Stranica 12 od 14 PrviPrvi ... 21011121314 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

  1. #551
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    OK,hvala.

  2. #552
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Joj super, hvala...muku mučim s tim spavaćicama,vidjela sam par savjeta da kao ponesem dvije, al sad baš da mi se daje 300kn samo za spavaćice-i ne
    ja sam si kupila dvije u Arena centru, u Deviću, možda su skupa koštale 100kn!bilo mi je udobnije u njima nego u njihovim, ali su za svaku vizitu tražili da se presvučemu u tu njihovu.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  3. #553

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja sam nosila pidžame jer nemam spavaćice doma.
    to mi je bilo za svaki slučaj, jer mi je bilo jednostavnije u njihovima (makar su grozne i tvrde, obavezno ponijeti grudnjak jer grebu za poludit).
    jedan dan nije bilo čistih spavaćica pa mi je moja pidžamica dobro došla.
    kaj se tiče vizite nemam pojima jel im to smetalo jer me više uopće nisu gledali (to je bio 5. ili 6. dan).

  4. #554
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ja sam isto kupila u deviću al samo jednu jer nisu imali više brojeva, i također sam mislila ponijeti piđamu, makar donji dio ( ipak će biti 11 mjesec pa se bojim da mi nebude hladno). al ću se potrudit bit u njihovim da ne zaprljam svoje. nek peru,ko ih šljivi

  5. #555

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam isto kupila u deviću al samo jednu jer nisu imali više brojeva, i također sam mislila ponijeti piđamu, makar donji dio ( ipak će biti 11 mjesec pa se bojim da mi nebude hladno). al ću se potrudit bit u njihovim da ne zaprljam svoje. nek peru,ko ih šljivi
    ne bu ti zima, vjeruj mi .

  6. #556
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste nedugo rodile gore imam par pitanja:

    1. trebamo li nositi svoje spavaćice ( ako da, koliko? )
    2. trebamo li nositi svoje izdajalice?
    3. kako stvari stoje s epiduralnom?
    4. ako imate još koji savjet za partnere na porodu, dobro bi došao ( ako treba sterilno odijelo i sl?)

    Hvala vam,uživajte s bebama
    vidim, cure su ti već sve odgovorile, a ja sam samo još htjela dodati da i muž s tobom dosta dugo tamo bude (osim ako ne bude neki ekspresni porod) pa neka ne dođe gladan jer kad uđe i obuče svoje odjelce nema više van... MM bije ništa jeo od rane zore i došao je k meni oko podneva a otišao iz bolnice poslije jedan u noći...

    Inače, meni su njihove spavaćice bile super... Široke su i imaju veliki otvor za dojenje (što mi je kod ovih kupovnih malo pre tijesno)... ionako ležiš pa ti je super da samo malo pomakneš spavaćicu a ne da moraš natezati da bi izvadio sisu van
    I obavezno si ponesi neke kekse za poslije poroda!!!!!!

  7. #557
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Hvala vam puno, ove iskustvene info su puno bolje nego njihove općenite. Ako se sjetim još sigurno ću vam pisati.

  8. #558
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo bile nas dvije na pregledu kod dr.Kulaša,divan je doktor a bome i zanimljiv čovjek..što se tiče sestara itd. tipična priča kao i svugdje drugdje,ja sam se sa svojom skompala jer sam ju vrlo ljudski pitala jeli dobro? pošto je bila sva neka živčana pa sam okrenula priču na štrajk itd. Al meni je to sve izgledalo da se ne zna tko pije a tko plaća tamo, želim reći da mi izgleda vrlo opuštena atmosfera i tako...koliko sam primjetila doktori su jako dobri prema svim pacijenticama, mene su stavili na CTG na intenzivnu i koliko sam čula sestre su bile jako ljubazne prema ženama i doslovce sam čula jednu kad je rekla: gospođo,vi se uopće ne morate sama mučiti ustajati,mi smo tu da vam pomognemo,samo vi slobodno zovite. Tako da eto, moj prvi posjet je prošao OK. A društvo su mi na kratko pravile dvije male bebe pa sam bila emo

  9. #559
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Imam još pitanja

    Treba li u rodilištu bebu široko povijati, tj. trebam li spremiti uz obične pelene i "set" za široko povijanje?

  10. #560

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Imam još pitanja

    Treba li u rodilištu bebu široko povijati, tj. trebam li spremiti uz obične pelene i "set" za široko povijanje?
    Ne trebaš!
    Beba je samo u jednokratnim i u nekakvom jastuku tak da lakše manipuliraš s njom.
    Moj je drugi dan dobio štramplice za obući jer im nije stao u jastuk .

  11. #561
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Dobro, hvala na informaciji

  12. #562
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo još jedno pitanje pošto sam još u komadu pa mogu ispitivati hehe:
    Torba za rađaonu - što je zgodno imati unutra i da uzmem svoj ručnik tamo ako me pošalju prije na tuširanje ili nam daju tamo njihov (znači,prije ili nakon poroda i tako) Spremila sam samo 1 veliki ručnik u torbu za sobu i 1 maleni pa će mi nositi od doma po potrebi. Moja "torba za rađaonu" je trenutno veća vrećica u kojoj su 2 tetre, odjelo za muža,uložak i jednokratne gaće za poslije i 2-3 neka keksa za muža. Da uzmem i vodu? Babica mi je rekla da nedaju baš piti tokom trudova al ja bi švercala?

  13. #563
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Ne vjerujem da će te slat na tuširanje, ali ponesi si ručnik svakako!Vodu ne daju pit, ali muž će ti dati gazice natopljene vodom za ovlažiti usta. Kese uzmi i za sebe, jer nakon poroda ćeš bit glaaaadna (bar sam ja bila)!Spremi si i fotić ili kameru, ako zelis da ti muž fotka!Vlažne maramice, vlažni toalet papir (trebat će ti zbog klistira) i one maramice za dezinfekciju wc školjke si obavezno ponesi jer ćeš visit neko vrijeme u wc-u kad dobiješ klistir. I papuče si uzmi. Ak se sjetim još čega napišem!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  14. #564
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Za sebe obavezno kekse za poslije poroda!!!!! To ti je najvaznije! ne moraš ništa razdvajati stvari jer ti je tvoja velika torba stalno u blizini pa ako ista zatrebas sestra će ti dodati ili ćeš sama otići po to... Što se tiče dezinfekcije - posvuda ima dezinficijensa kojeg naspricas na papir i sve počistis što trebaš tako da mislim da ti nije potrebno nositi svoje. Ja sam vratil kući neotvoreno. Gaćice i ulozak će ti trebati tek kad dođeš u sobu i budeš prvi put zvala sestre da ideš na wc pa ne moraš posebno spremati za rađaonu. Uglavnom, u radaoni ti jedino treba mob, punjač (po potrebi) fotic, ja sam imala vodu ali sam u roku od 12 h popila niti 1 dcl... I naravno, puno strpljenja i snage!

  15. #565
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    E a kad puste pratnju u rađaonu? Čisto da znam da ga na kavu pošaljem kad dođemo

  16. #566
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    E a kad puste pratnju u rađaonu? Čisto da znam da ga na kavu pošaljem kad dođemo
    Pa mm je ušao tek nakon šta sam ušla u boks i kad su me pregledali i skopčali na ctg i sve ostale cjevčice :D U podrumu bolnice ima mali kafić s dućanom pa tamo može otić, nije daleko pa čim ga pozoveš može doći!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  17. #567
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    E a kad puste pratnju u rađaonu? Čisto da znam da ga na kavu pošaljem kad dođemo
    mm je došao isto kad su mene stavili u boks, pregledali i pokopčali na sve moguće što treba... Znači ima vremena... dok oni obave pregled, klistir i takve super zabavne sitnice on se stigne i prošetati. No, svakako neka dođe sit... mm je žurio sa posla (iako sam mu ja lijepo rekla da ima vremena da dođe kad god) pa je od svega zaboravio jesti. Došao mi je tamo oko podneva, a doručkovao je u 7 ujutro... Ja rodila u 23h a on je gladovao (no, nije da je i meni bilo bolje )

  18. #568
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A jel smo cijelo vrijeme na CTGu ili?

  19. #569
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    pa većinu vremena da... Meni je bilo ovako - nisam imala svojih trudova, a pukao vodenjak pa sam bila čitavo vrijeme na dripu i nisam ništa jela dugo pa sam dobila i neku infuziju za to tako da su mi obje ruke bile "zakačene", a dok ležiš čitavo vrijeme si na ctgu kako bi pratili tvoje trudove i bebine otkucaje. Bila sam na ctg-u i dok sam bila na lopti... otkačili su me sa svega samo kad sam tražila da idem na wc
    Posljednje uređivanje od 123beba : 09.11.2013. at 13:35

  20. #570
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A dobro ako je tako. bojala sam se da ne moram cijelo vrijeme bit na onom ludom poluboku kad mi mjere CTG u TA, jer mi redovito utrne cijela ta strana tijela,koma mi je to

    Dobro, valjda ću i ja uskorr pa pridonesem temi s iskustvom.

  21. #571
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    naimira, sutra službeni termin?

  22. #572
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    naimira, sutra službeni termin?

  23. #573
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Daj malo pogledaj prema svojim prozorima, sigurno ih je kiša uprljala!

  24. #574
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo da opišem svoje iskustvo:
    dakle,sve je bilo OK i ja sam zadovoljna. Boksevi su OK, muža su pustili nakon prokidanja vodenjaka, ja sam cijelo vrijeme pijuckala vodu (nekih 14 sati sam bila u boksu), pustili su radio, dali loptu pilates,dobila epiduralnu, pustili šetat ali su malo zapeli s tim polubokom i ctg-om.
    Sobe se čiste, apartmani su bili pretvoreni u sobe isto, dva kreveta po apartmanu a 3 po sobi, spavačice možete svoje i njihove (vrijedi ono da za vikend i blagdane nemaju baš pa uzmite svoje), presvlače posteljinu itd. Wc u apartmanu imate svoj,sobe dijele wc sa susjednom tak da čistoća ovisi i o navikama cimerica.

    Za pušačice-možete pušit u atriju bolnice,ima hrpa trudnica i babinjača koje puše, puštaju van i vrata su stalno otvorena ali se morate obavezno javiti da idete van (ja nisam pušila al mi je prozor gledao na atrij pa sam vidjela i čula sve). Posjete su dozvoljene u redovno vrijeme ali sam vidjela da žene izađu i van termina samo se opet moraju javiti.

    Bebe su s vama cijelo vrijeme, osim za kupanje i njihove vizite, ali ih odnose kad želite i po noći da se odmorite bez brige. Samo pozvonite.

    Sestre su sve OK, razumne i nisu stvarale nikad probleme osim meni za dojenje ali to je druga priča, naime-odustale su od mene jer sma bila preslaba,nisam imala mlijeka a bradvice su ravne pa im s evaljda nije dalo tlačit.

    Doktori su isto svi super, meni su dolazili čestitati u sobu na vaginalnom porodu velike bebe

    Eto, za sva ostala pitanja stojim na raspolaganju, ali cure prije su više manje sve napisale.

  25. #575
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Molim najnovija iskustva iz ovog rodilišta. Dakle, kako funkcionira potpora dojenju? Kakva je situacija sa zenama koje idu na CR, kad one dobiju bebe, postoji li intenzivna na babinjacama? Hvala

  26. #576
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Imala sam CR u merkuru, ujutro malo prije osam (pod općom). Dijete su mi donijeli na intenzivnu pokazati oko 10 mislim, i taj dan još jednom popodne kad su ga polegli pored mene na nekoliko minuta. Sljedeći dan sam oko 10 premještena u sobu i odmah sam dobila bebu koja je bila sa mnom cijeli dan do ponoći. Odnijeli su ga u ponoć i vratili oko 4-5 ujutro, a dalje je bio cijelo vrijeme sa mnom.
    S dojenjem imam dobro iskustvo, dvije-tri sestre su se jako trudile da to profunkcionira i uspjelo je. Zvonila sam im svaki čas da mi namjeste malca na prsa, što zbog neiskustva, što zbog boli od reza. Kad mi je treći dan nadošlo mlijeko i začepili se kanalići, dvije sestre su me masirale veći dio noći i cijeli dan da razbiju kvrge prije nego me otpuste. Uglavnom, sestre za bebe su mi bile od velike pomoći.

  27. #577
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Znaci carice nisu non stop s bebama? Ja sam na sd nakon 1 sat od cr dobila bebu i nismo se vise odvajale i s dojenjem nije bilo nikakvih problema, nisu smetale ni infuzije. Zato me bas zanimalo stanje s caricama ovdje.

  28. #578
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Tek od sljedećeg dana su s bebama, ne znam ima li drugačijih iskustava, ali mislim da ne s obzirom na to kakva je soba na intenzivnoj (na intenzivnoj možeš primiti posjetu, ali u sobama s bebama ne).

  29. #579
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    To s ne posjetama je ok, na sd sve posjete dolaze na babinjace gdje su i bebe.

  30. #580
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja nisam imala dobro iskustvo s potporom dojenja i stvarno ne mogu reći da je sve funkcioniralo super. Čim su vidjele da imam ravne bradavice i koliko sam slaba bila nakon poroda uopće se nisu trudile iako sam se ja pretrgavala od želje i volje.Jedna sestra je rekla doslovno da od mene nebu ništ (starija, ima kratku plavu kosu, tj.imala je). Iako, možda je i do smjena jer mi je zadnji dan ujutro jedna mlada sestra namjestila bebu kak treba i počela sam dojiti, doduše beba nije bila baš zainteresirana jer su ju nahranili ADom :/. Ali,sad isključivo dojimo tak da sam to zaboravila.

    Moje obje cimerice su dojile od prvog dana i nije bilo nikakvih problema s njima,dapače sestre su im još i pomagale da usavrše dojenje što je zapravo neobično s obzirom da je sve bilo OK, dok su mene skroz zanemarivale a itekako mi je trebala pomoć.

  31. #581

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav! Ovako...uskoro se spremam na prvi pregled u Merkur (termin mi je 8.5.). Imala sam carski prije 16 mjeseci, a sada imam gestacijski dijabetes (kontroliram ga dijetom). Prošli put je do carskog došlo nakon 12 sati mučenja na dripu (kontinuirani trudovi), otvorila sam se do kraja ali se malena nije spuštala (omotana pupčana vrpca i prevelika bebica). Moja ginekologica mi govori da u principu sad sve ovisi u koju bolnicu odem - da li će biti carski ili vaginalni...ali u svakom slučaju, ne gine mi inducirani...njega rade zbog gestacijskog u 39. tjednu....a poučena ranijim porodima (prvi je bio 10 sati na dripu,završio "skakanjem" sestre na trbuh i veeelikom epiziotomijom). Pa eto pitanje za nekog tko je imao slično iskustvo i rodio u Merkuru....carski nakon manje od dvije godine? Gestacijski dijabetes?

  32. #582

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg/Vg
    Postovi
    12

    Početno

    [QUOTE Pa eto pitanje za nekog tko je imao slično iskustvo i rodio u Merkuru....carski nakon manje od dvije godine? Gestacijski dijabetes?[/QUOTE]
    Dva puta rodila u Merkuru. Prvi puta porod od 36 sati završio masivnom epizotomijom, izmučile se obje, oporavak jako dug. Nakon 4 godine 2. trudnoća otkriven gestacijski dijabetes. Stroga dijeta držala je dijabetes pod kontrolom. Primljena na ležanje na odjel sa napunjenih 35 tjedana. Napravljene sve pretrage i nakon 5 dana poslana doma. Procjena je bila da je bebina težina cca 3500-3700g. Redovna kontrola s 37+5 i dr. Duić koji me vodio cijelu trudnoću šalje me u rađaonu na indukciju. Apliciran gel oko podneva i u 18 i 30 moje je malo-veliko dijete ( 4800g, 56cm ) stiglo. Za razliku od prvog poroda niti malena niti ja nismo bile izmučene, jedino kaj na žalost epi nisam uspjela izbjeći( iako je bila minimalna) što ne čudi s obzirom na njenu veličinu i težinu. Drip sam odbila, a bušenje vodenjaka dozvolila sam tek kada je babica rekla da sam se otvorila 10prstiju. Na kraju je ispalo da je najgori moment 2. poroda šivanje preko starog ožiljka od prethodne epi.

  33. #583
    analoneta avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    194

    Početno

    prešvrljala sve dok vas nisam nasla.....pratila sam stanje na Merkuru na forumu ali jednom drugom...no nebitno nasla sam sviježije......
    Mwene zanima ovako ...ja sam prvu bebu rodila u Merkuru ali bio je smrtni slucaj nakon 5 sati...beba rođena bez bubrega.....iskustva osim ovoga su super ..bili su i ljubazni 12 sati trudova i rodila sam u komadu(nije bilo šavova) sada sam još malo pa 30 tjedan i planiram opet u Merkur inace sam udaljena od bolnice 2,5-3 sata... planiram ih zvati na ginekologiju i staviti sve na stvar da vide razlog zasto želim tamo.... ono sta mene zanima su stvari za bebu.prvi puta nisam nista pripremila kada sam znala sta ce biti... pelene trebaju,netrebaju...ako ima koja mama da je rodila unazad pola godine i ako je voljna da mi napise neke savjete iskustva ..kako stvari stoje sa bebama posto neznam nista o tome..jesu li bebe s mamama i te stvari....inace rodila sam 7.2 2013 mozda se nije puno promjenilo ali onda je bila drugacija situacija a sada je drugacija.... mislim tipa toga svi smo znali sta ce se desit sa bebom ... hvala...

  34. #584
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Draga,pa sve su ti cure gore napisale.Sretno.

  35. #585
    analoneta avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    194

    Početno

    yep...... zaletila se

  36. #586

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    evo ja sam rodila 8.2.
    pelene trebaju, ja sam gledala da uz rub krevetića stalno bude 3,4 pelene. Mislim da mi je 20 pelena za tri dana bilo dovoljno.
    oni ih presvlače tokom dana u sobi gdje je mama a naveče oko 8 imaju kupanje pa ih onda tamo presvlače i po noći ih isto tamo presvlače
    Ja sam rodila u 17:20 pa još dok je bilo šivanje koje je trajalo dosta dugo i za to vrijeme smo se družili sa curkom (skoro sat vremena) pa onda čišćenje i pregled, u sobu sam došla tek negdje oko 20 sati i onda su mi donijeli curku i bila je kod mene do negdje 23h, ali pošto sam bila dosta slaba i omamljena od inekcije protiv bolova pitali su me da li želim da bebačica ostane kod njih na što sam ja pristala ali sam ih zamolila da ju dovode na dojenje ali nisu je dovodili i to mi je bilo užasno i jedina loša stvar za vrijeme boravka u bolnici! ali to se desilo valjda jer sestra to nije prenijela drugoj koja je bila po noći. Uglavnom nakon te prve noći curka je bila stalno sa mnom iako su i drugu noć pitali da li želim da bude kod njih.
    za pomoć oko dojenja sestre su uglavnom sve dobre i imaju puuno strpljenja jedino što me živciralo što su stalno govorile kako "tu ima slabo mlijeka" a nisu davale savjete kako ubrzati ili povećati proizvodnju mlijeka jedino jedna stara sestra je bila puna savjeta
    vizita za nas je oko pol 9 a za bebice oko 11
    ne znam da li te još štogod zanima?

  37. #587
    analoneta avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    194

    Početno

    buble pa to je to sto se bebe tice...najvise me za bebu zanimalo.....al citala sam i postove od prije pa sam pokupila neke savjete...

  38. #588

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Evo friško iskustvo iz Merkura 6 mj.... Za mene porod savršen Prvi put, stigla u rodilište u 3, rodila u 11 uz epiduralnu i drip samo na izgonu... Svaka čast doktorici Stasenko i babici i sestrama koje su značajno doprinijele da sve ostane u lijepom sjećanju. Izbjegla sam epiziotomiju i to se babica stvarno potrudila masažom i savjetima za položaj na izgonu. Bebu su donijeli popodne ali prvu noć su ga uzeli da se ja odmorim. S dojenjem nisam imala problema ali sestre su dolazile cimerici na svaki poziv tako da se stvarno trude. Ja sam sobu dijelila s jednom curom i imale smo svoj wc. Jedino čega nema je wc papir :D Za bebu samo pelene trebaju, kremicu oni stavljaju direkt na pelene i dolaze ih prematati. Kupanje također obavljaju u sobi.

  39. #589
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Evo i s moje strane sve pohvale doktorima, sestrama, babici <3 Ovaj će mi porod ostati u najljepšem sjećanju. Nisam morala cijelo vrijeme ležati prištekana na ctg, pustili su me da odem do wc-a, što me prije nikako nisu...jel to zavisi od babice ili doktora, ne znam, no maksimalno sam koristila te šetnje da što više trudova odradim u neležećem položaju. Bio mi je neki mladi doktor kojem sam samo ime zapamtila, izuzetno nježan i pažljiv. Za odjel babinjača također imam samo riječi hvale, sestre se izuzetno trude, stalno obilaze mame i trude se pomoći.
    a sad konkretne informacije: trebaju pelene, wc papir, spavaćicu je bolje ponijeti za svaki slučaj, no ja sam čitavo vrijeme imala njihove, iako je bila gužva - žene su u hodnicima ležale i čekale da se oslobodi koji krevet. Bebe uglavnom kupaju u sobama, no dogodi se da ih odnesu tamo na kupanje. Svaka 4 sata dolaze preskinut bebu. U vrijeme posjeta (16-17) uzmu bebu, inače je čitavo vrijeme s mamom osim ako se traži da ju uzmu prvu noć zbog odmora. Preporučam uzeti izdajalicu. Mlijeko obično dođe treći dan nakon poroda, no ako se dogodi da morate dulje ostati, kao što sam ja morala ovaj put, trebala mi je izdajalica (i jastučići) da si olakšam pritisak zbog količine mlijeka.

  40. #590

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da i ja pohvalim. Rodila sam drugo dijete (curicu) u KB Merkur 26.10.2014. Ne znam od kog bi prije krenula. Hospitalizirali su me zato što sam bila otvorena 5 cm, a termin mi je trebao biti 21.11. Svi, ali baš svi su genijalni, počevši od doktora, pa do primalja, sestara, pedijatara.
    Porod sam imala prekrasan i cijeli tim oko mene. Supruga su bez problema pustili, makar smo zaboravili kupiti odijelo za njega, tamo su mu dali.Ovaj put mi je na porodu bila Dr. Kejla i dvije babice ( nažalost zaboravila sam imena, mislim da Petra i Magdalena , a kod prvog poroda bio je doktor Kulaš ( isto genijalan ). Poslije poroda su mi prvu večer uzeli maličku da se naspavam, a donijeli ju samo na hranjenje, ali onda je bila stalno sa mnom. S obzirom da se ranije rodila i bila malecna, nije mogla dovoljno pocicat, pa mi je buknulo mlijeko i imala sam stvarno ogromnih problema sa kvrgama. Ali zato su tu sestre koje nevjerojatno brinu o rodiljama ( makar i ne stignu, od posla ) i dolaze svaki slobodni trenutak pomagat, ne znam koja je bolja ( Željka, Martina...), pa i u toku noći. Da nije bilo njih, ne znam šta bi napravila.

  41. #591
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ima novija iskustva s Merkura?
    Čujem da su se u zadnjim tjednima desile velike promjene, od uvođenje posjeta u sobama do drastično smanjenje broj epiziotomija (prije su imali najvišu stopu u Zagrebu).

    Eto pa ako netko tamo rodi u narednim tjednima ili je rodila sad nedavno, bilo bi super čuti iskustva.

  42. #592
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    valjda na pravom mjestu postavljam pitanje.

    je li trudnicki tecaj za prisustvo tate na porodu obavezan?
    sto ako je mama na mirovanju trudnoće?

    priznaju li onaj jednodnevni-dvodnevni tecaj doma zdravlja?

  43. #593
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Priznaju sve tečajeve, i tečaj je obavezan za pratnju. Ono što je super je da u Merkuru pratnja može biti uz ženu skoro cijelo vrijeme trajanje poroda, nema predrađaonica.

  44. #594

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Ima novija iskustva s Merkura?
    Čujem da su se u zadnjim tjednima desile velike promjene, od uvođenje posjeta u sobama do drastično smanjenje broj epiziotomija (prije su imali najvišu stopu u Zagrebu).

    Eto pa ako netko tamo rodi u narednim tjednima ili je rodila sad nedavno, bilo bi super čuti iskustva.
    Ja sam rodila u Merkuru krajem 9.mjeseca i jako sam bila zadovoljna cijelim osobljem. Muž je bio samnom na porodu, ali obvezno je odijelo sa hlačama koje se mora kupiti u ljekarni. Rezana sam, ali jel su stvarno morali, nije bilo drugog načina. I drugi put ću roditi tamo. Preporučujem

  45. #595
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Da taj nedostatak predrađaonice je stvarno super stvar.

    Ali za rezanje u 9. mjesecu, dalo bi se diskutirati dal neophodno ili ne, jer do prije 12. mj su imali daleko najvišu stopu epiziotomija u Zagrebu. Zanima me jako kako će se rasplesti situacija u narednim mjesecima.

  46. #596
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam rodila u 11mj i sve zene koje sam upoznala su bile rezane ukljucujuci i mene.Tecaj nije potreban.Odjelo mora obavezno biti s hlacama.

  47. #597

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Ja sam rodila u 7 mjesecu 2014. Imala sam inducirani i bila sam 5 dana prije poroda u bolnici. Meni je iskustvo u toj bolnici ostalo u gorkom sjecanju. Doktori su uzasni, jedino je dr Roko super i hoce pomoci i njezno pregledava . Ravnatelj ginekologije je uzas, vrijeda trudnice, prijeti se. Ja sam bila vise od 11 sati bez plodne vode. Nisu mi dali setati, cijelo vrijeme sam lezala i bila pristekana na ctg. Jedino sto je dobro, sto je cijelo vrijeme muz bio sa mnom. Na kraju bih pohvalila i dr Zovka stvarno mi je ouno pomogao i govorio kako da prodisem trud i tiskam. Porodili su me na vakum i veliki rez epiziotomije. Svaku zenu doslovno rezu ko da smo zivotinje. Uopce se ne trude oko trudnica. Primalja je svega par puta dosla do mene, ni jednom mi nije masirala medicu. Nisu mi ponudili epiduralnu, davali su mi drip groznooo. Sestre na odijelu su ok, ne trude se dovoljno. Ja sam imala slabo mlijeko i ni jednom mi nisu htjele pomoci. Dohranile su ga (kršitelj koda)om. Sve u svemu necu vise krociti u tu bolnicu makar po mjestu stanovanja tamo pripadam. Uzasns je bonica i osoblje.

  48. #598
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    uh, nakon svih pozitivnih stvari, procitati ovako nesto... : (

    to "ne imanje" predrađaone je meni ogroman plus.
    sto se tice ovih drugih stvari, zar oni stvarno trebaju ponuditi epiduralnu? zar ih se ne moze pitati : ? odbiti epiz. na svoju odgovornost?

    je li naivno nadati se da ce ove inspekcije ista napraviti? ( jedino hrvatska valja ima najavljene inspekcije )

  49. #599

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Koja god zena je rodila kad i ja sve su bile rezane. I to uopce ni ne kazu moramo rezati, samo rezu. Prema meni su bili jako losi, valjda vide mlada imam tek 22 godine, pa misle da me mogu zezati. Ali to ti zavisi i od smjene doktora i primalja. Mene je snasla jako losa smjena nazalost.

  50. #600

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Sto se tice epiduralne par puta sam ju trazila, no nisu mi dali.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •