Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: rodilište u Sinju

  1. #1
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno rodilište u Sinju

    da li je netko od forumašica bio tamo, rađao tamo i slično...?
    ili možda znate nekoga tko je rodio u Sinju?

    Čula sam da je to "baby and mother friendly" rodilište, pridržavaju se UNICEF-ovih 10 koraka do uspješnog dojenja, imaju rooming in, stolicu za porod da se može rađati i u čučečem položaju.....
    ...ali još nisam srela nikog tko je tamo rodio da mi da informacije iz prve ruke.
    Ako netko nešto zna više o tome neka napiše ovdje.

    Hvala.

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imam frendove iz sinja, i nedavno im je čak nekoliko prijateljica sinjanki rodilo, pa ću ih pitati

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Čula sam to isto, ali kažu da je najveća zamjerka to što nemaju neonatologiju, pa ako ne daj Bože bude kakvih problema s bebicom.. :?
    Nadam se da će ti se javiti koja mama iz Sinja

  4. #4
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    a čuj, mislim da nemaju ni dvoranu za operacije u slučaju carskog reza, ali rečeno mi je da je osoblje dosta sposobno i da na vrijeme uoče ukoliko nastanu bilo kakvi problemi tijekom poroda i da se brzom cestom do Splita zbilja brzo stigne

    mislim ići u Sinj ukoliko do kraja trudnoće sve bude regularno, naravno, ukoliko bude naznaka bilo kakvim komplikacijama opredijelit ću se opet za Split

    osim što je sinjsko rodilište prijatelj djece, jako mi je bitan i položaj pri izgonu bebe zbog mojih zdravstvenih smetnji, a u Splitu će ionako krajem rujna biti velika navala i baby-boom pa čisto sumnjam da će sve koje budu htjele moći imati partnera pri porodu kraj sebe, a jedino tako se može doći do novih kreveta koji ne zahtijevaju ležeći položaj pri izgonu. eh, jesam zakomplicirala

  5. #5
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ne slušaj sve negativno o Splitskom rodilištu....
    ja sam bilas dva puta i ta dsva puta se rzlikuju ko nebo i zemlja....
    ja sam rađala u poluležećem, gotovo sjedećem položaju, puno su mi pomogle babice i doktori...
    da sam na tvom mjestu ja bih ipak prije u Split nego u Sinj
    u sinju jesu prijateljski raspoloženi za bebe u sobi s mamom....ali vjeruj....prekrasno je ono vrijeme blaženstva kad gledaš svoju bebicu kako mirno spava u svom krevetiću a toi su svom
    ja na žalost nisam imala svoje dijete pored sebe ali sam bila u sobi s dvije mame koje su bebe dobile svaki put kad su tražile, beba je gotovo cijeli dan bila s mamom....ako će je hraniti prvo te pitaju...
    ja o splitskom mogu reči sve naj naj naj... sad poslije drugog poroda....

  6. #6
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ne slušaj sve negativno o Splitskom rodilištu....
    ja sam bila dva puta i ta dva puta se rzlikuju ko nebo i zemlja....
    ja sam rađala u poluležećem, gotovo sjedećem položaju, puno su mi pomogle babice i doktori...
    da sam na tvom mjestu ja bih ipak prije u Split nego u Sinj
    u sinju jesu prijateljski raspoloženi za bebe u sobi s mamom....ali vjeruj....prekrasno je ono vrijeme blaženstva kad gledaš svoju bebicu kako mirno spava u svom krevetiću a ti su svom
    ja na žalost nisam imala svoje dijete pored sebe ali sam bila u sobi s dvije mame koje su bebe dobile svaki put kad su tražile, beba je gotovo cijeli dan bila s mamom....ako će je hraniti prvo te pitaju...
    ja o splitskom mogu reči sve naj naj naj... sad poslije drugog poroda....

  7. #7
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    o Splitu i ne slušam ništa negativno, dovoljno mi je moje vlastito iskustvo od tamo...
    sad se zanimam za Sinj jer inače već 12 godina patim s bolovima u kralježnici zbog protruzije diska. bolovi su nekad jači, nekad slabiji, ali skoro da ne prođe ni dan da ne osjetim bol, pogotovo sad u trudnoći kad imam malo više kila nego inače.
    u prvoj trudnoći su mi dosta pomogle vježbe za trudnice, na koje i sad idem i mogu reći da sam se skoro pa odlično osjećala do poroda, a prije vježbanja je bio i period kad sam bila nepokretna zbog neopisivih bolova. iskreno rečeno bilo mi je gore nego porod, jer i trudovi i izgon kad se zbroji ne traju tjednima kao ta bol.
    sam porod me je doslovce satrao po pitanju kralježnice, i osim bolova od epiziotomije nakon poroda puno više su me mučili bolovi u kralježnici koji su potrajali u većem intezitetu nešto više od godinu dana.
    na porodu nisam mogla dignuti noge u one kaišiće pa su vikali na mene zbog toga, a položaj na leđima mi je bio ravan samoubojstvu.
    nisam mogla podignuti zdjelicu poslije poroda da bi mi specijalizant gurnuo onu zelenu krpu prije šivanja.
    nisam se sama mogla prebaciti na krevet u sobi.
    niti jednom nisam imala posjete dok sam bila na odjelu jer nije bilo šanse da prepješačim toliki put od sobe do čekaonice.
    dva dana nakon dolaska kući više nisam mogla stajati od bolova ni samostalno presvlačiti bebu nego sam to mogla izvoditi jedino u poluležećem položaju na krevetu.

    sad kad rodim drugo dijete neću prvih mjesec dana imati 24-satnu pomoć kao s prvim djetetom i htjela bih koliko toliko sebi ublažiti tegobe koje me čekaju, a porod u ležećem položaju više ne dolazi u obzir! i ovako mi je savjetovano da nikad ne bih trebala biti trudna ni rađati, ali takve izjave pojedinih specijalista uopće ne želim komentirati.
    Ja imam problema s kralježnicom koje ne mogu ukloniti ni promijeniti, ali zato pokušavam stvari oko sebe prilagoditi što više mom stanju.

  8. #8
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Bratova žena je tamo rodila prije godinu i pol, i sve je bilo super, osim činjenice da se nemaš gdje otuširati (samo parcijalno pranje). Meni je to nezamislivo, s druge strane, moguće da je nešto trenutno bilo u kvaru pa da sad to funkcionira (nemam pojma). Inače, Sinj-Split je sada 20 minuta autom.

  9. #9
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    tuš kabine su odlične moram priznat bolje nego kod mene doma, kad sam ja bila (prije 7mj)sve je bilo novo i s guštom sam se tuširala, prije toga sam bila 10 dana na odjelu na održavanju i isto sam se s guštom tuširala svaku večer...
    ja isto ima protulziju diskusa L5 i S1 tako da znam o čemu govori i znam koji pakao si prošla s porodom u ležećem položaju jer sam ja to sve isto prošla na prvom porodu...

    ovaj drugi porod je bio porod iz snova, porod o kojem mogu reči sve samo najljepše i o osoblju i o pomoći i prehrani....svi su bili prekrasni-.
    NEMAM VEZU NIKAKVU I NISAM JE IMALA NITI PRVI NITI DRUGI PUT

  10. #10
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Zna li netko kakva je situacija trenutno u Sinjskom rodilištu? Hoće li ga zatvoriti?
    Gdje mogu pročitati više o tom rodilištu i uvjetima rađanja tamo?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    neobična, poznajem nekoliko žena koje su rodile u Sinju i sve su bile jako zadovoljne.Čula sam da su primalje i liječnici vrlo stručni (i manje al u tim trenucima bitno-vrlo prijazni i ljubazni)Obzirom da rodilište nije osposobljeno za kompliciranije zahvate tehnički oni te automatski upute u Split ako je bilo koji parametar ili signal koji odudara od uobičajenog.Bila sam tamo u poisjeti tri puta rodiljama,zaista je čisto i uredno i ono što one kažu o njihovom tretmanu i medicinskom i ljudskom je zaista vrlo pozitivno.

  12. #12
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    maria elena 1984 hvala ti na brzom odgovoru.
    Imam toliko pitanja...morat ću se baciti na istraživanje.
    Ako sa partnerom prođem tečaj u splitskoj bolnici može li on biti prisutan na porodu u Sinju? Da li tamo postoji rooming in? Mogu li rađati u neležečem položaju? Da li je moguće izbjeći epiziotomiju i drip?
    Moram li otići tamo na pregled prije poroda, javiti se ili zapisati ili tako nešto...ili se mogu samo pojaviti u trudovima?

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u sinju su velike šanse za prirodan porod i imaju 24satni rooming in.
    da živim negdje dolje, sinj bi definitivno bio moj izbor, kao što je varaždin za nas tu gore

  14. #14
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    A da odem sa MM tamo i sve ih pitam na licu mjesta? Kako ću inače doznati sve šta me zanima?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    neobična,savjetujem ti da odeš sa suprugom tamo i raspitaš sve na licu mjesta.mislim da je moguće roditi i u drugom položaju(imaju stolicu-imali su prije barem),prirodan porod tamo oduvjek zagovaraju i naravno bez dripa koliko god je moguće.moja rođakinja je nedavno tamo rodila i bila prezadovoljna,ako želiš mogu je nazvat i pitat za podrobnije informacije.da li očevi mogu biti prisutni?mislim da nije pravilo,ali ako su jako zainteresirani i prođu tečaj,mislim da bi išlo bez problema. :D
    sve će biti u redu,samo hrabro!!!!!

  16. #16
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa
    maria elena 1984 hvala ti na brzom odgovoru.
    Imam toliko pitanja...morat ću se baciti na istraživanje.
    Ako sa partnerom prođem tečaj u splitskoj bolnici može li on biti prisutan na porodu u Sinju? Da li tamo postoji rooming in? Mogu li rađati u neležečem položaju? Da li je moguće izbjeći epiziotomiju i drip?
    Moram li otići tamo na pregled prije poroda, javiti se ili zapisati ili tako nešto...ili se mogu samo pojaviti u trudovima?
    mislim da otac može biti na porodu bez ikakvog tečaja

    rodilište se neće zatvarati, to je sigurno (pa gdje bi se mali alkari rađali? )

    rooming in ima, pažnje i strpljenja osoblja ima kolko hoćeš

    a i robica za bebe je puno ljepša nego u splitskom rodilištu

    najbolje da odeš tamo malo u izvidnicu

  17. #17
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nije potreban tečaj, ali je potrebno da osoblje upozna oca (odnosno pratnju) prije poroda - ili je tako barem bilo prije 5 godina.
    Ostalo kako su cure rekle. Svakako otiđi, pogledaj, porazgovaraj...

  18. #18
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Zagovaraju i prakticiraju što prirodniji porod i poštuju želje same trudnice kakav porod želi. Dakle, može se doći s planom poroda.
    Ukoliko se trudnoća ne vodi u Sinjskom rodilištu, mjesec dana prije poroda doći sa svom trudničkom dokumentacijom na pregled kod jednog od tri ginekologa u jutarnjim satima.
    Osim pregleda upoznat će te s osobljem i samim rodilištem, te će ti reći što sve trebaš sa sobom donijeti kad dođeš na porod.

    Prakticiraju rooming in, ne kupaju odmah bebu, ne presijecaju pupčanu prije nego što prestane pulsirati, dijete ti odmah stave na prsi na podoj.

    Ukoliko želiš da partner sudjeluje na porodu, treba dovesti i njega na upoznavanje, ali nije neopodno da prođe tečaj. Međutim, poučeni dosadašnjim iskustvom, tatice najčešće ulaze tek u rađaonu iako je moguće dogovoriti da bude prisutan od samog početka ako je dobro "pripremljen".

    Inače, rodilište organizira tečaj za trudnice u svojim prostorijama koji je besplatan.

    Rodilište je jako čisto i uredno, osoblje ljubazno i na raspolaganju.

    Jedini je nedostatak rodilišta taj što nema operacijske sale pa te u slučaju hitnog zahvata žurno prebacuju u Split. Ali u Splitu si za 20 do 30 minuta.

  19. #19
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Hvala svima na odgovorima!! Puno ste mi pomogli.
    Kupusic

  20. #20
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    rodilište se neće zatvarati, to je sigurno (pa gdje bi se mali alkari rađali?
    na zalost mislim da ce milinovic ubiti i alkarsku bajku kao sto je ubio nadu nama sa pdf-a o medicinski potpomognutoj oplodnji da cemo biti mame.,,

    a da bi bio alkar, ne trebas se nuzno roditi u sinju, vec ti mama mora imati prebivaliste u sinju a sa oceve strane trebas biti barem 4. generacija iz sinjske krajine.

    npr. mene je majka zbog kompliciranog poroda (klijesta) morala poci roditi u split, a mog brata je rodila u sinju. ali da sam musko, mogla sam i ja biti alkar da sam 'tila...

  21. #21
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    NBeće valjda ubit sinjsku bajku baš prije mog termina.

  22. #22
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Htjedoh reći neće valjda

  23. #23
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nada uvik umire zadnja

  24. #24
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    meni moji pouzdani izvori kažu da sinjsko rodilište sigurno nije u opasnosti, novinari su ga automatski "ugasili" u svojim napaljenim pričama jer je prilično malo.
    budite bez brige

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    ma neće nitko uništit sinjsku bajku
    rođakinja mi je rekla da je prezadovoljna bila,njezin sinčić je čitavo vrijeme bio s njom,imala je potpuno prirodan porod uz nju su bile primalja i liječnica čitavo vrijeme i kaže da će iduće ponovno tamo rađati :D

  26. #26
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Ajme ne mogu vam objasniti kako sam sretna šta sam se odlučila za Sinj.
    Samo još da sve bude u redu do kraja trudnoće.

  27. #27
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Neobična,kada ti je termin?
    Jesi li bila u sinjskom rodilištu na dogovooru?

  28. #28
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Termin mi je 01.01.2010.
    Nisam još bila na dogovoru, dovoljno je oko mjesec dana prije termina otići na pregled kod jednog od tri ginekologa tamo, tamo se onda sve dogovori, razgleda, dobije uputstva šta sve treba donijeti...

  29. #29
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ugalvnom ti si prije mene po terminu,ako se odlučiš za sinj,čekam iskustvo.
    ja sam htjela i prvi put tamo ić,ali eto nije bilo razumijevanja moje okoline

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    neobična,mislim da ćeš biti zadovoljna odabirom
    jel imaš već ime za bebicu?

  31. #31
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Pa ni moja okolina nije baš oduševljena, u stvari mami se niti ne usudim reći.
    MM se slaže, ali ga je strah šta je Sinj daleko, pola sata od mjesta u kojem živimo. Pa to uopće nije daleko? :?
    Imamo ime za bebicu, nije još 100% sigurno, ali velike su šanse da će se momčić zvati Vanja.

  32. #32
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Nije sinj toliko daleko,a još ako te po noći trudovi uhvate,nema prometa,stigne se.
    Prvi put sam relativno brzo rodila,sada me strah ako se uputimo u sinj,da bi mogla negdi na pola put rodit hehe...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    neobična,pola sata načelno govoreći stvarno nije daleko vanja je neobično ali vrlo lijepo ime
    tko zna možda mali vanja iznenadi pa bude mala vanja
    a kako ste za opremu?sve se kupilo i čeka ili nema žurbe?
    btw-ako ti treba bilo kakva pomoć ili konkretnina informacija o nekom liječniku ili bilo što možeš mi se javit na pp

  34. #34
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa
    MM se slaže, ali ga je strah šta je Sinj daleko, pola sata od mjesta u kojem živimo. Pa to uopće nije daleko? :?
    To uopće nije daleko jer da živimo u nekom velegradu, pola sata bi bilo piece of cake

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    kupusić,slažem se!!

  36. #36
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    maria elena 1984 drago mi je da ti se sviđa ime. Ne vjerujem da će Vanja na kraju ispasti curica, pišo i jajca su viđena i potvrđena već jedno pet puta...
    Hvala ti na ponudi za pomoć , ako bude šta trebalo javit ću ti se na pp.
    Šta se tiće opreme skoro je već sve tu, fale još neke sitnice, stvari iz apoteke, grudnjaci za dojenje, neke plahtice...sve glavno je već tu! Ja sam ti od onih šta su počele odmah kupovati stvari čim sam saznale da su trudne, a forume i raznorazne članke sam počela čitati godinu dana prije nego sam uopće zatrudnila...

    Naravno da nije daleko...ako sve bude ok (kuc kuc kuc u drvo) Sinj here I come!!!!!!!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    takva sam i ja u svemu,sve unaprijed nakupujem,raspitam se i uvijek bude svega
    valjda ću takva biti i kada je o trudnoći riječ
    stoposto sve onako slatko,predivna mi je ta dječija robica i stvari
    što se pomoći tiče,ako išta zapne ili se budeš htjela dodatno "osigurati" slobodno se javi,ja najbolje znam što znači imati negdje u potrebnom trenutku osjećaj da će sve ali baš sve biti učinjeno,naravno ne kažem da inače neće :D

  38. #38
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Evo da malo podignem temu. Moj termin se bliži (01.01.), pa je došlo vrijeme da obavim pregled u Sinju i dogovorim se s njima o svemu.
    Razgovarala sam telefonski sa preljubaznom glavnom sestrom, pitala sam je možemo li doći u subotu, s obzirom da mm ne može dobiti slobodno jutro. Subotom ne može, ali može bilo kojim radnim danom ujutro i popodne, ambulanta radi do 7 navečer. Predložila je da dođem u srijedu.
    Mislim se da li da ponesem plan poroda sa sobom pa da malo porazgovaramo o tome...
    Morat ću sastaviti listu pitanja do srijede.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    neobična,savjetujem ti da poneseš plan ali da ga baziraš na zaista bitnim pitanjima a ne na nekim trivijalnim sitnicama(takve slučajeve obično nerado informiraju jer je njima to rutina a kad netko previše odudara smatraju ga razmaženim pa automatski se stvori jedna vrsta animoziteta.u svakom slučaju plan da,neka konkretna pitanja(opremljenost rađaonice,položaj-krevet,stolica,što u slučajevima komplikacija rade,o dojenju,rooming in-u,epztm,svakako obrati pažnju na količinu stvari koju ćeš ponijeti u rodilište čak i to priupitaj itd)

  40. #40
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Zaboravila sam napisati izvješće iz Sinja.
    Bili ja i mm jučer, jako sam zadovoljna.
    Nije bilo nikoga u cijelom rodilištu pa su nam se doktorica i glavna babica mogle u potpunosti posvetiti. Sve smo definirali, razgovarali, babica nam je pokazala sve prostorije rodilišta, doktorica je prošla sa mnom plan poroda, sve mi je objasnila.
    Da bih rodila tamo beba ne smije biti veća od 4 kg, plodna voda ne smije biti zamućena, ctg mora biti uredan, ja moram biti ok (šećer, tlak...), uglavnom sve mora biti školski. Moram napraviti kod njih ili svoje doktorice ctg u 37.tjednu i moram doći na pregled (detaljni) na dan termina, tada će oni definitivno odlučiti mogu li tamo roditi ili ne. Ako da, onda moram dolaziti svakih 2 ili 3 dana gledati plodnu vodu. Sa indukcijom se čeka do kraja 42.tjedna. Ako dobijem trudove prije termina onda neka samo dođem, ali ne ako beba još nije ušla u 37.tjedan, onda moram u Split.
    Rodilište je malo, ali uredno i čisto, u predrađaonici je lopta na kojoj se može sjediti i hopsati, stol u rađaoni je novi i može se podizati naslon, ne mora se ležati sve do samog izgona...uvažili su sve moje želje iz plana poroda (doktorica je jedino malo duže se zadržala pri stavki o epiziotomiji i izgonu, rekla je da će se potruditi, ali da je njihova odluka konačna...što sam i znala, a i navela u planu poroda...).
    Uglavnom, ja sam zadovoljna, a sad...biti će šta bude...
    _________________

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    neobična baš mi je drago da si zadovoljna!uvjerena sam da će sve proći dobro :D

  42. #42
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Eo da se i ja prijavim kao rodilja koja je iz Splita išla u Sinj i prezadovoljna sam, i što se tiče poroda i što se tiče svega kasnije, pogotovo pomoći i podrške oko dojenja.
    Što se tiče teze da je Sinj daleko, ja sam iz Splita krenula kad sam bila otvorena 4cm, još su bili i neki radovi na cesti, pa sam opet stigla bez ikakve frke. Na kraju se pokazalo da je bila zamućena plodna voda, ali srećom sve je prošlo super.

  43. #43
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    tangerina, imam par pitanja za tebe?

    Kako je izgledao sam izgon, jesi li mogla mijenjati položaje? Koliko se može dignuti stol? Može li se namjestiti u skoro pa čučeći položaj?
    Jesu li ti radili epiziotomiju?

    I još nešto, vezano uz prijavu djeteta, to si morala u Sinju? Šta si sve tamo morala napraviti, mislim koje papire sve dobiti?
    I jesi li imala pravo na neku novčanu naknadu od grada ili se moram s njom pozdraviti?

  44. #44
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Sad sam je sjetila da sam zaboravila to ovdje napisati.
    Jako sam željela roditi u Sinju, ali sudbina mi nije bila naklonjena, prenijela sam dva tjedna, pa sam ipak morala u KBC Split.
    U Sinj sam odlazila na preglede (ctg i amnioskopiju) i imam samo riječi hvale za svo osoblje, pogotovo za sestre i babice, bili su ljubazni, susretljivi, pogledali moj plan poroda, navijali skupa sa mnom da krene prirodno...Loš dojam mi je ostavio jedino doktor P. (jedan od tri ginekologa tamo), koji kao da je od prvog trena kad me vidio navijao da ne rodim tamo...i na kraju me odbio poroditi i poslao u Split (a nije još bio kraj 42.tjedna i sve je bilo ok i sa mnom i bebom), sreća otišao je sljedeći dan na godišnji...

  45. #45
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    r.i.p. sinjskom, makarskom, imotskom i supetarskom rodilistu, na zalost...

  46. #46
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Baš sam se pitala postoji li igdje topik o tome... Baš jadno, sjećam se kako je vertex pisala o sinjskom samo lijepe stvari, a i u RL sam čula samo dobro o njemu. Za makarsko i supetarsko nisam ni znala da postoje.

  47. #47
    LiliannaIII avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    evo sinjsko rodilište otvoreno ima li kakvih novih iskustava?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    ima li novih iskustava iz Sinja?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    6

    Početno

    Evo i ja podižem temu.. mislim se između Splita i Sinja pa bi bila zahvalna za nove informacije

  50. #50
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Vidim da mi je neobična postavila nekoliko pitanja prije preko 3 godine nemoj mi zamjerit, nisam tada spavala baš

    Ali evo ako nekoga još bude zanimalo: položaj nisam mijenjala (nisam tražila, ne znam šta se može), radili su mi malu epiziotomiju, malo sam sama popucala (doktor je rekao da je razrezao da bude pravilnije jer da sam sama popucala da bi bilo više šavova, ne znam je li to točno, a nije me bilo puno ni briga jer sam se brzo oporavila, normalno sjedila 2. dan).

    Rodni list je izvađen u Sinju (i domovnica, čini mi se), a u Splitu su mi odbili naknadu za novorođenče (nisam je poslije tražila u Sinju). I dalje mislim da je to potpuno nelogično jer mogla sam ja npr rodit slučajno na Braču jer sam tamo ljetovala i uhvatili me trudovi, mogla sam rodit i na autocesti, ne razumijem kakve veze to ima, al eto im.

    To je sve bilo prije otvorenja novog splitskog rodilišta, dakle staro iskustvo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •