Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: konci na šavu od epi.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno konci na šavu od epi.

    Trebam savjet...

    Nakon koliko su vam otpali konci sa šavova nakon epiziotomije? Meni je prošlo 2 tjedna od poroda i patronažna podigla paniku da imam debele šavove koji su već trebali otpasti? :? Jel' to zbilja tako? Naime, mi se navikavamo na dojenje i baš nisam raspoložena za obilaženje doktora ako ne moram...

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    20 f.....ing dana!!!!!!!!!!!!!! Posušili su se (vanjski, a i imala sam ih i vanjskih i hrpu unutrašnjih :/ ), zatezali su grooooooooznoooooo, i onda mi ih je patronažna sa (steriliziranim) škaricama cvaknula i izuvkla ( ).
    Nakon toga došlo je doba PREPORODA!!!!!!!!!!!!!!!! Prestala depra, jer sam mogla vaaaaaaan! Hodala sam super (a prije toga ko Herr Flick), mogla sam dići bebicu, ma mogla sam sve!!!!

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja bih ipak na tvom mjestu još malo pričekala dok se ne posuše i eventualno sami otpadnu. Pričekaj barem još 7 dana....(bolje to nego da ti se rana otvori...)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Hvala mamma san! Tak' sam si i ja mislila, al' reko' da provjerim za svaki slučaj...

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja se ne sjećam koliko dugo sam ih imala, ali znam da je bilo puuuuuuuuuuuno duže nego što je navodno trebalo (možda čak i mjesec dana :/ ili duže ...)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ne sjećam se, ali definitivno duže od dva tjedna, možda nakon negdje mjesec dana.....

  7. #7
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ne sjećam se, ali definitivno duže od dva tjedna, možda nakon negdje mjesec dana.....
    tako nekako i meni...

  8. #8
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    garant mjesec dana ako ne i više koma koma koma

  9. #9
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Meni su otpadali jedan po jedan, u razmacima po par dana, ne znam je li to tako treba, ali evo bila sam na kontroli i doktor kaze da je sve ok.
    Prvi je otpao poslije dvadestak dana

  10. #10
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Meni sigurno duže od mjesec dana.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ja sam imala neki fini tanki konac i svejedeno se nije raspao mjesec dana nakon poroda, svi se čudili a doktor skidao jedan po jedan pooolakooo pooolakooo a meni znoj sa čela...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    hvala svima; odmah mi le laknulo, jer kao što sam rekla nije da mi se baš obilaze doktori, ak' ne moram!

  13. #13
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    nije da vas plašim, ali meni su gotovo svi otpali još u rodilištu, a onda još možda tjedan dana i ko nova sam bila.

  14. #14
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    nakon 10 dana mi ih povadila patronažna!!!!
    nisam ni osjetila.
    mislim da ih negdi još čuvam jer sam :shock: na njihovu debljinu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Sad sam ja skroz zbunjena... Meni nitko nije vadio konce (i hvala im na tome) jer sam dobila one koji se razgrade. Nije li to uobičajena praksa? Ideja da bih morala ići na vađenje konaca nakon poroda mi je :shock: Doduše ja nisam bila rezana, već sam sama pukla - puknuće 1. stupnja - pa možda zato nisam dobila konce/špagice?!

  16. #16
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Sad sam ja skroz zbunjena... Meni nitko nije vadio konce (i hvala im na tome) jer sam dobila one koji se razgrade. Nije li to uobičajena praksa? Ideja da bih morala ići na vađenje konaca nakon poroda mi je :shock: Doduše ja nisam bila rezana, već sam sama pukla - puknuće 1. stupnja - pa možda zato nisam dobila konce/špagice?!
    uobičajno je,
    ali priča u bolnici da su to konci koji se razgrade je bila laž kod mene,
    nisu bili ti konci takvi (rekla patronažna_da nisu ti)
    i isto sam sama pukla.
    al kad mi je to izvadila, stvarno ama baš ništa nisam osjetila osim pregoleme sreče da me više ne boli i zateže 8)

  17. #17
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Sad sam ja skroz zbunjena... Meni nitko nije vadio konce (i hvala im na tome) jer sam dobila one koji se razgrade. Nije li to uobičajena praksa? Ideja da bih morala ići na vađenje konaca nakon poroda mi je :shock: Doduše ja nisam bila rezana, već sam sama pukla - puknuće 1. stupnja - pa možda zato nisam dobila konce/špagice?!
    I moji su se konci navodno trebali sami "razgraditi" ali sam nakon 5 tjedana išla da mi ih izvade jer se ništa nije dešavalo... A jedan iz rodnice mi nisu izvadili jer se ti ne vade i osjećala sam ga još par tjedana iza toga...

  18. #18
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Totalno sam se bedirala... danas tek 6. dan, a već jutros sam vidjela konac od šivanja. Mislim da znam i kad je pukao- jučer sam se nešto jako napregnula smijući se nekoj opakoj provali i baš sam osjetila pretjerano zatezanje i kao da se nešto "pomaklo". Mislim da sam imala jedno 7-8 šavova sada, a sve mi je koma dolje da se idem prepipavati koji je konac i da li se što bitno smrdalo...

    Ima li tko da mu je puknuo konac prije vremena?

  19. #19
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    U bolnici 2.dan sam već vidjela dio konca. Ostatak je otpadao neko vrijeme, ali nisu bili predugo

    A sad, meni je gin rekla da su me malo koma sašili. Jel to stvarno tako, ili se nešto smrdalo, pojma nemam. Nije da mi je nešto previše bitno, kako prolazi vrijeme nije više tako strašno

  20. #20
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Sad sam se pogledala i dobro naplakala. Nije taj konac neki mali koncic. Desno sam rezana i cijela ta strana je otvorena. Nista nije zaraslo. Boze, to je uzas, sad gledam sto mi je raditi, moram u bolnicu ...

  21. #21
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Iiiiiiii, eto me sa ponovnog sivanja. Sad su umjesto jednog konca zasili taj vanjski rub s 3 zasebna. I nisam ni znala da se epiziotomija ne smije brisati, to mi je sestra rekla kao napomenu. Samo ispirati mlakom vodom i tapkati peskirom. Nikako ne brisati. Sa svojom curom nisam nista o tome znala niti sam vodila racuna o icemu vezanom za brisanje. Moram sad paziti da vise ne sjedam ka9 zaba kraj svoje cure i da ne cucnem toliko puta. Ma zapravo da mirujem totalno. Nisam znala da ce me druzenje sa svojom curicom kostati novog sivania. Sad znam.

  22. #22
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Ajoj baš mi je žao zbog tog što se događa, još nisam čula da se nekome otvorila rana i da je šivan ponovno

    Meni su otpadali postepeno kroz desetak dana, a imala sam ih jaaaaako puno nažalost, i vanjskih i unutarnjih. Meni su višerotke tada rekle da često kroz dan špricam ranu Octeniseptom, samo hladnom vodom kratko isprati i nikako dirati, trljati, sušiti... Sretno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,
    Rodila sam prije 4 mjeseca (vaginalno) i nismo imali odnose jer je mene bolio pokusaj spavanja. Na pregledu mi je doktor ustanovio da su me previše ušili nakon poroda, ima jedan konac viska. I da je zato odnos sporan. Predlaže operaciju, potpuna anestezija, gdje ce malo rezati medjicu da bude kao prije.
    Ima li itko ovakav slučaj/iskustvo?moze li se izbjeći operacija, postoje li neki drugi način da se to proširi? Koliko traje oporavak nakon operacije?

  24. #24
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja imala na prvom porodu. Dva sava previse. Rijesila pod lokalnim anestetikom, laserskim rezom. Nista nije bolilo, trajalo 1 min, doma. Ovo je bilo privatno, tvoj dr vjerojarno nema laser, pa ovo predlaze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •