Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #51
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    hvala

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno KOMPLIKACIJE!!!!

    Imam jedno pitanjce. Idem kod privatnog ginekologa koji nema sklopljen ugovor sa HZZO-om,pa me zanima u slučaju komplikacija u trudnoći,treba donjeti potvrdu o lječnika opće prakse i od ginekologa koji imaju ugovor sa HZZO-om. Šta mi je činiti s time da moj ginekolog nema sklopljen ugovor??? :? :? :? :?
    HVALA!!

  3. #53
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    otvoriti karton kod nekoga tko ima.

    btw, ono što nosiš bilo kuda dalje je izvješće o bolovanju (ide na hzzo i tvom poslodavcu). a njega ti izdaje dr. opće/obiteljske medicine po preporuci izabranog liječnika ginekologa. dakle, preporuku ginekologa nosiš samo liječniku opće prakse da bi ti otvorio bolovanje. neki prihvaćaju i preporuke ginekologa koji nemaju ugovor sa zavodom, ali većina ne.
    svi su podložni kontrolama i vole imati "čiste" papire, pogotovo za trudnička bolovanja. (nisam čula recimo da neki dr. ne izdaje doznaku za otvaranje rodiljnog dopusta ukoliko je preporuka od gin. privatnika, ali za bolovanje to je poprilično učestali slučaj.)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    otvoriti karton kod nekoga tko ima.

    btw, ono što nosiš bilo kuda dalje je izvješće o bolovanju (ide na hzzo i tvom poslodavcu). a njega ti izdaje dr. opće/obiteljske medicine po preporuci izabranog liječnika ginekologa. dakle, preporuku ginekologa nosiš samo liječniku opće prakse da bi ti otvorio bolovanje. neki prihvaćaju i preporuke ginekologa koji nemaju ugovor sa zavodom, ali većina ne.
    svi su podložni kontrolama i vole imati "čiste" papire, pogotovo za trudnička bolovanja. (nisam čula recimo da neki dr. ne izdaje doznaku za otvaranje rodiljnog dopusta ukoliko je preporuka od gin. privatnika, ali za bolovanje to je poprilično učestali slučaj.)
    Hvala,shvatila.....

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    7

    Početno

    mamma san, malo sam pretraživala ove teme pa mi izgleda kao da si dosta u tijeku sa zakonima i papirologijom
    naime, ja sam nedavno produžila korištenje porodiljnog od 6 mjeseci do godine dana. to mi je treće dijete i nekako sam planirala malo prije prve godine produžiti porodiljni (do druge pa možda onda i do treće, sve mi zavisi od financijske situacije), pa me sada buni jesam li sada odmah trebala staviti korištenje porodiljnog do 3 god pa ga eventualno prekinuti ili ga ipak mogu produžiti prije 1. rođendana.
    btw, službenica u hzzo je automatski stavila do godine dana, ništa me nije ni pitala ni rekla a ja nisam iskreno puno ni razmišljala.
    eto, puno hvala ako mi možeš pomoći. ili bilo tko vezano za ovu temu.[/quote]
    Moze li netko, molim vas, odgovoriti na pitanje, imene interesira dali je moguce promijeniti, tj. produljiti PD do trece godine djetetova zivota, naravno neplaceno, i jedno dijete. Hvala

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Saznala sam, hvala svejedno

  7. #57
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj Sandra12 prvotno napisa
    mamma san, malo sam pretraživala ove teme pa mi izgleda kao da si dosta u tijeku sa zakonima i papirologijom
    naime, ja sam nedavno produžila korištenje porodiljnog od 6 mjeseci do godine dana. to mi je treće dijete i nekako sam planirala malo prije prve godine produžiti porodiljni (do druge pa možda onda i do treće, sve mi zavisi od financijske situacije), pa me sada buni jesam li sada odmah trebala staviti korištenje porodiljnog do 3 god pa ga eventualno prekinuti ili ga ipak mogu produžiti prije 1. rođendana.
    btw, službenica u hzzo je automatski stavila do godine dana, ništa me nije ni pitala ni rekla a ja nisam iskreno puno ni razmišljala.
    eto, puno hvala ako mi možeš pomoći. ili bilo tko vezano za ovu temu.
    Moze li netko, molim vas, odgovoriti na pitanje, imene interesira dali je moguce promijeniti, tj. produljiti PD do trece godine djetetova zivota, naravno neplaceno, i jedno dijete. Hvala[/quote]
    I mene to zanima a nisam saznala.

  8. #58
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj Iva M. prvotno napisa
    Citiraj Lavica02 prvotno napisa
    naša mala princeza ima 4,5 mjeseci ... porodiljski ću koristiti do njezinih godinu dana pa me zanima da li je ovo (c/p iz prvog posta) još uvijek važeće:
    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA PRODULJENJE RODILJNOG DOPUSTA OD 6 MJESECI DO 1 GODINE ŽIVOTA DJETETA:

    1. fotokopija (preslik) Rodnog lista djeteta
    2. Ispuniti dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)
    3. doći OBAVEZNO sa 5 i pol mjeseci starosti djeteta i to predati


    ili se je nešto mijenjalo
    Još ti treba i Obostrana izjava koju isto uzmeš u hodniku u HZZO-u.
    Tu izjavu mora potpisati i TM da se slaže da ti koristiš ostatak rodiljnog dopusta.

    A ovi zahtjevi koje navodiš pod brojem 2 su se mijenjali samo ne znam točno kada.
    Tako da ako imaš kod sebe stare (kao što sam ja imala) morati ćeš popunjavati ponovno.
    sad mi sinulo još nešto zar ne treba i doznala od dr.?

  9. #59
    Nora Fora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Ja sam sva zbunjena... :/ U Klovićevoj dobila 1 info, u u Jukićevoj 2.

    Uglavnom, molila bih vas za pomoć... Imam sveukupno staž od 4 g., ali s prekidom od 3,5 mj. Radni staž mi je ponovno počeo teći u 3. mj. o.g., a na komplikacije sam otišla krajem 4. mj. o.g.

    U Klovićevoj dobila sljedeću info: Ukoliko imam 18 mj. neprekinutog staža (što imam) mogu dobivati naknadu (max. s obzirom na prosjek plaća u zadnjih 6 mj.) u iznosu od 4.257,00 kn, a po rođenju djeteta (tj. od početka porodiljnog prvih 6 mj. dobivam punu plaću izračunatu prema tom prosjeku s obrasca ER-1. I svi sretni i zadovoljni!

    U Jukićevoj dobivam (nakon 2 mj!!!) novu info: budući da do rođenja djeteta ( u 11. mj. o.g.) neću imati neprekinuti radni odnos od min. 12 mj., mogu primati porodiljnu naknadu u min. iznosu (dakle, 1663,00 kn )

    Molim vas da mi odgovorite:

    1. Jel ' to stvarno tako kako su mi rekli u Jukićevoj ili ipak imam pravo na punu plaću u prvih 6 mj. djetetovog života?

    2. Na koju foru se kod izračuna naknade kod komplikacija uzima u obzir neprekinuti staž u trajanju 18 mj., a kod porodiljnog je to zanemariv podatak?

    3. Budući da sam na komplikacijama i da mi se više isplati primati naknadu od 4.257,00 kn, nego porodiljnu (u slučaju da je točna info iz Jukićeve) mogu li porodiljni otvoriti 28 dana prije termina, a ne 45?

    4. Budući da sam zaposlena na neodređeno, a probni rok bi mi trebao isteći u 9. mj., nisam sigurna je li probni rok teče i dok sam na komplikacijama ili se nekako zaledi dok se ne vratim i smiju li mi u frmi (državna firma) donijeti odluku u 9. mj. da nisam zadovoljila probn rok?

    Puno hvala na odgovorima!

  10. #60
    Nora Fora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Sorry, lapsus: imam 18 mj. radnog staža s prekidom, a ne kako sam napisala neprekinutog... :/

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    24

    Početno

    Imam problem s rješenjem odnosno predanim zahtjevom za roditeljski dopust za blizance.
    Zahtjev sam predala na vrijeme (kad su bebe bile otprilike 4 i pol mjeseca), ali mi službenice u HZZO-u nisu ni spomenule da trebam predati dva zahtjeva - za svaku bebu posebno. Ja sam imena obje bebe upisala na jedan zahtjev i kad sam prilikom predaje pitala da li je zahtjev u redu ispunjen dobila sam potvrdan odgovor.
    Sada mi je došlo rješenje za samo jedno dijete i to da imam pravo na roditeljski dopust u trajanju od 6 umjesto od 30 mjeseci.
    Napisala sam žalbu i sutra idem na HZZO, ali ne znam kakve su mi šanse da ostvarim pravo na roditeljski dopust u trajanju od 30 mjeseci?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    zanima me ako sam na komplikacijama, da li moram otvoriti porodiljni 45 dana prije poroda ili mogu 28 dana prije.(zbog prosjeka koji mi ne ulazi ako otvorim 45 dana prije).Hvala

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Porodiljni otvaram 01.08.2009-e...koliko dana prije trebam odnijeti papire u Klovićevu? Mogu li 30.07-og ili puno prije? Hvala

  14. #64
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    molim da mi se pojasni što to znači da se na porodiljni dopust 45 dana prije termina može ići po preporuci ginekologa?
    da li to automatski znači da je potrebno imati neku dijagnozu s kojom se otvara bolovanje?
    ja sam bila uvjerena da mogu sad po završetku GO otići na porodiljni 45 dana prije termina ali me ginekolog uvjerava da je to nemoguće ukoliko prije tih 45 dana ne otvorim bolovanje? :?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Koji se papiri moraju donijeti nakon poroda? Samo rodni list? Sto ako je dijete rodjeno u inozemstvu?

  16. #66
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno Re: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

    Citiraj mačkulina prvotno napisa

    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OTVARANJE KOMPLIKACIJA U TRUDNOĆI:

    1. Izvješće o bolovanju (doznaka) od liječnika Opće prakse
    2. Potvrda o plaći (ER-1) od vašeg poslodavca za šestomjesečno razdoblje prije nastupa komplikacija
    3. Popuniti obrazac (zahtjev) koji se nalazi u HZZO
    4. Osobna iskaznica (preslika)
    5. Zdravstvena iskaznica (preslika)
    6. Kartica tekućeg računa (preslika


    Svaki put prije isteka doznaka ponavljate isto do porodnog dopusta.
    Znači li to da svaki mjesec moramo iznova nositi er-1 obrazac i sve kopije?! :?

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne .
    Kad jednom otvoriš bolovanje ostale mjesece nosiš samo doznaku za tekući mjesec jer te već imaju u kompjuteru .

  18. #68
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Oke, hvala puno, Sirius!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Nadam se da ću postaviti pitanje na pravom mjestu.U radnom odnosu sam od 1.1.09.Znam da nemam pravo na punu naknadu s obzirom da nemam 12mj neprekinutog staža.Nemam nikakvih komplikacija u trudnoći.Išla bi na porodiljni 45 dana prije poroda(termin mi je 2.10.09).S obzirom da su mi rekli da se porodiljne naknade isplaćuju poslje 20-tog u mjesecu zanima me kada bi mogla dobiti prvu naknadu?Da li naknada kreće tek nakon rođenja djetata nakon što ga prijavim na hzzo ili?Što onda dobivam u ovih 45 dana prije nego rodim?Nadam se da će mi netko znati odgovoriti.hvala unaprijed

  20. #70
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    cvijetek obavezni porodiljni ti je 28 dana prije termina
    a za isplate ne znam

  21. #71
    Tanchi

    Početno

    Pozdrav!

    Ovo je moja prva trudnoća i moj ginekolog mi je preporučio mirovanje. Radim u firmi 2 godine i za 6. mjesec mi je uplaćeno samo pola plaće, a za 7. mj. ništa i neznam kad će uopće bit uplaćeno jer je porezna blokirala račun firme.
    Čitala sam šta ste pisale u prijašnjim postovima i vidim da trebam donijeti potvrdu od zadnjih 6 plaća.

    Šta da radim s obzirom da mi nisu redovito uplaćene ( p.s. imam plaćeno samo osam mjeseci doprinosa, zato je i blokiran račun firme).
    Molim vas ako netko zna što prije neka mi odgovori jer u ponedjeljak nosim doznake u firmu.
    :? :?

    Hvala!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno Re: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

    [/quote] To je sve nužno potrebno da bi se u HZZO otvorile komplikacije u trudnoći. Par dana prije isteka datuma na doznakama odlazite na liječničko povjerenstvo (komisliju) koja vam nanovo svojim rješenjem produžuje komplikacije a sa tim obrascem se javljate doktoru Opće prakse koji vam piše doznake a vi ih nosite na HZMO i popunjavate obrazac pod 3.
    Svaki put prije isteka doznaka ponavljate isto do porodnog dopusta.

    1.Koliko dana ranije, prije isteka datuma na doznakama , je potrebno doci na komisiju?
    2.Da li je potrebano ponijeti neku dokumentaciju za komisiju i ako da, koju?


    Unaprijed hvala na odgovorima

  23. #73
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    molim da mi se pojasni što to znači da se na porodiljni dopust 45 dana prije termina može ići po preporuci ginekologa?
    da li to automatski znači da je potrebno imati neku dijagnozu s kojom se otvara bolovanje?
    ja sam bila uvjerena da mogu sad po završetku GO otići na porodiljni 45 dana prije termina ali me ginekolog uvjerava da je to nemoguće ukoliko prije tih 45 dana ne otvorim bolovanje? :?
    dakle, ponavljam pitanje....
    dakle, moj ginekolog tvrdi da ne mogu na porodiljni 45 dana bez otvaranja komplikacija, dok su mi na HZZO rekli da to nije istina, da mogu bez problema na porodiljni i bez otvaranja bolovanja...
    ja sam stvarno zbunjena :?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Tražila sam sličan sličaj, al ga ne nađoh.

    Zaposlena sam od 01.09.2008., produženje ugovora bilo je svako 2 mjeseca.31.08.2009. nisu mi produžili ugovor, ali sam na godišnjem negdje do 24.09.2009.- znači zaposlena sam neprekidno malo više od godine dana.

    Trudna sam i ginekolog će mi otvoriti komplikacije od 15.09.2009, znači tjedan dana prije odjave radne knjižice!

    i sada:

    1. da li ja imam pravo na komplikacije po prosjeku plaće zadnjih 6 mjeseci s obzirom da ću biti uskoro nezaposlena ili samo na onih 800 kn?


    2.ako imam, kako kad sam negdje pročitala da kod dr opće prakse te doznake moram dobiti krajem mjeseca, a meni 24.09.2009. ide odjava?kako da to dobijem?


    2. da li se moram prijaviti odmah na biro kao nezaposlena ili šta, nije mi baš jasno............

    .....jer negdje piše, ako ti istekne ugovor na određeno imaš pravo na komplikacije ako si zaposlen godinu dana neprekidno..Pa kako ako sam nezaposlena?Jao, koja zavrzlama, molim vas pomagajte, to mi je idući tjedan, ne znam kako ću to sve iskombinirati.......


    Molim za objašnjenje

    pozdrav

    rene

  25. #75
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    hocu li dobiti na kucnu adresu rjesenje kolika ce mi biti rodiljna naknada?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj rene prvotno napisa
    Tražila sam sličan sličaj, al ga ne nađoh.

    Zaposlena sam od 01.09.2008., produženje ugovora bilo je svako 2 mjeseca.31.08.2009. nisu mi produžili ugovor, ali sam na godišnjem negdje do 24.09.2009.- znači zaposlena sam neprekidno malo više od godine dana.

    Trudna sam i ginekolog će mi otvoriti komplikacije od 15.09.2009, znači tjedan dana prije odjave radne knjižice!

    i sada:

    1. da li ja imam pravo na komplikacije po prosjeku plaće zadnjih 6 mjeseci s obzirom da ću biti uskoro nezaposlena ili samo na onih 800 kn?


    2.ako imam, kako kad sam negdje pročitala da kod dr opće prakse te doznake moram dobiti krajem mjeseca, a meni 24.09.2009. ide odjava?kako da to dobijem?


    2. da li se moram prijaviti odmah na biro kao nezaposlena ili šta, nije mi baš jasno............

    .....jer negdje piše, ako ti istekne ugovor na određeno imaš pravo na komplikacije ako si zaposlen godinu dana neprekidno..Pa kako ako sam nezaposlena?Jao, koja zavrzlama, molim vas pomagajte, to mi je idući tjedan, ne znam kako ću to sve iskombinirati.......


    Molim za objašnjenje

    pozdrav

    rene
    Imat ćeš pravo na naknadu dok si na bolovanju u visini svoje plaće ili do max 4250kn, nema veze sto ti ugovor ističe, bitno je da su ti komplikacije otvorene prije. za svaki slučaj se dogovori sa svojima iz firme da im zdravstvenu ne vratiš odmah već nakon otvaranja komplikacija za svaki slučaj. trebat će ti i prosjek zadnjih 6 plaća od poslodavca. Nadam se da sam pomogla
    A sada da ja ponovim svoje pitanje: moja situacija je ista, dakle na komplikacijama sam, imam 20 mj. neprekinutog staža, ugovor mi je istekao i rekli su mi da se moram javiti na burzu kad otvorim porodiljni. Kakvu cu naknadu primati i od koga od HZZO 100% svoje plaće ili minimalac s burze?
    Hvala

  27. #77
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Otvaram komplikacije u trudnoći i knjigovođa mi tvrdi da uz svu dokumentaciju koju sam našla tu moram podignuti iz banke potvrdu o zadnjih 6 uplata plaće Da više nije dovoljno samo oni obrasci o plaći što ga oni daju. Uz sve to ja sam na strogom mirovanju, nekako mi je čudno da će iz banke dati to bilo kome drugome osim meni. Mislim, tako može doći bilo ko i raspitivati se o mojoj plaći. Da stvar bude gora tri mjeseca sam bila u jednoj banci, a tri u drugoj. I sad bi ja trebala ići šetati od banke do banke čekati u redovima, a čuvam trudnoću

  28. #78
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    pale ja sam ovaj tjedan predala svu dokumentaciju za otvaranje i komplikacija i RD-a i naravno da nije bilo potrebno nositi potvrdu od banke o uplatama plaća...
    najbolje bi ti bilo da nazoveš socijalno i pitaš ih...
    a banka ne izdaje potvrde o uplatama plaća na tek rač nitkome osim vlasniku računa, izvaredno po nalogu suda tako da mislim da je tvoja knjigovođa krivo upućena...

  29. #79
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ma tako sam i mislila... mama će mi u ponedjeljak odniti papire bez toga. Rekla sam joj ako joj to budu tražili da ih pita oće li oni odgovarati ako se meni nešto dogodi sa bebicom dok budem šetala po bankama i čekala u redovima Javim u ponedjeljak što je bilo

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Imam pitanje. Na komplikacijama sam i sutra će mi biti 60 dana što sam na bolovanju. Bila jučer kod liječnika opće prakse da mi da
    papire koje moram nositi na liječničko povjerenstvo (komisiju),međutim danas zovem u dom zdravlja Medveščak da pitam kak rade jer znam da ne rade svaki dan i dobim odgovor da više ne rade komisije tj. da su ukinute i da se moram javiti svom liječniku opće prakse...hm... niš mi sad nije jasno kak moja doktorica nema pojma da je ukinuta komisija i od kada je to stupilo na snagu da ove pojma nemaju??? :? :?

  31. #81
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj hbubica prvotno napisa
    Imam pitanje. Na komplikacijama sam i sutra će mi biti 60 dana što sam na bolovanju. Bila jučer kod liječnika opće prakse da mi da
    papire koje moram nositi na liječničko povjerenstvo (komisiju),međutim danas zovem u dom zdravlja Medveščak da pitam kak rade jer znam da ne rade svaki dan i dobim odgovor da više ne rade komisije tj. da su ukinute i da se moram javiti svom liječniku opće prakse...hm... niš mi sad nije jasno kak moja doktorica nema pojma da je ukinuta komisija i od kada je to stupilo na snagu da ove pojma nemaju??? :? :?
    Evo ja sam upravo došla s komisije. Puno su ljudi vratili i poslali ponovo liječnicima opće prakse i u 10 sati napisali da više ne primaju. S obzirom da mi je mama liječnik ona me već upozorila da komisije više ne postoje kao takve već dolaze kod opće u ordinaciju. Moja doktorica o tome jučer nija imala pojima jersam ju pitala..
    Javi se ponovo svoj dok i reci da su te tako uputili iz povjerenstva.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3

    Početno

    Molim vas jedno pojašnjenje i pomoć.
    Od skoro pa početka trudnoće sam na komplikacijama i to je sve prolazilo OK, mislim kaj se tiče papirologije. E sad, 28.10. mi počinje porodiljni - 45 dana prije termina. Termin poroda mi je 11.12. Neki dan sam bila kod doktorice opće prakse po doznake za 10mj. i da mi otvori porodiljni sa 28.10. I ona je meni na tim doznakama upisala početni dan porodiljnog taj 28.10. a kao zadnji datum stavila 26.04.!!! Pa kaj ne traje porodiljni tih 45 dana do termina plus onda još 6 mjeseci od kad se beba rodi. Ovak je ona meni oduzela tih 45 dana a 6 mjeseci porodiljnog računala od 28.10., kao da se beba rađa na dan početka porodiljng?!? To sam na papiru skužila tek kad sam došla doma...
    Danas mi je mama išla kod njih u opću praksu, jer meni to nije blizu a stvarno doma mirujem koliko mogu i uglavnom žena ju je otkantala, kao da svima ona tak piše - da porodiljni traje 6 mjeseci ( znači bez ovih 45 dana do termina )! Sad meni više niš nije jasno.... Jel možda to funkcionira tak da ja to ovak predam u HZZO za sad, a onda kad se beba rodi, odnesem tam rodni list pa onda oni isprave tih mojih 6 mjeseci od datuma kad se beba rodila ili kaj???? Niš mi nije jasno, jer kak sad stvari stoje moj porodiljni će trajat do bebinih 4 mjeseca, a ne do 11.06. kak bi trebalo... A te doznake moram furat naravno i u firmu u knjigovodstvo - i njima će onda na papiru bit da mi porodiljni traje samo do 26.04. a ne do 11.06. kak bi trebalo. I kak ću njima to ispravit po rođenju djeteta onda????
    Please HELP!!!

  33. #83
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kad se beba rodi nosiš rodni list u HZZO i od dana rođenja ti teće rodiljni dopust u trajanju 6 mj.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala ti. OK, taj dio mi je jasan. Ali, hoću li tada na HZZO-u dobiti i neku potvrdu na kojoj stoji do kad mi traje pravi porodiljni koju mogu odnijeti i u firmu u knjigovodstvo? Jer oni će sad isto dobiti ove moje doznake na kojima je taj "krivi" datum... Samo to me brine.
    Unaprijed hvala!

  35. #85
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj saky1504 prvotno napisa
    Hvala ti. OK, taj dio mi je jasan. Ali, hoću li tada na HZZO-u dobiti i neku potvrdu na kojoj stoji do kad mi traje pravi porodiljni koju mogu odnijeti i u firmu u knjigovodstvo? Jer oni će sad isto dobiti ove moje doznake na kojima je taj "krivi" datum... Samo to me brine.
    Unaprijed hvala!
    u firmu nosiš rodni list.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3

    Početno

    Aha, i njima to nosim. Super, hvala ti puno puno! Ovo mi je prva bebolina i nemam pojma o ničemu, a koga god pitam, nitko mi niš pametno ne govori.
    Hvala & pozzz

  37. #87
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    može li me netko uputiti gdje se trebam obratiti vezano uz moju situaciju, ili neka od vas zna.

    imam bebu s ad-om, alergijama na hranu i lagano hipotoničnu k svemu. odlučili smo da ja uzmem mirovanje radnog odnosa , no pedi mi kaže da imam pravo na produljenje i da u 9mj. života ćemo to krenuti sređivati.
    mm je zaposlen na pola radnog vremena. imam li obzirom na to uopće pravo na produljenje?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    znam jednu priju koja je na osnovu alergije na jaja dobila produljenje čak do treće djetetove godine.čula sam da nikad ne odbijaju produljenje kad je riječ o alergijama.

  39. #89
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    ma znam, ali je mm samo na pola radnog. nismo sigurni da bi to priznali. a ako ostane bez posla onda nema šanse.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    ma znam, ali je mm samo na pola radnog. nismo sigurni da bi to priznali. a ako ostane bez posla onda nema šanse.
    imaš pp.

  41. #91
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Cure može pitanje?

    Ja sam otvorila komplikacije u trudnoći, i sve papire uredno dostavila, e sad me zanima za sljedeći mj. da li opet moram sve isto ili samo doznake od dr. donijet u hzzo, mislim bez onog obrasca iz knjigov??? hvala

  42. #92
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Da li netko zna sto zakon kaze, da li je dozvoljeno/ moguce uzeti neplaceno produzenje porodiljnog nakon uobicajenih 12 mjeseci ako je dijete relativno zdravo? Dakle, bez onih komisija, dokumenata i sl.
    Naime, poslodavac je O.K. da ja ne radim jos god dana, ali ne zeli placati doprinose i placu.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    MRS happy naravno na možeš

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=84847

  44. #94
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala jelena. o vec sam to procitala, i isla sam na website od HZZO-a i nije mi sao jos jasno da li u slucaju mirovanja radnog odnosa ustvari dobivamo status nezaposlene osobe? Ili smo i dalje kao zaposleni, ali ne radimo, ne ide nam staz i ne dobivamo placu, a poslodavac ne placa zdravstveno i mirovinsko??

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    42

    Početno

    cure imam jedno pitanje, 31.10.2009 sam zavrsila na hitnoj(ginekologija) zbog grceva i tamosnji doktor mi je postavio dijagnozu prijeteci pobacaj i strogo mirovanje uz tablete, u ponedjeljak 02.11.2009 otisla sam kod svog soc. ginekologa i on mi je potvrdio tu dijagnozu i naredio strogo mirovanje. Meni je sada moja dok opce prakse otvorila komplikacije sa 02.11. ali na temelju nalaza doktora sa hitne jer mi moj gin. nije dao nikakve papire nego samo rekao strogo mirovanje. moje je pitanje sada hoce li meni na hzzo priznati mirovanje na temelju toga nalaza ili sam ipak morala donijeti nalaz svog ginekologa.
    Cure hvala vam unaprijed na odgovoru.

  46. #96
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    slavica 09, kad sam prije tocno godinu dana otvarala bolovanje a onda cuvanje trudnoce, poslala sam svog muza kod dokice opce rpakse koja je na temelju onog sto mi je privatna ginicka napisala, izdala svoje papire I to je onda sve islo na komisiju. Kako sam imala ozbiljnu dijagnozu nije bilo nikakvih komplikacija. Vise se ne sjecam da li sam vec tada imala i papire od ginica u bolnici ili ne. Uglavnom, sve je obavljao muz jer sam ja lezala.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    42

    Početno

    Mrs Happy hvala. pa nadam se da ce mi uvaziti, ja sam nju lijepo pitala jel mi treba nalaz od mog gin. pa je rekla da je i ovaj dobar,valjda zna zena svoj posao, a posto je malo cudna sa njom nikad ne znas..hvala jos jednom

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Hvala jelena. o vec sam to procitala, i isla sam na website od HZZO-a i nije mi sao jos jasno da li u slucaju mirovanja radnog odnosa ustvari dobivamo status nezaposlene osobe? Ili smo i dalje kao zaposleni, ali ne radimo, ne ide nam staz i ne dobivamo placu, a poslodavac ne placa zdravstveno i mirovinsko??
    Cure su di odgovorile da ti ne ide staž ( u mirovanju je) zdrastveno rješavaš preko muža ili preko zdrastvenog, i treba te čekati radno mjesto kad se vratiš.

    Pitala si za vježbe s Goljakom, mislim da bi ti najpametnije bilo predati papire za komisiju za njegu pogledaj malo bolje ove stranice::.:::

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...4775&start=500

  49. #99
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala Jelena O.

  50. #100
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Kako sam na komplikacijama, zanima me jel prelazim na obvezni rodiljni 45 ili 28 dana prije? Jel to ovisi o meni ili postoji neki zakonski propis?

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •