Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: nedostatak vitamina i dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno nedostatak vitamina i dojenje

    pozdrav svima.
    imam jedan problem i nadam se da ću ovdje uspjeti naći rješenje.
    neki dan sam išla na mjerenje razine vitamina u tijelu i dosta mi nedostaje: vitamin D, E, C, kalcij, omega masne kis. i željezo.
    mene sad zanima, pošto još dojim, jel moja A. išta dobije u mlijeku kad je imam toliki deficit? ima li smisla nastaviti dojiti?
    puno hvala

  2. #2
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Naravno da ima smisla- uvijek ima smisla nastaviti dojiti!
    Jedino u slučaju nedostatka vitamina B6, B12 i joda, može doći do njegovog pomanjkanja u mlijeku, no to je u našem podneblju vrlo rijetka pojava i odnosi se najčešće na siromašne zemlje gdje je pothranjenost vrlo česta.
    U slučaju da je kod majke ustanovljen nedostatak folne kiseline, željeza, kalcija, magnezija, cinka, te vitamina koje si spomenula, neće biti negativnog utjecaja na kvalitetu mlijeka.

    Ipak, za tvoje dobro, svakako bih ti preporučila, kao što ti je već vjerojatno i liječnik, uzimanje određenih dodataka, te odgovarajuću prehranu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno

    hvala puno, evo strepim pokraj compa-čekam odgovor.
    drago mi je da ne moram prestati dojiti, ali muči me to što baš pijem prenatal od trudnoće redovito i uzimam complete EFA- kompletne masne kiseline i još uvijek imam manjak!

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    sintetski vitamini nisu od neke pomoći, jer ih tijelo zna ignorirati

    kakva ti je prehrana? prevladavajući dnevni meni?

  5. #5
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Pitanje - vlasta, gdje si mjerila razinu vitamina i općenito gdje sve se to može napraviti?

  6. #6
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    samo nastavi dojenje
    obogati prehranu svježim voćem i povrćem, ovo je idealno vrijeme godine za to, ako ti je doktor dao neke vitamine uzimaj ih.
    naše tijelo funkcionira tako da u vrijeme laktacije prvo se mlijeko puni vitaminima i mineralima, na uštrb majke

    evo jedne zanimljivosti:

    U drugoj godini laktacije (12-23 mjeseca), 448 ml izdojenog mlijeko sadrži:
    -29% potreba energije
    -43% potreba proteina
    -36% potreba kalcija
    -75% potreba vitamina
    -76% potreba za folnom kiselinom
    -94% potreba za vitaminom B12
    -60% potreba vitamina C
    Neke studije pokazuju da je majčino mlijeko važan izvor vitamina A u drugoj i trećoj godini života djeteta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno

    MGrubi, jedem baš kao što Riana kaže, dosta voća, jedino ne jedem puno povrća, mrkvu, krompir, ponekad brokulu i cvjetaču, krastavce, paradajz nikada, kelj i kupus baš jako rijetko.
    puno piletine, ostala mesa manje, dosta jedem ribe- pastrvu jedemo svaku subotu i losos jedem barem jednom mjesečno. ja sam uglavnom zadovoljna svojom prehranom.
    LIMA, ja sam vadila u twinlabu na captol centru, oni ti to imaju svakih malo-malo,ali u nije svaki put u istom twinlabu, slijedeći put će biti početkom sedmog mj. čini mi se u vukovarskoj, košta ti 90 kn.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    samo nastavi dojenje
    obogati prehranu svježim voćem i povrćem, ovo je idealno vrijeme godine za to, ako ti je doktor dao neke vitamine uzimaj ih.
    naše tijelo funkcionira tako da u vrijeme laktacije prvo se mlijeko puni vitaminima i mineralima, na uštrb majke

    evo jedne zanimljivosti:

    U drugoj godini laktacije (12-23 mjeseca), 448 ml izdojenog mlijeko sadrži:
    -29% potreba energije
    -43% potreba proteina
    -36% potreba kalcija
    -75% potreba vitamina
    -76% potreba za folnom kiselinom
    -94% potreba za vitaminom B12
    -60% potreba vitamina C
    Neke studije pokazuju da je majčino mlijeko važan izvor vitamina A u drugoj i trećoj godini života djeteta.


    ali odakle u mom mlijeku kalcij i vitamin C ako ga ja nemam u svome tijelu?
    onda to ne dobiva?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vlasta prvotno napisa
    LIMA, ja sam vadila u twinlabu na captol centru, oni ti to imaju svakih malo-malo,ali u nije svaki put u istom twinlabu, slijedeći put će biti početkom sedmog mj. čini mi se u vukovarskoj, košta ti 90 kn.

    vlasta, ja im ne bih vjerovala nista jer su u sukobu interesa. njima je uvijek u interesu proglasiti hipovitaminoze razne i onda ti ponuditi da pijes njihove vitamine.

  10. #10
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Vlasta, imala sam istu situaciju samo šta je kod nas Twinlabovo mjerenje bilo besplatno.

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...575&highlight=

    Ne sekiraj se, ne kupuj njihove proizvode jer im je to cilj, nastavi piti prenatal jer ti je on dovoljan i ne vjeruj takvim glupostima

  11. #11
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj vlasta prvotno napisa
    LIMA, ja sam vadila u twinlabu na captol centru, oni ti to imaju svakih malo-malo,ali u nije svaki put u istom twinlabu, slijedeći put će biti početkom sedmog mj. čini mi se u vukovarskoj, košta ti 90 kn.

    vlasta, ja im ne bih vjerovala nista jer su u sukobu interesa. njima je uvijek u interesu proglasiti hipovitaminoze razne i onda ti ponuditi da pijes njihove vitamine.
    x

    a kako se ti osječaš? LIMA

  12. #12
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ko grom, ali čisto iz znatiželje jer moj I. još uvijek sisa ko novorođenče, imali smo period od 2-3 obroka ali sada smo opet na uvrh glave 1. Nije baš ni da se nešto kvalitetno hranim, pijem prenatal, ali kažem, htjela sam testirati i sebe i njega jer me zanima, pogotovo što se tiče njega jer nisam sigurna da je djetetu od 19 mjeseci dovoljno samo mm.

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa valjda jede mali još šta?

    moju uhvate periodi (27mj) da bi samo sisala, dođu i prođu
    ona djeluje zdravo pa se ne zamaran

    postoje maleni nejedači, djeca koja iz nekog razloga gladuju par dana i onda nastave normalno
    ako je tvoj takvi, bar posisa vrhunsko mlijeko, bar si sigurna da dobije kalcija, vitamina C, željeza i ostalo, ako već nejede običnu hranu

    ja, osobno, ne bih išla raditi takve nalaze kod onih kojima je cilj da mi prodaju sintetske vitamine, u sukobu interesa su

    traži od doktorice uputnicu za vađenje krvi, da te brine , zamoli ju
    to bi bio neutralni nalaz

  14. #14
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    meni tvoj jelovnik izgleda sasvim ok
    napravi pretrage kod svoje dok, ako te muči pa da budeš sigurna


    a taj twinlab bi trebalo u potrošački kod prijaviti

  15. #15
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa

    a taj twinlab bi trebalo u potrošački kod prijaviti
    Kad se sjetim da sam i ja to prošla, znači već 2 dojilje, doduše uz pomoć foruma nismo prestale dojiti da "ne naškodimo djetetu", a ko zna koliko ih je prolazilo isto??
    Sramota!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno

    i meni je moj jelovnik ok, u biti baš zbog dojenja pazim na prehranu.
    idem sutra vaditi krv kod doktora, pa vam javim kad dobijem rezultate.
    hvala vam puno svima

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno

    ej, evo dobila sam rezultate nekih pretraga i sve je uredu, osim željeza. kalcij mi je dobar! :D znači ipak je onako kako ste vi mislile, twinlab očigledno to testiranje koristi samo da što više svojih preparata proda.
    znači, sisamo i dalje, na sveopću moju i Allegrinu radost :D
    i još sam vam htjela pohvaliti svog dr.Majnarića iz poliklinike Pronatal, prekrasan je doktor koji mi je savjetovao da nastavim dojiti i bio mi velika potpora.

  18. #18
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno


  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    vlasta, mm-ova teta je vaditeljiva krvi. mjerila kolegica sebi željezo, bilo 30-i-nešto jer je bila sezona šparoga. u mjerenju poput tvojeg joj nedostajalo željeza. čudno malo, zar ne?!

    željezo se lako nadoknadi

  20. #20
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Dojim već skoro dvije godine i zbog iscrpljenosti i trombocitopenije koja mi uzrokuje jake menstruacije, kupila sam vitamin B12 kao dodatak prehrani. No na kutiji piše da nije za trudnice i dojilje. Znate li što o tome?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •