Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: herpes

  1. #1
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno herpes

    izisao mi je herpes na ustima, ali herpes kakvog nisam imala otkako sam se rodila. usta su mi katastrofalna, izisao mi je od kraja do kraja usne, duzine nekih 3-4 cm. doktorica mi je dala neke tablete za ubit konja, ali to ne dolazi u obzir zbog dojenja. zna li netko kakav lijek iz domace lijekarne?

  2. #2
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Herpes? Mislim da sam pokusala sve i nikad nije bilo neke koristi. Zato vise ne pokusavam nista, uvijek prodje samo od sebe za 10-tak dana.

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    gadno
    a taman sam se mislila s tobom naci na kavi

    nemam ti pojma o narodnim lijekovima, najbolje pitaj lijecnika
    ja sam imala jedna takav gadni, u osnovnoj skoli, nisam cak mogla ni jesti, ni otvarati usta, sve na slamku, a kad je proslo, samo se je krasta, u kojoj je bila cijela donja usna, osusisla i otpala a ispod divna nova usna

    eto, nadam se da ce ti sto prije proci, drzi se!

  4. #4
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Zinkova mast. Osuši se i za par dana prođe.

  5. #5
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    nemam ti pojma o narodnim lijekovima, najbolje pitaj lijecnika
    ma doktorica mi je dala viroleX, to je za ubit konja, u pravilu se i ne daje za ovaj herpes, nego samo za herpes zoster. zena se iskreno zgrozila kad me vidila (naravno, na posao moram, a studenti vjerovatno misle da mi je to od zloce, ili me je mozda netko od njih prokleo jer je pao na ispitu )
    e sad, mogla bih ja uzet tablete, a mlijeko izdojit i bacit, ali dijete ce mi ispalit bez sike, pa i nisam bas za tu varijantu.

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    h.m., mislim da se vec pisalo na forumu da je cesnjak za to odlican.
    prepolovis ga i namazes herpes, ili jos bolje zalijepis selotejpom za usnu dok si doma ...i onda tako docekas postara na vratima .
    kazu cure da fakat pomaze .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam imala takav herpes prije 2 godine da je to bilo strašno

    od nosa do brade

    nisam išla van da ne plašim ljude 8)

  8. #8
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    jos bolje zalijepis selotejpom za usnu dok si doma ...i onda tako docekas postara na vratima
    ili jos bolje MM-a kad dodje s posla, s usnama spremnim na poljubac
    enivej, budem i to probala, hvala na savjetu!

  9. #9
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ili jos bolje MM-a kad dodje s posla, s usnama spremnim na poljubac
    e, to!

  10. #10
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Zepterova Bioptron lampa, ako nemaš probaj posuditi. Naš je mali znao imati po osm komada okolo usnica. Pio je na slamku jer ih nije mogao micati. A onda kraste i do tri tjedna, neke puknu pa krvare. Otkad tretiramo lampom, za par dana ostanu samo male ružičaste mrljice. Iako je tebi već jako izbilo, ako sada počneš tretirati puno brže će ti zacijeliti i oporaviti se koža.

  11. #11
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    evo samo da se i ja pojadam da mi je izbio herpes (ipak cini mi se ne takoo veeeliki kao happy m.) Ja sam mu inace sklona, i sve sam probala, od cackanja do pustanja i apsolutnog ne diranja, od tableta, paste za zube, zinkove i sl (nisam jedino tu lampu)...i zakljucak nema mu pomoci kad izbije, STRPLJEN SPASEN

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    Uf, kako mrzim taj herpes !
    I ja sam trenutno u krastama da mi se uopće ne izlazi među ljude
    Ja ga lječim homeopatijom (pripravak koji pijem) i Bioptronovom lampom. Kremice ga samo potisnu unutra.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    Smajlića sam greškom poslala, al' OK, nek se barem on smiješi kad ne mogu ja

  14. #14
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    samo da javim - cesnjak ne pali ustvari, malo se sasusio tamo gdje je bio cesnjak, ali sam kriskice cesnjaka zalijepila flasterom i drzala satima. kad sam skinila flaster, novi herpes je izbio na mjestu flastera. i dalje putuje.... izgledam ko losi pokusaj stavljanja silikona u usta

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    da te utješim

    proći će...

    samo kada,ne znam

    onaj moj legendarni se vukao skoro 3 tjedna

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    Joj, to sa silikonima mi je poznato. Ja sam u firmi prodala priču o neuspjelom povećavanju gornje usne sa silikonima, pa me jedan kolega čak pitao jesam li to radila u Splitu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    kod mene je jednom bio isto povelik tako da sam vani hodala s flasterom preko usnice
    moj recept koji kod mene djeluje: u fazi izbijanja virolex mazati svaka 3-4 sata, i to mažem cijela usta. ne samo mjehuriće nego i kožu oko njih-to je obično tretman prvog dana. tretman drugog dana je pasta za zube (bijela, ne prozirna) na razvijene bujne mjehuriće a oko njih i dalje virolex. par puta na dan vlažnom vatom otopim sasušenu pastu, potufkam wc papirom i opet na to pasta ako se nisu sasušili mjehurići i opet okolo virolex.
    treći, četvrti dan obično više ne izbijaju i svi su posušeni. tada slijedi skidanje paste i nervozno kidanje krastica i stvaranje novih i te kraste traju barem još tjedan dana.
    meni je to najbolja kombinacija, istina da pasta peče ali stisnem zube.
    ako ti je tako velik herpes i odlučiš se za pastu onda nemoj stavljati na cijelu površinu, stavi samo na kritične grozdove.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    hmm...čekaj da se sjetim...
    Postovi
    36

    Početno

    prirodno-postoje propolis kapi kojih ima u biljnim apotekama, moja malena je sklona herpesu i mi to time tretiramo i super.
    Ona je zbog prve infekcije herpesom bila u zaraznoj bolnici 10 dana od toga 5 dana na infuziji jer nije mogla ni jesti ni piti, a rane je imala po licu, usnoj šupljini i ždrijelu...užas.
    Svako malo joj se pojavi, odnosno čim joj padne imunitet. Isprobali smo i virolex i aciklovir (isto, ali drugi proizvođac) i još neke ljiekove. Djelovalo je neko vrijeme. Onda smo čuli za propolis i nama se pokazao najbolji. Mažem joj kad vidim da počne izbijati, nakon 2 dana se već suši, ranica brzi zacijeli i ne vidi se. Jedini nedostatak je da je taj propolis žuto-smeđe boje pa se malo primjeti. Ja ga nanosim štapićem za uši točno na herpes.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    hmm...čekaj da se sjetim...
    Postovi
    36

    Početno

    Pardon...nije propolis kapo nego Propolis tinktura, išla sam gledati na flašicu. MM to kupuje od jednoh medara.

  20. #20
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    da, kapi propolisa meni definitivno najbolje pomazu (za djeci se uzmu one bez alkohola).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    mislim da sam procitala na ulju cajevca kojeg sam kupila da je dobar za herpese. i ne kosta puno u dm-u, but provjeri prije nego kupis. Nisam ziher.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Evo ja imam herpes na nozi, i doc mi je dala virolex,ali mi je usput napomenula da bi mali mogao pokupit varicelu od mog herpesa. Nije mi jasno da li zato sto ga dojim, ili kako?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Vjerojatno imaš herpes zoster (reaktivacija virusa kozica koji je ostao u tebi), a ne herpes o kojem je topić.
    Ne prenosi se mlijekom već kontaktom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    Radi se o virusu iz skupine herpesvirusa koji kod djece izaziva varičele, a kod starijih herpes-zoster.
    Virus se nalazi na sluznici dišnih putova i koži, pa se tako i prenosi, a ne dojenjem.

  25. #25
    malo morgen

    Početno

    Sto se tice herpesa koji se pojavljuje na ustima, ja ga imam barem jednom godisnje. prije godinu dana mi je frendica dala mast (pakiranu kao labelo) ali na bazi aloe vera. dok sam imala tu mast, herpes bi i kad bi se pojavio, nestao vec do jutra..nazalost,potrosila sam ju i ne znam tocan naziv ali sigurno ima u dm-u ili apotekama na bazi aloe.

  26. #26
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    I aloa vera je jedna od stvari koje sam probala (100%-tni gel) - ne pali kod mene.

  27. #27
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Da ne otvaram novi topic, imam pitanje ali o vaginalnom herpesu i to kad se već pojave mjehurići, kako ublažiti simptome za prvu ruku, do odlaska ginekologu?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Vjerojatno će pomoći da popiješ neku tabletu protiv bolova (ako dojiš, paracetamol). Mislim da postoji i neka lokalna pomoć ali ne znam je. Kod ovog na ustima, što nekom pomogne drugom izazove još mjehurića.

  29. #29
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Vjerojatno će pomoći da popiješ neku tabletu protiv bolova (ako dojiš, paracetamol).
    Zašto protiv bolova? Samo ju jako svrbi i pecka i to već duže, danas se pojavili mjehurići . Svrbilo ju je i kad je nedavno radila papu i briseve, svi nalazi uredni! (frendica u posjeti, ne doji i nije trudna)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislila sam da to boli. Može probati popiti claritine ili neki drugi antihistaminik. Ali ne znam koliko je koristi.
    Može otići u zaraznu da joj daju terapiju (mislim recept, ne lijek), jer skraćuje tok. Ili u neku ginekološku hitnu. Čini mi se da se uzima aciklovir, ali nisam sigurna.
    Ako imaš malu bebu, bolje da se ne druže.

  31. #31
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ako imaš malu bebu, bolje da se ne druže.
    Ajme, nisam imala pojma da je to toliko opasno!

    A što kad se MM pojavi herpes na usni?
    Da se i on tada drži podalje od bebe?

    Ja srećom za sad nisam imala herpes ni u kom obliku, iako sam ljubila MM kad bi imao herpes.
    Mislim da ću se drugi put suzdržati par dana dok mu ne prođe.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Opasno je, pouzdano znam za ovaj na usnicama. Bitno je da TM jako dobro pere ruke a može staviti i masku. Ali bolje da nije s bebom ako baš nije nužno. Problem je što neki ljudi luče virus i kad nemaju plikove. To osobito vrijedi za genitalni herpes.
    U slučaju prve infekcije beba može dobiti herpesni meningitis, ali većinom će proći kao aftozni stomatitis. Problem je što virus ostaje u tijelu i svaki pad imuniteta ga izvuče van (ovaj puta bez neke veće opasnosti, više je neugoda) ali vjerojatno neće moći u vrtić kad izbije. To ti je već dovoljna komplikacija u životu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    mamazika, zar stvarno treba nositi masku?
    MM ima često herpes na licu (usta, nos, očni kapak), svaki put kad mu padne imunitet (a pada često, u zadnje vrijeme ) i u to vrijeme ne ljubi Andreja, ali nije ni da ga izbjegava. Dosad nije bilo problema, ali sad, nakon ovog posta, malo sam se zabrinula.
    Btw, nikad mi to s herpesom nije bilo do kraja jasno. MM svako malo ima manifestaciju tog "veselja", a ja sam s njim godinama, i nikad, nikad nisam imala ni najmanji znak herpesa. Kad je primoinfekcija najopasnija (u kojoj dobi)? I kakve su posljedice?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Najopasnija je kod malih beba - genitalim herpesom se beba može zaraziti u porodu, zato se žene s aktivnim g.h. obavezno porađaju carskim. Ne znam ti točno reći do kad je opasno, može biti i s 20 godina ako ti je imunitet slab. Prva infekcija obično prolazi s temperaturom, kako kod labijalnog (obično herpes virus tip 1) tako i kod genitalnog (tip 2). Ovi tipovi mogu i obrnuto, ali najčešći su ovako.
    Moja mama je imala herpes i sjećam se da je uvijek imala masku kad ga je dobila, dok sam ja bila mala. Onda sam ja ipak (da li od nje ili negdje u školi) dobila s nekih 10 godina herpes, na ustima i nosu, svaka prehlada je bila moja. I onda, s nekih 14 godina, nikad više. Nisam imala nikakvu specijalnu terapiju, poslije sam bila u situacijama kad je svakako trebao izbiti (sunce u visokim planinama i na brodu, uz ekstremne napore) ali nije. Nisam eksperimentirala ljubljenjem s nekim s herpesom (MM ga nikad nije imao) ali nije se vratio.
    Moguće da si i ti prebolila i da ti je ostala neka vrta imuniteta. Možda netko od doktora zna više o tim infekcijama s herpesom.

  35. #35
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Herpes u nosu...da li bi pomogle rosopas kapi?

    Uh..boli cijeli nos i lice ispod oka

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Prije puta krema s malo propolis
    Ili samo propolis na palčiku pa namazati po sluznici
    Kolko se sjećam rosopas ne ide na sluznicu
    Treba vidjeti je li Septasol može u nos ima je u biljnim apotekama

  37. #37
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    I ja dobila prije tjedan dana.Mazala betrionom.Evo krastice padaju.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Herpes u nosu...da li bi pomogle rosopas kapi?

    Uh..boli cijeli nos i lice ispod oka
    Rosopas kapi smo mi koristili za virusne bradavice na rukama i nogama, ne znam da li su primjenjive za sluznice... treba pročitati upute.

    Kod nas doma je standardna procedura korištenje kapi tj. spreja s propolisom. Zove se Propolaid. Zakon.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Prije puta krema s malo propolis
    Ili samo propolis na palčiku pa namazati po sluznici
    Kolko se sjećam rosopas ne ide na sluznicu
    Treba vidjeti je li Septasol može u nos ima je u biljnim apotekama
    U USTA SMIJE

    da i betrion pomaže, ali ja u zadnje vrijeme to ipak s Septasol gelom

  40. #40
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Prođe meni i bez mazanja bilo čim, par dana s kremom ili bez opet na isto dođe. Samo mi nije jasno da mi dolazi svakih par mjeseci i baš na predjelu lica.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Prođe meni i bez mazanja bilo čim, par dana s kremom ili bez opet na isto dođe. Samo mi nije jasno da mi dolazi svakih par mjeseci i baš na predjelu lica.
    Virus ostaje trajno u organizmu, a aktivira se kad nam padne imunitet. Ja ne dobijem kraste u nosu i po usnama, meni se naprave afte (to je isti virus, uffff...)

  42. #42
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I evo ga opet...imam propolis kapi koje u sebi imaju alkohol, jel to ok? Jel bude peklo?

    Ili nešto drugo prirodno... Zadnji put sam imala prije god. dana i tu godinu ukupno 3x...uh

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ima očito dvije teme

    Meni pomaže melem s matičnjakom
    propolis
    Septasol gel

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja pijem Lysine. Svaki dan. Pisala sam na drugoj temi

  45. #45
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Opet ja na ovoj temi...herpes mi se vraca stalno, bar 2,3x godisnje ga imam. Danas osjecam uzasnu bol u nosu i vjerojatno ce izbiti za koji dan. Muko moja. Herpes je "samo" pad imuniteta, nije nedostatak nekog vitamina? Ne znam kako si pomoci...

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A kak djelovati u smislu poboljšanja imuniteta?

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Mašnice,

    Ako možeš otići do ljekarne/biljne drogerije Lavanda Mia u Petrinjskoj.
    Meni su tamo tete magistre čudotvorke, nema kome nisu riješile zdravstv.probleme od uže do šire rodbine, mojih prijatelja.

    Topla preporuka.Imaju izvrsne preparate za poboljšanje imuniteta (Pro Immune), al općenito imaju svega i svačega.

    Ta ljekarna/drogerija mi je čudo!!!

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ja na ovoj temi...herpes mi se vraca stalno, bar 2,3x godisnje ga imam. Danas osjecam uzasnu bol u nosu i vjerojatno ce izbiti za koji dan. Muko moja. Herpes je "samo" pad imuniteta, nije nedostatak nekog vitamina? Ne znam kako si pomoci...
    Biosilver

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Eto tri i nešto god miruje, i sad .....

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Biosilver
    X
    I više sna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •