Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 101

Tema: Rodiliste u Puli i Rijeci-iskustva i usporedba

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    36

    Početno Rodiliste u Puli i Rijeci-iskustva i usporedba

    Drage moje!

    Kako sam u velikoj dvojbi da li ici ponovo roditi u Puli ili se uputiti u Rijeku, molim vas za informacije...
    Da li ima mozda netko tko je rodio jednom u Puli, jednom u Rijeci pa da to direktno usporedimo... Ili neke svjeze price iz pulskog i rijeckog rodilista.... Svaka pomoc dobro dodje.

    Hvala unaprijed

  2. #2
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    na ovom podforumu imas dosta topica o rijeckom rodilistu, a ima i o puli. recimo aktualan je topic o stolcicu u puli http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=48178
    mislim da nema forumasica koje su iskusile obadva rodilista, barem ih nisam primijetila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Czech Republic
    Postovi
    24

    Početno

    Ja sam iz Pule i do sada sam na ginekologiji lezala samo radi zdravstvenih problema... 2 operacije.... jedna zesca, druga mali zahvat.
    Zahvaljujuci odlicnim doktorima koji su me stavili na mjesto ovaj mjesec ja i MM krecemo u akciju za bebacem.

    Mogu ti reci da mada godimana zivim van Hrvatske, nemam Hrvatsko zdravstveno osiguranje, kada god nesto treba.... moj je ginekolog u Puli, moji su rutinski pregledi u Puli i ako zatrudnim (nadam se!!!) mislim da cu traziti da mi se trudnoca prati u Puli i da rodim u Puli... ne znam stvarno kako to izsmuljariti a niti koliko ce me to kostati... ali za mene je Pula zakon!!! :?

    Medutim.... mozda je to zato sto ja imam stvarno ZLATNOG ginekologa u Puli, koji me ima strpljenja pratiti i na velikim udaljenostima i u kojega i ja i MM imamo 100% povjerenja

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    36

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima.
    Dosta sam citala po forumu o rodilistima i nekako me ipak vise vuce rodiliste Rijeka. Medjutim, moja ginicka mi je rekla da je to ok, ali mi ne preporucuje ici na put kad porod pocne zbog mogucih komplikacija, nego da idem cekati porod tamo. Malo me to stavilo na razmisljanje, ipak sam drugorotka (iako ne vjerujem da cu roditi u sat vremena), a i tesko mi je ostaviti starije dijete kuci i danima biti u Rijeci prije poroda...

    Sta da radim?

    Pusa i hvala

  5. #5

    Početno

    ja sam rodila u rijeci-2puta,i mislim da su super,sad si sama u sobi dok rađaš,može i muž sa tobom,ili neko dr.ali to je 300kn.sobe su čiste-po 3 žene,ima klima..osoblje je o.k.,ali ima žena koje stvarno postave glupo pitanje pa ..nisu tada ljubazni.uglavnom,meni je to dobro,tamo si samo 3 dana pa se moš strpit.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    56

    Početno

    Ja sam nedavno (nema 6 mj) rodila u Rijeci i mogu ti rec da je sve u svemu super, jako u profesionalni a babice jako drage, Moj muz nije bio samnom tako da mi je babica bila spas od samoce, i da ne izludim, od onog aparata s jedne i infuzije s druge strane nisam mogla maknut tako da me spasilo da mi neko prica, da me hrabri i da slusa moje psovke

    Na odjelu... cuj bolnica je bolnica jedva sam cekala doma doci ali sestre su famozne, od onih iz ei soe koje se oko svake mame trude jednako.... osim incidenta s kateterom koji sam dobila dva dana nakon poroda i mjerkanja svakog mog pi....a nemam ruznih sjecanja.

  7. #7
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Ja sam prije 4 mj rodila u Puli,a dugo sam razmišljala da odem u Rijeku jer mi je tamo drag doktor koji je i htio da dođem.Prevagnulo je to što sam ovdje kod kuće i kad me ulove trudovi za 10 min sam u bolnici.Od kada sam rodila žalim što nisam otišla u Rijeku.Počevši od poroda gdje mi ni nakon 7 sati jakih trudova i neotvaranja nisu dali epiduralnu jer je bila noć i da kako če oni sada buditi cijelu ekipu radi mene .Neznam kako sam izdržala još 6 sati.Druga,ali najbitnija stvar je to što su bebi non stop otkucaji bili slabi i gubili se i unatoč tome što je doktor znao šta sam prošla sa prvom bebom nije htio ići na carski nego je rekao da čemo pokušavati i dalje.Svih tih 13 sati sam bila na CTG-u i gledali su bebu svako toliko sa nekim zastarijelim ultrazvukom.Cijelo vrijeme je vladala neka panika.Na kraju je doktor nalijeganjem maloga istisnuo van.Zeznuli su mi mjehur pa sam 4 dana bila na kateteru i terapiji antibiotika jer sam zbog katetera dobila baktreiju.Drugi put (još se jednoj bebi nadam) idem u Rijeku.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Leana prvotno napisa
    Cure, hvala vam na odgovorima.
    Dosta sam citala po forumu o rodilistima i nekako me ipak vise vuce rodiliste Rijeka. Medjutim, moja ginicka mi je rekla da je to ok, ali mi ne preporucuje ici na put kad porod pocne zbog mogucih komplikacija, nego da idem cekati porod tamo. Malo me to stavilo na razmisljanje, ipak sam drugorotka (iako ne vjerujem da cu roditi u sat vremena), a i tesko mi je ostaviti starije dijete kuci i danima biti u Rijeci prije poroda...

    Sta da radim?

    Pusa i hvala
    Prvu sam bebu rodila u Puli a drugu u Rijeci. Ne znam, meni nije predstavljalo problem putovati za Rijeku, mene je vise brinulo da ne dođem prerano. Krenuli smo iz Pule kad su mi trudovi bili na 2-3 min, stigli za sat i pol i jos 3 sata setali u parku rodilista.Usla sam u rodiliste oko podne a rodila u kadi u 15h. Drago mi je da sam bila u Rijeci. Pomisao da bih mogla roditi na putu u autu mene nije uznemiravala.

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj monika prvotno napisa
    Prvu sam bebu rodila u Puli a drugu u Rijeci. Ne znam, meni nije predstavljalo problem putovati za Rijeku, mene je vise brinulo da ne dođem prerano. Krenuli smo iz Pule kad su mi trudovi bili na 2-3 min, stigli za sat i pol i jos 3 sata setali u parku rodilista.Usla sam u rodiliste oko podne a rodila u kadi u 15h.
    Drago mi je da sam bila u Rijeci. Pomisao da bih mogla roditi na putu u autu mene nije uznemiravala.
    heh, ja da sam ovako s prvim djetetom - rodila bi pred kucom, nit ne u autu



    uglavnom, sto sam htjela reci: meni je u prvoj trudnoci jedna od ideja bila i da idem u rijeku rodit. ali - nisam. zasto? jer nisam znala kako se moje tijelo osjeca i ponasa u trudovima i u radjanju i nisam htjela da gubim energiju na razmisljanje sto ce biti i kako ce biti (hocemo li stici na vrijeme i hocu li moci pod trudovima putovati).

    nakon prvog poroda (u puli), znala sam da ni za jedan porod necu ici dalje od 15km

    zasto? zato jer kad meni krenu trudovi na 2-3min, prvo nema sanse da mogu izdrzati voznju u trudovima, a drugo - nema sanse da cu stici do rodilista na vrijeme (pa bi bilo bolje da ostanem doma )


    dakle, treba razmisliti o tome moze li se podnijeti voznja u trudovima, moze li se stici na vrijeme, o mogucnosti da se krene skroz ranije (cim trudovi krenu, ne cekat 3-4 minute ili krace razmake) pa onda ne uci odmah u rodiliste - nego negdje odradjivati trudove do 2-3min..., o mogucnosti da ce se sve to dogadjati nocu, da ce mozda biti prolom oblaka...


    i, za kraj, rodila sam u pulskom rodilistu 4 puta. dozivjela i da je porod poceo nocu, i da je bio prolom oblaka kad smo isli za rodiliste, i da je porod krenuo ujutro u vedrim okolnostima - pa sam svejedno rodila za vrijeme proloma oblaka

    nisam ni jednom zalila sto sam se odlucila za pulu. sto god zelis/ne zelis - lijepo uljudno zamolis/zatrazis - nisam niti za jedno dobila odgovor "ne"...


    sretno

  10. #10

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    sto god zelis/ne zelis - lijepo uljudno zamolis/zatrazis - nisam niti za jedno dobila odgovor "ne"...
    Blago tebi! Ja sam dobila odgovor "ne miješajte mi se u posao" (dr.G) i kasnije trpila grubost i izrazitu neljubaznost i onda osvetnicko cupanje posteljice i da ne pricam cime je to sve rezultiralo. Drugi porod, nazalost opet isti dr.G. osakatio me prilikom sivanja i danas nakon godinu dana imam problema na tom mjestu. Ako bude treci put, ne znam bih li mogla krociti u pulsko rodiliste. Ali ja sam istraumatizirana, valjda sam imala gadan peh.

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    rikie, stvarno mi je zao sto ti se to dogodilo

    mozda sam ovo:

    sto god zelis/ne zelis - lijepo uljudno zamolis/zatrazis - nisam niti za jedno dobila odgovor "ne"...
    trebala drugacije preformulirati... :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    7

    Početno

    Vjerojatno je sreća na koga naletiš. Čitajući ovu temu stvarno sam se zapitala da li sam stvarno imala sreće. Na porodu super doktor i babica na svako moje pitanje uljudno odgovarali cijelo vrijeme je MM bio sa mnom, na kraju zahvaljujući babici nisam pukla niti rezana nemam niti jednog šava več isto popodne normalno hodala i sjedila.
    Ako još koji put rodim mislim da ču isto roditi u Puli.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    36

    Početno

    Cure, hvala vam puno na odgovorima. Super ste!
    Vidim da ima i dobrih i losih iskustava sa Pulom i da je stvarno presudno na koga ces naletjeti u smjeni i hoce li biti raspolozeni. Nemam bas lijepa iskustva sa prvim porodom i mogu samo zahvaliti Bogu sto je sve na kraju ispalo dobro. Zato nisam pametna da li da odem ponovo riskirati i roditi ovdje samo zbog toga sto mi je pulsko rodiliste blize ili da potegnem do Rijeke i bar probam napraviti najbolje za svoju bebu?
    Iskreno, da porod krene sa laganim trudovima, mislim da bi spakirala stvari i krenula za Rijeku; ali brine me situacija ako npr. pukne plodna voda i situacija se brzo pocne razvijati...
    Jer u tom slucaju bi vjerojatno trebala ici u najblize rodiliste, a mozete zamisliti odusevljenje doktora kad vide da dolazim kod njih sa uputnicom za KBC Rijeka i da sam tu samo zato jer ne mogu birati...

  14. #14
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Leana ja sam ti 100x rekla da odeš za Rijeku.
    Meni je puknuo vodenjak doma, i rodila sam za 12 sati, a neke rode za nekoliko minuta.

    Ajmo gledati ovako, zadnji put si imala trudove 3 dana :shock: , pošto si drugorotka porod ide brže,znači za dan-dva ćeš roditi

    Šalim se

    Ja bih ipak išla za Rijeku, ne znam koje komplikacije se mogu dogoditi u tih sat vremena :/ , ovako onako da se ipak odlučiš za Pulu ostala bi do zadnjeg trena doma, i ako ćemo tako gledati onda ti se i doma može svašta desiti jer se ne ide sa prvim trudovima u bolnicu, tako da mi ta ginićka nije jasna :/

    A uostalom i da rodiš po putu ne bi bila ni prva ni zadnja , i vjerovatno bi to bolje izvela sama nego uz prisutnost svih doktora

  15. #15
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Leana prvotno napisa
    Zato nisam pametna da li da odem ponovo riskirati i roditi ovdje samo zbog toga sto mi je pulsko rodiliste blize ili da potegnem do Rijeke i bar probam napraviti najbolje za svoju bebu?
    Ja ti ne mogu dati savjet što da radiš, to ti moraš sama odlučiti, ali ti mogu reći da sam za oba rodilišta čula i pozitivna i negativna iskustva.

    Osobno sam imala dobro iskustvo sa pulskim rodilištem oba puta, iako mi je prvi porod bio dosta težak.

    Što se tiče puta do Rijeke, on nikada nije sat vremena, nego bar sat i pol do bolnice, a dogodi se (kao npr. nama već par puta) da popravljaju nešto u tunelu pa propuštaju naizmjenično pola sata u svakom smjeru.

    Bez obzira što odlučila, sretno!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    A ideja da se u Rijeci iznajmi stan / soba u hotelu na par dana? ili, čula sam da u bolnici imaju one apartmane... kako to funkcionira... znam da je teško tempirati sam porod, ali teoretski nije loša ideja

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Ja ću vjerojatno ipak u Rijeku...Da li mi treba uputnica za kontrolni pregled? Ili ga mogu platiti? Zna li netko raspored ambulanta (koji doktori koji dan) i u koliko sati je najbolje doći? Da li se treba naručiti?

    Nisam iz Rijeke. Živim u Zg, ali sam trenutno kod svojih u Istri pa bih direktno odavde u Rijeku.. Svejedno, zboog neobičnog peckanja (mislim da sam prehladila mjehur ili što) bih voljela na kontrolni pregled prije termina (koji mi je za 2 tjedna)- čisto u slučaju da nije u pitanju kakva bakterija :/

    I još nešto..trebam li rezervirati apartman ili jednom kad dođem u rodilište-ak je slobodan-super! a ak ne-nikom ništa?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    hm, ja bi ti mogla napisat cijelu epopeju, al ukratko. udala se i otšla živjet u pulu, inače sam iz crikvenice...prvu trudnoću vodila kod "svog" dr. iz ri, htjela tamo i rodit i uopce nije bilo govora o pu. porod bio ok, uz standard proceduru-drip, bušenje vodenjaka, ogromna epi. u mojoj glavi tada - to je bilo super. :/

    drugi put-opet nije bilo govora o pu (neznam otkud tolika averzija, a mogu reć ničim izazvana, osim možda pokojom lošom pričom od poznanice il s foruma)..stigla u rodilište u 16:05, rodila u 17:03; da sam kretala iz pule, nebi stigla. i u tih manje od sat vremena, htjeli su mi uvalit drip i bušit vodenjak, iako sam u rađaonu ušla u 16:45-9cm otvorena. babica bila divna, nisam rezana...
    šta sam ti s ovim htjela reć - u ri je dobro ić ako znaš šta želiš, toga se držiš i nedaš se; onda će ispoštovat tvoje želje, ako ne-naić ćeš na standard proceduru-drip, bušenje vodenjaka, epi...
    o 5.katu tog rodilišta ne želim ni mislit-još me trauma drži.

    pred manje od mjesec-frendica rodila u puli-identično kao ja, pred tri u rijeci, super, bez rezanja, bez nepotrebnih intervencija-oduševljena.

    što se tiče pregleda u ri na poliklinici, treba ti uputnica; kad koji dr. radi, neznaju ni oni, dobivaju raspored za tjedan dana unaprijed; možeš nazvat i raspitat se. najbolje ti je doć od 10 do podne.

    nadam se da sam bila razumljiva, tipkam jednom rukom, a drugom držim maloga

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    i da, apartman moraš unaprijed rezervirat.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    ja sam 2006 rodila u Ri, rečeno mi je da se app ne može rezervirati, pošto se često desi da netko prenese ili rodi ranije, znači kad dođem ako ima slobodan app ok, i bio je!
    ima ih 4 kako se sjećam s tim da ako imaš zdravstveno osiguranje preko Croatie imaš njihov app a oni imaju 2 ili 3 i sad dal je i besplatan nisam sigurna jer ja nisam upala u taj...

    zadovoljna sam pristupom, hranom, higijenom, i uvijek bih uzela app najviše zbog mira i higijene wc-a!

    u puli je rodilo puno mojih poznanica i prijateljica i na žalost nemam niti jednu lijepu priču iz pule.
    zapravo gore na katu gdje se rađa je sve ok, ali dolje kad odeš u sobe,
    kao drugi svijet, ima i ok sestara ali u večini su one koje se izderavaju na rodilje, vrijeđaju s užitkom...
    mislim iskustva onih koji su do sad tamo rodile su tužna, jako tužna i zabrinjava me to što je tako od kad je mama mene i sestru rodila tamo,
    kao za vrijeme rata u logorima, taj pristup i nivo svega,
    a narod se ne buni, svi trpe i šute, danas kao da se osoblje nije bitno mijenjalo, vrijeđanja su previše česta, naravno uz izuzetke.
    osobno rađe bih rodila na putu do rijeke nego otišla tamo, iako imaju dobre doktore, ali ja nisam žena borac kaja će se boriti za prava rodilja i beba..
    pre emotivna sam i u tom periodu poroda i prvih dana želim za sebe i bebu najbolje, bez iznimke.

    kad mi netko spomene pulsko rodilište u meni se stvori veliki revolt i ljutnja, pošto osobno znam što su moje prijateljice tamo čule i doživile,
    nema isprike NIKAKVE.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj erik prvotno napisa
    zapravo gore na katu gdje se rađa je sve ok, ali dolje kad odeš u sobe,
    kao drugi svijet, ima i ok sestara ali u večini su one koje se izderavaju na rodilje, vrijeđaju s užitkom...
    pa, ovo bi se moglo reć i o 5.katu ri rodilišta, zapravo, ovisno o smjeni...zbilja ima i sestara i doktora sa hitlerskim pristupom...a dovoljan je jedan čovjek da pokvari opći dojam.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    očajnih ženturača ima po svuda,
    ali u rijeci su ipak u manjini, a u puli su u večini.
    nije normalno da od svih žena koje znam niti jedna nije pohvalila pulu,
    najbolji komentar bio je -paaa ok, a šta ćeš...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam dva puta rodila u Puli i stvarno mogu samo pohvaliti od babica do gin. u rađaoni i sestara na odijelu. Nisam doživjela nikakvo izderavanje i neugodna iskustva svi su bili jako ljubazni, a mislim da u 3 dana koliko se bude na odijelu prođu sve smjene.

  24. #24
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj erik prvotno napisa
    zapravo gore na katu gdje se rađa je sve ok, ali dolje kad odeš u sobe,
    kao drugi svijet, ima i ok sestara ali u večini su one koje se izderavaju na rodilje, vrijeđaju s užitkom...
    Rodila sam 2003. u Puli, i rekla bih da je to sve jedna velika lutrija.
    U radjaoni sam imala prekrasne babice i jednog prekrasnog doktora, dok drugi nije za pohvalu.
    Na odjelu babinjaca je bilo i super ljubaznih sestara, i onih manje ljubaznih.
    No, nitko od njih meni nije bio takav da ne bih tamo jos jednom rodila.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    drago mi je, a žao mi je što moje bližnje prijateljice nisu imale bar malo humaniji pristup, jedna je tamo rodila 3 puta, njoj to nije smetalo a na 2. porodu već je znala što je čeka pa se znala postaviti...
    žao mi je što češće ne čujem lijepa iskustva, znam da se i osoblje s gornjeg kata žali na ove dolje....

  26. #26
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Kako je ovo najsvježija tema o pu rodilištu želim napisati da se, izgleda, trude postati rodilište prijatelj djece.
    Pred par dana je rodila jedna moja poznanica i kaže da više nema bočica.
    Ako želite dohraniti dijete daju nekakve čašice kako se bebe ne bi privikle na dudu pa kasnije odbijale sisu.

  27. #27
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Kako je ovo najsvježija tema o pu rodilištu želim napisati da se, izgleda, trude postati rodilište prijatelj djece.
    Pred par dana je rodila jedna moja poznanica i kaže da više nema bočica.
    Ako želite dohraniti dijete daju nekakve čašice kako se bebe ne bi privikle na dudu pa kasnije odbijale sisu.
    Super za Pulu.

    Moja frendica je nedonošće rođeno u Puli pred 30 godina i tada ju je mama hranila izdojenim mlijekom na šalicu i žličicom.

  28. #28
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    no ja fakat ko da zivim u paralelnom svemiru :shock:


    kad sam rodila prije devet godina - nikakve bocice nisam vidjela. idu sam sama nadohranjivala, zlicicom iz zdjelice...

    rodila sam poslije jos tri puta u puli, nisam niti jednom vidjela nikakve bocice...


    i nisam imala nikakvih traumaticnih iskustava ni u radjaoni ni na odjelu babinjaca...


    da ovo cetvero hahara ne ganja oko mene po cijele dane, zapitala bih se jesam li zbilja rodila (i to cetiri puta!) ili mi se samo prisanjalo...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    dvaput u puli, za bolnički porod jako dobro, pogotovo drugi.u zadnje vrijeme sam od više frendica čula odlične priče, o raznim doktorima. ja sam sve dogovorila na lijepo, nije bilo problema. odjel super!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    okolica kanfanara
    Postovi
    36

    Početno

    ja sam rodila u puli prije 11 mjeseci,dva dana prije poroda su me zadrzali u bolnici jer sam prenesla tjedan dana. Kad su krenuli trudovi med.sestra mi je rekla da si nazovem muza da krene za pulu.Dok sam sama lezala u predradaoni jednom su me dosli vidjet kako sam u 2 sata a kad je dosao muz odjednom su se setkalo oko mene svakih 5 minuta. A na odjelu babinjaca ima jedna sestra koja se stalno derala i nije ni htjela doc kad sam ju zvala da mi pokaze kako da pravilno dojim samo je komentirala da kako to neznam..... :?

  31. #31
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj ivana p prvotno napisa
    A na odjelu babinjaca ima jedna sestra koja se stalno derala i nije ni htjela doc kad sam ju zvala da mi pokaze kako da pravilno dojim samo je komentirala da kako to neznam..... :?
    Debeljuskasta, blond kose?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    okolica kanfanara
    Postovi
    36

    Početno

    da,kad bi nesto vikala cijeli odjel je zvonio od njenog glasa

  33. #33
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj ivana p prvotno napisa
    da,kad bi nesto vikala cijeli odjel je zvonio od njenog glasa

    da, baš sam to htjela primijetiti. pravi tsunami!

  34. #34
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Izgleda da nam je svima bas ona ostala u losem sjecanju.

    Osobno nisam imala s njom one-on-one , ali je na cimericu vikala jer joj je jednu noc pozvonila i zamolila ju da joj pomogne nahraniti malenu (malena je em imala zuticu, em je mama imala teski zastoj i nikako mlijeko nije islo van... :sad.

    Vikala je, "Htjeli ste rooming-in, sad ga imate ali sad Vam ne pase, Vi bi spavali..."

    A zena je stvarno bila ocajna - grudi 5 broja vece, tvrde kao kamen, ne moze nista izdojiti, malena ne moze uhvatiti bradavicu i place, gladna, a zena od ocaja i osjecaja bespomocnosti skupa s njom, a bogme i ja skupa s njima od tuge (i hormona) sve to gledajuci... :sad:

  35. #35
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nedavno sam saznala da ta sestra ima dvoje djece sa posebnim potrebama, pa mi ju je sada pomalo žao...

  36. #36
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Nedavno sam saznala da ta sestra ima dvoje djece sa posebnim potrebama, pa mi ju je sada pomalo žao...
    Ali to ne bi trebao biti razlog da se istresa na druge i bude neljubazna :?

  37. #37
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nikoga ja ne opravdavam.
    Ali poznavajući pozadinu, više je žalim nego što joj zamjeram.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Meni je bilo drago da su me pustili na miru u rađaoni, i zagasili svjetlo.
    A na odjelu mi je bilo super, pogotovo kad uspoređujem sa iskustvima prijateljica iz zagreba.
    Al ja nisam trebala neku posebnu pomoć. treći dan sam imala viška mlijeka pa mi je jedna mala plava sestra, skroz ljubazna, donijela upute za ručno izdajanje, na kojima je pisalo Izvor: www.roda.hr
    Nakon prvog poroda sam bila koma, i jedna sestra mi je stalno pomagala, ne znam kako bih bila sama.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    121

    Početno

    Ja sam bila zadovoljna sa pulskim rodilištem, jedino su sestre na odjelu nakon što rodiš očajne. Nervozne, nestrpljive i grube.
    Za riječko sam čula da je ful ok.

  40. #40
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Dvaput u Puli. Prvi put lose iskustvo, drugi put fantasticno.
    Osim sto sam ja bila drugacija jako, drugi put su na porodu bile samo primalje, od kojih je jedna otisla nakon sto sam joj rekla par stvari i ostale su dvije - jedna (Teuta ) je doista asistirala porodu kako bi to trebalo (bar kako sam ja zamisljala da je ok), druga je njoj pomagala i bila toliko tiha i neprimjetna da je to bilo doista divno.

    Na odjelu babinjaca.. jedina u jako losem sjecanju mi je ostala sitna, mrsava sestra kratke kose koja je zaduzena za bebe (kupanje, grijanje, ..) s kojom sam imala okrsaj odmah po dolasku na odjel u 2 ujutro. A sjecam je se jos s Emom.
    Ostale.. vise-manje ok, ali ja nikog nista nisam trazila pa su mozda zato bile ok.

    Pomoc oko dojenja nije dobra. Svodi se na iscitavanje citabe koju nose sa sobom (dojiti na zahtjev, bla), a od konkretne prakticne pomoci ili barem provjere je li dijete dobro postavljeno na dojku i kako hvata dojku, nista.

  41. #41
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Busybee, znam na koju sestru misliš, ima rijetku kratku kosu ošišano što bi rekli na "tifusarku", hladnog pogleda i britkog jezika, ali ne viče.
    Nije mi se svidjela, ali kada sam bila sa mjesec dana ponovo na kontroli sluha bebe, jedina je imala strpljenja iznova pokušavati više od pola sata, ove ostale su odmah odustale i dale mi upute za Rijeku.

    Što se tiče poticanja dojenja, svi to podržavaju, ali zaista malo pomažu. Jedino čega se sjećam sa prvim djetetom je da mi je svaka sestra što je ušla u sobu štipala cice da vidi da li imam mlijeka, a nakon toga bi mi svaka, jelte, mudro savjetovala da od mojeg mlijeka ne bude ništa.
    Užasno su me nervirale sve te štipačice, ali su bile i dvije drage sestre koje su mi pomagale dijete pravilno postaviti na dojku.

    Mlijeko sam sa prvim djetetom dobila tek peti dan,jer mi je jedan ginekolog kojega dobro poznajem, davao podršku i govorio mi da što češće bebu stavljam na prsa. U međuvremenu sam proplakala jezero suza, jer su mi svi osim njega govorili da neću imati mlijeka.

    Isto su mi rekli i kada sam rodila drugo (mlijeko stiglo četvrti dan), ali se nisam osvrtala, već sam im rekla da ću ja SIGURNO dobiti mlijeko i dojiti barem godinu dana, pa je pedijatrica na odjelu rekla da je to baš lijepo za čuti.

    Što se ostalog tiče, osoblje je bilo dosta korektno, neko ti je više, a netko manje simpatičan, kao uostalom svugdje.
    Sa ginekolozima na odjelu i u rađaoni imam dobra iskustva, a primalje na porodu su mi oba puta bile jako drage i susretljive.

    Ipak, ne mogu nikako zaboraviti one famozne vizite sa raširenim nogama, i nitko me ne može uvjeriti da se to ne može izvesti na neki suptilniji način, iako znam da je to praksa u skoro svim rodilištima.

  42. #42
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ja sam također u puli dobivala dohranu u čašici i A. dala žličicom. bočice su bile zabranjene (bar ih ja nisam vidjela), no svaki put kad je A. došla s pregleda bijela tekućina joj je virila iz usta van (a nikad nije bljuvala moje mlijeko). također sam vidila sestru u dječjoj sobi kako hrani djecu na bočici u nekoliko navrata.

    meni je bilo ok u puli, bila sam 7 dana c-rez. no, sestre su se znatno poboljšale kada mi je mm donesao laptop da dovršim neki prijevod dok je A. spavala popodne. valda su mislile da pišem neki undercover članak 8)

    od tada sam puno naučila, uglavnom od rode i izvore na koje me ona uputila, i više nikad im se ne bi dala u ruke. vuče me više kuća za porode (ili moja kuća za porod, hehe), ali mi je Austrija malo daleko pa sanjam neku super kuću za porode u Sloveniji, po mogućnosti tik preko granice.. i'm a dreamer

  43. #43
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    i više nikad im se ne bi dala u ruke
    naravno, tu sam mislila pulsko rodilište

  44. #44
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    danci, ako ti je blize klagenfurt nego graz, ima navodno odlicna kuca za radjanje u klagenfurtu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Molim Riječanke za pomoć. Trudna sam 32. tjedna. Preselit ćemo se u Rijeku, pa se nabrzaka moram snaći za ginekologa.

    E sada, prebivalište ne bi mijenjala, ostalo bi u Slavoniji. Koji ginekolog bi me u tom slučaju, ali u Rijeci primio da mi kontrolira trudnoću do kraja? Ili možda postoji neka privatna poliklinika koja usko surađuje sa KBC Rijeka pa mogu kod njih obavljati preglede (nema veze ako i plaćam), a rodim u bolnici i opet sve 5?

    Kako da to sve izvedem, savjeti?

    Uf... ne poznajem grad, nisam čula za ni jednog ginekologa. Jedino mi pada na pamet otići u bolnicu i ko siroče moliti da me netko primi?

    A jesam nabrojala čudo jedno, kako bi vi to izvele?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno Riječanke molim vas za savjet

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Molim Riječanke za pomoć. Trudna sam 32. tjedna. Preselit ćemo se u Rijeku, pa se nabrzaka moram snaći za ginekologa.

    E sada, prebivalište ne bi mijenjala, ostalo bi u Slavoniji. Koji ginekolog bi me u tom slučaju, ali u Rijeci primio da mi kontrolira trudnoću do kraja? Ili možda postoji neka privatna poliklinika koja usko surađuje sa KBC Rijeka pa mogu kod njih obavljati preglede (nema veze ako i plaćam), a rodim u bolnici i opet sve 5?

    Kako da to sve izvedem, savjeti?

    Uf... ne poznajem grad, nisam čula za ni jednog ginekologa. Jedino mi pada na pamet otići u bolnicu i ko siroče moliti da me netko primi?

    A jesam nabrojala čudo jedno, kako bi vi to izvele?

  47. #47
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Jeli itko isao na trudnicki tecaj u pulskom rodilistu?
    Znate li koliko traje?

  48. #48
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    tečaj traje četri tjedana, ideš u rodilište sa partnerom jednom tjedno po sat vremena. kod ginekologa na oglasnoj ploči (barem na verudi) imaš broj sestre kojoj se treba javiti.

  49. #49
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Hvala Danci,vec sam se upisala,samo me zanimalo koliko traje.
    Pocinje 4.9. ima li jos netko da ce ici?

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    RI
    Postovi
    58

    Početno

    rena7 u rijeckom rodilistu mozes roditi bez da si bila kod njih na pregledu, samo se pojavis u trudovima
    A do poroda, mislim da bi te primio bilo koji privatnik. Postoji tema sa rijeckim ginekolozima pa malo pretrazi...
    Ja bih svakako prvo nazvala KBC i pitala njih bi li me primili...
    I da, dobrodosla u Rijeku!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •