Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 269

Tema: Zaštita dječjega zdravlja od pasivnog pušenja

  1. #51
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    izgleda da je ovozemni život doista Dolina suza..... 8)

  2. #52
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    .....svi nešto pate.......

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Budala je uvijek bilo i bit će ih još i više, jer se svijet mijenja iz dana u dan, materijalizam je zavladao nad ljudskošću i duhovnosti i to neminovno vodi ka sve gorem okruženju u kojem mi kao roditelji moramo postaviti našu djecu na noge.
    U meni je utkano da sve ono šte "ne valja" za moju djecu nema opravdanja za svoje postojanje. U prvom postu sam napisala da sam ZA, ali isto tako da i ne vjerujem da će se takvo nešto i postići. Ima nas svakakvih, šarolikih kako po izgledu tako i po ponašanju. Ja poštujem tuđa mišljenja, ali se nemogu nažalost sa svima složiti i zato ono što je nekome ok, meni nije i obrnuto.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Morala bi početi stavljati citate na koji se odnosi moj odgovor. Sorry.
    Pod "budale" sam smatrala one "bolesnike" koje je mujica naveo u svome postu.

  5. #55
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mi po cigareti, a naš omiljeni liječnik pljuje po nama.

  6. #56
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    liječnik? tko?gdje? Rinama, dobro što si se ispravila, već sam te htjela pitati da li sam pogriješila topic

  7. #57
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja i muž smo pušači,isto ko i većina naših prijatelja.Ali mislim da smo jedini koji ne puše u kući.Neću da se truju mojim dimom ali ne pravim dramu ako se negdje nađemo u nekoj prostoriji di se zapali.

  8. #58
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Mi po cigareti, a naš omiljeni liječnik pljuje po nama.
    Sad ne znam je li previše bahato i sujetno od mene pomisliti da si ovime mislila na mene.
    Ali ako jesi, ispričavam se što si me krivo shvatila. Ne pljujem po vama koji ste protiv cigareta. I ja sam načuo da su šteetne po zdravlje...
    pljujem s nekritičnim izjednačavanjem izlaganja djece pasivnom pušenju sa zločinima.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj zerjav prvotno napisa

    Moram priznati da sam ugodno iznenađen i više nego zadovoljan razvojem situacije , jer je do sada postignuta jednoglasnost .Zato za vas prve pet ocjena +5
    Nije postignuta jednoglasnost, ja se nisam složila s tim prijedlogom.

  10. #60
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ispravak loše napisanog teksta:..... po nekritičnom izjednačavanju izlaganja djece povremenom pasivnom pušenju (s jedne strane) sa zločinima prema djeci (s druge strane).
    (ako si uopće mislila na mene, AdioMare.
    Ako nisi, onda se i zbog toga ispričavam.

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Na tebe sam mislila. OK, vidim što te ljuti.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a mene si preskočio.....

    a ja se izrazila i na stranom jeziku

  13. #63
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Marija71, a što da tebe spominjem kad si uvijek ispravna !!!

  14. #64
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Da ne bi jednog dana rezultat toga bio da ti neki bolesnik kaže: "Pa što onda ako sam ti malo pipkao dijete u parku na klupici, stavljao ga da mi sjedi u krilu dok te nije bilo (ili što sam ti išamarao dijete uz najgrublje uvrede dok te nije bilo)......... jer onaj tamo je pušio pred djetetom i smrdio svojim dimom. Ako može on, mogu i ja. Jer to je jednako prihvatljivo/ili neprihvatljivo..."

    mujica - komentar ti baš i nije na mjestu. Nitko osim zerjava nije rekao da bi pušače izjednačio sa seksualnim zlostavljačima. Eto ja ponovo koristim priliku da napomenem da sam za EDUKACIJU PUŠAČA i nikako pod tim ne mislim da ih se treba izjednačiti sa seksualnim zlostavljačima ( nadam se da sam dovoljno jasna jer i moj muž je pušač ). Što se tiče drugih večih zagađivača koji su daleko štetniji slažem se u potpunosti, ali da li to znači da ove male moramo podržavati i možda još i poticati (naravno da bi bilo dobro boriti se npr. i za čišću vodu ali i male bitke nešto znače, zar ne ? ).

    Stoga se bojim da je entuzijazam oko "svekolike" zabrane pušenja više motiviran pomodarstvom nego stvarnim argumentima o štetnosti povremenog izlaganja djece dimu.

    E, pa kod mene je motiviran bolešću mog djeteta kojem dim šteti. A što se tiče patnje, patim ja kad mi je mali bolestan.

    elin- spominješ robnu kuću- ako to ide kojim slučajem i mene onda veliki :? jer ja stvarno ne znam kada sam spomenula ikakvu robnu kuću.

    tajchi uopće ne pušim po vani. Evo ja sam pušač koji nikada, ali nikada nikoga u okolini ne terorizira svojim pušenjem i uvijek, ali uvijek kad hoću zapaliti cigaretu pitam ljude da li smijem.


    pa ti si idealan pušač i ja stvarno ne znam zašto si se našla prozvanom ? Ne znam stvarno nikog tko bi ovakvom pušaču zamjerio. Svaka čast ! .Što se pak tiče ostalih zagađivača kao što sam već navela gore smetaju mi naravno, ali što ćeš kad mi tirani znamo ugnjetavat samo male ribice .

  15. #65
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    tajchi zar ti zbilja misliš da sam se osjetila prozvana od tebe, ma ne, nego od zerjava. Kaj ti ne vidiš kaj je taj čovjek napisao: on bi pušače uvrstio u Kazneni zakon izjednačio sa sexualnim zločincima, a vjerojatno im i oduzeo djecu (jer kvragu, ako su jednaki sexualnim zločincima...). Nitko na ovom forumu neće reći da je super pušiti u blizini djece, ali ići tako daleko da bi žigosao ljude koji puše... Daj, molim te, malo pročitaj što sve taj bulazni.
    Što se tiče robnih kuća, uopće nisam mislila na tebe, kako bi i znala gdje ti zalaziš, već si ti pitala za kafiće, pa sam se sjetila. Gle, smatram da kafići i robne kuće nisu dobro mjesto za djecu, jer bi ti sjedila i pila kavicu i šetkala i gledala robicu i sl., a pri tome je djetetu dosadno. Ja radim i kad dođem doma želim ono vrijeme koje sam s njom provesti kvalitetno, a mislim da je to igranje, zajedničke šetnjice u prirodi i sl. nikako kafić. Iako, ipak moraš malo i popiti kavicu sa frendicama na terasi kafića, ne kažem ja
    Misliš da sam dobra pušačica, od sada ću vjerojatno biti još i bolja: ja sam pušačica koja ne puši, ali čekaj da prođe vikend pa da vidimo da li sam karakter.

  16. #66
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    mujica - komentar ti baš i nije na mjestu. Nitko osim zerjava nije rekao da bi pušače izjednačio sa seksualnim zlostavljačima. Eto ja ponovo koristim priliku da napomenem da sam za EDUKACIJU PUŠAČA i nikako pod tim ne mislim
    Tajchi73... nisam niti ja mislio na tebe kad sam poisao onaj komentar.

  17. #67
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    ..........a vjerojatno im i oduzeo djecu (jer kvragu, ako su jednaki sexualnim zločincima...). .
    Ako si date malo truda i pogledate kako se taj stihoklepac izjašnjava i pruža međusobno podršku s "wastland-om" na portalu Legalis, vidjet ćete da on to stvarno i bi učinio.
    Malo bi douzeo dijete roditeljima koji ga zlostavljaju i dao dijete u udomljeničku obitelj...... Time bi se djetetu smanjile duševne patnje.... !?!?!?

    Nevjerojatno!

  18. #68
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ..... koji ga zlostavljaju pasivnim pušenjem (ovu ključnu riječ sam zaboravio).
    Po njima bi otrgnuti dijete iz obiteljskog doma i baciti među nepoznate fanatične ljude bio melem za napaćenu dušu djeteta.!!!!!!!!

  19. #69
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    elin- zerjav je pretjerao ne kažem da nije ali opet skidam kapu što je uopće nešto pokrenuo. Mi smo se tu uključili da damo podršku ne pušenju uz djecu a ne podršku kaznama za pušače ( bar ne ovakve , novčane ok - tad bi i moj muž prestao pušiti jer jedino smije vani a tam ga svi vide ).
    Držim fige da uspiješ. ( meni je bilo teško ali sad sam baš :D , ne moram stalno razmišljat kad ću uhvatit sekundu da zapalim niti gledat jel nekom smeta ili ne ).

  20. #70
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    A da me frendica nije upozorila da se na teme o pušenju i psima ne javljam!
    Moram priznat da nisam pratila gdje se zerjav još izjašnjava i na koji način. Sada imam osjećaj da me se trpa u koš s osobama koje bi prvo pušače prozvali zlostavljačima a drugo im oduzeli djecu :shock: . Ja sam protiv oduzimanja djece i kada su teški materijalni problemi a kamoli kad roditelj puši ( smatram da je djetetu bez obzira na sve uvijek bolje uz roditelja- iznimaka seksualno,fizičko i psihičko zlostavljanje ). Možda ne bi bilo loše ovu temu prebaciti na drugi topic npr. za i protiv pušenja ( bez nekakvih kazni ). Mujica znam da se komentar nije odnosio na mene ali ja stvarno nisam primjetila da si ga trebao ikome uputiti, riname nije niti u jednom trenutku ( barem ja ne vidim gdje ) rekla nešto čime bi to zaslužila. Pa ja sad razmišljam da je bolje da svi počnemo pušiti i da i mi počnemo obavljat nuždu na cesti i opčenito sve što nije jaaaaako loše samo da ništa ne poduzimamo, jer bi netko jednog dana mogao reći da smo sami krivi jer tam neki pedofil nateže nečije dijete :shock:.

  21. #71
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    :?

  22. #72
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ....nisam ja ništa prigovarao rinami.
    samo sam ju upozorio da očito ima čudaka koji bi njezinu podršku u plemenitoj namjeri za suzbijanje pušenja mogli iskoristiti za nke apsurdne ekstremne ideje.
    I da treba biti oprezna.......
    Jer stihoklepac je u iste poruke umotao legitimnu i pohvalnu borbu protiv pušenju s nenormalnim ekstremin prijedlozima.

  23. #73
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    tajchi kako bi po tebi točno izgledala ta edukacija pušača? što bi ti novo rekla jednom pušaču a da on to već ne zna?

  24. #74
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sve sam mislila da neću komentirati, ali moram

    pušila sam od kraja srednje do kraja faksa, ne pušim zadnjih 10 godina uopće. strašno mi smeta dim, tako da u kafiće i restorane odlazim samo kad izvuku terase...
    mm je pušio do pred 3 godine, ali nikad u stanu, uvijek na balkonu ili pred kućom...

    i da, jesam za apsolutnu zabranu pušenja na javnim mjestima, za podizanje cijena cigaretama, za povećanje zdravstvenog za pušače...

    no, ovo što zerjav predlaže je bolesno...
    čak bih rekla da dotični ima ozbiljnih problema, a ukoliko ima djecu, sumnjam da ih nekih svojim fanatizmom ne traumatizira i osihološki zlostavlja..


    mujica, elin - veliki potpis

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno Re: Zaštita dječjega zdravlja od pasivnog pušenja

    Poštovana MGrubi ,
    zahvaljujem na aktivnom sudjelovanju u diskusiji i ovdje ću odgovoriti na sve vaše objave .

    1.Nazvali ste dio bezobzirnih pušača teroristima i ovisnicima , te prema njima imate nultu toleranciju .Iz toga zaključujem da podržavate donošenje zakona koji bi zabranjivao pušenje u prostorima gdje su djeca .
    Hvala Vam

    Predloženi zakon je potreban samo zbog takvih ovisnika koji , unatoč educiranosti o štetnosti pasivnog pušenja , bez imalo grižnje savjesti i samilosti , dime u prostoru gdje su djeca .
    Zbog njih je donesen zakon o zabrani pušenja u radnim prostorima , a sad se donosi zakon o zabrani pušenja u javnim prostorima , pa budu , po nekakvoj logici , još više pušili doma kraj djece .
    Naglašavam da sve to nema nikakve veze sa kulturnim i obazrivim pušaćima koji nikada nebi dimili uz djecu ili nepušača

    Da me nebi špotali citirat ću Vaše rečenice na koje se pozivam :
    " ako sjedi sa tobom u zatvorenom prostoru, onda nepušača prisiljavaš pušiti to je terorizam
    zašto bih imala itimalo toleratnosti prema ovisniku koji ugrožava moje zdravlje i zdravlje moje djece?"

    2. Žao mi je da ste povjerovali slijedećoj neistini , da ne velim laži , koju je napisala poštovana yaya , a zbog površnog čitanja moje objave :

    Citiraj zerjav prvotno napisa
    Stoga pitanje: Da li biste podržali prijedlog da se pušenje u blizini
    djece po svojim posljedicama po dječije zdravlje izjednači sa
    npr.seksualnim,fizičkim i drugim oblicima zlostavljanja i uvrsti u
    Kazneni i Obiteljski zakon?"

    To je pitanje postavio poštovani Wastland , koji je medicinske struke, i strašan mu je osječaj bespomoćnosti kada ne može pomoći djeci čija je bolest posljedica roditeljskog dimljenja , a oni i nakon edukacije , dijete i dalje inhaliraju duhanskim dimom i šopaju ljekovima koji samo ublažavaju simptome pušačke bolesti. Nadam se da Vam je sada jasan njegov ekstremizam i ogorčenost .
    Molio je mišljenje prvenstveno pravne struke , a pri donošenju tog vrlo osjetljivog zakona sudjelovao bi multidisciplinarni tim .
    Sve je to još na vrbi sviralo , jer do sada su gotovo svi , koje sam kontaktirao , protiv donošenja zakona o zaštiti djece od pasivnog pušenja .
    Stoga je apsolutno nepotrebno ovdje trošiti vrijeme i tipkovnicu na razradi
    zakona kojemu još nije definirano niti točno ime .
    Na Legalisu se baš nitko nije javio na poziv za izradu nacrta zakona , pa se i iz te činjenice puno toga može zaključiti .
    Ako Vas zanima taj cirkus možete pogledati na :
    http://www.legalis.hr/modules/newbb/...c_id=503320311
    http://www.legalis.hr/modules/newbb/...c_id=503320394
    http://www.legalis.hr/modules/newbb/...c_id=503320411

    3.Drago mi je da ste educirani o zdravoj i nezdravoj prehrani , pa ste ovom prilikom na to podsjetili i ostale forumaše
    Sva ova naša prepiska je i u funkciji podsječanja na štetnost pušenja s naglaskom na pasivno pušenje djece .

    Vjerujem da ste nakon ovih mojih pojašnjenja spremni podržati donošenje paketa zakona a ne samo jedan , kako ste napisali :

    "za početak je dovoljna zabrana pušenja na javnim mjestima "

  26. #76
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    evo točno ovo što je magriz napisala i dajem veliki potpis za to. Tajchi, pokušala opet i nisam uspjela, ali ne dam se ja, uspjet ću. Zerjavu ne dajem nikakvu podršku, sa ekstremima bilo koje vrste se ne razgovaram, niti dogovaram, niti išta drugo. Jer njima ako dadeš i mali prst ti ti uzmu čitavu ruku, ma kaj ruku i nogu i torzo i sve kaj mogu. To su ljudi koji te potpuno ispiju, i jako su loši za okolinu. Ajmo sve cure ovdje: moj prijedlog, sve koje pušimo i naši muževi idemo ne pušiti po vani i uvijek pitati ljude oko sebe u bircu da li smijete zapaliti i ako ima djece u bircu ne paliti pred njima. Može?!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Zaista je zanimljivo kako svaka rasprava u vezi pušenja izaziva vrlo emotivne reakcije i s pušačke i nepušačke strane.

    Mislim da je pitanje pušenja prvenstveno stvar IZBORA. I baš zbog toga bi trebalo zabraniti pušenje na javnim mjestima. Ako je netko odabrao da ne želi izlagati sebe ili svoje dijete duhanskom dimu, to mu treba omogućiti. Također, oni koji su odabrali suprotno, imaju mogućnost pušiti u vlastitom domu, tj. drugim prostorima koji nisu javna mjesta i gdje ne ometaju nepušače.

    E sad, pušenje pred djecom kao zlostavljanje... pretjerano.... kad bi se išlo gledati, nitko od nas nije savršen roditelj da djecu ne izlaže baš nikakvim štetnim stvarima ili im ne izaziva neke frustracije svojim ponašanjem... Npr. MM i ja smo neušači, tako da ne trujemo dijete na taj način, ali recimo ja se ne bunim kad susjeda mojoj bebi daje napolitanke, provela je jedno vrijeme u hodalici i sl. - dakle, opet će netko reći da štetimo svome djetetu

    I još jedan primjer: često sam s jednim društvom izlazila van na večere, među nas 5 bila je samo jedna pušač, i zbog nje smo svi morali sjesti u pušački dio jer nije mogla zamisliti da nakon večere ne zapali... Moje osobno iskustvo je da su nepušači puno tolerantniji od pušača, no, svakako, vjerujem da netko drugi ima suprotno iskustvo. Mislim da nam svima treba više tolerancije i međusobnog uvažavanja

  28. #78
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    tajchi kako bi po tebi točno izgledala ta edukacija pušača? što bi ti novo rekla jednom pušaču a da on to već ne zna?


    a jooooooooj, kad bolje razmislim ne znam što bi rekla a da oni to ili već ne znaju ili da su to voljni prihvatiti .Pa valjda zna neki doktor koji bi educirao pušače :/ ( ja sam se sjetila edukacije neko drugi nek se sad sjeti kako educirati )
    U biti je još bolje ovo što predlaže magriz.
    elin-svaka čast , da još uvijek pušim nastojala bih se ponašati kao i ti ( ja sam nažalost bila baš loš pušač ).

  29. #79
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mene od stila i sadržaja zerjavovih postova podilazi hladna jeza.

  30. #80
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: Zaštita dječjega zdravlja od pasivnog pušenja

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj zerjav prvotno napisa
    Stoga pitanje: Da li biste podržali prijedlog da se pušenje u blizini
    djece po svojim posljedicama po dječije zdravlje izjednači sa
    npr.seksualnim,fizičkim i drugim oblicima zlostavljanja i uvrsti u
    Kazneni i Obiteljski zakon?"
    I meni je ovo malo previše :/
    previše

    jer šta je onda sa onim roditeljima koji djeci davaju bombone i ostale slatkiše sa umjetnim bojama ili pojačivačima okusa?
    ili koriste razne dodatke jelima koji imaju pojačivač okusa?
    itd...
    ili djeca nemaju najmanje 1 obrok zelenog povrča i jedan obrok voća na dan?


    za početak je dovoljna zabrana pušenja na javnim mjestima
    Slazem se. I ne samo zabrana, nego da se ta zabrana i provodi, a ne da ostane samo mrtvo slovo na papiru.

  31. #81
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Mene od stila i sadržaja zerjavovih postova podilazi hladna jeza.
    Ma baš sam se pitala sam se tu čudnoga osjeća...
    Možda je robot priključen na tipkovnicu? :shock:

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Mene od stila i sadržaja zerjavovih postova podilazi hladna jeza.
    ja već vidim antipušačku policiju koja me odvodi u gulag, a mali ide u dom za djecu pušača....

    i da pojasnim, pušim na balkonu, kad sam sama doma...

    čak sam i u kafićima prestala pušiti

  33. #83
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Maria, daj da vidimo kako se izražavaš na stranom jeziku, trebat će ti u gulagu.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Счастливого пути!

  35. #85
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    , ti to Zerjavu?
    I od mene pozdrav, Zerjav!
    (Morala sam brzo otrčati na google. )

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Poštovana Marsupilami ,
    u svojoj objavi se niste obratili direktno na moju malenkost , nego poštovanim rodama MGrubi i mama_mia22 , pa se ja tu guram iz elementarne pristojnosti forumaštva .
    Vjerojatno ste primjetili da se kronološkim redom javljam svima koji su me počastili pisanjem u svezi otvorene aktualne teme , no nisam baš ažuran , pa se zbog te nekulture ispričavam i molim za oprost kako Vas tako i sve ostale rode i rodane .

    1.U potpunosti se slažem sa Vašim stavom , a kojega ću citirati :

    "Kada pusac koji sjedi u prostoriji s nepusacem zapali to je stvar nekulture i stvarno nije u redu generalizirati i sve pusace stavljati u isti kos.Ima bezobraznih i neodgojenih ljudi u svim skupinama pa bili oni pusaci ili nepusaci. "


    Jedino bih dodao da je predloženi zakon o zabrani pušenja u prostorima gdje su djeca nužno potreban , samo i jedino , zbog onih koji unatoč znanju o štetnosti dima po zdravlje djece to svjesno zanemaruju .

    Niste dali konkretno mišljenje o zakonu , pa se nadam Vašem ponovnom pisanju . Mislim da ćete podržati zakon jer ste odabrali slikicu i ime dragih mi bića , koji nikada nisu i neće pušiti , pa tako nikada nikoga neće dimom gušiti i dragocjeno mu zdravlje narušiti .

    2.Vi ste kronološki sedma roda koja se javila , te radi Vašeg interesantnog biblijskog potpisa , sjetih se popisa sedam grijeha koje Bog navodno neće oprostiti .Zbog navedenog pisanje završavam slijedećim citatom :

    ""U Izrekama 6,16-19 piše: »Šest je stvari koje Gospod mrzi, a sedam ih je gnusoba njegovu biću: (1) ohole oči, (2) lažljiv jezik, (3) ruke koje prolijevaju krv nevinu, (4) srce koje smišlja grešne misli, (5) noge koje hitaju na zlo, (6) lažan svjedok koji širi laži, i (7) čovjek koji zameće svađe među braćom.«
    Svaki grijeh rađa smrću (Rimljanima 6,23).
    Međutim, slava Bogu da kroz Isusa Krista možemo primiti oproštenje za sve naše grijehe, uključujući i »sedam smrtnih grijeha« (Matej 26,28; Djela 10,43; Efežanima 1,7). ""

  37. #87
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj zerjav prvotno napisa
    ""U Izrekama 6,16-19 piše: »Šest je stvari koje Gospod mrzi, a sedam ih je gnusoba njegovu biću: (1) ohole oči, (2) lažljiv jezik, (3) ruke koje prolijevaju krv nevinu, (4) srce koje smišlja grešne misli, (5) noge koje hitaju na zlo, (6) lažan svjedok koji širi laži, i (7) čovjek koji zameće svađe među braćom.«
    Svaki grijeh rađa smrću (Rimljanima 6,23).
    Međutim, slava Bogu da kroz Isusa Krista možemo primiti oproštenje za sve naše grijehe, uključujući i »sedam smrtnih grijeha« (Matej 26,28; Djela 10,43; Efežanima 1,7). ""
    Možda Vas je netko prije ovog i shavaćao ozbiljno ali sad...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    zato nam je bolje svima da prestanemo što prije!
    Jedino pametno sto si napisala na ovom topicu.

    Poštovana BusyBee ,
    niti Vi se niste direktno očitovali o zakonskoj zaštiti djece od štetnog cigaretnog dima , ali iz Vaše kratke i jasne rečenice prosuđujem da ste suglasni .
    Hvala

    Nebi se štel mešati u Vašu prepisku sa poštovanom mama_mia22, ali moram i ja pohvaliti njen zaključak , te se nadam da će ga mnogi poslušati .
    Moram izraziti i neslaganje S Vašom pre strogom i pomalo podcjenjivačkom konstatacijom da je to jedino pametno što je tu napisala .
    Mislim da svaki zapis ima svoju vrijednost već samom spoznajom da je u njega uložen trud i umni napor .Zato preporučam više blagosti i diplomacije prije vrijednosnih sudova .

  39. #89
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Poštovani zerjav, opet ste se prištekali
    Dajte, budite ljubazni pa recite nekome da vam izvadi baterije.

  40. #90
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    cure, samo imam za reći ovo: ja sam pametna i odrasla osoba i sama znam i mogu shvatiti koliko je štetno pasivno puštenje, bez da me nekakav emocionalno upitan gospodin vrbuje za svoje sumanute planove. Kad vidim da netko počinje citirati dijelove biblije, ne znam zašto, ali to me odmah podsjeti na spaljivanje vještica, kupovanje oprosti grijeha, inkviziciju i slične gadosti počinjene u ime crkve i boga. Nisam ja glupa, ne dam se takvima. Podržavam nepušenje na javnim mjestima i podržavam nepušenje u blizini djece i drugih nepušača i još uvijek nisam toliko ovisna da ne bi mogla nekoliko sati izdržati da ne zapalim, ali ovaj gospodin mislim da mu je potrebna stručna pomoć, ako nije onako kako priča AdioMare, u tom slučaju trebamo zvati nekog kompujteraša

  41. #91
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Treba zvati Anchie da vidi nuspojavu promjene skina. Bolje da nije niš dirala.

  42. #92
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj zerjav prvotno napisa
    Poštovana BusyBee ,
    niti Vi se niste direktno očitovali o zakonskoj zaštiti djece od štetnog cigaretnog dima , ali iz Vaše kratke i jasne rečenice prosuđujem da ste suglasni .
    Hvala
    Postovani zerjav,
    krivo prosudjujete.
    Ne mislim da je progon i prozivanje bilo kakve vrste pravi nacin da se djeca (i odrasli nepusaci) zastite od nikotinskog dima.
    Ni sa cim iz vaseg inicijalnog posta nisam suglasna.
    BB

  43. #93
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zerjav prvotno napisa

    Cigaretni dim polagano ubija i širi smrad ,
    tko u prisutnosti djece dimi ubojiti je gad
    Koliko god stihovi presvetlog stihoklepca bili nemušti i infantilni - praktički retardirani,
    ......zanimljivo je i istovremeno opasno to što bez problema 30-tak % svoje braće i sestara u Kristu, 30-tak % crkve u Hrvata, 30-tak % dobrih i mirnih sunarodnjaka koji poštuju zakone i vole svoju djecu, naziva ubojitim gadovima.

  44. #94
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja već vidim antipušačku policiju koja me odvodi u gulag, a mali ide u dom za djecu pušača....
    ....mali ne ide u dom, već u udomiteljsku obitelj (pogodi koju), gdje će ga neki fanatik maziti i paziti - da ne strada od duhanskog dima......

  45. #95
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    nešto sam se sjetila: zar nije inicijativa za nepušenje na svim javnim mjestima već počela, i zar nije naša vlada najavila početak primjene od rujna 2008. ili 2009. ne sjećam se više točno. Onda, kaj taj gospon hoće, inicijativa je tu, početi će se provoditi. Čini mi se ipak da njegov post i njegova inicijativa ide za ulaskom svih ljudi koji puše i imaju djecu u Kazneni zakon, a time i do uzimanja djece istima. On je zapravo za kazneni progon pušača, jer glupo je vjerovati da se radi samo o inicijativi (njegovoj) za zabranu pušenja na javnim mjestima, koja ne samo postoji, već je najavljeno od vlade da će se početi uskoro provoditi po uzoru na zemlje EU.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno Re: Zaštita dječjega zdravlja od pasivnog pušenja

    Poštovana yaya ,
    hvala Vam na dosadašnjem sudjelovanju u sve interesantnijoj diskusiji , a koja se na žalost udaljila od pitanja postavljenog u početnoj objavi .
    Tri puta ste pisali , pa ću Vam na sve ovdje odgovoriti (3 u 1 ).

    1.
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj zerjav prvotno napisa
    Stoga pitanje: Da li biste podržali prijedlog da se pušenje u blizini
    djece po svojim posljedicama po dječije zdravlje izjednači sa
    npr.seksualnim,fizičkim i drugim oblicima zlostavljanja i uvrsti u
    Kazneni i Obiteljski zakon?"
    I meni je ovo malo previše :/


    Pod materijalnom , moralnom i svekolikom drugom odgovornošću izjavljujem da ja nisam napisao pitanje kojega ste citirali , a o čemu već pisah i u odgovoru poštovanoj MGrubi .

    Životnu školu svatko cijeni,kao i narodne mudrosti koje su nastale u njoj.
    Dozvolite mi da Vas podsjetim samo na dvije poslovice :
    a)Dva puta mjeri , a jednom reži .
    b)Ispeci pa reci .
    Tih preporuka bi se trebalo uvijek pridržavati , a naročito kad na nekoga hoćemo pljucnuti i zaljepiti mu krivu etiketu

    Ne srdim se na Vas i ne tražim ispriku , jer znam da ste to napravili nenamjerno , a zbog nepažljivog čitanja moje objave .
    Vjerojatno Vas je zbunila činjenica da sam unutar novootvorene teme citirao jedan kompletan tekst poštovanog Wastlanda .To napravih jer je on tvorac ideje o zaštiti djece od cigaretnog dima , a ja nemam običaj kititi se tuđim perjem .

    Žao mi je da ste tim citatom nepotrebno i bezrazložno skrenuli ovu rasprav u krivi smjer .
    Čemu se prepucavati i mudrovati o kaznama za prekršitelje , sadržaju zabrane i u sklopu kojeg zakona će ona biti , kad je zec još duboko u prašumi .To će rješavati kreatori nacrta zakona , a kasnije pročistiti zastupnici u Saboru prije njegovog (ne)usvajanja ,
    Najlakši i najbrži put je da se toga prihvati Vlada , jer ima večinu u Saboru .Poštovana glasnogovornica Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi je tu mogućnost glatko odbila , a poštovana potpredsjednica Vlade i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranka Kosor još se o tome nije očitovala
    Odgovor bu vjerojatno isti kao i iz gore spomenutog ministarstva .To znači da ih treba udobrovoljiti eventualnim pritiskom putem medija , udruga , peticijom .......

    Zbog svega nabrojenog jako je važno i Vaše mišljenje o početnom i za sada jedino važnom pitanju :

    " Podržavate li zakonsku zabranu pušenja u prostorima gdje su djeca ?"


    2.složili ste se sa izjavo poštovane MGrubi da je za početak dovoljna zabrana pušenja na javnim mjestima.
    Iz toga je jasno da ne podržavate zabranu pušenja tamo gdje su djeca , pa Vam zahvaljujem na očitovanju .
    Jedino bi me zanimalo kada bi , po Vama , na red trebala doći zaštita djece od pasivnog pušenja ?!

    3.zerjav je napisala/o:
    Moram priznati da sam ugodno iznenađen i više nego zadovoljan razvojem situacije , jer je do sada postignuta jednoglasnost .Zato za vas prve pet ocjena +5 Smile
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Nije postignuta jednoglasnost, ja se nisam složila s tim prijedlogom.
    __________________________________________________ _________

    Već sam jednom napisao da odgovaram po kronološkome redu , pa u trenutku dok sam dao sud o jednoglasnosti odgovorio sam tek na pisma pet roda i logično da uzeh samo njih u obzir .
    Vi ste deveta roda i u ovom trenutku je minimalna prednost na strani onih koji su za zabranu

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Zbog svega nabrojenog jako je važno i Vaše mišljenje o početnom i za sada jedino važnom pitanju :

    " Podržavate li zakonsku zabranu pušenja u prostorima gdje su djeca ?"
    Podrzavam.
    Donosenje zakona o zabrani pusenja u javnim zatvorenim mjestima je vjerojatno samo pitanje mjeseca ili godine. To je nesto sto, cini mi se, nuzno slijedi s obzirom na trendove u EU i sve jasnije i objavljivanije rezultate istrazivanja o utjecaju pasivnog pusenja na zdravlje.

    Sljedeci korak bi mogao bliti zabrana pusenja na javnim otvorenim mjestima, bez obzira borave li u njima djeca ili ne.

    Sfera privatnog se vjerojatno nece jos dugo vremena zakonski dirati
    Iako mi je moguce zamisliti da bi jednoga dana i to moglo doci pod regulaciju, vjerojatno ce strah od prevelike regulacije drzave i smanjivanja opsega individualnih gradjanskih sloboda (u zapadnim demokracijama) i preslabih mehanizama drzavne kontole u ostalima, prevagnuti i ostaviti izlaganje ili neizlaganje djece duhanskom dimu u sferi izbora roditelja.

  48. #98
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zerjav prvotno napisa
    Mislim da svaki zapis ima svoju vrijednost već samom spoznajom da je u njega uložen trud i umni napor .
    Hmm...

  49. #99
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Poštovani zerjav, opet ste se prištekali
    Dajte, budite ljubazni pa recite nekome da vam izvadi baterije.
    nadrljale smo, ako su duracelke!

    Vi ste deveta roda
    nije valjda da ste mene uračunali u rodu ?!

    inače, potpisujem elin posljednji post.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Naravno da podržavam, evo čak i ja kao povremeni pušač to podržavam i potpsujem elin , jer ću se manje trovati.....no čimi mi se da je zerjav malo preuljudan, ono sve po p.s.-u

    ovdje smo si svi skoro na ...... , pa onda ovakav stil upada u oči

    zerjav, relax

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •