Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 62 od 62

Tema: vasa top lista slikovnica za 3-godisnjake

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    To će biti kao sa školom na Kajzerici
    Baš nevjerojatno, nemam dječju knjižnicu ni u kvartu gdje radim, tj. imam nekih 500-600 m u suprotnom smjeru, a pješak sam. Ma može se, samo mi nije usput.
    Ma možeš se snaći - ako imaš nekoga od kolega na poslu tko je blizu knjižnice, sve ide...

    Ali za malu djecu je baš poseban doživljaj ići u knjižnicu, pogotovo ako imaju igraonicu (kao što je Medveščak imao, za one ispod 3g, tzv. puzavce). Moji su doslovce od druge godine života upisani, ali knjižnica je u našoj ulici i dok su bili mali, to nam je bilo omiljeno mjesto za izlazak zimi i dok pada kiša. Osim toga, imali su dobar program (lutkarske predstave, glazbene radionice, dramsku, likovne radionice) tako da su moji sinovi baš uživali. Ali bolje da ti ne trljam sol na ranu.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a gdi radiš? imaš Medvešćak , Glavni kolodvor ( to ti je usput a i s klincem možeš u šetnju do tamo)........ma u svakoj knjižnici imaš dječji dio
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.10.2018. at 13:03

  3. #53
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma možeš se snaći - ako imaš nekoga od kolega na poslu tko je blizu knjižnice, sve ide...

    Ali za malu djecu je baš poseban doživljaj ići u knjižnicu, pogotovo ako imaju igraonicu (kao što je Medveščak imao, za one ispod 3g, tzv. puzavce). Moji su doslovce od druge godine života upisani, ali knjižnica je u našoj ulici i dok su bili mali, to nam je bilo omiljeno mjesto za izlazak zimi i dok pada kiša. Osim toga, imali su dobar program (lutkarske predstave, glazbene radionice, dramsku, likovne radionice) tako da su moji sinovi baš uživali. Ali bolje da ti ne trljam sol na ranu.
    Ma da, knjižnice su super. Ja se još rado sjećam tvrdih jastuka za sjednje i prekapanje po kutijama sa slikovnicama iz svojeg djetinjstva.
    Pregledala sam ja dobro okolicu, jer mi je to važno, a stalno je žurba s ostavljanjem i skupljanjem u vrtić. I zapravo nije tako dramatično daleko, samo moram preko velikih cesta ići za obje koje su mi najbliže (1,5 do 2 km), a onda se još moramo i vratiti. 3-4 km mi možemo biciklima, samo da ima skroz biciklistička staza i da nema tih velikih cesta. Čak do ove bliže ima barem 60% dobra biciklistička, al mi je to svejedno stresno. Al evo, sad sam se opet malo podigla da pokušam.

    Al ja malo kupujem, a dosta knjiga je takvih da moramo ispočetka i ispočetka. Kako je on kasno došao, cijela porodica nas daruje stalno, a i jedna forumašica čitalica nam je oplemenila kolekciju nedavno

    Evo ova naprimjer. Ta opisuje u detalje svašta, npr. cijeli probavni sustav, pa kako se uzgajaju koje biljke, kakav je korijen kod krumpira, a kakav kod paradajza i sl. Na puuuno stranica s jako informativnim tekstom. To nije za uspavljivanje. Al s velikim žarom prati, a mi se mučimo s njemačkim za te biljne riječi tipa gomolj i sl. To možemo bar 2, 3 put tjedno čitati i to po 4, 5 stranica, ne može više.

  4. #54
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Dobili smo od jedne forumašice 4 knjige o Findusu i Pettsonu. Sviđaju se i malom i meni. Preporučam. I slike su dobre, i priče.

    U knjižnicu se još nismo učlanili
    Posljednje uređivanje od Jelena : 25.01.2019. at 15:10

  5. #55
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    je, meni su odlične, jako su duhovite i nestereotipne
    favoriti su mi
    Kad je Findus bio mali i izgubio se
    Pettson ima loš dan

    i ona kad se svađaju sa kokošima (pokušavaju saditi nešto u vrtu, pa tisuću komplikacija)

  6. #56
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moja je za Božić dobila Moraš donijeti šešir

    isto urnebesna, iako mi se čini da dijete nije njome oduševljeno kao ja

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    E i Hildin povratak u kokošinjac. Granično za trogodišnjake, možda bolje za 4 godišnjake, osim što je pisano tiskanim slovima pa mogu malo i sami čitat, ako imaju sklonosti.

  8. #58
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Postoji i prije te Putovanje tete Hilde, ali tu nemamo. Može samo povratak i bez odlaska, ne znam kakva je prva

  9. #59
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a je li,nisam znala da se teta HIlda vratila, mi imamo putovanje, i ono neizvjesno završi, ni ne znaš je li živa više
    ali meni je isto super

  10. #60
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ima, samo ne znam zašto mog kao zanima, a uopće me ne sluša dok čitam. Tako da sam mu trenutno stavila veto na tu slikovnicu jer me ne sluša. Ne privuče ga dovoljno priča, dok Findusa za kojeg bih ja rekla da je zahtjevniji, njega sluša pažljivo, i to cijelu. S hrpom pitanja o slikama i tekstu.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 25.01.2019. at 16:00

  11. #61
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    U knjižnicu se još nismo učlanili
    Mi jesmo
    Htjela sam da od dojenacke dobi ima iskaznicu
    Jos je u fazi kad jedino zvace slikovnice pa ih ne posudjujemo, to ja iz sentimentalnih razloga.

  12. #62
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Moj je poseban tip... Ne želi da mu čitam, nego da mu pričam priče. On mi nabroji likove i onda ih ja moram ukomponirati u smislenu priču. Tako 100 puta na dan i već sam iscrpila svu maštu. Rijetko baš čitamo, najčešće ujutro.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •