Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: potkožna kvržica na glavi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno potkožna kvržica na glavi

    Bok svima,

    moja beba ima 2,5 mjeseca i od početka ima na glavi, na desnoj strani potkožnu kvržicu veličine manje koštice od trešnje recimo. To je pomično kad se dira, kao tvrđi potkožni prišt. Pedijatrica veli da je to hrskavica. Meni je to malo čudno i išla bih po još jedno mišljenje (odn. sigurno ću otići, možda kod Sabola?).
    Zanima me imate li s time iskustva?

    Hvala

  2. #2
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ima i moj mali isto tako i svaki put sam zaboravila pitat pedicu sto je to. sad ima 4 mj i nesto je manja...ali bas sad pipam i tu je!

    jel onako iza na glavi, blize vratu? i moj ima s desne strane...

    ne znam zasto, ali nisam se nikad zabrinjavala oko tog...

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    obicno tako izgledaju limfni cvorovi. jeli to na poducju iza uha ili negdje malo iznad vrata?

    prvi put cujem ovo za hrskavicu :?

  4. #4
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    mislim da su limfni bas iza uha...moj ima malo iznad vrata, podalje od uha, ni sama ne znam kako da tocno objasnim

    i sad bas pipala i napipala sam i s lijeve strane. nesto je manja. ali nekako mi to ne djeluje zabrinjevajuce. ne znam zasto...ali pitat cu bas svoju pedicu sta kaze...

    matsa?

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    mislim da su limfni bas iza uha...moj ima malo iznad vrata, podalje od uha, ni sama ne znam kako da tocno objasnim
    mislim da ti je i to isto limfni cvor. zapcu obicno nateku kad su zubici "u akciji."

  6. #6
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    ..ali pitat cu bas svoju pedicu sta kaze...
    to ti je najbolje!

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    isto tako je i kod nas.
    ali mene to ne zabrinjava...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    kod nas je to baš na glavici, to je na lijevoj (ne na desnoj) strani glave, iznad razine uha jedno 3 cm, usred glave. Ni blizu vratu. I nije baš kao koštica trešnje, malo manje, recimo pola koštice. S jedne strane me tješi da su to i u rodilištu najvjerojatnije napipali pa da nisu obratili pažnju. Ail ovo da je hrskavica mi se baš ne čini uvjerljivim objašnjenjem, pa zato bih još nekog priupitala...

  9. #9
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    kod nas je to baš na glavici, to je na lijevoj (ne na desnoj) strani glave, iznad razine uha jedno 3 cm, usred glave.
    ja jos uvijek mislim da je to limfni cvor. njih ima dosta i rasporedjeni su tako otprilike, iza uha, iznad vrata...

    al isto pitaj strucno misljenje. mozda ti je pedica mislila na nesto drugo na a to se nije ni obazirala jer je normalno pa nije skuzila sta je pitas?

    ma pitaj jos nekog dr. da budes mirna.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    101

    Početno

    i mi smo to uočili sa 2 mjeseca. doktorica je rekla da je to normalno i da će s vremenom okošćato te da ne brinem :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    moja je ima na kraju obrve, na dodir isto izgleda kao podkozni prist ali mi je ped. rekla da se radi o cisti, kao nista strasno.
    Zna se povuci isto tako kako je i nastala ali isto zna i narasti.
    Takoder se moze ukloniti, radi se o jednostavnom zahvatu, ambulantnom. Moram priznati da me isto zabrinjava jer je na podrucju glave u blizini samog oka :/
    ici cu potraziti drugo misljenje

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    hrskavica, limfni čvor, cista... vidim da ima dosta toga (još mi je jedna mama javila isto - rekla joj pedica da će to samo otići, da ne brine)...

    pa onda neću ni ja brinuti...

  13. #13
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Ja imam kvržicu na glavi od rođenja, iza , na desnoj strani. kako sam rasla , i ona je , sad je veličine manje trešnje, nikad nisam doznala što je to ali mi ne smeta i ne vidi se kad je ispod kose.
    Kad je dodirnem kao da se miče.
    Nešto mi je u sijećanju kao da je neka limfna žlijezda!?

  14. #14
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    I S. ima kvrzice iza oba uha, i doc. rekla da nije nista strasno.... dok se ne uvecava ne treba brinuti, procice samo od sebe.

  15. #15
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    nitko tu kvržicu ne može napipati osim mene, svima moram prstom pokazati gdje je. Ali od petka do jučer se nešto smanjila, pa se sada jedva osjeti.

  16. #16
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    i ja sam neki dan bila kod pedice i između ostalog pitala i za to,...

    i S ima to iza desnog uha, isto podalje..

    pedice kaže da su to limfni čvorovi...

    :/

  17. #17
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    S. se pojavljuju i nestaju i smanje se pa se vrate receno mi je da je to normalno .....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    49

    Početno

    i moja curica ju ima iza lijevog uha nepomična je i ne raste, ped kaže da nije ništa ona sad ima 10,5 mj i super je tak da ne brini

  19. #19
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    i mi upadamo u društvo
    N ima takvu kvržicu iza desnog uha, povrh vrata. Pedica nam rekla da je to limfni čvor i da je to normalno.

  20. #20
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I mi imamo po jednu iza svakog uha, i još koju prema zatiljku, sve 5.

    Prijateljičinoj klinki koja sad ima 11 godina još nisu nestale.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    L ima iza uha, a E na glavi paralelno s uhom a u ravnini s vratom (ak sam dobro objasnila).

    NAša pedijatrica kaže da su to limf. čvorići i da je bitno da su pokretljivi i da se smanje ako se za neko vrijeme i povećaju.

    Kod L se poveća kad stiže neka boleština pa nam dobro dođe kao najava.

  22. #22
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Podižem malo!!!

    Meli ima od rođenja tu kvržicu, ( vidim da većinom svi imaju na desnoj strani, ima i ona).....uglavnom sad je veća, i nekako nije tak pokretna kao na početku, dobili smo uputnicu za UZV glave, vrata i bušice...ne znam, baš sam koma nekak.
    Danas ćemo se naručiti u Klaićevu, ko zna koliko se čeka na UZV....jooooooooj.
    Nije pedijatrica ništa dramila, ali je rekla bolje da sad to malo prekontroliramo. Frka mi je totalna!

  23. #23
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Moram napisati, naručujemo se mi u Klaićevu na UZV glave, kad oni nama dali termin u 7mj!
    Pala ja na dupe.....ugl, na Rebru smo uspjeli dopiti termin početkom 4mj i jako, jako su ljubazni!

  24. #24
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ajme šniki draga moja,ma držim palčeve da nije to ništ,ma samo da nam je Meli vesela i zdrava! a takva sigurno je!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj lucylu prvotno napisa Vidi poruku
    moja je ima na kraju obrve, na dodir isto izgleda kao podkozni prist ali mi je ped. rekla da se radi o cisti, kao nista strasno.
    Zna se povuci isto tako kako je i nastala ali isto zna i narasti.
    Takoder se moze ukloniti, radi se o jednostavnom zahvatu, ambulantnom. Moram priznati da me isto zabrinjava jer je na podrucju glave u blizini samog oka :/
    ici cu potraziti drugo misljenje
    Draga lucylu,
    moja beba ima identicnu kvrzicu kako si opisala, na istom mjestu..Sada su joj 3 i pol mjeseca i jos uvijek stoji...Kontrola nam je za mjesec dana, a do tada se nadamo da ce nestati...
    Molim te da mi javis sta su tebi rekli i sta je dalje bilo...jeste li morali uklanjati...Strasno se brinem ...

  26. #26
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi isto imamo od prvog mjeseca jednu limfnu zlijezdu na vratu. Sad je narasla na vec 2 cm promjera (19mj). Dosta mu se vidi na vratu. Na uzv vrata vidlivo je jos nekoliko vecih zlijezda. Cak ih ima i na zatiljku u kosi (te su manje ali ih je vise).
    Uglavnom specijalist kaze da ne brinemo, bitno je da su bezbolne, pomicne, ali treba pratiti da li ce rasti. Za koji mjesec cemo opet na kontrolu. Ako budu jednake super, a ako budu rasle morat cemo vidjeti treba li ih ukloniti.
    Receno nam je da najcesce limfni cvorovi ne nestaju, vec kako dijete raste cvorovi postaju manje primjetni...

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja imam dermoidnu cistu pod obrvom, operirala sam ju kao odrasla jer se pocela povecavati. Nemam gotovo nikakav oziljak jer sam bila kod estetskog kirurga. AKo cete operirati to, trazite uputnicu za estetsku kirurgiju.
    Nakon operacije koja je bila ambulantna, s lokalnom anestezijom, jedno vrijeme mi je trebalo da mi se oporave zivci na toj strani lica, znaci smijala sam se ko pokojni precjednik, ali je proslo.
    Zapravo nije nista strasno i nema posljedica.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam dermoidnu cistu pod obrvom, operirala sam ju kao odrasla jer se pocela povecavati. Nemam gotovo nikakav oziljak jer sam bila kod estetskog kirurga. AKo cete operirati to, trazite uputnicu za estetsku kirurgiju.
    Nakon operacije koja je bila ambulantna, s lokalnom anestezijom, jedno vrijeme mi je trebalo da mi se oporave zivci na toj strani lica, znaci smijala sam se ko pokojni precjednik, ali je proslo.
    Zapravo nije nista strasno i nema posljedica.
    marta, kako je izgledala, je li bila tvrda, nepomicna?
    sad nije bas na temu 0-1 ali iv ima skoro vec drugu godinu neku takvu izraslinu na nozi, mozda je vrijeme da to prijavim doktorici?

  29. #29
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno potkožna kvržica na glavi

    mi smo H. (4mj.) napipali iza lijevog uha malu kvrzicu kao grasak.
    dr.kaze da je linf.cvoric usljed neke upale ili rasta zubica, tako da nije nista opasno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Ja imam sina tek je zasao o 5 mesecu i na levoj obrvi prema slepoocnici ima dermoidnu cistu velicine 10 mm,lekari su mi rekli da se to mora osdstraniti.strasno se bojim,moze li mi neko reci ko je imao takvo iskustva,da li to moze biti opasno po zdravlje deteta.unapred hvala

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    12

    Početno

    Podizem temu.
    Beba mjesec dana stara ima vec 3 tjedna iza uha povecane limfne cvorove iza uha. Iza desnog jedan a iza lijevog 3-4. Od toga 3 sitne sitne i pomicne, a jedna mrvicu veca, ali ne veca od pol cm. Pedijatrica kaze da je to normalno, ali meni nije jasno od cega je to sa obzirom da nije bilo bolesti. Beba je normalna lijepo papa kaka i spava. Na sistematskom sve uredno tako da ne znam dali trebam traziti neke pretrage ili vjerovati pedijatrici. Kakva su vasa iskustva? Znam da veca djeca imaju povecanje toga prije ili nakon viroza i bolesti, ali nisam jos cula da se tako malim bebama mogu pipati ti cvorici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •