Evo i ja se pripremam na treći porod u Merkuru... Prvi porod je krenuo prirodno u 39 tj ali je na kraju završio sa dripom i epiduralno(svaka čast onome tko ju je izmislio), dečko 4200g i 55dugačak rodio se nakon 24h od početka trudova i 9 h od ulaska u boks... svaka čast babici Tonkici i dr.Stasenko
drugi porod je bio malo traumatičniji jer je krenuo neplanirano tj. na redavnoj kontroli je dogovoreno da dođem tijedan dana prije termina na čuvanje trudnoće zbog upale bubrega i blago povišenog šećera i tako ja dolazim u srijedu 30.4.ujutro u bolnicu odlazim na odjel i rečeno mi je da ako se ništa ne krene dešavati do dana termina da će inducirati porod. Međutim našla su se dva mlada nadobudna doktora(rekla bih i besposlena)dr. Kulaš i još jedan koji su u večernjij viziti rekli da se tu nema kaj čekati i da sam ja u terminu i da će oni krenuti sa indukciom ti većer te da se naspavam i u ponoć se vidimo u ambulanti...bez obzira na moje prigovaranje indukcija je otpočela u ponoć i rećeno mi je da ako ne osijetim neke velike pomake da se vidimo u 6 ujutro i tako je i bilo... bili su prisutni tu neki bolovi ali ništa strašno i u 6 ujutro stavljaju me na ctg vide se trudovi... rade mi klistir i kažu da je porod počeo... u 9h dolazi moj spas. Znači koja je to slučajnost da na praznik rada 1.5. na vrata mog boksa se pojavljuju babica Tonkica i dr. Stasenko...nakon pregleda dr.Stasenko je ljuta ko ris dere se na nočnu smijenu da što su kretali sa porodom ako tako nije dogovoreno.. zašto nisam dobila još jednu dozu gela... zašto započinju nešto što neznaju završiti i td.. Nakon toga smirena i sa osmijehom na licu ulazi u moj bok i objašnjava mi situaciju te mi govori da je najbolje da mi daju drip i epiduralnu da se cim prije riješim "muka" i tako je bilo dobila sam epiduralnu... drip i u 10do15h rodio se moj drugi sin 3500 i 53dug...