Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Pravo na novčanu naknadu za nezaposlene

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno Pravo na novčanu naknadu za nezaposlene

    Evo , mene zanima , ovi na burzi mi neće reć, pa pitam tu, da li ja imam pravo na novčanu naknadu za nezaposlene nakon napunjene prve godine djetetova života, tj. isteka porodiljnog, ako sam cijelo vrijeme porodiljnog se vodila kao nezaposlena i dobivala onih 1600 kn naknade, jer mi je istekao ugovor o radu na određeno još dok sam bila na komplikacijama ,tj.bolovanju u trudnoći?
    U zadnjih 12 mjeseci sam radila devet mj. , tj prije isteka ugovora 0,imam neprekidno oko 4,5 godina radnog staža.?
    Jer zna netko kolika bi mi bila visina te naknade za nezaposlene, jer me to što sam napisala sve čeka( sada sam u 6 mj. trudnoće)??
    Jer istina da se ta isplata s burze od 1630 kada se djete rodi čeka po par mjeseci dok ne krene redovno?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Ok, tu sve piše, ali ne piše da li ja imam pravo na naknadu poslije porodiljnog, tj, nakon navršene prve godine djetetova života, ako sam cijeliu tu godinu bila na burzi i vodila se kao nezaposlena s naknadom od 1600kn?? :? :?

  4. #4
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj frogica prvotno napisa
    Ok, tu sve piše, ali ne piše da li ja imam pravo na naknadu poslije porodiljnog, tj, nakon navršene prve godine djetetova života, ako sam cijeliu tu godinu bila na burzi i vodila se kao nezaposlena s naknadom od 1600kn?? :? :?
    po mom slučaju - nemaš.

    ja sam na zavodu, primala godinu dana 1600 i kad je mala napunila godinu dana prestala sam primat.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    koliko ja znam naknada s biroa se dobiva samo u slučajevima otkaza poslodavca, iznosi su različiti i ovise o radnom stažu, a tebi je istekao ugovor na određeno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Dobiva se i kada istekne ugovor na određeno, ali ako ja neću dobivati ništa nakon isteka porodiljnog, znači, trebat ću tražiti posao sa 10 mj. djeteta, jer neću moć plačat režije ako ostanem bez prihoda., to će me sada optererčivati cijeli porodiljni, ne znam uopće kako ću se opustiti i posvetiti djetetu, kada znam da me poslije ne čeka ništa, da mogu biti gladna kruha!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    evo draga frogice meni vrag nije dao mira pa sam zvala HZZ da pitam za tvoj slučaj. odgovor je sljedeći, iako ti je ugovor o radu bio na određeno i presatao za vrijeme porodiljnog imaš pravo na naknadu s HZZ-oa ako si imala staža min. 9 mjeseci. naknada je 1.200 kn i ovo vrijedi do 1.1.2009. kada na snagu stupaju nove odredbe koje ona još ne želi tumačiti. obzirom da me usput pitala još niz podpitanja na kojem neznam odgovor, a vezana su uz tvoje pravo na naknadu, ako ti treba još neka informacija nazovi područni ured u Vukovaru, gospođa je jako ljubazna 032 441 344, ali ne vidim zašto se ne bi javila svom područnom uredu, možda si onda nabasala na krivu osobu u krivo vrijeme.

    ispričavam se ako smo te zbunile, ja sam bila uvjerena da se naknada dobiva samo ako si višak ili dobiješ otkaz.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Ne, piše u na internetu pod Hzz da se dobije i kada je ugovor istekao i rekli su mi na burzi isto. Samo me zanima dobivam li ja naknadu i poslije porodiljnog, tj isteka godine dana djetetova života.? Ova pravnica u Zg mi to neće reć, ali za sve ostalo, tj. naknadu 1600 znam da ću je dobiti, rekli su mi.
    Hvala kaj si pitala!! :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    ako je po ovome što je meni rekla gospođa iz vukovarske poslovnice, imaš pravo na naknadu od 1200 kn za nezaposlene nakon isteka porodiljnog, samo kažem ti nije mi znala reći koliko dugo jer me tražila još neke dodatne info.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Ako je nakon porodiljnog 1200 kn, onda ok, super da je tako, još ću ja pitati u Zg.

  11. #11
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    kad ti odobre naknadu primat ces je par mjeseci ,poslije toga mozes otvoriti bolovanje najduze tri mjesecam ,to ti pise dok opce prakse.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Na koju naknadu misliš za par mjeseci? :?

  13. #13
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Naknadu ćeš koristiti pri zavodu za zapošljavanje od isteka porodnog dopusta, duljina novčane naknade ti ovisi o duljini radnog staža koji imaš.
    Za trajanja naknade dobijati ćeš pozive za posao u skladu sa tvojim zvanjem/zanimanjem na koje si se obavezna javljati ukoliko si radno sposobna.

    Ukoliko nisi radno sposobna zbog zdravstvenih razloga, potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad (od tvog liječnika) predaješ svojem savjetniku, pa te on u tom razdoblju ne poziva za posao.

    Nakon što ti ta naknada istekne, imaš pravo na nastavak naknade ukoliko si privremeno nesposobna za rad, a najduže tri mjeseca.

  14. #14
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Frogica, interesira me da li si po otvaranju porodnog dopusta (znači nakon što su ti zaključili komplikacije) bila prijavljena na Zavodu za zapošljavanje do rođenja djeteta?
    Inače, vidim da si pitala koliko se čeka za isplatu naknade sa Zavoda. Po ZUP-u rješenje se donosi u roku od mjesec dana od zaprimanja zahtjeva, a isplaćuje se pri sljedećoj isplati, koja ide oko desetog u mjesecu.

  15. #15
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ups, sada tek vidim da si tek šest mjeseci trudna, ja sam mislila da imaš bebu od šest mjeseci...

  16. #16
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    ovakav je moj slučaj...
    ugovor o radu mi je istekao dok sam bila na porodiljnom...
    obzirom da sam na porodiljnom i dalje mi je naknadu isplaćivalo socijalno do djetetove godine dana...
    tada sam se prijavila na zavod i od zavoda dobijam 1200 kn mjesečno...imam pravo na tu naknadu 5 mj. jer imam staža 3 g. i 10 mj.

    prijavila sam se na zavod 10.03. a prvu sam naknadu dobila 10.5. i to za treći četvrti mjesec zajedno...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Da, i ja bi dobivala normalnu naknadu da su mi produljili ugovor na još samo 4 mjeseca barem!! I to od ta 4 mj. dva bi bilo bolovanje trudničko, znači firmu ništa ne košta, to su mi i sami rekli i samio 2 mj. porodiljnog bi me zahvatilo, a to bi firmu košralo samo 1500 kn, radi zdrastvenog koji mi moraju uplačivati dok sam na porodiljnom, no dobre volje nije bilo, mada su mi obečali da će mi produljiti sigurno!! Kažu ti u facu jedno i onda žao mi je, raspitali smo se, to nam se ne isplati, jer ako vas držimo kao zaposlenu ne možemo druge zapositi na to mjesto, a ljudi nam treba, zapošljaamo stalno nove, i morali bi plačati zdrastveno, bla,bla,bla,( za samo dva mjeseca) . sada sam ja na gubitku nekih 18000kn na godinu tu kada bi trebala na porodiljni, radi njihovog izmotavanja, što meni strašno puno znači, ali njima ne!

  18. #18
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Kakvo zdravstveno? kad si na porodiljnom ili komplikacijama firma ti ne plaća zdravstveno.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Mogu se ja nadošlepati na ovu temu?
    Frendica mi radi u prosvjeti.Ne očekuje da će joj produžiti ugovor.
    Kaže da je negdje pročitala da se od 1.1.2008. nezaposlenima prvih par mjeseci isplaćuje 70% plaće, pa onda 50% i tek onda onih 1000 kuna.
    Postoji li gdje takva informacija ili je krivo pročitala?

  20. #20
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ella roo, naknada za nezaposlene iznosi 1200 kuna.
    Prijedlog zakona je da se naknade povećaju, ali od toga za sada još ništa.

  21. #21
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    pozdrav cure!
    ovako ja sam dobila otkaz kada je moj sef doznao da se spremam na umijetnu oplodnju i imam pravo na novcanu naknadu 1200kn do 07.08.2008 al ja sam sada ostala trudna pa me zanima koliko cu sada dobivati isto 1200kn? ako netko zna?hvala

  22. #22
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj kik@ prvotno napisa
    pozdrav cure!
    ovako ja sam dobila otkaz kada je moj sef doznao da se spremam na umijetnu oplodnju i imam pravo na novcanu naknadu 1200kn do 07.08.2008 al ja sam sada ostala trudna pa me zanima koliko cu sada dobivati isto 1200kn? ako netko zna?hvala
    Nemaš pravo na bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći ( s time niti na naknadu) jer si nezaposlena. Što se tiče rodiljne naknade, ona će ti se ostvarivati u razlici između naknade na burzi i one od HZZO-a. Mislim da bi rodiljna iznosila 1660 kn umanjena za 1200 kuna znači 460 kuna dobiješ još od HZZO-a.

  23. #23
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    hvala mamma san

  24. #24
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj ella roo prvotno napisa
    Mogu se ja nadošlepati na ovu temu?
    Frendica mi radi u prosvjeti.Ne očekuje da će joj produžiti ugovor.
    Kaže da je negdje pročitala da se od 1.1.2008. nezaposlenima prvih par mjeseci isplaćuje 70% plaće, pa onda 50% i tek onda onih 1000 kuna.
    Postoji li gdje takva informacija ili je krivo pročitala?
    ovo stupa na snagu od 1.1.2009.

    ima li ko kakav link sa detaljnim info?

  25. #25

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Ja imam zaista specifičnu situaciju...pa ako netko zna odgovor....

    Na bolovanju sam od početka trudnoće. U trenutku otvaranja bolovanja (već u 2.mjesecu jer je gin.bio uvjeren u izrazito rizičnu trudnoću) nisam bila u radnom odnosu nego na onoj naknadi od Zavoda ( 3 mjeseca, nakog ugovora na određeno). Na bolovanju a i akon poroda (godinu dana) naknada mi je bila 1600 kn. Sad sam gotova s tim, prvo su mi rekli da imam pravo na naknadu 3 mjeseca, pa uplatili za prvi mjesec onda da nemam i stornirali uplatu.

    Jel imam pravo nanaknadu ili nemam?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    I ja molim za pomoć!

    Nakon isteka porodiljnog, poslodavac mi je dao otkaz. Prijavila sam se na zavod za zapošljavanje i dobila "savjetodavca" koji mi je je dao cijeli niz dezinformacija (npr. da nemam pravo na novčanu naknadu). Znate li kome i na koji način se moram obratiti da mi dodijeli drugog savjetodavca i kojoj službi mogu prijaviti da ta osoba nije napravila posao u skladu s Pravilnikom o načinu prijavljivanja i vođenju evidencija Hrvatskog zavoda za zapošljavanje?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Nobody???

  29. #29
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj corny prvotno napisa
    Ja imam zaista specifičnu situaciju...pa ako netko zna odgovor....

    Na bolovanju sam od početka trudnoće. U trenutku otvaranja bolovanja (već u 2.mjesecu jer je gin.bio uvjeren u izrazito rizičnu trudnoću) nisam bila u radnom odnosu nego na onoj naknadi od Zavoda ( 3 mjeseca, nakog ugovora na određeno). Na bolovanju a i akon poroda (godinu dana) naknada mi je bila 1600 kn. Sad sam gotova s tim, prvo su mi rekli da imam pravo na naknadu 3 mjeseca, pa uplatili za prvi mjesec onda da nemam i stornirali uplatu.

    Jel imam pravo nanaknadu ili nemam?
    nemaš.
    imala sam sličnu situaciju

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Citiraj corny prvotno napisa
    Ja imam zaista specifičnu situaciju...pa ako netko zna odgovor....

    Na bolovanju sam od početka trudnoće. U trenutku otvaranja bolovanja (već u 2.mjesecu jer je gin.bio uvjeren u izrazito rizičnu trudnoću) nisam bila u radnom odnosu nego na onoj naknadi od Zavoda ( 3 mjeseca, nakog ugovora na određeno). Na bolovanju a i akon poroda (godinu dana) naknada mi je bila 1600 kn. Sad sam gotova s tim, prvo su mi rekli da imam pravo na naknadu 3 mjeseca, pa uplatili za prvi mjesec onda da nemam i stornirali uplatu.

    Jel imam pravo nanaknadu ili nemam?
    nemaš.
    imala sam sličnu situaciju
    Mial,

    Već si mi jednom ukazala na moje bitno pravo koje nisam znala, thanks.

    I sad opet...

  31. #31
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno


    drago mi je da sam pomogla, nažalost kao nezaposlena sam imala jako puno posla s njima, ali i super svjetnicu, a i prkosni karakter

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •