Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: ubodi komaraca-oteklina??

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno ubodi komaraca-oteklina??

    mojoj anji je lijeva potkoljenica tako otekla sa velikim crvenim zadebljanjem od uboda komaraca da izgleda grozno. nije to ni bilo tako strašno doki nije raščešala.....

    sad kaže da ju i boli i još uvijek ju svrbi..evo danas već drugi dan.
    sad se već brinem.

    stavljam joj obloge od hladne vode..šta da radim?

    nikad nije imala takvu reakciju na ubod komarca, doduše, nisu ju ni toliko izgrizli kao prekjuče...

  2. #2
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    možda nije ubod komarca?
    probaj s fenistil gelom. to je antihistaminik, trebao bi pomoći.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    to i moja ima... grozno, prošle godine su je par uboli i izgledala je ko zombi, doktorica je nije prepoznala, pitala me ako je negdje pala jer joj je bilo sumnjivo da je od komarci
    smijem se, a žalosno

    i sad ima oteklinu na nogi od komarca, ogromnu 5 cm...

    i baš sam nedavno pričala s jednom mamom kojem je toliko rukla naotekla od komarca da je doktor mislio da je slomljena....

    to je kao alergija na komarce, fenistil kapima se ublažava, mada ja to ne dajem, baš ako je kritično...

    to može biti i opasno jer može dovesti do gušenja...

    a ose i pčele NARAVNO izbjegavajte u čim većem luku!

    navodno da postoje neke narukvice protiv komaraca :/ nisam isprobala...

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    mi smo M. prije 15 dana odveli kod doktora jer su je u parku izboli komarci i imala je otekline kakve ti opisuješ na jedno 7-8 mjesta po nogama, sva je bila natečena.

    Dobila je fenistil gel i neki sirup za alergije (Rinolan), kojeg joj nisam u početku davala piti, jer sam mislila da bi se povuklo samo s fenistilom. Međutim, kako ni nakon fenistila nisu splašnjavali otoci, a nju je svrbilo sve gore i gore, dala sam joj sirup i nakon toga se smirilo.

  5. #5
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    e fala vam puno. vidiću kako će biti sutra pa možda odem po taj sirup u hitnu. mažem ju fenistil gelom ali nema baš neke vajde...sad sam joj dok spava omotala nogu ladnom gazom, nadam se da će splasnuti :/

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    inace, protiv komaraca pomijesaj djecji losion, ili neku kremu sa 2 kapi etericnog ulja cajevca. kod nas djeluje odlicno. mali je isto (bio?) alergican na ubod komarca, izjeli ga ko svinjce na moru prosle godine, morali smo kod doktora na injekcije. otkad ga mazem s mjesavinom--niti jedan ubod, a vidim da komaraca ima ko u prici.

  7. #7
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    e fala vam puno. vidiću kako će biti sutra pa možda odem po taj sirup u hitnu. mažem ju fenistil gelom ali nema baš neke vajde...sad sam joj dok spava omotala nogu ladnom gazom, nadam se da će splasnuti :/
    mene nije toliko brinulo što e toliko oteklo, jer sam mislila da je najvjerojatnije od češanja. Uboli su je i na par mjesta po licu, tu se nije češala i otoka nije bilo.
    Mene je bilo strah češanja, da se ne raskrvari, iako je velika da shvati da se mora suzdržati, stvarno se mučila, još sam joj obukla duge hlače, ona se doslovno trljala o sve i svašta i baš se patila.

  8. #8
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj nataša prvotno napisa
    e fala vam puno. vidiću kako će biti sutra pa možda odem po taj sirup u hitnu. mažem ju fenistil gelom ali nema baš neke vajde...sad sam joj dok spava omotala nogu ladnom gazom, nadam se da će splasnuti :/
    mene nije toliko brinulo što e toliko oteklo, jer sam mislila da je najvjerojatnije od češanja. Uboli su je i na par mjesta po licu, tu se nije češala i otoka nije bilo.
    Mene je bilo strah češanja, da se ne raskrvari, iako je velika da shvati da se mora suzdržati, stvarno se mučila, još sam joj obukla duge hlače, ona se doslovno trljala o sve i svašta i baš se patila.
    i noju anju su ugrizli na više mjesta ali se nije češala, i nije oteklo, misliš da se mogu opustiti, jer je ipak to zato nateklo, da je tako alergična, oteklo bi sve, zar ne??

    uh, super ako je tako...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Moja mama koja je na sve alergična samo mjesto uboda odmah maže sodom bikarbonom. Tako je izbjegla alergijsku reakciju od uboda pčele.
    Inače nama je u kućnoj apoteci uvijek soda, kamagel i ulje čajevca.

  10. #10
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    i noju anju su ugrizli na više mjesta ali se nije češala, i nije oteklo, misliš da se mogu opustiti, jer je ipak to zato nateklo, da je tako alergična, oteklo bi sve, zar ne??

    uh, super ako je tako...
    nadam se da je tako. mm je ipak više ziheraš od mene pa ju je smjesta odveo dr.

  11. #11
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Moj isto ima takvu reakciju pa nas pedica htjela slati na slikanje ruke jer je mislila da se slomio.
    Dobije injekciju u ambulanti, ja mu dajem claritin sirup, fenistil mu je ništa, kamagel još blaži.
    Zadnji put nas je spasio gel iz svježe otkinutog lista aloe.
    Pola sata nakon što sam namazala napetost otoka popustila. :shock:

  12. #12
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj nataša prvotno napisa
    e fala vam puno. vidiću kako će biti sutra pa možda odem po taj sirup u hitnu. mažem ju fenistil gelom ali nema baš neke vajde...sad sam joj dok spava omotala nogu ladnom gazom, nadam se da će splasnuti :/
    mene nije toliko brinulo što e toliko oteklo, jer sam mislila da je najvjerojatnije od češanja. Uboli su je i na par mjesta po licu, tu se nije češala i otoka nije bilo.
    Mene je bilo strah češanja, da se ne raskrvari, iako je velika da shvati da se mora suzdržati, stvarno se mučila, još sam joj obukla duge hlače, ona se doslovno trljala o sve i svašta i baš se patila.
    i noju anju su ugrizli na više mjesta ali se nije češala, i nije oteklo, misliš da se mogu opustiti, jer je ipak to zato nateklo, da je tako alergična, oteklo bi sve, zar ne??

    uh, super ako je tako...
    mislim da je zbog toga što se češala - meni je znalo biti preko pola ruke ako bi se češala. A ti ako si u frci posjeti pedijata. Što se tiče alergije to ti ne znam kako izgleda, a nisam niti čula da je netko alergičan na ubod komarca. Iako danas je sve moguće, ima sve više i više alergija i to na stvari za koje se do jučer nije znalo da su alergene.

  13. #13
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    H je prosle godine na moru komarac upiknuo ispod oka, sve je nateklo, oko joj se skoro skroz zatvorilo. Isli smo doktoru, dala nam je Rinolan, mazati nismo smjeli da si ne bi unijela u oko. Stavljali smo hladne obloge od vode. Sirup nije htjela piti, pa nismo inzistirali. Proslo je za 2,3 dana.

    Sada joj ubode mazem Kamagelom i stvarno pomogne. Inace, po noci imamo Raid tbl u aparaticu i otvoren prozor. Nista drugo ne pomaze, nju komarci strasno napadaju.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    šta sve radite s uljem čajevca?
    ja ga imam doma, ali nisam znala da pomaže i u te svrhe, super

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    inace, protiv komaraca pomijesaj djecji losion, ili neku kremu sa 2 kapi etericnog ulja cajevca. kod nas djeluje odlicno. otkad ga mazem s mjesavinom--niti jedan ubod, a vidim da komaraca ima ko u prici.
    Evo Adrijana66 ovako i ja kao mikka

  16. #16
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ne radi pretraznik, a ovo je najfriskija tema vezana uz komarce -

    mene ne zanimaju otekline (iako se dobre informacije ovdje mogu nac) - nego sto koristiti za zastitu od komaraca???

    Nakon desetodnevnog boravka na moru izludili su nas komarci, a ceka nas jos odlazaka na more, i ne idem vise bez zastite - tabletica za struju (samo kojih??? - dosad nismo nikakve koristili), sprejeva za tijelo (prema reklamama mi se Autan cini OK) - sta god, samo da ne cujem taj grozan zvuk oko usiju dok spavam i da se mali i ja ne budimo ko da smo noc proveli na bojnom polju

    Help!

  17. #17
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ima tema na A sto kaze priroda, http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=63340

  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Thanks suzy

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nama nikad nije pomoglo nista od "prirodnih" stvari koje sam po tim raznim receptima probala pripremiti, jedino Raid tbl u struji + otvoren prozor.

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nama nikad nije pomoglo nista od "prirodnih" stvari koje sam po tim raznim receptima probala pripremiti, jedino Raid tbl u struji + otvoren prozor.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Nama je vec dvije godine spas sprej od Chicca (protiv komaraca) koji je pogodan i za kozu skroz malih beba, ima miris po limunu i stvarno djeluje.


    Nakon uboda nam jako pomaze Pruriced gel od Uriagea, on ne smanjuje alergiju na ubod, vec zaustavlja svrbez, sto je nama glavni problem, znat ce cure cija su djeca imala vodene kozice koliko vrijedi Pruriced

  22. #22
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    evo i nas, ispikani tako da izgledamo kao buba mara. Velite da sprej iz Chicca protiv komaraca pali - koji?

  23. #23
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    I gdje se kupi taj Chicco spray?
    Jel ga ima samo u Chicco ducanima?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Prvi put sam ga kupila u Chiccu, zapravo narucila ga po preporuci pedijatricce, a prosle godine u DM-u i odmah kupila 3 komada nemam pojma ima li ga ove godine tamo.

    Sprej protiv komaraca "zanza no" Chicco, pise da je pogodan od 0+ mjeseci, mi smo za njega saznali kad je B. imala 1,5 godinu i nisam joj spricala direktno na kozu nego na robu, oko kolica i nije bilo niti jednog komarca. Prosle godine sam je spricala i po kozi, to pisem zato jer je miris intenzivan, na limun, pa sam uvijek imala osjecaj da ce izazvati neku reakciju, ali nije.

  25. #25

  26. #26
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    I gdje se kupi taj Chicco spray?
    Jel ga ima samo u Chicco ducanima?
    vidjela sam ga u dm-u

    floceta gel nam omaze kod otoka nakon uboda

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Meni taj sprej takooo smrdi, imamo ga al ga rijetko koristim bas zbog tog jakog mirisa

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Već sam jednom to napisala, mi ga koristili i komarci su nas prilično izgrizli tako da sam u potrazi za novim sredstvom.

  29. #29
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Hansaplast ima flastere koji se stave na ubod i djeluju umirujuće.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Krema Synopen djeluje tako da smanjuje otok i svrbež, ali se moja Emi svejedno svrbi. Sumnjam da prek noći znoj ispire sloj kreme i tako njeno djelovanje.

    Kakav je taj Pruriced gel od Uriagea. Djeluje zaista protiv svrbeža? Kolko često se mora mazati? Gdje kupiti? Kolko košta? Mnogo pitanja .....

    Mi smo mazali Dr.Bezzom, ali je kremici očito istekao rok, jer su Emiliju komarci jako napali. Naravno da se datum roka ne vidi jer ga je "obrisala" kremica kad smo je nanosili.

    Sad imamo Dipterol stick, ali nisam baš zadovoljna.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Mi koristimo Chicco sprej i gel, u kombinaciji s Raid tabletom (ne držimo ju preko noći). Floceta gel za ublažavanje uboda.
    Komaraca ima nenormalno, i mali je sav u ubodima. Nedavno je zbog uboda imao gadnu oteklinu na oku na koju smo stavljali neku kremu za oči i Rinolan. Prošlo ga je za par dana.

  32. #32
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    mi kupili nekakve svijeće u Konzumu koje ih rastjeruju (mislim komarce) i nemamo novih uboda (niti ja niti ona). Ali ovi ubodi do sada su postali prava koma - sva se isčešala, pa je sada crvenilo preko pola nogice (na nekoliko mjesta). Jučer kupila Kamagel - čekam da vidim da li će pomoći. Ima li tko kakvih drugih prijedloga?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    jel imao netko temperaturu nakon uboda komarca? moju dvogodisnjakinju su ispikali ima jaku kožnu reakciju, a ima i temperaturu bez ikakvih simptoma. može li to biti povezano?

  34. #34
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    kad je moj buraz bio klinac imao je alergijske reakcije na ubode komaraca. na kraju je dobivao inekcije... :/

    isto bi mu nateklo,ogromne kvrge,pojačavale se češanjem naravno, peklo ga je i na kraju bi preraslo u bol od te otekline...

    Luku "štitim" Chiccovim aparatićem (oni malim kao beeper s ultravalovima nekim) i prezadovoljna sam...a obzirom ponekad odbija nosit to zakačeno za robu poprskam ga antikomarci sprejem,ali po odjeći da baš ne apsorbira koža, a robu lako opereš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •