Stranica 13 od 14 PrviPrvi ... 311121314 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

  1. #601
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Prvi puta sam rezana, drugi puta su htjeli izbjeći no nije išlo, a treći puta me nisu rezali (rodila sam u 11. mjesecu).

  2. #602
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    upravo sam procitala u 24 sata da je merkur prosli cetvrtak cesljala inspekcija. nista jos uvijek nije poznato.

  3. #603
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Inspekcije nece nazalost nigdje nista naci. Jer nista narocito ni ne traze :/

  4. #604
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ako nisam dobro gore napisala, postotak epiziotomija u Merkuru bi se trebali sad, prema najavama, dramatično smanjiti. Zato me zanimaju svježa iskustva, da provjerim je li istina

    Za epiduralnu, pogledajte rodilista.roda.hr - HR rodilišta - Merkur, nisam sigurna ako oni imaju anesteziologa koji je dežuran 24h za rodilište. Ne vjerujem.

  5. #605
    Mira1984 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Čitam vas curke, i dajete mi nadu da će ipak biti sve u redu sa mnom i mojom bebom. Jučer je bio termin poroda, pošto nemam trudova niti sam otvorena, svaki drugi dan na kontrolu. Uambulanti me pregledavao dr.Roki koji je doista poseban, detaljan i ljubazan. U rađaoni dr.Flisak (ako se ne varam) pomalo je antipatična i hladna, nije mi jasno forsiranje kod prvorotkinje vaginalno rađanje zadka od 3500kg, ali eto. Možda nemam sreće .. Inaće sam zadovoljna sa svim osobljem zbog ljubaznosti, i sestre su dosta mile. Sve zavisi što čovjek očekuje. Smrtno sam prestravljena ali što ću sad... Inaće sam depresivna, slaba na bol i teško gledam pozitivniju stranu života (zbog određenih trauma) no ne bih govorila sad ružno o nekome jer nisam objektivna. Molim Boga da sve prođe u redu i da izdržim, a beba nekako mora van
    Kao što rekoh na početku, Merkur ima dosta pozitivnih feed back ova i nadam se da ću se i ja vratiti napisati vam lijepe stvari.
    Svima sretno i lijepi pozdrav.

  6. #606
    Mira1984 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Evo da nakon dva mjeseca kažem par riječi o Merkuru. Nisam stigla od bebača
    Oduševljena sam svime osim odijelom babinjača. U trudničkoj ambulanti sam imala preglede kao kraljica, neovisno koji doktor me pregledavao. Kada su krenuli trudovi, izdržala sam 7 sati trudova preko 100, nisam vikala, nisam očajavala. Imala sam prekrasne sestre (Danijela, Karolina) koje su mi pomagale na najjače i bile podrška. Doktorima ljubim noge. Dr.Kulaš, Stasenko i Skalak su me primili, vodili trudnoču i porod - oduševljena sam nježnošću i brigom koju su mi poklonili. Povjerila bih tom odijelu, život sebe i svog dijeteta bez razmišljanja. Očekivala sam stručnost, ali pažnja, briga i dragost - to me iznenadilo. Svaka im čast! Voljela bih da odijel babinjača više radi sa ženama koje rode carski, jer osobno nisam imala mlijeka. Zbog tog sam se osjećala lošijom mamom isključivo zbog njih. Bile su nepotrebno grube i prema dijetetu i prema meni. Znam da su iscrpljene jer puno rade, to im priznam, ali mislim da pod hitno moraju mijenjati pristup majkama koje nemaju mlijeka. Biti češće uz majku a ne samo politi dojku glukozom te ostaviti dijete u plaču na dojci, a majku u očaju. Uskratile su mi stručnu pomoč te sam zbog akutnog mastitisa u 16 dana prestala dojiti. Tužna sam zbog toga jer sam imala samo jedan podoj, i osjetila kako je to prekrasno. U bolnici ni jednom nije prihvatio dojku, te sam kod kuće uz pomoč majke i sestre pokušavala i pokušavala ali moj dečkić to jednostavno nije htio ni probati naučiti U bolnici sam pokušala sa šeširićem jer drukčije nije išlo. I dok bi bilo glukoze i on bi "kao" vukao... Žao mi je što je ta prekrasna priča morala kod mene tako loše završiti.
    Uglavnom, da ne pretjerujem sa postom. Ispričavam se ako nisam ovdje smjela pisati. lijepi pozdrav svima

  7. #607

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    7

    Početno

    Hej, cure.. pozz svima! Ja sam 25+1tt i jedna sam od onih što vole biti pripremljene na sve u najvećoj mogućoj mjeri. U bespućima interneta sam pokušala pronaći najfriškije informacije o rodilištu Merkur. Zanima me kakvo je osoblje, sobe, kakva je praksa s muževima na porodu, trudnički tečajevi... ugl., sve me zanimalo ali nailazila sam samo na stare informacije. A onda sam našla broj na internetskoj stranici Merkura, nazvala i sve saznala. Da bih vam pomogla, uštedila vrijeme i trud, napisat ću kaj sam saznala.
    Tamo postoje trudnički tečajevi i radionice za trudnice. Tečajevi se održavaju par puta godišnje i traju po tjedan dana. Idući je od 8. do 16.6. s početkom u 18h i održava se na 4.katu. Potrebna je prijava.
    Radionice se održavaju svako malo, traju 2 dana od 16 do 18h. Prvi dan se prolazi proces poroda, obilazi se rodilište i dobiju se upute što uzeti u bolnicu. Drugi dan se govori o dojenju i njezi novorođenčadi. Za prijavu na radionicu je potrebno nazvati ih, dati im ime, prezime, datum očekivanog poroda i reći u kojem ste tjednu trudnoće. Onda nas oni zovu kad budemo tamo negdje 32.-34.tt da nam vele kad je radionica. Može biti pon. i ut. ili sri. i čet.
    Broj na koji sam zvala: 01/2253-411
    Gospođa je vrlo ljubazna i susretljiva. Odgovorila mi je na baš svako pitanje. Može joj se javiti i mailom:
    biserka.matok-glavas@kb-merkur.hr
    E da, muž nije obavezan pohađati ni tečaj ni radionicu da bi mogao biti na porodu.
    Oprostite na dugačkom postu, nadam se da će nekome biti od koristi.
    Pozzz

  8. #608

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure!
    Ja sam bila na Radionici za trudnice i stvarno su sve primalje koje sam upoznala jako ljubazne i vrlo susretljive. Informacije koje sam dobila bile su vrlo korisne i zaista se može pitati što god nas zanima! Obišli smo i rađaone i sve izgleda lijepo i novo uređeno. Preporučam je svima

  9. #609

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Drage dame ! ! Od mog poroda je proslo pet mjeseci. unutrag nekoliko mjeseci zelim objaviti pricu, ali nikako jer toliko se uzrujam, a to je najmanje potrebno meni i mojem djetetu. sta da vam o porodu kazem, 12 h, ali to je najmanje bitno u ovoj prici. Doktirica stasenko je savrsena, i ako treba rodila bi ponovno sutra. No medutim, tragedija pocinje kada se preselis na odjel babinjace. Sestre su k a t a s t r o f a. !!!!! Sram ih moze biti !!!! Pogotovo mala plava,balava kovrcava.. Sramota ... Dijete nije znalo cicati i nabili su mi je na prsa tako da je dijete ne poplavilo, nego poljubicastilo. Odgovor, pa mama dijete se mora uciti ! I opet tako... cjelo vrijeme djete mi histericno plakalo. Cim su sestre prisle, dijete je grcali od place. Od nabijanja na dojku, iscupali su joj iglu iz ruke. i to je normalno ?? Da, ja sam mislila da je, dok nije disla jedna medu njima normalna sestra. I polako radila sa malom. Da joj je smjena potrajala, ne bi imale problema sa dojenjem. no, dolaze nakon nje divljakuse od sestra kojima objasnjavam kako je sestra ta i ta radila sa malom, i da taj nacin funkcionira, ta da li mozemo tako nastaviti raditi. E tada je zapoceo cirkus... Sram me moze biti sto sam ista predlOzila. Puna soba sesta i doktira i meni se drzi predavanje, te kraj razgovora je bio " sada nazovite muza i recite da je sve u redu ". Hranu koju su nam davali za jesti, kelj i takve stvari koje nikako ne smijete jesti ako di

  10. #610

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    2

    Početno

    ...i hrana koja nije prilagodena rodiljama. strasno. Izmedu ostalog te uvjeravaju da moras dijete prijaviti u maksimiru. I kada pitas,zar susrV nije povezan. I opet balade... O uredenju ne zelim diskutirati. To je sve individualno. i ne treba zaliti sestre. Na cijelom odjelu nas je bilo 5 ,a maltene i toliko sestra. Zadnje dane sam bila sama na o
    djelu. I onda takvo ponasanje... Sramota, sramota...

  11. #611
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Za kelj i sl. na rodinoj stranici piše da nema nikakve utemeljenosti da se to ne smije jesti.
    http://www.roda.hr/article/readlink/1049

  12. #612
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Moje iskustvo.

    Dio o samom porodu možete pročitati ovdje: http://forum.roda.hr/threads/88165-T...91#post2779491

    Tu sam zaboravila dodati da za rađaonu nisu potrebne papuče niti spavaćica. Merkur ima svoje, iz jednostavnog razloga što se spavaćice mrljaju vrlo brzo i kada bi nosili od doma spavaćice morali bi ih mijenjati 2-3 na dan, a to je gnjavaža, i nehigijenski.

    Ne tušira se odmah nakon poroda već par sati kasnije kada pozovete sestru. Radi slabosti od gubitka krvi ona mora biti uz vas kod prvog silaska s kreveta, da se izbjegne moguća nesvjestica.

    Doručak je oko sedam sati, ručak oko podne, a večera oko pet sati. Jela su ukusna, ali su količine skromne. Prve vizite, za majku, su oko osam sati, za bebu oko jedanaest sati; druge vizite za majku i bebu idu kasnije, poslije večere. Otpusti se rade i nedjeljom. Posjete u sobu su svaki dan, od 16-17 popodne, ali majka može izaći van ako netko dođe izvan tog vremena.

    Na odjelu je oko 20-ak sestara, izmjenjuju se po 3-4 u smjenama. Sve se trude educirati majke i pomoći im u dojenju. Prvi dan majke dobiju Rodinu brošuru o dojenju, neki papir za vođenje evidencije podoja (ponesite kemijske sa sobom), i list vezano za prijavu djeteta u matični ured.

    Radi se vađenje krvi iz pete 2. ili 3. dan, cijepljenje protiv tuberkuloze, provjera sluha, provjera bilirubina.
    Kupanje i vaganje djeteta svako veče.

    Ako je sve u redu majke s djetetom otpuštaju za 48 sati iz bolnice.

    Detaljnije o mom boravku...

    3.6., srijeda

    Odveli me u trokrevetnu sobu. Pored svakog kreveta se nalaze mali krevetići za dijete, ali dijete može biti i s majkom na krevetu, samo treba paziti da poplun bude ispod, iz higijenskih razloga. Malo kasnije dijete su uzeli na prvo kupanje, vaganje, i ostalo. Prva vizita od nekoliko doktora, gleda se čvrstoća maternice (laganim pritiskom ruke na trbuh). Druga vizita i pedijatar govori kako je dijete. Preko noći majka, ako želi, može tražiti sestre da dijete odnesu do jutra (oko 5 h) da se odmori.

    Dojila sam prvi dan onda kada bi se beba probudila. Iz opreza sam je držala u krevetiću. Dijete je radi bolničkih propisa većinu vremena u prilično debelom jastuku, koji je praktičan, ali rekla bih ipak za hladnija vremena. U startu sestre premataju dijete, ako imate iskustva od ranije možete i sami. Kraj kreveta je zvono. Sobe su uredne, imaju klimu, ali mi u sobi je nismo uključivale i držale smo uglavnom otvorene prozore i poluspuštene rolete.

    Cure do mene su cijelo vrijeme pričale pa se preko dana nisam uspjela odmoriti, preko noći je malecka plakala, a sljedeći dan opet isto: vizite, sestre, spremačice, i doktori, ulaze u sobu svako malo pa sam naposlijetku provela 48 sati, po prvi put u životu, bez sna.

    4.6., četvrtak

    Dakle, nisam se naspavala, ali sam zato dojila. Sestra je napravila test na bilirubin. Prvi rezultat uredan. Kasno navečer je poskočio dosta. Dijagnoza: fiziološka, dojenačka žutica. Doktorica mi je sve objasnila, dala mi da joj postavim pitanja, rekla da će beba morati na fototerapiju preko noći i sljedeći dan, pa će opet raditi kontrolu.

    5.6., petak

    Dijete su mi sestre nosile na podoj cijelu noć, svaka dva-tri sata. Uspjela sam se odmoriti do jutra, ali me glava rasturala. Cura krevet do mene je bila vrlo ljubazna i objašnjavala mi je kako, što. Kroz dan su mi sestre također nosile bebu na podoj. Uveče sam dobila bebu, prespavala je sa mnom.

    6.6., subota

    Dan je prošao fino, dojila sam i više no uspješno. Uveče je opet napravljen test na bilirubin. Fototerapija se nastavlja. Tu mi se negdje pojačano počelo stvarati mlijeko i morala sam zatražiti izdajalicu. Došla mi je jedna vrlo ljubazna sestra i pokazala kako se koristi izdajalica.

    7.6., nedjelja

    Trudila sam se maksimalno hraniti dijete, da izađe što više bilirubina kroz stolicu i mokraću, ali je malecka bila umorna i nije se dala razbuditi, ni uz napore sestre. Nosila sam podoj kojim su je hranili na bočicu. Dečko je konačno uspio uhvatiti vremena i doći mi u posjet. Nažalost, malecku nije vidio jer je bila na fototerapiji. Uveče sam se grozno osjećala i vrtila crne misli. Iako se radi samo o fiziološkoj žutici htjela sam da se što prije sve završi i da možemo kući.

    8.6., ponedjeljak

    Ujutro je vraćena malecka. Trebao je proći još jedan dan do sljedeće kontrole. Vadili su mi uzorak krvi da provjere anemičnost. Nešto se desilo pritom pa već peti dan imam ružnu masnicu. Dobila sam tablete željeza 100 mg Ferrum Sandoz. Također, treći dan daju Dulcolax dvije tabletice ako majka nema stolicu. Izaziva proljev nalik onome nakon klizme.

    Dečko je napokon vidio malecku. Nisam ga još vidjela tako sretnog i raznježenog. Nadali smo se da će nas pustiti sljedeći dan.

    9.6.

    Kontrola krvi ujutro i dobili zeleno svjetlo da možemo doma.

    Minus:

    • spavaćice su im od teškog materijala, u kojem se čovjek živ skuha po ovoj vrućini,
    • debeli jastuci za novorođenčad, a s druge strane klima uređaja (koji su po mom skromnom mišljenju nezdravi)
    • u sobama ima dosta kukaca, meni je pauk prošao po krevetu
    • skoro svo osoblje ima naviku ostavljati vrata otvorena iza sebe pa sam se svako malo morala ustajati da bih ih pritvorila, inače bi se od propuha sama zalupila
    • u tuš kabini ne postoji mjesto za odložiti sapun/gel za tuširanje, pa sam morala na onaj obrub od tuša, što je vrlo nehigijenski
    • kreveti su previsoki,
    • štedna svjetla, raspoređena iznad svakog kreveta, su prejaka i teško je spavati uz njih,


    Prijedlog:

    • uvesti wi-fi


    Plus:

    • svo osoblje je vrlo ljubazno, a može im se postavljati pitanja bez straha da će te otpiliti.
    • trude se maksimalno oko toga da majke doje djecu i rodilište s pravom ima status "prijatelj dojenja".

  13. #613
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Super report zutaminuta

  14. #614
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Hvala Moe.

    Dodat ću još dvije stvari, pod minus:

    • slab interes za doniranje pupkovine za Zakladu Ane Rukavine. Prvo sam pitala sestru na šalteru za UZV, koja me uputila na trudničku ambulantu, zatim sam u trudničkoj ambulanti opet postavila pitanje sestri koja je kimnula glavom, ono "bit će", a kada sam došla ujutro u 1 h u srijedu na porod i ponovno pitala doktora već je bilo prekasno. Trebala sam sa glavnom sestrom potpisati papire. Daju trudnicama ankete da popune i to je sve. Kasnije više nitko ne pita da li bi htjele donirati ili ne.

    • pelene u rodilištu mažu kremom, umjesto guze bebe. Pokušavam prokljuviti na koju foru bi ta metoda trebala štititi bebinu guzu. Ako je nešto zaštićeno onda je to sama pelena, a ne guza. Njihovo objašnjenje: nema se vremena dezinficirati ruke prije svakog prematanja.

  15. #615

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja ću samo dodati da je moje dijete u Merkuru bilo u bodiću ili štramplicama jer nije stalo u jastuk .
    Imaju oni i robice ako zatreba.
    Prije tri godine točno.

  16. #616

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Podižem temu.
    Ima li netko friškog iskustva sa porodom na Merkuru? Puštaju li tate na porod, epiduralna, posjete..? Sve me zanima

  17. #617
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    U Merkuru su se promijenile neke stvari u zadnjih godinu dana. Ne znam koliko će ovaj post biti objektivan jer sam dojilja i onako sva šašava pod hormonima, svaku sitnicu zamjećujem i sve mi smeta. Dobro, to mi je inače dio karaktera.

    Priču s poroda ću skratiti i reći ovako: nakon što sam rodila beba mi je dana koža na kožu. Za razliku od prvog puta nitko od osoblja nije gledao je li dojenje uspostavljeno. Naprotiv, tu se zatekla jedna mlada sestra koja mi je objasnila da mlijeka u startu nema, a dijete ionako nije gladno. Strašna neupućenost, zar ne?

    Drugi dan ulazi sestra u sobu, ne znam je li uopće s tog odjela (mislim da nije jer su joj stavovi horor), u posjet jednoj od rodilja, od nas tri u sobi. Počela je s tim kako ona nije pobornik dojenja na zahtjev, na svaki plač. To je ponovila jedno dva puta. Zatim da je ona svoje dohranjivala jer je izgubila mlijeko. Pohvalila se kako je odmah zapovjedila (nekom od svojih kolega valjda) da joj slože 100 ml (dopušteno je 20 ml), od čega je njena beba popio 90 ml. Isto je napravila s drugom bebom. Kakvo je to bebi ne dati ništa šest mjeseci. Mora malo vode da ispere mlijeko, inače se razvije soor. Prešla je na spavanje. Bebu odmah u kinderbet. Ako ostane u istom krevetu s majkom to će uzrokovati razvod braka. Jer beba u krevet, muž van iz kreveta. Za mjesec dana bebu seliti u drugu sobu. Ljude koje ona zna tako rade i sada imaju šestero djece. Cimerica iz sobe je započela rečenicu "Malo mi je to pre...", kadli baba prekine "Slušaj me..." i nastavi da je najbolje bebu maknuti iz sobe nakon mjesec dana. Ona je tako napravila. Ona govori iz iskustva, a ne ko ovi ... Cimerica se složi i doda "Ma to je to što zovem 'Roda moda...'" Baba kimne glavom i da je to sve danas loše, da su tradicionalno radili tako kako ona kaže. Ironija: propovjeda kako zadržati muža izbacivanjem bebe iz sobe, a ona razvedena. Govori kako treba dojiti, a nije dojila.

    Rooming in 24 sata rijetko tko koristi. Često majke traže od sestara da bebu dohrane formulom kako bi se mogle odmoriti. Nema popratnog objašnjenja koliko je kolostrum važan, i da dohrana nije kikiriki. To rezultira, između ostalog, time da se bebe revu preko noći, a sestre premorene jure s jednog kraja hodnika na drugi.

    Ovaj put jutro poslije poroda ne dočekuju nas brošure o dojenju na stolu, niti papir s anketom kada je počeo prvi podoj, kakav je bio razmak između ostalih podoja, koliko su trajali. Dobije se dva papira po otpustu o prednostima dojenja i riziku nedojenja. Dovoljno za zainteresirane, a ne zamara one koji pomoć i savjete ne žele.

    Čini mi se da su prošle godine sestre češće zaskakivale majke s pitanjem kada su zadni put dojile, koliko dugo, imaju li mlijeka, mogu li pogledati količinu (stiskanjem korijena bradavice). Sada je to nekako slabije izraženo. Kao da su se umorile ili odustale, jer su možda naišle na otpor kod majki. Sjećam se da je tada bilo komentara cimerica kojima je to ponašanje sestara dozlogrdilo.

    Inače, praksa je ne dati rodiljama vremena da pročitaju ono što potpisuju već guraju papir pod nos i nervozno ukazuju gdje potpisati (doktori, ali i sestre) u žurbi, neće li rodilja zakomplicirati sa pitanjima. Možda bih i ja na njihovom mjestu isto radila jer su trudnice i dojilje neupućene u osnovne stvari u vezi poroda, dojenja, i svega. Bila sam i ja.

    Šturo se dobivaju informacije (kada pikaju bebu koječim za uzorak). Sve se čeka vizitu i doktora da informira. Nekako kao da su oprezniji.

    Ostale stvari:

    - više ne zamataju bebe u debele jastuke, sada su u robici

    @Ana, puštaju tate, možeš dobiti epiduralnu, za sve ostalo mogla bi skrolati iznad. Opširno napisano prošle godine.

  18. #618
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zuta, cestitam!!!

    Kad si rodila? Kako je bebac?

  19. #619
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Hvala. Dobro je. Sve je školski, da pokucam o drvo.

  20. #620
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Zuta konacno si se javila!!!
    Cestitam od srca

  21. #621
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Dobro je. Sve je školski, da pokucam o drvo.
    Jeeeeee! zuta je odslužila kaznu
    Nikad ne gledam KB Merkur, nemam nikakve veze s njim i danas me šesto čulo ponukalo da kliknem... Sad idem čitati tvoj post, baš mi je drago da su ti skratile kaznu
    I, da, čestitam!

  22. #622
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cestitam, zuta!

    Ovo ostalo... zivjela rodilista prijatelji djece. :bljuv:

  23. #623
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Dobro je. Sve je školski, da pokucam o drvo.
    Čestitam!

  24. #624
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Dobro je. Sve je školski, da pokucam o drvo.
    Čestitam.

    Nego, pitanje jel toleriraraju piđame ili moraš baš imati spavaćice? I kak je sa hranom?

  25. #625
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Dobro je. Sve je školski, da pokucam o drvo.
    a kak se dete zove, znatiželjne mi??????

  26. #626
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Zuta cestitam!!!

  27. #627
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Naravno o čestitke od nas

  28. #628

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Cestitke.
    Da li se prije poroda potpisuje papir s pristankom rodilje na intervencije?
    Kakva je neonatologija?

    Za dojenje nista cudno nije drukcije niti u drugik bolnicama.glavno da je sve u plakatima o blagodatima dojenja a kad trebas pomoc ili informacije pomoz boze.

  29. #629
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Hvala.
    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, pitanje jel toleriraraju piđame ili moraš baš imati spavaćice? I kak je sa hranom?
    Nose se njihove, teške, platnene, spavaćice. Nisam nikoga vidjela u vlastitoj.
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kak se dete zove, znatiželjne mi??????
    Ime je obično, domaće, na četiri slova.
    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se prije poroda potpisuje papir s pristankom rodilje na intervencije?
    Kakva je neonatologija?
    Da, potpisuje se taj papir, ali ne očekuju da ga čitaš. U njemu su navedene standardne stvari vezane za inducirani porod, rezanje međice, i sl.

    Zaboravila sam spomenuti prethodno. Dr. Žana Žegarac je gruba kod vaginalnih ručnih pregleda.

  30. #630
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Hvala, znači ne treba ih niti pakirati. Jedna briga manje.

  31. #631
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.


    Ime je obično, domaće, na četiri slova.
    onda Jank ili Anko kad nije Janko

  32. #632
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    onda Jank ili Anko kad nije Janko
    žuta, čestitam!
    Ja sam od onih što trube da ime nije bitno, da se navikneš na svako ime, a onda svakog gnjavim unaprijed kako će se zvati. Užas
    Kod nas ljudi uvijek reagiraju na odgovor kako se zove - ili bljesnu - baš je super ili vidiš razočarenje i čuđenje

    U kvartu imaju još barem dvojica pa i nije tako egzotično.
    Posljednje uređivanje od Christine : 08.09.2016. at 12:17

  33. #633

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    da li je istina da se nakon ulaska u 40 tt na preglede ide svaka 3 dana?!

  34. #634
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Oduvijek se nakon navršenog 40. tjedna išlo na preglede svaka 2 dana. U svim rodilištima To je radi bebine dobrobiti i mamine sigurnosti.
    Naravno da možeš odbiti ako ne želiš preglede.

  35. #635

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Nisam to znala. Sto ukljucuje pregled - samo ctg ili i vaginalni pregled svaki puta?

  36. #636
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam to znala. Sto ukljucuje pregled - samo ctg ili i vaginalni pregled svaki puta?
    Koliko se ja sjecam (drugo rodiliste) ukljucuje i jedno i drugo, a svako toliko i uzv. Ja prenijela 10 dana pa imala puno pregleda. Al prvih tjedan dana su bili svaka 3 dana pregledi, posli svaka 2 dana.

  37. #637

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Znaci svaka 2 dana i ctg i vaginalni pregled? kod urednih trudnoca? To je suludo. Nema sanse da pristanem. Ovo je jos jedno u nizu maltretiranja trudnica.

  38. #638
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci svaka 2 dana i ctg i vaginalni pregled? kod urednih trudnoca? To je suludo. Nema sanse da pristanem. Ovo je jos jedno u nizu maltretiranja trudnica.
    I amnioskopija.
    Ne moras ici na preglede ako ne zelis. Nitko te nece prisiliti, no statisticki je sigurnije pratiti cesce, nego ne.
    No, mozda neces prenijeti

  39. #639
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci svaka 2 dana i ctg i vaginalni pregled? kod urednih trudnoca? To je suludo. Nema sanse da pristanem. Ovo je jos jedno u nizu maltretiranja trudnica.
    Pa znaš da se slažem s tobom, meni je bilo jako naporno svaki drugi dan nakon 40tt maltretirat nekog da me vozi 50km do najbližeg rodilišta, pa se spremat,tamo čekat s trbuhom doslovno do zuba, skidat se, penjat na stol trpit te preglede...još su mi i uzv radili da vide stanje posteljice, i kao beba će bit 3700max, a ono 4,5kg. Da se mene pitalo išla bih na carski,al me se nije pitalo jer se nije znalo. Iako se radio UZV.

    Ali svejedno, mekonijska pl. voda je nešto s čim se ne bih zezala.

  40. #640

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Ok ako treba pratiti ili nije uredna trudnoca, neces odbiti.
    Ali trudnoca traje do 42 tt, cemu onda prckanje i indukcije cim uđes u 40 tt? Sto ako ti ciklusi nisu redoviti, pa to nije onda npr.40 nego 38 tt? Zasto se govori o prenosenju ako nisi premasila 42 tt?
    Ctg i amnio mogu eventualno shvatiti, ali vaginalce ne.
    Znam kad dođem i odbijem ovaj paket da cu vrlo vjertojatno opet dobiti kolutanje ocima i manipuliranje sa zastrasivanjem.
    Posljednje uređivanje od Ayan : 12.09.2016. at 08:49

  41. #641
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne mogu ti radit amnio bez vaginalnog pregleda... ne vjerujem da ce ti iko spominjat indukciju prije nego sto 10 dana predjes termin... a koliko znam pocnu je forsirat tek s 42 tjedna. Bar je to moje i frendicino ograniceno iskustvo.

  42. #642
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    I moje

  43. #643

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    kako stoje s indukcijom zbog trudničkog šećera, isto puste do 42 tt ili ne?

  44. #644
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    kako stoje s indukcijom zbog trudničkog šećera, isto puste do 42 tt ili ne?
    U tom slucaju mislim da ne. Al to opet samo po svojoj sestricni kazem - ona je u Petrovoj rodila. Ali ona je s obzirom da joj je prvi bebac imao 5 kila, s drugim i sama htjela na indukciju na dan termina.

  45. #645

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    nastojim izbjeći scenarij prvog poroda pa pitam kakva je situacija u ovoj bolnici. frendica mi je u terminu i sve je ok, jedino malo povišen šećer pa ju žele inducirati s obzirom na to da je ušla u 40 tt.

  46. #646
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ayan, moja prijateljica je rodila na Merkuru 2013. Inducirali su joj porod s 40+2 zbog malo povisenog secera.

  47. #647

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ayan, moja prijateljica je rodila na Merkuru 2013. Inducirali su joj porod s 40+2 zbog malo povisenog secera.
    da li znaš kolika je bila beba i kako počinju indukciju?
    nema šanse da opet prolazim ono mrcvarenje od prvi puta.

  48. #648
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    kako stoje s indukcijom zbog trudničkog šećera, isto puste do 42 tt ili ne?
    Ne. Moja frendicaje imala TD i čim je ušla u 40i tjedan je hospoitalizirana..probali indukciju,nije išlo, pa je carskim rodila.

  49. #649
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    da li znaš kolika je bila beba i kako počinju indukciju?
    nema šanse da opet prolazim ono mrcvarenje od prvi puta.
    počinju s gelom, svakih 6 sati,ako ide super, ako ne-daju drip. Zapravo daju drip u svakom slučaju.
    Posljednje uređivanje od nanimira : 14.09.2016. at 23:30

  50. #650

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    drip bi dobila i bez indukcije. od gela se ne otvaram. svejedno hvala ti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •