Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 205

Tema: Kupanje bebe - koliko cesto?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno Kupanje bebe - koliko cesto?

    Zanima me koliko cesto kupate svoju bebu? Od svakoga cujem drugacije. Isto - sto koristite za kupanje? Djecji sapun, cistu vodu ....?

  2. #2
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Sara je rođena u 10.mj. cijelu zimu smo je kupali 2puta tjedno, kad je došlo ljeto i ona se počela znojiti smo je svaki dan tuširali (kosu peremo po potrebi 1-2puta tjedno).
    Na početku smo je kupali samo u vodi (prvih mjesec dana u prokuhanoj vodi, tako nam savjetovala patronažna) onda kasnije smo joj kupili Nivein šampon i kupka u jednom ali joj nisam svaki put to stavljala, uglavnom kad joj perem kosu onda je i s tim operem a kad neperemo kosu onda samo u vodi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    baš sam i ja htjela postat to pitanje jer mi se ćini da ju prerm rijeđe neg bi trebala.

    umu kupam 1 tj pošto nije neki ljubitelj vode (ko ni tata njen)

    stavim 2 žlice maslinovog ulja a kosu joj perem đonsonovim bebi šamponom.

  4. #4
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    2x tjedno. I po potrebi, ak se u*ere do grla

    Rijetko kad stavim šampon. Uglavnom bademovo ulje.

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    svaku večer prije spavanja. ona jednostavno obožava biti u vodi, zašto da joj to uskratim? :D
    koristimo čistu vodu, ponekad ali samo ponekad dodamo malo bademovog ulja. za kosu (močimo je svaku večer ali peremo po potrebi) koristim običan djecji sapun.
    razmišljam i da počnem prokuhavat vodu jer u zadnje vrijeme strašno smrdi po kloru ali...u čemu? trebao bi mi kotao

  6. #6
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Svaku večer, traje kratko ali ona uživa..koristim Mustelu 2 u 1 i super mi je..kosu peremo svaka 2-3 dana.

  7. #7
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    svaku večer imamo kupanje i kad nisam u mogućnosti da je okupam, obavezno je prebrišem. Kupanje nam je veliki užitak :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    svaku večer imamo kupanje i kad nisam u mogućnosti da je okupam, obavezno je prebrišem. Kupanje nam je veliki užitak :D
    mi se kupamo svako večer. to je pod obavezno. naše vrijeme za druženje, a njemu uživanje. od samog početka koristimo kolekciju baby bubchen proizvoda. jako sam zadovoljna njima. koristila sam ih i za kćer

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Hm...
    Ja sam izgleda rekorder po ne-kupanju. Maša se mrzila kupati pa smo tu muku obavljeli jednom u 7-10 dana. Guzica se prala svaki dan pod pipom-to joj je bilo ok.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    mi se kupamo svaki dan jer nam je to rutina prije spavanja , u početku je bilo plakanja za vrijeme kupanja no sada obožava vodu . Koristimo nivea baby šampon i kupka u jednom. I za sada nemamo prolema sa suhom kožom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa
    Svaku večer, traje kratko ali ona uživa..koristim Mustelu 2 u 1 i super mi je..kosu peremo svaka 2-3 dana.
    I mi, i mi. To nam je¸ritual.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    pijesak,plaža i jedan mali otok...
    Postovi
    34

    Početno

    Svaku večer i koristimo Mustelu 2 u 1...kosu isto operemo..nemamo probleme ni sa kožom ni sa tjemenicom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    Mi se kupamo svaku večer, tako da zna da poslije toga dolazi papanje i spavanje. Prvo smo koristili A-derminu kupku i gel zbog suhe kože sklone osipu, zatim Mustelu a sada nam ni Nivea nije strana.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    umu kupam 1 tj pošto nije neki ljubitelj vode (ko ni tata njen)


    ja kupam L skoro svaki dan. samo ako se zadrzimo dugo vani pa bude previse pospana ili zaspe putem doma je ne kupam
    voli se kupati (za razliku od tate njenog) a i zaprlja se dosta puzuci posvuda. o znojenju da ne pricam
    perem ju u obicnoj vodi (osim kad joj kosu perem) jer pije vodu iz kade

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    umu kupam 1 tj pošto nije neki ljubitelj vode (ko ni tata njen)


    ja kupam L skoro svaki dan. samo ako se zadrzimo dugo vani pa bude previse pospana ili zaspe putem doma je ne kupam
    voli se kupati (za razliku od tate njenog) a i zaprlja se dosta puzuci posvuda. o znojenju da ne pricam
    perem ju u obicnoj vodi (osim kad joj kosu perem) jer pije vodu iz kade

  16. #16
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Svaki drugi dan. Koristimo Mustelin šampon i relaksirajuću kupku.

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Svaki dan, to mu je najdrazi dio dana, place ko kisna godina kad ga vadim iz kadice. Mogao bi u njoj sjedit satima i igrat se sa svojim brodicima. Par puta sam ga tusirala, tek tolko da se i na to navikne.
    Kupam ga u uljnim kupkama, trenutno s a-dermom zbog suhe koze. Kosu perem 2 puta tjedno sa mustelinim samponom a ostale dane samo s vodom malo isperem kosu.

  18. #18
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj veda2804 prvotno napisa
    Mi se kupamo svaku večer, tako da zna da poslije toga dolazi papanje i spavanje. Prvo smo koristili A-derminu kupku i gel zbog suhe kože sklone osipu, zatim Mustelu a sada nam ni Nivea nije strana.

    X
    sve

  19. #19
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    1-2 tjedno u čistoj vodi. zaspi uvijek oko 8 i bez rituala

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Mi se kupamo svaki dan. U čistoj vodi, a tu i tamo (rijetko) u šamponu, s tim da koristimo Kosili. U koliko sati se kupate? I koliko vremena prođe od kupanja do noćnog spavanja?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    svaku drugu večer ga kupam, ponekad se zalomi i 3.

    ipak, znamo napraviti iznimke u korist kupanju i to tijekom ljeta (jer se strašno znoji) i kad posjećujemo pješčanike (pa se pošteno usvinji )

  22. #22
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moje se obje kupaju svaki dan.

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    U koliko sati se kupate? I koliko vremena prođe od kupanja do noćnog spavanja?
    U 8 je kupanje, odma poslje papanje i do 8.45, najkasnije do 9 on je u zemlji snova. Tako je od samog pocetka i eto tako mi najbolje funkcioniramo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    svako jutro od prvog dana,kosu peremo svaki dan u početku samo voda sada već i malo šamponića ,navečer uvijek netko dođe ili odemo u šetnju pa zato ujutro kad smo sami i kad je mir!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    kupanje je svako večer oko 19, u čistoj vodi - jer je i nama ta voda za piće
    jednom tjedno kosu peremo mustelinim šamponom, i poslije kupanja i maženja je cicanje i spavanje, tako da zaspi do 19.30 - 20.00

  26. #26
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    mi svaki drugi dan, na vecer izmedju 8 i 10 ...kako koji dan..

    u cistoj vodi, kosu peremo mustelinim samponom protiv tjemenice (jer smo imali tjemenicu...sad smo cisti )

    i j razmisljam o prokuhavanju stalno, ali to mi je puno posla i vremena pa mi se ne da..

    jeste culi ono da se voda pusti kroz psenicne klice (ili tako nesta), pa to kao malo omeksa vodu i da je dobro za kozu? jel radi to netko?

  27. #27
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    svaki dan prije spavanja, mustelom ili a dermom, ovisi o stanju njenog ad-a na koži.
    kupanje, maženje, klopa, spavanje... svako veče isto i to joj odgovara.
    sa 6 mjeseci smo prvi put preskočili ritual jer smo bili u gostima i vraćali se kasno doma i ona je zaspala.
    sad kak je ljeto, i po danu se u bazenčiću kupa po dva-tri puta... obožava vodu

  28. #28
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Hm...
    Ja sam izgleda rekorder po ne-kupanju. Maša se mrzila kupati pa smo tu muku obavljeli jednom u 7-10 dana. Guzica se prala svaki dan pod pipom-to joj je bilo ok.
    niste, niste mi smo ga prali svaka dva tjedna jer je mrrrrrrzio kupanje. svaki put vristanje i plakanje, ne bi covjek rekao da se rodio u vodi...
    jedino smo po ljeti morali svaka dva dana tusiranac, to je bilo gadno. :/

    genitalije sam ionako prala iznad umivaonika svaki put nakon nuzde, bilo pisanje ili kakanje. to se nikad nije bunio.
    od nekih 6-7 mjeseci nadalje napokon obozava kadu i kupanje.

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    jeste culi ono da se voda pusti kroz psenicne klice (ili tako nesta), pa to kao malo omeksa vodu i da je dobro za kozu? jel radi to netko?
    mislim da mogu i zobene i ine pahuljice, skuhaju se i istisnu kroz gusto cjedilo ili tako nekako.

  29. #29
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    Dok nije zatoplilo kupali smo ih 1-2 puta tjedno. sad ih kupamo svaki dan, a kosu peremo 1 put tjedno. Za Saru koristim mustelu 8kupku i šampon) a za Jakova Niveu. Kad su oboje bili baš bebe ( prva dva - tri miseca) kupali smo ih u čistoj vodi.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Hm...
    Ja sam izgleda rekorder po ne-kupanju. Maša se mrzila kupati pa smo tu muku obavljeli jednom u 7-10 dana. Guzica se prala svaki dan pod pipom-to joj je bilo ok.
    niste, niste mi smo ga prali svaka dva tjedna jer je mrrrrrrzio kupanje. svaki put vristanje i plakanje, ne bi covjek rekao da se rodio u vodi...
    jedino smo po ljeti morali svaka dva dana tusiranac, to je bilo gadno. :/

    genitalije sam ionako prala iznad umivaonika svaki put nakon nuzde, bilo pisanje ili kakanje. to se nikad nije bunio.
    od nekih 6-7 mjeseci nadalje napokon obozava kadu i kupanje.
    Ah, vama je faza prošla, ali naša još trajeee. Tuširanje Maše se čuje u cijeloj zgradi, apranje kose i šire .

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    obavezno svaki dan sa time da samo guzu i dlanove operemo sapunom od chicca. prvih mjesec je bila samo čista voda.

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    svako mijenjanje pelene, guza i noge pod pipu.
    navečer i glavu gurnemo pod pipu.
    nikakvi dodaci.
    i tako ćemo barem godinu dana.

  33. #33
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    kupamo se svaku večer prije spavanja

  34. #34
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Kad je bila skroz mala jednom tjedno, svaki dan kupanac IN dijelova tijela pod pipom. Kad je bila veća (iznad 6 mjeseci), tijekom ljeta dva puta na dan. Kad je propuzala, obavezno jednom dnevno (uz povremene izlete, da guza vidi pipu). Kad je opet zatoplilo, dva puta na dan tuširanac. Još nemamo jesensku rutinu pa se kupamo svaki drugi dan, ovisno koliko dugo budemo vani. I da, pranje kose je tema za sebe. Sada koristimo Lush sapun i niveu za kosu. Probale sve i svašta.

  35. #35
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Svaku večer oko 19,30h s Mustelom (2 u 1 ili kupka + pjena za tjemenicu). Sad kad je zahladilio ponekad i svaku drugu večer.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Sada koristimo Lush sapun i niveu za kosu. Probale sve i svašta.
    sta postoji lush sapun za bebe?

  37. #37
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    svako mijenjanje pelene, guza i noge pod pipu.
    navečer i glavu gurnemo pod pipu.
    nikakvi dodaci.
    i tako ćemo barem godinu dana.
    Ovako i mi. Ali mi postaje prevelika za umivaonik, kadicu nemamo

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    kupamo se i stariju 5 g i mladu svaki dan ali bas svaki to mi ne predstavlja nikakav problem....skinem ju stavim u kadu nasamponiram sa niveinom kupkom isperem i obrisem...tako i jednu i drugu 3-4min/osoba......to nam je neka rutina...kupanje tj. tusiranje,vecea i spavanje...mislim da je i njima lakse i lijeopse zaspati ciste....to nam je od rodenja tako a starija je u 6 mj rodena a mlada u 3 i bez problema svaki dan tusiranje.....

  39. #39
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    L je jadan bio prljav dosta dugo - do njegovih 45d starosti smo bili u bolnici gdje mi ga je bilo nezgodno (i gadljivo jer je dosta zmazano) kupati.
    Danas ga kupamo svaku večer prije spavanja, svaki 3. dan s Mustelom, inače samo s vodom

  40. #40
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Prije sam napisala kako radimo s mlađom. A kako je bilo sa starijom? Svaki dan kupanje u kadici sa malo Musteline kupke, nakon godinu dana mi dosadilo svaki dan je kupati iako je sama ulazila u kadu i brčkala se. To je bila velika greška jer se više uopće nije dala unutra. Kosu smo joj uspjeli prati jednom u dva mjeseca, a znoji se isključivo po glavi. Odvalila nam je vrata od tuš kabine pokušavajući pobjeći MM-u iz ruku
    Sad je i to prošlo, prvo smo kosu prali na bideu, na maloj pl. stolici ( kao u tete frizerke ), pa smo tamo prali i guzu i piku, pa je to trajalo mjesecima. Od ovog ljeta opet se voli kupati. Nakon kupanja svima najavi : Evo vaše čiste i mirisne djevojčice!

  41. #41
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    K. kupam svaki drugi dan bez ičega. Jednom tjedno mu perem kosom mustelinim šamponom protiv tjemenice.

  42. #42
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Svaki dan u čistoj vodi, ponekad dodam maslinovo ili bademovo ulje, a nasapunamo se samo nakon igranja u vrtu, tj. zemlji!Kosicu svaki 3. dan, Weleda 2 u 1 i Weleda sapun za bebe.

  43. #43
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Sada ju svaki dan kupamo ali dok je bila manja, bilo je to svaki drugi ili treci dan, sa par kapi gela od mustele ili onog top to toe za oko vrata (bolje se opere od znoja) i za guzu. Kosicu peremo vodom, svaki treći dan šamponom (ima dugu kosu od rođenja).

  44. #44
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ne popunjava, a trebla bi koliko ja znam. Ja popunjavam da znam podatke o djetetu kad me netko pita (ako ne zapišeš zaboraviš). Na zadnjem cijepljenju je nije niti izvagala, niti ju je izmjerila (ja ju važem doma i mjerim da vidim kako mi dijete napreduje - moja mala imala UI pa je to važno). Ma, počinje mi sve to oko naše pedice ići turbo na živce i zamara me, tak da sad idem s malom u polikliniku Sabol gdje su mi super, ali su skupi i zakaj bi trebala plaćati privatno a imam osiguranje. Cijeli ovaj naš sustav od poroda, preko pedijatara i doktora, cijelo to naše zdravstvo je, oprostite mi na izrazu, jedno ogromno sr.nje.

  45. #45
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    molim moderatorice da brišu ovaj moj post poviše jer je krivo poslan.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    121

    Početno

    Malenog smo do prije par dana prali svaki dan (ima 5 i pol mjeseci), no kako dolazi hladnije počeli smo svaki drugi dan.
    Kupamo ga sa sapunom, a glavu smo počeli prije par dana (svako toliko) sa šampončićem niveinim. Poslije ga namažem čist mrvicu sa maslinovim iz apotheke, no mislim da ću početi stavljati maslinovo u vodu, pa ga neću mazati.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Kupamo ga svaki dan, ali ne peremo svaki dan glavicu i ne upotrebljavamo svaki dan dječji sapun, osim za ruke. Sada ima 3,5 mjeseca i nastaviti ćemo tako i dalje. Nego, čula sam da jedan dio pedijatra nije za kupanje cijelog tijela svaki dan zbog navodnog skidanja fiziološke flore kože koja često sudjeluje u borbi protiv infekcija (češće gljivičnih nego bakterijskih). Ali naš mali redovito slabije spava kada ga u iznimnim slučajevima ne okupamo navečer. Ne znam, možda samo slučajnost.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Svoju curu od 4.mj.ne kupam svaki dan nego odprilike svaki drugi dan joj napunim kadicu sa vodom i unutra stavim kap dvije maslinovog ulja,a nasapunam joj samo ručice i nožice.Kosu peremo jednom tjedno sad kad je zahladilo i tad joj nasapunam cijelo tijelo sa dječjim sapunom.Poslije svakog pranja u vodi obavezno joj sve nabore namažem sa dječjim uljem.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    VUKOVAR
    Postovi
    75

    Početno

    moj cura ce sad pet mjeseci i nije prosao dan da ju nisa okupala svaki dan u isto vrijeme ju kupam....pokusajte sebe zamisliti da se svaki treci li sedmi dan kupate a cijeli dan ste u pelenama popiskite se pokakate se ili bljucnete po sebi nakon jela...meni je neshvatljivo da bebaca nekupate svaki dan..ipak i bebacu treba kupanje da se osvjezi isu mu dovoljne vlazne maramice...ja sam za svaki dan da se bebac okupa.....

  50. #50
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ne koriste svi vlazne maramice, meni je npr. nezamislivo da se brisem svakodnevno s vlaznim maramicama
    mi smo Anju po ljeti kupali nekoliko puta na dan, ali kad je hladnije svaki drugi ili treci (nije se znojila, niti je bila prljava od necega)

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •