Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: MMR ili MoPaRu cjepivo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno MMR ili MoPaRu cjepivo

    Jutros sam vodila cijepiti Marušku. Dobila je cjepivo MMR. Sad joj se pojavio osip?ili alergija? po tijelu tj. leđima i prsima. To su sitne točkice i još pored njih krupne crvene mrlje. Doktorica mi nije rekla da je tom popratna reakcija, mada sam se dosta informirala. E, da, informirala, ali sad mi nije jasno je li to alergija ili osip? Što napraviti, odvesti ju na hitnu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    sa koliko se mjeseci dobije to cjepivo?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Reakcija na MMR (izmedju ostalog i osip) se moze ocekivati tek 6-7 dana posle cepljenja. Dosta mi cudno zvuci to sto se osula istog dana, ja bih pre rekla da je nesto sasvim drugo u pitanju ali bih svakako barem pozvala nekog doktora da se konsultujem.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    36

    Početno

    Sa koliko mjeseci se dobije MMR? Mi smo iz Bosne i kod nas je praksa da se vakciniše MMR sa 12 mjeseci. Mojoj kćerki je 12,5 mjeseci i odlučila sam da još malo pričekam, jer sam na internetu pročitala da je bolje poslije 13. mjeseca zbog jake reakcije vakcine.
    Sa koliko ste vi svoju djecu vakcinisali MMR?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj deni prvotno napisa
    Sa koliko mjeseci se dobije MMR? Mi smo iz Bosne i kod nas je praksa da se vakciniše MMR sa 12 mjeseci. Mojoj kćerki je 12,5 mjeseci i odlučila sam da još malo pričekam, jer sam na internetu pročitala da je bolje poslije 13. mjeseca zbog jake reakcije vakcine.
    Sa koliko ste vi svoju djecu vakcinisali MMR?
    I kod nas ide po difoltu sa 12 meseci, ali mi otežemo. Nađa ima 17 meseci i još je nije primila, a ako budem mogla otezaću do proleća, tj. do dve godine.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Mi smo razvlacili do 18 mjeseci, a razvukli bi i jos malo da nismo morali pedijatru za vrtic.
    Pa se zena zgrozila sto ga jos nismo cijepili. Boli me...
    Mi smo doplatili za Priorix i 7 dana nakon cijepljenja je dobio temperaturu i nesto kao virozu. Slucajnost ili nuspojava, ne znam.

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Cjepivo MMR da li je netko imao rekacija tjedan dana nakon cijepljenja...jaki i česti pojačani otkucaji srca...?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •