Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno KB Merkur - ima li kakvih novosti?

    Jesu li možda uređivali rađaone, dobili nove stolove, možda stolčić - išta?????
    Nadam se da ima onih s friškim iskustvima, pa bi mi bilo drago da ih podijele.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Please, preselite na rodilišta!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno Re: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

    Citiraj hm prvotno napisa
    Jesu li možda uređivali rađaone, dobili nove stolove, možda stolčić - išta?????
    Nadam se da ima onih s friškim iskustvima, pa bi mi bilo drago da ih podijele.
    draga neznam kad ti je termin pa možda i kasnim sa odgovorom ali rađaonu u Merkuru niti ne vidiš. rađaš u boxu na stolu koji nema ni poštene ručke da se možeš primiti za nešto.... eto barem je meni tako bilo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    e jesam blesava....sad tek vidim kad ti je termin...sorry

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Bliži mi se termin, pa podižem.
    Zadnji put sam u rađaoni provela ukupno 5 minuta, pa nisam baš popamtila detalje. Nadam se da ni treći put neću predugo, ali da za svaki slučaj znam.

  6. #6
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Potpisujem Bleedu....ja sam se držala za stalak od dripa :/ A znaš kako je to stabilno..... Ali nisam imala drugog izbora!

    Rodila sam u travnju....ne znam je li ti to predaleko, ali čisto sumnjam da se išta promjenilo :/

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Imam friško i prilično neugodno iskustvo.

    I,da ,ništa nije mjenjano od tvog zadnjeg posjeta.

    Nadam se da ćeš i ovaj put provesti u rađaoni pet minuta pa ti neće biti važno.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Zakaj neugodno?

  9. #9
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Nažalost nije ništa novo. Osim što su im boksevi počeli prokišnjavati.

  10. #10
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ajme, kud još i to

    (ne znam da li bi se smijala ili plakala)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa
    Nažalost nije ništa novo. Osim što su im boksevi počeli prokišnjavati.
    O Bože! A ništ znači treba uzeti i kišobran!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno


  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    oni se prema rodiljam u bolnici ponasaju gore nego prema kravama ko dasmo stoka a ne ljudi

  14. #14
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Moje iskustvo iz Merkura od prije mjesec dana: u odnosu na moj porod i njihov pristup od prije 4 godine-velika razlika. Ne mislim na uređenje rađaone i uvjeta, vec na pristup. U mom boksu su bile ručke za primit se, (desni boks). Natikače i spavaćice iste kao i prije. Došla sam s planom poroda, za kojeg mi je liječnik (nakon što sam odbila potpisati izjavu o medicinskim intervencijama) rekao da sam puno stvari tu napisala i da je teško sve to ostvariti. I nije inzistirao na potpisu izjave. Nakon pola sata ctg-a sam tražila da mi ga isključe i to sam dobila. Tražila sam da u trudovima stojim kraj kreveta i hodam-isto ostvareno. Tiskala sam jedno vrijeme u klečećem stavu na krevetu držeći se za gornje šipke (naslon) kreveta, pa sam kad je beba već bila "blizu" legla na leđa. Sto puta sam im naglasila da me ne režu, a sestre su mi rekle da to ionako ne rade!!! Hm! Sto puta sam naglasila da ne režu pupčanu vrpcu odmah i nisu. Još me je jedan liječnik dok sam bila na hodniku onako zabrinuto pitao jesam li podojila dijete. Tada sam vidjela dvije rodilje kako s dripom šetaju po hodniku što ja prvi puta nisam (iako nisam ni tražila!), već sam bila prikovana za krevet. Sestre za bebe super, dolaze namjestiti bebu, meni osobno za svaki podoj. Mislim da je velika razlika, iako za sve moraš pitati i tko zna kako bih prošla da nisam ništa tražila. Muž je cijelo vrijeme poroda bio sa mnom, za razliku od prvi put (samo na izgonu). Znači, informirati se i biti dosadan u svojim zahtjevima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    cula sam da su najveci minus merkura pedijatri i skrb za bebe nakon poroda... da li se tu sta promijenilo? i nakon koliko dana ste ti i beba pustene doma, obzirom da su cure po forumu pisale da se na merkuru boravak redovito produzi na vise od 3, 4 dana, nekad opravdano, a nekad i ne

  16. #16
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj morula prvotno napisa
    cula sam da su najveci minus merkura pedijatri i skrb za bebe nakon poroda... da li se tu sta promijenilo? i nakon koliko dana ste ti i beba pustene doma, obzirom da su cure po forumu pisale da se na merkuru boravak redovito produzi na vise od 3, 4 dana, nekad opravdano, a nekad i ne
    Ako je pitanje za mene: mi smo pušteni drugi dan, jer je bila gužva, a s bebom je sve bilo ok, kao i moja cimerica. ALI, onaj PKU test što se radi nakon 72h od poroda smo morali ići u ambulantu kod pedijatrice, jer naše patronažne to ne rade doma, a u bolnici su mi rekli da će nam to doma napraviti. Što se pedijatara tiče, nisam čula ništa loše. Prvi podoj mi je pedijatrica pomogla namjestiti dijete. Obzirom da je bilo sve ok s djetetom, nisam s njima puno komunicirala.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    puno hvala handy, to su super vijesti

  18. #18
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Ja sam oduševljena, jer sam razmišljala o Sv. duhu, ali sam se predomislila zbog šanse da naletim na gužvu, pa budem na nekom drugom odjelu i ne vidim dijete tako često. Nije idealno, ali nisu previše komentirali moj plan poroda niti me gnjavili kad nisam htjela potpisati onu izjavu ili kad sam odbila klizmu i brijanje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    ja imam istu nedoumicu (sv.duh ili merkur) ali citajuci iskustva na forumu, nekako mi se cini da cu se na merkuru lakse izboriti za neke stvari... oprosti ako gnjavim, ali me zanima, da li si cula/vidjela da je netko nosio svoju loptu na merkur, cula sam da i ta opcija dolazi u obzir, samo ne znam kako stoje sa prostorom... mogla bi se samo pojavit sa njom i pravit luda i samo jos ako znas koji je doktor bio na porodu, ne sjecam se da je itko pisao da je netko sa merkura ovako otvoren za usvajanje zelja trudnice u vezi poroda...

  20. #20
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Ne znam postoji li pravilo za loptu, ja sam svoju koristila kod kuće. Možda da ih nazoveš. Ili jednostavno budi prva koja će se za to u Merkuru izboriti. Tijekom mog poroda sam komunicirala s četiri liječnika. Na prijemu jedan mlađi, smeđa kosa na razdjeljak, prilično neraspoložen (možda zbog toga što mu se bližio kraj noćne smjene!). Nije gnjavio zbog izjave, već je otišao po plan poroda. Kao, puno sam toga tu napisala. Dr Valentiću su rekli da nisam potpisala izjavu, pa mi je rekao da ja mogu odlučivati o nemedicinskim postupcima, a da o medicinskim postupcima trebaju liječnici odlučivati... Dr Roki me pitao jesu li me to Rode nagovorile, ali mi je par puta držao glavu tijekom izgona i nije mi se uopće činio kao da ga moji zahtjevi uznemiruju 8kao npr. dr Valentića). I dr Š. (koji mi se jedini predstavio kad je došao do mene, ali nisam zapamtila ime u tom trenutku) valjda nije ni znao za moje zahtjeve, pa nije ništa ni komentirao. Sad kad gledam što sam napisala, koliko priče je bilo dok sam bila u boksu, moj zahtjev za mirom i tišinom ustvari nije ni ostvaren. Inače, liječnici su samo navraćali, a sestra Lidija (svaka Vam čast) je "vodila" moj porod tijekom izgona. Ona je imala sluha za moje želje. Sad, ne znam jesu li i inače ovakvi ili sam ja došla u pravi trenutak... ili zbog nepotpisivanja izjave nisu imali izbora ili... Sretno morula i pitaj što god te zanima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    hvala puno jos jednom bome, bilo ti je veselo! ja sljedeci tjedan idem na pregled, pa cu izresetat dr. pitanjima o loptama i mojim ostalim zeljama vezanim uz porod, pa se javim, nadam se sa dobrim vijestima

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    rodila sam u merkuru u travnju i imam samo riječi hvale. ne znam kako izgledaju druga rodilišta, pa niti ne mogu uspoređivati, ali uglavnom nekako starinsko ali čisto. doktori, babica, med.sestra, sestre na pedijatriji, pedijatri, redom su svi bili korektni, čak mi se čini i pretjerano ljubazni. u svakom slučaju, osjećala sam se kao da sam otišla rodit privatno...
    za vrijeme trudova sam mogla šetati, mm je bio prisutan cijelo vrijeme, čak je došao bez odjela pa su mu našli jedno u bolnici. bio je sa mnom i ona 2 sata nakon poroda. pedijatar je odmah nakon što je pregledao bebu došao do mene da me obavjesti što je s bebom i kako će biti smještena (niska porođajna težina). na odjelu pedijatrije ljubazne sestre koje su dolzile po mene da vidim bebu i zvale me na dojenje. imala sam upaljene grudi pa su me i izmasirali. kad je beba ojačala, donosili je i na podoj kad god je plakala, te su mi dozvolili da izdajam kad sam se željela odmorit i naspavat. sve u svemu jedno predivno iskustvo i opet ću se odlučit za Merkur.
    o doktorima, sve pohvale za dr Roki i doktoricu Stasenko, te mladu specijalizanticu imenom Žana (ne znam prezime).
    toplo preporučam...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    40

    Početno KB Merkur - ima li kakvih novosti?

    i meni se opasno blizi termin, dapace, trudovi su vec tu, idem u merkur, zna li netko u ove praznicne dane kakva je tamo situacija?
    koliko je doktora ostalo?
    cula sam da ih je dosta otislo u privatnu polikliniku s podobnikom, i sto sad?
    imaju li uopce dosta strucnog kadra?
    tko je dosao novi i kakvi su?
    hvala...

  24. #24
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Handy prvotno napisa
    Dr Roki me pitao jesu li me to Rode nagovorile,
    Roki je bio i ostao legenda!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno Re: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

    Citiraj moranaj prvotno napisa
    i meni se opasno blizi termin, dapace, trudovi su vec tu, idem u merkur, zna li netko u ove praznicne dane kakva je tamo situacija?
    koliko je doktora ostalo?
    cula sam da ih je dosta otislo u privatnu polikliniku s podobnikom, i sto sad?
    imaju li uopce dosta strucnog kadra?
    tko je dosao novi i kakvi su?
    hvala...
    oni što nisu bili sjajni su otišli za podobnikom, a većina dobrih je još tu! tople preporuke za dr. Stasenko.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Slažem se s mallenom! Dr. Stašenko je bila pravi anđeo. Ne znam da li još uvijek radi, jer sam ja svog prvog miša rodila prije četiri godine, ali apsolutno ugodan dojam i lijepe uspomene.Šaljem jedan da sve bude OK!Sretno

  27. #27
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mallena prvotno napisa
    rodila sam u merkuru u travnju i imam samo riječi hvale. ne znam kako izgledaju druga rodilišta, pa niti ne mogu uspoređivati, ali uglavnom nekako starinsko ali čisto. doktori, babica, med.sestra, sestre na pedijatriji, pedijatri, redom su svi bili korektni, čak mi se čini i pretjerano ljubazni. u svakom slučaju, osjećala sam se kao da sam otišla rodit privatno...
    za vrijeme trudova sam mogla šetati, mm je bio prisutan cijelo vrijeme, čak je došao bez odjela pa su mu našli jedno u bolnici. bio je sa mnom i ona 2 sata nakon poroda. pedijatar je odmah nakon što je pregledao bebu došao do mene da me obavjesti što je s bebom i kako će biti smještena (niska porođajna težina). na odjelu pedijatrije ljubazne sestre koje su dolzile po mene da vidim bebu i zvale me na dojenje. imala sam upaljene grudi pa su me i izmasirali. kad je beba ojačala, donosili je i na podoj kad god je plakala, te su mi dozvolili da izdajam kad sam se željela odmorit i naspavat. sve u svemu jedno predivno iskustvo i opet ću se odlučit za Merkur.
    o doktorima, sve pohvale za dr Roki i doktoricu Stasenko, te mladu specijalizanticu imenom Žana (ne znam prezime).
    toplo preporučam...
    Ja sam se nekim vrlo jednostavnim sistemom eliminacije odlučila za Merkur i iako mi je termin daleko, tek u 6om mjesecu, stalno škicam iskustva i novosti.... uglavnom po forumu sam češće (ili je to bar moj dojam) nailazila na negativna iskustva ili se to meni nekako činilo da se negativni aspekti nekako potenciraju....Zato mi je osobito drago kada zadovoljna rodilja podjeli svoje iskustvo s nama.
    Ja osobno ne očekujem previše od naših bolnica. Daleko od toga da nemam nekakav idealan plan poroda i već muža treniram da se bori skupa sa mnom , ali ako se baš sve ne ostvari nije greda... Ionako ne smatram da o medicini znam više od doktora. A što se sestri tiče ni od njih ne očekujem preveliku privrženost jer ipak ni sebe ne mogu zamisliti da sam 100% strpljiva i topla i ultra turbo ljubazna 24/7 prema nepoznatim ljudima....osobitu ne za takvu plaću.

    u svakom slučaju mene se može samo ugodno iznenaditi 8)

  28. #28
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    ja sam isto kad sam se spremala na porod skicala tako kao i ti i zakljucila da je vise pozitivnih iskustava s merkura, ko je ovdje lud ocito je sve stvar osobnog dozivljaja - kao i u vecini stvari, uostalom.

    slazem se za dr. stasenko - najtoplija osoba tamo. no meni su apsolutno svi bili korektni, vecina njih i divna. puno ovisi o tome i kako se vi postavite. kad je dr.leder prolazio kraj sobe u kojoj sam bila prikopcana na ctg, iako nije isao meni, svejedno je svratio i pitao kako sam i tocno se vidjelo kako mu je drago kad sam i ja njega pitala kako je on, odmah mi je djelovao toplije

    najnegativnija mi je svakako bila epiziotomija, za koju doduse nisam rekla izricito ne, ali sam u razgovoru s doktorima prije rekla da to smatram nepotrebnim, pa je kao ostalo na "dobro, vidjet cemo tijekom poroda..." u svom optimizmu sam pomislila da su zaboravili na to jer je sve islo jako dobro, ali eto... no to je stvar doktora, meni se zaista cini da primalje ni ne bi nista dirale, vec eto, naprosto, doktori skuze da tamo nemaju sta za raditi (doslovce su samo stajali sa strane) - u slucaju poroda koji ide sasvim u redu, naravno, pa ajde, eto, da si ispunimo radni dan, hop, CAP! to je bio moj dozivljaj, mozda sam u krivu...

    osim toga, sve super. iako sam bila na hodniku i 1 dan dok sam cekala porod i 1 dan nakon sto sam rodila, nista im ne zamjeram, nisu oni krivi zbog guzvi...

    ja bih svakako isla i sljedeci put, ali ovaj put zauzela cvrsci stav prilikom poroda. i da, pustili su mi muza unutra iako nije bio na tecaju, i to ne na sam izgon, nego i prije. pustili su ga cim sam se ja sjetila da bi i on mogao uci, ja u trudovima zaboravila da bi mozda i on trebao biti ovdje pa sam ga se sjetila kad sam osjetila da mi je potrebna dodatna energija. i odmah mi je sestra isla donijeti mobitel i pitati doktore bi li mogao i to je to. dobio je upute sta da napravi ako mu pozlije i drzao me za glavu da se ne izvijam i bas mi je bilo lijepo

  29. #29
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Ja sam prezadovoljna sa Merkurom. Ne mogu puno pisati o samom porodu i koliko poštuju želje i plan poroda trudnice jer sam bila naručena za carski obzirom da sam prenjela, a i prvi porod je bio na carski, ali koliko sam bila u doticaju sa sestrama i doktorom svi su bili jako ljubazni.

    Ali zato definitivno mogu pohvaliti sestre, a pogotovo dječje sestre na odjelu babinjača. Toliko su ljubazne, spremne pomoći i dati savjet da sam se naprosto iznenadila. Odnosi prema rodiljama kada sam tamo rodila prvo dijete i sada neusporediv je. Kao da sam sada došla na neku drugu planetu. Moja cimerica imala je problema sa dojenjem i jednu noć sestra je skoro pola noći provela sa njom u sobi i pomagala joj malenog staviti na prsa. Dijete nadohranjuju samo uz pristanak majke i to žličicom. Dijete je praktički stalno s mamom, uzimaju ga po noći samo ako mama to zatraži. Čak i ako je mama rodila carskim rezom čim se sa odjela vrati na babinjača, a to je odmah drugi dan, odmah ga dobiva.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    ja sam 7.1. rodila na merkuru i mogu potpisati sve sto je napisala iva.m, prezadovoljna sa svime. porod protekao super, ja nisam imala plan poroda, pa ne mogu suditi o tom dijelu, ali o svemu sto su mi radili su me obavjestili, a kako ja nisam imala primjedaba to su i napravili... muz je bio samnom cijelo vrijeme i to mi je bila ogromna pomoc, poslje poroda i mazenja sa malom strucom su me stavili u predradaonu da pricekam da se oslobodi soba i muz je opet bio samnom. sto se tice odjela babinjaca, sestre koje brinu za bebe preljubazne, kao i ostatak osoblja, pomazu kod dojenja maksimalno, stalno pitaju da li ima problema i ako nam treba ikakva pomoc da se ne ustrucavamo zvati ih, pa i usred noci, one odmah dolaze pomoci... nemam rijeci... svaki dan pranje cijele sobe i kupaonice, nove spavacice i posteljina... tete koje nose hranu uvijek ako nisi pojeo pitaju da li da ostave hranu, pa da u miru pojedes... stvarno za merkur samo pohvale

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    40

    Početno KB Merkur - ima li kakvih novosti?

    mi rodili 18.12.
    kao i ostatak cura, imam pretezito pohvale.
    jest da im se strop sam kaj ne srusi, i plocice retro dizajn, koji je sad cak i u modi iz valjda 50ih, al to je sve ti tak malo vazno kad radas, da se ne sjetis ni primjetiti
    ja sam birala merkur zato sto spada u bolnicu prijatelja djece, sto ukljucuje bar malo vise obzira prema zeljama majki da budu s djecom, i da kontroliraju sto se bebacima radi.
    al bilo me strah sto znam da je dosta strucnog kadra otislo.
    e taj dio i dalje ne znam, a nije nemalo vazan, pogotovo ak ti se zakomplicira porod.
    onda je jako vazno koji je tam doktor, puno vaznije neg jel bus odmah dobila djete na prsa i sl.
    to bi mogao netko iz struke dat svoje misljenje, ja mogu sam okarakterizirat jesu li ljubazni, i sl., sto svakako nije dovoljno pa ni presudno ka je zbilja frka.
    sretno svima

  32. #32
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kad su vam na Markuru donijeli dijete na prvi podoj? pod pretpostavkom da je sve bilo ok. Jel vas beba čekala u sobi nakon poroda (ona dva sata nakon poroda)? i koliko dugo neposredno po porodu vam daju bebu? Jel kad je izvuku odmah daju mami (dok je još pupčana vrpca cijela) ili je prvo "obrade" pa je onda daju mami? koliko dugo traje to maženje?

  33. #33
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Re: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

    Citiraj moranaj prvotno napisa
    ja sam birala merkur zato sto spada u bolnicu prijatelja djece
    merkur nije bolnica prijatelj djece.
    u zagrebu samo sv. duh ima tu titulu, a i o njoj bi se nazalost dalo razgovarati :/

  34. #34
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    Kad su vam na Markuru donijeli dijete na prvi podoj? pod pretpostavkom da je sve bilo ok. Jel vas beba čekala u sobi nakon poroda (ona dva sata nakon poroda)? i koliko dugo neposredno po porodu vam daju bebu? Jel kad je izvuku odmah daju mami (dok je još pupčana vrpca cijela) ili je prvo "obrade" pa je onda daju mami? koliko dugo traje to maženje?
    Dijete te ne čeka u sobi, stvarno im se ne žuri donijeti ga, pogotovo ako je noć. Normalna su i višesatna razdvajanja. Ja sam se morala posvađati s nekom mladom sestrom da bi mi donijela dijete.

    Djetetu aspiriraju nosić i daju ga odmah majci, no period maženja ne postoji. Ne znam kako je s pupkovinom, ja sam prije dvije godine dobila dijete na prsa dok je bilo povezano s pupkovinom jer sam inzistirala, ali kasnije sam po slikama skužila da su ipak pupkovinu povezali s moje strane tak da to zapravo i nije imalo smisla.
    Moraš inzistirati da čekaju da pupčana vrpca prestane pulsirati i da se tek onda reže.
    Naravno da dijete ide odmah po pipu i peru ga deterđentom. Prvi podoj u rađaoni ne prakticiraju.

  35. #35
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    Kad su vam na Markuru donijeli dijete na prvi podoj? pod pretpostavkom da je sve bilo ok. Jel vas beba čekala u sobi nakon poroda (ona dva sata nakon poroda)? i koliko dugo neposredno po porodu vam daju bebu? Jel kad je izvuku odmah daju mami (dok je još pupčana vrpca cijela) ili je prvo "obrade" pa je onda daju mami? koliko dugo traje to maženje?
    Rodila sam prije 2 god. na Merkuru i sve pohvale! Uvijek se moze naci zamjerka doktorima i sestrama, ali ima i svakakvih rodilja,
    tak da kad gledam nije ni osoblju bas lako pronalazit uvijek snage, zivaca i ljubavi za sve.
    Meni su dali dijete prije podvezivanja vrpce, ali na kratko, a obzirom da to nisam ocekivala, od iznenadjenja i uzbudjenja nisam se sjetila nista ni traziti
    (da cekaju prestanak pulsiranja i da ga stavim na prsa)
    Onda nakon 2h na hodniku i nekoliko u sobi, nisu mi davali dijete, jer kao daju ih nakon prvog tusiranja :?
    A onda je bila smjena i nova sestra se cudila na to i kolutala ocima.
    Rekla mi da se malo pobrisem vlaznom maramicom i donijela bebu
    Imam termin 15.3., i opet cu gore, vec sam bila 2x na UZV, pa bih i to pohvalila.
    Imaju 3D i dr. Dujic (bas ne prica puno, ali je strucan, ozbiljan i dobar u svom zvanju) dao mi i 3D slicice! Bas me razveselilo.
    Zadnji put sam bila 13.1. i dr. Stasenko je bila na bolovanju zbog operacije noge (vidjela sam ju gore, vatrena je za poslom, dosla pozdraviti kolege)
    nadam se da ce se brzo vratiti.

  36. #36
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    djeca su zakon, a epiziotomija?jel je rade pod obavezno ili ne?

  37. #37
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    djeca su zakon, a epiziotomija?jel je rade pod obavezno ili ne?
    Mislim da epi ne rade rutinski, mozda za prvorotke :/ a mene su tako tretirali (s 1. bebom sam zavrsila na carskom), ali iskreno, ne znam da li je to bilo potrebno ili ne.
    Inace su sve pustili da ide svojim tijekom, bez njihovih intervencija (drip).
    Pred sam kraj, kad sam bila vec na svih 10cm otvorena, sestra mi je rekla da ustanem i drzim se za nju, za krevet, da gravitacija radi svoje i to mi je bilo super.

  38. #38
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    i ja ću u Merkur krajem 5.mj (nadam se ne prije). Drugorotka sam i ovog puta ću im reći da ne želim drip ni epiziotomiju

    Pred sam kraj, kad sam bila vec na svih 10cm otvorena, sestra mi je rekla da ustanem i drzim se za nju, za krevet, da gravitacija radi svoje i to mi je bilo super.

    ovo je nešto prekrasno!! koja je to sestra? i ja bih tako..

  39. #39
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ne kužim, rodila si u uspravnom položaju ili si legla ponovno za sam izgon?

  40. #40
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Još jedna stvar zbog koje bih se odlučila za Merkur.... Prijatelji poznaju primalju tamo. Pa možda budem imala sreće pa da "preko veze" ne budem rezana eto znam da je to grozno, osobno se ne volim pozivati na poznanstva ali kad me pitaju gdje mislim roditi pa kažem gdje (zasad) mislim prvo slijedeće pitanje je "Imaš li vezu?" Onda drugi iz vlastitog iskustva krenu pričati da se takvi porodi "s vezom" vrlo često zakompliciraju. Osobno mislim da će mi više pomoći babica nego doktor (općenito, mislim da će "teta na šalteru" više pomoći od "direktora firme") a vodim i muža sa sobom pa ako moj šarm ne upali onda njegov sigurno hoće, tim plavim očima je nemoguće odoljeti

    ahhh snovi pusti snovi, znam

  41. #41
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Citiraj betty blue prvotno napisa
    Kad su vam na Markuru donijeli dijete na prvi podoj? pod pretpostavkom da je sve bilo ok. Jel vas beba čekala u sobi nakon poroda (ona dva sata nakon poroda)? i koliko dugo neposredno po porodu vam daju bebu? Jel kad je izvuku odmah daju mami (dok je još pupčana vrpca cijela) ili je prvo "obrade" pa je onda daju mami? koliko dugo traje to maženje?
    Dijete te ne čeka u sobi, stvarno im se ne žuri donijeti ga, pogotovo ako je noć. Normalna su i višesatna razdvajanja. Ja sam se morala posvađati s nekom mladom sestrom da bi mi donijela dijete.

    Djetetu aspiriraju nosić i daju ga odmah majci, no period maženja ne postoji. Ne znam kako je s pupkovinom, ja sam prije dvije godine dobila dijete na prsa dok je bilo povezano s pupkovinom jer sam inzistirala, ali kasnije sam po slikama skužila da su ipak pupkovinu povezali s moje strane tak da to zapravo i nije imalo smisla.
    Moraš inzistirati da čekaju da pupčana vrpca prestane pulsirati i da se tek onda reže.
    Naravno da dijete ide odmah po pipu i peru ga deterđentom. Prvi podoj u rađaoni ne prakticiraju.
    fidji, pa kako ne postoji period mazenja? prema datumima vidim da sam rodila dva mjeseca nakon tebe (ako si i zadnje rodila u merkuru) i dali su mi lunu cim su je obrisali (i cvaknuli odmah pupcanu vrpcu :/ )i mazile smo se dok smo cekali da izade posteljica, a za vrijeme sivanja ju je sestra stavilapored mene, makar, vjerujem da ako zelis, moze i ostati na tebi i dalje, ja sam u tako nekom lebdecem stanju bila da se nisam ni sjetila pitati - a vjerujem da mozes i podojiti, to sam isto uspjela zaboraviti u svojoj opcoj euforiji, stvarno sam blesava :D
    uglavnom, inzistiraju na skin-to-skin i moraju zapisati koliko je dijete provelo tako

    ovo za djecu potvrdujem. medutim, cini mi se da oni kao prakticiraju da se majka odmori ili votevr, sto je meni bilo blesavo, ja sam jedva cekala da je opet dobijem (a bila sam na hodniku), medutim, primijetila sam da ostale majke uopce ne izrazavaju takve zelje, ja sam 2-3 puta morala sestru pitati da ju donese, ali bez svade...uglavnom, dosla sam na odjel babinjaca dok su ostala djeca vec neko vrijeme bila kod majki, ali nakon sto su ih presvukli, otusirali, sto li vec, u sljedecoj je turi stigla i luna. dakle, proslo je zapravo nekih 6 sati do prvog podoja, ali krivim sebe sto ju odmah nisam probala staviti na cicu...

  42. #42
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    Još jedna stvar zbog koje bih se odlučila za Merkur.... Prijatelji poznaju primalju tamo. Pa možda budem imala sreće pa da "preko veze" ne budem rezana eto znam da je to grozno, osobno se ne volim pozivati na poznanstva ali kad me pitaju gdje mislim roditi pa kažem gdje (zasad) mislim prvo slijedeće pitanje je "Imaš li vezu?" Onda drugi iz vlastitog iskustva krenu pričati da se takvi porodi "s vezom" vrlo često zakompliciraju. Osobno mislim da će mi više pomoći babica nego doktor (općenito, mislim da će "teta na šalteru" više pomoći od "direktora firme") a vodim i muža sa sobom pa ako moj šarm ne upali onda njegov sigurno hoće, tim plavim očima je nemoguće odoljeti

    ahhh snovi pusti snovi, znam
    ali na zalost, doktor je taj koji ce sugerirati cvikanje, barem sam ja takav dojam stekla, dobila sam osjecaj da su primalje same ni ne bi bilo rezanja. uglavnom, doktori su rekli da prvorotkinje po defaultu rezu.

  43. #43
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Ne kužim, rodila si u uspravnom položaju ili si legla ponovno za sam izgon?
    Ponovno legla i u 2-3 truda beba izasla.
    Inace, sestra je bila djecja glavna sestra, nije bila primalja, jer je bas bila guzva s rodiljama
    (nas 6 s klizmom po hodniku, 2 wc-a, 3 boxa. To je bila jagma tko ce dobit box )
    A jedna od odlicnih primalja bila je Teuta, ali sad je kod Podobnika, kao i dr. Zmijanac, tak da
    ja sam mislila da je on povukao dosta dobro osoblje s Merkura, ali kad sam vidjela Stasenko, Duica i Rokia, to me smirilo.

  44. #44
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Fidji i Tenshi, sjecate li se jesu li vam bebe pokupile gore kakvu bakteriju i tesko disale kad ste dosle doma?
    Kad sam rodila 04/2007., morali smo s 2 tjedna kod pedijatrice zbog problema s disanjem, a ona je rekla da svako rodiliste ima svoju neku "faunu".
    Ne znam da li su ucinili sto s tim ili ne.

  45. #45
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    tenshi, očigledno ovisi od ekipe do ekipe, ja pod maženjem ipak očekujem nešto kao u Varaždinu, da si 2 sata s bebom nakon poroda, a ne 5 minuta dok ne izađe posteljica.

    Beba mi je iz rodilišta izašla sa sooromn ali nije imala problema s dišnim putevima.
    No, ja sam dugo imala bolove baš u rodnici. Moja ginekologica je svašta pokušala dok to nije prestalo, pa je pretpostaila da je u pitanju bila neka bolnička infekcija.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Ja ću također vjerojatno ići roditi u Merkur, tamo spadam po mjestu stanovanja pa mi se ne da nešto drugo kemijat. Koliko sam skužila, sve je to više manje isto tj. relativno. A nadam se najboljem )
    Nego, jel zna tko koji gin koji dan radi, jer uskoro ću trebat krenut na preglede u bolnicu, a iz vaših postova čitam da su dobri dr. Stasenko, Roki, Dujic...
    I negdje sam pročitala, sorry ak je glupost, da se možeš s određenim dr. dogovorit da ti bude na porodu?

    Zapravo sam isprepadana svim pričama o svim rodilištima i podsvjesno očekujem neke odvratne uvjete i hladno, bezobrazno osoblje... Svom što zadnjih godina čujem o svemu tome pridonosi tom osjećaju iako vidim da ima puno i pozitivnih iskustava.

  47. #47
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Klarah, kad ti je termin?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    kraj lipnja, a tebi?

  49. #49
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    početak lipnja tako da ću ti provjerit uvjete u Merkuru. Mogu te i najaviti ako hoćeš

  50. #50
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Ponedjeljak - dr. Roki
    Utorak - dr. Stasenko
    Srijeda - dr. Skalak
    Četvrtak - dr. Leder
    Petak - dr. Stasenko, dr. Kulaš, prim. Duić

    Sve ovisi kako je stanje na odjelu; porodi, operacije, dežurstva...
    Tako da je raspored podlozan promjenama.

Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •