Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Proljetna depra

  1. #1
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno Proljetna depra

    Drage moje, samo da se malo pojadam...Vrijeme vani je predivno,sunce,ptičice idealno za šetnje,ispijanje kavica i druženja,dugo sam čekala da bude ljepo vrijeme i eto sada me ulovila neka depresija.Već tjednima se mučimo sa dojenjem,razmišljam o tome i da prestanem dojiti i za sada kombiniramo dojenje i formulu da bar malo budem sigurna da mi djete nije gladno...Znam ,znam da to ne trebam raditi ali...
    Dalje,među društvom prva sam koja ima djete,susjedstvo gdje živim i nije neko tako da smo V. i ja uglavnom sami u šetnjama a to zna biti tako dosadno...Jedva čekam da mi muž dođe sa posla a kada dođe uglavnom prigovaram i otkrivam da postajem kvočka a to nikako ne želim.Obožavam svoje djete,planiram ostati sa njim doma do treče godine pa onda eventualno na posao (ako ću ga do onda još imati) pa eto sada me zanima dali ste se i vi tako osječali?Koliko vam je trebalo da pronađete novo(adekvatno) društvo za vas i vašu dječicu i molim vas neka mi netko kaže da je ovo samo prolazna faza?!

  2. #2
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ne, nije mi tako bilo. A nije mi tako bilo jer mi Bog nije dao zdravo dijete pa sam imala sasvim druge probleme, a njenu prvu godinu života najradije bi zaboravila. I još sam se morala vratiti raditi kad je imala 4.5 mjeseci i sjećam se jednog takvog predivnog proljetnog dana kada sam kroz prozor na poslu gledala jednu mamu kako laganini gura kolica. Bila sam ljubomorna ko pas. Ona je doma i šeće se, a ja moram raditi dok moje bolesno dijete čuva tuđa žena.
    Nisam ti ovo napisala zato da ti pokažem da si nezahvalna ili nešta slično, već zato da se možda utješiš s onim što imaš i pogledaš to s vedrije strane.
    Možda te je depra već i prošla!
    U svakom slučaju, razumijem te zbog tvoje samoće. Mene bi to isto malo ubilo jer mi puno znači kada imam neku susjedu mojih godina i interesa.
    Ja jedino imam sreću što živim u maloj sredini, mislim da je ljudima u velikim gradovima puno puno teže.
    Probaj otkriti neki parkić s dječjim igralištem u blizini, mora biti još neka mama s kolicima u blizini, prije ili kasnije na nekog ćeš naletiti...
    Ako baš toliko poludiš dođi k meni na jedan dan ili na par dana, imam malu kućicu, veliko travnato dvorište pa ćemo se družiti...
    A i djeca su nam imenjaci, možda je to neki znak, Vjeko baš i nije često ime!
    .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Mene je jako mučila depresija prva dva tjedna nakon poroda i ništa mi nije značilo kad su mi govorili da je to prolazna faza. A to je stvarno istina! Mi se isto mučimo s dojenjem (zapravo, ja se mučim s dojenjem, a bebač s grčevima) i zbog toga ne izlazim baš van, ali sam se fokusirala na to da nađem načina da i meni i bebi bude dobro. I nije uopće lako, ali se ne dam. Evo, Sanjica te pozvala u goste, a ti napiši u kojem si kvartu, sigurno ima neka mama koja bi se rado šetala u paru! i podrška tebi i bebici!

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    a ti napiši u kojem si kvartu, sigurno ima neka mama koja bi se rado šetala u paru!
    istina!

    ja sam također bila prva od svoje ekipe s bebom (a sad već četiri para imaju dijete - ja sam pokrenula lavinu :D ), plus što sam se doselila u novi kvart i apsolutno nikog nisam poznavala. međutim, odmah sam potražila društvo tu na forumu, pitala tko mi živi u blizini i dogovorila se za druženja

    forum me spasio! 8)

    a sad već eto i moji frendovi imaju klince pa nam je super zabavno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Mama_i_vjeko meni je bilo isto tako. Ja sam se doselila u VŽ i falilo mi je prijateljica. Onih par što sam imala žive izvan Varaždina i nisu imale djecu(neke ni sad nemaju). Sa susjedom, mladom majkom, se nisam uspjela skompati (neznam zakaj, nismo posvađane, ali mislim da nisam dovoljno fina za nju) i tako sam po cijele dane bila sama.

    Ja sam zaključila da je za tebe bolje da prije počneš raditi. Nemoj čekati do 3. godine djeteta. Tebi takav aranžman ne odgovara i nemoj se siliti na to. Samo ćeš biti jadna i neraspoložena. Iako ćeš se s vremenom priviknuti na drukčiju situaciju, iako će se dojenje uskladiti i rutinirati, iako će beba vremenom sve manje spavati, a sve više zabavljati mamu.

    Razmisli o tome.

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Depresiju sam izlječila izlascima sa našom Tweety. Skužile smo se na trudničkom tečaju u Petrovoj dok sam ja štreberski zapisivala kako nastaju djeca , sljedeći put otišle na kavicu, pa u trudnički luđački šoping po gradu za bebu (dvije ogroooomneee trudnice jure u Vectri s jednog kraja grada na drugi ), porađale se zajedno preko telefona i onda krenule u maratonske šetnje sa bebama... :D

    No, kako su bebe rasle tako smo se sprijateljile i sa drugim curkama na ZPB (pukim slučajem otkrile da živimo relativno blizu) i zna se potrefiti i koja ZPB kava... :D

    Dakle, ima sasvim sigurno barem još jedna curka na forumu sa bebom koja jedva čeka društvo...

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ...ne u Vectri, nego u Marutiju , Vectra došla kasnije...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    103

    Početno

    U kojem si kvartu? Idemo na kaficu.. 8)

  9. #9
    lidac2004

    Početno

    Citiraj lukica prvotno napisa
    U kojem si kvartu? Idemo na kaficu.. 8)
    potpisujem

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mamma san, jel se sjecas kako smo se onako super trudne pokusale ugurati u wc od escobara.

    o tome da su nase cice vidjeli svi u gradu, necu niti pricati.

    curke, nas dvije smo doslovno od jutra do sutra bile u setnjicama

  11. #11
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Može kavica...Ja sam u Mlinovima-Centar ali možemo mi doći i negdje oko centra

  12. #12
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    bas sam jucer nesto u mlinovima iskolcavala, a prije dva dana sam tamo i mjerila.
    i bila sam ljubomorna koliko je tamo lijepo.kao da nisi u gradu, a opet jesi za par minuta

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Ja sam se doselila u novi kvart mjesec dana prije poroda. Srecom, imam divnu susjedu, vrsnjakinje smo i ona ima bebu 2 mjeseca stariju od moje, pa setamo skupa. Nazalost, ona se seli pocetkom kolovoza

    Inace, i ja bih te pozvala kod mene u goste, ali mozda smo ipak malo daleko

  14. #14
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    mamma san, jel se sjecas kako smo se onako super trudne pokusale ugurati u wc od escobara.

    o tome da su nase cice vidjeli svi u gradu, necu niti pricati.

    curke, nas dvije smo doslovno od jutra do sutra bile u setnjicama


  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara i ja smo u šetnji centrom (ribnjak, kaptol centar, cvjetni trg, profil megastore) svaki dan nakon 4....

    ako nam se želite pridružiti - PP-ajte me taj dan kad bi išle u šetnju (na netu sam svako malo)....

    jedino, ja više ne mogu kafenisati, jer je zara prohodala i ima je svugdje, znači može ili doslovce šetnja, ili igranje u parku/profilu, ili kupiti nescaffe na cvjetnom, sjesti na klupicu i malo ćakulati, a malo trčati za zarom 8)

  16. #16
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja od danas jurim u park ispred ministarstva obrane. ona park koji je ogradjen pa u pjescaniku i sljuncaniku nema pasa.
    danas sam se tamo u pjesku valjala sa franom . fenaomenalno je to mjesto za lime koji su tek poceli setuckati, jer im ne moras visiti stalno nad glavom. ako padne, pasti ce na mekani pijesak.
    super je i za one koji jos ne secu.fran se ionako stalno valja od srece.
    mamice javite se......tko se zeli druziti
    puse smrcavoj obitelji cvrcak, koje jedva cekamo u parku......
    ma idem ustvari pozveti sve ZPB-ice

  17. #17
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Lutonjica,moze onda šetnja iduči tjedan,danas obilazimo familiju pa neću stići ali kad to obavim idući tjedan i oni nakon toga nema problema!!!! :D

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    oki doki

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •