Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: OBREZIVANJE u Klaićevoj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno OBREZIVANJE u Klaićevoj

    pozdrav svima,
    bili smo na pregledu pišonje - kožice u klaićevoj i doc. rekao morat će mu raditi klasično obrezivanje i tamo će morat prenoćiti--bez mame-- i ako je ok tek idući dan doma.

    kako je u klaićevoj na urološkom odjelu što se tiće boravka mame uz dijete?

    ja pitala doca -doduše kirurga,ne urologa. - rekao ovisi od odjela do odjela,al NIKAKO ne cijeli dan.l
    ostala sam zgranuta . nismo iz zg i ne mogu niti zamisliti da dijete od 2 i pol godine tamo ostane samo cijeli dan i noć i dr. dan i da ga mogu vidjet samo na 2 sata.

    a opet, kad sam zvala urol.odjel neka sestra mi rekla da bi eventualno mogla biti uz dijete od 10 do 18 sati ako od doktora donesem "uputnicu za dnevni boravak"majke uz dijete.

    ZNA LI TKO KAKO JE STVARNA SITUACIJA I KOJI PAPIR JE POTREBAN DA MOGU BITI UZ SVOJE DIJETE ?

    rade li to urolozi ili bilo koji od kirurga?( pitam zato što nas je pregledao kirurg a ne urolog . ) :?

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..mi isto moramo u Klaićevoj na jesen ostati bar 3 dana i istro nam rekli da ja nemogu biti s Karlom....-jeli ipak to nekako moguće' ?Iz Istre smo. :/

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ( mi moramo operirati odnosno odstraniti madež)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    zagreb-savica
    Postovi
    72

    Početno

    Mi smo bili na obrezivanju sa D. devet mjeseci. Zahvat je napravio dr. Bahtijarevic s urologije. Dosli smo ujutro, u 9 je bila operacija, ja sam sve vrijeme bila s djetetom. U 4 sata smo isli doma i jos smo sutradan morali doci na kontrolu. D. je bio samo pola sata bez nas, od ulaska u salu do izlaska, sve vrijeme smo bili s njim. Bolilo ga je samo prva dva puta dok je se popiskio, sutradan je vec puzao.

  5. #5
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Cure: http://www.hzzo-net.hr/obvezno/pravo..._lijecenja.htm Pitajte još postoji li mogućnost 24-satnog smještaja majke uz plaćanje. Eni je početkom mjeseca bila na ortopediji na Šalati i ja sam bila s njom za 270 kn po danu. To uvijek ovisi od odjela do odjela,o volji šefova ali i kapacitetima.

  6. #6
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    mi smo nedavno bili u klaićevoj na pulmologiji i alergologiji. tamo postoje apartmani za majke, naravno ekstra se plaćaju. no ti apartmani su navodno nekom privatnom inicijativom uređeni. koliko sam shvatila, nemaju ih svi odjeli niti su svi u tako dobrom stanju.
    uglavnom, roditelji koji nisu noćili s djecom mogli su boraviti uz njihove bolesničke krevete od jutra do mraka. u nekoj brošurici koju smo dobili piše da su posjeti od 10 do 19. pitanje je samo da li se to vrijeme odnosi na sve odjele.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj mel23 prvotno napisa
    Mi smo bili na obrezivanju sa D. devet mjeseci. Zahvat je napravio dr. Bahtijarevic s urologije. Dosli smo ujutro, u 9 je bila operacija, ja sam sve vrijeme bila s djetetom. U 4 sata smo isli doma i jos smo sutradan morali doci na kontrolu. D. je bio samo pola sata bez nas, od ulaska u salu do izlaska, sve vrijeme smo bili s njim. Bolilo ga je samo prva dva puta dok je se popiskio, sutradan je vec puzao.
    Isto je i kod nas. Obrezivanje ne zahtjeva hospitalizaciju djeteta. Mi smo bili ukupno 4 sata tamo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    mel23, triplemama a kad ste vi to bili?

    nama je kirurg(dr. Renato Ivelj) na pregledu rekao da oni takve slučaje vole zadržati preko noći da se ne bi zakompliciralo-upalilo jer treba održavati higijenu taj dan ,pa kao oni će to bolje...

    a opet čitala sam na forumu, doduše, prije dosta vremena da su kikači išli doma isti dan ,pa sam zbunjena.
    da se u međuvremenu nisu promijenili uvjeti?

    naručeni smo idući petak kod anesteziologa .
    koliko dugo se čeka na operaciju ?

    osjećam se :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    DAJTE ŽENE S ISKUSTVOM , JAVITE SE !

  10. #10
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ukoliko rade obrezivanje u općoj anesteziji onda dijete svakako mora prespavati u bolnici!

    U Bosni to rade u lokalnoj anesteziji i zahvat traje 20 min. pa poslije toga se ide kući.

    Što se tiče boravka nemam pojma.

    Sretno, biće dečko ok jer boli samo dok prvi put piški. Poslije je potrebna samo higijena.

  11. #11
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    mi smo na obrezivanju bili u sarajevu
    opća anestezija i sve skupa razdvojeni 10 min koliko je trajalo samo obreztivanje
    uoće mi nije jasno zašto toliko razdvajanja :? pa tada ih buba i najviše im treba mama..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj kajag prvotno napisa
    DAJTE ŽENE S ISKUSTVOM , JAVITE SE !
    Kajag mi smo to radili kod nas u Bosni u bolnici. Za to kod nas ne ostavljaju djecu u bolnici.
    Ako ne može obavezno traži da ostaneš jer trebaš svom bebaču
    Sve će to biti super

  13. #13
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    e da.. samo da napomenem da smo mi čistili pišu par dana sa kantarionovim uljem.. ništa nasilno čistiti samo natankati malo ulja po piši i staviti pelenu.. za dva tri dana ko nov!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    ma , frka me !

    pročitah negdje da im poslije zahvata- napominjem"klasično obrezivanje-ono kružno , ful okolo piše- " moraju zavezati ruke i noge da ne bi to dirali , pa si ne mogu ni zamisliti kako bi dijete od 2 i po god. to sve preživio potpuno sam , bez mame

    ne mogu vjerovati

    ZAGRPČANKE , ZNATE VI KAJ O TOM ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •