Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314
Pokazuje rezultate 651 do 682 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

  1. #651

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Evo i ja se pripremam na treći porod u Merkuru... Prvi porod je krenuo prirodno u 39 tj ali je na kraju završio sa dripom i epiduralno(svaka čast onome tko ju je izmislio), dečko 4200g i 55dugačak rodio se nakon 24h od početka trudova i 9 h od ulaska u boks... svaka čast babici Tonkici i dr.Stasenko
    drugi porod je bio malo traumatičniji jer je krenuo neplanirano tj. na redavnoj kontroli je dogovoreno da dođem tijedan dana prije termina na čuvanje trudnoće zbog upale bubrega i blago povišenog šećera i tako ja dolazim u srijedu 30.4.ujutro u bolnicu odlazim na odjel i rečeno mi je da ako se ništa ne krene dešavati do dana termina da će inducirati porod. Međutim našla su se dva mlada nadobudna doktora(rekla bih i besposlena)dr. Kulaš i još jedan koji su u večernjij viziti rekli da se tu nema kaj čekati i da sam ja u terminu i da će oni krenuti sa indukciom ti većer te da se naspavam i u ponoć se vidimo u ambulanti...bez obzira na moje prigovaranje indukcija je otpočela u ponoć i rećeno mi je da ako ne osijetim neke velike pomake da se vidimo u 6 ujutro i tako je i bilo... bili su prisutni tu neki bolovi ali ništa strašno i u 6 ujutro stavljaju me na ctg vide se trudovi... rade mi klistir i kažu da je porod počeo... u 9h dolazi moj spas. Znači koja je to slučajnost da na praznik rada 1.5. na vrata mog boksa se pojavljuju babica Tonkica i dr. Stasenko...nakon pregleda dr.Stasenko je ljuta ko ris dere se na nočnu smijenu da što su kretali sa porodom ako tako nije dogovoreno.. zašto nisam dobila još jednu dozu gela... zašto započinju nešto što neznaju završiti i td.. Nakon toga smirena i sa osmijehom na licu ulazi u moj bok i objašnjava mi situaciju te mi govori da je najbolje da mi daju drip i epiduralnu da se cim prije riješim "muka" i tako je bilo dobila sam epiduralnu... drip i u 10do15h rodio se moj drugi sin 3500 i 53dug...

  2. #652

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    2

    Početno

    predpostavljam da će i sada biti ponuđena indukcija radi TD i nadam se da ću i sada imati sreće da mi se na porodu pojavi barem jedana od moja dva anđela... dr.Stasenko ili babica Tonkica...

  3. #653

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Naš mali anđelić došao je na svijet 30.11. u bolnici Merkur. Porodila me dr. Erjavec i mogu samo reči jedno veliko hvala,
    doktoric,svakoj sestri, babici, cijelom prekrasnom timu.
    Isto tako sve pohvale sestrama na odjelu za čuvanje trudnoće gdje sam bila smještena dva puta prije poroda.

    Jedino mi je krivo što nisam zapamtila imena, da ih ovdje javno mogu pohvaliti i da se njihova imena vide.
    Dakle, porod je protekao vrlo brzo i uz njihovu pomoć bez ikakvih problema.

    Ni jedan jedini trud nisam sama prošla. Osim mojeg supruga u boxu je stalno bila barem jedna sestra ili babica. Izmjenjivale su se i nije moguće uopće odrediti koja je bila ljubaznija sa mnom. Kad te netko u tiim strašnim bolovima primi za ruku, prodiše s tobom svaki trud zahvalan si do neba i nazad.
    iako je tu tvoj suprug, nekako ti je lakše kad je i stručna osoba s tobom.

    najviše hvala jednoj zgodnoj visokoj mladom sestri duge kose, ona je bila najčešće uz mene, a onda primalja gđa Biserka Matok Glavaš, njeno ime sam jedino zapamtila jer sam kraj njenih vrata ureda često šetala dok sam bila na odjelu, ona je žena anđeo. Sve joj vjerujete i tim sat vemena mi je bila najbolja prijateljica ))

    Sestre na odjelu koje su uz vaše bebe kad se porodite su također vrlo vrlo profesionalne i strpljive. Veliko im hvala.

    Hvala bolnici Merkur!!! Zbilja ste digli ljestvicu visoko visoko visoko.

  4. #654

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Stvarno jesu podigli ljestvicu i tesko da ce ih netko nadmasiti.
    Mogu slobodno reci da sam se nakon ovog poroda osjecala kao kraljica.
    Pocevsi od trudnicke ambulante i dr.Rokija i sestre Jasne, koji su toliko dragi i ljubazni kao i svi u ta.
    Zatim doktori, primalje i sestre u rađaoni. Osjecala sam se sigurno, kao ljudsko bice koje se dozivljava. Primalja koja je prodisavala trudove sa mnom, sve su objasnjavali sto i zasto, pitali da li je to u redu, smjela sam se kretati i nisam bila vezana za krevet i ctg. Odgovarali su na moja pitanja s puno strpljenja, pomagali oko prvog podoja tako da sam ovaj put uspjela dojiti vec u rađaoni.
    Postivala se moja privatnost i nije bilo kao na kolodvoru.
    Da skratim, pohvala Merkuru i predivnom osoblju u ta, rađaoni i odjelu. Toliko ljubaznosti, empatije i brige...prekrasni ste i hvala od srca za sve...
    Posljednje uređivanje od Ayan : 06.01.2017. at 13:13

  5. #655
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ayan

    Jako mi drago sto si imala lijep porod!

  6. #656
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ayan-i meni je iznimno drago čuti da ti je bilo onako kako si željela!

  7. #657

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Hvala drage moje.
    Svim trudnicama koje ne znaju koju bolnicu odabrati preporuka za Merkur.
    Necete pogrijesiti.

  8. #658
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Kakva je trudnička ambulanta? Je li malo bolje opremljena mozda, nadam se da su nesto obnavljali? Naručuju li i čeka li se svejedno dugo? Imate li osjećaj kao da ste "na traci" ili ipak posvete vremena? Ako netko vodi trudnoću i duže od onih zadnjih 4 tjedna, kakvi su s ultrazvucima? Moze li suprug biti prisutan? Koje dr biste preporučili? Ajme, znam, 100 pitanja... Hvala unaprijed, nadam se da ce netko odgovoriti barem na neka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #659
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Jedan dio su renovirali, nisam sigurna ako trudničku ako patologiju trudnoće, ali nešto sigurno je, i bolje je no što je bilo.

    Nema "može" biti suprug prisutan - kažeš, "suprug će sa mnom" ili jednostavno odete oboje. Merkur je u pilot projektu Rodilišta prijatelji majki, ne bi trebali raditi problema oko toga. Ako da, samo kažete "ali mislila sam da ste u postupku za Rodilište prijatelj majki" i nemoj prihvatiti ne kao odgovor.

    Drugo ne znam

  10. #660
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj BillieJean prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je trudnička ambulanta? Je li malo bolje opremljena mozda, nadam se da su nesto obnavljali? Naručuju li i čeka li se svejedno dugo? Imate li osjećaj kao da ste "na traci" ili ipak posvete vremena? Ako netko vodi trudnoću i duže od onih zadnjih 4 tjedna, kakvi su s ultrazvucima? Moze li suprug biti prisutan? Koje dr biste preporučili? Ajme, znam, 100 pitanja... Hvala unaprijed, nadam se da ce netko odgovoriti barem na neka
    Trudnička ambulanta je ok. Ne znam što očekuješ od opreme, ali ima klasičan uzv. Ne naručuje se, a nekad se čeka dugo, nekad kraće. Ovisi kako dođeš. Zadnje tjedne sam gledala doći oko osam ujutro, pa te onda prvo važu i mjere tlak, dok dođe doktor/ica i onda slijedi ostalo. Osjećaj jesam li na traci ovisi od doktora do doktora. Meni dobri doktori su Stasenko, Roki, Zmijanac. Nakon termina rade pregled svaki drugi, treći dan. Rade ono gdje gledaju plodnu vodu, zaboravila kako se to zove. Za supruga kod tih uzv pregleda nisu pitali, iako mislim da može biti ako zamoliš, ne znam sada. Kod rađanja može biti suprug. Mene su pitali oba puta hoće li on biti. Da idem roditi treći put, opet bih u Merkur.

    Za čekanja u trudničkoj si ponesi neko štivo. Gledala sam kako drugi sjede i čekaju dva sata i ubijaju se od dosade. Imaš kantinu gdje si možeš uzeti pecivo, kavu, štogod.

  11. #661
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno jesu podigli ljestvicu i tesko da ce ih netko nadmasiti.
    Mogu slobodno reci da sam se nakon ovog poroda osjecala kao kraljica.
    Pocevsi od trudnicke ambulante i dr.Rokija i sestre Jasne, koji su toliko dragi i ljubazni kao i svi u ta.
    Zatim doktori, primalje i sestre u rađaoni. Osjecala sam se sigurno, kao ljudsko bice koje se dozivljava. Primalja koja je prodisavala trudove sa mnom, sve su objasnjavali sto i zasto, pitali da li je to u redu, smjela sam se kretati i nisam bila vezana za krevet i ctg. Odgovarali su na moja pitanja s puno strpljenja, pomagali oko prvog podoja tako da sam ovaj put uspjela dojiti vec u rađaoni.
    Postivala se moja privatnost i nije bilo kao na kolodvoru.
    Da skratim, pohvala Merkuru i predivnom osoblju u ta, rađaoni i odjelu. Toliko ljubaznosti, empatije i brige...prekrasni ste i hvala od srca za sve...
    Prijateljica mi je nedugo tamo rodila i ima isto samo riječi hvale za osoblje

  12. #662

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    i imati na umu da je to državna bolnica.

  13. #663
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Hvala vam!

  14. #664

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Trudnička ambulanta je ok. Ne znam što očekuješ od opreme, ali ima klasičan uzv. Ne naručuje se, a nekad se čeka dugo, nekad kraće. Ovisi kako dođeš. Zadnje tjedne sam gledala doći oko osam ujutro, pa te onda prvo važu i mjere tlak, dok dođe doktor/ica i onda slijedi ostalo. Osjećaj jesam li na traci ovisi od doktora do doktora. Meni dobri doktori su Stasenko, Roki, Zmijanac. Nakon termina rade pregled svaki drugi, treći dan. Rade ono gdje gledaju plodnu vodu, zaboravila kako se to zove. Za supruga kod tih uzv pregleda nisu pitali, iako mislim da može biti ako zamoliš, ne znam sada. Kod rađanja može biti suprug. Mene su pitali oba puta hoće li on biti. Da idem roditi treći put, opet bih u Merkur.

    Za čekanja u trudničkoj si ponesi neko štivo. Gledala sam kako drugi sjede i čekaju dva sata i ubijaju se od dosade. Imaš kantinu gdje si možeš uzeti pecivo, kavu, štogod.
    Da li znate kojim danom je doktorica Stasenko u trudničkoj ambulanti

  15. #665
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj malakata prvotno napisa Vidi poruku
    Da li znate kojim danom je doktorica Stasenko u trudničkoj ambulanti
    Četvrtkom i petkom, kako kad. Možeš to pitat na šalteru i možda emailom.

  16. #666
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Četvrtkom i petkom, kako kad. Možeš to pitat na šalteru i možda emailom.
    Koliko znam ona nije u običnoj trudničkoj, bar ju ja nisam tamo vidjela.

  17. #667
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Meni je bila jednom, ali ne znam koji dan. Da, to onda nije četvrtak i petak jer te dane radi UZV. Treba pitat na šalteru.

  18. #668

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Drage Merkurovke, znate li koje je dane dr. Zmijanac u trudnickoj ambulanti?

  19. #669

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Jel ima koja da je nedavno rodila u Merkuru pa da napise svoje iskustvo! Ja se dvoumim između Merkura i SD.
    Hvala

  20. #670
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    biska, to ti najbolje pitat na pultu tamo u ambulanti odmah
    JUHU, imaš iznad iz 2016. prosinac i siječnja ove godine.

  21. #671

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav,
    Može li mi netko pojasniti vezano za izbor rodilišta. Mogu li ići gdje želim ili moram prema mjestu stanovanja gdje pripadam? Željela bih roditi u Merkuru,pa me zanima što moram napraviti za to. Hvala

  22. #672

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Tiki, ides gdje zelis.
    Ne znam koja je procedura za trudnoce bez komplikacija ali mozes nazvati Merkur, traziti da te spoje s trudnickom ambulantom i pitati njih.
    Mene je soc ginekologica vec u prvom trimestru zbog visokorizicne trudnoce dala d1 uputnicu za vodenje trudnoce u Merkuru, kojeg sam kao i ti, odabrala kao bolnicu gdje bi voljela roditi.
    Koliko znam, prvi put samo dodjes u trudnicku ambulantu bez prethodnog narucivanja, a za svaki sljedeci pregled te narucuju

  23. #673

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Tiki, ides gdje zelis.
    Ne znam koja je procedura za trudnoce bez komplikacija ali mozes nazvati Merkur, traziti da te spoje s trudnickom ambulantom i pitati njih.
    Mene je soc ginekologica vec u prvom trimestru zbog visokorizicne trudnoce dala d1 uputnicu za vodenje trudnoce u Merkuru, kojeg sam kao i ti, odabrala kao bolnicu gdje bi voljela roditi.
    Koliko znam, prvi put samo dodjes u trudnicku ambulantu bez prethodnog narucivanja, a za svaki sljedeci pregled te narucuju
    Jel znaš možda kad imaju trudničke tečajeve n Merkuru? Ili dali priznaju tečajeve iz doma zdravlja za očeve?

  24. #674

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ocevi mogu prisustvovati porodu i bez tecaja na Merkuru.
    Imas fejs stranicu Kb Merkur primalje i tamo su ti pod fotkama sve informacije tipa sto ponijeti u bolnicu, uvjeti za pratnju na porodu i slicno

  25. #675

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Ocevi mogu prisustvovati porodu i bez tecaja na Merkuru.
    Imas fejs stranicu Kb Merkur primalje i tamo su ti pod fotkama sve informacije tipa sto ponijeti u bolnicu, uvjeti za pratnju na porodu i slicno
    Super thanx
    Posljednje uređivanje od JUHU : 29.08.2017. at 09:34

  26. #676

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Evo info ako nekog zanima vezano za Merkur.
    Biska- bas kako si mi rekla isla sam na FB grupu kb Merkur primalje i našla info da organiziraju radionice za trudnice, i pošaljem mail primalji i onako pozitivno se šokiram kad mi se žena javila u roku od 15tak minuta.
    (Ajd da sam i to doživjela kod nas u Hr) iskreno sam oduševljena, rekla je da uvijek organiziraju radionice za trudnice te sam joj poslala svoje kontakt podatke i termin poroda i zvat ce me na radionicu uskoro.
    Svaka čast Merkur.

  27. #677

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Jel netko nedavno rodio na Merkuru? Bilo kakva info je dobrodosla

  28. #678

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Pozdrav,

    vidim da na zadnji post nije bilo odgovora, ali ću ipak probati... ima nekih friških iskustava iz Merkura?

  29. #679

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Ja rodila u 01.mjesecu, sve pohvale, u rađaoni savrsena babica, koja je samnom bila cijelo vrijeme(nisam imala pratnju), svaki trud prodisala, samnom, gladila, mazila, sve najbolje za njih.
    Posljednje uređivanje od leptirići : 06.09.2019. at 15:23

  30. #680

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Ja rodila u 01.mjesecu, sve pohvale, u rađaoni savrsena babica, koja je samnom bila cijelo vrijeme(nisam imala pratnju), svaki trud prodisala, samnom, gladila, mazila, sve najbolje za njih.
    Da li si išla u Merkur na trudnički tečaj? I ako jesi, kak si zadovoljna? Vidim da još nisu objavljeni za rujan, a na FB-u primalja mi ne odgovaraju na upit kad će biti i da li će biti.

  31. #681

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Da li si išla u Merkur na trudnički tečaj? I ako jesi, kak si zadovoljna? Vidim da još nisu objavljeni za rujan, a na FB-u primalja mi ne odgovaraju na upit kad će biti i da li će biti.
    Ne, nisam isla.

  32. #682

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Ima li kakvih novijih iskustva sa Merkurom? Pogotovo ako se donese plan poroda?

Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •