Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Blizanci i serklaza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    94

    Početno Blizanci i serklaza

    Tek sad vidjeh da ima poseban pdf ya blizance.
    Prijateljica me zamolila da pitam koliko je vas koje ste rodile blizance radilo serklazu? Ona je u sestom mjesecu i htjela bi da to uradi ali doktor kaze da nema razloga, a ona bi se osjecala sigurnije. Da li treba da postoji razlog ili se to moze uraditi i preventivno?
    Takodje da li su vas doktori pregledali vaginalno, nju je pregledao do sada samo ultrazvucno (valjda po tome vidi da ne treba nista, je li tako?)
    Hvala!!!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Zdravo hani777,

    ja sam imala obrnuto iskustvo. Nisam radila serklaz, ali mi je doktor predlozio radi preventive da oko 20. nedelje uradim serklaz. Nisam mogla da spavam zbog donosenja odluke. Malo sam se vise informisala koje su posledice preventive i to mi je pomoglo da odbijem doktorov predlog / koji cesto predlazu takve stvari da bi se zastitili, jer, svaka visestruka trudnoca zove se visoko rizicna trudnoca.../ ok, ali mozda ce sve biti u redu, i treba zaista verovati da hoce. Sta je tu je, zove se visoko rizicna, ali ne mogu hodati u stresu na svakom koraku dok sam trudna, a sve je u redu!

    Procitala sam da posle uradjenog serklaza mogu da se jave kontrakcije, zatim se piju lekovi da ne budu kontrakcije, pa to smeta srcu, pa se onda piju lekovi za srce, a onda mora da se lezi do kraja trudnoce. Pa, tu sam stala, ma ako treba, bolje mi je da lezim do kraja trudnoce nego i da lezim i da pijem lekove a sve to radi preventive... Odlucila sam, nece biti preventivnog serklaza! I nisam pogresila! Ostala sam zatvorena do kraja trudnoce, bila sam veoma aktivna sto se tice kretanja, bebe su bile postavljene visoko, bilo im je mnogo lepo unutra, jer sam i spustala sama bebu u kanal... Rodili se veliki, i sve je bilo ok.

    Pozdravi puno prijateljicu i prenesi joj moje ohrabrenje, brizna da - uplasena ne!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    I jos nesto, moj ginekolog me je pregledao na pocetku trudnoce vaginalno, zatim oko 22. nedelje jer je to trazeno napismeno radi vezbi za trudnice i kasnije je rekao da nema potrebe jer je sve u redu. Sa njim sam imala veoma dobru komunikaciju, a i to mi mnogo znaci.

    A super-doktor-profesor-specijalista, mislim, zaista fini covek, pregledao me je na super novom ultrazvuku, bez vaginalnog pregleda, i predlozio serklaz.

    Nije laka odluka, ali treba imati hrabrosti i verovati u dobro.
    Pozdrav

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Mene je moj doktor ja mislim jednom gledao vaginalno, a sve ostalo je bio uzv.
    Ako kaže da nema potrebe, onda nema potrebe. Kad će i ako će trebati reći će, jer oni izvrsno vide na uzv i sve manje se to radi kako bi ja rekla ručno .
    To što je blizanačka trdunoća ne znači da se ne može iznijeti lijepo.
    Ja sam imala problema sa prvom trudnoćom kad sam nosila jedno dijete, a sada sa blizancima mogu reći sve pet. Bilo je samo teže nositi taj veliki trbuh jer je ipak dvoje djece.
    Nek ti frendica uživa u trdunoći i iščekivanju dva čuda....

  5. #5
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Ne treba serklaža ako nema indikacija.
    Ja je nisam imala, rodila sam s 37 tj., ali da sam mirovala, jesam.
    Pred zadnje ni mene nisu vaginalno pregledavali, jer se na UZV vidi i unutarnje i vanjsko ušće, te duljina cervikalnog kanala (ako si na to mislila).
    Pozdrav tvojoj prijateljici! Ono što treba je piti Mg, ležati što više na boku, spavati i misliti pozitivno.

  6. #6
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vaginalni pregledi, osim sto uopce nisu bezazleni, ne daju neke previse vrijedne informacije. otvorenost vanjskog usca ne znaci apsolutno nista - vazno je unutarnje usce, a ono se ionako ne moze opipati vaginalcem, nego samo uzv-om.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    94

    Početno

    zaista ste divne, hvala vam puno, jako ste je ohrabrile. morat ce jednostavno da malo vise vjeruje doktoru.
    pusa velika

  8. #8
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mislim da je puuno vaznije da vise vjeruje sebi i svom tijelu
    ona je trudna, ne njen doktor. njeno tijelo je stvorilo savrseno gnijezdo za njene bebe, njeno tijelo ih hrani i pruza im savrsenu zastitu.
    doktor je tu samo da se divi cudesnoj moci prirode, te eventualno pripomogne ako nesto zasteka.

  9. #9
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure, evo jučer mi je doktor koji će mi raditi carski predložio serklažu.
    Nekoliko razloga: Otvaranje u 24-om tjednu u prethodnoj trudnoći koje je uzrokovalo preuranjen porod. Sada sam uloživa, a u obitelji imamo povijest gubljenja visokih trudnoća...tako kad se sve zbroji meni serklaža djeluje kao nešto što bih trebala a i želim napraviti.

    Moja doktorica koja prati trudnoću nije bila preoduševljena al je pristala jer je i ona svjesna rizika, i govori da ču za te kontrakcije koje se eventualno jave nakon zahvata piti normabel.

    Zanima me vaše mišljenje i iskustva...očigledno je da moja trudnoća nije laka i jest rizična, pogotovo jer se ja več sada jedva gibam, uglavnom ležim a do doma ima 82 stepenice na koje se doktori naježe. Kad pročitam o tim kontrakcijama malo se prepadnem moram priznati, al opet više se prepadnem prijevremenog otvaranja i poroda.

  10. #10
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    za pocetak mozes pitati koji su rizici serklaze i koji su rizici normabela? to imas pravo znati i pomoci ce ti da doneses odluku koja je za tebe prihvatljiva.

  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo Serklaža dogovorena za Srijedu, u Utorak idem u bolnicu, uključit če me na infuziju koja bi trebala pomoći protiv kontrakcija a poslje toga na normabel ako bude potrebno. Doktor govori da do kontrakcija možda neće ni doči, al ču svejedno odležat tamo 10 dana.

    Ma jednostavno sam odlučila ne nervirat se i obavit ono što moram, nekako u sebi sam sigurna da je to dobra odluka...al da me strah, jest.

    Držte mi fige cure da moje bublice i ja to dobro podnesemo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    draga ništa se ne brini to je dobra preventiva ja sam je radila u 19 tjednu i i jako mi je drago zbog toga jer da nisam tko zna što bi bilo
    samo miruj misli pozitivno i biti ce sve ok
    pozz od mame blizanaca

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Roza, sretno!
    Kako je to individualno od bolnice do bolnice. Ja sam nakon serklaže slijedeći dan išla doma!

  14. #14
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure, evo javljam se iz bolnice sa ovog bežičnog interneta. Zadržali su me do kraja trudnoće jer sam se u tjedan dana što sam tu ležala i čekala serklažu, od nerava otvorila 2 prsta!!! Zašili su me i sad je sve OK, al moram tu mirovati i čuvat bebice.

    Jel neka od vas radila serklaž na 2 prsta otvorenosti??? Doktor govori da se ništa ne brinem, da je sve super i da samo mirujem i budem smirena, a znate da je strah isto vazdaprisutan u takvim situacijama. Pomoglo bi mi da znam vaša iskustva.

    Kiss i Sretan Božić svima

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Cure, evo javljam se iz bolnice sa ovog bežičnog interneta. Zadržali su me do kraja trudnoće jer sam se u tjedan dana što sam tu ležala i čekala serklažu, od nerava otvorila 2 prsta!!! Zašili su me i sad je sve OK, al moram tu mirovati i čuvat bebice.

    Jel neka od vas radila serklaž na 2 prsta otvorenosti??? Doktor govori da se ništa ne brinem, da je sve super i da samo mirujem i budem smirena, a znate da je strah isto vazdaprisutan u takvim situacijama. Pomoglo bi mi da znam vaša iskustva.

    Kiss i Sretan Božić svima
    RozaGroza je danas, ipak, rodila :D
    Otvorena su čestitanja ovde

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •