Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 180 od 180

Tema: Sleepy Wrap

  1. #151
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, budha moze, al ja sam to sa starijom samo jednom nespretno izvela...moja u slingu u toj pozi bljuca. pa i na rukama.

    no flopice, koliko se sjecam sa starijom, sad su u dobi kada im prednji polozaj daje previse stimulacija od kojih znaju, radi precesuiranja informacija, biti nervozni kad treba spavat. nemate problema s time?

  2. #152
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Počeli smo s budha položajem pred jedno tjedan dana, moram priznat da je curka oduševljena. Meni doduše izgleda neudobno ali ona se ne buni. Od koliko mjeseci/godina mogu početi s nošenjem na boku? Jednom mi je tako fino stala, ali mi se čini puno premala da je tako nosim.

    A glede podražaja iz okoline, nakon trećeg djeteta sa sigurnošću mogu reći da to ovisi o bebi. Dvoje zadnjih su znali dati do znanja kad im je dosta, najstariji bi se redovito preopteretio svim i svačim. Pratiš dijete i reagiraš.

  3. #153
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    je, moja je nakon slapova krke druga beba. necu reci iz pakla, al ono, dijametralno suprotna. jos brijem da se samo treba dobro naspavati

    za bok, citala sam negdje, kad ce im kraljeznica biti dovoljno cvrsta, a to je kad ce moci samostalno sjediti. nadam se da sam krivo procitala, jer mislim da moja jedva ceka, ponekad ju tata zna tako primiti, ali na prsa i ona uziva, a ja sizim da je prerano.

  4. #154
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajme meni što me sve zbunjuje i iritira vezano za nošenje ove moje šmizle
    ne znam više kako ni što, neće ona nikako osim u ruke i okrenuto od mene licem
    želi valjda sve gledati
    nisam budhu prakticirala, sva sam se neka isfrustrirala da sam nespretna u nošenju i sad me strah
    i ukomirale ste me s ovim na bok, ja sam nju ceć pokušala na bok ali njoj to ne paše nikako
    ma ne znam

  5. #155
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja sam odustala od SW -jednostavno nam ne paše...ona je velika i teška ( sad ima sigurno više od 7 kg) i nikakao da se lijepo namjestimo ili mi je prenisko ili prestisnuto..pa se buni...ugl prešli smo na mei tai...znam da je još prerano ali njoj paše...nogice raširene isto kao kad je nosim na sebi , lijepo gleda okolo nije prestisnuta, vrti glavicom ...jedino joj ja još držim vrat malo dok šetamo

  6. #156
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo flopice, kažu da ovako može:
    http://www.youtube.com/watch?v=5bu5KJjvzAw
    hvala na linku - moja je upravo u ovom položaju - nosim ju inače u klasičnom sw položaju za male bebe, ali zadnja dva tjedna stalno zahtjeva da ju nosamo tako da gleda okolo, otpadoše mi ruke... sada smo ovo probali i jako joj se sviđa - ja sam malo modificirala tako da joj je jedna rukica vani i da marama pridržava glavicu jer je moja mala još mala

    vidim ispod videa negativne komentare, a i ja sam inače bila mišljenja da je bolje ne nositi ih prema naprijed, ali ovo mi se čini ok jer je kralježnica blago savijena i podržana maramom, glavica je podržana, nogice su skvrčene i u ravnini s guzom (ne vise)... zapravo je nekako više u stranu nego prema naprijed.. molim mišljenja iskusnijih...

    PS
    nemam sreće s nalaženjem jakne ispod koje mi stane bebačica u marami, čak i ako uzmem par brojeva veću. ako imate koju preporuku...

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    7

    Početno

    Kao prvo moram nahvaliti SW maramu. Nosamo se vec od rodjenja, a sad smo 6mj.Na pocetku nije bas uvjek uzivala. Onda joj se sve vise pocela svidjati. A sad je non stop u njoj i ne zeli nigdje drugdje tijekom dana spavati. Ledja nam lagano otpadaju,ali H uziva. Nosimo se ponekad i prema naprijed-neki nas izum,sve isto kao klasicni polozaj samo gleda naprijed. Ali to rijetko,jer nam marama ugl. sluzi za uspavljivanje. Zanima me od kad bi trebala preci na Mey Tai. Sad ima 8.5kg. Kad smo vani ogrnemo se dekicom jer nema sanse obuhvatiti jaknom.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Ovako.. Slucajno sam naisla na ovu temu i samo se zbog toga isla registrirati da bih mogla odgovoriti na ovu temu...

    Dakle imam sleepy wrap od 2009 godine to je bio poklon moje sogorice kad se rodila moja princeza. Sw je nesto najbolje sto sam imala priliku probati i imati. Od prvog dana nosila sam ju u njemu (okrenutu prema sebi). Naravno malo smo bile nespretne prvih par puta al tako je sa svim novim. Nemoram ni govoriti da bi zaspala u roku pet min., a mamine ruke slobodne za obavljanje bilo cega. Kad je malo narasla (tj. Kad je svoju glavicu cvrsto drzala) okretali smo je naprijed da gleda. Sto se tice debljine materijala M je rodena krajem petog mjeseca tak da smo se cijelo ljeto nosili u njemu.. Ona samo u peleni (jer sw je napravljen od finog pamuka pa nema straha od osipa i znojenja od sintetike i slicnih umjetnih materijala...) a mama samo u grudnjaku ili majci na bretele ( sw kad ga lijepo zavezes oko sebe pokriva sve tak da se nis ne vidisluzio i kao majca :D)
    nadalje... Ostao je iste boje i nimalo se nije rastegnuo i nakon 3 i pol godine. M sam nosila u tome recimo kad smo isli na more ( plazu) sa njene pune dvije godine i to na ledima ( malo je komplicira ije za stavit dijete al zato mora biti veliko da razumije kad mu kazes di da stavi nogu ili ruku) i nimalo se nije rastegnuo iako smo do plaze pjesacili oko 3-4km niti mi je bilo tesko ju nositi. A sad je sleepy wrap naslijedio mali braco N koji sa istim uzitkom se nosi u svojoj omiljenoj marami Ima 2.5mjeseca i nikakvih problema nije bilo za nositi (mama se vec ispraksala sa vezanjem i nosenjem) takoder zaspe u sekundi i mozemo do mjeseca ako treba:D


    Citam tu kako mame odustaju od sw sa sest mjeseci jer im je kao dijete preveliko??? Ne kontam.. Wrap je namjenjen do 16kg samo malo jace zategnuti maramu (nista ih nece boljeti ni zuljati) samo ne naravno pretjerano jako... I to je to :D ako imate jos kakva pitanja ili nedoumice oko swa rado cu vam pomoci, jer kao sto i sami vidite nemogu skriti odusevljenje njime :D:D:D:D <3<3

  9. #159
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nemam iskustva sa sleepy wrapom, samo znam da se bebe ne bi trebale nositi prema naprijed

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    2
    Posljednje uređivanje od mikka : 23.11.2012. at 20:22 Razlog: fotke u postu

  11. #161
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja nemam iskustva sa sleepy wrapom, samo znam da se bebe ne bi trebale nositi prema naprijed
    prije 17,5 god ja sam često svog brata nosila u nekoj klokanici vulgaris i to okrenutog prema van
    danas se zezamo da sigurno ima traume zbog toga!
    em klokaica, em previše podražaja

  12. #162
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i mene je mama nosila tako u HM MT... i ja krivim polozaj za sve svoje neuroze

    OT, meni je fakat postalo nespretno nositi je sa 6mj. u sleepy warpu jer bi se, s vremenom, toliko opustila marama da bi mi ona dosla do trbuha. a kad bi ju stavila mogla bi joj glavu poljubiti.

  13. #163
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi smo se danas po 1x nosili u swcak sam ga uspjela i relativno dobro svezat a mali covjek je zaspao

  14. #164
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    <3

  15. #165
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam oduševljena Didymos-om. Nije baš povoljan (od 70 EUR nadalje, ovisi o dužini i materijalu), ali ga možete koristiti godinama, a da materijal ne olabavi. Postoji 12 raznih varijacija nošenja, sa 17 mogućnosti vezanja. Da sam znala da će mi opet trebati, ne bih ga prodala.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam nova na forumu i htjela bih podjeliti svoje iskustvo.
    Imam sling maramu i svoju curicu sam od 13.-tog dana života počela nositi u njoj.
    A neki dan sam naručila easy wrap od Tabite, stiglo mi je vrlo brzo i oduševljena sam tom maramom. Uzela sam od njih i mei tai, ali za sada ga još ne mislim koristiti, jer malena nema još niti 2 mjeseca. Uglavnom puno sam korisnih informacija saznala na Rodinim stranicama općenito, to me je i navelo da se javim i komentiram, možda nekom pomognem u odluci. Meni je ova easy wrap marama super, materijal je mekan i rastezljiv i dijete je skroz jednostavno namjestiti u nju, meni osobno lakše nego u slingu . A još ćemo vidjeti daljnja iskustva, sa nošenjem ovo je prvi dojam. Nisam poznavala nikog tko ima tu maramu, niti sam je vidjela uživo. Pa odlučila probati i oduševila me.

  17. #167
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Kupila sleepy wrap, došao jučer. Meni je prejednostavan za vezanje, odličan, odmah sam se uhodala i MD samnom. Napokon sam skuhala ručak kako treba, dok je malac spavao. Išli smo i u dućan, tad ga je tata nosio, isto je odmah zaspao. Odlična stvar, praktična, udobna, ja se osjećam tako mirno i staloženo dok mi je bebač tako blizu, odmah kod srca !

  18. #168
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Samo pitanje, dali mogu ovako nositi bebu staru skoro 2.mjeseca? S obzirom da kreće ljeto, da mu nogice dišu, da mu nije puno vruće.
    http://www.youtube.com/watch?v=2ibjBuyvQ_8

    I ako me može netko uputiti o tom budha stilu nošenja? Vidim da pričate o tome,, pa ako može neki link na video? Hvala
    Posljednje uređivanje od fingertips : 25.04.2013. at 16:17

  19. #169
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pitanjce - na koliko perete SW? na etiketi piše cold wash,ali ja bih barem prvi put oprala na 60? 40 barem? jel' netko pokušao i preživio SW?

  20. #170
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam ga prala na 40 i susila u susilici na 60 i nista mu nije bilo.

  21. #171
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    to sam i mislila, tenx. A jel pušta boju? ja imam ljubičasti

  22. #172
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ne bi trebao.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  23. #173
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Evo oprano i u upotrebi sve super - prezadovoljni!

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Bok, imam pitanje za iskusne .

    Imam bebu od skoro tri mjeseca. Dosad smo se nosili bez problema. U zadnje vrijeme se odupire rukama od mene i nasloni glavu preko ruba marame. Pretpostavljam da to nije dobar položaj. Ima netko savjet kako da to spriječim? Pokušala sam vezat maramu više i čvršće, međutim uvijek se iskobelja.

  25. #175
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pa okreni je nek gleda prema naprijed očito joj je ovaj položaj dosadio

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Što nije položaj prema naprijed big no-no?

  27. #177
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nije ako ju nosis u slingu u buda polozaju, inace da. moji su isto iskakali iz nosiljki unazad, nekad bi ih pustila da vise, nekad vracala. ergo je tu dosta tvrd pa se teze izvrce, i mei tai vjerojatno.

  28. #178
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam svoju nosila naprijed na preporuku fizijatrice u svemu ako je dijete čvrsto, drži samo glavicu itd negdje od 3,4 mj smo mi

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Tnx, proučit ću taj buda položaj

  30. #180
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Cure, željela bih nabaviti boba sleepy wrap pa možete li mi dati provjerene linkove na stranice s kojih se može naručiti.
    I može li se možda negdje u dućanu kupiti, ako ste naišle.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •