Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Na more sa 8-mjesečnom bebom

  1. #1

    Početno Na more sa 8-mjesečnom bebom

    Pomozite!! Mrzim pakiranje!! Uvijek uzmem previše stvari, uglavnom nepotrebnih, a sada po prvi puta idemo sa bebom - pa trebat će mi kamion!! :shock:
    Što protiv komaraca za bebu? Da li na plaži s pelenom ili bez, gola, u majici?Što ako se pokaka u vodi? Koliko smije biti u vodi?
    Nikad nisam razmišlja o tim stvarim pa sam sad zbunjena i u panici :shock: :shock:

  2. #2
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    1. za komarce imam zanza od chicca koji radi na principu ultrazvuka
    2. na plazi je bio gol jer seta unutra van u more pa se sve to smoci
    3. do plaze bijela majca dugih rukava ili na brodu, faktor 50 i kapa cijelo vrijeme osim dok se kupa (onda smocim glavu)
    4. ak se pokaka vani, skupim i spremim u vrecicu (u moru jos nije nikada)
    5. u vodi je dok mu ne poplave usta

  3. #3
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Zanima me kakav je to Zanzo na principu ultrazvuka
    I nama treba
    M je vec dobila prvi ubod

  4. #4
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Zanima me kakav je to Zanzo na principu ultrazvuka
    I nama treba
    M je vec dobila prvi ubod
    Ne znam kakav je ovaj koji spominje Dia ... ali ja sam kupila neki od Chicca u DM, kao roll-on, proslo ljeto i mazala se s njim, jer je L imala 4 mjeseca pa mi se cinilo prerano ... rezultat: ja ispikana od glave do pete, L i MM niti jednog uboda.

    Ove godine prakticiram melem od lavande, jer lavanda tjera komarce, pa joj stavim malo iza uha da mirisi. Za sad nista.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    100

    Početno

    za komarce imam zanza od chicca koji radi na principu ultrazvuka
    ima ga za kupiti u tintiliniću. košta 69kn i imaju onaj koji ide u utičnicu, taj je dobar za sobu ("pokriva" 25 kvadrata), i onaj na baterije, koji je praktičan za van. navodno radi u krugu od 5-7 metara!
    ja isto nikako da uzmem, ali čini mi se da je to najprihvatljivija zaštita!
    a što se tiče pakiranja za more... jupi!!! :D
    ponijet ćemo svega i svačega!!! i briga nas...

  6. #6
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    usteka se u struju, dode cca 70kn ima u chicco ducanima
    kak lidijast kaze, pokriva 25m2 tak da sam ga premjestila u spavacu, posto dnevnu i kuhinju bas nije nazalost dobro pokrio :/ M. je bio sav ispikan

    e sad ja kod ulaznih vrata stavim vape tabletu, a u sobi je ovaj chicco
    koliko djeluje ne znam

  7. #7
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi smo od njenog prvog ljeta koristili one tablete u aparatu od raida. odlične su nam. nikakvo izmišljanje tople vode. šta čuva nas čuva i nju i obrnuto.

    na moru je bila samo u kupačicama jer se ja ježim gologuzog sjedanja po plaži, posebno kod curica.

    mazala je faktorom ??? ne sićam se kojim (mislim 30, ali nisam više sigurna).

    u moru bi stajala dok se ne bi smrzla, usne pomodrile, ruke smežurale, a ono malo zuba što je imala prije prvog rođendana ne bi počelo cvokotat.

    kakila se nije po plaži. tek se lito prije 2. rođendana počela kakit dok bi bili na plaži, ali u kupačice. pa kad bi se one nazad otegle ja bi znala da je 14 sati i vrime za polako se pakirat doma. imala je taj jedan period probavu ko vurica.

  8. #8
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    moje prvo ljetovanje sa B je bilo s njegovih 8mj..koliko se ja sjecam ovak je izgledalo

    spavanje u sobi sa mrezicom na prozoru i u uticnici onaj "prirodni" baygon - na suprotnoj strani sobe do njega.
    od obleke 4 bodica bez rukava su se totalno ofucala od stalnog pranja jer bi se zmazao odmah kak sam ga obukla a bilo je tak vruce da je eventulano za vecernju setnju imao carape i hlacice na nogama...
    pelene na plazi, hmm, ponekad da, ponekad ne, u moru nikad, kupao se nekoliko puta dnevno koliko sam mogla ja izdrzati jer je cudo pravo morsko bice - kad udje u more ne bi van pa da morski psi plivaju u plicaku, nikad izmedju 11 i 17h. cesto je znao zacoriti u hladu na palzi, ali obavezn ou kolicima jer je kao vec uhodani puzac cim bi dosao na rucnik pobjegao ...to nam je bila najomiljenija igra - hvatanje po plazi (sljunak, kamencici, borove iglice, svo smece o podu su bile naaaaaaaajbolje igracke, nema do toga )

    e da, DM kremica babylove faktor 50 od prvog dana, vratio se iste boje kao sto smo i otisli, kapa obavezno cak ponekad i u moru, do plaze lagana majcica kratkih rukava (nisam imala srca obuci ga u nesto deblje)

    to bi bilo to...

  9. #9
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mi sve spakirali :D

    Kupila sam ranije neki sprej protiv komaraca ali meni to uzas smrdi. Nadam se da komarci nece na nas.

    Kupili smo jos jednu kapicu MVG, svakakvih sitnica za plazu, kremice... i avantura moze poceti :D

  10. #10
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    potpisujem sasku7 od a do ž

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    I mi se počinjemo pakirati, doduše skoro 2 tjedna ranije, al nemam pojma što sve trebam pa da ne zaboravim. Onima koji putuju prije nas želim sretan put i dobro more.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •