Stranica 5 od 14 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

  1. #201
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    ja se nadam da će do sredine 5mj biti gotovi sa svime.....ja moram rodit krajem 5mj....pa da dođem kada će sve friško biti...

  2. #202

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    jel ima uopce apartmana u ovoj fazi preuredjenja?

  3. #203
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    stanje je ovakvo:

    nisam radala ja ali je moja seka.pa sam pred vratima rodilista provela poprilicno vremena.

    jos nisu preuredeni.nezna se kada ce biti.rodiliste je smjesteno u prostor koji vrlo tesko podnosi guzvu pa zene leze po hodnicima.Bebe se redovno odnose ali nisu u sobama sa mamam stalno jer za to nema uvjeta.
    Na porod nesmije nitko jer za to isto nema uvjeta.

    Seka kaze da je osoblje ljubazno i da se trudi-ali nama koji smo na hodniku cekali nije ostao takav dojam.Nitko se nije udostojio doci i reci nam sto se dogada, a sami smo shvatili da se nesto zakompliciralo pa nas je ulovila panika.Morali smo vuci za rukav doktore i sestre koji su prolazili.

    Veliki minus dajem jednom doktoru kojega necu imenovati jer nije dozvoljavao da seka nakraju zavrsi na carskom obzirom da su postojale sve indikacije za carski.Na kraju je nakon 20 sati uspjela roditi.
    Veliki minus dajem sestri koja nam je dosla reci da je rodila i rekla sve podatke osim apgara.Meni je bio bitan -a kada sam ju pitala pocela me uvjeravati da taj podatak meni nista neznaci.
    Veliki minus dajem drugoj sestri koja je na moje pitanje zasto porod toliko traje odgovorila da je prvorotkinja.i ja sam bila prvorotkinja pa nisam radala 20 sati.

    I na kraju ono najtuznije je da su se doktori u radaoni pred njom svadali oko carskog.i taj jedan nije dao i to samo radi troska.

    Moje je zapazanje da je sve ispalo tako radi komplikacija pri porodu.Dakle netreba me shvatiti na krivi nacin.Ja sam sestrin porod dozivjela kao svoj pa mozda zato tako pisem.
    Shvacam da nisu u mogucnosti osigurati bolje uvjete jer preureduju.Ponovno napominjem da je seka zadovoljna kako se osoblje ponasa.
    I ako vec tate nemogu biti na porodu-neka koji puta netko izade i kaze sto se dogada.Staklo koje djeli odjel od hodnika je tanko i cuju se zene koje radaju.Mislim da je onima koji strepe pred vratima i cekaju , ako neznaju kako prolazi porod, veliki problem.Pogotovo kada neznaju što se dogada a slusaju zenu koja 10 sati vice u jakim bolovima.

    i jos za kraj-epiduralnu nije dobila jer je receno da anesteziolog nije bogzna sto!!
    Posljednje uređivanje od anatom : 16.02.2010. at 20:40

  4. #204

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    evo friških vijesti, rodila 08.02. Preuređenje još traje i vjerojatno neće biti gotovo do 5-og mjeseca (iz ustiju predstojnika klinike). Smješteni su na ginekologiji i koliko god se radi o skučenom prostoru, svi se strašno trude. nažalost muževi ne mogu na porod (jer u jednom boksu rađaju i po dvije žene, odvojene paravanom pa nema mjesta) i najbolje je da odu doma i čekaju vijesti, nego da se živciraju pred vratima slušajući urlike. Ja sa svim doktorima imam jako dobra iskustva (osim dr. Duića koji je stravično bahat i bezobrazan!!!), a dječje sestre su sve super. Postali su baby friendly rodilište pa forsiraju dojenje i ne dohranjuju bebe na bočice nego na nekakve nastavke kako se beba ne bi naviknula na bočicu. Bebe su cijelo vrijeme s vama, možete ih i same presvlačit ako želite, i po noći isto tako mogu ostat s vama. ako ne želite, odnesu ih. U svakom slučaju, oba puta sam rodila u Merkuru i preporučam ih.

  5. #205
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Anatom me malo preplašila pa sam danas nazvala Merkur i razgovarala sa sestrom u rađaoni. Trenutno je stanje takvo da je malo gužva, ali do 17.3. (moj termin) bi radovi mogli biti gotovi. Očevi, istina, u međuvremenu ne mogu prisustvovati porodu, ali mame jesu smještene s bebama 24 sata dnevno.

  6. #206
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Bila danas u trudničkoj, bio je dr. Skalak, čini se OK.
    Sestre su baš ljubazne i drage, a bolnica izgleda kao da će se svaki čas srušiti - užas.
    Na žalost, do 17.3. sigurno neće biti gotovi s radovima.

  7. #207
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, čitala sam svakakve priče o Merkuru, ali moram reći da sam se preugodno iznenadila. Krajem prosinca sam tamo rodila i svi su bili odlični od doktora, babice, sestara... Dozvolili su mi da stojim do gotovo samog kraja, u rađaoni sam bila manje od pol sata. Iako mi je to prvo dijete nisu me rezali, bebu su mi dali odmah i pustili nas više od pola sata skupa i sisala je. Ljubazna sestra se sama ponudila da me slika s bebom da imam uspomenu. U sobi nas je bilo 5 i istina da je bila gužva, ali je kupaona bila izuzetno čista i nije bilo nikakve potrebe za tuširanjem u japankama i sl. Bebe su većinu vremena s mamama, ali ih odnose na kupanje, na kratko tijekom dana i od 1 do 6 po noći da se mame naspavaju (a ako netko želi beba može ostati). Kad god nam je išta zatrebalo smo pozvonile i sestre bi odmah došle. Bile su izuzetno strpljive i kad su nam pomagale oko dojenja. Mi smo isto išli nakon dva dana doma jer je sve bilo ok.
    U svakom slučaju, preporučam od srca
    točno ovakvo je i moje iskustvo sa Merkurom, štoviše uvjerena sam da je to najbolje rodilište u državi!

    ...za neg. komentar o dr. Duiću mogu samo reći da prvi dojam ponekad prevari- možda dr. nije osobito pristupačan, ali je vrhunski stručnjak. mene je poštedio kiretaže usprkos mišljenjima drugih liječnika (sumnja na ostatak posteljice), nije me čak ni mučio hospitalizacijom, nego sam samo dolazila na injekcije i UZV.

  8. #208
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Baby, ja se u potpunosti slažem s tobom! Nema stručnijeg doktora na Merkuru od dr.Duića! Ja ga nikad nisam doživjela kao bahatog, čak štoviše! Uvijek se našalio, nasmijao. Ali da je uvijek u žurbi-to je.

    I morala sam stati u obranu Dr.Duića jer je on jedna od jako malo stavki koje bi me mogle vratiti na Merkur jednog dana! I da nije njega, moje dijete, a možda ni ja danas ne bismo bili živi!

    Nažalost, moje iskustvo s Merkurom je još gore nego prošli put. I kad čitam Anatom, kao da gledam ono što priča!

    Valjda će treći put biti bolje.

  9. #209
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Jel ima kakvih novih vijesti?
    Jesu možda skinuli onu zabranu za očeve zbog svinjske gripe?

  10. #210
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Očevi još uvijek smiju samo do vrata, mislim da zabrana nije zbog svinjske gripe nego zbog nedostatka privatnosti pacijentica na prenatrpanom odjelu. Meni je termin u srijedu, nadam se da će beba krenuti i ranije pa vam se javim po izlasku.
    Posljednje uređivanje od Mater Studiorum : 15.03.2010. at 21:23

  11. #211
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Tx.
    Meni dr. rekao zbog svinjske gripe.
    Idem k njemu sutra pa ću ga ponovo pitati.
    To je nešto što bih jako voljenla.
    Da nisi sam ko pes tamo silne sate, a i mišljenja sam da je to jako jako dobro za neke buduće odnose.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Tateki samo do vrata imaju pristup. Ja rodila u prošli ponedjeljak, pa znam iz iskustva kako je naš ostao ko tužni psić pred vratima. Nema to veze sa svinjskom gripom, već sa zaista teškim uvjetima u kojima radi rodilište. Nije ugodno ni onima koji tamo rade a ni rodiljama. Meni je bila strašna gužva, stvarno nije ugodno rađati u istoj prostoriji s još nekim, al meni je, hvala Bogu, jaaako kratko porod trajao, pa se nisam stigla time opterećivati. Ali, ljubaznost sveg osoblja nadoknađuje sve loše uvjete koji trenutno tamo vladaju.

  13. #213
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ima li kakvih konkretnih i sigurnih informacija kada će otvoriti novo rodilište? Nisam valjda te sreće da i 3.dijete rodim u onim katastrofalnim uvjetima!

  14. #214
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    moja unja je rodila prije dva dana u merkuru,samo mi je napisala da je živi kaos da je sve spojeno..eh..sada neznam na kaj misli....kada ču ići u prigled pitat ču ju..jer me zanima..meni je termin za 1mj....

  15. #215
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Otišla sam u Merkur namjerno, da izbjegnem hladan i veterinarski pristup koji sam doživjela u drugoj bolnici tijekom hospitalizacije zbog komplikacija u trudnoći, svjesna da su trenutno u gužvi, iako ne do koje mjere.
    Rodila 24.3. i zbilja je živi kaos...
    Soba u kojoj sam bila smještena je preko puta jedne od rađaona, vrata ostanu otvorena kad je vruće... ma, nakon dva dana i same smo vikale "Gospođo, dišite!"
    Bilo nas je pet u sobi, samo dva krevetića tako da preko noći hoćeš-nećeš moraš dati bebu u dječiju sobu. Dobra vijest je da dohranjuju isključivo žličicom i šalicom.

    Uvijeti jesu bili strašni, ali osoblje je bilo više nego super. Babice, sestre, doktori svi su bili dragi, ljubazni i uslužni.
    I ponovo bih radije u taj kaos kod njih nego tamo gdje spadam po mjestu stanovanja!

  16. #216
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    I kad će se to promjeniti, ljudi moji??? Mene čisto strah kako je krenulo da će me i u 12. mjesecu dočekati taj kaos!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    I kad će se to promjeniti, ljudi moji??? Mene čisto strah kako je krenulo da će me i u 12. mjesecu dočekati taj kaos!

    NINČI?!!! kaaaaaj??? opet ima nešto novo? ))))

  18. #218
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma joj, šuti!

  19. #219
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Ninči!??? ma dajjjj!!

  20. #220
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Jaooooo, svi šokiraniji od mene Ma u biti sam ja najšokiranija, ali se trudim ne pokazivati

    Jes, Anatomice, opet će mi izgleda trebati parking

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ideš, go Ninči go!
    Ti si stvarno odlučila vidjeti kako će biti u renoviranom rodilištu.
    Ma nema veze samo da bude sve ok. Ja ti želim lijepu i urednu trudnoču...

  22. #222
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Citiraj Mater Studiorum prvotno napisa Vidi poruku
    Otišla sam u Merkur namjerno, da izbjegnem hladan i veterinarski pristup koji sam doživjela u drugoj bolnici tijekom hospitalizacije zbog komplikacija u trudnoći, svjesna da su trenutno u gužvi, iako ne do koje mjere.
    Rodila 24.3. i zbilja je živi kaos...
    Soba u kojoj sam bila smještena je preko puta jedne od rađaona, vrata ostanu otvorena kad je vruće... ma, nakon dva dana i same smo vikale "Gospođo, dišite!"
    Bilo nas je pet u sobi, samo dva krevetića tako da preko noći hoćeš-nećeš moraš dati bebu u dječiju sobu. Dobra vijest je da dohranjuju isključivo žličicom i šalicom.

    Uvijeti jesu bili strašni, ali osoblje je bilo više nego super. Babice, sestre, doktori svi su bili dragi, ljubazni i uslužni.
    I ponovo bih radije u taj kaos kod njih nego tamo gdje spadam po mjestu stanovanja!

    Pa nemrem vjerovat!!!!
    Rodila 26.3. Onaj dan kad im je preko noći ostalo na hodniku 7 žena.
    Pa bile smo na 2 metra jedna od druge.
    Moja soba 204, prva do rađaone

  23. #223
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj casper prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemrem vjerovat!!!!
    Rodila 26.3. Onaj dan kad im je preko noći ostalo na hodniku 7 žena.
    Pa bile smo na 2 metra jedna od druge.
    Moja soba 204, prva do rađaone
    Mene su 26.3 pustili doma oko 19:00, čudila sam se čemu takva frka... Broja sobe se ne sjećam, ali s mog kreveta se vidjelo ravno u rađaonu.

  24. #224
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Ja sam ti rodila u 9:45 i do 15 sam bila na hodniku.Odmah iza rađaone.
    Cura koja je došla prije mene ali je rodila popodne oko 15-16 ostala je na hodniku cijelu noć.
    U taj petak im je ostalo 7 žena na hodniku. Onda su njih u subotu pospremili po sobama a novih 4 je ostalo cijelu noć.
    Poslije toga i nije bila takva gužva.

    I dobro kažeš.Osoblje iznad svega ljubazno.

  25. #225
    žeža

    Početno

    Pozdrav svima,

    evo samo zadnji info iz Merkura..Naime i ja sam htjela tamo roditi misleći da će rodilište biti gotovo do 6. mjeseca (termin mi je 17.6.) no nažalost iz prve ruke znam da ništa od toga...radovi su usporeni - lova problem kao i uvijek..S obzirom na loše uvjete odlučila sam se za Vinogradsku..

  26. #226
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ajme meni, vidim da će me opet zadesiti onaj kaos Sve se nadam da će do 12.mj. biti gotovo!

  27. #227
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Ako nekoga interesira nove vijesti
    nemaju novaca za opremu novog prostora tak da opće nemaju pojma kad će se seliti

  28. #228
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma da, tako sam i mislila.

  29. #229
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Curke,molim vas,da li itko zna kad je koji doktor u TA?U koje vrijeme je najbolje otići,kad je najmanja gužva i do koliko sati uopće radi TA,znam da rade samo ujutro?

  30. #230

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    ja sam rodila u 2. mjesecu i zadnje kontrole u TA su mi bile katastrofa .... iako sam dolazila prije 8 obavezno čekaš barem 2 sata .... jer imaju samo jedan ctg u ambulanti pa su me slali u rađaonu da obavim ctg a gore još veća ludnica , pa dok se vratiš dolje ..pa čekaš da te doktor pregleda
    ... u principu nema pravila može se desiti da uopće nema gužve pa budeš brzo gotova ...a možeš i čekati po 2-3 sata

  31. #231
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja još nisam doživjela da nisam čekala u TA....ako sam bila prva na redu- to je značilo da sam došla u 6 ujutro, pa sam opet morala čekati do 8, pola 9 dok počnu raditi :/
    Posljednje uređivanje od Ninči : 22.07.2010. at 15:21

  32. #232

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još nisam doživjela da nisam čekala u TA....ako sam bila prva na redu- to je značilo da sam došla u 6 ujutro, pa sam opet morala čekati do 8, pola 9 dok počnu raditi :/
    X
    Eto potpis.

    Izbjegavajte ponedjeljak, ako možete, a ja sam znala čekati i po 4 sata, a potrefilo se i dulje kad bih došla kasnije, recimo ko 9-10 sati. Jednom sam bila gotova tek u 15 sati, a došla u 10 ujutro, tako da naoružajte se živcima, klopom i vodom.

  33. #233

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno

    Ima li što novosti o Merkuru? Jesu li završili s uređenjem? Zvala sam zadnje polovicom rujna pa su mi rekli da nisu, čekaju još namještaj i zbog toga nemaju mogućnosti osigurati prisustvo partnera na porodu.

  34. #234
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Hm. Ništa?
    Nadam se da će završiti do 6.2011.
    Do tada mogu i sami izraditi namještaj.

  35. #235
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kakve veze ima namještaj s partnerom na porodu?

  36. #236
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    koliko sam ja skužila taj "box" je toliko improviziran i malen da nemaju kuda smjestiti tatu odnosno onoga tko bi želio prisustvovati porodu.

    Mislim da ću vam uskoro moći javiti kakvi su uvjeti

  37. #237
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Mimek prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam ja skužila taj "box" je toliko improviziran i malen da nemaju kuda smjestiti tatu odnosno onoga tko bi želio prisustvovati porodu.

    Mislim da ću vam uskoro moći javiti kakvi su uvjeti
    čak nije ni to...

    Rađaš u prostoriji koja sliči na kuhinju, u njoj su dva ležaja između kojih je zavjesa.
    Preko puta te prostorije je soba u kojoj leže žene koje su već rodile s bebama, često su vrata obje prostorije otvorena tako da žene iz sobe vide noge žena koje rađaju.
    ... a čuje se.... sve!

    Zvučni strašno, ali meni je unatoč tome porod u Merkuru bio OK iskustvo, prvenstveno zbog osoblja bolnice.

  38. #238
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    a žao mi tih žena nasuprot, ali mi žene smo se već svega nagledale... kad budem rađala briga me tko me gleda... a ležala sam u 7. mj gore i mi na početku hodnika smo ih čule kad su rađale i isčekivale smo onaj najslađi dio kad bebica zaplače

    Za vas koje još imate fore, ako se sjetim i budem u stanju pitat ću sljedeći tjedan kad je u planu završetak.
    Samo mislim da niti oni to ne znaju dok ne osvane neki dobrostojeći anđel i opremi odjel

  39. #239
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Dobrostojeći anđele, molim te, pojavi se prije lipnja 2011, pliiiiiiz.

  40. #240
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Pa dobro, zar više nitko ne rađa u Merkuru?

  41. #241
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    zadnje što sam čula je da je uskoro preseljenje, ali ja sada ne bi ni voljela da ovih dana sele dok ne rodim. Sad su uigrani tu di jesu, a do 6/2011 mamaShe bi se mogli uigrati i dole, pa ti želim svu sreću.
    Ako dočekam kontrolu u petak i ako bude zgodno pitat ću, a ako ne javim ti kad se vratim s poroda. Imaš ti još vremena, a vidim i iskustva

  42. #242
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    i ja ću na merkur krajem ožujka. valjda će se preseliti do tada. mimek, javi ako što saznaš.

  43. #243
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Mimek, Eowyn,
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za skore 'posjete' u Merkuru, nadam se da će ikipa biti uograna bez obziran na lokaciju

    Javite kad što doznate/vidite/čujete!
    Sretno!

  44. #244

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    joj i ja se nadam da će novo rodilište biti gotovo do 7.mj ...... )))))))))) al svejedno kako bilo, opet ću roditi tamo.

  45. #245
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    meni je sutra termin i idem na kontrolu, pa me zanima, ako netko zna, kako to funkcionira na Merkuru kad termin prođe?
    Kako često te naručuju, kakve pretrage se rade? Je l' to ono svaka 2 dana kopaju po tebi, žele te ostaviti u bolnici ili ...?
    I kako na Merkuru gledaju na plan poroda? Da li ih to živcira ili im je to ok?

  46. #246
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da merkur nije pravo mjesto niti za plan poroda, niti za prirodni porod (ako je to ono što želiš), ali možeš probati. pitaj sutra na kontroli.

  47. #247
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da merkur nije pravo mjesto niti za plan poroda, niti za prirodni porod (ako je to ono što želiš), ali možeš probati. pitaj sutra na kontroli.
    Ma daj, nemoj me zezati! Zašto to misliš?
    Pa kaj oni mogu osporavati moje inzistiranje na neintervencijama?
    Plan poroda mi je napisan, stoji na vrhu moje dokumentacije, i fakat planiram biti uporna.
    Naravno, dokle god je sve ok sa mnom i bebom.

  48. #248
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa Vidi poruku
    meni je sutra termin i idem na kontrolu, pa me zanima, ako netko zna, kako to funkcionira na Merkuru kad termin prođe?
    Kako često te naručuju, kakve pretrage se rade? Je l' to ono svaka 2 dana kopaju po tebi, žele te ostaviti u bolnici ili ...?
    I kako na Merkuru gledaju na plan poroda? Da li ih to živcira ili im je to ok?
    živcira ih, oko većine još moraš pregovarati u trudovima, pratnju ako nije muž možeš slobodno zaboraviti. Vjerojatno sad možeš zaboraviti i muža pošto su u radovima i imaju improvizirane boksove u rađaoni. Osobno , misli da vlastiti porod nije niti vrijeme niti mjesto za pregovore takve vrste kakve sam imala u Merkuru. I ,da,ne vjerujem da poštuju kontakt koža na kožu nakon poroda u trajanju od više od nekoliko minuta iako kao poštuju 10 karaka do uspješnog dojenja.

  49. #249
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Također sam imala pisan i potpisan plan poroda sa sobom.

  50. #250
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa Vidi poruku
    meni je sutra termin i idem na kontrolu, pa me zanima, ako netko zna, kako to funkcionira na Merkuru kad termin prođe?
    Kako često te naručuju, kakve pretrage se rade? Je l' to ono svaka 2 dana kopaju po tebi, žele te ostaviti u bolnici ili ...?
    I kako na Merkuru gledaju na plan poroda? Da li ih to živcira ili im je to ok?
    Meni se isto bliži termin i naručena sam u petak, pa sam pitala cure koje su prešišale termin. Dolaze svaka dva dana i rade ti CTG i pregled. Ukoliko je 10 dana preko termina induciraju porod ako naravno nema nekih drugih indikacija za još ranije.

    Za plan poroda ne znam, ali meni se glavna sestra čini jako susretljiva i mislim da se s njom može o svemu popričati i zamoliti da se ukoliko to ne ugrožava tvoje i bebino zdravlje pokušaju držati tvojih zahtjeva. Mislim da je tu teže promijeniti stav starijih babinjača, a to ovisi tko će biti u smjeni. Sve one rade super svoj posao, ali na način na koji su navikle

Stranica 5 od 14 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •