Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 114 od 114

Tema: Preuhranjena beba

  1. #101
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Hvala ti pomikaki na podršci

  2. #102
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno preuhranjena beba

    Drage mame!
    Jako sam :D danas je došao Larin nalaz od stolice i nalaz je negativan na bakterije ali Lara još uvijek ima rijetku (proljev), sluzavu, zrnastu i žutu stolicu. Pitam se da li joj je to od majčinog mlijeka. Samo je dojim i dam joj nakon kupanja navečer d3 kapi u čist malkice prokuhane vode da popije sa žličicom. Jedem raznoliku hranu a najviše voća i povrća i Lara ima 9 kila sa 4 mjeseca i 24 dana i super napreduje i mislim si da li joj je takva eksplozivna stolica od mog mlijeka a samo ju dojim.?
    :?

  3. #103
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Zrnasta i žuta je O.K. Je li slini? Ako puno slini i guta slinu onda stolica zna biti sluzavija!
    Super što nema baja! :D

  4. #104
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja curka skoro stalno ima takvu stolicu. ne brini, sve je ok.

    za d3 kapi mozes istisnuti i par kapi svog mlijeka na zlicicu pa joj tako dati--ne moras prokuhavati vodu

  5. #105
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Da, počela je sliniti već ima 2 tjedna i to jako zbog zubića a normalno slini od 2,5 mjeseca. Sad će imati 5 mjeseci. Zvali smo dr. pedijatricu i moramo ponoviti nalaz onaj koji je bio pozitivan na krv u stolici i kad bude negativan onda tek cijepljenje.
    D3 kapi mrzi popiti i stisne usne skupa kad joj dajem. Probala sam i u majčino mlijeko al neće pa sam se bojala da neće htjeti sisu zato joj u bočici imam prokuhanu vodu i špricnem joj 2 puta da popije kapi s njom. Nakon toga ide sisanje. Ajme sika joj je fina do bola počela me pomalo grickati bradavicu zbog desnih, kad je već pri kraju sa sisanjem koje sada traje 5-10 minuta a rijetko kad teže zaspi i do 20 minuta. Eto u početku je sisanje trajalo oko sat do sat i pol kad je bila mala od rođenja do 2 mjeseca, pa pola sata do sat, i što je starija kraće traje jer brzo guta i potiče otpust mlijeka ( let down). Zna ona šefica je prava i za sada više nemamo problema sa sikom a mlijeka imaaaaa, mljac :D

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Samo naprijed. Za utjehu i moja Sonja je s 5 mjeseci imala skoro 9 kila, dobivala je kilu mjesečno samo na cici, a sad je tanka ko šibica.

  7. #107
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok mame!
    Eto nisam se javlja na ovu temu o našoj Larici mjesec dana pa da kažem kako smo. Jučer smo bili kod naše pedijatrice. Prije toga ima oko 10 dana tražila sam drugo mišljenje za Larinu stolicu i rekla mi je da počnem sa dohranom i to sa mrkva+riža da stvrdne tu stolicu koja je rijetka, sluzava, žuta al ekspolzivna. Da mažem ragadu na guzi sa masti za oči chloramphenicol od krke. Sada nema krvi u stolici, koja je sada gusta i nije eksplozivna. Primjetila sam i ja da Lari nije više dovoljno majčino mlijeko pa smo počeli dohranu ima tjedan dana i sad se malo smirila, jer kad smo mi sjedili i ručali a ona u kolicima gleda nas i otvara usta i vrti se pa mi je bilo žao kako gleda dok mi jedemo. Jučer se cijepila a pedijatrica rekla da je teška 9850, imat će 6 mjeseci za 2 dana i da joj dajemo jedan obrok voće a jedan povrće i za 10 dana dodamo meso. Neka sa žitaricama ne žurimo jer Lara dobro napreduje pa da je to ne deblja dodatno. Što se tiče razvoja Lara se još ne okreće sa leđa na trbuh i obrnuto vjerojatno zbog težine pa mi pedijatrica pokazala da ju mi polako učimo okretati, jer je to motorički razvoj bebe od 5. mjeseci, ostalo je sve super. Ja sam jako sretna jer super prihvaća i voće i povrće al me sad muči malo dojenje. Naime kad je Lara sa 3 mjeseca izlazila iz faze grčeva kada je visila non-stop na ciki pa se to kasnije prorijedilo imala sam sljedeći problem ko i sada sa dohranom. Moje cike prepune mlijeka a Lara papa ciku kad se probudi oko 9 sati, u 11 papa obrok kašice, pa ciki pa oko 15 sati kašicu pa cika pa večera obrok oko 19 sati kašicu pa ciki za laku noć dok ne zaspi između 22-23 sata, i po noći traži oko 3-4 puta ciku. Ciki i nakon kašice al samo par gutljaja. Kad nije počela dohrana pocicala je jednu pa drugi puta drugu ciku sad ni toliko, ali kad jednu pocica do pola druga je puna ko špica a ja se neću izdajati jer nisam izdajalicu dirala od 2. njenog mjeseca, a ručno mi dugo traje pa samo malo izdojim ručno da me ne bole, tj. da mi bol u dojkama popusti. Nadam se da će se uravnotežiti količina mog mlijeka jer ona sad manje ciki kad papa kašice. Imate li kakav savjet il bar malo podrške. Neki dan sam poželjela da samo dojim bez dohrane al nažalost njoj nije više dovoljno samo moje mlijeko a mora i papati hranu. Znate da sam malo ljubomorna kad popapa kašicu koje pravim od svježem voća i povrća samo domaće i hand made uz pomoć ručnog miksera.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Bravo, samo nastavite dojenje uz uvođenje dohrane. No mali savjet, nemoj miksati hranu negu ju zgnječi s vilicom, nek osjeti komadiće hrane.

  9. #109
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Podižem topic malo da se osvježimo :D
    Novi podatak : Lara sa 9 mjeseci i 3 dana imala ravno 11 kila i još se dojimo naravno uz dohranu

  10. #110
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Prošlo je već 4mjeseca od mog javljanja na ovu temu.
    Nadam se da nas nidte zaboravili anismo niti mi vas.
    Lara lijepo doji i lijepo napreduje kako se kreće sve što popapa uz dojenje ode začas i opet je gladan. Ciki kad ide spavati i po noći, ja imam dovoljno mlijeka al još me uvijek malko smeta jak refleks otpusta mlijeka i zato su tu jastučići pa je sve opet ok.
    Pozdrav vama mame/trudnice/dojilje od nas i do čitanja.
    Primila sam par upita na pp od pojedinih mama od ovoj temi zato ju i podižem, o tome kako smo pregurali, ništa samo dojimo i sve su naše male/slatke nedaće prošle.
    i hvala na podršci mi i dalje dojimo

  11. #111
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Brudno je u 3 mj usao sa 8 kg, samo cica, nista vise. bit ce da je na tatu

  12. #112
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Citiraj call me mommy prvotno napisa
    Brudno je u 3 mj usao sa 8 kg, samo cica, nista vise. bit ce da je na tatu
    moj sa 3mj 8100g isto je na tatu :D

  13. #113
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ma super drage mame :D ništa vi ne brinite kad klinci prohodaju ko Lara neće biti viška.
    Lara ima 12 kila a danas broji 14 mjeseci i 23 dana
    bebačima

  14. #114
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok mame!
    Eto, javljam se ja sa info na tatinu temu
    Lara doji i bili smo na sistematskom kod pedijatrice.
    Teška je 11850 kg, visoka 81 cm, opseg glave 46,5 cm.
    Zdrava je ciki i papa dohranu.
    Nemam komentara na kilažu jedino je pedijatrica rekla da je po tablici iznadprosječno teška beba.
    mame

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •