Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Vinogradska - usporedba prije 2.5 god i sada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno Vinogradska - usporedba prije 2.5 god i sada

    Evo, imam frisko iskustvo poroda u Vinogradskoj sada i prije 2.5 godine pa cu malo usporediti. Ukratko:
    1. porod i radjaona - promjene na bolje
    2. odjel babinjaca - sve isto kao prije 2.5 god
    3. hendlanje beba - promjene na gore

    Ovo sve je naravno subjektivno, ali da malo pojasnim.

    Radjaona je i prije bila obnovljena, ali sada sam prijmijetila nove uredjaje i sve je jos vise bilo obnovljeno (ukljucujuci sobu za prijem). Babice - super i prvi i drugi puta, kao i doktori u radjaoni. Organizacija na porodu je takodjer bila bolje uhidana cini mi se (samo su me jednom ispitivali osobne podatke), nisu gnjavili s klistirom, po porodjaju sam dobila bebu kožu na kožu, tata bez problema moze na porodjaj, ona dva sata mirovanja poslije porodjaja su mi dali mobitel, pustili su muziku... U svakom slucaju sve 5+! :D

    Na odjelu babinjaca mi se nista nije promijenilo: isti raspored, sestre itd. Curama prvorotkama iz sobe je bio sok neljubaznost nekih sestara i ljubznost drugih, meni je bilo svejedno. Jedino sto mi se bas nije svidjelo jest da su u neke sobe (npr. moju) umjesto 3 kreveta ugurali u cetvrti umjesto stolića i stolaca tako da stvarno nije bilo mjesta za nista. I naravno, tako na 4 kreveta dodju samo 2 ormarica (po principu: tko prije njegov ormaric).

    Bebe... Tu mi se cini da su se stvari pogorsale. Meni kao drugorotki bi sada puno vise pasao rooming in jer sam ipak opustenija s bebom, a i zbog dojenja. Ipak sam se odlucila za Vinogradsku opet jer mi je porod ostao u lijepom sjecanju od prvog puta i nije mi se dalo mijenjati nesto sto vec znam. Prvi šok mi je bio kad sam saznala da tata i ostali bebu mogu vidjeti samo jedamput!!! Prije 2.5 god dolazili su svi svaki dan gledati Ivonu, a sada - jok! I koliko ih god ja molila da pokazu i drugi dan bebu - nema sanse! U odnosu na prelijepo iskustvo s poroda gdje tata moze prisustvovati, poljubiti bebu, sudjelovati u kupanju i sl., cim se beba premjesti na odjel tata ocito postaje neprijatelj br. 1 i nema sanse da vidi bebu osm jedanput kruz staklo. Tko je tu lud? Ne vidim razloga zasto se bebe ne bi bar svaki dan pokazivale, to je samo stvar organizacije i niceg drugog. :? Sestre od beba (nemam primjedbi na ljubaznost, sve ok) donose bebe u tocno odredjeno vrijeme, cak i izvan termina ako mama ima previse mlijeka. Ja naravno ne spadam u takve, vec u onu drugu krajnost, i za nas se ocito ne isplati donositi bebe izvan termina . Jos mi je donesu situ, pa sam im prigovorila i pokazala na mlijeko na jeziku, a sestra se nasla uvrijedjena: Pa mi ne dohranjujemo prije podoja! Ne uopce. I na kraju, spremamo se Lana i ja za odlazak nakon 3 dana i sestra oblaci Lanu, a MM donio nosiljku-autosjedalicu da se Lana stavi odmah u nju. A sestra od beba gleda i ne moze se nacuditi kakvo je to cudo. I gundja: u cemu cete to iznijeti babu van, joj sto to ne volim itd. Ja joj kazem: to vam je od sada po zakonu, a ona meni i dalje gundja: ah ta moda, to je samo pomodarstvo... Uglavnom, jedan veliki minus za hendlanje s bebama!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala Duda na podijeli iskustava.

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    puno hvala!!!!!! i ja odoh u vinogradsku sredinom 8mj,pa me sve zanima!!!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno Re: Vinogradska - usporedba prije 2.5 god i sada

    Citiraj DudaGG prvotno napisa
    Prvi šok mi je bio kad sam saznala da tata i ostali bebu mogu vidjeti samo jedamput!!! Prije 2.5 god dolazili su svi svaki dan gledati Ivonu, a sada - jok! I koliko ih god ja molila da pokazu i drugi dan bebu - nema sanse!
    Ne mogu vjerovati - to su sad izgleda neke nove fore.
    Ja rodila u Vinogradskoj prije godinu dana i tata je svaki dan /i to 7 dana koliko sam bila u bolnici/ dolazio gledati Vida kroz staklo s tim tada nije bilo problema.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Anek nisu to nove fore nego je tak već dugo, pravilo da se dijete može vidjet samo jednom za vrijeme boravka, al moji su pravili blesavi i lijepo se zapisali svaki dan i mogli su vidjet malog. Netreba niš pitat samo nek se zapišu, pa ako prođe prođe. Zapravo sve ovisi o dobroj volji sestre, ali ni mi nismo imali problema pokazali su ga svaki dan.

  6. #6

    Početno

    Mi se čak nismo ni zapisivali, nego sam ja svaki dan rekla sestri prezime, i uredno su donijeli malenog na prozor

  7. #7
    Shumska Jagoda

    Početno

    Ja trebam u Vinogradsku u kolovozu i sad ste me potpuno umirile! Thanks cure!

    Prvu sam bebu tamo rodila prije vise od sest godina, pa sam se bas pitala sto se u medjuvremenu promijenilo i kako!

  8. #8
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ja sam rodila u vinogratskoj 12.04. ove godine i stvarno ne mogu reći ništa loše. svi su bili tako dragi i pristupačni, svi su ti htjeli pomoći i prema bebama su se sestre ponašale prekrasno i bez ikakvog razmišljanja bi ponovo odabrala to rodilište. jako sam zaovoljna sa svime osim dijelom za posjete,..ali to je druga priča.

  9. #9
    Shumska Jagoda

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    ja sam rodila u vinogratskoj 12.04. ove godine i stvarno ne mogu reći ništa loše. svi su bili tako dragi i pristupačni, svi su ti htjeli pomoći i prema bebama su se sestre ponašale prekrasno i bez ikakvog razmišljanja bi ponovo odabrala to rodilište. jako sam zaovoljna sa svime osim dijelom za posjete,..ali to je druga priča.
    Ajde, ispricaj tu pricu o posjetama...
    Ja sam prvu bebu rodila u vrijeme gripe, pa mi nitko nije smio doci u posjetu dok mi se sogor (doktor) nije raspistoljio, nazvao nekog svog poznanika pa je samo on usao da me vidi.
    Ali... onako vrlo iskreno receno... i nisu mi nedostajale horde moje ogromne rodbine.
    Zapravo mi je bas odgovaralo da imam mira tih par dana, osobito stoga sto sam niskotlakasica pa niti mogu stajati, a bome nisam mogla pravo niti sjediti - if ju nou vat aj min Jedino mi je falio moj dragi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    ja sam rodila u vinogratskoj 12.04. ove godine
    josie, ti rodila 12.4., a ja 13.4. iste godine u istoj bolnici

  11. #11
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    onda smo se sigurno srele negdje na putu do kupaonice.. , boravila sam u bolnici puni tjedan jer je Jakov imao pojačan bilirubin..i tak..

  12. #12

    Početno

    Ma , stvarno si mi uljepsala dan ! To je ono sto moram cuti , ja picim u Vinogradsku polovicom 8 . mj . i polako je pocela frka . Svasta mi pada na pamet i u nista vise nisam sigurna , a posebno odabir bolnice.

    Hvala,hvala....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj Ani prvotno napisa
    Ma , stvarno si mi uljepsala dan ! To je ono sto moram cuti , ja picim u Vinogradsku polovicom 8 . mj . i polako je pocela frka . Svasta mi pada na pamet i u nista vise nisam sigurna , a posebno odabir .

    Nadam se da ces imati moje iskustvo na porodu (i prvi i drugi put) - sve super i ekspres, svi oko mene ljubazni. Sretno!

  14. #14
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    A ima li u Vinogradskoj epiduralne? Ne namjeravam ju, za sada, tražiti ali nikada se ne zna...možda mi je prag boli iznimno malen
    Ja se još uvijek dvoumim između Sv.Duha i Vinogradske...a u 31 sam tjednu...

  15. #15
    Macak2

    Početno

    I ja sam rodila u Vinogradskoj 18. 02. 05. Ovo s bebama im je veliki minus. Nema smisla da ih se može vidjeti samo jednom, ali nama više nije prošlo više od tog 1 puta.
    Potpisujem Josie za posjete. Sobica je užasno mala, svega 2-3 stolice, pa ko uhvati uhvati. Svi se nagužvaju tamo i nemaš se kud pomaknuti. Još kad ovi što dođu posjedaju na stolice, a rotkinje nek lijepo stoje .
    Ostalo ok. Nisam skužila da ju hrane jer bi vukla svaki put kad bi ju donijeli, ali prvi put sam rađala pa neznam. U sobama smo bile po 4, gužva! Ali sve u svemu zadovoljna sam i opet idem tamo. Suprug bio na porodu bez ikakvih problema i od velike pomoći.

  16. #16
    tijana

    Početno

    Vinogradska ne daje epiduralnu, to je sigurno.

  17. #17
    tijana

    Početno

    Vinogradska ne daje epiduralnu, to je sigurno.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja rodila u vinogradskoj 17.8.2005!!muz bio na porodu i to mi je bilo super(ne traze nikakve posebne potvrde za to)!! dobro je i sto bebe cesto donose kod mama(oko 6,9,12,14,17.21h)i ostaju po sat,dva kod nas(ja sam 99% sigurna da ih dohranjuju jer moja malecka na pocetku nije bas sisala,pa bi ja moslim umrla od gladi,da im oni tamo nesto ne daju za papati)!!u sobama su obicno po 4 cure!!wc-i su grozni i trba ponijeti sto vise wc-papira,dezinfekcijskih maramica i sl sa sobom!! sestre imaju brdo posla,pa nisu bas ljubazne i susretljive,ali vec oguglas vec na to!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    i ja rodila u Vinogradskoj sredinom 7-mog mjeseca i potpisujem sve gore navedeno. I ja bila u sobi s 4 kreveta (ali na sreću dobila sam ormarić hehe). Epiziotomija nije rutinska kao što sam mislila. Mene jesu rezali ali puno sura je prošlo bez. WC-i su KATASTROFA. I to pogotovo onaj veći gdje se puši!!!! :shock: Nisam mogla vjerovati! Odeš se otuširati a izađeš van smrdeći po dimu kao da si došao iz nekog kafića ili diska!! Na sreću, otkrila sam wc u odjelu gdje su trudnice koje su na čuvanju trudnoće. Tamo ima 2 tuša i 2 wc-a i čisto je i nema nikad gužve.

    Bebe dohranjuju sigurno jer mi je to i rekla jedna sestra za bebe. Još je rekla da ih hrane Pre(kršitelj koda)om. Moja je isto više puta dolazila spavajući i totalno nezainteresirana za cicanje.

    Sestre su bile dosta ljubazne. Prvih dana su mi se neke učinile rospije (a bila sam 12 dana u bolnici), ali sam promijenila mišljenje o većini. Samo dvije su bile nešto više namrgođene i ozbiljne. Druge su bile sosta susretljive.

    Hrana mi je bila fuj, ali sam zato svaki dan sve pojela i još pomazala tanjur s kruhom - lupila me luđačka glad!

    Doktori su mi svi super ljubazni.


    Ma, meni je Vinogradska ostala u dosta lijepom sijećanju...

  20. #20
    dagobert

    Početno

    Ja sam u Vinogradskoj ležala dva mjeseca prije poroda zbog sumnje na zastoj rasta ploda.Kada si tako dugo u bolnici, malo bolje upoznaš svoju novu okolinu.Za osoblje imam samo rijeći pohvale.Kontrole uzv-a su mi rađene jednom tjedno isto tako kontrola krvi,te ctg svakodnevno.Vizita dva puta dnevno i uvijek sa pitanjem dežurnog liječnika jeste dobro trebate li nešto.
    Što se tiće čistoće wc-a to je samo odraz kulture pojedinih babinjača.Jedna od vas napisala da se koristila wc-om predviđenim za trudnice na patologiji.E to ti nije bilo u redu.Prvo zbog toga što nakon poroda imamo lohije koje su pune bakterija,a trudnicama ne bi trebale nekakve infekcije pored problema zbog kojih su ležale tamo.Drugo pojedine su babinjače ostavljale prljave uloške na rubovima kada,na podu wc-a ili na kanti za smeče a ne u njoj.Sa svim tim sam se susrela.Wc-i su se inače čistili tri puta dnevno a po potrebi i više jer neke žene nakon klizme nisu gađale školjku već pored nje,a neke su čak i pišale na pod.Eto toliko o ženskoj kulturi ima nas svakakvih.
    Vinogradska nema rooming - in,nema epiduralnu na zahtjev već samo za slučajeve kada je to potrebno jer nemaju stalnog anesteziologa.Inače ja sam protiv epidur.,pa ako vas to ne zadovoljava imate puno drugih bolnica po gradu,a moja vam je preporuka Sv. Duh.
    Četiri kreveta u sobi su zato što su malo rodilište,a k njima dolazi masa žena koje tamo ne spadaju,ako imaju mjesta pa čak i improviziranih smjeste ih.Mislim da je manje bitno jel jedeš na krevetu sa tacnom na ormariču jer nakon poroda i onako ne možeš sjediti.
    Najbitnija stvar je da imate povjerenja u osoblje,o kojima ovisite vi i vaša beba.
    Isto zbog velikog broja trudnica i beba pokazivanje je jednom.Ali ako ,nedaj Bože zbog nekog razloga ostanete u bolnici duže od 3-4 dana zamolite ih, pa je opet pokažu.
    Zaboravljate da je stanje u hrvatskim bolnicama loše fali osoblja,novaca za lijekove, ali ljubaznosti u Vinogradskoj bolnici ne fali.

    Ja sam nakon dva mjeseca rodila zdravu curicu u 42. tj. koja je na kraju imala 3060 gr. i bila duga 47 cm.Bilo mi je to veliko pozitivno iskustvo u životu.
    Vinogradska će biti moj izbor i drugi put!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj dagobert prvotno napisa
    Što se tiće čistoće wc-a to je samo odraz kulture pojedinih babinjača.Jedna od vas napisala da se koristila wc-om predviđenim za trudnice na patologiji.E to ti nije bilo u redu.Prvo zbog toga što nakon poroda imamo lohije koje su pune bakterija,a trudnicama ne bi trebale nekakve infekcije pored problema zbog kojih su ležale tamo.
    Ja to znam, ali kako jako pazim da ja dodjem na čisto , tako još više pazim da iza sebe ostavim još čišće . Dezinfekcijske maramice i slično "radile su" i prije i nakon!

    A nema mi gorega nego kad uđem u tuš ili na wc nakon neke žene koja je sva spicanjena a iza sebe ostavi :shock: . Ma bilo koja žena koja nakon sebe ostavi "kaos" mi je katastrofa!

    Što se tiče ormarića - super je samo zato što se u ladicu mogu staviti neke stvari koje je dobro imati pri ruci (moj je bio krcat), a ostalo u koferu , pa po potrebi uzimaš.

    Još jedna stvar - čiste plahte. JA nisam čekala da mi ih dodju promijeniti. Lijepo bih uzela 2 kompleta - jedan za na krevet a drugi za pričuvu ako zatreba a da nema na hodniku čistih. Isto i sa spavaćicom...Znalo se dogoditi da nije bilo čistih baš kad zatreba..


    dagobert- čestitam na bebici! Veelika

  22. #22
    dagobert

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Ja to znam, ali kako jako pazim da ja dodjem na čisto , tako još više pazim da iza sebe ostavim još čišće . Dezinfekcijske maramice i slično "radile su" i prije i nakon!
    A nema mi gorega nego kad uđem u tuš ili na wc nakon neke žene koja je sva spicanjena a iza sebe ostavi :shock: . Ma bilo koja žena koja nakon sebe ostavi "kaos" mi je katastrofa!
    Što se tiče ormarića - super je samo zato što se u ladicu mogu staviti neke stvari koje je dobro imati pri ruci (moj je bio krcat), a ostalo u koferu , pa po potrebi uzimaš.
    Još jedna stvar - čiste plahte. JA nisam čekala da mi ih dodju promijeniti. Lijepo bih uzela 2 kompleta - jedan za na krevet a drugi za pričuvu ako zatreba a da nema na hodniku čistih. Isto i sa spavaćicom...Znalo se dogoditi da nije bilo čistih baš kad zatreba..
    dagobert- čestitam na bebici! Veelika
    Ti si jedna od rijetkih po pitanju čistoče.
    Ja znam da neke stvari nisu štimale što se tiče sestara.Nas je bilo abnormalno puno a njih svega 3 koje rade sve i 2 koje šefuju ujutro, 3 popodne. 2 ponoči. Jedna za odjel babinjača i druga za odjel patologije i jedna drugoj su pomagale.Solidarnost na djelu.Odjel patologije ima 13 kreveta i stalno su puni,a babinjača sa pomočnim krevetima oko35.To kad podjeliš ispadne 15-tak žena na jednu sestru a to je puno previše.
    Inače ja kad sam primljena zbog zastoja ležala sam u predrađaoni,a kad su me na jedan dan pustili doma pa sam se drugi vratila izgubila sam svoj krevet na patologiji i ležala sam na intenzivnoj.
    No bez obzira na sve bilo mi je lijepo.
    Nažalost takvo stanje će biti i dalje dok se nešto ne riješi po pitanju zdravstva.Mislim da je u hr. što se stručnosti liječnika tiče sve O.K.ali uvjeti u kojima se radi nisu dobri.

    :D POZDRAV I GLAVNO DA SU NAM DJECA ROĐENA ŽIVA I ZDRAVA OSTALO JE U DRUGOM PLANU

  23. #23
    emana

    Početno

    Prvo dijete Dominika sam rodila u Petrovoj, jednostavno tamo pripadam po mjestu stanovanja i mislila sam da tamo moram ić. Nisam kod njih obavljala nikakav UZV niti preglede prije poroda pa sam se jednostavno samo pojavila na porodu. Na moju žalost taj dan je bilo 19 poroda u petrovoj i ja sam čekala u predrađaoni red na boks. S obzirom da sam bila prvorotkinja mislim da sam dosta brzo rodila, vodenjak mi je pukao u 13.15 a rodila sam u 17.40.
    Od trenutka kad sam ušla u boks do par minuta prije samog porođaja nitko ali baš nitko me nije niti pogledao. Sestra je došla, zarezala me, uzela bebu, pojavila se neka doktorica koja mi je izvadila krv iz ruke tako da poslije nisam dijete mogla 4 dana držati na toj ruci.
    Najgore od svega što pamtim iz Petrove je šivanje. Dali su mi injekciju i teka nakon nekih 30 minuta me došli šivat osjetila sam svaki ubod i konac kako provlači kroz mene a šavova je bilo jaaako puno Zbog tog šivanja sam ostala 5 dana u bolnici i pila antibiotike jel mi je rana bila grozna. Da ne pričam o tome kako mi nitko nije htio pomoći oko dojenja, pa je Dominik nakon par dana mučenja ipak dobio bočicu.
    Zašto sve ovo pišem o Petrovoj? :?
    Sada sam u 36. tjednu trudnoće mislila sam da ću ponovno u Petrovu jel tamo jednostavno pripadam, ali ljubaznošću jedne medicinske sestre iz Vinogradske, informacijama koje mi je dala jednostavno sam odlučila da ću ovo dijete ipak rodit u Vinogradskoj. Jako puno mi znače sva vaša iskustva i informacije.
    Od trenutka kada sam odlučila da idem u Vinogradsku nekako sam sretnija, nadam se da ću to isto osjećati i po porodu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    [quote="bucka"]ja rodila u vinogradskoj 17.8.2005!!
    očito smo bile u isto vrijeme, ja sam 12.8. a izašla sam 19.8......sekcija....

    Moje iskustvo Vinogradske:
    Bio je elektivni carski...što će reći došla ja na uzv jer se maksimko nije htio preokrenuti i oni mene ostave u bolnici za sutašnji program operacija! Naravno ja nisam bila spremna za tu opciju 2 dana prije termina...
    Sestre na prijemu i u rađaoni većinom su super, nevjerojatno je kako se poklopi da imaš 3 smjene sestara, 2 su prekrasne, a 3. katastrofa : udružene rošpije! Tako kad sam se probudila došla je mlada sestra za bebe i ni riječi.....samo mi je zašvindlala maksa i otišla...niti da mi pomogne postavit bebu, od savova se ne mozes micati...grozota....a možda i bolje za prvi kontakt mame i bebe da smo malo solo...no mogla je doći poslije provjeriti....sva sreća da smo mi sve odmah skužili i mali se prikopčao kao vakuum sisaljka

    No to je jedna od loših stvari.....ja sam tražila spinalnu (epiduralnu) anesteziju tako da mogu sudjelovati u času rođenja svoje bebe, ali ništa od toga u Vinogradskoj....Sv Duh ima tu opciju.

    Sestre na odjelu babinjača isto tako: 2 tima super...treći grozan
    Sestre s neonatologije: najveće pohvale sestri Zili i još jednoj mladoj crvenokosoj koje se zbilja trude

    Doktori su ok

    Wc.....cijelo vrijeme sam se bojala da ne skupim kakvu zarazu......grozno, pa barem bi tamo trebalo biti čisto (imala sam iskustva s pulskom bolnicom, doduše odjel patologije trudnoće, koja je u tom pogledu bila puno bolja, barem su čistili više i kante za smeće su imale poklopce )

    Što se tiče rooming in-a meni nakon carskog odgovaralo mi je da mi donose bebu iako bi mi bilo draže da je beba uz mene, ali znam da kad bi bilo tako, gdje bi te sestre završile kad bi ih svaka "carica" zvala svako malo zbog nečeg...

    Sve u svemu nije mi bilo neugodno...pretrpiš......to prođe i počneš živjeti od onog dana kad dodješ doma s bebom!

    Kad bi se mene pitalo gdje bi rodila slijedeći put______DOMA!!!!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    e da cure koje hoćete ići u vinogradsku ....uzmite koju spavaćicu od doma....zna ponestati bolničkih preko vikenda.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •