekomplicirano.
    A ja sam se davno umorila objašnjavajuć.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3753
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam samo jedno duplo slovo u imenu i čitav život moram govoriti to na svim šalterima, u svim ambulantama...ma, svima, uvijek ispravljam. Pomišljala sam službeno izvaditi to slovo iz imena, ali smatram da ne smijem dirati u mamin izbor, pa ma kako davno se taj izbor dogodio.
    S jedne strane, volim svoje duplo slovo , ali s druge...baš i ne.
    ...
    mi imamo drugi problem...
    moja Ela je s jednim L, a sirota svima to mora objašnjavati...
    prvo smo mi morali, a sad ona to nastavlja...

  4. #3754
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo drugi problem...
    moja Ela je s jednim L, a sirota svima to mora objašnjavati...
    prvo smo mi morali, a sad ona to nastavlja...
    Nemam problema s 2 ista slova u imenu. Moje je neobično i rijetko, bar za grad gdje živim. Nikad mi nije bio problem ponavljati ga par puta jer mi je lijepo i baš ga volim.
    MM ima problem jer ima rijetko i neobično ime koje u sebi ima R i L a oba slova ne izgovara pravilno. To je malo veći problem kad mora par puta ponoviti.
    Djecu smo usrećili s rijetkim imenima. Odmah ih čuju pravilno jer su kratka, al se nekad iščuđavaju jer ne vjeruju što čuju.
    Posljednje uređivanje od Nera : 17.11.2016. at 08:47

  5. #3755
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo drugi problem...
    moja Ela je s jednim L, a sirota svima to mora objašnjavati...
    prvo smo mi morali, a sad ona to nastavlja...
    Frendica od moje curke, Camila - mama iz Kolumbije, tata Talijan. Jedno L.
    No, otpocetka: tata je otisao i upisao "po svome", Camilla (mama se nije na to obazirala, tezak porod i u principu ju nije smetalo).
    Prodje 14 godina - curka sad uci spanjolski, pa je shvatila da tako napisano ime znaci "bolnicka nosila". Pa ju to sad smeta jer ju rodjaci kolumbijanci zafrkavaju.
    Ode sa mamom promijeniti u Camila, tj. izbaci jedno L.
    I sad ju profka iz talijanskog stalno zafrkava jer joj smeta u ortografiji sto toga jednoga slova L nema. ;-/

    Eto... uvijek netko na kraju izvisi. Ovo mi je bilo svjeze, pa sam vam htjela prepricati.
    Posljednje uređivanje od Elly : 17.11.2016. at 11:27

  6. #3756
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica od moje curke, Camila - mama iz Kolumbije, tata Talijan. Jedno L.
    No, otpocetka: tata je otisao i upisao "po svome", Camilla (mama se nije na to obazirala, tezak porod i u principu ju nije smetalo).
    Prodje 14 godina - curka sad uci spanjolski, pa je shvatila da tako napisano ime znaci "bolnicka nosila". Pa ju to sad smeta jer ju rodjaci kolumbijanci zafrkavaju.
    Ode sa mamom promijeniti u Camila, tj. izbaci jedno L.
    I sad ju profka iz talijanskog stalno zafrkava jer joj smeta u ortografiji sto toga jednoga slova L nema. ;-/

    Eto... uvijek netko na kraju izvisi. Ovo mi je bilo svjeze, pa sam vam htjela prepricati.
    Pa to je razlog zašto ovo ime nije često kod nas, iako se tako ne piše, izgovara se kamila=deva

    Ne znam doslovce ni jednu žensku osobu iz okoline koja se tako zove. Muška varijanta mi je već više ok.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.11.2016. at 11:58

  7. #3757
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U Italiji je Camilla sasvim normalno, znacenje djevojka (etrurijsko podrijetlo). Nalazi se u Eneidi, u katolickom kalendaru takodjer. I tu je naglasak na LL, ne na prvi slog kao u hrvatskom jeziku.

    Ali eto, curku je radi kolumbijanskog podrijetla smetala ortografija, i sad se sa tom profkom nasla u problemu.

  8. #3758
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Hello Ja sam nova ovdje i nosim curku, vec sam na pola trudnoce i nemam pojma kako ce se zvati. Tako mi je tesko odabrati ime da ne mogu vjerovati. Inace imam vec jedno dijete i za njega sam tako lako odabrala ime, a sada... Ni jedno mi nije toliko posebno zazvonilo da sam pomislila: "Da, to je to!!" Takodjer mi je zao sto sam predlozila clanovima obitelji pa i prijateljima da ako imaju kakav prijedlog neka slobodno predloze (jer sada kada mi mama nesto predlaze nekako mi je zao odbit njene prijedloge, ali jednostavno mi nisu sjeli), svi predlazu, a neki se cak i uvrijede ako mi se njihov prijedlog ne svidja (npr. prijateljica). Nije da se opterecujem time previse, ali sada sma u fazi intenzivnog smisljanja imena i to su mi trenutacno jedine brige Muz ima podosta razlicit ukus od mene tako da je i to vec problem.

  9. #3759
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    MOja druga kćer bi se zvala Dunja a muževa Luna

  10. #3760

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Rhiannon prvotno napisa Vidi poruku
    Hello Ja sam nova ovdje i nosim curku, vec sam na pola trudnoce i nemam pojma kako ce se zvati. Tako mi je tesko odabrati ime da ne mogu vjerovati. Inace imam vec jedno dijete i za njega sam tako lako odabrala ime, a sada... Ni jedno mi nije toliko posebno zazvonilo da sam pomislila: "Da, to je to!!" Takodjer mi je zao sto sam predlozila clanovima obitelji pa i prijateljima da ako imaju kakav prijedlog neka slobodno predloze (jer sada kada mi mama nesto predlaze nekako mi je zao odbit njene prijedloge, ali jednostavno mi nisu sjeli), svi predlazu, a neki se cak i uvrijede ako mi se njihov prijedlog ne svidja (npr. prijateljica). Nije da se opterecujem time previse, ali sada sma u fazi intenzivnog smisljanja imena i to su mi trenutacno jedine brige Muz ima podosta razlicit ukus od mene tako da je i to vec problem.
    A kakva imena preferiras... tipa Ana, Iva,Marija, Katarina, ili Tia, Una, Marla, Maris, Nola, Gala....

  11. #3761

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Gillian - kako vi ovo ime izgovarate?

  12. #3762
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Citiraj Imogen prvotno napisa Vidi poruku
    Gillian - kako vi ovo ime izgovarate?
    Đilian :D

  13. #3763
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Propusti kroz Google translate - imaš tamo izgovor, a možeš podesiti za razne jezike... (malo se zezam, malo ne...)

    Osobno, ne bih dijete opteretila takvim imenom koje je u određenom jeziku teško za izgovor. Moji isto imaju strana (tj. međunarodna) imena, ali smo ih birali tako da nema dilema oko izgovora.

    Imaš takvih imena puno. Evo da nabrojim ono što mi prvo pada na pamet: Abela, Fabia, Vanda, Nives, Gala....

  14. #3764
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Rhiannon prvotno napisa Vidi poruku
    Hello Ja sam nova ovdje i nosim curku, vec sam na pola trudnoce i nemam pojma kako ce se zvati. Tako mi je tesko odabrati ime da ne mogu vjerovati. Inace imam vec jedno dijete i za njega sam tako lako odabrala ime, a sada... Ni jedno mi nije toliko posebno zazvonilo da sam pomislila: "Da, to je to!!" Takodjer mi je zao sto sam predlozila clanovima obitelji pa i prijateljima da ako imaju kakav prijedlog neka slobodno predloze (jer sada kada mi mama nesto predlaze nekako mi je zao odbit njene prijedloge, ali jednostavno mi nisu sjeli), svi predlazu, a neki se cak i uvrijede ako mi se njihov prijedlog ne svidja (npr. prijateljica). Nije da se opterecujem time previse, ali sada sma u fazi intenzivnog smisljanja imena i to su mi trenutacno jedine brige Muz ima podosta razlicit ukus od mene tako da je i to vec problem.
    moj bi savjet bio: ni sa kim od prijatelja i obitelji ne pričati o imenima
    ni ono "mislim se između Ana i Ofelija"
    jer će onda neko reći "joj, ne Ofelija, pa užas!", a nakon mjesec dana ti zaključiš da ti je to ime baš naj naj i onda imaš nelagodnu situaciju (jer nema šanse da ćeš zaboravit da je ta osoba to rekla, a neće ni ona)

    kad ljude dovedeš pred gotovu stvar, reagiraju drugačije, čak i ako im se ne sviđa reći će u najgorem slučaju "wow baš zanimljivo" a nakon mjesec dana se naviknu i na najčudnije ime

    a ovdje lijepo kreni od prve stranice pa vidi leži li ti nešto

  15. #3765

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Meni divno Nikolina, Nika, Lena , Sara, Nikol, Bruna, Tera

    Sara ce biti za jednog dana ako bude još jedna curka

    Pozz

  16. #3766
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kolega s posla je ne tako davno dobio unuku - Anika
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.12.2016. at 09:35

  17. #3767

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Ta bi brzo postala Anka.

  18. #3768
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A Anka je poprilično egzotično i neuobičajeno ime u današnje vrijeme

  19. #3769
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    moj bi savjet bio: ni sa kim od prijatelja i obitelji ne pričati o imenima
    ni ono "mislim se između Ana i Ofelija"
    jer će onda neko reći "joj, ne Ofelija, pa užas!", a nakon mjesec dana ti zaključiš da ti je to ime baš naj naj i onda imaš nelagodnu situaciju (jer nema šanse da ćeš zaboravit da je ta osoba to rekla, a neće ni ona)
    O da, jako se slažem! Moje dijete sad ima 14 mjeseci. Ima drugo ime, a ne ono koje smo u početku htjeli i to rekli rodbini. I teško mi je zaboraviti reakcije tipa "Odvratno", jer ih smatram prvoklasnim bezobrazlukom i miješanjem u tuđe probleme. Nisam imala, niti imam, ništa protiv toga da netko kaže "Ime je ok, ja ga ne bih izabrala" ili nešto u tom stilu, ali ovo baš ne zaboravljam.

  20. #3770
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kolega s posla je ne tako davno dobio unuku - Anika
    predivno
    jedno iz užeg izbora u drugoj trudnoći. No je, pre slično je Ani i Anki.
    Mada i dalje, Sofia i Leda
    kad ljude dovedeš pred gotovu stvar, reagiraju drugačije, čak i ako im se ne sviđa reći će u najgorem slučaju "wow baš zanimljivo" a nakon mjesec dana se naviknu i na najčudnije ime
    Bome, za ime mog drugorođenog neki ljudi, koji nam uopće nisu bitni u životu su si dali za pravo i dugo nakon poroda jako ružno komentirati i pitati se zašto smo mu pobogu dali takvo ime. Dok nisam rodila bilo je neće valjda.

  21. #3771
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Jao, Leda je baš krasno ime.... Kako mi to prije nije palo na pamet??? (ljubiteljica Krleže)

    * * *
    Glede u svezi ružnih komentara - pišem ovo već ne znam koji put: mi smo odabrali mlađem sinu ime koje se mojoj svekrvi nije sviđalo, jer ju je podsjećalo na osobu koja se prema njoj ružno ponašala u mladosti (nekog bratovog prijatelja - nebitno).

    Nažalost, mi za to nismo znali na vrijeme, a kad je pokazala razočaranje odabirom imena, mi smo ostali pri svome i nije nam padalo na pamet išta mijenjati, iako je mm jako patio. Njegova mama nije htjela našeg sina zvati imenom do njegove treće godine. Zvala ga je Gumbek i mali i svakako...sve dok dijete jednom nije samo riješilo problem i reklo: Baka - moje ime nije mali ni Gumbek, ja sam E. Kraj priče! Pregrizla je "gomno" i od tada ga zove njegovim imenom. Izborio se za sebe. S druge strane, da je moja mama tako cirkusirala, ja ne bih čekala tri godine da dijete riješi problem. Ne bi mi lokot stajao na gub...(cenzura) ustima.

  22. #3772
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    mi smo se ovaj put odlucili za ime Karla

  23. #3773
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo se ovaj put odlucili za ime Karla

  24. #3774

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Mišljenje o Demi i Megan. Megan se čita kako se piše.

  25. #3775
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    [QUOTE=fitnessgirl;2938062]A kakva imena preferiras... tipa Ana, Iva,Marija, Katarina, ili Tia, Una, Marla, Maris, Nola, Gala....[/

    Joj, pa ja tek sad vidim ovo. Svidjaju mi se zenstvena i njeznija imena, poput Isla, Lila, Ana. Ne volim preneobicna imena, ali opet, ni ona uobicajena. Lijepa su mi i Franka i Marta, ali zbog podneblja u kojem zivim mi ne pasu jer se nebi izgovarala kao kod nas. Marta jos i nekako, ali Franka ne. Ne znam, jos uvijek nemam pojma. Ali ovdje gdje sam sada Isla postaje sve popularnije, to mi se ne svidja, ,ali opet ne toliko da ne bih mozda odabrala to ime. Zelim biti sigurna, a ne da jednog dana pomislim, ah, trebala sam izabrati ipak ono drugo. Suprugu se svidja isto Lila i Isla (nikome drugome osim nama), obitelj je ocito sokirana, ali u zadnje vrijeme ne zele nista reci jer odabir je ionako na nama.
    Lucy mi je slatko, ali ovdje precesto. Malo preuobicajeno za eng. govorno podrucje. Liv mi se svidja, ali ne i muzu.

  26. #3776
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Saznali smo da nosim curicu. E sad, prva je Katja, a za drugu nemam blage veze.
    Imam par imena koja se muzu ne sviđaju, njegova meni nisu ok, nemam pojma. Boli me glava. Do kad dijete moze bit bezimeno?

  27. #3777
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mjesec dana je rok.

  28. #3778
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je razlog zašto ovo ime nije često kod nas, iako se tako ne piše, izgovara se kamila=deva

    Ne znam doslovce ni jednu žensku osobu iz okoline koja se tako zove. Muška varijanta mi je već više ok.
    sestra moje bake zvala se Camilla obje su rodjene u jednom malom BiH gradicu. ja nosim bakino ime i svima je neobicno i nekad cujem komentar kao bilo je sigurno zeznutno u malom gradu imati neobicno ime ali meni nije ja sam 3 u svojoj obiltelji sa mamine strane sa u malom gardu sa "neobicnim imenom" sve je to relativno

  29. #3779
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Ja jos nemam pojma, da bar imam rok od mjesec dana, ali ovdje gdje zivim moram odmah u bolnici ispuniti papire. Vec me strasno zamara biranje imena, bas sam umorna...

  30. #3780
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Rhiannon prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jos nemam pojma, da bar imam rok od mjesec dana, ali ovdje gdje zivim moram odmah u bolnici ispuniti papire. Vec me strasno zamara biranje imena, bas sam umorna...
    To je tako... ali kad jednom odabereš, ime će postati dio djeteta i sve ovo će pasti u zaborav. Samo će ti kliknuti... Sretno!

  31. #3781
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Rhiannon prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jos nemam pojma, da bar imam rok od mjesec dana, ali ovdje gdje zivim moram odmah u bolnici ispuniti papire. Vec me strasno zamara biranje imena, bas sam umorna...
    I ovdje gdje ja zivim se u bolnici ispunjava prijava za rodiliste, i kaze ime djeteta, no ima se vremena 30 dana ako si neodlucna. U tom roku treba pred sluzbenim licem odrediti ime i prezime djeteta ( i ime oca, ako majka nije u braku). U tom roku moze se i promijeniti ime receno u rodilistu.
    A mozda ti ime klikne tek kad vidis bebu, ne moras to unaprijed odluciti, ako ne mozes. Mom mladjem sinu smo dali ime tek nakon sto se rodio, po sportasu koji je taj dan dobio zlato, al' smo kreativni, hihi, ali ime je ok, rada ga nije bili puno, sada ima.

  32. #3782

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ovdje gdje ja zivim se u bolnici ispunjava prijava za rodiliste, i kaze ime djeteta, no ima se vremena 30 dana ako si neodlucna. U tom roku treba pred sluzbenim licem odrediti ime i prezime djeteta ( i ime oca, ako majka nije u braku). U tom roku moze se i promijeniti ime receno u rodilistu.
    A mozda ti ime klikne tek kad vidis bebu, ne moras to unaprijed odluciti, ako ne mozes. Mom mladjem sinu smo dali ime tek nakon sto se rodio, po sportasu koji je taj dan dobio zlato, al' smo kreativni, hihi, ali ime je ok, rada ga nije bili puno, sada ima.
    Ivano?! :D

  33. #3783
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je tako... ali kad jednom odabereš, ime će postati dio djeteta i sve ovo će pasti u zaborav. Samo će ti kliknuti... Sretno!
    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ovdje gdje ja zivim se u bolnici ispunjava prijava za rodiliste, i kaze ime djeteta, no ima se vremena 30 dana ako si neodlucna. U tom roku treba pred sluzbenim licem odrediti ime i prezime djeteta ( i ime oca, ako majka nije u braku). U tom roku moze se i promijeniti ime receno u rodilistu.
    A mozda ti ime klikne tek kad vidis bebu, ne moras to unaprijed odluciti, ako ne mozes. Mom mladjem sinu smo dali ime tek nakon sto se rodio, po sportasu koji je taj dan dobio zlato, al' smo kreativni, hihi, ali ime je ok, rada ga nije bili puno, sada ima.
    Hvala vam. A valjda ce kliknuti. Vec smo nasli ime i onda se muz opet poceo neckati (nije mu sjelo na prvu), pa sad vis eni en razmisljam, nadam se da kad ugledamo bebu da cemo znati, ako do tad nesto ne smislimo.

  34. #3784
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I kod mene se kao "mora" ispuniti papire u bolnici, ali ako ne zelis - ne moras. Ili mozes, a onda imas rok od 30 ili 60 dana za promjenu (zaboravila sam koji je tocno rok).

  35. #3785

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Mi cekamo curicu i nikako se dogovoriti oko imena.

    Suzili smo izbor na ova dva. Mm zeli da bude Ariana, moj prijedlog je Amelie.

    Koje vam se vise sviđa?

  36. #3786
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ma_tina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi cekamo curicu i nikako se dogovoriti oko imena.

    Suzili smo izbor na ova dva. Mm zeli da bude Ariana, moj prijedlog je Amelie.

    Koje vam se vise sviđa?
    Ariana bi bila moj izbor, ali nije to bitno - kad rodiš, vidjet ćete koje joj ime bolje odgovara.

  37. #3787
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Odlucili smo se svi troje :D Stize nam Bianca!!!! Slatko nam je, zenstveno, njezno, lijepo znacenje, nije precesto... Bas sam sretna
    Posljednje uređivanje od Rhiannon : 30.03.2017. at 21:31

  38. #3788
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    I meni je lijepo Bianca!

  39. #3789
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je lijepo Bianca!
    Hvala Vlatka

  40. #3790
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ondje gdje ja živim ne treba ispunjavati imena kad se rodi dijete se zove muško-žensko istog prezimena ko majka. I još jedna nebuloza s zadnjeg poroda, ležim na stolu i čekam carski, kad mi dođe jedna sestra Babica što li već i pita kojeg je spola dijete da se zna pripremiti koje boje fascikl da uzme, velim joj mene to nije bilo važno skoro 9mjeseci,nato je ona otvorila ormarić s jedne strane rozu, s druge strane plavi omoti, u pol sekunde može uzeti koji hoće.

  41. #3791

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    Nasa cura ce se zvati Rebeka <3

  42. #3792
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Nama je zasad na prvom mjestu Maša. Starija je Katja, ona je i dala prijedlog (po crtiću, naravno), a i paše mi iz njeno ime.
    Meni se baš jako sviđa, MM baš i ne, a ni okolina nije oduševljena...

  43. #3793
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Masa je slatko. Bitno da se vama svidja, a mozda se i muz navikne. I pase uz Katju

  44. #3794
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Vlatk@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je zasad na prvom mjestu Maša. Starija je Katja, ona je i dala prijedlog (po crtiću, naravno), a i paše mi iz njeno ime.
    Meni se baš jako sviđa, MM baš i ne, a ni okolina nije oduševljena...
    znam jednu Mašu od 40+, uvijek mi je bila simpatična

  45. #3795
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znam jednu Mašu od 40+, uvijek mi je bila simpatična
    Da, da, bilo ih je u našoj generaciji isto. Crtić je možda neposredan razlog, ali ime je jako dobro.

    Inače, asocijacije na crtiće i knjige teško je izbjeći. Mog mlađeg sina uvijek su pitali (zbog lektire) gdje su mu detektivi, hehehe...

  46. #3796

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Maša je preslatko. No, Zlata mi je bolje. Šteta što je teško naći srednje ime za Zlatu.

  47. #3797

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Imena koja NE završavaju na -a, a čitaju se kako se pišu?

    Tipa, Noemi, Ines, Iris, Megan, Amoret, itd... A da nisu izmišljena, mou biti i domaća i strana.

  48. #3798
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jessie, Noomi

  49. #3799

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Beatiz

  50. #3800
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Imogen prvotno napisa Vidi poruku
    Imena koja NE završavaju na -a, a čitaju se kako se pišu?

    Tipa, Noemi, Ines, Iris, Megan, Amoret, itd... A da nisu izmišljena, mou biti i domaća i strana.
    Karmen, Nives, Dolores, Doris, Lauren, Rosamund

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •