Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 344

Tema: Vraćeni embriji - broj stanica i koji dan

  1. #1
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno Vraćeni embriji - broj stanica i koji dan

    Cure, trudnice i vi koje ste rodile, molim vas napišite kakvi embriji su vam vraćeni i koji dan. Meni je vraćen 6-stanični embrij treći dan, pa me zanima kakve su mu šanse. Sigurno to zanima i sve druge cure, pa dajte info da vidimo kakva je statistika. Znači, koliko stanica i koji dan!

  2. #2
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Nakon ICSI-ja vracena su mi dva embrija treci dan, jedan cetverostanicni a drugi sesterostanicni. Svima sam njurgala kako imam dva krzljavca i kako se nicemu ne nadam. Jedan, a pretpostavljam da je to bio sesterostanicni, ocito je bio i zilavac. Evo nas u 29.tjednu.
    Nema pravila, to ti je cista lutrija.
    Sretno!

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Morule(ima po definiciji kao 30 stanica) s prijelazom u blastocistu (ima po definiciji 100 stanica) - 5.-ti dan i 6.-ti dan. Znači, 5 dana nakon ovulacije su mi vraćena 3 embrija - dva koja su zamrznuta 5.-ti dan i jedan koji je zamrznut 6-ti dan (sve morule u različitim fazama razvoja). Na upit u Mariboru - kakvi su - nisu ništa govorili, tj. rečeno je "vidjet će se za 14 dana", nisu ulazili u detalje kakve vani žene dobivaju - točno stupanj fragmentacije, ocjene od I-V i slično.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    E, i druge žene su sve 5.-ti dan imale blastociste, a nama su morule još bile i 6-ti dan pa sam mislila - ništa od toga - vidiš, ja ni u Mariboru do blastociste. Doduše, dotad sam uvijek imala embrije 3. dana, nisam pitala info o broju stanica (bijah tad još mlada i nevina), ocjenjivani su na vv-u kao "dobri", "srednji", "ne treba se baš nadati", vraćani u raznoraznim kombinacijama - jedan dobri, jedan srednji, dva ništa se ne nadati odjedanput i slično. Sve skupa sam imala oko 19-tak vraćenih embrija, ako se dobro sjećam. Od tih mariborskih je prva trudnoća bila biokemijska (beta 10), druga prava (beta 176 11-ti dan mislim).

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Da. Voljela bih da ti se javi forumašica Joanna, koja je imala blastociste u stimulacijama, a na kraju upalio jedan u prirodnjaku za kojeg biologica nije nešto bila davala pretjerane šanse. I moj je zaključak da je teško nešto zaključit. Premda su mi iscurile oči doslovno nakon mariborske stimulacije, guglala slike blastocisti, kvalitetnih i nekvalitetnih jajnih stanica - kad sam izlazila s posla učinilo mi se od punog mjeseca da je kvalitetna jajna stanica, ali tad sam bila u fazi da od bržole tj. kremenadle vidim grafičku sliku maternice i jajnika.

  6. #6
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Koja je najpovoljnija opcija? Ja to isto ništa ne kužim , cetverostanicni , sesterostanicni... :?

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Koja je najpovoljnija opcija? Ja to isto ništa ne kužim , cetverostanicni , sesterostanicni... :?
    Nema je, u tome je poanta. Bolje je ako je embrij 5. dana, nego embrij 3. dana, čisto zato jer se lakše kuži koji je većeg "životnog" potencijala pa ih se može vratiti manje i ne riskirati višeplodne trudnoće - mrdaju se pod stakalcima, ako sam dobro skužila.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    makedonija
    Postovi
    112

    Početno

    pa zasto omda svima ne vracaju blastociste - na 5 dan ako je taka sansa za trudnoca veca? vec najcesce embriotransfer je vracaju na treci dan .

  9. #9
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Kada imaju mali broj embrija ne žele riskirati prestanak rasta pa ih vraćaju treći dan, u prirodnim ciklusima najčešće se također ide na treći dan, sve u svemu, izgleda kao i u svemu što se MPO-a tiče pravila nema.

  10. #10
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Kad se dobije 4 ili više oplođenih stanica (barem na SD) onda se ide na blastice, da se može birati najkvalitetniji embrio za transfer. Kada se dobije manje oplođenih stanica, onda se ne riskira, jer IN VIVO (u maternici) daje više šanse embriju za daljnji razvoj nego IN VITRO (u inkubatoru).

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj lila_mk prvotno napisa
    pa zasto omda svima ne vracaju blastociste - na 5 dan ako je taka sansa za trudnoca veca? vec najcesce embriotransfer je vracaju na treci dan .
    Jer je rizik ako ima malo embrija da propadnu, plus ako ih ima puno, a učine im se loši tj. nisu sigurni da će u lab uvjetima preživjet do 5. dana onda ne idu - ako se npr. loše se dijele u početku i sl. Sve ti se to još razvija, tako jako samouvjereni labovi mlađim ženama vraćaju samo jedan embrij - po mogućnosti blasto - vani, npr. Mariborčanima je to neki cilj. I kod nas sve više idu za tim da vraćaju što manje embrija, već svi labovi (mislim) kultiviraju blasto, ko više uspješno (tj. s manje embrija ide na blasto), ko manje. Znam slučajeva na VV-u di se u prirodnjaku čak išlo na blastocistu, isto tako i u CITOu. U Mariboru na preko 4 embrija idu u pravilu na blastociste, ali to pravilo ti varira od laba do laba. Velik je rizik ako je malo embrija - može se dogodit da se ne dođe do trnasfera, zato ne idu svi odmah na 5.-ti dan. Poanta nije nužno da su ti 5.-ti dan bolji od 3. dana, nego da se može bolje procijenit - a i sami ti koji prežive do 5.-toga dana nisu baš tako loši.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    E, da, ja ostala u svom drugom postupku na VV-u u šoku jer sa 13 mojih jajnih stanica nismo mogli ići na blastociste, iako smo dobili 9 embrija (bio je prvo IVF pa se nisu oplodili, pa rescue ICSI - ali, nema odgovora zašto se nisu oplodili, u prvom IVF-u ih se ipak 3 oplodilo, j. stanice nisu bile loša, spermoigram rel. OK, nema objašnjenja - nakon toga nam je dr. utuvio u glavu da obavezno drugi put ICSI. Nema ti za sve objašnjenja, puno toga je, vrti, vidi, uči na temelju prošlog iskustva za svaki konkretan par kako reagira žena na stimulaciju, kakvi su rezultati u labu itd.

  13. #13
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    1. postupak dva embrija ocijenjena odličan i vrlo dobar, ET 3-ći dan, beta 0
    2. postupak, 1 embrij "super, za poželit" 8-stanični 3-ći dan, beta =0
    3. postupak 1 embrij 4-stanični treći dan (meni sve lađe potonule),a sad smo veliki i debeli :D

    Stvarno nema pravila, sve skupa ovisi o čitavom nizu faktora, i možda o pukoj sreći.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Kad dragi Bog kaže "budi", ono biva

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Kad dragi Bog kaže "budi", ono biva
    Ovo moram potpisati

  16. #16
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj Myra2 prvotno napisa
    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Kad dragi Bog kaže "budi", ono biva
    Ovo moram potpisati
    Cure, slažem se, ali ovaj topic sam otvorila da si složim neku statistiku!

  17. #17
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Citiraj Myra2 prvotno napisa
    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Kad dragi Bog kaže "budi", ono biva
    Ovo moram potpisati
    Cure, slažem se, ali ovaj topic sam otvorila da si složim neku statistiku!
    Ustvari otvorila sam ga da mi cure pišu kako su uspjele sa 6-staničnim embrijima

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Citiraj Myra2 prvotno napisa
    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Kad dragi Bog kaže "budi", ono biva
    Ovo moram potpisati
    Cure, slažem se, ali ovaj topic sam otvorila da si složim neku statistiku!
    Ustvari otvorila sam ga da mi cure pišu kako su uspjele sa 6-staničnim embrijima
    Ma, ljubim te. Tako sam ja guglala "pregnancy with no symptoms" i tražila success stories.

  19. #19
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    rikikiki draga,
    mojoj prijateljici 2 dan vratili po jedan sa 2 stanice, 4 i 6. Primila sa sva tri
    Znači, nema pravila. Kako treba biti-bit će!!!!!!

  20. #20
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    1. IVF: ET 5. dan dvije blastice od kojih jedna malo manja Beta=0

    2. IVF: ET 3. dan dva ("vrlo lijepa" riječi biologice) osmostanična bez fragmentacije beta 15p3dt=490

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    1. IVF (VV), 19 JS, 2 blastociste i NISTA za zamrznuti :shock:, beta 0
    2. ICSI (MB), 13 JS, 8 blastociste, 6 smrzntih, 2 vracena, trudnoca prekinuta u 21. tjednu
    3. ICSI (MB), 21 JS, 16 blasitica od kojih 15 vrlo dobrih, 13 smrznutih, 2 vracena, 1 prekrasna principessa

  22. #22
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Ustvari otvorila sam ga da mi cure pišu kako su uspjele sa 6-staničnim embrijima
    ma ti sad imaš super šansu, došla si do transfera (3/11 :? ), ipak je realno reći da u tom grmu leži zec, i sad kad si prošla tu zapreku, stvarno se imaš čemu nadati.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  23. #23
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    rikikiki i meni je vraćen 6-stanični embrij, fragmentacija 10% na što je biologica rekla da je zanemariva, da tek iznad 50% nije dobro, i kaže u šali da baš i ne vole presavršene embrije .

    rikikiki jednake smo čekalice bete, ova tema je ujedno i moja

  24. #24
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    onda ću ja i za tiki_a ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  25. #25
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ja imala savrsene blastice, pa corak - prema tome, vibrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrram i za rikikiki i tiki_a, nek bude u sridu!

  26. #26
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    rikikiki i meni je vraćen 6-stanični embrij, fragmentacija 10% na što je biologica rekla da je zanemariva, da tek iznad 50% nije dobro, i kaže u šali da baš i ne vole presavršene embrije .

    rikikiki jednake smo čekalice bete, ova tema je ujedno i moja
    Je, draga, mislila sam i na tebe kad sam otvarala ovu temu! Često se mi pratimo u stopu

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    1. stimulirani ICSI - vraćena 3 zametka: jedan 8-stanični i dva 5-stanična, ocijenjeni kao odlični, endometrij savršen, ali ß=0
    2. prirodni ICSI - vraćen jedan 7-stanični zametak, endometrij 7,3 mm i pun pogodak :D

  28. #28
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Ustvari otvorila sam ga da mi cure pišu kako su uspjele sa 6-staničnim embrijima
    A jel sad se gospođa brine o statistici, a mene si neki dan uvjeravala za moju betu, da je ok, i da ne raste svima isto. E jesi mustra. Ajde ne sekiraj se, uživaj i odmaraj!

    I znaš što, i ja sam sinoć morala peći krumpire!

  29. #29
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    kod 3 ivf-a vraćali su mi 8-stanične embrije, a kod 1 ivf-a vratili su mi blasticu. za sada bez uspjeha .
    rikikiki i tiki~~~~~~~~~~~~~ da vam ovi postupci budu dobitni

  30. #30
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    1. puta nakon stimulacije 3 dan vraćena 2, ja ti ne znam, nisu mi rekli i nisam pitala koliko stanični su bili. Rekli su da su odlični, beta 0.
    3.put nakon stimulacije 3. dan vraćena 2, pa 5.dan 1, navodno svi odlični, 50-60 % šanse za trudnoću, beta 5.
    Ovaj put u postupku s klomifenima 11.02. punkcija, 13.02.vraćen 1 embrij,šanse za trudnoću oko 10 %. I ja trudna danas 19 plus 3.
    Nema pravila. Kad god došlo, dobro došlo....

  31. #31
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    I ninatz nam je šesterostanična čekalica bete

  32. #32
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Meni 3. dan nakon punkcije vracena 2 sestostanicna i nista

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    192

    Početno

    1. ICSI - treći dan, jedan 6-stanični i jedan 10 -stanični = beta 0
    2. ICSI - treći dan vraćena dva "odlična" = biokemijska
    ET - vraćena 4 smrzlića "ništa ne očekivati" = beta 0
    3. ICSI - vraćeno pet embrija, jedan "vrlo dobar" = beta 0

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    1. stimulirani IVF. ET. trci dan vracena 2 osmostanicna, beta-0
    2. stimulirani IVF. bez ET
    3.stimulirani IVF. treci dan vracena 3 osmostanicna, beta-0
    4.stimulirani IVF. treci dan vracen 1 osmostanicni i 2 sestostanicna, beta-0
    Vidjet cemo sto ce biti u 10-om mjesecu.

    Cure vibram za vase pozitivne bete ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj rikikiki" prvotno napisa
    Cure, slažem se, ali ovaj topic sam otvorila da si složim neku statistiku
    Odlicna tema, kao da si mene pitala, o ovome mozgam svaki put poslije ET-a i pretrazujem po PDF-u, pa sam tako nasla da imamo nekoliko trudnica i s cetverostanicnim embrijima, pa cak i sa dvostanicnim. Rikikiki, super za sestostanicni embrij. Vibrrrrrrrrrrrrrrrrr da postane debela i zdrava bebica.

  36. #36
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    5,6, i 8- stanični 3. dan, ne znam koji je naš sinek

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Cure, dali vas biolozi pitaju prilikom transfera koliko biste vi da se vrati ili oni sami odluce?
    Ako ih ima vise, mozete li traziti zamrzavanje i u kojim klinikama?
    Ja bih, naime, htjela iskoristiti ovu statistiku kao savjet pri svojoj odluci, ako ce uopce biti moja. Jeli to moguce?
    Ili da se prepustim iskusnim biolozima?

    ET me tek ceka, ali kad bude sve gotovo, svakako cu vam priaviti svoj primjer za "statisticku obradu"

  38. #38
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    Cure, dali vas biolozi pitaju prilikom transfera koliko biste vi da se vrati ili oni sami odluce?
    Ako ih ima vise, mozete li traziti zamrzavanje i u kojim klinikama?
    Ja bih, naime, htjela iskoristiti ovu statistiku kao savjet pri svojoj odluci, ako ce uopce biti moja. Jeli to moguce?
    Ili da se prepustim iskusnim biolozima?

    ET me tek ceka, ali kad bude sve gotovo, svakako cu vam priaviti svoj primjer za "statisticku obradu"
    ja sam išla na ivf polikliniku, možeš reći koliko hoćeš da ti vrate, 1. put sam imala 5 pa su oni predložili da se vrati 3, ali ja nisam znala kako će moje tijelo reagirati pa sam tražila 2, a 3 sam zamrznula, poslije sam uvijek uzela 3 ako sam imala. Ali zamrzavaju se samo blastice.

    Mislim da se još zamrzava u Citu, Mariboru i na VV, ali ne znam kako se dogovaraš.

  39. #39
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Biolozi predloze, a par odlucuje - ima cura koje uzmu sve natrag, ma koliko da ih je i kakve da su kvalitete.
    Mi smo imali dvije blastice, nista za smrznuti pa smo uzeli obje natrag.

    draga prijateljica je upravo bila u Mb pa su biolozi preporucili vracanje 1 odlicne blastice, ali su oni uzeli dvije, ostalo smrzli

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Znači dogovor je između nas i biologa?
    Ja bih nekako najrađe čula još savjet od svoje dr :/ , pa je pokusavam dobiti na telefon (mision impossible).

    Hm, mozda glupo pitanje, ali moze li mi netko objasniti: zasto se zamrzavaju samo blastice? Npr. ako 3 dan imamo određeni broj embrija, jedan dio vratimo, a ostane nam, recimo 3-4, dali to znaci da cekamo do 5-og dana da vidimo dali ce se te preostale uopce razviti do blastica i tek ih onda zamrzavamo? Jeli taj razvoj do petog dana još jedan "test" za njih? :?

    Ja sam danas saznala da mi imamo 4 oplođene. Sto mislite da je najbolje napraviti? Ja sam mislila, ako me pitaju, možda dvije natrag dvije smrznuti. Što vi kažete, iz iskustva?

  41. #41
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Annabell,ja sam bila na ivf-u u VV,imali smo četiri oplođena embrija od devet stanica,jedan je bio dobar,dva srednja i jedan loš,vratili su mi sva četiri i nisu me ništa pitali koliko da ih vrate.Nažalost,nisu se primile.

  42. #42
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    Znači dogovor je između nas i biologa?
    Ja bih nekako najrađe čula još savjet od svoje dr :/ , pa je pokusavam dobiti na telefon (mision impossible).

    Hm, mozda glupo pitanje, ali moze li mi netko objasniti: zasto se zamrzavaju samo blastice? Npr. ako 3 dan imamo određeni broj embrija, jedan dio vratimo, a ostane nam, recimo 3-4, dali to znaci da cekamo do 5-og dana da vidimo dali ce se te preostale uopce razviti do blastica i tek ih onda zamrzavamo? Jeli taj razvoj do petog dana još jedan "test" za njih? :?

    Ja sam danas saznala da mi imamo 4 oplođene. Sto mislite da je najbolje napraviti? Ja sam mislila, ako me pitaju, možda dvije natrag dvije smrznuti. Što vi kažete, iz iskustva?
    oni su odlučili da će zamrzavati samo blastice jer je lakši postupak i veća vjerojatnost odmrzavanja i primanja, ti moraš sama odlučiti što napraviti, ja bi isto možda odlučila 2 vratiti, 2 zamrznuti, ali ako bi te dva bili malo stanični embriji i teško da bi došli do blastica odlučila bi ipak da mi vrate 3

  43. #43
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    gdje si u postupku?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Fjora, vidi potpis
    Hvala vam za savjete.
    Znaci, dobro sam pretpostavila, razvitak do blastica je još jedan "test" koji malci moraju proći da bi ostvarili mogućnost da ih se smrzne. Znači moguće je da ne opstanu do 5-og dana? Uh... onda možda bolje 3 kako si predložila. Baš sam u dilemi. Još ću pokušati zvati lab da vidim kako se razvijaju.

  45. #45
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    Fjora, vidi potpis
    Hvala vam za savjete.
    Znaci, dobro sam pretpostavila, razvitak do blastica je još jedan "test" koji malci moraju proći da bi ostvarili mogućnost da ih se smrzne. Znači moguće je da ne opstanu do 5-og dana? Uh... onda možda bolje 3 kako si predložila. Baš sam u dilemi. Još ću pokušati zvati lab da vidim kako se razvijaju.
    sorry draga, ali Petrova koliko ja znam ne smrzava

  46. #46
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    1.IVF-Vracene tri,dvije sedmostanicne i jedna cetverostanicna beta nula
    2.IVF-Vracene blastociste medutim nakon dva dana sam prokrvarila
    3.IVF-Vracene dvije,jedna cetverostanicna i jedna sedmostanicna beta =143

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    O da Fjora, smrzava Samo blastice. Pričala sam danas sa biologicom :D
    Ne znam kako je bilo prije, ali sad smrzavaju!
    Jedino, važno je da imaju dovoljno "kvalitetne" embrije za to.

    Javim se kad budem znala rezultat, da doprinesem ovoj statističkoj obradi. Nadam se, u pozitivnom smislu!
    Pozdrav!

  48. #48
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    onda super, nisam to znala, držim ti fige

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    makedonija
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    rikikiki i meni je vraćen 6-stanični embrij, fragmentacija 10% na što je biologica rekla da je zanemariva, da tek iznad 50% nije dobro, i kaže u šali da baš i ne vole presavršene embrije .

    rikikiki jednake smo čekalice bete, ova tema je ujedno i moja

    a sta to zanci fragmentacija? jeli to neko izoblicenje embrije?meni nisu rekli nista oko toga ali budem pitala

  50. #50
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    O da Fjora, smrzava Samo blastice. Pričala sam danas sa biologicom :D
    Ne znam kako je bilo prije, ali sad smrzavaju!
    Jedino, važno je da imaju dovoljno "kvalitetne" embrije za to.

    Javim se kad budem znala rezultat, da doprinesem ovoj statističkoj obradi. Nadam se, u pozitivnom smislu!
    Pozdrav!
    A šta bude sa onim manje kvalitetnim?

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •