Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 114

Tema: Preuhranjena beba

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno Preuhranjena beba

    Pozdrav moje dame!

    Malo sam prošvrljao i nisam baš naišao na puno tata na forumu pa da se pridružim toj manjini.
    Ne znam otkud bih počeo jer me (nas) muči dosta pitanja pa vas molim da se malo strpite.

    Lara, naše malo zlato se rodilo 06.05.2008 i imala je pri porodu 49 cm, 3450 gr., apgar 10/10. Supruga nije odmah imala mlijeka (što je normalno), a našoj ribici klostrum jednostavno nije bio dovoljan pa su je sestre prvi dan nakon podoja malo dohranjivale. Drugi dan su se dogovorile sa drugom rodiljom da je ona dohrani na svojoj ciki al' ni ona nije imala previše mlijeka pa ju je dohranivala i treća rodilja tako da je Lara cicala 3 mame Nakon tri dana su otpuštene doma, a lara je imala 3430 gr. (izgubila je samo 20 gr.) :D

    Ne koristimo pampers a bogami ni platnene pelene (sam radim, a sad imam 5 usta za nahraniti, uz nas troje i moje roditelje) nego isključivo obične pelene. Što je bilo dobro za moju i supruginu guzu, dobro je i za našu ribicu 8)

    Prvi mjesec, prva kontrola, Lara ima 4630 gr, 55 cm i sve je ok. Prva pedijatrica prepisuje D3 kapi i naručuje nas za mjesec dana na kontrolu kukića i cijepljenje.

    E sad, naša ribica muku muči s grčićima od 2. tjedna i uz nošenje jedina joj je utjeha opet cika. Supruga je hrani na zahtjev i kad je počnu loviti, Larica se skoro ne odvaja od cike po par sati. Kad smo joj počeli davati te kapi nastala je ludnica i grčevi su je hvatali po cijeli dan pa smo nakon samo tjedan dana prestali s njima. Al' inače, Lara se od početka budi samo jednom po noći i zna odspavati po 4 sata u komadu (kad je ne muče grčevi)

    Prekjučer smo bili na kontroli i cijepljenu i druga pedijatrica nas pita s čim hranimo malu i kad smo rekli da jede samo mamino mlijeko rekla nam je da je hranimo puno rjeđe, svaka 3-4 sata, jer je preuhranjena. Naime, vaga je pokazala 59 cm i čak 6500 gr. Kad sam joj rekao da joj ne dajemo D3 kapi zbog jakih grčića rekla nam je da to nije dobro, da moramo, da će joj se iskriviti kosti... Inače, kukići su u redu i možemo prestati sa širokim povijanjem.

    I sad ne znam što da radimo. Jučer smo opet počeli s kapima i opet skoro cijeli dan nije oka sklopila od grčića i opet joj jedina utjeha nosanje i cika. A teška je... Otpadoše mi ruke, rame, leđa...

    Ima te li kakav savjet za zabrinutog tatu? :?

    Pozdrav,

    Damir

  2. #2
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    pozdrav tata damir! cestitam na brzorastucoj bebici
    nabrzaka da te utjesim, iskljucivo dojene bebe ne mogu bit preuhranjene i dojenje na zahtjev je najbolje za bebu. bravo vi!
    a ako mislis da od d vitamina ima grceve mozete ga i izbacit, samo se pobrini da je malecka (tj. velicka :D) dovoljno na otvorenom.

  3. #3
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

  4. #4
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    pozdrav tata damir! cestitam na brzorastucoj bebici
    nabrzaka da te utjesim, iskljucivo dojene bebe ne mogu bit preuhranjene i dojenje na zahtjev je najbolje za bebu. bravo vi!
    a ako mislis da od d vitamina ima grceve mozete ga i izbacit, samo se pobrini da je malecka (tj. velicka :D) dovoljno na otvorenom.
    Cestitke Damire :D i bas je ovako kako kaze koryshea
    evo i nekoliko linkova o vitaminu D pa baci pogled kad stignes.

  5. #5
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Re: Preuhranjena beba

    Citiraj Damir prvotno napisa
    Prekjučer smo bili na kontroli i cijepljenu i druga pedijatrica nas pita s čim hranimo malu i kad smo rekli da jede samo mamino mlijeko rekla nam je da je hranimo puno rjeđe, svaka 3-4 sata, jer je preuhranjena. Naime, vaga je pokazala 59 cm i čak 6500 gr. Kad sam joj rekao da joj ne dajemo D3 kapi zbog jakih grčića rekla nam je da to nije dobro, da moramo, da će joj se iskriviti kosti... Inače, kukići su u redu i možemo prestati sa širokim povijanjem.
    Damire, dobrodošao na forum

    Za d3 kapi ti nemam neki savjet, jedino ne mogu vjerovati da vam je rekla da je manje hranite.

    Svaka 3 sata po ovim vrućinama :?

    Moja je dobivala preko kilu u prva 2, 3 mjeseca.

    I sad je velika , ali nije pretila. Zdravo se hrani i doji.

    Javit će ti se vjerojatno neka od savjetnica za dojenje, ali ja mislim da tvoja supruga po pitanju dojenja radi najbolje

    Sretno

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da si dobio odgovore... da ti čestitam na bebici, dojenju i eko-pelenama (ako želiš, ja imam viška zaštitnih gaćica koje možeš staviti i preko tetra pelenica, meni ta kombinacija jako odgovara... javi na adresu pp pa ti pošaljem koji komad!)

    D3 kapi... nismo imali nekih problema, ali ja ne volim baš sintetske vitamine, pa sam ih maloj davala svaki treći dan, u prosjeku, i gledala da ulovi malo sunca, normalno, ne usred podneva. U zadnje vrijeme sam prestala potpuno, ljeto je i već dosta jede krute hrane.

    Ne vjerujem da beba može biti predebela samo od majčinog mlijeka, oduzimanje cice (pa i samo privremeno) joj može samo prouzročiti traume i frustracije. I ja sam dobivala svakakve komentare. Zamisli da ti i žena živite u šumi, nemate nikog da vam ništa savjetuje i vodite se svojim instinktom. Imate dijete, žena ima mlijeka, bebica je zadovoljna i raste na očigled... što biste bili nego sretni i zadovoljni? Ako i je malo bucmasta, to će istrošiti kad se počne više kretati.

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    javi na adresu pp
    joj što sam to nažvrljala... javi mi na pp svoju adresu, htjela sam reći

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    i moja je isto bila bumbar, sa 3 mjeseca je isto imala oko 6500g, dojila sam je tj dojim ju na zahtjev
    sad kad je stalno u pokretu dosta se istopilo, jos je bucka, ali ni blizu onome sta je bila tako da svi misle da joj premalo dajemo jesti
    nikad zadovoljni

  9. #9
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Damire, dobrodošao na forum i čestitam na bebici!

    Isključivo dojena beba ne može biti predebela
    Mlijeko koje majka proizvodi je hrana napravljena "po mjeri" njenog djeteta. U njemu nema praznih kalorija. Ako bi djetetu ograničavali dojenje, zakidali bi ga na osnovnim kalorijama i masnoćama koje su potrebne za razvoj mozga i bebin rast.
    Kakve ste građe ti i tvoja supruga? Tjelesna konstitucija je velikim dijelom stvar genetike. Dojenje dokazano štiti od debljine kasnije u životu. Što dulje dijete siše, ta zaštita je jača. Kasnije, kad beba postane pokretnija, i dobivanje na težini će se usporiti.

    Ovdje na forumu ima puno beba koje su dobivale po 1,5-2 kile mjesečno.

    O davanju D3 kapi morate sami odlučiti. Postoje još neke kapi s D vitaminom drugih proizvođača, možda bi vašoj bebi odgovarale neke druge? Ako ne dajete kapi, važno je da što više vremena provodite vani (ne baš na suncu naravno).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala na tako brzim odgovorima dame

    @cuckalica: Moje zlato ima sad tek 2 mjeseca, a već je na 6500 gr. Znači da je skoro udvostručila svoju porođajnu težinu u samo 2 mjeseca. A za vraga, baš jučer čitam na netu jedan članak "Preuhranjena dojenčad mogla bi postati pretila djeca"

    @koryanshea, srecica: Hvala na savjetu za D3, vidjet ću što će mo... Danas sam rekao dragoj da Lari ne dajemo odjednom svih 5 kapi koliko je propisala pedijatrica nego da smanjimo na 4 i to tako da joj dajemo po kap uz svako dojenje preko dana. Pa će mo vidjeti kako će biti. Kad se malo smire grčići i krenemo više van i s time bi prestali kad počne hvatati malo više sunca

    @Anci: Hvala. I meni je bilo čudno što je pedijatrica to rekla jer svugdje sam čitao savjete da se bebi da cika kad god to traži. Al valjda joj se 6500 gr. čini previše za bebu staru 2 mjeseca.

    @pomikaki: Hvala na pohvalama Inače, i živimo u šumi, a žena mi ima mlijeka na pretek Od početka je pretjerala s izdajanjem jer su je jako bolile cike i bile nadute i sad je u onome vrtlogu "mora se izdojiti jer joj se previše mlijeka stvara zbog izdajanja"
    Na obične pelene smo se odlučili ne samo iz financijskih razloga nego iz straha od kemikalija u pampersicama. Ne može mi nitko reći da je bezopasno neku kemikaliju koja tako upija vlagu stavljati na bebinu guzu 24 sata dnevno. Ne mogu izbjeći kemikalije iz zraka, al ovo bogami mogu. I puno je jeftinije 8)
    Hvala i na ponudi da mi pošalješ koje zaštitne gaćice, uskoro će mo ih trebati još . PUL gaćice sam uzeo, da ne reklamiram konkurenta Rodi, od žene iz Rijeke Pa mi je poslala i besplatne primjerke platnenih pelena, al' iskreno rečeno meni se čini da je cijena platnenih pelena previsoka za ono što nude. Isprobali sam ih, kroz njih je prošla sva tekućina jer Lara piški k'o velika i nakon pranja su se jedva osušile nakon skoro cijelog dana na štriku po ovim vrućinama. Obične pelene su zakon, lako se peru, ultra brzo suše i za jednu platnenu možeš kupiti 50 komada običnih 8)

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    5 kapi D3? To mi se čini kao mega doza... meni je moja prepisala samo 3 kapi (od Plivita), a i to sam kako rekoh davala svaki treći dan, onako zlu ne trebalo.

    Za zaštitne - samo se javi kad hoćeš...

  12. #12
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    samo ću poslati utješnu!
    rođen da 3720 izišao sa 3500!

    prvi mjesec na kontroli primio 1600 znači tada je bio 5 100

    drugi mjesec je primio 1300,znači bio je 6 400

    isključivo dojeni i nitko mi ništa nije prigovorio!


  13. #13
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moj Luka je rođen s 3880 g. i sa 2 mjes. je bio 6900 g., tj. tu negdje kao i vaša Lara.
    Kad bebica počne puzati, pa hodati, ma sve će otići. Tako je bar bilo s mojim dečkima.
    Ja dajem siku kada god traži, a po ovim vručinama i bebice su žedne, pa je to malo češće.
    Bravo za mamu i dojenje!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    I moja curica je bila mala debeljuca. Dobivala je super na tezini,samo na mom mlijeku.
    Nikad nitko nije nista prigovarao,dapace-pedijatar i sestre su nas uvijek hvalili.

    A sad-mala ima 2,5 god. i 11,5 kg. Mali mrav. Jede SVE,doduse u malim kolicinama,stalno je u pokretu i eto- sad je pak mrsavica.
    Sav taj baby-spekic se otopio.

  15. #15
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Damir prvotno napisa
    "Preuhranjena dojenčad mogla bi postati pretila djeca"
    I mislim da se to zaista ne odnosi na isključivo dojenu djecu. Moja je prijateljica isto isključivo dojila djevojčicu za koju je pedijatrica rekla da je izrazito krupna, i za dohranu predložila samo lešo povrće, odgađanje žitarica i takve stvari, nikad nije rekla da se dijete manje hrani majčinim mlijekom. Danas je to krasna visoka, i šlang djevojčica bez ikakvih viškova.

  16. #16
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    mislim da se izraz dojenčad odnosi na male bebe općenito...

    Damire, jos nesto mi je palo na pamet: imate li kakve marame za nosanje? to bi vam moglo umanjit leđobolju
    drugo, nekako imam dojam da bi vam bilo interesantno i bezpelenastvo, svrati na http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=56340 pa vidi kako ti se cini!

  17. #17
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    dobro došao tatek :D

    cure već sve rekle..dojena beba ne može biti preuhranjena...

    Miha je sa 2 mj imao 7100....i pedica isto rekla da povećamo razmak dojenja (što mu nije objasnila da nema cike 2-3 sata)..-...ja i dalje nastavila po svom....tj po njegovom

  18. #18
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    e da.još je jedan mjesec puno dobio i poslej ej počeo puno manje dobivat (kako je postajao aktivniji)...

    sad 15 mj ima 11,5 kg i 87 cm...

  19. #19
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Damir prvotno napisa
    "Preuhranjena dojenčad mogla bi postati pretila djeca"
    nisam citala clanak ali pretpostavljam da se odnosi na djecu hranjnu adaptiranim mlijekom.

    dojeno dijete ne moze bit preuhranjeno.

    bravo za vas i dojenje! (i pelene ) :D :D

    cestitke na bebici! :D :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala vam svima

    @pomikaki: Imaš pp od mene, hvala ti.

    @koryanshea: Bespelenaštvo... jesam za prirodno al previše je to za mene... hvala, ne hvala

    Inače, moja ribica danas opet cijeli dan ne pajki grčići je muče

  21. #21
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    I moj Karlo je imao grčeve s navršena 2 mjeseca i trajalo je možda 2-3 tjedna nepravilno. Iako sam ja to pripisivala D3 kapima - pokazalo se da to nema veze i da samo probavni sustav treba sazrijeti.

    Držim fige da vam grčevi što prije prestanu - znam kako je teško.

  22. #22
    nerina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Solin
    Postovi
    100

    Početno

    Evo i mene, samo da kažem da sam svojedobno takodjer dobila savjet od pedijatrice da malome povećam razmak među podojima jer je dobivao po 1300g mjesečno.Naravno taj savjet sam ignorirala i nastavila dojit na zahtjev.Moj dečko je imao grčiće nekih mjesec-dva i mi smo koristili sirup za grčeve, ali mislim da nije baš previše pomagao.Što se tiče D kapi, ja to dajem užasno neredovito jer nemajka ja zaboravim
    EVO za grčiće da što prije prođu, po meni je sika najbolji lijek za sve pa tako i za grčeve.

  23. #23
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Ne spadam ovdje jer imam velikog mršavka, ali znam da isključivo dojena beba ne može biti preuhranjena (ni neuhranjena s čim su mene optuživali), ona dobiva točno koliko joj treba.

    Ja sam vam samo htjela reći da sam možda prvi mjesec davala d kapi i prestala jer smo bili svakodnevno vani na suncu, a sunce je najbolji izvor d vitamina. pedijatrica mi ga je uredno pripisivala, ali kao što je u većini slučajeva nisam puno obadavala, nisam ni tad.

    pedijatri su različiti. jedan se drži jednog, drugi drugog, večina ih je neinformirana, znanje o dojenju i problemina dojenja im je uglavnom jako nisko (ili ne žele znati zbog doniranih blokića i kemiski proizvođača AD). samo se ti drži našeg foruma i imat ćeš prave informacije

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja isto ne dajem d vitamin. mozda budem, ali u kolicinama manjim od prepisanih.

    sto se pretilosti tice, ja mislim da bas majcino mlijeko cuva djecu od pretilosti i opcenito sklonosti raznim poremecajima u kasnijim godinama.

    6500 uopce nije puno, ne znam kaj brije pedijatrica. samo zamisli da je rodena s 4500 ili vise kila, i problem naglo nestaje.


  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    5 kapi D3? To mi se čini kao mega doza... meni je moja prepisala samo 3 kapi (od Plivita), a i to sam kako rekoh davala svaki treći dan, onako zlu ne trebalo.
    kod nas pedijatri prepisuju po 1 kap dnevno prvih godinu dana... a mi smo i to preskakali, narocito kako je krenulo lepo vreme, pa smo jos u pola osam izjutra vec u setnji...

    a i kad smo vec kod pedijatara, ma oni nikad nisu zadovoljni... ja od pocetka svaki njihov savet uzimam sa rezervom i dobro razmislim pre nego odlucim da ga primenim...

    sto se tice dojenja, mala se sad ne odvaja od cike, ali kad malo poraste i pocne da je interesuje okolina, verovatno cete je loviti da je podojite

    o bespelenastvu ipak razmislite jos malo, znam da na prvi utisak deluje zahtevno, ali uopste nije tako i visestruko se isplati (pri tom ne mislim samo finansijski)... imate jos vremena, mi smo krenuli tek sa 5,5 meseci i zaista smo presrecni sto smo bespelenasi, narocito sad kad su ove vrucine...


  26. #26
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    o bespelenastvu ipak razmislite jos malo, znam da na prvi utisak deluje zahtevno, ali uopste nije tako i visestruko se isplati (pri tom ne mislim samo finansijski)... imate jos vremena, mi smo krenuli tek sa 5,5 meseci i zaista smo presrecni sto smo bespelenasi, narocito sad kad su ove vrucine...
    je, guza bude fino suha, odmah nema ni kremica, ni ikakve šanse za osip... mi smo polubespelenaši od 8-og mjeseca (malo tetre sa zaštitnima, malo gaćice s uloškom, ovisi kakva je situacija ). Kad je beba tako mala vjerojatno je malo teže, a i imaš sve te druge brige, od grčeva na dalje... ali čim su platnene u igri, pelenaštvo će i puno manje trajati nego s jednokratnima.

    Damire - vidi pp.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Opet, hvala vam svima na čestitkama i savjetima i utjesi

    Odlučili smo prestati s ovim D3 kapima i vidjeti ima li koji drugi proizvođač da ih ipak koristimo zimi. Do tad će Lara malo porasti i grčići bi trebali prestati.

    @pomikaki: Najljepše hvala :D

  28. #28
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ma kaj bi bila velika..moja je imala skoro 7 sa 2 mj ( ali je rođena sa 4 ) a sad sa 11 mj ima skoro 12 kg..i nitko mi nije nikada ništa rekao za to...

  29. #29

  30. #30
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja bih samo rekla bravo za sve vas troje! :D

  31. #31
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    ja bih samo rekla bravo za sve vas troje! :D
    X
    I još nešto, bebica je preeeslatka!

  32. #32
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    5 kapi D3? To mi se čini kao mega doza...
    Pa to i je mega doza. To kod mene na Baltiku tako prepisuju..po zimi..kad sunca nema danima.
    Di ces 5 kapi po ljeti u Hr. Meni je to bezveze. :/

  33. #33
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Damir prvotno napisa
    A za vraga, baš jučer čitam na netu jedan članak "Preuhranjena dojenčad mogla bi postati pretila djeca"
    Ma tko zna kako su novinari uopće interpretirali istraživanje. Svako malo iznikne nešto novo, a drugi dan pišu baš obrnuto.

    Za grčeve je nama ovo pomagalo:
    Nositi bebu okrenutu prema dolje, da joj je trbuščić na dlanu ruke. Masirati trbuh prstima (tu posluži i obično baby ulje) u smjeru kazaljke na satu. Pritisnuti koljena na trbuh (obično se beba isprducka i riješi zraka koji ju muči u crijevima). Nakon što prođe minutu-dvije od početka podoja podići ju da podrigne pa nastaviti podoj.
    Ova masažica trbuha je pasala svim bebama koje znam, pa si malo odmoriš ruke od nosanja

  34. #34
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Kad je beba tako mala vjerojatno je malo teže
    sori, moram te demanirati, posto imam iskustvo--sinu sam skinula pelene s 5 mjeseci a sa malom sam pocela odmah. neusporedivo je lakse kad se pocne odmah. naravno, bez velikih ocekivanja i forsiranja da se pelene uopce ne nose (sto sam ja napravila kod malog). ona sad ima nekad po noci (ja sam toliko umorna da se ne budim na njene signale), a po danu skoro uopce vise ne nosi, osim kad idemo na put ili tako nesto gdje bi bila opterecena da moram jako paziti.

    a i ona je sretna, vidim joj na faci

  35. #35
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Damire, sve radite odlično, kad prestanu grčevi bit će vam puno lakše.
    Pozdrav i velika podrška
    Curica je preslatka

  36. #36
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Kad je beba tako mala vjerojatno je malo teže
    sori, moram te demanirati, posto imam iskustvo--sinu sam skinula pelene s 5 mjeseci a sa malom sam pocela odmah. neusporedivo je lakse kad se pocne odmah. naravno, bez velikih ocekivanja i forsiranja da se pelene uopce ne nose (sto sam ja napravila kod malog).
    ma mislila sam, teže je roditeljima odlučiti se na nešto toliko neuobičajeno (za ovo podneblje ) dok imaju sve te početne probleme, pogotovo ako je to prvo dijete. I ja ću vjerojatno biti hrabrija s idućim...

  37. #37
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Citiraj Damir prvotno napisa
    A za vraga, baš jučer čitam na netu jedan članak "Preuhranjena dojenčad mogla bi postati pretila djeca"
    Ma tko zna kako su novinari uopće interpretirali istraživanje. Svako malo iznikne nešto novo, a drugi dan pišu baš obrnuto.
    istraživanja koja to potvrđuju su ona u vezi hranjenja beba sa adaptiranim

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zbog grčeva ja nisam davala D3 kapi, svaki dan je dobar dio njene kože bio izložen direktnom suncu, (ne preko prozora, jer staklo blokira te zrake) 15 min

    moja je bebica proljetna, kako je sad ljeto, ne radite to prije 19h
    jer zaštitni faktor također smanjuje tj. blokira određenu količinu sunčevih zraka potrebnih za stvaranje D vitamina

  39. #39
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ovaj članak je skroz mutan. U njemu se ne kuži točno na kakvu prehranu se misli, pa se može zaključiti i da dojena djeca mogu biti "debela":
    Preuhranjena dojenčad mogla bi postati pretila djeca

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Evo, na poslu sam i žena mi šalje puruku da je postam ovdje na forumu pa prenosim njenu poruku kako mi je i napisala:

    Dojenje: 01:00-01:30, 06:30-7:20, 11:45-12:15, 12:50-13:10, 14:... sad još sisa i šuti na sisi. Pitaj na forumu da se brinem, jer Lara je zapamtila ovo: kad sisa zaspi na siki i to gdje ju dojim u svome krevetu i onda kad ju stavim u njen krevetić vrti se, cendra i razbudi se i opet zaspi na ciki. Bezuspješno je pokušavam nakon dojenja vratiti u krevetić al' me sram tolike dreke jer živimo u zgradi, a sad je ne bole grčići. Imat će za dva mjeseca na kontroli 10 jer kad nakupi 2 kile u mjesec dana

  41. #41
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Što reći osim da imate cicoljubilicu koja ne voli krevetić.

    Imam ja već dvije takve. Izgledale su ko Michelinman.
    Sad više nisu bucaste, prva je dojila 3, a druga 2 godine (ali još uvijek ne vole svoje krevete).

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Damir prvotno napisa
    Evo, na poslu sam i žena mi šalje puruku da je postam ovdje na forumu pa prenosim njenu poruku kako mi je i napisala:

    Dojenje: 01:00-01:30, 06:30-7:20, 11:45-12:15, 12:50-13:10, 14:... sad još sisa i šuti na sisi. Pitaj na forumu da se brinem, jer Lara je zapamtila ovo: kad sisa zaspi na siki i to gdje ju dojim u svome krevetu i onda kad ju stavim u njen krevetić vrti se, cendra i razbudi se i opet zaspi na ciki. Bezuspješno je pokušavam nakon dojenja vratiti u krevetić al' me sram tolike dreke jer živimo u zgradi, a sad je ne bole grčići. Imat će za dva mjeseca na kontroli 10 jer kad nakupi 2 kile u mjesec dana
    nas je krevetic neko vreme skupljao prasinu, pa smo ga sklopili i spustili u podrum, i presli na zajednicko spavanje sto se ispostavilo da je prava milina kako po noci tako i po danu

    sto se lepo tz ne zavali gde joj je udobno (bracni krevet, kauc ispred tv-a, stolica za ljuljanje i sl...), stavi malu pored sebe i nek uzivaju i odmaraju obe...


  43. #43
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, tako su i moji. kad ih hoces "odloziti", bude se i protestiraju

    meni je tkd. kinderbet bio odlagaliste, a onda sam ga poklonila osobi kojoj je trebao. mi svi troje (i cetvoro) spavamo zajedno u 140 cm

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Moj bebač je isto imao 6540g sa dva mjeseca, doktorica me pohvalila kako dobro napreduje i rekla da samo tako nastavimo s dojenjem na zahtjev, ako bude tako dobivao na težini ne trebamo dohranu do sedam mjeseci! :D Samo nastavite dojiti , moj mali je isto cicoljubac i rijetko nastavi spavati kad ga položim u krevetić, tako da nekad po dva sata sjedim ispred tv-a dok on spava sa sisom u ustima!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Bok curke!
    Eto da se i mama Sanja javi uhvatila vremena pa da pohvalim našeg tatu Damira što kad ja nemam vremena pita, piše i vodi raspravu sa svima vama o našim bebicama. Lara nam je prva beba, tata Damir je bio na porodu i od velike pomoći te je zaslužio moju pohvalu javno. Naša cicoljubilica trenutno spava al ne zadugo, dojim i dalje na zahtjev i hvala vam na podršci o dojenju bez obzira što nam pedijatrica rekla da je lara preuhranjena jer mama zna da nije. Prava je beba samo se malo bojim kakva će biti kad dođemo za 2 mjeseca na kontrolu ( imat će 10 kila?). Osim što je halapljiva za dojkom cika joj je sve na svijetu i ne može nikako bez nje ali nemam toliko problema ko u početku, više se ne izdajam jer ona kako je starija više i češće doji pa je za sada sve u redu. Pitat ću vas za savjet kad bude trebalo ili ja ili suprug te raspravu, za sada ko da se sve primirilo ili ublažilo, i cickanje i grčići al da ne ureknom.
    Pusa i hvala na razumijevanju!

  46. #46
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    bok mama sanja
    dobivanje na kilazi ce se malo usporit, dojene bebe prvih par mjeseci dobivaju bombasticno a onda se to malo uspori (pa se ti nemoj brinit kad pocne manje dobivat ), tako da mozda i nece imat 10 sa 4 mj, a cak i da oce nemas beda

  47. #47
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Baš mi je drago.

  48. #48
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Što reći osim da imate cicoljubilicu koja ne voli krevetić.
    I moja je takva, od prvog dana u rodilištu je morala biti sa mnom u krevetu, u onu košaru - nema šanse, nitko u rodilištu ne bi spavao da sam to pokušala forsirati ... Istina, još više mi je bilo žao nje da tako plače. Tako da je od početka pa do danas s nama u krevetu. Ali mislim da jer to dobro za nju, bori se za sebe da dobije toplinu koja joj treba i osigurava si uvjete da se razvije u emotivno zdravu osobu.

  49. #49
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mama Sanja i tata Damir, dobro nam došli.

    Kao prvo, samo potpisujem ono što su cure ranije navele. Kod čisto dojene djece, ova početna uhranjenost se ne smatra pretilosti. Naime, sve će se "istopiti" kad dijete prohoda.
    Djetetu ne smijete uskraćivati podoje, jer ono "uzima" što mu treba.

    S druge strane, na portalu imate dobre tekstove o skokovima u razvoju. Jer vjerujem da i vaš malac prolazi kroz ove faze kao i svako drugo dijete. Ti skokovi u razvoju koji se između ostalog reflektiraju u maltene danonoćnom nacicavanju (traje kojih 24-48 sati) samo vode u povećanju količine mlijeka u dojkama, a sve u skladu sa djetetovim potrebama. (zamislite mali želučić kao oraščić..koji se odjedanput naraste, odnosno poveća..i treba ga napuniti, pa se nakon 3 tjedan opet poveća...pa opet pa opet...dijete raste a majčino mlijeko se totalno probavi i "izgubi" iz djetetovog tijela odnosno probavi i pokaka i popiški u roku od 90 minuta).

    Što se tiče grčeva..
    Oko 11 dana djetetovog života obično se jave prvi grčevi. Vezani uz razvoj crijevne flore i faune, odnosno stvaranju pozitivnih i negativnih bakterija. Taj razvoj, odnosno plinovi koji se javljaju u djetetovim crijevima, su bolni. Jako bolni. Tome se može pomoći sljedećim načinima:
    - baby handlingom
    - masažom trbuščića
    Više o tome imate na ovom topicu:

    koliki, grčevi, dojene bebe, umjetno mliko....

    Osobno imam najbolja iskustva sa masažom trbuščica kuminovim uljem o čemu sam pisala na istoimenom topicu. Također, protiv sam dodavanja bilo kakvih čajeva, prokuhanih vodica, kapljica i ostalog koje navodno "pomažu" uklanjanju grčeva.

    Evo ukratko.

  50. #50
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Pozdrav svima!
    Eto i mama Sanja se registrirala kako i tata Damir pa me zanima ako mi tko od vas može pomoći odgovoriti.
    Danas kišni dan i naša Lara od buđenja u 6:30 ujutro stalno doji a oko 10 sati je dosta mlijeka i povratila i to dobro te nakon toga ponovo sisa. Pokušavam joj napraviti mali razmak od kojih sat vremena ali ona uporno kenjka,tj. žali se pa kad je premotam i dam siku zaspe nakon 15-20 minuta sisanja, spava 10 ili 15 minuta te se ponovo probudi i tako cijeli dan. Ljuljanje i nosanje slabo pomaže ali ipak pomaže.Sada je 23:15 ona joše ne spava pošteno pa joj i masiramo trbuščić da nisu možda i neki blagi grčići pa vas molim za savjet. Ne boli je stalno kao kad je imala do prije tjedan dana jake grčeve nego je to više žaljenje i stalno kao da joj se vraća u grlo mlijeko što je posisala, dignemo je na rame da podrigne ali se ti simptomi cijeli dan ponavljaju. To joj se već događalo i to svakih par dana ali nisam još nigdje postavila pitanje u vezi tog problema.
    Zahvaljujem na pomoći unaprijed.
    P.S. Danas broji 2 mjeseca i 17 dana, dobro napreduje, kaki i piški redovito i vesela je, smije se i guguće, sve to drugo ok osim toga navedenog što je muči a i nas jer joj ne znamo kako pomoći.
    Zabrinuta mama Sanja!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •