Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: tata na porodu- trebam info

  1. #1
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno tata na porodu- trebam info

    trebam informaciju za frendicu ( to odmah napominjem da ne mislite da sam opet trudna ).
    za sveti duh znam- kakva je situacija u drugim bolnicama ( zajceva, petrova, vinogradska)-
    dal je tata prisutan od trenutka kada mama udje u box ili ga zovu samo na izgon?

  2. #2

    Početno

    U Vinogradskoj ovisi o broju rodilja u rađaoni i trenutnom raspoloženju doktora i babica...

    MM nisu pustili unutra, mene su doslovno odhebali sprdanjem kad sam ih molila, dok je curi koja je rodila malo iza mene NJM bio bez problema - ali opet ne cijelo vrijeme, nego samo zadnjih nekih sat vremena.

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zajčeva - morali smo čekati da se svi boksovi isprazne jer je tako odlučio trenutno nadležni doc
    onda je mm bio sa mnom u boksu, u šetnji, na wc-u... i, naravno, na izgonu. izgnali su ga iz rađaone čim je andrejček izašao.

  4. #4
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    zajčeva (merkur) - MMa su pozvali kad sam ušla u box. prije toga je bila "priprema". porod je bio tijekom noći i nije bila gužva. istovremeno je bila još jedna rodilja u susjednom boxu (bila je sama). doktor je bio skroz mladi, možda čak i specijalizant (nažalost, neznam mu ni ime). mislim da je i njima odgovoaralo što je bio MM samnom jer je bila noć pa su si mogli malo odrjemati. inače porod mi je bio napol inducirani zbog tlaka pa me možda nisu htjeli uzrujavati tako da nisu radili apsolutno nikakve probleme oko MMa .
    vjerojatno ovisi o prisutnom doktoru, ali znam da ih ima dosta koji nemaju ništa protiv. naime dosta sam ih susrela jer sam ležala 5 dana kod njih na odjelu, a i hodočastila sam cijeli jedan mjesec na preglede

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Petrova - MM je bio od početka samnom u boksu. :D
    (Naravno, morali smo ići na tečaj!)
    Došla sam 8 cm otvorena tako da sam odmah išla u boks, izbjegla sam i klistir i predrađaonu. MMa su odmah zvali da dodje i bio je cijelo vrijeme samnom. Isto su ga izgnali iz rađaone čim se Filip rodio.

  6. #6
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    znaci- u principu zovu cim se udje u box osim ak se zvijezde ne posloze nezgodno ili je netko od osoblja ustao na krivu nogu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Da li buduće tate puštaju u predrađaonu ili tek u box i kada?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Da li buduće tate puštaju u predrađaonu ili tek u box i kada?Mislim na Riječko rodilište!

  9. #9
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Da li buduće tate puštaju u predrađaonu ili tek u box i kada?Mislim na Riječko rodilište!
    Puštaju samo u rađaonu i to kada je izgledno da će porod brzo (s time da je "brzo"relativan pojam, mm je došao u 15 h a ja rodila u 18.40...)
    Inače uzmu tatin broj moba pa zovu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    16

    Početno

    Petrova- MM nisu pustili jer nismo bili na tečaju a kad smo se išli prijaviti na tečaj rekli su da je sve popunjeno i da se treba godinu dana unaprijed prijaviti :shock: Mislim unazad godinu dana nisam znala ni da cu se udati a kamoli zatrudniti! Kasnije smo čuli da se ti tzv.tečajevi ni nisu održavali!To je naše iskustvo a da li je to tako,ja neznam, možda smo jednostavno naletili na krivu osobu!

  11. #11

    Početno

    Tockice,kako ti je slatka curica, sad sam gledala slike, prelijepa je, a kakve okice, kao bombon, daj joj jednu pusu u moje ime, molim te.


    Mene zanima da li muz , buduci tata ima pravo biti cijelo vrijeme sa zenom, jer vidim da svaka bolnica ima svoju politiku, sto je nedopustivo.
    Ako muz ne moze biti sa svojom zenom cijelo vrijeme ,dok traju trudovi, nego dode na kraj, to je onda samo pola dozivljaja, a da ne kazem da je vazno zeni da je netko s njom dok traju trudovi, ako to zeli. A to jos se ni ne zna , ovisi kako tko pogodi doktorovo raspolozenje......grrrrrrr...

    Da li netko zna da li je u zakonu o pravima pacijenata nesto o tome napisano?
    Zasto on mora odmah van nakon poroda, pa kome smeta ako sjedi na stolcu uz krevet?

  12. #12
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    znala da sam da ces se to pitati
    u nasim rodilistima tate mogu samo u box, zbog ocuvanja intime drugih rodilja u predradjaoni.
    to je i meni totalno bezveze. primijetit ces da puno cura kalkulira doci u rodliste sto kasnije, medju ostalim zato da odmah udju u box i preskoce samocu predrajaone.
    pretpostavljam da je u stranim rodilistima rodilja cijelo vrijeme u istoj sobi?
    a tjeranje tate nakon poroda... pa zaboga, sto ce sad smetat tamo, porod je gotov, treba sivat, bebu odnijet da samuje par sati na pedijatriji, mamu stavit na hodnik da par sati lezi i salje smsove... gdje bi zaboga stigli da puste roditelje da se upoznaju s novorodjencetom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    33

    Početno

    Ja sam rodila u Merkuru i mm je bio sa mnom cijelo vrijeme - od trenutka kad su skužili da trebam rodit ( ostala sam u bolnici par dana prije poroda i ovi mi nisu vjerovali da imam trudove ). Nije bilo gužve tad pa je on sa mnom bio i u pripremi, na wc-u i u boxu. Jedna druga cura je rodila sat vremena prije mene pa su sestra, babica i dr bili većinom sa njom a mm je "odradio" porod sa mnom sve do izgona.

    Poslali su ga van samo dok me dr šivao a nakon toga su me na kolicima odvezli u pripremu i pustili ne samo mm-a nego i svekra, svekrvu i krsne kumove našeg malog - i bogme su ostali skoro dva sata. Al ko što rekoh, nije bilo gužve.

    Mislim da prisustvo tate prvenstveno zavisi od dežurnog doktora. Mi smo išli na tečaj pa su nam objasnili da u slučaju gužve moraju limitirati broj ljudi koji se tamo šetaju ( polaznici tečaja kao imaju zajamčeno da će ući, čak postoji lista u rađaoni ) ali na kraju je ipak samo bitno kak je osoblje raspoloženo u tom trenutku.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    33

    Početno

    Ja sam rodila u Merkuru i mm je bio sa mnom cijelo vrijeme - od trenutka kad su skužili da trebam rodit ( ostala sam u bolnici par dana prije poroda i ovi mi nisu vjerovali da imam trudove ). Nije bilo gužve tad pa je on sa mnom bio i u pripremi, na wc-u i u boxu. Jedna druga cura je rodila sat vremena prije mene pa su sestra, babica i dr bili većinom sa njom a mm je "odradio" porod sa mnom sve do izgona.

    Poslali su ga van samo dok me dr šivao a nakon toga su me na kolicima odvezli u pripremu i pustili ne samo mm-a nego i svekra, svekrvu i krsne kumove našeg malog - i bogme su ostali skoro dva sata. Al ko što rekoh, nije bilo gužve.

    Mislim da prisustvo tate prvenstveno zavisi od dežurnog doktora. Mi smo išli na tečaj pa su nam objasnili da u slučaju gužve moraju limitirati broj ljudi koji se tamo šetaju ( polaznici tečaja kao imaju zajamčeno da će ući, čak postoji lista u rađaoni ) ali na kraju je ipak samo bitno kak je osoblje raspoloženo u tom trenutku.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    MM-u nisu dali u predrađaonu pa sam ih pitala mogu li ja k njemu u čekaonu. Odgovor je naravno bio: "NEE" uz izraz lica i pogled u stilu: "Kakvo gluuupo pitanjeee!!!" No ja sam ipak otišla k njemu u čekaonu i ostala tamo sve dok trudovi nisu bili na svaku minutu. Svako malo netko mi je dolazio reći da ne smijem biti tamo i neka se vratim u predrađaonu.:smajli koji ih ne šljivi 5%:

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mamasita, cool!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    bebek, i ja planiram roditi na merkuru i obavezno želim da MM bude prisutan na porodu, od početka!
    molim te reci mi gdje si bila na tečaju i koliko je trajao?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    Na Sv. Duhu tatu puštaju samo ako ima tečaj, i to u box tek kad si otvorena 8-9 cm.
    Mi smo izbjegli predrađaonu jer sam ja zbrisala van i bila cijelo vrijeme s mužem u čekaonici.
    Kad su me pozvali u box morala sam čekati prikopčana na onaj glupi CTG dok se nisam dovoljno otvorila, tek onda je došao muž! Jao, koja sreća kad sam ga ugledala! Sva sreća, brzo sam se otvarala pa ga nisam dugo čekala.
    Inače, meni je njegovo prisustvo stvarno puno značilo, tamo u onom boksu te ostave samog ko psa!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •