Stranica 30 od 30 PrviPrvi ... 20282930
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,492 od 1492

Tema: Iuvenilni idiopatski artritis kod djece

  1. #1451

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7

    Početno

    Kate kažu da srce nema veze s JIA a i obrnuto.Jedino artritis može pogoršati stanje srca jer autoimune bolesti napadaju vitalne organe, ali kod nas je sve ok.Srce kontroliramo na Rebru.
    Mraonicus skočni zglob neće nikad biti bolji, 10 puta smo išli na laser i to je to, ali pokretljivost zgloba je u redu pa nas to zadebljanje ne zamara.Za iks nogu dr H je rekao uloške za taj deformitet i jačanje mišića noge elektrostimulacijom pa da uskladimo sve obaveze odlučili smo se na kupnju elektrostimulatora marke Compex s mi senzorom.HBL 27 tipizacija nije rađena jer nemamo pozitivnu obiteljsku anamnezu.Bolest je konstantno bila aktivna do Enbrela tj. kad bi dobio lijek u zglob, bio bi miran dok ne prestane njegovo djelovanje pa opet ponovo, čak je koljeno jedan put oteklo i pod enbrelom prije godinu i 2 mjeseca, i nakon toga više nijedan zglob nije aktivan već smo u remisiji.CRP i SE od početka uzimanja enbrela potpuno mirni čak i kad se ponovio izljev u zglob.Jedino je ANA iz negativne došla na pozitivnu.
    I mi vama želimo svima sve najbolje!

  2. #1452
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Ajme, kolko novih na temi! Pozdrav svima od mene.
    Nekako rijetko svratim na ovu stranu, pa da ipak ostavim traga.

    Želim svima Sretan Uskrs!
    Budite mi dobri, a klincima želim što manje problema, doktora i što više zabave i zdravlja
    Pozdrav od moje ekipe!

  3. #1453

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Dobar dan .... vec duze vrijeme imam problema sa ovim forumom, i evo, konacno sam uspjela otvoriti. Kod nas je sve OK , na kontroli je dobro proslo. S obzirom da se upala povukla, vid vratio u normalu, nije potrebno nista koristiti... samo redovne kontrole. Kod dr.H isto. Preporucio je samo jednom godisnje ponoviti nalaze, jer kao sto sam i prije navela, L. nema nikakvih tegoba ni simptoma na zglobovima.
    Puno pozdrava !!!!!!

  4. #1454

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Karmela,pa gde ste?
    Koliko shvatam uveitisa vise nema i katarakta miruje,jel tako?
    Sta ej tacno bilo na kontroli kod H.,nisam u toku?Jeli radio UZ zglobova i krvne analize?
    Super su to vesti,javljate se cesce da nas malo ohrabrite

  5. #1455

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Karmela,svrati na na forum zajedno do zdarvlja,imam stosta da te pitam...

  6. #1456

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Bok! Ja sam nova forumašica.Zanima me jel nekome od vaše djece ta bolest ušla u remisiju nakon terapije metotrexatom i decortinom, a nakon smanjivanja doze dekortina da se bolest postupno opet vraća? MOLIM VAS DA MI SE JAVITE!

  7. #1457

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Mojoj kćerkici je JIA dijagnosticiran kad je imala 16 mjeseci,a za mjesec dana joj je 2 god. Na pregled idemo u Klaićevu kod dr.Gagro. Bolest je ušla u potpunu remisiju, a nakon smanjivanja dekortina stanje joj se pogoršava, a najgore mi je što ima sad jake bolove. Dr. Gagro je povećala dozu metotrexata s 5 na 7 ml. Ne znam jel netko od vaše djece završio na bioterapiji???

  8. #1458

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Draga Melissa savjetujem ti dr. Harjačeka ili dr. Gagro u Zagrebu u Klaićevoj bolnici. Znam kakvo je stanje kod vas što se tiče doktora.Bila sam par puta na Koševu u Sarajevu ali tamo je kaos!

  9. #1459

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    12

    Početno

    pogledaj si na forumu "zajedno do zdravlja" tamo smo svi mi!

  10. #1460
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Amy dobrodošla,neznam koliko dugo tvoja curica je bila na MTX i na decortinu,moja kćer je bila na decortinu 3 mj i ukinut joj je.
    Nakon par mjeseci bolest se pogoršala i uveden joj je MTX i već dvije i pol g je na MTX,mislim da mora proći minimalno 6 mj bez ikakvih pogoršanja
    da bi se objavila remisija.
    Savjetujem ti da imaš sve o JIA od A DO Ž na ovom linku ,http://www.zajedno-do-zdravlja.hr/forum/index.php
    pokušavamo se svi nekako pomoći pa bilo bi nam drago da nam se pridružiš.
    Vezano za bioterapiju nisam vodila kćer a niti sam imala kakve veza ,ali nemože naštetitui sigurna sam.

  11. #1461
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Amy, ne znam jesi se snašla, dobrodošla.. sve su ti cure rekle.. tamo ima puno informacija
    Pod bioterapijom si vjerojatno mislila na biološke lijekove (ne na bioenergiju) tipa enbrel, remicade, humira...ne znam za tako malo dijete
    Amy, koliko je bila na kortikosteroidima tj. decortinu? Za bolove pomažu NSAID tipa ibuprofen, movalis, naproxen.. ne znam što dobivate
    Da li ste radili punkciju zgloba, tj apliciranje kortikosteroida u zlob?

    Nažalost proljeće je trigger za mnogu djecu...žao mi je

  12. #1462

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7

    Početno

    Molim vas sve da se preko facebooka pridruŽite grupi za potporu bolnici srebrnjak.ministar Želi ukinuti 4 ambulante a meĐu njima i reumatoloŠku!!!pozovite sve prijatelje da nam se pridruŽe na toj grupi!

  13. #1463

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7

    Početno

    Mali ispravak od mene.Stranica na facebooku se zove Potpora reumatološkoj ambulanti na Srebrnjaku.
    Pozdrav

  14. #1464
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost proljeće je trigger za mnogu djecu...žao mi je
    Dok sad ovo izjavljivala, izgleda da je bilo i kod nas, kad nam je navjerojatnije pogrešno dijagnosticiran "alergijski konjuktivitis".
    Imamo "unilateralni prednji uveitis" i to s posljedicama (sinehijama) jer je dugo trajao, a prvo što sam primjetila je bilo da se zjenica ne otvara potpuno u polumraku.
    Čak sam se i tješila čekajući oft. pregled nekim komentarima na ovom forumu kako "anizocoria iliti nejednake zjenice" nije opasna ako se zjenica sužava na svjetlu.
    No bilo je hiperopasno i još uvijek je. No znate gdje su info na tu temu.

    1. U svakom slučaju uveitise lječi specijalist za uveitise, ne strabolog ili nešto slično, pouka za druge, ako nalete ovdje.
    2. Svako, ama baš svako dijete s poviješću artritisa mora na vrlo česte oftalmološke preglede (2-3 mjeseca), tzv bimikroskopiju ( i dijete mora biti potpuno mirno da se ne previde friške upalne stanice), čak i ako je ANA negativno, kao što smo mi. Mi smo išli svaka 3 mjeseca i imamo posljedice, pitam se što bi se dogodilo za 6 mjeseci, da smo išli kako su nam preporučivali stručnjaci.
    3. Uveitis može biti i bez pojave artritisa ikad, grozno je što je uglavnom podmukao i neda se primjetiti dok nije kasno.
    4. Trljanje očiju treba uvijek ispitati pregledom kod oftalmologa.
    5. Svaki roditelj bi se trebao informirati o kroničnoj bolesti tj. "juvenilnom idiopatskom artritisu" koji još uvijek prolazi kao "bolovi od rasta", nažalost i kod lječnika.
    Curice male dobi su pod još većim rizikom za razvoj uveitisa (upale oka) i zato je ključno ne zakasniti na oftalmološki pregled. U prošla vremena je zbog toga 50% djece s uveitisima osljepilo.

    Molim sve na ovom forumu, da nikada ne sugeriraju roditeljima da su problemi sa zglobovima (npr. jutarnje šepanje ili noćno buđenje zbog boli u koljenu ili povremeno šepanje...niti bilo što drugo) problemi "zbog rasta" iako i to naravno može biti u pitanju. Dijete koje se žali na zglob ili ima samo otečen zglob treba pregledati i ortoped (a ako on ne nadje uzrok tipa traume) i REUMATOLOG i OFTALMOLOG i to bez obzira na urednu krvnu sliku. Mi npr, sada uz havariju uveitisa (a i nekad uz artritis) imamo urednu sliku (kks, crp,se), jedino ASO na streptokok povišen na 202 (brisevi su uredni).

    Zahvaljujući ovom topiku, neki su JIA ispravno dijagnosticirani na vrijeme, neka i dalje bude tako.
    Pozdrav

  15. #1465

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Ljudi gde ste,javljajte se kako ste,ugasi nam se topic i kontakti uopste...Sabrina sta je sa vama,kako je H.?I ostali javljajte se
    A.je dobro,guramo po starom,dobija mtx i kod ocnog smo svakih 7 dana...bude i ovako i onako sa okicama,ali drzimo se i dalje

  16. #1466
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Bit će da su se skoro pa svi prebacili na ZDZ,mada ja navraćam i ovdje,ipak je odavde sve krenula.

  17. #1467
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Drage moje, vasa grupa se nazalost siri. Rekoh da malo podignem temu. Ahmed je na silvestrovo slavio peti rodjendan a danas su nam dijagnosticirali juvenilni artritis. 4.3 naruceni smo kod ocnog. Danas poceli sa Naproxen 2x dnevno po 175mg. Desno koljeno nam otice...

  18. #1468
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mejra's mommy, welcome!
    Malo smo i po facebooku, pa rjeđe vršljamo po forumu..čekamo te tamo. Ima i grupa na USA forum "Arhritis friends", i tamo smo, pa ću te prištekati, sigurno ćeš naći nekog iz svog grada.
    Nego, bilo bi dobro da odspavaš malo duže, ako ikako možeš, ništa se ne trebaš žuriti, panike nema, sve stigneš proučiti.

  19. #1469
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    imam pitanje za iskusne mame što se tiče ove teme.
    koji su sigurni znaci artritisa kod djece?

    moj mališa (5,5) od nedjelje ima problema sa skočnim zglobovima.
    krenulo je s desnim, skoro pa nije mogao stati na mogu, baš je jako šepao,
    nakon što sam mu dala malo brufena smirilo se.
    iduće jutro lijevi, ali nije ga jako boljelo, prošlo samo od sebe.
    nema otekline, nema crvenila, noge skroz normalno izgledaju.

    jučer smo išli kod pedijatra, radili krvnu sliku i crp, nalazi super.
    crp mu je 0,59.
    to me nekako tješi, valjda bi se po crp-u vidjelo da je nekakva upala.
    dr ga je pregledao i osim te viroze koja je počela prije ovoga s nogama (proljev, lagana grlobolja, lagana temperatura)
    sve je u najboljem redu.

    njega od sinoć opet boli, najprije lijevi zglob, pa desni.
    ne boli ga jako, samo kad se zagledaš vidi se da lagano šepa.

    preporuka je da idemo sada na more, kako smo i planirali,
    a nakon toga ako se bude još ponavljalo da idemo na obradu.

    naravno da mi je najprije na pamet pao artritis,
    ali sve što čitam, osim tog bola u zglobu, nikako mi se ne slaže s njegovim slučajem
    pa sam došla ovdje, pa zapravo po neku pozitivu, jer me užasan grč uhvatio od ovoga.
    zapravo čekam da mi netko kaže -tako je i moj i nije mu bilo ništa

  20. #1470
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Čuj, da te utješim, vjerojatno se virus proširio u zglobove. To se mom starijem sinu dogodilo prije nekoliko godina. Jako je bolno. Dijagnoza se zove synovitis, upala zglobnih ovojnica. Nema nikakve terapije osim paracetamola ili ibuprofena i mirovanja, a prolazi nakon nekoliko dana. Češće je u periodima naglog rasta. Sretno i oporavite se čim prije. Mom sinu se to nije ponovilo, ali je bilo ... uff... baš neugodno. Jedva je išao do wc-a.

  21. #1471
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, da te utješim, vjerojatno se virus proširio u zglobove. To se mom starijem sinu dogodilo prije nekoliko godina. Jako je bolno. Dijagnoza se zove synovitis, upala zglobnih ovojnica. Nema nikakve terapije osim paracetamola ili ibuprofena i mirovanja, a prolazi nakon nekoliko dana. Češće je u periodima naglog rasta. Sretno i oporavite se čim prije. Mom sinu se to nije ponovilo, ali je bilo ... uff... baš neugodno. Jedva je išao do wc-a.
    nadam se da nije ništa strašno.
    a sinovitis može biti na obje noge ili?

    dala sam mu dalsy i bolje mu je, još ga samo malo boli.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 27.06.2012. at 12:59

  22. #1472
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Tashunica vjerovatno je povezano sa virozom,neznam jeste možda radili ikako bris grla,da nije streptokok,On zna biti okidač boli u zglobobvima i šepanju.Ja bi najprije to izolirala pa ga pratila,jer nalazi pokazuju da nema upale,to je bitno.Ali kod naše JIA djece je različito,puno njih imaju savršenu krvnu sliku,a pretrage UZV i pregled kod reumatologa pokaže da ima artritis.Synovitis često puta prijeđe u artritis,kao u našem slučaju,po kojoj osnovi nemam pojma,a i syinovitis smo liječili.Moj savjet kao što sam navela bris grla,i prati da li ima otok zgloba,da li je crveni zglob i neka miruje.Daji mu ibuprofen ili dalsy nikakvi panadoli,lupoceti ti neće pomoći u tom slučaju.Držim fige da prođe i vjerujem da hoće.

  23. #1473
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da nije ništa strašno.
    a sinovitis može biti na obje noge ili?

    dala sam mu dalsy i bolje mu je, još ga samo malo boli.
    Moj sin je imao zahvaćene obje noge, jednu jače od druge.

    I ovo što andjeli kaže je točno, može biti od streptokoka. Da je neka velika frka, ne bi pedijatar dao preporuku da možete na more, ali vjerujem da je neugodno. Sretno! ~~~~~~~~~~~~~~~~

  24. #1474
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    koji su sigurni znaci artritisa kod djece?
    Siguran znak artritisa je zadebljanje sinovijalne membrane koje se može vidjeti na ultrazvuku zgloba, a da sve drugo može biti apsolutno normalno ( i CRP i SE i da nema crvenila ni vidljivog otoka, baš ništa, pa čak ni boli, iako je jutarnja bol česta)

    Ako je sinovitis, proći će za par tjedana uz mirovanje i ibuprofene (on nastaje kao posljedica viroze, dakle viroza mora biti prisutna prije sinovitisa), a ako ne prođe obratite se dječijem reumatologu, npr. Lana Tambić Bukovac na Srebrnjaku ili dr. Harjaček. Može biti i reaktivni artritis (na neku infekciju, pa i streptokok) koji prođe unutar nekoliko mjeseci, ali nažalost često reaktivni artritis- ReA postane juvenilni idiopatski artritis - JIA.

    Nažalost malo je njih koji znaju prepoznati razliku sinovitisa/ReA/JIA, ali zato reumatolozi sigurno znaju. Za bilo kakve probleme sa zglobovima treba tražiti stručnjaka - reumatologa inače često se događa dragocjeno gubljenje vremena do prave dijagnoze i lječenja.

    Sretno!

  25. #1475
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ajme, krenula sam malo guglati neke simptome i sad sam luda od brige

    Curka se prošloga tjedna počela tužiti da je boli noga (ne sjećamo se da je pala), večer prije, ujutro nije mogla stati na nju i šepala je neko vrijeme dok nije razradila nogu. Ponovo je malo šepala nakon dnevnog spavanja. Drugoga dana kaže da je samo malo boli noga. Cijelo vrijeme je pokazivala na predio desnog koljena.
    Noćas/jutros rano, kad smo išle piškiti, ponovo mi je rekla da je boli noga, pokazivala je na desni zglob (nije otečen).

    Inače ima problem s tzv. "nemirnim nogama", kad idemo spavati, ponekad ih moram držati da se smiri, a ima noći kad usred noći krene češati nogu o nogu (stopalo o stopalo), udarati nogama po krevetu, vrtjeti se, ono, kao da je na struju (recimo noćas, tad skoro ništa ne spavam jer je preaktivna, spava, ali se i budi).

    Tijekom guglanja najprije mi je palo na pamet da je možda noge bole od rasta, ali to šepanje i činjenica da je prije 3-4 tjedna imala jednu infekciju (dosta jaku upalu uha koja je sanirana antibiotikom) mi zvone u glavi kad čitam ovu temu. Pročitala sam par stranica, ne stignem sve.

    Ima li koja iskusna mama da mi savjetuje od kuda početi s pretragama?
    Da li da za početak odem kod njene predijatrice i tražim krvnu sliku?
    Ili da odmah odemo nekom dječjem reumatologu u Zagreb?

    Od pomisli na nekakve dugotrajne pretrage i čekanja mi je muka, voljela bih savjet o najkraćem putu do provjere njenog stanja pa da znam je li sve u redu ili nije, već sad sam luda nakon ovog čitanja + trudna sam pa sam dvostruko luda.

  26. #1476
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, krenula sam malo guglati neke simptome i sad sam luda od brige

    Curka se prošloga tjedna počela tužiti da je boli noga (ne sjećamo se da je pala), večer prije, ujutro nije mogla stati na nju i šepala je neko vrijeme dok nije razradila nogu. Ponovo je malo šepala nakon dnevnog spavanja. Drugoga dana kaže da je samo malo boli noga. Cijelo vrijeme je pokazivala na predio desnog koljena.
    Noćas/jutros rano, kad smo išle piškiti, ponovo mi je rekla da je boli noga, pokazivala je na desni zglob (nije otečen).

    Inače ima problem s tzv. "nemirnim nogama", kad idemo spavati, ponekad ih moram držati da se smiri, a ima noći kad usred noći krene češati nogu o nogu (stopalo o stopalo), udarati nogama po krevetu, vrtjeti se, ono, kao da je na struju (recimo noćas, tad skoro ništa ne spavam jer je preaktivna, spava, ali se i budi).

    Tijekom guglanja najprije mi je palo na pamet da je možda noge bole od rasta, ali to šepanje i činjenica da je prije 3-4 tjedna imala jednu infekciju (dosta jaku upalu uha koja je sanirana antibiotikom) mi zvone u glavi kad čitam ovu temu. Pročitala sam par stranica, ne stignem sve.

    Ima li koja iskusna mama da mi savjetuje od kuda početi s pretragama?
    Da li da za početak odem kod njene predijatrice i tražim krvnu sliku?
    Ili da odmah odemo nekom dječjem reumatologu u Zagreb?

    Od pomisli na nekakve dugotrajne pretrage i čekanja mi je muka, voljela bih savjet o najkraćem putu do provjere njenog stanja pa da znam je li sve u redu ili nije, već sad sam luda nakon ovog čitanja + trudna sam pa sam dvostruko luda.
    Nemoj odmah reumatologu... Može biti svašta. Može biti od rasta, može biti neka bezazlena upala, može biti neki neprimijećeni udarac...

    Mom starijem sinu dijagnosticirali su u dobi od 5 godina virusni synovitis (upala zglobnih ovojnica) i pedijatrica je rekla da je virus iz grla "prošetao" organizmom. To nije opasno, ali je bolno i neugodno. Dobili smo uputnicu za dječjeg ortopeda (u Zg to je Klaićeva) i prošli uz mirovanje, bez ikakve terapije.

    Ne kažem da je to i kod tvog djeteta, ali sama si spomenula da je dijete imalo upalu uha... Nemoj odmah pomisliti na neku grozotu. Ovaj idiopatski artritis je rijetka bolest, a da ti je bilo slučajeva toga u obitelji, već bi ti to znala (genetska komponenta je bitna kod toga).

    Idi za početak običnom pedijatru - imaju ti oni iskustva... Naša je već s vrata vikala da je bol u zglobu posljedica virusne infekcije, a to se na ultrazvuku u Klaićevoj i potvrdilo.

  27. #1477
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, krenula sam malo guglati neke simptome i sad sam luda od brige

    Curka se prošloga tjedna počela tužiti da je boli noga (ne sjećamo se da je pala), večer prije, ujutro nije mogla stati na nju i šepala je neko vrijeme dok nije razradila nogu. Ponovo je malo šepala nakon dnevnog spavanja. Drugoga dana kaže da je samo malo boli noga. Cijelo vrijeme je pokazivala na predio desnog koljena.
    Noćas/jutros rano, kad smo išle piškiti, ponovo mi je rekla da je boli noga, pokazivala je na desni zglob (nije otečen).

    Inače ima problem s tzv. "nemirnim nogama", kad idemo spavati, ponekad ih moram držati da se smiri, a ima noći kad usred noći krene češati nogu o nogu (stopalo o stopalo), udarati nogama po krevetu, vrtjeti se, ono, kao da je na struju (recimo noćas, tad skoro ništa ne spavam jer je preaktivna, spava, ali se i budi).

    Tijekom guglanja najprije mi je palo na pamet da je možda noge bole od rasta, ali to šepanje i činjenica da je prije 3-4 tjedna imala jednu infekciju (dosta jaku upalu uha koja je sanirana antibiotikom) mi zvone u glavi kad čitam ovu temu. Pročitala sam par stranica, ne stignem sve.

    Ima li koja iskusna mama da mi savjetuje od kuda početi s pretragama?
    Da li da za početak odem kod njene predijatrice i tražim krvnu sliku?
    Ili da odmah odemo nekom dječjem reumatologu u Zagreb?

    Od pomisli na nekakve dugotrajne pretrage i čekanja mi je muka, voljela bih savjet o najkraćem putu do provjere njenog stanja pa da znam je li sve u redu ili nije, već sad sam luda nakon ovog čitanja + trudna sam pa sam dvostruko luda.
    Zuska ja bi prvo tražila kompletnu krvnu sliku,obavezno CRP I Se,urin i urinokulturu,probaj ak ti je pedica ok napraviti bris grla.
    Možda je negdje streptokok pa rekacija na zglobove je takva.Ali netreba zanemariti i slušaj svoje dijete,vjeruj mi da oni jako dobro znaju boli li ih ili ne boli.

  28. #1478
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj andjeli prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska ja bi prvo tražila kompletnu krvnu sliku,obavezno CRP I Se,urin i urinokulturu,
    Ovo smo radili jučer, sve je u redu.

  29. #1479
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Prati je,ako primjetiš da je oko zgloba nakupnina tekućine,ili da štedi nogu,nemože je ispraviti 100% onda nemoj nikoga pitati za savjet.Odmah sa djetetom na Srebrenjak,imaju reumatologe.Rebro,Klaićeva gdje ti paše.Ja predlažem Srebrenjak jer gore su dva vrhunska dječija reumatologa.Ali nemora biti da nešto je,možda prođe kako je i počelo,djeca su aktivnija pa neke stvari nemožemo ni znati,krivo okrenuta noga,ili tak.Nemora biit modrica.Ja vibram da sve bude ok i bit će sigurno.

  30. #1480
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hvala na savjetu, pratim.

  31. #1481

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Moja najstarija curka ima JIA.
    Uglavnom kod nas počelo....malo šepala, pa ju kao boli....pa prošlo samo od sebe...pa nakon dva mjeseca opet pa prošlo samo od sebe....i onda opet nakon dva tri mjeseca i tad smo krenuli u začarani krug.....

    Uglavnom, Vidim da si napravila sve pretrage i da su ok.
    Bris grla, da nije streptokok?

    Ako će se to opet ponavljati, ponovno napravi KKS, obavezno CRP i SE.
    Mada nama CRP nikad nije išao preko 30, a SE bila oko 80-100.

    Ni reumatolog ne može znati što je ako noga izgleda ok i ako su nalazi ok.

    Kod nas se isto neke stvarii nisu vidjele odmah.

    Preporuka- Srebrnjak.... mi se liječimo kod prim.Lane Tambić Bukovac (divna žena, divan doktor) ,a na srebrnjaku su još dvoje prof.Harjaček i dr. Vidović. Svi su super.
    Možda je dr. Vidović najmanje iskusna jer je najmladja,ali svi su super.

    Mi smo na putu naše dijagnoze prošli svašta....i nikako ne ići u Klaićevu. Katastrofa. O tome sam pisala na jednom drugom forumu vezanom isključivo za JIA...pa ako nađem copy/paste jer nemam snage to više prepričavati....

    Ako te još što zanima, tu sam pitaj.
    Mi već 1,5godinu smo na terapiji.

  32. #1482
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Zuska, sinovitis ti se relativno lako vidi ako imaš "pristup" ortopedu i UZV-u - vidi se izljev tekućine u tu ovojnicu - ima ga ili nema. To je relativno često kod djece te dobi. Preporuka za sinovitis, koji može biti trigeriran upalom (grla tipa), udarcem noge, ali i od Duha Svetoga (nejasne etimologije) itd. je mirovanje i ibuprofen. Ali, moraš znati ima li to ili ne.

    Ja bih išla pedu normal, ako nisi na ljetovanju trenutno i ako ti je ped dostupan. I onda (eventualno) dalje, ako uopće bude trebalo.

    Ekipa sa Srebrenjaka je dream-team, ali brijem da ti (zasad) ne trebaju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2014. at 16:40

  33. #1483
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sve nam je ok, ja sam bila zabrijala, pospojila nekoliko stvari i zaključila...uf. Sori na alarmu i hvala na savjetima.

  34. #1484

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    122

    Početno

    Drage žene, ja se nadam da neću biti dugo na ovoj temi, samo bi vas nažalost iskusne molila za pomoć.
    Može li se kod doktora Harjaceka bez uputnice? Naime, moj sin ima 2,5 godine. Početkom 12. mj imao gnojnu anginu, nakon toga meni mama javlja da povremeno sepa (ja sam bila u bolnici mjesec i po dana na održavanju trudnoće), to nije bilo izgleda povremeno jer kad je došao kod mene nije šepao, pa nismo reagirali. Doma sam išla polovicom siječnja i onda primjećujem da još šepa. Istovremeno za par dana opet gnojna angina, mama ode s njim kod pećice, opet antibiotik i šalje nas vaditi krv. Krv uredna, al nas pošalje i kod ortopeda. On daje dijagnozu tranzitorni sinovitis, terapija mirovanje i kontrola za tjedan dana. Ja u medjuvremenu Vadim i CRP i AST titar i sve u granicama normale. Budući i dalje ležim, na tu kontrolu odlazi suprug i vraća se doma i kaže da mu nije radio kontrolni uzv, neg je malog pregledao, on je prošetao ispred njega i kaže dr :sve je u redu?!Ja luda i na muza i doktora i idem kod pedijatrice da nisam zadovoljna kako je bilo na kontroli, nek mi da uputnicu za zg-reumatologa. Ona se slaže da nije OK da mu nije radio uzv, al mi ne može ratu uputnicu za reumatologa jer je to područje ortopeda?! Ja poludila al ajde idemo SAD kod ortopeda privatno na uzv, pa cemo vidjeti dalje. Inače, nakon tog mirovanja dijete vise nije šepalo, jedino sam primijetila da noću trza rukicama i nožicama, kao da stalno sanja, cijelu noć. Nekad bi ga to se probudilo, nekad bi spavao cijelu noc- rijetko.UGlavnom, za to mi sestra kod doktorice rekla da je normalno (a meni i dalje bas i nije). Znaci, išli kod ortopeda , nije dječji, al je hvaljen, i on po uzv kaže sve je OK i nek budemo mirni. Nešto je mjerio i na sličicu su vrijednosti oko 4,3-4,7 mm. OK, bilo mi je malo lakše . To je bilo prije nekih 15-20 dana, kad jučer popodne primjećujemo da on opet nekako šepa,al SAD druga nogica. Pisala sam na mail u Srebrnjak primaju li bez uputnice jer mi je muka zvati pedijatriju, pa dok čekam odgovor, pitam i vas. Ili ako znate nekog dobrog privatnika? Jer vrijeme leti.....

  35. #1485

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj njoka prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam na mail u Srebrnjak primaju li bez uputnice jer mi je muka zvati pedijatriju, pa dok čekam odgovor, pitam i vas. Ili ako znate nekog dobrog privatnika? Jer vrijeme leti.....
    Prof. Harjaček je drugačiji od drugih reumatologa jer ravnopravno ordinira lijekove i suplementaciju. Ako ideš k njemu s djetetom svakako ga pitaj za više doze omega-3 ako ti to slučajno sam ne preporuči (a vjerujem da hoće). Kod njega ste u sigurnim rukama. Sretno!

  36. #1486

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mraonicus prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav i tebi melissa,nažalost što si se ovim povodom morala pridružiti...ali gde smo tu smo,da pomognemo medjusobno ako možemo
    Ja sam iz Bg,lecim dete na institutu za mjku i dete na Novom Beogradu,imunolog je dr Pašić Srdjan,jako jako dobrar.
    Ako ste zainteresovani dovesti dete ovde na pregled mogu ti psoalti broj tel instituta da pitas za proceduru...inace sam sretala dosta dece sa vaskulitisom dok čekamo kod njega
    Nasa dobra prijateljica leci svoju devojcicu u Sarajevu ali znam da su njeni dr bili u kontaktu sa dr Pašicem kad je nesto trebalo pitati,tako da mislim da dr iz BIH saradjuju sa Bg
    Takodje mu s emozes sa detaljima obratiti mejlom,odgovara i to veoma brzo...poslacu ti ga na pp ako si zainetesovana


    Postovana,
    pretrazivanjem interneta i kako doci do dr. Srdana Pasica, put me je naneo na ovaj forum i Vas. Moja cerka ima Di George-ov sindrom i par puta smo imali preglede kod dr. Pasica. Da li Vas mogu zamoliti za njegovu mail adresu, s obzirom da su nam potrebne konsultacije sa njim u vezi vakcinacija.
    Unapred zahvalna,
    Sonja

  37. #1487

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Da li itko od Vas zna koja prava stjecu roditelji cije dijete boluje od sistemskog jia, naime necaku (ima 8 g.) su nedavno postavili tu dijagnozu, pa ako je itko upucen molim Vas za info, djecji doplatak?pola radnog vremena?

  38. #1488

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Draga Kate da li bi hteli da mi se javite na moj email sneza85@gmail.com jer sam se tek sad uclanila na forum i moram priznati da ne znam kako se salju pp. Moja devojcica je dobila jia i ocajna sam, vidim da ste dosta u temi pa cisto da razmenim misljenje sa vama. Nadam se da vi vise nemate taj problem.

  39. #1489

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Draga Kate da li bi hteli da mi se javite na moj email sneza85@gmail.com jer sam se tek sad uclanila na forum i moram priznati da ne znam kako se salju pp. Moja devojcica je dobila jia i ocajna sam, vidim da ste dosta u temi pa cisto da razmenim misljenje sa vama. Nadam se da vi vise nemate taj problem.

  40. #1490

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Draga Kate da li bi hteli da mi se javite na moj email sneza85@gmail.com jer sam se tek sad uclanila na forum i moram priznati da ne znam kako se salju pp. Moja devojcica je dobila jia i ocajna sam, vidim da ste dosta u temi pa cisto da razmenim misljenje sa vama. Nadam se da vi vise nemate taj problem.

  41. #1491

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Ne znam dal je neko aktivan na ovu temu jer i moja devojcica je dobila jia pa sam htela da se posavetujem.

  42. #1492

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Ne znam dal je neko aktivan na ovu temu jer i moja devojcica je dobila jia pa sam htela da se posavetujem.

Stranica 30 od 30 PrviPrvi ... 20282930

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •