Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 414

Tema: selektivni prekid višeplodne trudnoće

  1. #101
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    a jel'? ti bi da ti puhovi jedu iz ruke? nema sanse!

  2. #102
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    a jel'? ti bi da ti puhovi jedu iz ruke? nema sanse!
    :? :? :?

  3. #103
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Ma baš se mislim da svom puhu dam smokvu
    na ovo sam mislila

  4. #104
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    alvina draga sretno zapamti ljudi uvijek imaju različita mišljenja i to je normalno, ali ono što ti odlučiš vjeruj mi da je ispravno.
    Mene su učili da kad čovjek sluša svoje srce nikada ne pogriješi Vjerujem da će dr. dati sve od sebe da ti daju najbolji savjet i iskreno, iz srca svog želim ti svu sreću svijeta

  5. #105
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Ajme cure, pa kaj vam je?

    Alvina, sretno i javi nam kaj kažu Slovenci!

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno ...

    Ja stvarno neznam sta ovo bi,ali je bez veze.Ja sam vas samo pitala za misljenje kao sto vas uvijek za sve pitam.Zadnje sto bi mi palo na pamet je nekome reci Ej znas to nece biti OK,naprotiv pozitivan sam lik i uvijek mislim da ce sve zavrsiti kako treba,a to koliko ja imam strah od mojih dvojki samo ja znam.Ova zena sto sam vam pricala me svaki dan zove i pita jesam li joj sta nasla na netu i mogu li joj kako pomoci,ja samo govorim sve ce biti OK.Uostalom kazem da imam dovoljno svojih problema i necu se vise baviti ovim.Alvini zelim svu srecu ovog svijeta i neka ih dragi Bog cuva i naravno opet mislim da ce to sve biti na kraju OK

  7. #107
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Puhovi, mozda je problem u tome da iznosenjem svog misljenja "ja to nikad ne bi napravila" ipak impliciras neki moralni sud o ovom problemu, a pogotovo sto Alvina je postirala i na topicu o religiji, kuzis da ju takva misljenja mogu (ne znam kako se izraziti), posramiti, utuci, dodatno opteretiti, otezati joj odluku buduci da joj medicinska struka koju je konzultirala jednoglasno predlaze redukciju. I meni je to uzasna moralna nedoumica i jako sam sretna da nisam u toj kozi i u toj situaciji i ne mogu reci sto bih napravila. Npr. ja sam odbila radit amniocentezu i kombinirati probir i sve to, ali to nije isto jer selektivnom redukcijom dajes bolju sansu za zivot onima koji ostanu. Ne moze se izjednaciti s abortusom koji si cini mi se pomenula, osim ako je prekid trudnoce napravljen da se spasi zivot zene. Jer ovdje se radi bas o tome da se spase zivoti, a ne uniste.

    O rizicima redukcije pise u onom znanstvenom clanku koji sam linkala gore. (U jednom od 21 slucaja redukcije je trudnoca bila izgubljena)
    CONCLUSION: Monochorionic twins or triplets are frequently part of naturally conceived high-order multiple pregnancies. Reduction of the monochorionic twin pairs improves pregnancy outcome. Monochorionic triplet pregnancies show a high complication rate, but may benefit from fetal reduction by cord coagulation.
    Npr. sto napraviti kad je mogucnost problema ili cak smrtnosti 30%? S jedne strane, 70% slucajeva, dakle vecina, prodje ok. Ali jedan od 3 slucajeva - sto je meni ogromni ogromni postotak, iako je manjina - ne prodje ok. Nikakvo pozitivno razmisljanje nece promijeniti pojavu jednog TTTS-a. U tom slucaju se pozitivno razmisljanje moze cak izjednaciti sa zabijanjem glave u pijesak. Da li je u redu staviti sva 3 zivota na kocku? Na to moze odgovoriti samo onaj tko je u toj situaciji, jer nijedan izbor nije perfektan.

  8. #108
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Potpisujem pino od a do ž!

  9. #109
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Isti clanak jos kaze:
    Early spontaneous loss and pregnancy complications related to twin–twin transfusion syndrome rather than the number of fetuses complicate nearly 30% of dichorionic triplet pregnancies..... Analysis of the outcomes of 14 dichorionic triplets by Chasen et al,10 revealed a nearly 30% pregnancy loss rate.
    Kod monoamniotskih blizanaca smrtnost je puno veca.

    Googlirajuci sam nasla da se trojceki u prosjeku radjaju s 33 tjedna, u prosjeku s 1900g. Komplikacije se dogadjaju u 80% trudnoca.


  10. #110
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Isti clanak jos kaze:
    Early spontaneous loss and pregnancy complications related to twin–twin transfusion syndrome rather than the number of fetuses complicate nearly 30% of dichorionic triplet pregnancies..... Analysis of the outcomes of 14 dichorionic triplets by Chasen et al,10 revealed a nearly 30% pregnancy loss rate.
    Kod monoamniotskih blizanaca smrtnost je puno veca.

    Googlirajuci sam nasla da se trojceki u prosjeku radjaju s 33 tjedna, u prosjeku s 1900g. Komplikacije se dogadjaju u 80% trudnoca.
    pino ovo i ja znam, ali nekako nisam mogla to napisati. Znaš realno nekako jest tako, ali opet teško...
    Lijepo si napisala onu rečenicu da se spašava život, a ne uništava.
    pino

  11. #111
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno Re: selektivni prekid višeplodne trudnoće

    Citiraj alvina prvotno napisa
    Poštovane forumašice, molila bih da neka od vas podijeli iskustvo sa selektivnom redukcijum plodova kod višeplodne trudnoće? Ako nemate iskustvo iz 1 ruke- moze i vase misljenje o tome.
    Hvala unaprijed
    iako je forumašica alvina tražila osim vaših iskustava i mišljenje o problematici selektivne redukcije, molim forumaše da se suzdrže od moraliziranja u raspravi kako bi ostala na civiliziranom nivou.

  12. #112
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pino je, kao i obično, sve tako lijepo rekla

    tebi draga alvina želim puno sreće, kakva god tvoja odluka bila
    znam da ti nije lako

    rvukovi

  13. #113
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    alvina, nisam se do sada uključlivala u raspravu jer sam smatrala da nemam što reći; i dalje ti nemam ništa pametno za kazati osim da ti želim puno sreće ma što god odlučila

  14. #114
    leda avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    341

    Početno

    alvina sretno koja god bila tvoja odluka

  15. #115
    mvrcelj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    229

    Početno

    alvina imas moju podrsku ma sto god napravila!
    zene,zene,zene.....koje jezicine!
    pitam se nakon ovoga ima li smisla traziti bilo kakav savjet!
    javite se onda ako zaista mislite da bi nekome imale nesto pametno za reci.....a sve ostalo rjesavajte sa osobama sa kojima inace u privatnom zivotu tracate, pijete kave,cupate se za kose i iznosite svoja nepotrebna misljenja! nije ovo mjesto za vas.......nekad mi zao sto sam zensko!
    nadam se da ce se one o kojima govorim same naci bez da iznosim njihova imena.....dovoljno su PAMETNE!

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Draga alvina, tebi i tvom mužiću želim svu sreću svijeta ma što odlučili !

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    alvina, nisam se do sada uključlivala u raspravu jer sam smatrala da nemam što reći; i dalje ti nemam ništa pametno za kazati osim da ti želim puno sreće ma što god odlučila
    potpis

    alvina

  18. #118
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    Ne poznaješ njen karakter, njenu prirodu,
    ali sam iz tvojih postova saznala dosta o tebi!
    i svakako i dalje stojim kod svog misljenja, koje proizlazi iz moje zivotne filozofije, koja me nagoni da uvijek trazim pozitivnu stranu i pozitivni ishod!
    i svakako bih zeljela savjetovati, da, ovaj put savjetovati, svakome u slicnoj situaciji da se fokusira na to kolika je vjerojatnost da ishod trudnoce bude povoljan i ispitati sve, bas sve mogucnosti da tako i bude, a tek ako to nije nikako moguce, okrenuti se drugim opcijama i spasavati sto se spasiti da!
    Nemoj mi više pisati, a ako što imaš onda to napravi na pp jer nema smisla da netko kome je ionako teško ovo čita.
    ovo je stvarno komicno, ti mislis da ja pisem tebi!
    ma, naprosto ti odgovaram na tvoje uvrede! ako je itko opteretio ovaj topic negativnoscu, onda si to ti! gle, ja ti vjerujem da ti je vruce, ali onda odi na kupanje ili nesto, umijesto da kuhas od bijesa i vrijedas svakog tko naleti!
    Alvina želim ti da od sveg srca da ti i TM odlučite ispravno
    a na ovo
    ali sam iz tvojih postova saznala dosta o tebi!

    sorry uz dužno poštovanje ali Pepitu nemozes znati
    a ovo izjava je :shock:
    ako je itko opteretio ovaj topic negativnoscu, onda si to ti! gle, ja ti vjerujem da ti je vruce, ali onda odi na kupanje ili nesto, umijesto da kuhas od bijesa i vrijedas svakog tko naleti.
    mvrcelj
    Nezelim ići u OT ali ovo je rijetka situacija na neplodnosti .
    Iskrena da budem ja znam sto bih uradila da sam na Alvininom mjestu ali ona treba donijeti odluku ....trnovita je nasa borba do bebaća da bih riskirala da ga izgubim a da i u jednom dijelu mozga imam saznanje da sam ga svojom odlukom mogla spasiti .

    O moralu,stajalištu religije i ostalo neću nista reći bojim se da bih pretjerala ili grubo zvučala....


    Pino ovo potpisujem u potpunosti

    ali to nije isto jer selektivnom redukcijom dajes bolju sansu za zivot onima koji ostanu. Ne moze se izjednaciti s abortusom koji si cini mi se pomenula, osim ako je prekid trudnoce napravljen da se spasi zivot zene. Jer ovdje se radi bas o tome da se spase zivoti, a ne uniste....

    mozda grubo zvuči ali od dva zla bolje je izabrati manje a normalno da bih bilo najbolje da je situacija takva da se trudnoća s trojčekima iznese do kraja kao kod naše Hamse

  19. #119
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    Ne poznaješ njen karakter, njenu prirodu,
    ali sam iz tvojih postova saznala dosta o tebi!
    i svakako i dalje stojim kod svog misljenja, koje proizlazi iz moje zivotne filozofije, koja me nagoni da uvijek trazim pozitivnu stranu i pozitivni ishod!
    i svakako bih zeljela savjetovati, da, ovaj put savjetovati, svakome u slicnoj situaciji da se fokusira na to kolika je vjerojatnost da ishod trudnoce bude povoljan i ispitati sve, bas sve mogucnosti da tako i bude, a tek ako to nije nikako moguce, okrenuti se drugim opcijama i spasavati sto se spasiti da!
    Nemoj mi više pisati, a ako što imaš onda to napravi na pp jer nema smisla da netko kome je ionako teško ovo čita.
    ovo je stvarno komicno, ti mislis da ja pisem tebi!
    ma, naprosto ti odgovaram na tvoje uvrede! ako je itko opteretio ovaj topic negativnoscu, onda si to ti! gle, ja ti vjerujem da ti je vruce, ali onda odi na kupanje ili nesto, umijesto da kuhas od bijesa i vrijedas svakog tko naleti!
    Alvina želim ti da od sveg srca da ti i TM odlučite ispravno
    a na ovo
    ali sam iz tvojih postova saznala dosta o tebi!

    sorry uz dužno poštovanje ali Pepitu nemozes znati !!!
    a ovo izjava je :shock:
    ako je itko opteretio ovaj topic negativnoscu, onda si to ti! gle, ja ti vjerujem da ti je vruce, ali onda odi na kupanje ili nesto, umijesto da kuhas od bijesa i vrijedas svakog tko naleti.
    Ako je tko pozitivan ovdje uvijek onda je to Pepita
    mvrcelj
    Nezelim ići u OT ali ovo je rijetka situacija na neplodnosti .

    Iskrena da budem ja znam sto bih uradila da sam na Alvininom mjestu ali ona treba donijeti odluku ....trnovita je nasa borba do bebaća da bih riskirala da ga izgubim a da i u jednom dijelu mozga imam saznanje da sam ga svojom odlukom mogla spasiti .

    O moralu,stajalištu religije i ostalo neću nista reći bojim se da bih pretjerala ili grubo zvučala....


    Pino ovo potpisujem u potpunosti

    ali to nije isto jer selektivnom redukcijom dajes bolju sansu za zivot onima koji ostanu. Ne moze se izjednaciti s abortusom koji si cini mi se pomenula, osim ako je prekid trudnoce napravljen da se spasi zivot zene. Jer ovdje se radi bas o tome da se spase zivoti, a ne uniste....

    mozda grubo zvuči ali od dva zla bolje je izabrati manje a normalno da bih bilo najbolje da je situacija takva da se trudnoća s trojčekima iznese do kraja kao kod naše Hamse

  20. #120
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ajme, ajme...što je ovo...nevjerojatno koliko smo u stanju emotivno reagirati i braniti ispravnost vlastitih stavova bez obzira što nitko od nas ne može sa sigurnošću tvrditi kako bi postupio u nekoj situaciji.
    Zanimljivo je i kako mislimo da dovoljno znamo o nekome preko njegovih postova, a vrlo često nemamo pojma ni o ljudima s kojima dijelimo stol i krevet. I sve to još i strasno branimo...čudna smo mi, ljudi, bića...
    Ono što znam je...ne bih voljela biti u situaciji da moram donijeti ovakvu odluku...
    Alvina, što god odlučite od sveg srca vam želim sreću!

  21. #121
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    draga alvina, ima li kakvih novosti kod tebe?

  22. #122
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ok, skuzila sam, MPO djevojke su zatvoren kruzok, razlicito misljenje se ne tolerira, javljanje nekog izvan vaseg plemena se docekuje na noz :/ , ako je netko clan kruzoka, moze lupetati gluposti, iznositi nekakve kvaziznanstvene poluistine, histerizirati, otvoreno napadati ad hominem... i dobit ce bezrezervnu podrsku; sve pet, necu se vise javljati!
    uz napomenu da ovo sve navedeno ne vrijedi za sve, a posebno ne za inu33 koja je izuzetno oprezna i takticna u svojim izjavama, njene postove sam zapazila jer ih ima puno; naravno, ima jos cura za koje ovo vrijedi, ali nema smisla da sad sve nabrajam...

    nisam sirila nikakve predrasude, a najmanje od svega sam moralizirala, iznijela sam svoj stav, koji nema veze s moralnom prosudbom, nego sa sasvim desetim stvarima o kojima ne zelim elaborirati, jer bih vjerojatno bila opet krivo shvacena i rijeci bi mi se izvrtale kao onaj moj citat
    u kojem sam rekla "ne slazem se"
    a on nije imao nikakve, ama bas nikakve veze s alvinom,
    nego se odnosio na izjavu pepite,
    koja je izgleda uvjerena da je uvijek bolje napraviti redukciju nego pokusati donijeti trojke
    to je njeno subjektivno misljenje na koje ima pravo
    ali ne cini mi se bas fer
    iz posta u post redati katastroficne prognoze
    trudnocu s trojkama prikazivati kao strasnu nesrecu
    jednojajcane blizance kao najveci uzas
    i sve to u zelji da se "pomogne" jadnoj mami koja je vec dovoljno zabrinuta i bez toga! stvarno takticno, svaka cast!
    i to sve ne temelju cega? kojih informacija? ne znamo nista o alvininoj trudnoci, jer joj nista konkretno nisu rekli!
    ja bih u takvoj situaciji pokusala utjesiti mamu i ohrabriti ju da sazna sto vise i to s raznih strana i od strucnjaka koji ce svaki za sebe vidjeti o cemu se radi, nezavisno od ostalih, jer je to objektivnije;
    a ne bih
    postavljala stvari kao da je sve vec svrseno i presuda vec donesena!

    ne odgovara mi rasprava u kojoj
    nemam pravo iznijeti drugacije misljenje
    u kojoj me se bez pardona osobno napada i za to se pobere pljesak
    u kojoj se koriste velike rijeci, brda usklicnika...
    tako da

    alvini zelim puno podrske od bliznjih, puno snage i hrabrosti da saslusa ono sto joj imaju za reci lijecnici
    zelim joj puno kriticnog duha i prisebnosti dok bude slusala ta misljenja;
    da postavi 1001 pitanje sve dok ih ne natjera da joj sve do u tancine ne razjasne i obrazloze
    zelim joj barem jedno pozitivno misljenje
    i, na koncu, da dobije, pa makar i cudom, tri zdrave bebe!

  23. #123
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    puhovi obožavaju smokve

    nije MPO zatvoreni kružok i nije točno da se razlicito misljenje ne tolerira, javljanje nekog izvan vaseg plemena se docekuje na noz.Ali nije fer reći Pepiti "ako je itko opteretio ovaj topic negativnoscu, onda si to ti! gle, ja ti vjerujem da ti je vruce, ali onda odi na kupanje ili nesto, umijesto da kuhas od bijesa i vrijedas svakog tko naleti!" jer mi ovdje znamo sta je prošla da zatrudni i koliko strahova je imala u početku trudnoće(uostalom mozeš pročitati postove)

    ok je to sto imaš svoj stav "ja se ne slazem, i nikad to ne bih napravila; pa postoji puno pozitivnih primjera! naravno, odluka je na roditeljima... ali ja to ne bih napravila!".Ja neznam kako si dosla do svoje djece MPO ili prirodno ali pokušaj shvatiti nase strahove za gubitkom trudnoće i otuda reagiranje kakvo jeste.

    a i reakcija na post migullyy "migullyy, pa kaj si joj, zaboga, htjela reci? da trojceki mogu biti rizicni i da bi mozda trebala neke od njih pobaciti!?!
    zaboga, zeno, , pa je li ti jasno kako bi se zena osjecala da joj tako nesto kazes!?!".....nimalo nestoji ,pa neznam jeli znaš koliko je migullyy lezala u bolnici zbog svojih blizanaca i čuvala trudnoću i ona je zadnja koja preporučuje pobačaj........

    puhovi obožavaju smokve Pepita i Migully su nase trudnice i sigurna sam da su sve sto su rekle i napisale iz dobre namjere i strahova koje prolazimo.I kad zatrudnimo "nesmijemo" se radovati jer onda dolaze novi strahovi.

  24. #124
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    ali ne cini mi se bas fer
    iz posta u post redati katastroficne prognoze
    trudnocu s trojkama prikazivati kao strasnu nesrecu
    jednojajcane blizance kao najveci uzas
    i sve to u zelji da se "pomogne" jadnoj mami koja je vec dovoljno zabrinuta i bez toga! stvarno takticno, svaka cast!
    i to sve ne temelju cega? kojih informacija? ne znamo nista o alvininoj trudnoci, jer joj nista konkretno nisu rekli!
    ja bih u takvoj situaciji pokusala utjesiti mamu i ohrabriti ju da sazna sto vise i to s raznih strana i od strucnjaka koji ce svaki za sebe vidjeti o cemu se radi, nezavisno od ostalih, jer je to objektivnije;
    a ne bih
    postavljala stvari kao da je sve vec svrseno i presuda vec donesena!
    A ja vjerujem da joj vise od ohrabrenja treba dati sve potrebne informacije (cak i ako su ruzne) iz sto objektivnijih izvora - npr. znanstvenih clanaka. Da mene netko tapsa po ramenu i kaze "sve ce biti u redu", dizala bi mi se kosa na glavi jer mi to bas nista ne znaci u slucaju da trebam donijeti jednu tesku odluku. Odluku treba donijeti na temelju cinjenica, sto informiranije moguce. Ne znam da li si se odnosila na moje postove kad si spomenula katastroficne prognoze, ali ja te cinjenice nisam izmislila nego nasla u medicinskoj literaturi; nisu sjajne, ali ih treba biti svjestan jer su vazne u odluci.

    Svakako joj ne bih rekla "ja to nikad ne bih napravila" i to dvaput u istoj liniji, kad joj medicinska struka savjetuje bas to. Koliko je to takticno ili informativno ili ohrabrenje ili utjeha s tvoje strane? U biti su tvoji drugi postovi Alvini ok i isto ono sto joj i svi drugi predlazemo - bolje informiranje, potraga za doktorom ili doktorima koji su dobri u dijagnozi i imaju iskustva. Napadanja koja si ovdje dozivjela se odnose na tvoj prvi post na ovom topicu a koji je susta suprotnost s ovim sto si zadnje napisala jer u tom prvom postu a priori tvrdis da to nikad ne bi napravila (a ono "nikad" ja interpretiram da znaci bez obzira na to sto doktori kazu).

    No dobro, svi se slazemo da Alvini treba dati podrsku, iako se razlikujemo u nacinu. I pozeljeti joj najbolju srecu, koju god odluku donijela.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno ...

    Cure moje ja sam se toliko razocarala u nase komentare i price kroz ovaj alvinin post i ne mogu da shvatim sta smo sve u stanju reci jedna drugoj,tako da uz duzno postovanje prema svima a prije svega prema sebi,i ako sam jedan od najstarijih clanova i sve ste mi puno pomogle,ne mogu da dozvolim da mi ovde neko sudi,nije ni mjesto a ni vrijeme za takve stvari,tako da danas zavrsavavam svoje "postojanje" na Rodi....Hvala svima

  26. #126
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Vec danima citam ovu temu, tesko je bilo sta napisati a da bude u potpunosti dobronamjerno shvaceno. No ne mogu dopustiti stvaranje negatvnih vibracija na ovom nasem podforumu, a da ne progovorim.

    Migulice - neizmjerno mi je zao sto se u ovom trenutku lose osjecas - previse smo toga skupa prosle, predugi niz godina, da bi tako najednom otisla. Ako ti treba odmak od foruma i rasprava, nemoj se logirati neko vrijeme, a onda opet dodji da posaljemo puse tvojoj djecici i zavibrrrramo za sto laganiji i ljepsi porod i predivan susret vas cetvero - dopusti da se radujemo tvojoj sreci

    Puhovi obozavaju smokve - vjerujem da si u jednom trenu pomislila da djelujemo kao klan, zatvorena grupa - isto se desava i Rodi i Rodinom forumu, a znamo da to nije slucaj. Nase su muke specificne, nase intime su "grupne", jedne druge najbolje (mozda i jedino) razumijemo, a nickovi nisu samo alterega, to su sage, zivotne price. Navedi mi jedan od nickova cura s ovog podforuma, a ja cu ti reci kakav joj spermiogram muz ima, ko joj je omiljeni doktor i kako je prezivjela punkciju. znam joj vjerovatno i plan do kraja godine.
    to je jedan od razloga i zasto su nasi odgovori drugacije oblikovani, zasto nekad ima vise tolerancije, a nekad nimalo "pakovanja" istine. kad pitam cure o odgovoru na stimulaciju, ne trazim da me tjese i vele - imaces sigurno barem 15 folikula, nego ocekujem njihova iskustva. ako je fsh visok, ne trazim bajke, vec nacin za rjesavanje problema.

    ovdje je se prica o vrlo specificnom i rijetkom problemu, no o problemu kojeg se veliki broj nas pribojava. a evo i zasto: recimo da mi je uspio prosli postupak, recimo da su se primile obje odlicne blastice, pa se jedna odlucila podijeliti. i bila bih u situaciji kao alvina. imala bih dvojbu - da li pokusati zanemariti rizike i nositi sve troje, ili ici na redukciju a cijelim sam svojim tijelom i dusom protiv prekida trudnoce. no, evo u cemu se ti i ja razlikujemo - ako odlucim zadrzati svo troje, pa ne daj Boze izgubim svo troje, ogromne su sanse da cu na narednu trudnocu cekati novih 5 godina - da, toliko vec cekamo - da cu morati opet 5 godina staviti sve aspekte svog zivota na stranu, odreci se 5 godisnjih odmora, voziti se 5 godina u nesigurnom autu, rizikovati ko zna koliko stimulacija i potencijalnih oboljenja, kasnjenja ciklusa, cisti, predmenopauzu - sve one nezeljene posljedice MPO-a. ne mogu niti jednog trena reci - rizikovacu ovaj put, pa ako ne uspije, ima uvijek nova trudnoca. za nas te opcije nema.

    mozda sam zazvucala grubo, mozda ti se cini da preuvelicavam, no odlucila sam napisati prethodni pasus da ti docaram zasto je alvinina dvojba toliko teska, zasto je pogresno makar i slucajno savjetovati kako da postupi - jer i pored svega, ja i dalje ne znam kako bih postupila na njenom mjestu. kazes, nisu sve trojke rizicne - istina, nisu sve. kazes, nije uvijek trudnoca s jednojajcanim blizancima rizicna - tacno, nije uvijek. no, ovdje je slucaj specifican - i trojke i jednojajcani blizanci su u pitanju. zato je najbolje ostaviti da ljekari daju svoju preporuku, a Alvini i njenom muzu pustiti da odluce, pozelivsi im da odluka donese mir, a oni postanu roditelji i ostvare svoj san

  27. #127
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    wewa

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Wewica moja

  29. #129
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    wewa, .
    ostalim curama

  30. #130
    Sunflower98 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    54

    Početno

    wewa sad si i mene u srce dirnula, moram priznat da si me rasplakala
    Već danima i ja pratim ovu temu ali nisam se uključivala jer sam smatrala da
    nemam iskustva koje bi mogla podijelit s alvinom vezano za ovu temu
    alvina draga, znam da ti odluka nije laka ali kakva god bila bit će ispravna
    migullyy ne napuštaj nas

  31. #131
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    mojim curama!

  32. #132
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    wewa i potpisujem

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Sunflower98 prvotno napisa
    wewa sad si i mene u srce dirnula, moram priznat da si me rasplakala
    Već danima i ja pratim ovu temu ali nisam se uključivala jer sam smatrala da
    nemam iskustva koje bi mogla podijelit s alvinom vezano za ovu temu
    alvina draga, znam da ti odluka nije laka ali kakva god bila bit će ispravna
    migullyy ne napuštaj nas
    potpisujem

  34. #134
    ninatz avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    273

    Početno

    wewa tako si to lijepo opisala

  35. #135
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    wewa
    pino
    migulice, nemoj nas napuštati :/ ako treba, odmori se, nemoj se logirati, al znaš što..... da se nisi usudila roditi a da nas ne obavijsetiš!!!! Ženo, pa prsti me bole od vibranja za tebe i dupliće a ti bi nas sada napustila! Ne i ne. I točka.

  36. #136
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Prvo da poželim Alvini sreću što god odlučila i podržavam je u svakoj njenoj odluci.

    Redovito pratim sve što se piše na pdf, ali rijetko pišem baš zbog ovakvih situacija, i koliko pratim pdf nije ovo prvi put, nažalost.

    Alvina sretno!!!!!!

  37. #137
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    wewa - svaka čast draga .
    migullyy
    alvina-želim ti svu sreću ovog svijeta

  38. #138
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno

    wewa nisi to mogla ljepše napisati
    Ja također kao i mnoge čitam i suzdržavam se da ne komentiram jer na početku teme sam se javila i javio se sukob mišljenja,ništa strašno,ali nisam htjela nastavljati iz poštovanja prema alvini jer ovo što se njoj događa ,ako joj ne možemo pomoći ne treba je ni opterećivati sa ovakvim međusobnim prepiranjima koja stvaaaaaarno nisu našla ni mjesto ni vrijeme.
    alvina,želim ti puno snage,odlučnosti,razumijevanja svega oko tebe i ljubavi da sve ovo prođeš.da sve prođe najbolje pa ma kako to bilo.
    volimo te i uz tebe smo,ovdje ćeš uvijek naći potporu

  39. #139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Wewa !

    Migullyy, nemoj nam otići !

    Puhovi, jako lijepi post si napisala u kojem si razjasnila svoju percepciju i svoju želju za alvinu ! Naše priče i trudnoće su specifične, vjerujem da ti je wewin post dosta toga razjasnio. Ne poznajem te i svaki čovjek je specifičan, nekome su različite stvari prihvatljive ili neprihvatljive, ali, možda su to i moje godine, a možda i moj karakter, a možda i sudjelovanje u MPO bitki, ali stvarno - "nikad ne reci nikad" moja je deviza i vjerujem da je zato onaj tvoj početni post dignuo tenzije jer je percipiran kao moralna osuda pa su se redale nekorektne izjave i rasprava. Evo, kako sam sve dulje i dulje brazdila u MPO i ja sam svoje "Nikad ne bih" mijenjala - pa je "Nikad ne bih" da mi vraćaju više od 2 embrija završilo na vraćanje 4-5 itd. jer, što sam bila dublje u priči, shvatila da nisu baš velike šanse da se meni zbog godina uhvate više njih. Pa sam u Mariboru inzistirala da mi vrate 3 - uhvatila su se 2. Pa sam dijelom bila i istinski tužna što je jedna gestacijska vrećica bila prazna, iako je za mene hladno-racionalno bilo bolje imati trudnoću s jednim plodom zbog mojih zdrav. problema. Inače, i ja malo onako ostanem ukočena na "misli pozitivno" od osoba koje nisu u MPO priči jer mi se čini da je olako dano (oprosti, ali moram biti iskrena i to priznati da tu radim diskriminaciju iako ništa ne znam o toj osobi i prvo mi padne "lako je tebi pričati") i najviše su mi pomagali goli fakti. Pozitivno mišljenje je super, ali, meni je pomagalo prvo dobit punu medinskih informaciju. Nekoj drugoj ženi, koja je isto u MPO-u, možda neće biti tako i čvrsto će vjerovati u pozitivne ishode unatoč med. informaciji i bit će sve super - i njoj bi sigurno pomogao tvoj stav, tako da tu pravila nema i nemoj odustajati od ovog PDF-a. To je dijelom i moja osobna borba jer mi je trebalo uopće vremena da povjerujem da je trudnoća moguća u mom slučaju - u stvari, nisam povjerovala dugo dugo, ni kad sam zatrudnjela, a išla sam rodit s mislima "dobro, pa valjda je sad to to, valjda će se stvarno naše dijete roditi". Ja sam pokušavala 8 godina - idiopatija (ne zna se uzrok). Na kraju, o svojoj trudnoći gotovo da i nisam pričala nikome izvan forumskog MPO svijeta koji se na kraju, kako smo se upoznavali, pretvarao u RL svijet - roditeljima sam rekla tek u 5. mjesecu trudnoće - nije mi, možda na čast, ali tako je meni bilo lakše. Ljudi mogu biti empatičniji ili manje empatični, ali, moje je iskustvo da te istinski može razumjet u strahovanjima i nadanjima samo netko tko je prošao isto ili slično, a meni je cijela ta moja trudnoća bila onako nešto kao san pa sam se bojala da se ne raspline. Naše trudnoće se toliko prate - evo, da sam na forumu Trudnoća samo napisala na koliko sam UZV-ova bila, vjerojatno bih dobila :shock: od većine sudionica. Da ne pričam dalje o carskom i slično. I ja sam sama takva - tek sada razumijem, ali stvarno razumijem svoju sestru i neke njene dileme oko roditeljstva, tek sam skužila osobe koje su prošle prometnu kad sam je i sama doživjela itd. Ali, napisavši sve ovo, pozvala bih i tebe i ostale cure koje nisu u MPO priči da i dalje škicaju i javljaju se na ovaj podforum jer je korisna i potrebna ova razmjena informacija i stavova .

    Nadam se da je alvina dobila i gole fakte od liječnika i da će joj to olakšati odluku, ali opet, nisu stvari medicinski nikad crno-bijele i svako mora slušati svoje srce. Alvinina dilema je ono što je i mene plašilo u MPO-u i grozno je nepravedno što se našla u takvoj situaciji, ali, ponavljam, za to nitko nije kriv, takve stvari se mogu dogoditi, rijetke su stvarno, ali mogu se dogoditi.

    Također, iskreno se nadam i vjerujem da je alvini pomogao svaki od naših postova u njenoj odluci i istinski vjerujem da je svaki vrijedan - bilo kao savjet, bilo kao medinski ili logistički fakt, bilo kao percepcija na koju može naići izvan MPO svijeta. Nadam se da je dobila informaciju i donijela neku odluku i da joj je lakše i bit će u mom srcu uvijek kao "sestra po oružju", sudionik ove teške bitke .

  40. #140
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ključam do daljnjega (dok ne vidimo što ćemo dalje)

  41. #141
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Dragi forumaši,

    otključavam ovu temu isključivo zbog toga da forumašica alvina može dobiti podršku vas ostalih.

    Lijepo vas molim da se suzdržite od neprimjerenih rasprava i pružite ženi podršku koja joj je zaista u ovim trenucima potrebna.
    U slučaju da se prepucavanje nastavi kao što je bio slučaj u gornjim postovima temu ponovo zaključavamo.

    Citiraj alvina prvotno napisa
    Pozdrav svima. moja je tema zaključana ,pa vam ne mogu odgovoriti kako teče moja muka glede "selektivnog prekid trudnoće". Budući da je IVF bio na (rvukovi2 editirala ime bolnice u kojoj je alvina radila IVF), evo da vam ovdje napišem dalnji tijek svega.
    Bila sam u Ljubljani na pregledu i konzultacijama.
    Tamo me pregledao neki mladji doktor (mislim da je prezime Pušenjak) i on me naručio u početkom 8 na zahvat.
    Ponašali su se kao da ta preporuka ZG doktora nije uopće upitna,i samo su me upućivali kad treba doći i koliko eura da ponesemo 8) .
    I jos kazu da to nije rijedak slucaj kao sto su mi ovdje u HR rekli.
    Sve je to bilo hladno klinički, i zapravo sto mi preostaje nego se perpustiti!?
    Svi doktori koji su poznati MPOovci u Zg i SLo su zapravo na godisnjem i cini mi se da mi se u gore vrijeme nije moglo sve ovo dogoditi. :/ .

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Draga Alvina, nisam čula za tog doktora, ali ja se nisam liječila u Ljubljani, ali pretpostavljam da je stručan. Stvarno te zahvatilo najgore vrijeme. Samo ću ti zaželjet sreću i mir s tvojom odlukom, kakva god na kraju bila .

  43. #143
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    alvina,

    iako nisam radila zahvat tog tipa, vrlo dobro se sjećam u kakvom sam psihičkom stanju bila kad sa trebala ići na operaciju odstranjenja jajnika zbog tumora.
    Ne bih željela da misliš kako izjednačavam te dvije situacije, ali vjerujem da je osjećaj sličan.

    Jednako kao i ti sam imala osjećaj da mi dijagnozu mora potvrditi barem još jedan kompetentni liječnik kako bih mogla otići na operaciju.
    I tako sam i učinila.
    Konzultirala sam se s još jednim liječnikom, prekopala sam internet u potrazi za ženama koje su proživljavale isto i onda sam otišla.
    Ti baš nemaš puno vremena, nadam se da imaš dovoljno novca i tu konzultaciju kod još jednog liječnika možeš obaviti i privatno, nisu svi kompetentni liječnici trenutno na godišnjem odmoru.

    Ako želiš, javi se na pp pa ću ti dati neke kontakte.

    Vjerujem da ti je prepreteško.

    NAjbolje što možeš trenutno učiniti je baš kao što ti je nekoliko forumašica već prethodno reklo, oboružati se točnim informacijama.

    Na forum navrati kad god ti je jako teško.

    Pametnijeg savjeta nemam, osim da se pridružim svima koji su ti poželjeli da nađeš mir u svojoj odluci.


  44. #144
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    alvina,

    jedino mogu zazeljeti ti da i dalje budes hrabra kao do sad i da ishod bude apsolutno pozitivan

  45. #145
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Lidali prvotno napisa
    alvina,

    jedino mogu zazeljeti ti da i dalje budes hrabra kao do sad i da ishod bude apsolutno pozitivan
    Mogu samo potpisati

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Draga Alvina, mislim na tebe
    Ako ti ikako mogu pomoci slobodno mi se javi na PP.

  47. #147
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Ti baš nemaš puno vremena, nadam se da imaš dovoljno novca i tu konzultaciju kod još jednog liječnika možeš obaviti i privatno, nisu svi kompetentni liječnici trenutno na godišnjem odmoru.

    Ako želiš, javi se na pp pa ću ti dati neke kontakte.
    Draga Alvina, ako još imaš bilo kakvih dvojbi a propos tog savjeta iz Slovenije (ne znam gdje si u Hrv. radila IVF), mislim da ti je dr. Lučinger s VV-a još do 18.7. na poslu (ako se dobro sjećam trebala bi vidjeti sa curama iz topica "Potpomognuta na VV-u"), vjerojatno bi te primio, uputnicu možeš dobiti od svoje soc. gino - konzultacije - ili mu jednostavno dođeš pa konzultaciju platiš... Jednostavnije će ti biti otići ipak privatno po savjetu rvukovi2, ovo naglas razmišljam tko je od kužera još u ZG-u. Ako si odluku već donijela i dovoljno mišljenja liječničkih čula želim ti sretno i mir s odlukom, ma kakva god bila.

  48. #148
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Alvina, evo jedan link na jedan americki forum gdje se diskutira samo o selektivnoj redukciji. Iako ti informacija o doktorima i bolnicama nece pomoci, ima dosta osobnih iskustava, razmisljanja, nacina nosenja s procedurom, cinjenica (npr. u kojem tjednu se radi, kako izgleda itd).
    http://www.ivfconnections.net/board/...play.php?f=176

    Osobno mislim da je najvaznije da se ti i tvoj muz slazete oko odluke, ma sto god odlucili. Udvoje je sve lakse podnijeti. SRETNO

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Draga Alvina
    izuzetno suosjećam s tobom i tvojim mužem u vezi s ovako teškom odlukom.
    nadam se da si uspjela dobiti još neko stručno mišljenje.

    moj prijedlog bio bi da pokušaš uganjati neke od ovih doktora po godišnjima i konferencijama. sigurna sam da svi imaju mobitele.
    S obzirom na ovako nesvakidašnju, rizičnu, delikatnu i nadasve hitnu situaciju, vjerujem da bi bili skloni reći ti svoje mišljenje i telefonom.
    Ako imaš još snage i živaca, možda da pokušaš sestrama u ordinaciji objasniti situaciju i zamoliti da ti daju broj mobitela ili da one provjere s doktorom možeš li ga nazvati.
    Nekako ne vjerujem da je itko tko radi ovaj posao srca kamenoga i da će te samo tako otkantati.

    iz sveg srca navijam za povoljan razvoj situacije, ma što to značilo
    drži se!

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    297

    Početno

    Alvina,

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •