Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 114

Tema: Preuhranjena beba

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja bih rekla da bebica jednostavno traži tvoju blizinu da joj ublažiš grčeve. Obzirom da povrati posisano vjerojatno i popije previše, to se i nama događalo. (Mislim da se ne moraš zbog toga brinuti obzirom da mršava nije ) Pogotovo kad su bili grčevi na repertoaru, bilo je u modi i neprekidno sisanje. Ja sam nekako zaključila da su joj grčevi ipak slabiji kad sam s njojm i odlučila sam priuštiti joj neko vrijeme da budem uz nju što više, čak i dok spava pustila sam je da spava na meni, pa ako hoće i s cicom u ustima (ja sam za to vrijeme najčešće čitala nešto zanimljivo da preživim).
    Nije da mi je bilo jako zabavno, zapravo bila sam već sva iznemogla i činilo mi se da to traje stoljećima, ali zapravo je trajala samo 2-3 tjedna ta muka s grčevima, i sad mi se više ne čini da je bilo tako strašno... Tako da je moj savjet jedino da se tješiš da će sve to ubrzo proći premda ti se sad čini da traje beskrajno.

    Inače, ako se bojiš da će se probuditi kad je stavljaš u krevetić možeš je bar preko dana kad zaspi ostaviti da spava tamo gdje je i zaspala, na krevetu ili kauču, i podbočiti s jastucima ili ručnicima da ne padne na pod (premda se tako mala vjerojatno ni neće preokrenuti). Ako spava na cici, a ti se želiš ustati, možeš joj lagano ugurati prst među desni i izvući bradavicu, i pri tom se moliti da se ne probudi (vjerojatno znaš ovaj trik ali za svaki slučaj ponavljam)
    Moje dijete spava sa mnom u krevetu i noću, premda sam kupila krevetić, ali na kraju mi je jednostavno bilo tako lakše, nema ni ustajanja noću i zbilja ne mogu reći da sam često bila neispavana. Tako da ako želite i to možete pokušati.

  2. #52
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    A damir ima pp

  3. #53
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Damire,not to worry,moja je cicofilka sa 3,5 meseca imala 7.5 kg.
    Da je vidis kako je sada vitka,kao jela.....sve se to prirodno promeni kada postanu fizicki aktivniji!
    Ljubi pufnicu i samo nastavite kako osecate da je najbolje!

  4. #54
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Pozdrav curke!
    Lara će 06.09. imati 4. mjeseca i još dojimo. A 02.09. idemo pedijatru, vaganje, cijepljenje, itd. Super napreduje a s obzirom da je sa 2 mjeseca imala 6 i pol kila javim vam koliko će tada imati. Iskreno malo me strah il sram jer znam da ću dobiti špotance što je buca al ja znam da je zdrava. Inače grčići prošli hvala bogu sa 2 i pol mjeseca jaki a sa 3 još bili kroz dan tu i tamo. Sada super kaki i to tako kad pokazuje znakove da će kakiti, tj. napinja se stavim je na stol za prematanje i stenjem sa njom. To sam sama krenula jer joj bilo malo teško se pokakati i to kad su grčići bili na izmaku, tj. kad su već sa 3 mjeseca prolazili. Sad se pokaka bez problema i to uz smijeh i šalu. Jako je napredna. Sada je već 5-ti dan svrbe desni. Kupili joj gumu od nuka pa ju gricka, naučila od prve čim joj složim u rukicu stavila ju u usta, sada sama stavlja al još ne zna dobro naciljati pa gurne jako u usta pa joj zna biti mučno Muči me sad pa da vas pitam jer nemam knjige o bebama pa da vas zagnjavim za savjet. Mislim da će njoj brzo ti zubići. A hoće li me grickati kad se dojimo? I znam da toj temi tu nije mjesto pa nek me moderatorice savjetuju gdje pitati. živimo u Lici pa dolazi jesen i zima. Beba je velika i gdje kupiti velike brojeve za bebu? Kako rastu zubići jer se već vidi bijeli desni dolje jedinice dva komada? Znači pitanja vezano za bebu koja će imati 4. mjeseca 06.09.2008. I kako otputovati sa bebom za 2 mjeseca kad će imati 6.mjeseci dedi i baki u podravinu vezano uz klimu jer je u lici hladna klima a tamo mješovita i daj bože da imam tada još mlijeka da je mogu dojiti. Put autom traje 4 sata uz pauze a bez stajanja 3 sata. Normalno u autosjedalici. Trošimo i dalje platnene i sve ok, al one koje peglam, i nije mi teško jeftino i zdravo, preporučujem svima. Šivane platnene mi se nisu dopale.
    Hvala svima za savjet!

  5. #55
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    daj bože da imam tada još mlijeka da je mogu dojiti.
    dokle god dojis mlijeka ces imat.

    pogledaj ovaj tekst:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=1474

    kod tebe se uspostavila laktacija i dok dijete sise mlijeka ima.

    za ugrize pogeldaj ovdje:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=111&Show=1225

    sto se tice putovanja - pa nije to tako dalek put, ako je hladnije dijete obuc, ako je toplije skini, samo napravite pauzu svakih 2 sata, izvadite je iz AS i sve bi trebalo bit u redu!

    meni ova djevojcica u avataru izgleda bas lijepo. nadam se da ce i napredak bit u redu!

    sretan put i lipo se odmorite svi skupa!

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Iskreno malo me strah il sram jer znam da ću dobiti špotance što je buca al ja znam da je zdrava.
    zakaj te strah ili sram? to je tvoje dijete. osim toga, beba koja je iskljucivo dojena ne moze biti predebela. sve ce se to apsorbirati kad propuze i prohoda.

    za zube.. moj klinac ima 2 godine i 2 mjeseca, puuuno zuba i nikad me ne grize dok doji.

    za put.. ja putujem s oboje svoje djece prakticki otkad su se rodili, s tim da put nije nikad kraci od 4 sata. sad zadnje sam isla na peljesac, put od 12 sati. treba raditi pauze i to je uglavnom to.

  7. #57
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ništa se ne brini što se tiče mogućeg špotanja od pedijatra, bitno je da tebi dojenje ide i da beba napreduje. Sramiti se nemaš čega, možeš samo biti ponosna! A vjerojatno će sada polako i usporiti na dobivanju težine. I sigurna sam da nema opasnosti da nećeš imati mlijeka. Što se tiče putovanja to ti je najveća prednost, barem hranu za bebu ne moraš nositi 8) A vezano uz klimu u Podravini... ponesi malo širi izbor odjeće, više laganije koju možeš kombinirati, i neko toplo odjelce koje može ići preko svega ako zahladi.

    O zubićima pročitaj na temama: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...light=#1151280
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ght=grize+zubi

    Ne brini se puno... dogodi se da beba gricka za bradavice, ali većinom ta faza brzo prođe, samo gledaj da odmah podmetneš prst i izvučeš cicu. Ali ne mora biti da će joj već sada krenuti zubići, često slinjenje i grickanje počne puno ranije nego što zubi počnu izlaziti (kod nas je to trajalo od 3. do 7. mj!)

    Što se tiče odjeće za bebicu, ako trebaš rabljenu pogledaj na burzu na ovom forumu: http://www.superbaby.org/forum/
    Npr. kod Gogice ima dobre i jeftine robice - vidi link http://www.superbaby.org/forum/viewt...5443a9c86503b1
    Na rodinu burzu vjerojatno ne možeš jer nemaš dovoljno postova.
    A ja ne prodajem ali poklanjam ako ti nešto treba slobodno pitaj na pp, jer imam puno rabljene robe pa ti uvijek mogu nešto iskopati.

    I... bravo za kakanje, mislim da ćete vi ipak skoro biti i bespelenaši!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala na savjetima moje dame, javimo se nakon pregleda pedijatrice 02.09. Mama Sanja je upravo pročitala vaše odgovore al' Lali se probudila pa je sad doji

    Pusa svima od Lare, Sanje i Damira.

  9. #59
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Damir prvotno napisa
    Lali se probudila pa je sad doji

    .
    Ma baš je slatka

  10. #60
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nas je dr išpotala da smo debeli i da kaj ja radim djetetu, dijete mora imati reda, a ne stalno visiti na cici. I da ako ovako nastavim, ona će ga morati staviti na drukčiju prehranu (light adaptirano mlijeko za debelu djecu valjda ) jer je predebeli. (Bar 2x je ponovila da je debeli). Neću napisati kaj sam joj ja odgovorila jer nije pristojno
    Aha, dobili smo 7kg (samo dojenjem na zahtjev).
    I napomenula mi je da dijete mora početi s dohranom u 5mj. A ja, zla mama, mu dajem samo cicu

  11. #61
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    icyoh a koliko ti beba ima mjeseci? Moj sa 2 mj. i 4 dana ima 6500, dr ništa nije komentirao, rekao je da malecki dobro napreduje. Papa samo izdojeno mlijeko.

    Danas je 2.9., baš me zanima kako je Larici bilo na kontroli. Javite se

  12. #62
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    onda je imao malo preko 5 mj (i skoro 10kg), rodio se s 3kg

  13. #63
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok Curke!
    Danas sam žalosna jer smo 02.09. 2008. išli u GS na pregled i cijepljenje bezveze kako kaže sestra koja tamo radi. Kad sam zvala prije 2 tjedna pitala me neka sestra nije se predstavila, al uglavnom ova tvrdi da nisam sa njom razgovarala. Pošto Lara ne treba na kukiće za koje se treba naručiti, sestra "neka, ne znam koja", rekla da pričekam da uzme knjigu da me naruči i još me pitala koliko je Lara stara, ja kažem 06.09. će 4. mjeseca. Sada smo došli naručeni za 02.09. i kaže ova sestra da se cijepiti mora tek kada Lara napuni 2 mjeseca od zadnjeg cijepljenja, a to je bilo 09.02.2008. tako da smo išli bezveze a zadnji puta nam to nisu nitko pa ni ona niti dr. rekle. I tako to bezveze. Osim toga Lara nam je jučer i danas cijeli dan nervozna, i kad zaspi suhe guze i sita, probudi se za 10-15 minuta u plaču da ju jedva smirim. Možda je skok u razvoju a možda od uzbuđenja od puta u GS, ne znam. Sada još ne spava a inače liježem sa njom oko 22 pa kad zaspi. E sad što je razlog toj nervozi i tom plaču pitanje. Inače ju svrbe desni al to nije radila prije (budila se u plaču takvom). Znalo se dogoditi prije 3-4 tjedna pa stoga sumnjam na skok u razvoju pa savjetujte. Cicanje i kakanje u redu. S obzirom da smo sa Plitvica a pedijatrica iz GS-a dolazi svakih 15 dana u Korenicu i sada dolazi 08.09. moram pitati prvo nju da li možemo doći obzirom da će od zadnjeg cijepljenja faliti 1 dan. Sami problemi. A i dalje me strah kilaže Larine jer je dosta teška. Do sljedećeg javljanja pozdrav jer se idemo još premotati i cikiti i pavati nas dvije. Pozdrav svima od tate Damira, mame Sanje i male Lare!

  14. #64
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Evo nas opet, još ne spavamo. Kad mi je davala znak prije sat vremena vidim da su joj okice pospane ko i svaku večer i idemo tako pajkiti između 21:30 pa do 23 zaspi u tom razdoblju svaku večer drugačije. Sada je i kakila pa sam ju premotala i legle smo u krevet. Zadnje dojenje je bilo nakon kupanja u 20 sati i sisala je oko pola sata toliko joj treba da se zasiti jer sada kad je starija više i prije posisa a kad je bila manja duže je sisala oko sat vremena nekad i sat i pol. Sada ju ja i tata čuvamo i podrigla se u bljucnula tri puta a i dalje ne može zaspati. Vidim da je zdrava i vesela beba i priča sa nama po cijeli dan a i sada al vidi se na njoj da ju nešto muči, i čuje se kao da stenje ko da joj nešto teško al smije se i priča nam. Ne znam da je bar neka mama budna da pomogne al obično si sami pomognemo kad prođe a to je tako na forumu. Nadam se da će brzo zaspati a i vama želim miran san. Mama Sanja

  15. #65
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    slično je bilo i kod nas, oko 3-4mj su počeli manji problemi u spavanju, ali ništa strašno. Po danu sam je morala nositi da zaspi, a navečer nije mogla zaspati ni uz blago svijetlo, a prije je nije smetalo ništa - kad bi joj bilo vrijeme bi zaspala (ali samo uz cicu ). Ali čim je mrak, većinom zaspi.

    To su obično faze koje brzo prođu. Pomozi joj tako da si što više uz nju, to je najbolji lijek, i tješi se da će sve to jako brzo proći.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    73

    Početno

    Moze biti da sam malo glupa ili neiskusna...
    Ali, zar postoji neko drugo dojenje sem na zahtjev? :? Moj deckic jede kad trazi, a slucajnost je sto trazi na svaka 2:30-3:30h... Nisam ga ja forsirala tako, nego dijete u medjuvremenu spava, pa se razbudi i raskenjka, pa mu promijenim pelenice i jede i onda je dobar, zaspi i opet spava 2-3 sata ili je eventualno budan, pa se mazi, ali ne place i veseo je...

    Ne znam kako hraniti bebu ako ne na zahtjev - buditi je da jede? Ili joj ne dati kada je gladna?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo da nemisliš da ti je jako veliko dijete
    rođen s 4750 56 cm
    2 mj 6900
    4mj 9000 71 cm
    sad ima preko 9500 a još nije navršio 5 mj.
    nikad nije imao veći razmak u dojenju.noću od poćetka 7 mj smo na svakih sat-sat ipo i sada mu više nije dosta.
    nama je pedijatrica rekla da je on jako napredna beba i dugačka i da se ne zabrinjavamo.
    d3 kapi pije i za sad nam ne smetaju

  18. #68
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Oblak_u_bikiniju prvotno napisa
    Moze biti da sam malo glupa ili neiskusna...
    Ali, zar postoji neko drugo dojenje sem na zahtjev? :? Moj deckic jede kad trazi, a slucajnost je sto trazi na svaka 2:30-3:30h... Nisam ga ja forsirala tako, nego dijete u medjuvremenu spava, pa se razbudi i raskenjka, pa mu promijenim pelenice i jede i onda je dobar, zaspi i opet spava 2-3 sata ili je eventualno budan, pa se mazi, ali ne place i veseo je...

    Ne znam kako hraniti bebu ako ne na zahtjev - buditi je da jede? Ili joj ne dati kada je gladna?
    Do nedavno su svi pedijatri savjetovali da se dijete doji u razmacima od oko 3 sata, i to po 10 min na svakoj dojci. Jer da se tako najbolje potiče stvaranje mlijeka. A ako dijete plače u međuvremenu davalo se vode, čaja ili se ostavljalo da plače kako bi se naviklo da ne može dobiti sve što hoće. A ako diete spava duže trebalo bi ga buditi i nagovarati da jede.

    Novi trend je dojenje na zahtjev, budući da se pokazalo da je opisana praksa jedan od razloga što ekstremno mali broj žena doji svoju djecu, da ostavljanje djece da plaču stvara velik strah i traume kod novorođenčadi, te da davanje vode i čaja može izazvati poremećaje u dojenju, a čaj može i opteretiti još nedovoljno razvijen probavni sustav i bubrege novorođenčadi.

    Ali usprkos novim istraživanjima i novim trendovima ima još puno pedijatara i ostalih slične struke koji daju savjete po staroj školi, ma koliko se apsurdan prizor majke koja gleda na sat i odbrojava 3 sata dok dijete plače za cicom može činiti.

  19. #69
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi smo bili u bolnici i tamo isto "preporučuju" dojiti svaka 3h. Nitko mi nije izričito to rekao ali su bili živćani kad sam ga ja stalno hranila i vagala (poslije svakog hranjenja se mora izvagati koliko je pojeo)

  20. #70
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Mi smo bili u bolnici i tamo isto "preporučuju" dojiti svaka 3h. Nitko mi nije izričito to rekao ali su bili živćani kad sam ga ja stalno hranila i vagala (poslije svakog hranjenja se mora izvagati koliko je pojeo)
    koja li je to moderna bolnica :? :shock:
    pa još vaganje nakon svakog hranjenja? to može samo prouzročiti dodatan stres za rodilje. Čemu takva želja za kontrolom???

  21. #71
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    I ja sam bila na tom, tzv. "probnom dojenju". Sva sreća pa je dobivala na težini jer mislim, da je išlo loše... da bi me deprimiralo.

    I je, pomikaki, totalni je stres za rodilju dojilju.

    Pojede, vaganje, pojede, vaganje...

  22. #72
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    To je bilo u Klaićevoj, ne u rodilištu. A da je stesno, to je istina. Probaj 10x dnevno skinuti do gola bebu od 10dana i nositi je do vage pazeći da joj ne iščupaš žicu od infuzije.
    Malo je falilo da nisam odustala od svega i prihvatila adaptir.mlijeko koje su po urici nosili svaka 3h

  23. #73
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Tu noć kad sam vam pisala zaspala je oko ponoći i kenjkanje se ponavlja još i sada. Vjerojatno ima neke svoje faze al još se uvijek oko 2 tjedna budi u plaču. Dojim na zahtjev i duže sisa prije spavanja. Pohvalila sam ju da je u razdoblju od 20.07. pa nadalje oko još mjesec dana spavala cijelu noć, a sada se ponovo budi 1 ili 2 puta, bude suha pelena (tetra) al traži sisu pa joj dam i zaspi, to sisanje traje oko 10 minuta. Inače, pedijatru možemo tek za 2 tjedna jer mora proći 2 puna mjeseca od zadnjeg cijepljenja 09.07. a u korenicu nam pedijatrica iz GS-a dolazi ponedjeljkom svakih 15 dana. Napisala sam i to da me strah što će reći za kilažu larinu jer je imala sa 2 mjeseca 6,5 kila to smo već raspravili. Al ignorirat ću to bitno da je zdrava što se na njoj i vidi. Jedino sam primjetila i ne znam dali je moguće (kad je svrbe desni) da u danu zna manje posisati pa me to malo smeta ( pune dojke), jer imam puno mlijeka pa to hvala bogu isprazni navečer prije spavanja. Znaju mi biti toliko pune da imam na dodir kvrge sastrane pa joj dam kroz dan malo jednu pa malo drugu al i ta će faza proći. Ne koristim više izdajalicu a i kad sam se izdajala kad je lara bila manja pa je i manje sisala kako bi izdojila tako bi se brže dojke punile a sada kad samo lara sisa bez izdajalice uspostavila se laktacija i lakše je, više ne bole makar su pune.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    73

    Početno

    Ne mislim da beba treba da se trpa hranom, ali ako dijete trazi da jede i to MAJCINO MLIJEKO - totalno mi je sasavo gledati ga kako vristi i ne dati mu.

    Moj jedini problem je - ne znam da li je dovoljno pojeo? Mislim, on napreduje super, ali kad pogledam ovo - dijete cica po sat vremena heeeej! Moj svrcko ako protegne 15minuta, super. Mozda je svega jednom u ovih svojih 17 dana jeo 20 minuta.

    Ja jos nisam uvjezbala da mu mijenjam stranu, nego jedan podoj jedna, drugi druga, jer mi je zao da ga skidam ako fino jede a ja puna mlijeka. Ispravite me ako grijesim.

    Meni su u porodilistu rekli - POLA SATA NA JEDNU I JOS POLA NA DRUGU!!! Kako pobogu?! Mislim, ja ne mogu da teglim cuclu pola sata, pa pauza 10min, pa jos pola sata, vilica bi mi se odvalila, a ne djetetu od par dana!

  25. #75
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da on sasvim dobro zna kad mu je dosta, ako nije uspavana beba a ako kazes da dobro napreduje onda valjda nije.

    eventualno da mu, kod novog podoja, prvo das onu cicu s kojom ste zavrsili prethodni, da bi izvukao i ono masnije mlijeko.

    neke bebe se ne skidaju s cice (npr. moja ili ), a neke posisu sta imaju u 3-5 minuta.

    a savjet iz bolnice.. cuj, bolji je nego onaj kad kazu po 10 minuta na svaku stranu, ali je isto nerealan, jer ne uzima u obzir da svaka beba ima svoj tempo.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    patrick siku cijelu posisa u 5 minuta.samo dok je bio u bolnici je sisao duže dok se nije navikao.tako da kada netko kaže da doji 20 minuta ja blijedo gledam

  27. #77
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Oblak_u_bikiniju prvotno napisa
    Ja jos nisam uvjezbala da mu mijenjam stranu, nego jedan podoj jedna, drugi druga, jer mi je zao da ga skidam ako fino jede a ja puna mlijeka. Ispravite me ako grijesim.
    ne griješiš, to je ispravna metoda. Prekidanjem podoja samo ometaš dijete u hranjenju, a osim toga da bi posisalo najhranjivije najgušće mlijeko treba isprazniti što više cicu. Dakle - jedan podoj=jedna cica, to je zlatno pravilo dok dijete ne poraste pa se počne bacati s jedne na drugu


    lasada - O nespavanju djece ne mogu ništa reći, nama ide dobro čim je mrak u sobi. Pogledaj malo (kad budeš imala nešto vremena) na ove stranice, pa i tamo pitaj za savjet:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...tuali+spavanja (ovdje ima dobrih savjeta)
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...tuali+spavanja
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ighlight=spava
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ighlight=spava

    Metode uspavljivanja prema knjizi No-cry sleep solution http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ht=nocry+sleep
    1. pripremite svoju bebu: pobrinite se da dobije dovoljno hrane preko dana (po potrebi povecat broj podoja), pobrinite se da bebi nije pretoplo ili prehladno, i svakako provjerite dali ima neki 'problem' (prehlada, zubici...)
    2. razvijte rutinu odlaska u krevet: to moze ukljicivati kupanje, masazu, citanje slikovnice, pjevanje uspavanki, setnju, ljuljanje, dojenje i slicno, bitno je da se uvijek krece u isto vrijeme, da se ide istim redosljedom i da sat vremena prije spavanja aktivnosti budu mirne, tihe i u zamracenoj prostoriji
    3. uspostavite rani odlazak na spavanje: mnogi ljudi kasno stavljaju bebe na spavanje jer misle da ce bolje spavati ako budu stvarno umorne, ali to nije istina nego upravo suprotno.
    4. slijedite fleksibilnu ali predvidljivu dnevnu rutinu: budjenje otprilike u isto vrijeme, igranje, spavanje i sve ostalo takodjer, jer to pomaze bebinom bioloskom satu da dobro radi (naravno, sve je to otprilike i treba biti fleksibilan i spreman na odstupanja, ali tih par tjedana dok se sprovodi plan i pokusava 'nauciti bebu spavati' treba biti sto tocniji i odstupati sto manje)
    5. pobrinite se da beba dobro spava danju: dnevna spavanja ne bi trebala biti kraca od 1h jer se inace beba ne naspava. Za bebu od 6. mj. starosti potrebna su 2 dnevna spavanja u duzini od 3-4h (zbrojeno, naravno). Prekratka dnevna spavanja mogu se produziti tako da mama dezura pored bebe, i cim se beba pocne budit mama ponovo krene s uspavljivanjem (identicnim kojim ju je uspavala prvi put). Takodjer, kad beba stekne neki priblizan raspored dnevnih spavanja trebalo bi razviti i dnevnu predspavajucu rutinu (koja je jednostavna i puno kraca od nocne)
    6. naučite bebu zaspati bez tudje pomoci:
    -pokažite bebi da je njen krevet ugodno i sigurno mjesto tako da se par puta tokom dana poigrate s njom dok je u krevetu
    -pokusajte uspavljivat bebu na razne nacine
    7. odaberite 'lovey' (plisanu igracku ili sl. predmet, ne znam kako bih prevela...) koji se moze staviti izmedju mame i bebe za vrijeme dojenja, i mama (ili tata) ju mogu povremeno stavit u majcu da poprimi njihov miris. Na pocetku bi taj predmet trebalo davati bebi samo za vrijeme uspavljivanja da ju poveze sa spavanjem, a njegova uloga je da tješi dijete dok nema mame i pomogne mu da samo zaspe.
    8. napravite razliku između dnevnog i noćnog spavanja: preko noci ne pricati, ne paliti svjetla, ne mijenjati pelene osim ako se bas mora, izbaciti igracke iz krevetica...
    9. osmislite rijeci koje ce beba povezivati sa spavanjem, npr. 'shhhh, noc noc', i upoznajte bebu s njima tako da ih izgovarate dok beba tone u san. Kasnije bi one trebale smiriti bebu kad se probudi nocu. Ne koristite ih dok beba place ili je lose volje, jer ce onda to stanje povezati s tim rijecima.
    10. koristite muziku ili neke druge zvukove kao asocijaciju za spavanje. To bi trebale biti jednostavne, repetitivne melodije kao tradicionalne uspavanke, zatim zvukovi prirode ili 'bijela buka' , uglavnom bilo kakvi opustajuci zvukovi koji odgovaraju i vama
    11. promijenite asocijaciju za spavanje (ovo moze pomoci onima koji uspavljuju bebu dojenjem, bocicom ili dudom): Da bi promijenili bebi asocijaciju na spavanje, morat cete zakomplicirati nocna budjenja na tjedan ili cak mjesec dana, ali dugorocno ce se isplatiti.
    Ovo je nazvano Pentley's gentle removal plan: tokom dojenja bebu bi trebalo maknuti sa grudi ili joj lagano izvuci bocicu ili dudicu iz usta neposredno prije nego zaspi, te ga njezno pridrzati za bradu (i usput koristiti 'uspavljujuce rijeci') . Ako se pocne buniti vratiti joj nazad dojku/bocicu/dudicu pa ponoviti proceduru. I tako sve dok ne zaspe.
    12. pomozite bebi da sama zaspe dok nastavljate dojiti i zajedno spavati:
    -nemojte mu nuditi dojku dok niste sigurni da je budan, jer nekad bebe u snu ispustaju svakakve zvukove i meskolje se (a mame im automatski nude dojku)
    -skratite nocno vrijeme dojenja
    -'maknite mlijeko', tj. nakon podoja se odmaknite od bebe, npr. odite u drugi krevet
    13. pomozite bebi da sama zaspe tako da ju preselite u kinderbet, sto bi trebalo ciniti postepeno (jedna od ideja je postepeno pomicati kinderbet sve dalje i dalje od bracnog kreveta dok ga ne preselite u bebinu sobu)
    14. nek druga osoba uspavljuje bebu (za bebe koje doje ili spavaju u zajednickom krevetu)
    15. Pomozite bebi da zaspe u kinderbetu (za bebe koje spavaju u kinderbetu, naravno):
    Prva faza: uspavljujte bebu svojom standardnom metodom i stavite ju u krevet dok tone u san (a jos nije skroz zaspala), ako se pocne razbudjivati koristite 'uspavljujuce rijeci', muziku ili druge zvukove za spavanje ili ju lagano ljuljajte i mazite dok lezi, a ako pocne plakati ju dignite i ponovite proces. (nekad ce to trebat ponoviti i 4-5 puta, ali sve za dugorocno dobro )
    Druga faza: uspavljujte bebu standardnom metodom i stavite ju u krevet kad postane mirna i pospana, ali prije nego tone u san. Ako se razbudi i pocne plakati, treba ponoviti proces
    Treca faza: Kad se probudi nemojte ga uzimati i uspavljivati na stari nacin nego mu pustite muziku ili druge zvukove za uspavljivanje, mazite ga ili ljuljuskajte dok lezi sve dok ne zaspi. Dok tone u san koristite 'uspavljujuce rijeci'. Ako se razbudi i place vratite se na prethodne faze.
    Cetvrta faza: isto kao treca, ali sve to tise i krace
    Peta faza: kad se beba probudi javite joj se samo s ulaza u sobu
    Sesta faza: javite se bebi dok ste izvan sobe, da vas ne vidi ali cuje ('uspavljujuce rijeci')
    toliko za sada... a što se mene tiče pomagalo nam je samo slijedeće: cicanje, ljuljanje (i to dosta jako), nosanje u marami, vožnja u autu i ljuljanje u mreži za spavanje (ako imaš prilike isprobaj ovo zadnje, odmah es onesvijeste)

    uh koliki post

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    73

    Početno

    Hvala cure na savjetima.
    Drago mi je sto ne moram mijenjati metodu, jer mislim da bi Viktor otkacio da mu u sred podoja iyvadim dojku i pokusam ga nataknuti na drugu. I tako smo imali muke dok je naucio da sisa, ne usudjujem se... Lakse nam je sad kada ste mi potvrdili da je to ok, posto je to moj iyum, uprkos svesrdnim savjetima - prvo jedna pa druga.

    A ono za pola sata... Moje dijete nakon petnaestak minuta spava kao top.

    Inace, posto je tema o preuhranjenoj bebi, evo da i mi iznesemo podatke o kilazi.

    Rodjen 23.08. sa 3150g
    Nakon 2 dana spao na 2950g
    Nakon 1 dana skocio na 2980g
    Izasao iz porodilista 27.08. sa 3030g
    Sa oko 10 dana starosti tezio je svega 3080g, i ja sam se jako zabrinula.
    3 dana kasnije je skocio na 3350g! :D
    Da bi sada imao cak 3650g i meni neki manijaci bacili buvu da ce biti debeo i da sam pretjerala!

    Mislim da nisam. Dijete jede na zahtjev, ali mu ne turam cicu cim se namrsti, nego mu rijesim pelene, vidim je li mu udobno kako lezi i ima li grcice, pa ga malo mazim i stavim da jede. Dijete nikad nije gladno i meni je to ok.

    Inace, o spavanju ne mogu previse, ipak mali ima samo 18 dana, bilo bi mnogo da ocekujem da zaspi u 10 uvece i probudi se oran i cio oko 9 ujutro

    A sinoc su ga grcevi ubijali, vristao je bez prestanka po 10 minuta. Mm i ja smo ga nosili, glrili, ljubili, masiram mu stomacic, dam mu u mlijeko neke kapi... E, tek je tada malo primirio. A mene cijelo vrijeme strah dati mu da jede. Osjetim se kao da ga trujem tim mlijekom i preispitujem se sta sam pojela... Ma uzas. Krivim sebe, naravno i mm mi objsni da mu je bojle imati grcice od mlijeka nego ic na infuziju bez hrane!

    Cim je prestao da crveni u licu i da vristi onako zgrcen, smirila sam ga na grudima i dala mu da cica. Zaspao je, mis moj mali i spavao rekordna 4 sata u komadu.

    Znam da ovo sa temom vise nema veze, ali meni fino pricati sa vama. Mrvica moja je dobro danas i ja se citav dan pitam je li normalno da pocetak zivota bude tako bolan? Jadni bibiron.
    Eno, pajki i miran je, bubica mala, pa odoh i ja da spavam da mogu da nastavim sa njim kasnije

  29. #79
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    moja malena je imala strašne grčeve
    uzrokovali su ih kravlji proteini, njih tijelo prebaci iz hrane u moje mljeko
    izbacila sam sve mlječno ili šta sadrži mljeko u prahu iz prehrane i preporodili se
    ako je uzrok kravlji protein, tijelu treba 5-7 dana da se očisti od njega, tek onda će se vidjeti rezultati tj. da li će se grčevi smanjiti ili ne

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    73

    Početno

    Znaci izbaciti svako mlijeko ili samo kravlje? Mogu konzumirati kozije ili npr. sojino mlijeko?

    Pokusacu da izbacim to iz prehrane, pa da vidimo. Danas je bio ok, sve je dobro funkcionisalo, a vidjecemo kako ce ici kad padne noc.

    Hvala ti na savjetu.

  31. #81
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    životinjsko mljeko
    sireve, jogurte, sladoled, čokolada, sirne namaze... aspolutno sve šta ima mljeko u sebi, kompletne mlječne proizvode

    nije lako, ali protiv grčeva sam bila spremna i na trepavicama hodati

    onda nisam pila nikakvo mljeko

  32. #82
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Oblak_u_bikiniju prvotno napisa
    Znaci izbaciti svako mlijeko ili samo kravlje? Mogu konzumirati kozije ili npr. sojino mlijeko?

    Pokusacu da izbacim to iz prehrane, pa da vidimo. Danas je bio ok, sve je dobro funkcionisalo, a vidjecemo kako ce ici kad padne noc.

    Hvala ti na savjetu.
    ja sam to napravila na par dana jer mi je prijateljica savjetovala da pokušam, budući da je mala imala osip posvuda (zapravo je bio od vrućine). Ali nakon dan i pol što sam pila sojino mlijeko dijete je dobilo neviđene grčeve... imaju li ti grčevi veze s prehranom, izgleda da to na kraju nitko ne zna, ali ja sam odmah prestala piti sojino mlijeko. I grčevi su prošli opet za dan i pol.

    ne znači da će se i tebi dogoditi isto, možeš pokušati. Prijateljici koja mi je preporučila je to pomoglo. S druge strane soja je mahunarka, a uvijek se savjetuje da se izbjegavaju prije svega mahunarke (u prehrani dojilje, naravno) ako dijete ima grčeve.

    Ako prestaneš piti mlijeko, kalcij možeš nadoknađivati i s puno povrća, a jako dobar izvor su sardine ili papaline ako ih jedeš skupa s kostima! (ja to radim i zbog kalcija i jer ne stignem čistiti )

  33. #83
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    a rižino mlijeko?

  34. #84
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    pomikaki:
    I ona zspai kad je mrakača samo tv radi al ponekad niti tako

  35. #85
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    pomikaki:
    I ona zspai kad je mrakača samo tv radi al ponekad niti tako
    probaj malo uvesti neke rituale uspavljivanja, navečer kupanje ili nešto što malo izmori dijete, a zatim oko sat vremena smirivanje uz prigušena svijetla i tišinu.

    Pokušaj ugasiti i tv - ja znam da mene jako smeta kad tadi telka u mračnoj prostoriji, kako se mijenjaju kadrovi svijetlo se mijenja i odbija se od zidova i bljeska sa svih strana. Dok smo živjeli u garsonjeri i imali sve u jednoj sobi gdje smo spavali, pa i tv, ja bih zaspala a md gledao do kasno telku, i premda bih se okrenula zidu probudila bih se samo od odbljeska tekevizije od zida! Uvijek smo se kačili oko toga

  36. #86
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    MGrubi:
    Kako si znala da su kravlji proteini?
    Kad je Lara imala u 5. mjesecu 12 dana počeli su grčići i trajali su i to oni najjači do 2 i pol mjeseca a još 2 tjedna slabiji navečer a kroz dan isto tako. I ja sam izbacila mlijeko kravlje jer sam primjetila da mi smeta još od prije trudnoće (vjetojatno netolerancija na mlijeko), a izbjegavala sam i začinjeno i jaku hranu. Sumnjala sam i u kvalitetu svojeg mlijeka pisala sam o tome u prijašnjim postovima. Sad kad je ta faza prošla nastojim se savjetovati sa drugim mamama koje imaju mlađe bebe. Sab simplex je jedino pomagao ostalo ne, svaka je beba različita. Pedijatrica tada rekla radite što radite ništa neće pomoći kod grčića al nije istina, naša upornost i strpljivost joj je boli itekako ublažila. Zato mame ustrajte i dalje! Maženje, ulje od suncokreta smo ugrijali da bude toplo i masirali tibu, topla pelena i grijali u tavi i na grijalici, nosanje i to trbuh na ramenu ko kad podriguje, na koljenima da je bebin trbuh, uglavnom licem da gleda prema dolje tako da je mamina ruka na trbuhu, kapi, dojenje. I da kad mi pedijatrica rekla na pregledu sa Larinih 2 mjeseca imala je 6,5 kila da je preuhranjena, da nađem drugi način da umirim bebu od grčeva a ne ciku ja sam to ignorirala. Zato smo odlučili tata Damir i ja otvoriti tu temu o preuhranjenim bebama. Jedva čekam pregled za 2 tjedna.

  37. #87
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Moja prehrana je sljedeća kad isključivo dojim: voće, povrće, riba, piletina, svinjetina, kruh, tjestenina, najviše jedem tjesteninu sa mesom u saftu roštilj povremeno jer Lari zna biti crvena guza ponekad, puno tekućine. Mliječne proizvode sam sve izbacila. Inače naslušala sam se i ja onoga: pij puno mlijeka pa ćeš imati mlijeka i nije baš točno.
    Pomikaki:
    Larin 24-tni ritual spavanja (trenutni), znači mijenja se: oko 22 zaspi, između 02-03 buđenje u plaču zbog gladi, pelena suha traži siku, zaspi, između 05-06 buđenje u plaču i to zbog gladi, mokra je,prematanje, cicanje, spavanje, oko 09 buđenje, maženje i igra zvečkom dok kaki jer zajedno stenjemo (brzo bez pelene nadamo se), prematanje, cicanje, spavanje, buđenje oko 11, prematanje, cicanje i ponekad zaspi, ako se prije probudi ne traži ciku, ako ne izmeđi 14-15 je sisanje opet a u međuvremenu prematanje, igra, nekad zaspi nekad ne, između 17-18 prematanje i sisanje, igra, šetnja po vani do 19:15, u 20 sati je kupanje, prematanje i sisanje, pa igranje jer joj se ne spava, pa opet prematanje i sisanje oko 22 pa onda ili odmah zaspi ili siki dok ne zaspi. Kad ne spava a sita je i suha igramo se, mazimo i nosamo. Al neki dan kad sam pisala nije mogla nikako zaspati tek oko ponoći. Ne znam Lara nam je prva beba i mislim da ne griješimo s obzirom da nemam nikakve knijge niti brošure o bebama niti o savjetima al zato imam mame sa iskustvima na rodi.

  38. #88
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pa to spavanje mi ne izgleda tako loše, zaspi nešto kasnije ali zato ujutro potegne do 9 (blago vama ). Moja bi većinom zaspala nakon zalaska sunca, tako da je ljeti bilo i do 22h a zimi puno ranije (s tim da sam gledala da ne ide baš prerano jer se onda budila više po noći). I isto smo imali 2 buđenja po noći, ali nakon nekog vremena se taj ritam poremetio i sad je svaku noć drugačije, čini mi se. A jutarnje buđenje, imali smo jednu fazu kad se budila oko 4-5h ujutro, a sad je to podnošljivih 6-7.

    U svakom slučaju, svaka bebica ima svoj ritam, a mislim da tvoja odspava sasvim solidno.

    Što se tiče prehrane, ako nisi primjetila da reagira na neku određenu hranu ne moraš ništa do kraja izbacivati, samo budi umjerena s hranom koja ti je "sumnjiva". Ja sam jela sve, samo sam gledala da ne pojedem recimo puno mahuna. I jedino za to sojino mlijeko sam zaključila da je naškodilo - a ni to zapravo ne mogu reći sa stopostotnom sigurnošću. koryanshea dobro kaže, rižino je možda manje sumnjivo. Ali ni sojino ni rižino nije neki veliki izvor hranjivih sastojaka, sve možeš nadoknaditi normalnom dobrom ishranom (pisala sam već gore).

    Imaj na umu da zapravo nije dokazano da hrana koju jede dojilja uzrokuje grčeve, nego se najvjerojatnije radi o prilagodbi još nezrelog probavnog sustava novorođenčeta. Tako se grčevi najčešće javljaju nakon obroka zato što se pokrene probavni sustav, bez obzira što si ti pojela.

    Kravlje mlijeko pokušaj izbaciti, ali ako ne bude velike promjene, znači da to nije uzrok problema. Ako je, to vjerojatno znači da ne smiješ ni kozje jer također ima laktoze. Kozje je možda bolje jer se koze ne drže u tako neprirodnim uvjetima kao krave, nego moraju ići na ispašu. Ako možeš naći mlijeko od lokaknih uzgajivača koji vode stoku na normalnu ispašu a ne hrane umjetnom hranom, to ti je svakako bolji izbor.

  39. #89
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    pomikaki:
    Uh, moji roditelji su imali koze kad sam bila dijete i mogu ti reći kozje i ostalo mlijeko bljak okus. Kravlje mi je dobro ali izgleda da ipak imam netoleranciju jer mi zna dosta često smetati u smislu boli trbuh, tj. kao da mi želudac prestane kuhati nakon što ga popijem pa me boli. Faza grčeva je hvala bogu iza nas, i ja mislim da je problem u tome što bebama još nisu dovoljno sazrila crijeva al Lara se isto tako znala nagutati dosta zraka jer je dosta pohlepno sikila pa smo je dugo držali uspravno da se dosta podrigne. A sada kad ciki onda tako vuče i gleda me ravno u oči a onda dođe onaj poznati nalet mlijeka ili ti let down a ona sva sretna što leti pa ona samo guta, lopuža mala :D Sad se trenutno igramo pa ćemo ići u šetnju. Tata je stigao s posla pa ćemo svi troje. Pozdrav!

  40. #90
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Molim Vas neka mi netko dade link gdje se piše o tome kada treba bebu početi stavljati, tj. podbačati sa npr. jastucima, naime Lara je 06.09. napunila 4 mjeseca i počela se jako dizati u sjedeći pa ne znam što raditi i kada početi i kako ? :? I zanima me tema nešto o puzanju, Lara kad ju stavimo na trbuh miče nogicama u stranu i želi dohvatiti neki predmet ili npr. omiljenu zvečku. Isto tako kad je na leđima odgurava se u vrh glave ko velika petama i to ju jako nasmijava ( ode Lara). Pa vas molim da me uputite na teme jer iste ne mogu naći pomoću pretražnika. Hvala

  41. #91
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Motorički razvoj djeteta u 1. godini života

    Evo tu si prouči. Jako je koristan tekst u prvom postu. Ukratko, što se tiče sjedenja, bebicu ne podbočivati ničim. Pustiti ju da na podu vježba i kad se sama posjedne, onda sjedi.

  42. #92
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    MGrubi:
    Kako si znala da su kravlji proteini?
    :
    slučajno sam tu negdje na forumu naletjela na tu mogućnost, da kravlji proteini izazivaju grčeve, napuhuju
    to bi objasnilo i podatak da grčeve ima više daleko veći % beba na adaptiranom nego na majčinom mljeku
    nakon izbacivanja grčevi su pali na 20% snage, tj. sab simplex kapi su ih rješavali ka od šale
    prije izbacivanja , nisam primjetila neku pomoć od tih kapi

    tvoje nepodnošenje kravljeg mljeka može biti vezano i za laktozu, što je čovjek stariji gubi mogućnost probavljanja laktoze

  43. #93
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Hvala vam curke na savjetima!

  44. #94
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok Mame!
    Još ne spavamo. Ne znam gdje da pitam o ovoj temi al lara je prije pola sata imala sluzavu i krvavu stolicu pa me zanima dali ima još netko takva iskustva.
    Zvala sam pedijatricu i javila mi se sestra koja mi kaže da može biti neka bakterija za koju treba dati stolicu na analizu a doktoricu da mi zove na telefon da niti ona neće bolji savjet dati. Drugo je sve u redu osim što ne može zaspati i stalno ciki. Toliko za sada. Idemo ju probati opet uspavati. Hvala ako se tko javi!
    Noć

  45. #95
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    čuj, ako ima krvi u stolici bilo bi dobro provjeriti kod doktora. Bez panike, ne mora biti da je nešto opasno, ali nije za zanemariti. Ako joj daješ željezo, može biti od toga. Također se događa kod djece koja su alergična na kravlje mlijeko.

    Evo par linkova sa sličnim iskustvima: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...krvava+stolica
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ht=krv+stolici
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ht=krv+stolici
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ht=krv+stolici
    i http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?

  46. #96
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Evo ti puse ohrabrilice
    Prema svemu što sam pročitala mislim da si super mama, imaš odlične instinkte, pomalo ti i zavidim

  47. #97
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    katajina
    Ja sam novopečena mama lara nam je prva beba al slušam njene potrebe i nije nimalo razmažena. A što se tiče tih svih problema učim se i zabrinuta sam kao sve mame i kad sve to uglavnom prođe smijemo se.

    pomikaki
    Upravo se spremamo u korenicu jer dolazi pedijatrica pa će se lara cijepiti i dr. će ju pregledati. Tu je stolicu imala u petak pa sinoć u nedjelju i svjetle je boje i nalazi se u žutoj sluzavoj stolici. Tražila sam tu temu al mame spominju nešto sasvim drugo što sa larom nema veze. Ja ne trošim kravlje mlijeko jer imam netoleranciju vjerojatno kad me zna boljeti želudac al podnosim jogutre i pijem ih za svaki doručak i nije bilo nikakvih problema nikako.

    O ostalim problemima u vezi preuhranjene bebe ću vam napisati kad se vratimo od pedijatrice. Priznajem malo me strah kila jer je zadnji puta mlađa pedica napisala da je lara preuhranjena. Molim boga da će doći starija pedijatrica.
    Do čitanja i dršte fige jer joj nosim i uzorke od stolice larine a osim toga lara je cijeli vikend nešto nemirna i muči je stomak i kakica koja je dosta sluzava al žuta. Nadam se da pikice neće jako boljeti to su one koje zna pratiti temperatura. Odošmo. Pozdrav!

  48. #98
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    pomikaki
    Zaboravih ti napisati ne trošim željezo osim prenatal vitamina zbog dojenja

  49. #99
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Upravo sam uspavala laru. Stigli smo prije sat vremena. Bila je starija dr. pedijatrica i nismo cijepili laru već ju je sestra samo vagnula i ima 9000 i napisala je da je ADIPOZNA ( debela). Rekla mi je kad je samo dojim da nas hvali al da ne dojim da bi već imala promjedbu tako da sam baš :D
    Nije ju cijepila jer smo nosili da vidi krv u stolici pa je napisala uputnicu da se u lab. napravi pretraga na benzidin i na enteropatogene bakterije pa kad mi dođe poštom iz GS bolnice nalaz nazvat ću je pa će mi reći kad na cijepljenje. Rekla mi da ako i jest bakterija da to nema veze sa majčinim mlijekom, tj. što ja jedem a da se sa lijekovima ne liječi već da će to samo proći. Ja sam našla temu tragovi krvi u stolici pa ću tamo o tome pisati. A za cijepljenje ćemo se dogovoriti kad joj javim nalaz od stolice. Pitala sam je za čaj, vodu i dohranu rekla je ništa neka samo i dalje isključivo dojim. Pitala sam je o tom zato jer pošto lara ima par dana problem sa kakicom ja sam joj jučer i danas dala da povuče par gutljaja čaj od (kršitelj koda)a od kamilice i nakon njega se uspjela pokakati i to je isključivi razlog. Inače joj ne dajem nikakvu tekučinu osim majčinog mlijeka tako da ne mislite da varam. Mislila sam da će je ipak cijepiti pa kad dođemo idući puta lara će imati više od 6 mjeseci pa će trebati početi polako sa uvođenjem dohrane (hrane) pa me zanimalo kako i u kojoj količini a pedijatrica mi rekla da ima još vremena o tome razgovarati i tako je sve prošlo ok. Samo još da je nalaz ok a to ću znati kroz par dana i o tome na drugoj temi. A moja lara je preslatka velika beba sa 9 kila i svima se smije.

  50. #100
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    super, baš mi je drago da je bila ova druga pedica da te malo ohrabri.
    Lako je nama pričati "ne slušaj doktore" ali znam da ti nije svejedno...
    pusa maloj Lari

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •