Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 130

Tema: Da li vam patronazne sestre ostavljaju svoje vizitke?

  1. #51
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Meni je moja ostavila svoj broj isprintan na običnom papiru.
    Nije mi ništa savjetovala jer nije trebala (hvala Bogu),
    ali sada susjedi i bratičevoj ženi trabunja koješta.
    Npr. izdojiti se do kraja nakon podoja, pustiti bebu da se dobro isplače prije
    negoli ju stavi na dojku, ograničenja podoja, mjenjanje dojke, dojenje na 3 sata itd.
    Uglavnom ne mogu vjerovati.
    Ozbiljno razmišljam da ju pozovem ili odem do nje i razgovaram s nojm o dojenju.
    Da joj dam Rodine brošure + knjigu o dojenju (koju još niti ja nisam pročitala) - ali ne znam kako bi reagirala :/
    Što vi mislite o tome?

  2. #52
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    kljucic, a je li ti rekla kako je u zadnje vrijeme imala više mama s platnenima?
    Pa ne baš. Naprotiv, bila je iznenađena kako ih nitko ne koristi. I baš je komentirala da je ljuta na svoju kćer (ili sina?) da ne koriste platnene. Ona mi je i pokazala kako slagati tetru u origami.

  3. #53
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    kahna ne znam kaj da ti kažem. Koliko puta se ugrizem za jezik, i na lakat bi progovorila kad vidim takve situacije. Ima osoba koje su toliko isključive i uopće mi se ne da zamarati da ih educiram, a kod nekih ipak probam. Ovisi o osobi i njenom odnosu s tobom. Kaj je najbolje, ja nisam dojila

  4. #54
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Meni je moja patronazna ostavila vrlo asketsku vizitku - samo osnovni podaci napisani crnom tintom na bijelom papiru Nikakve promotivne materijale nije ostavljala. Zapravo, o dojenju nismo bas puno ni pricali (falabogu, od pocetka nam je dosta dobro islo, pa nije bilo ni pretjerane potrebe), ali nam je dosta pomogla oko pupcanog batrljka.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Usmeno mi rekla ime i prezime a ja zapisala, kao i br.mob. Nije ostavljala ništa od letaka ni kad je posjećivala 1. niti 2. dijete

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    divna zena.. dz spansko.. prvi dan je izmedu ostalog samo meni i mm odrzala.. pa jedno dvosatno predavanje o mojoj prehrani u prva 2 mjeseca dojenja..
    sve raspolozive telefone mi je izdiktirala

  7. #57
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj malecko prvotno napisa
    . pa jedno dvosatno predavanje o mojoj prehrani u prva 2 mjeseca dojenja..
    jako me zanima sta je predavala u 2h jer dojilja moze jesti SVE. dokle god ne vidi da djetetu nesto smeta, majka moze jesti sve.
    zalosno je sto se silni angazman, a tako i vrijeme i energija, "trose" na nebitne ili zastarjele informacije.
    zali boze truda.

    ja se nadam da ce doci taj dan kada ce toliko vremena objasnjavati "pravu stvar"

  8. #58
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj malecko prvotno napisa
    . pa jedno dvosatno predavanje o mojoj prehrani u prva 2 mjeseca dojenja..
    jako me zanima sta je predavala u 2h jer dojilja moze jesti SVE. dokle god ne vidi da djetetu nesto smeta, majka moze jesti sve.
    zalosno je sto se silni angazman, a tako i vrijeme i energija, "trose" na nebitne ili zastarjele informacije.
    zali boze truda.

    ja se nadam da ce doci taj dan kada ce toliko vremena objasnjavati "pravu stvar"

    I ja se nadam, a do tad se ja trudim pobiti neke tvrdnje naše patronažne ali čini mi se bezuspješno
    Izgleda sam previše htjela pa sam ispala "pametnjakovička" -- zato sad šutim :/

  9. #59
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja se svojoj patronažnoj zahvalila nakon 1. posjeta i rekla da mi više ne treba

    njezini "savjeti":
    - dati bebi adaptirano da se cice stignu napuniti mlijeka između podoja (kojih 3 sata)
    - obavezno imati kod kuće 1 kutiju adaptiranog "za svaki slučaj"
    - dojenje na zahtjev (kako lijepo piše na otpusnom pismu iz bolnice) je bezveze, eventualno dok je beba skroz mala no svakako to treba prorijediti
    - zelene stolice su znak gladi

  10. #60
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kako je to tuzno

  11. #61
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Kad bi barem te patronažne, koje su školu završile prije 20 i više godina MORALE na neku dodatnu naobrazbu,
    pogotovo jer obilaze rodilje i trebale bi biti oslonac i stup znanja za
    nesigurne mame, a one ovako
    Mislim da bi se dosta promjenilo barem s time.

  12. #62
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Kad bi barem te patronažne, koje su školu završile prije 20 i više godina MORALE na neku dodatnu naobrazbu,
    pogotovo jer obilaze rodilje i trebale bi biti oslonac i stup znanja za
    nesigurne mame, a one ovako
    Mislim da bi se dosta promjenilo barem s time.
    pa i moraju
    imaju određen broj bodova koji MORAJU skupiti u toku 1god.,a skupljaju ih na predavanjima ali ne određuju one koja su i kakva predavanja

  13. #63
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Kad bi barem te patronažne, koje su školu završile prije 20 i više godina MORALE na neku dodatnu naobrazbu,
    pogotovo jer obilaze rodilje i trebale bi biti oslonac i stup znanja za
    nesigurne mame, a one ovako
    Mislim da bi se dosta promjenilo barem s time.
    pa i moraju
    imaju određen broj bodova koji MORAJU skupiti u toku 1god.,a skupljaju ih na predavanjima ali ne određuju one koja su i kakva predavanja
    Predavanja su po cijelom gradu i MOGU ih birati, samo što to očito nitko ne prati. Kao i sa svim pravilima u RH ne provodi se niti to.
    A i nisam primjetila da ima predavanja vezena uz dojenje

    Mislila sam konkretno na patronažne i bilo bi super da sestre u rodilištima i ped ambulantama prođu neku dodatnu edukaciju o dojenju.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    medicinsko osoblje u rodilistu koje zeli titulu BF prolazi dodatnu edukaciju koja ukljucuje i dojenje.

  15. #65
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    medicinsko osoblje u rodilistu koje zeli titulu BF prolazi dodatnu edukaciju koja ukljucuje i dojenje.
    Kakvu edukaciju?
    Dali samo osoblje iz rodilišta ili može i netko drugi?

  16. #66
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Kad bi barem te patronažne, koje su školu završile prije 20 i više godina MORALE na neku dodatnu naobrazbu,
    pogotovo jer obilaze rodilje i trebale bi biti oslonac i stup znanja za
    nesigurne mame, a one ovako
    Mislim da bi se dosta promjenilo barem s time.
    pa i moraju
    imaju određen broj bodova koji MORAJU skupiti u toku 1god.,a skupljaju ih na predavanjima ali ne određuju one koja su i kakva predavanja
    Predavanja su po cijelom gradu i MOGU ih birati, samo što to očito nitko ne prati. Kao i sa svim pravilima u RH ne provodi se niti to.
    A i nisam primjetila da ima predavanja vezena uz dojenje

    Mislila sam konkretno na patronažne i bilo bi super da sestre u rodilištima i ped ambulantama prođu neku dodatnu edukaciju o dojenju.
    ponavljam predavanja ne određuju patronažne i NE NEmogu baš birati
    a i nisu po svačijem gradu
    pa ne živimo baš svi u Zagrebu ili Splitu netko je i malo dalje pa mora platiti put, pa nešto pojesti, pa zbog (ne)povezanosti umjesto
    da potroši 2-3sata tj koliko traje predavanje potrošiti cijeli dan .......
    da moglo bi biti puno bolje ali puno toga bi kod nas moglo biti bolje
    oprosti bliska osoba mi je patronažna i znam da to nije tek tako malo se prošetati na predavanja

  17. #67
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Kad bi barem te patronažne, koje su školu završile prije 20 i više godina MORALE na neku dodatnu naobrazbu,
    pogotovo jer obilaze rodilje i trebale bi biti oslonac i stup znanja za
    nesigurne mame, a one ovako
    Mislim da bi se dosta promjenilo barem s time.
    pa i moraju
    imaju određen broj bodova koji MORAJU skupiti u toku 1god.,a skupljaju ih na predavanjima ali ne određuju one koja su i kakva predavanja
    Predavanja su po cijelom gradu i MOGU ih birati, samo što to očito nitko ne prati. Kao i sa svim pravilima u RH ne provodi se niti to.
    A i nisam primjetila da ima predavanja vezena uz dojenje

    Mislila sam konkretno na patronažne i bilo bi super da sestre u rodilištima i ped ambulantama prođu neku dodatnu edukaciju o dojenju.
    ponavljam predavanja ne određuju patronažne i NE NEmogu baš birati
    a i nisu po svačijem gradu
    pa ne živimo baš svi u Zagrebu ili Splitu netko je i malo dalje pa mora platiti put, pa nešto pojesti, pa zbog (ne)povezanosti umjesto
    da potroši 2-3sata tj koliko traje predavanje potrošiti cijeli dan .......
    da moglo bi biti puno bolje ali puno toga bi kod nas moglo biti bolje
    oprosti bliska osoba mi je patronažna i znam da to nije tek tako malo se prošetati na predavanja
    Pa gle sad, nisu ZG i ST centar svega
    Pa i u ZG-u su predavanja po domovima zdravlja i kojekuda, svaka sestra može održati predavanje, samo treba htjeti, sve se da dogovoriti.
    Pa ne moraju svi med. djelatnici na "Rebro" po bodove.

    Tamo gdje radi (a negdje mora raditi) da postoji inicijativa, sigurno bi se dalo nešto u dogovoru sa HKMS dogovoriti i organizirati.

  18. #68
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa

    Pa gle sad, nisu ZG i ST centar svega
    Pa i u ZG-u su predavanja po domovima zdravlja i kojekuda, svaka sestra može održati predavanje, samo treba htjeti, sve se da dogovoriti.
    Pa ne moraju svi med. djelatnici na "Rebro" po bodove.

    Tamo gdje radi (a negdje mora raditi) da postoji inicijativa, sigurno bi se dalo nešto u dogovoru sa HKMS dogovoriti i organizirati.
    ne nisu
    i zato kažem da nije svima baš tako jednostavno i ne tamo gdje radi nema predavanja ni u DZ a ni na cijelom otoku
    i naravno da nemora na "Rebro" po bodove,ni ne ide
    ma neću više raspravljati jer mi se čini da tipkam 100godina ne bi se razumjele

  19. #69
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    idem sad tuzikati moju patronaznu koju necu vise u kucu pustiti ma ne, nije tako strasno bilo, ali dovoljno da me naljuti (napisala sam na drugom topicu). nego imala je neku ko vitizku vivera (uvoznik (kršitelj koda) i tih nekih kasica) na koju sama upise svoje podatke, DZ vukovar, i naravno da sam dobila letke (kršitelj koda) kasica i sokova i (kršitelj koda)ov neki letak, uz njenu napomenu da ona to ne reklamira, nego da eto vidim ona je ionako za to da beba jede domacu kuhanu hranu, slaninu (ono cisto bijelo, za mozak!), ovcetinu, pije caj od komoraca i slicno, a sika moze uz to do godinu dana, godinu i pol... ko je ona da mi ogranicava do kad cu dojiti! oprostiti na OT, naljutila me...

  20. #70
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Malo podižem...
    Moja patronažna ima sjedište na Kajzerici, došla mi odmah drugi dan po javljanju, zapisala broj na papiriću i nije ostavljala nikakav promo materijal.
    Dal mi je par vrijednih savjeta, ima pozitivan stav spram dojenja na zahtjev...

  21. #71
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Dakle, naša patronažna nije samo ostavila posjetnicu s reklamom proizvođača hrane za bebe, već je dala nekoliko «savjeta» koji su, garantiram, čitave generacije majki uvjerile da su «izgubile mlijeko» ili da im je «mlijeko slabo». Prvo, objasnila mi je da se dijete ima debljati 30 grama dnevno, i da ću to provjeriti vaganjem u ritmu od 24 sata. Ukoliko nakon 24 sata dijete nema 30 grama više – započeti s dohranom (?!). Na stranu činjenica da je svakodnevno vaganje djeteta besmislena aktivnost, pošto njegova težina varira i po stotinjak grama ovisno o tome kada je jeo, je li piškio i sl., sama informacija da dijete ima dobivati fiksnu količinu grama dnevno, neovisno o njegovoj konstituciji, veličini, načinu prehrane i zdravstvenom stanju, meni je zvučalo bedasto. Također, s obzirom na to da ga je ona izvagala u odjeći (« to je minus 300 grama», veli ona) referentna težina na osnovu koje bih ja trebala procijeniti napreduje li beba po predviđenom matematičkom obrascu bila je blago rečeno odokativna. I na koncu, čak i kad bi taj 30-gramski imperativ bio provjereno istinit, ne vidim zašto bi po defaultu rješenje bila dohrana? Zapisala nam je marku i vrstu mlijeka u prahu, unatoč tome što a) smo je obavijestili da dijete dojim b) smo je obavijestili da ga imam namjeru dojiti i dalje, c) beba bila zdrava i normalno uhranjena d) iako je i sama pohvalila tehniku sisanja koju je bebić usavršio u prvim danima života. Preporučila nam je i čaj od komorača od istog proizvođača (granulirana glukozna otopina) jer, navodno, povećava količinu mlijeka. Nije imala odgovor na dva pitanja – ima li isti učinak i običan čaj od komorača, onaj kojeg možete za trećinu cijene preporučenog proizvoda kupiti u svakoj opskrbljenijoj samoposluzi, te zašto bih dohranjivala dijete koje uredno sisa. Imalo je neke veze sa onih 30 grama, vraćanjem porođajne težine u roku od X dana (taj rok još nije bio ni blizu, usput rečeno), te njezinim čuđenjem nad mojim izgledom «ko da nisam ni rodila», kao da je to nešto loše. Žena koja je rodila bi valjda trebala biti rastrojena hrpa sala, nemam pojma, nije išla u detalje, hvala bogu, jer mi je negdje na tom stadiju konverzacije tehnika međuušne promaje prestala pomagati i jedva sam čekala da ode. Inače, načelno je pohvalila moju želju da dojim, onako kako pohvalite krivonogu debelu djevojčicu koja izrazi želju da bude balerina.

  22. #72
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Moram se Kako si samo elokventno-humoristički sve izložila Ovaj dio sa međuušnom promajom me posebno Svaka čast.

  23. #73
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj toolaa prvotno napisa
    Inače, načelno je pohvalila moju želju da dojim, onako kako pohvalite krivonogu debelu djevojčicu koja izrazi želju da bude balerina.

  24. #74
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Meni su dolazile dvije različite.
    Za starije dvije, jedna, onak niti smrdi-nit miriše, patronažna. Nije ostavljala nikakve reklame, broj je napisala na mojem blokiću, promovirala je dojenje, ali mi se zamjerila što mi je preporučila svoju prijateljicu pedijatricu, od koje sam bijesno otišla već nakon godinu dana.

    Druga je bila super, nije se nametala, jer mi je ipak to treća beba.
    Pregledala je Mariju, popričala sa curama i sljedeći put je njima donijela torbice Johnson. Ostavila podatke, bez reklama, za slučaj da je trebam.

  25. #75
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    ostavila broj dz u kojem radi kao i vrijeme kada su tamo. donjela je reklamni letak za multi mam bioclin kreme.
    pitala kako ide dojenje i koliko često. (u prosjeku jedemo svaka dva sata i na zahtjev) nije ništa loše rekla. popričala je s malcem da bi mogao noću odspavati barem tri sata da se i mama malo odmori, ali je zvučala pozitivno. ja sam rekla da mi ne smeta često buđenje i na tome smo završili.
    pitala je kako se snalazim s platnenim, da li mi je teško održavati ih i rekla da ima još par žena koje koriste platnene. rekla je da za rodine ne treba široko povijanje a i šta će im po ovoj vrućini toliko pelena.
    rekla je da ne trebam jesti kupus i mahune, i da mogu dati bebi žličicu vode čisto da ispere usta a i da se ne bi tek tako pojavio soor. to su jedine dvije zamjerke koje imam jer sad moram i mužu objašnjavati da to nije točno.

  26. #76
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam svojoj pristojno rekla da ne dolazi više.
    Pretjerala je, a savjet da nakon 7 dana otkako je otpao pupak stavljam bivacin i prematan mi je bio i više nego previše.
    Od početka je govorila da mi dijete dovoljno ne sisa pa mi je digla živce svojom nepodrškom i u tom smislu.
    L je prvi mjesec išla kilo. Sisala je itekako.

  27. #77
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    kod moje patronazne velika promjena u zadnje 4 godine. nista nije ostavljala od reklamnih materijala, br tel je dala na papiricu.

    rekla mi je da po novome patronazne sestre sada dolaze 2X i to nakon izlaska iz rodilista i (pazite molim vas ovo...) kad beba navrsi 6 mjeseci da se posavjetujemo o dohrani, a do tada samo dojenje 8)

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    101

    Početno

    meni nije nishta ostavljala al me uvjeravala da nemam mlijeka, poslala me sa gitom na vaganji rekla da moram davat adaptirano. deda mi je umro kad je gita imala tjedan dana i kad je doshla inzistirala je da mi da tabletu za smirenje shto sam ja odbijala. iako pred njom nisam pustila niti suze i bila sam smirela gnjavila me stalno s tom tabletom a kad sam joj rekla da ne bi uzela ni zbog dojenja rekla je da to nije nikakav problem :shock: . takodjer me uvjeraval da nikako ne drzhim gitu dulje od 10 minuta na jednoj cici.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    119

    Početno

    moja je bila za dojenje, ali je ostavila JJ neseser s njihovim reklamnim uzorcima i dudom i rekla neka samo to upotrebljavam.

    takoder dala mi je neke lose savjete vezano uz sor kojeg je mali tada imao...

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Dz Centar-Šestine, prodoječa patronažna sestra Zorica, draga, nije ostavila nikad nikakve promo materijale, a broj mi je rekla pa sam ga ja zapisala. Uvjek je bila nasmijana i smirena. Došla bi kad god smo je zvali i na svako pitanje dala odgovor.

  31. #81
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Moja iskustva sa svo troje djece su dobra.
    Nikada nisam dobila promo materijale za bilo kakvo adaptirano. Jadna mi je čak i masirala cice, kako bi otklonila kvržice.
    Ova "najfriškija" jako podupire dojenje. Ostavila nam broj telefona u DZ i privatan mob.- rukom pisano. U prvih mjesec dana je dolazila jednom tjedno izvagati bebu (na moj zahtjev) i zajedno samnom se veselila kako beba dobro napreduje. Ohrabrivala me da dajem maloj ciku na zahtjev, kad god hoće. Dala mi masu preporuka (korisnih) oko njege bebe, bradavica, hemeroida... u gl. prenosi iskustva drugih mama s kojima svakodnevno razgovara.
    Svaka pohvala za sestru Viktoriju iz DZ Gajnice!

  32. #82
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Moja iskustva sa svo troje djece su dobra.
    Nikada nisam dobila promo materijale za bilo kakvo adaptirano. Jadna mi je čak i masirala cice, kako bi otklonila kvržice.
    Ova "najfriškija" jako podupire dojenje. Ostavila nam broj telefona u DZ i privatan mob.- rukom pisano. U prvih mjesec dana je dolazila jednom tjedno izvagati bebu (na moj zahtjev) i zajedno samnom se veselila kako beba dobro napreduje. Ohrabrivala me da dajem maloj ciku na zahtjev, kad god hoće. Dala mi masu preporuka (korisnih) oko njege bebe, bradavica, hemeroida... u gl. prenosi iskustva drugih mama s kojima svakodnevno razgovara.
    Svaka pohvala za sestru Viktoriju iz DZ Gajnice!

  33. #83
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Kad vas citam sva se sokiram od vasih patronaznih... Moja patronazna je sper, nije ostavila vizitku jel vjerovatno su siromasni, zena po seljacki napisala na papir i to je to. Vjerovatno imam dobro iskustvo s patronazama jel ona jako zagovara dojenje i cak je osnovala Suporativnu grupu za dojenje u kojoj sam ja predsjednik...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    20

    Početno

    naša patronaža je bila super ... potiče dojenje a i zna dobro očistiti pupak

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj lenka prvotno napisa Vidi poruku
    naša patronaža je bila super ... potiče dojenje a i zna dobro očistiti pupak
    i naša. jest žena pred mirovinom, al nije nimalo zastarjelih nazora.
    Drago mi je da će mi biti patronažna i kad 3. dijete stigne kući.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    sad tek vidim da u biti nisam odgovorila na pitanje - moja nije ostavila nikakvu vizitku niti ikakve promotivne materijale.
    Imala sam samo njen broj moba i moglo ju se nazvat u bilo koje doba dana.

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    meni je prva ostavila propagadne materijale ( dojenje i njega) ali to je bilo prije 9 godina, dolazila svako malo prije poroda ( radi kontrole tlaka) , a polsije cca još 23 tjedana 1 tjedno. Za drugo nije ništa ostavila ( druga patronažna), ali je došla svaki put kad smo je zvali, e sad si preišljavam dal pozvati opet nju ( drugu), pošto radi u rajonu pored našeg ( slučajno je i ona i mi promjenili dispanzer).

  38. #88
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Moja patronažna je simpatična starija gospođa i jedino što mi se svidjelo bio je jedan njezin savjet. Požalila sam joj se kako dobivam puno različitih savjeta sa svih strana koji su često potpuno oprečni. Ona mi je rekla: Sve savjete poslušaj i sama odluči od kojih ćeš napraviti svoj vlastiti mozaik!
    Podsjetnicu nije ostavljala, kao ni propagandne materijale. Dala mi je broj mobitela i ljubazno se javila svaki put kad sam ju zvala. Mnogi savjeti mi se nisu svidjeli, npr. dijete nema što raditi na sisi duže od 10, 15 minuta, razmak između podoja treba biti minimum 1,5 h, daj mu zašećerene kamilice da se lakše pokaka....

  39. #89
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Naša patronažna je odlična.

    S prvim djetetom nas je alarmirala da se odmah javimo dr, tko zna što bi bilo bez nje. I navraćala nam je nakon izlaska iz bolnice iako je L tada imao preko 3mj.

    S drugim djetetom smo paničarili, poučeni prvim iskustvom - pa nam je izašla u susret i vagala ga nekoliko puta u deset dana. Što se pokazalo totalno nepotrebnim, no ajde, umanjilo je moju histeriju.

    Ostavila nam je broj moba, vizitku ne (mislim da ju uopće ni nema).
    Nije nam ostavila nikakve letke, istaknula je da ništa ne treba osim dojenja.

    Sve u svemu, izuzetno je draga osoba i jako smo zadovoljni.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    moja patronažna je super. nema vizitke s ničijim logom. podatke mi je napisala na papir a nema ni promo materijale. na prvom posjetu je prilično nježno, ali opet jasno i argumentirano objasnila zašto je dojenje super i priprijetila mi da ne odustanem nakon mjesec dana došla još par puta i uvijek je bila jako konstruktivna, moj mali je obožava, a i ja. često je sretnem u kvartu i uvijek je onako s nogu priupitam ako me nešto zanima ili imam nedoumice, a ona uvijek ima odgovor za sve. i nije tip koji će reći moraš kupiti ulje od tog i tog proizvođača, pelene te i te nego češće savjetuje neke prirodnije metode. primjerice, kad se malom zacrvenila guza, ona je predložila da mu je čistim običnom vodom i posušim na zraku prije nego što mu stavim pelenu. inače vodi grupu za potrporu dojenja u dugavama i stvarno je super

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Icy, ne sjećam se više jesmo li ikad dotakle tu temu i jesmo li imale istu patronažnu... Uglavnom, ako pričaš o sestri Darinki, onda je to i naša patronažna - ta žena je upravo sve ono što jedna patronažna treba biti.
    Nama je svaki put kad bi nas posjetila još satima bilo milo oko srca koliko je to dobra, draga, jednostavna i pametna žena, a kad god bi nam posustalo samopouzdanje, ohrabrila bi nas i riješila svaku nedoumicu.
    A najdraže mi je bilo kad mi je namignula i rekla da sam pametna ženska jer si nisam dovukla čitavu vojsku baka, djedova i tetaka da nam 'pomažu' u prvim danima, već smo se oslonili na vlastite snage - kaže da dvoje odraslih ljudi moraju moći ishendlati jednu malu bebicu i da je ona tu ak nam bilo kaj zapne i ako imamo nedoumica. I dala nam je par zlata vrijednih savjeta.
    Znam ju sresti kad šećemo po kvartu i još uvijek se sjeća kak nam se curka zove, a prošlo je već dvije godine otkako smo se družili...
    (Odo ja u offtopic, sori. Ponijeli me nježni osjećaji koje gajim prema toj ženi...)

  42. #92
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Daaa, sestra Darinka :srčeko:

  43. #93
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Mi smo dobili vizitku, isprintano na kartonu. Bez reklama. Dobili smo Nivea Baby ruksak s materijalima, 5x jednokratnih pelena, malu vodu, kremu, kupke, uloške, ciciban brošura, neke plastične vrećice sa zipom (?), ne znam više ni sama šta. Stoji sve kako je i donijela. I sjećam se da je i ona komentirala i kolutala očima kako to moraju nositi svakoj rodilji. Al sam shvatila da nije problem u sadržaju vrećice, već što ona to mora vući...

  44. #94
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Meni je moja ostavila vizitku, ali samo sa njenim podacima, nista vise nije bilo gore.
    Dosla je dva puta, drugi puta je cak i donjela vagu ( do sada ni jedna patronazna to nije radila) i torbicu Mala Sovica.
    Nije mi bas puno pricala o dojenju, s obzirom da imam vec iskustva. Ali je bila jako ljubazna i jos me kasnije zvala dva puta da vidi kakvo je stanje sa pupkom i treba li mi kakva pomoc.

  45. #95
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    moja je imala vizitku s (kršitelj koda) logom, nikakve promo materijale nismo dobili

  46. #96
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    kršitelj koda je -bbvita

  47. #97
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ne mogu vjerovati da patronažna donese reklamni materijal. Ovo s ruksakom je super. Meni su nedavno rodile i kuma i prijateljica i patronažna im nije donijela ništa. Kuminog malog nije ni vagala, dok od prijateljice je.

  48. #98
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    moja je imala vizitku s (kršitelj koda) logom, nikakve promo materijale nismo dobili
    kad je to bilo?
    imaš li je još uvijek?

  49. #99
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Moja patronažna nema vizitku. Lijepo mi izdiktirala broj. I nisam dobila ništa. Nije ih ni vagala. Došla je dan nakon što smo došle iz bolnice i okupale smo ih. I još jednom da nas vidi kak nam ide.
    I to je to - ja prvorotka s blizankama i dva posjeta - neznam jel da se ponosim kaj nam je tak dobro išlo hendlanje te dvije mrve il kaj. Kad čitam vas - meni to SF

  50. #100
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    kad je to bilo?
    imaš li je još uvijek?
    nemam vec dugo, bilo je to prije vise od godine i pol

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •