Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: vasa top lista slikovnica za 3-godisnjake

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno vasa top lista slikovnica za 3-godisnjake

    spremam si popis "literature" za luku sad kad dolazimo u hr... ne mogu odjednom ni kupiti ni nositi masu toga pa pokusavam odvagnuti...

    za sad mislim da kupujem "carobne svjetiljke" i "pospane price", zaintrigiralo me na topicu o slikovnicama...

    no tamo se cesto pise o naslovima koje se trenutno cita i tesko mi je procijeniti
    a)koje od njih smatrate kvalitetnijima i
    b)koje su dulje bile zanimljive vasim trogodisnjacima..


    luka je tek napunio tri pa mogu reci za poslijednjih pola godine-godinu:

    1. "Price o sumi" - "Divovi", "Vilenjaci" (prije sam samo pricala o slikama sad citam)

    2. serija "Kad sam sretan/tuzan/ljut/strah" (super za osvjescivanje vlastitih emocija i podloga za jednostavan a kvlaitetan razgovor sa djetetom oko vrucih tema)

    3. "Jezurka Jezic" (po meni, remek djelo (djecje) knjizevnosti i super je uglazbljeno)


    kakva je vasa top-lista (bila)?

  2. #2
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Još nije trogodišnjakinja (dvije godine i 7 mjeseci) ali obožava slikovnice Mali majmun u velikoj brizi, Grubzon i Grubzonovo dijete, autori su Julia Donaldson i Alex Scheffer.

    Ježurka je klasik, a volimo i Miffy.

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    neznam dijete koje ne voli Kraljevsku pusu i Juhu od bundeve

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Nećeš pogriješiti sa slikovnicama Golden-Marketinga (da ih ne nabrajam, odi na njihov web, sve su izvrsne).
    Zatim serija o sloniću Elmeru, pa ove što ih je Frida spomenula (Majmunčić, Grubzon i Div), a tu na Forumu su se proslavila i Profilova izdanja (Kraljevska pusa, Zmaj Gordan...).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,128

    Početno

    Osim već spomenutih Golden Marketing-slikovnica, koje su uglavnom sve izvrsne, koju god da odabereš, dobre su i neke slikovnice Školske knjige (Izgubio se jedan zeleni pas, Uljuđeni vuk; Mačak Keks meni se osobno baš i ne sviđa, ali A. ga je volio), a kod Algoritma imaš slikovnice o Zvrčku i Mljacu.
    Pospanim pričama baš i nismo oduševljeni, nekako su čudne :/ a Čarobne svjetiljke imamo na polici, ali još uvijek nisu došle na red...

    Eh da, osim Majmunčića i Grubzona, od istih autora je i slikovnica "Mjesta ima na metli svima", ta je stvarno fenomenalna! Izdavač je Ibis grafika.

    I postoji još jedna serija slikovnica koja se zove "Etno priče", autori su Sanja Lovrenčić i razni ilustratori, namijenjene su djeci od 3 do 8 godina, i jako su dobre. Osobito preporučujem "Zeca, medvjeda, čovjeka i lisicu" (A. se kida od smijeha na nju), "Proždrlicu" (na ovu se pak ja kidam od smijeha ) i "Pijetlićevu družinu".

  6. #6
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    mi smo malo "monotoiji". Marta voli Disnexewve slikovnice- klasične priče...
    Eventuualno "Jakova" i "Petru" i to je to.

  7. #7
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    mi smo malo "monotoiji". Marta voli Disnexewve slikovnice- klasične priče...
    Eventuualno "Jakova" i "Petru" i to je to.
    A baš sam ja mislila pitati jel nitko ne čita te knjige.

    Mi već dugo čitamo samo Disneyeve- Snjeguljicu, Pepeljugu, Damu i skitnicu, Bambija...

    Kupovala sam ona Egmontova izdanja kad su prije 3 godine izlazila na kiosku. Isto naked monotoniju razbijemo pokojom Petrom.
    Ovaj tjedan je na repertoaru neka vilinska priča- to je najveće odstupanje

  8. #8
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Winnie the pooh - 10 slikovnica - "ne pričaj s nepoznatima", "tigar mrzi gubiti", "pooh želi pomoći", itd., stvarno su odlične i čitamo ih svakodnevno;

    zatim tri praščića, crvenkapica, koza i 7 jarića,

    onda razne dječije novine, Miki Maus, Paja Patak, Bob graditelj, itd.
    Nedavno sam kupila i Kolibrić ili tako nekako, imaju dosta pričica ali i zadataka tipa spari (pola voćke i cijelu), ko gdje živi ( npr. pas, ptica i pingvin u jednoj koloni, u drugoj nastambe), raspoznavanje boja, kratkih pitalica, pronađi razlike, pronađi detalje na slici itd.isl.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    - "Oprostite, jeste li vještica?"
    - "Antuntun"
    - sve od I. B. Mažuranić
    - "Miševi i mačke naglavačke"
    - "Hrvatske uspavanke"

  10. #10
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    Winnie the pooh - 10 slikovnica - "ne pričaj s nepoznatima", "tigar mrzi gubiti", "pooh želi pomoći", itd., stvarno su odlične i čitamo ih svakodnevno;

    zatim tri praščića, crvenkapica, koza i 7 jarića,
    i moja voli ove winnieve knjige.
    ali su top svih topova:
    - crvenkapica
    - snjeguljica
    - pepeljuga
    - tri praščića
    - ivica i marica
    - 365 priča o sloniću

    i svaku večer ide isti dijalog: mama, hoćeš mi čitat?
    hoću, šta bi ti večeras?
    snjeguljicu (i onda dva tjedna dobivam isti odgovor), pa onda slijedi crvenkapica, pa prasad i tako u krug.
    ali imam ja nekoliko knjiga na istu temu snjeguljice, a ona hoće samo onu malu što je svojevremeno bilo kupit u TL-a (inače, odlične su).

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Leina top lista:

    1. Pikove priče za igru i zabavu/Pikove priče za laku noć
    2. Pospane priče
    3. Juha od bundeve
    4. Zvrčko i Mljac, razne epizode
    5. Petar Pan Disney verzija

  12. #12
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moji dečki vole sve od Winnie Pooha, Ježevu kućicu, Nećka, Juhu od bundeve i od profila iz biblioteke zvrk Kako što nastaje, Tijelo, Boje, Pet osijeta i Četiri godišnja doba, a često pročitamo i koju basnu.
    Kupila bih i Čarobne svjetiljke, ali me zanima da li je teško štivo za trogodišnjaka? Iako, Filip bi mogao slušati priče po cijele dane, dok je karlu 30-45 min maximum.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    66

    Početno

    brzi gonzales obožava slikovnice
    na mjestu za slikovnice imamo ih puno ;
    petra , ivica i marica, crvenkapica, tri praščića...

    mislim da su vrlo korisne one priče i slikovnice koje nude i učenje boja oblika brojeva i sl.

    no najdraže čitanje je čitanje auto-kluba s tatom prije spavanja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    Maca Papučarica

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    topic je malo zamro, ali MORAM skrenuti pažnju na (meni) jednu od najboljih:

    - Kako je krokodil Marko pronašao svoj dom, Školska knjiga

    Knjiga je preprepredivna, predivno ilustrirana i tako jednostavnog i razumljivog jezika

    U blatnoj i mutnoj vodi jezera skrivenoga među drvećem, travom i šašem živio je krokodil Marko. Bio je zadovoljan i smiren, sve dok jednog dana na granu iznad njegova nosa nije sletjela ptica.
    -Ne znam kako možeš živjeti ovdje! Od toliko lijepih prostora izabrati baš OVO! Grozno! - rekla je i odletjela.
    Krokodil Marko se zbunio, malo razmislio i olučio:
    -Pronaći ću novi dom. Pa ne moram ni ja živjeti na najgoremu mjestu na svijetu.


    sad vidim da mu je redovna cijena 77kn, a on-line na stranicama ŠK 37kn!!!

    za svaku preporuku

    inače, obožavatelji smo već spomenutih izdanja Golden marketinga, Kraljevske puse i knjiga iz serijala o Medi Pooh-u

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    topic je malo zamro, ali MORAM skrenuti pažnju na (meni) jednu od najboljih:

    - Kako je krokodil Marko pronašao svoj dom, Školska knjiga

    Knjiga je preprepredivna, predivno ilustrirana i tako jednostavnog i razumljivog jezika

    U blatnoj i mutnoj vodi jezera skrivenoga među drvećem, travom i šašem živio je krokodil Marko. Bio je zadovoljan i smiren, sve dok jednog dana na granu iznad njegova nosa nije sletjela ptica.
    -Ne znam kako možeš živjeti ovdje! Od toliko lijepih prostora izabrati baš OVO! Grozno! - rekla je i odletjela.
    Krokodil Marko se zbunio, malo razmislio i olučio:
    -Pronaći ću novi dom. Pa ne moram ni ja živjeti na najgoremu mjestu na svijetu.


    sad vidim da mu je redovna cijena 77kn, a on-line na stranicama ŠK 37kn!!!

    za svaku preporuku

    inače, obožavatelji smo već spomenutih izdanja Golden marketinga, Kraljevske puse i knjiga iz serijala o Medi Pooh-u
    Nama je omiljena bila ta predstava u Zapruđu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Lila Prap:Životinjice i Moj tata

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    uf, u naše doba su postojali leteći medvjedići... i spremljeni su u kutiju za neka buduća pokoljenja ... zajedno s patkicom vlatkicom (ne ovom aktualnom )...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    215

    Početno slikovnice

    1.ježeva kućica
    2. maca papčarica
    3. najotmjeniji div u gradu
    4. plesna haljinica žutog maslačka
    5. djed i repa

  20. #20
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    Moja trogodišnjakinja otkida na sve slikovnice o PETRI, pogotovo joj se svidjela ona velika knjiga o Petri u kojoj su upute kako se izrađuje, recimo, princezina haljina od papira i slično.
    Svakako preporučam MJESEČEVA SPLAV, a voli i priče o TIGRIĆU JAKOVU.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    6

    Početno Izgubio se jedan zeleni pas

    Biet Pascal: "Izgubio se jedan zeleni pas", Školska knjiga, 2004. (izvorno: "Lostne dog green", 2000.)

    Ima nekoliko velikih crteža pa je M (5g) uživao tražeći različite boje, uzorke pasa (točkasti, prugasti, ...), raspoloženja (uplašene, začuđene). Meni je priča lijepa, pitka i šašava. Glavni junak, pas Jakov, me malo podsjeća na Gromita.

  22. #22
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    nisu loše slikovnice koje sam kupila u pošti - Ana i zdrava hrana, Ana i lijepo ponašanje, Ana i prijatelji...

  23. #23
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    Napokon smo našli Juhu od bundeve i oduševljeni smo i ja i F. Stvarno me iznenadila, omjer teksta i ilustracija je baš po Filipovom guštu (ne voli kad je puno teksta, nestrpljiv je da okrene stranicu i vidi sljedeću sliku), ilustracije su izvrsne, tekst također. Uglavnom, pročitamo je 15-ak puta na dan.

    F. inače jako voli i onu seriju slikovnica Mladena Kušeca, izdavač Šk. knjiga (Kišobran i suncobran, Priča o prometnim znakovima, Brojevi, Abeceda, Pozdravi su lijepe riječi itd)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    6

    Početno Juha od bundeve

    Cooper H.: "Juha od bundeve", Golden Marketing, 2003. (izvorno: "Pumpkin Soup", 1999.)

    Ha, ha, ha! Odlična knjiga! Hvala svima na ovom forumu koji su je preporučili.


  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Ne znam ukojoj grupi bih postavila ovo pitanje, pa eto, pokusavam ovdje... Zanima me je li netko naletio na neku knjigicu u kojoj se na jednostavan način opisuje Božić i sve oko njega?!

  26. #26
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    potražit ću ove preporučene naslove, mi čitamo Petru, Jakova,
    Kad si sretan/tužan,... joj još nisu zanimljive (2 godine), obožavamo Pika i sve slikovnice sa slikama životinja
    obožava i slikovne rječnike, imamo ih nekoliko i to joj je omiljeno štivo od 6 mjeseci na dalje, sad stalno traži da ju ispitujem gdje je nešto pa ona pokaže u rječniku, ili obrnuto što je ovo pa ona kaže što je to?
    Posljednje uređivanje od tina55 : 28.11.2011. at 12:20

  27. #27
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,619

    Početno

    Medvjedići iz Gorskog kotara, 1. i 2. dio - mama Gora vodi mladunčad Goranku i Gorana od Mrkoplja prema Fužinama, Lokvama, Risnjaku... putem im opisuje gradove, prirodne ljepote, dvorce... Sjajne slikovnice za upoznavanje tog divnog kraja i odlične ideje za izlete - Zeleni vir i Vražji prolaz, izvor i dolina Kupe (nazvana dolina leptira)...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Uspavanke za pospanke, autori Boris Nazansky i Željka Mezić. Divne ilustracije.

  29. #29
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Da li imate personalizirane slikovnice tvornice snova, kako su vasa djecica reagirala na njih?! Cini mi se zgodno kao poklon
    Mi smo veliki ljubitelji slikovnica i citanja, zadnje sto pamtim da je ostavilo najjaci dojam je definitivno Oprostite, jeste li vi vjestica, Pet osjeta, Olivia, Mama za Koka

  30. #30
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Mi imamo, jako mu se svidjela..i u vrtić je nosio pa im je teta čitala..
    Jedino je duuugaaačka pa nikad kraja čitanju prije spavanja

  31. #31
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bas planiram malome napraviti za rodendan njihovu bakinu skrinju prica, pricitala sam ju preko stranice i bas mi se svida
    Njemu znam da isto hoce!

  32. #32
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Mi čitamo svakodnevno pola sata do sat. Top lista je promjenjiva. Najdraže knjige, slučajnim redosljedom:

    Priče o šumim (trenutni hit)
    Mojih prvih 1000 riječi (ta se "čita" već barem 1,5 godinu, samo na drugačijoj razini)
    Velika knjiga priča za laku noć
    Bob graditelj
    Voli i različite knjige koje izdaje Ravensberger al mu prevodimo simultano pa se malo mučimo. Odlične i totalni hit otkad smo prvu kupili s 2 god i 10 mjeseci. Prilično je zahtjevan njemački, a mi nemamo riječi za puno stvari.

    Budući da je tema stara, možda su vaša djeca prerasla te knjige, a ja bih rado kupila od vas ostale Priče o šumi (mi imamo samo zelenu) i Juhu od bundeve.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    U zadnje vrijeme se ne mičemo sa Pika (Pikove priče za igru i zabavu, Piko kod bake i djeda i Pikove priče za laku noć). Veliku većinu znam napamet, jer je iste naslijedio od deset godina starijeg brata, koji ih je takodjer volio u istoj dobi. Stvarno su korištene i zato su mi posebno drage.

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kod moje (4 godine) se favoriti isto stalno mijenjaju, imali smo Petra-fazu dosta dugo, napokon joj je malo dosadila, sad se zakačila na Grubzona (isto ima dosta naslijeđenih i ponekad bih stvarno volila da imaju ugrađen brojač, baš me zanima koliko sam puta neke pročitala)
    ali htjela bih preporučiti jednu koju smo dobili na poklon, i silno mi je slatka: Ljubav spašava živote od Svjetlana Junakovića
    knjiga se fizički sastoji od dva dijela, prepričava odlazak na pecanje iz perspektive tate i malene djevojčice, i baš je milo napisana

  35. #35
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ponekad bih stvarno volila da imaju ugrađen brojač, baš me zanima koliko sam puta neke pročitala
    A najbolje kad se opustim i "pročitam" sinonim, pa me ispravi

  36. #36
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mi imamo neke na engleskom koje ja prevodim dok čitam (to je tek izazov kad si umoran!), pa se desi da nekad dok prevodim upotrijebim drugu riječ ili izraz, pa me ispravljaju, jer oni jako brzo zapamte što su čuli
    jedna od njih je Medvjedić Paddington, ona prva, kad su ga našli na kolodvoru
    oko nekih sam se izraza mislila i lomila. Nakon nekoliko godina, naiđem na tu knjigu u knjižnici, pa sam išla provjerit kako su to prevoditelji riješili, na kraju sam bila baš ponosna na sebe

  37. #37
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo neke na engleskom koje ja prevodim dok čitam (to je tek izazov kad si umoran!), pa se desi da nekad dok prevodim upotrijebim drugu riječ ili izraz, pa me ispravljaju, jer oni jako brzo zapamte što su čuli
    jedna od njih je Medvjedić Paddington, ona prva, kad su ga našli na kolodvoru
    oko nekih sam se izraza mislila i lomila. Nakon nekoliko godina, naiđem na tu knjigu u knjižnici, pa sam išla provjerit kako su to prevoditelji riješili, na kraju sam bila baš ponosna na sebe
    A tek ako ima više čitača/prevoditelja

  38. #38
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    mene jezik i glava boli od ježurke
    a on otkida na "hoću da vidim ježa budalu"
    aaaaaaaa

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meandar ima divna izdanja za djecu,
    nama je jako drag Djedov otok.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    Slazem se za Djedov otok - divna je.
    Mojima starijima su Grubzon, Petra, Jakov... bile aktualne negdje od cetvrte godine.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moj najmanji je grubzonačitao i sa sedam godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.10.2018. at 22:06

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    mene jezik i glava boli od ježurke
    a on otkida na "hoću da vidim ježa budalu"
    aaaaaaaa
    Hehehe, baš si me podsjetila na neka prošla vremena - moji to i danas znaju napamet i koriste neke rečenice iz te slikovnice u svakodnevnom životu. Ova je baš jedna od takvih.

    Moj mlađi je crtao tog ježa, napravili smo si vlastitu slikovnicu, uglavnom bilo nam je zabavno.

    ***
    Ostalo za tu dob (ali ne znam koliko je aktualno): obožavali su Pikove priče za laku noć, Pikove priče za igru i zabavu (Eric Hill) i Miffy.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Puž od Zvonimira šepata izdanje školska knjiga,super i za početno čitanje,usput to mi je bio prodali u osnovnoj
    Ima super slike i duhovite stihove
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.10.2018. at 06:56

  44. #44
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Jučer navečer želi onu knjigu o životinjama da mu čitam.
    Koju knjigu, pa daj mi ispričaj nešto iz te knjige?
    Ona o žirafi, ljenivcu i plamencu! Ona koju mi je tata čitao!
    Pitam tatu, pojma nema, nudim knjigu o životinjama koju smo nedavno dobili...
    Ne ta! U toj nema žirafe!
    Muž mu pokazuje ljenivca u knjizi o životinjama, ali žirafe zbilja nema.
    Veli - potražit ćemo. Pregledavamo kutije sa slikovnicama...
    E, ta!!
    Knjiga se zove Laku noć! i piše između ostalog i kako spavaju životinje. (Moja mala enciklopedija Larousse)

  45. #45
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Uglavnom, dijete bi moglo postati pub kvizaš, dosta voli te neke enciklopedijske slikovnice i pravi je činjenica znalac
    Već mi objašnjava gdje je dan, a gdje noć (nadam se da dok krene u školu, neće u Hrvatskoj Zemlja biti ravna ploča ), tko ima kakav motor (dizel, benzinski, elektro), i prehrambenu piramidu, kako su nekad ljudi uzgajali hranu i sl. Beskonačno mi je zabavan i naporan Čak i priče bira gdje ima neki point tipa uzgoja kukuruza, pravljenja pekmeza (Priče o šumi)... Kad je priča zbog priče - slabo ga to zanima. Zato su mu one od Ravensbergera mrak, upija otvorenih usta.

    Nedavno sam na poslu diskutirala o položaju ispušne mlaznice kod helikoptera i čemu služi koji propeler na helikopteru. Pa sam se vratila kući i ispričala se što sam mu krivo objasnila. Pitanja trogodišnjaka su prerasla moja znanja. Ajme meni!
    Posljednje uređivanje od Jelena : 16.10.2018. at 11:19

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    a znaš li da mali ima besplatni upis u knjižnicu? to važi za zagrebačke klince do 15 godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.10.2018. at 11:48

  47. #47
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a znaš li da mali ima besplatni upis u knjižnicu? to važi za zagrebačke klince do 15 godina
    Stavljaš mi sol na ranu Nije mi do cijene, nego nemam blizu knjižnicu. S malim mi nije ni s biciklima za otići, nego u auto, a nema ni Bibilobusa. Čudan taj moj kvart, svašta nema i svašta ima. Ali spremam se, samo što nisam.

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljaš mi sol na ranu Nije mi do cijene, nego nemam blizu knjižnicu. S malim mi nije ni s biciklima za otići, nego u auto, a nema ni Bibilobusa. Čudan taj moj kvart, svašta nema i svašta ima. Ali spremam se, samo što nisam.
    Pa ako imaš neku knjižnicu blizu posla....

    S druge strane - možeš KGZ-u predložiti da otvore područnu u tvom kvartu. Možda i upali, ako kome bude trebalo (recimo, pred izbore za lokalna vijeća, hehehe...)

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljaš mi sol na ranu Nije mi do cijene, nego nemam blizu knjižnicu. S malim mi nije ni s biciklima za otići, nego u auto, a nema ni Bibilobusa. Čudan taj moj kvart, svašta nema i svašta ima. Ali spremam se, samo što nisam.
    usput s posla doneseš par knjiga pročitate i veatite pa tak opet , ali ako mu se nelkaj sviđa malo često to posudiš, ne treba sve kupiti

  50. #50
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako imaš neku knjižnicu blizu posla....

    S druge strane - možeš KGZ-u predložiti da otvore područnu u tvom kvartu. Možda i upali, ako kome bude trebalo (recimo, pred izbore za lokalna vijeća, hehehe...)
    To će biti kao sa školom na Kajzerici
    Baš nevjerojatno, nemam dječju knjižnicu ni u kvartu gdje radim, tj. imam nekih 500-600 m u suprotnom smjeru, a pješak sam. Ma može se, samo mi nije usput.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •