Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: želučane tegobe

  1. #1

    Početno želučane tegobe

    Molim vas za pomoć ili savjet glede želučanih tegoba beba. Moj sin sad ima 5 mjeseci i od rođenja ima želučanih tegoba. Najvjerovatnije od jake žutice s spojem adaptiranog mlijeka koje je pio sa majčinim (nisam imala puno mlijeka pa je padao na težini i morala sam uvesti i adaptirano jer nije imao snage izvući mlijeko, a izdajanje nije pomoglo).

    Bilo kako bilo i dan danas ima grčeve i probleme sa želucem (boli ga trbušćić, puno kiselkasto bljucka i zbog toga je jako nervozan). Kod pedijatra mi nisu puno pomogli jer kažu da je to tako i da se ništa drugo ne može učiniti jer je sve ostalo u redu, dobiva na težini, motoričke funkcije su u redu i sl.).

    Zanima me da li je netko imao s time iskustva i kako mu mogu pomoći da manje pati?

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    probaj sa masiranjem trbusica, a za to bljuckanje ga stavljaj na poviseno. ako dobiva dovoljno na kilazi , znaci da je sve u redu. proci ce, a ti samo moras izdrzati

  3. #3

    Početno hvala

    Hvala dorena, možda će ipak biti bolje. Često mislim da to nikad neće proći, malo je lakše od 3 mjeseca, ali čudim se da je još tako učestalo. Mislim da mu je bilo najgore od 1 do 3 mjeseca.

  4. #4
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    moja je malecka povracala prvih par mjeseci, sve dok nismo poceli uvoditi krutu hranu. imala je reflux (iznimna siuacija, bila je na lijekovima). gastroenterolog nam je preporucio prije dojenja 1 zlicicu (kršitelj koda) rizinih pahuljica (koje se mogu dati sa navrsenih 15 dana starosti djeteta i bilo ih je jako tesko za naci), i moram priznati da se to povracanje donekle smirilo iako nisam davala bas prije svakog hranjenja. a ako je vec na adaptiranom mlijeku, da pokusas dati neko drugo? mozda mu to sto dajes ne odgovara pa zato ima tih problema? :?
    sve-u-svemu, nadam se da ce mu to brzo proci, i zaista jedino moras izdrzati. drzimo vam palceve, i pusa bebacu :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •