Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 205

Tema: Kupanje bebe - koliko cesto?

  1. #51
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    ne koriste svi vlazne maramice, meni je npr. nezamislivo da se brisem svakodnevno s vlaznim maramicama
    mi koristimo vlažne maramice samo za vani. doma je počistimo s gazicom i vodom kad se popiški, a guzu peremo pod tušem kad se pokaki... Kupamo je skoro svaku večer samo zato što ona obožava kupanje. ne koristimo nikakve sapune, šampone i ostale stvarčice.
    mislim da bebama nije potrebno kupanje svaki dan, stvarno se ne stignu ni zapraljati

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    34

    Početno

    Sara se obožava kupat pa je tijekom dana po nekoliko puta moram vadit iz tuš kabine . Čim čuje vodu odmah dotrći i vrišti, frflja i tad joj moraš dat da malo po vodi packa. Inaće u tuš kabini (nemamo kadu) držim malo lavorće napunjeno vodom (par puta dnevno ga punim) sa par igračkica i ona tu provede dosta vremena. Ponekad smoći rukave do ramena al trudim se podvratit ih kad skužim da ide u toalet. Tako da se svaku noć mora kupat oko 8h, to je postao ritual, ako slućajno mama zaboravi ona je tu da me podsjeti svojom vikom iz tuš kabine, jednostavno uđe u kadu i protestira. Kupam je iskljućivo samo sa vodom osim kad joj perem kosu (2x tjedno) onda koristim za kupanje i kosu u jednom od (kršitelj koda)a. Mislim da je dosta blag a nema ni neki jak miris.

  3. #53
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Kad se rodila, bilo je jako vruce i ona se preznojavala, pogotovo pri papanju. Kupala sam ju svaku vecer s malo maslinovog ulja u vodi. Sad u kupam svaku drugu vecer ili ako joj se jako prispava iduce jutro, u cistoj vodi a svaki 2.,3. put dodam malo (kršitelj koda)ovog ulja. Ima malo kosice pa ne koristim nikakav sampon

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Lukasa kupam svaku večer.
    Koristim Johnsons-ovu kupku prije spavanja od lavande i losion s mirisom lavande.
    Koristimo i ulje za kosu koju isto peremo i češljamo svaki dan da ne bi dobio tjemenicu!
    Dok je bio manji (do nekih 2 mjeseca) kupala sam ga samo sa sapunom.

  5. #55
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    L. se kupa po potrebi svaki drugi-treći dan (ovisi koliko bljucka i to) u vodi sa maslinovim uljem ili niveinom šamponu (par kapi), ali ju svaki dan prebrišem sa vlažnom trljačicom (i kosicu) i namažem uljem.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    1-2 puta tjedno, uveli smo sad srijedu i subotu jer je veći.
    guzu peremo blazinicama velikim iz dm-a i vodom, kremu za guzu ne koristimo, al počet ću mu mazat obraščiće jer su suhi. sa bademovim uljem il shea maslacem.

  7. #57
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mi smo se kupali svaki dan...ponekad bi preskočili dan. Sad je kupam svaka 3-4-5 dana (kako kad) jer mi je od prije nekih mjesec dana počela se tako strašno bojati vode da mi se srce slomi dok ju okupam Sva drhti i vrišti. Čak je i moja sveki, koja je čvrsta zagovornica svakodnevnog kupanja, nakon što ju je vidjela pala u trans.

    Ne znam od čega je to došlo jer je do prije mjesec dana obožavala kupanje Stalno razbijam glavu i sve se nadam da je to samo faza

  8. #58
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Ninči držim fige da prođe ta faza što prije i da malena opet uživa.

    Mi se kupamo svaka 2-3 dana, trudimo se da bude bar svaki drugi dan jer imam osječaj da onda ljepše zaspe a i dodatno se izmori. Ipak se svi mi volimo kupati svaki dan i ljepše nam je spavati i bolje se osječamo pa je tako i sa dječicom.

    Kupamo se sa Johnson kupkom, a kad je bio skroz mali sam ga mazala uljem jer je tako patronažna rekla, a sad ga više ne mažem s ničim. Ponekad namažem obraze jer su suhi i koljena radi puzanja.

  9. #59
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Jel ih potrebno mazati nakon kupanja?

  10. #60
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Mi se kupamo svaka 2-3 dana. Mislim da je to dovoljno (pa ne zamaze se bas toliko). Neki put je operem samo u vodi, neki put dodam malo mustelinog 2u1 sampona. Ne mazem je ni sa cime, izuzev guze koju namazemo nakon svakog previjanja. Jedino sto se bas ne voli kupati ... Nije da place, ali nekako se sva stisne i uplaseno gleda.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Tina i moj T je rođen 21.08.08.

    Mi se kupamo svaki dan prije spavanja jer mislim da na taj način stječemo neki raspored-kupanje-papanje-spavanje! Koristimo mustelin 2 u 1 i iako imamo kosicu ne koristimo nikakav šampon,nego mu svaki drugi dan samo sa vodicom operem glavicu

  12. #62
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Tuntunu jedan

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Kupamo se svaki dan jer J (8,5 mj.)obožava kupanje, a kosu peremo svaki 2.-3. dan. U vodu stavim samo mrvicu ulja, a kosu peremo mustelom. Poslije kupanja ga ničim ne mažem. Tijekom dana mu poslije svakog kakanja operem guzu pod pipom.

  14. #64
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Svako vece. To nam je ritual pred spavanje. Koristimo cistu vodu i bebi sapun, ali jako malo.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mi se kupamo nedeljom...
    Ne stvarno, em je hladno, em se Luka mrzi kupati...a jos ljetos smo se kupali svaki dan...

  16. #66
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    1x tjedno higijene radi, cesce, ako je nervozan i place... i to tek otkad nam je frendica posudila tummy tub, u obicnoj kadici je urlao
    guzu peremo pod spinom ili u lavoru, nakon kakanja

  17. #67
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    svaki dan adermom. plavom

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Ljeti smo se kupali svaki dan jer bi se oznojila i dobila osip. No sada je kupamo svaku drugu večer prije spavanja. Koristimo običnu vodu, chiccov sapun i mustela šampon za kosu protiv tjemenice.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    nama ako sluuuuuuuuučajno kupanje nije svaki dan...doplazi do kupaone
    sjedne u svoju praznu kadicu - maše rukama i radi tužne face
    kao....'a di je voda...???? :?

    ako pak čuje kroz dan da se pušta voda u kupaoni brzinom munje se stvori i vrišti od sreće jer misli da se ide kupat....

    Alverde i Baby love koristimo + maslinovo ulje po potrebi

  20. #70
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ja Damijana perem svaki dan, ujutro, sa NIVEA kupkom i šampon u jednom... Poslje mu glavicu namažem uljem. Moramo se kupati svaki dan jer od tih silnih grčeva navečer bude jadan sav znojan...

  21. #71
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Savitri, bebačica ti je genijalna!!!

    Mi svoju kupamo svaki dan od trećeg tjedna, kad joj je otpao pupak, osim ako je ona preumorna ili mi, tako je možda jednom tjedno

    u vodu dodamo maslinovo ulje, navodno ono najbolje zadržava vodu u koži, nasapunamo je Aderma pjenušavim gelom

    kosu joj peremo 2X tjedno, još uvijek Mustela šamponom protiv tjemenice, jer još nismo potrošili prvu bocu!! ali smo kupili drugu, jer genijalno miriši, tako ćemo valjda do škole

  22. #72
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    i plače kad ju vadimo iz vode, ne kad ju stavljamo, tako je od prvog kupanja

    veli moj MM: plakal je i prvi put kad je izašla iz vode

  23. #73
    gordana27

    Početno

    svako vece,baby sapunom...

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Svaki dan u čistoj vodi osim kad bljucka pa to dođe svuda onda malo šampona i to je sve. Uživamo i on i ja, vodu si donesemo pokraj kamina i uživamo

  25. #75
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno kupanje

    M. kupamo 1-2 tjedno, jer su nam savjetovali da dijete ne treba kupati svaaki dan jer je njihova koza puno tanja od odrase i da ju ne treba previse tretirat niti ruliti, a i mala dijeca se ne znoje. Od pocetka ga kupamo u cistoj vodi i malo nasapunamo sapunom od lavande i maslinovod ulja.

  26. #76
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,696

    Početno

    mi se držimo preporuke iz rodinog kljuna - 2 puta tjedno s tim da ga ja svaki dan prebrišem
    voli se kupati ali trenutno više od 2x tjedno niti ne stignemo vremenski a nemamo niti energije

  27. #77
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Svaku večer.

  28. #78
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Sada po zimi i svaki treći, ali svaki dan pod tušem operemo pipicu i guzu i po nekoliko puta kad se uneredi, i obavezno svaki dan mjenjamo rodicu.

  29. #79
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    i obavezno svaki dan mjenjamo rodicu.
    rodicu?! 8)

  30. #80
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno


    roBicu. Već sam rekla da sam blondie.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Moje cure se kupaju svaku večer, dok je Rina bila beba kupali smo ju 2 put tjedno jer je urlala prestrašno. Mara voli vodu, tako da se kupa svaku večer i nakon kupanja zna da joj slijedi spavanac i zaspe bez problema. Jednom ju nismo okupali jer smo bili negdje i tu noć je loše spavala, ima li to kakve veze, ne znam!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Kraljevica(kraj Rijeke)
    Postovi
    36

    Početno

    Ja tuširam Lovru(5 god.) svaku večer uz promjenu donjeg rublja a Ivu (2 mj.) 3 puta tjedno s tim da svaki dan ujutro i navečer ju operem sa vodomn i gelom a kad ima stolicu svaki put.Robicu mijenjamo svaki dan.Čak kad je jako hladno patronaža mi je rekla da je dovoljno 1-2 puta tjedno kupati a redovito prati

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ja Tomu kupam svaki dan.
    Ali htjela sam vam samo prenijeti da je ovdje u Belgiji, a i u Francuskoj Mustela na najcrnijoj listi krema/sampona za djecu (a Mustela je francuski proizvod) jer sadrzi paraben koji je navodno izuzetno stetan.
    Tako da mustelu ovdje mozete dobiti u bescijenje jer je svi zaobilaze u sirokom luku. Sjecam se da dok sam zivjela u zagrebu da sam je kupovala za Petru i da je bila relativno skupa u odnosu na druge proizvode - a kad smo dosli tu, samo su nam rekli ni za zivu glavu!
    Jedino je mustelina stelatopia bez parabena, ali moj pedijatar tvrdi da ne valja o da se i ona treba zaobici i preferitai adermu, lipikar itd...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Kraljevica(kraj Rijeke)
    Postovi
    36

    Početno

    Dakle nemogu vjerovat da kod nas preporučaju čak i u našem Riječkom rodilištu kupaju djecu sa Mustelom a u Belgiji je zabranjena.Pa šta koristite onda od dječje kozmetike

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    Svaki dan nsveče, j6j lavanda kupka, svaki rugi -treći dan kosa j&j šampon. volim ih kupati,ona se malo izrita, topla voda joj opusti mišiće i izmasira, super.to nam je ritual pred spavanje

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    u rodilistima se preporucuje iskljucivo aderma, avene pediatrics i galenco (ali to je lokalna firma).
    Plavo bijela Mustela nikako. Zbog velike negativne reklame koju je doživjela zbog uporabe parabena, razvili su mustela stelatopia liniju (koja se dici nazivom paraben free): http://www.dermstore.com/list_500216-500262.htm
    NIje mustela zabranjena - ali se ne preporuca. Isto kao ni bocice za bebe s BPA ((kršitelj koda) je razvio seriju BPA free).

  37. #87
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Meni se cijela ta strka oko Mustele uopće ne sviđa, i mislim da je preskupa, precjenjena i sve pre pre za ono što ustvari jest.
    I nikako ne mogu shvatiti kako reklama i cijena mogu uvjeriti nekoga da je nešto tako high clas. I svaki put kad dođem u ljekarnu i pitam šta mi nudite za bebu za ovo i ono, a ona hop pa prvo vadi Mustelu "to jednostavno morate imati". Wow stvarno moram? Ma neee valjda...
    Sad me ubijte, ali jako puno mama si ne može priuštiti Mustelu, a od neke jeftinije kupke iz trg. centra još nitko nije umro.
    Jedna krema za sunčenje od 50 ml.(mustela) me je trebala koštati 220 kn., a druga isto u ljekarni NO NAME fektor 60 za bebe me je koštala 65 kn 75 ml. I dijete mi nije izgorilo. I kremica je bila super.
    I sada me razapnite.
    Ali ja ionako mislim da kozmetiku kod manje djece treba smanjiti na minimum.

  38. #88
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    Ali ja ionako mislim da kozmetiku kod manje djece treba smanjiti na minimum.
    tako i ja mislim. mustela ne mustela, sve je to isto s...

    M. ima 10 mjeseci a mogu na prste nabrojati koliko sam puta koristila bilo kakvu dječju (ili drugu) kozmetiku za nju.

    voda je zakon

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Svaki drugi dan se kupamo, jer se Ava obozava kupati, a koji puta ju kupam samo u vodi, jer mala djeca se nemaju od cega zmazati (ima 8 tjedana), a ti samponi navodno isusuju kozu.

  40. #90
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ne koristimo vlažne maramice osim kada kaka, al i onda rijetko, rađje stavimo guzu pod pipu

    za kupanje koristimo samo sebamed tvrdi sapun jer se lako ispire, s njim mu operemo i kosu.pokušavamo što je više moguće izbjeći bilo kakvu kozmetiku

    kupamo se cca svaki 5-dan

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Swiss
    Postovi
    80

    Početno

    do 4.m. svaku vecer, poslije 4 mjeseca do danas (11 mjeseci) 2-eventualno 3 puta tjedno. poslije ( obilnijeg) kakanja peremo guzu.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    25

    Početno

    našu malu princezu koja sad ima 1,5 mjesec kupamo dva puta tjedno, za guzu koristimo vl. maramice, ev. operemo gazicom ako je obilnija kakica. stariji sin ima AD pa ne zovem vraga.... korisitmo njegov tek. sapun od ADERME ( za kosu i tijelo, jako nježan), a za tijelo isto koristimo mlijeko od brace, također ADERMA - EXOMEGA.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    svaki dan od rođenja,ljeti i češće! mustela rules :D

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    kad smo došli iz bolnice mama je bila kod mene da mi pomogne pa je kupanje izgledalo ovako

    umočim ga u kadicu a mama će : vadi ga van vadi ga van, brzo ga zamotaj zimaaa mu jeee prehladiiit će seeeee (a temp 24 ) jadno dijete , samo sam ga poškropila vodom, ne bi ga stigla ni pregledati ispod rukice ni ništa


    u rodilištu sam dobila savjet da u vodu stavim malo parafinskog ulja i kamilicu ( za suhu kožu kupka)

    nakon tih prvih šokova i kako smo baku poslali doma kupamo se svako veče i uživamo, koristimo nivea 2u1 šampon i kupka, koža ok, nema tjemenice


    sinoć sam ga stavila potrbuške, frajer se nalaktio, vire samo ramena i glava iz vode i uživa :D

  45. #95

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Mi uglavnom jednom do dva puta tjedno,čistom vodom ili vrlo malo šampona kad peremo kosu. Nakon kupanja stavimo samo malo kremice ispod pazuha i na pregibe. Inače mislim da malim bebama i djeci ne treba mackati puno tih raznoraznih preparata po tijelu..

  46. #96
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    skoro svaki dan se tusira sa mnom, ne koristimo sampone i kupke, osim ponekad

  47. #97
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,696

    Početno

    mi koristimo po novom kupku od uriage-a jer je imao baš ful suhu kožu i stanje mu se jako brzo popravilo zbog te kupke...

    i dalje smo na 2-3 puta tjedno s time da on uživa sve više i više...
    najbolji je kad se kupa pa se zavali (imamo onu anatomsku kadicu) i gleda okolo kao neki beg

    ali se dere svaki put kad ga vadimo van iz kadice, zato imamo recept, omotamo ga ručnikom i brzo na cicu

    plače i nakon što ga operem pod pipom!

    jedva čekam more da vidim kako će reagirati

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa
    ali se dere svaki put kad ga vadimo van iz kadice, zato imamo recept, omotamo ga ručnikom i brzo na cicu
    i
    ha, vidi ga. nas mali od samog prvog puta, odmha poslije kupanja je toooliko gladan, da prvo UVIJEK mora na cicu, pa onda sve ostalo. sada ima 9mj i svaki put isto s tim se rodio - haha

  49. #99
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Obožava se kupati pa joj to i priuštim.
    Kupamo se svaku večer, točno u 20:00 sati
    Obična voda s par kapi bademovog ulja. Jednom u dva tjedna šamponom 2u1 od Mustele.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Mi se kupamo svaki drugi dan, tako nam je nekao ispalo.
    U svakom slučaju kupanje i spavanje nam nije povezano, čak mislim da ga to razbudi pa teže zaspi, tako da se sad kupamo obično popodne.
    Jel još netko primjetio da kupanje razbuđuje umjesto umiruje ili smo iznimka?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •