Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    ako si na komplikacijama računa se 45 dana prije poroda, obavezno.

  2. #102
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj ramona007 prvotno napisa
    ako si na komplikacijama računa se 45 dana prije poroda, obavezno.
    Hvala!

  3. #103
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Zna li netko kako izračunati koliko oni isplaćuju kada otvorite komplikacije? zaposlena sam na neodređeno i imama 12 mjeseci neprekinutog staža.
    Hvala!

  4. #104
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Ako ti je plaća preko 4.257,00 onda ti je to maksimum
    ako ti je manje onda trebaš pogledati koliko ti je satnica
    to dobiješ na papiru od firme

  5. #105
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Jedno brzopotezno za one koje se razumiju. Dogovirla sam u firmi da otvaram komplikacije od 1.2. o.g. Teta u obračunu plaća mi je rekla da tek kad dobijem doznaku na kraju mjeseca tražim od njih onih zadnjih 6 plaća i s tim idem na HZZO u Klovićevu, jel to ok? Nije li to predugo da se prijavim na HZZO, bojim se da ne zakasnim ili nešto? Hvala

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    161

    Početno

    Rodila sam 03.06.09., očekivala sam da bi mi drugi dio porodiljnog trebao trajati do 03.06.10. kad dijete navršava godinu dana? U rješenju HZZO piše od 03.12.09. do 31.05.10.? Koliko vidim to je 180 dana od 03.12.09. ili je vezano za termin poroda koji je bio 31.05.09.? Koji je datum ispravan?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Mene zanima prekid i ponovni nastavak RD u druge dvije godine korištenja trogodišnjeg RD (za treće dijete).
    Jasno je iz Zakona da se RD na taj način može koristiti najviše dva puta godišnje ali ništa se ne kaže o tome koliko između toga se najduže mora raditi i ... kako ide procedura sa dokumentacijom? Naime, zvala sam nekoliko HZZO podružnica i dobila kontradiktorne informacije: treba li neki dokument od poslodavca (sa datumom vraćanja na posao i nastavka RD)?
    Unaprijed hvala!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    8

    Početno

    drage moje,
    ima li itko iskustva s predavanjem zahtjeva za produljenje porodiljnog dopusta do predviđenog termina poroda (ako je rodila prije 38.tjedna)?naime,ja sam rodila u 37.tjednu i već sam dobila rješenje za drugih 6.mjeseci prodiljnog,te sam danas zvala da vidim da li imam pravo i kako ga ostvariti da produljim porodiljni do predviđenog termina poroda i dobila sam odgovor da sad to pravo ne mogu iskoristiti jer ga nisam zatražila kad i redoviti porodiljni za drugih 6.mjeseci!ta dva tjedna produženja mi puno znače.
    hvala unaprijed na informacijama!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    tužna, ja mislim da su ti dobro rekli. Svako pravo (početak, produljenje....) kod njih moraš tražiti (uputiti Zahtjev) uglavnom mjesec dana ranije od početka korištenja. Toliko im treba valjda da zahtjev obrade i izdaju već neko Rješenje
    Inače, pravo na produljenje imaš ako si rodila ranije, svakako, samo si ga trebala tražiti ranije.
    Nisam stručnjak, ali ovo govorim prema nekom iskustvu sa HZZO-om.

  10. #110
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    imam pitanje, planiram se vratiti na posao tri i pol tjedna prije navršenih šest mjeseci života, a otac bi koristio drugih šest mj, e sad, dali on odmah ide na porodiljni ta tri i pol tjedna ranije ili ja baš moram koristiit tih prvih šest mj.-strogo, jer se moram vratiti ranije, a muž bi koristio drugi dio.

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ti moraš obavezno biti doma 42 dana poslije poroda, ak hoćeš ni minute više. Samo navrijeme objavi HZZO da ideš raditi , i da će on koristiti ostatak. Ima pravo 2 mjeseca gratis, koji možeš i ti koristiti.

  12. #112
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ti moraš obavezno biti doma 42 dana poslije poroda, ak hoćeš ni minute više. Samo navrijeme objavi HZZO da ideš raditi , i da će on koristiti ostatak. Ima pravo 2 mjeseca gratis, koji možeš i ti koristiti.
    Znači on može biti 8 mjeseci na porodiljnom, tako sam shvatila? Pa to je super

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da ali, tih dodatnih 2 mjeseca je naknada 1600 kn.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Ja nesto ne razumin...kada sam na bolovanju s komplikacijama dakle ne dobivam punu placu nego koliko od place?Meni u ugovoru pise da sam prijavljena na 2750,a ja dobila 831,50 jel to moguce!

  15. #115
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Naknada plaće ti je 100% od osnovice, ukoliko zadovoljavaš prethodi staž osiguranja od neprekinutih 12 mjeseci, odnosno 18 mjeseci s prekidima, ukoliko ne zadovoljavaš taj kriterij onda je naknada plaće minimalna osamstotinjak i kusur kuna, ako se varam neka me pametnije glavice isprave.

    I ja molim pomoć...a ako su mi krivo rekli ima da se upucam - naime, za vrijeme trudničkih komplikacija istekao mi je ugovor na određeno, i naravno da mi ga poslodavac nije produžio. Na HZZO-u sam dobila novu prijavu i dopunsko kao nezaposlena trudnica koja je na komplikacijama, dobivam naknadu svo vrijeme u punom iznosu svoje plaće, ali nisam se prijavila na HZZZ, jer su mi rekli da to napravim kada mi se otvori porodiljni 45 dana prije poroda da bih nakon rođenja dobivala naknadu za bebu.
    PITANJE - da li sam se ja već trebala prijaviti u roku 30 dana nakon što sam ostala bez posla bez obzira na komplikacije, ili ću to napraviti kada mi ih doktor zatvori?
    i još jedno, pošto ja do sada nikada nisam bila nezaposlena niti prijavljena na HZZZ da li ja imam kakva prava na naknadu kao nezaposlena osoba i kako to iskoristiti s obzirom da sam na komplikacijama pa idem na porodiljni? Mogu li pravo na tu naknadu iskoristiti kada mi beba napuni godinu dana?

    Nadam se da će me netko skužiti i reći samo da nisam zbog krive informacije izgubila pravo i na 1660 i nešto kuna....

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno komplikacije pa godišnji odmor ili obrnuto?

    Cure drage, i ja molim pomoć, jer se ne snalazim uopće u ovim stvarima...

    Termin poroda mi je 15.10.10., imam godišnjeg odmora iz 2008.g. 11 dana, a iz 2009.g. 34 dana. Kako mi je na poslu situacija katastrofalna, mislim da ću pokušati čim prije na bolovanje... Plaća mi je oko 8.000 kuna.
    Dakle, da li mi je bolje prije nego otvorim rodiljni dopust iskoristiti najprije godišnje odmore, pa onda otići na komplikacije, ili obrnuto? Pitam naravno radi primanja u prvih 6 mjeseci nakon poroda. Hvala!!!

  17. #117
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OTVARANJE KOMPLIKACIJA U TRUDNOĆI:

    1. Izvješće o bolovanju (doznaka) od liječnika Opće prakse
    2. Potvrda o plaći (ER-1) od vašeg poslodavca za šestomjesečno razdoblje prije nastupa komplikacija
    3. Popuniti obrazac (zahtjev) koji se nalazi u HZZO
    4. Osobna iskaznica (preslika)
    5. Zdravstvena iskaznica (preslika)
    6. Kartica tekućeg računa (preslika
    cure, ima li netko link na ER-1 obrazac i ovaj zahtjev pod 3.?
    moram strogo mirovati pa baš i ne mogu našetavati amo-tamo...

    i pitanje - kad dobijem doznake od dr.op.pr. moram li ih prvo odnijeti poslodavcu pa mi ih on vrati poštambiljanje pa ja sve skupa nosim u hzzo?
    ili mi poslodavac samo šalje ER-1 bez da mu je potrebna doznaka?

    totalno sam zaboravilo kako sam prvi put

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    ima hvalam pitanje radim na odredeno tri godine i sad npr ostanem trudna i otvorim bolovanje na komplikacije u trudnoci sto dobivam a sto gubim i kolika mi je naknada

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Može jedno pitanje? Doktor mi je otvorio bolovanje na komplikacije u trudnoći i rekao mi je da dođem prije komisije. Sada mi je netko utuvio u glavu da moram nositi početkom svakog mjeseca doznake u firmu!!! A ja s ovim 1. nisam, nisam znala, nitko mi nije rekao??? Moraju li se nositi svaki mjesec? Pa to bi mi iskreno bilo glupo, ako sam dobila bolovanje od 60 dana, onda to i vrijedi 60 dana. Pa znaju gdje sam!!! Izludila bum...

  20. #120
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    10.3. zbog lijecnicke preporuke otvorila sam kopmlikacije u trudnoći (u 26.tjednu). Doznaku o privremenoj nesposobnosti za rad odnijela sam u firmu. Kolegica iz racunovodstva je rekla da ce rijesiti sve s HZZO-om.
    Na kraju mjeseca moj muz joj je odnio novu doznaku od lijecnika te ju upitao da li jos on nesto treba obaviti- no ona je rekla da ce sve rijesiti na HZZO.
    Nije me trzila nikakve preslike osobne/tekuceg..kamo li kakve obrasce. Sada se brinem da li je ona to uopce mogla rijesiti.
    Ne mogu znati prije utorka zbog praznka, a do tad cu ispalit glavom
    Sto ako se ne prijavis jedan mjesec na HZZO?

  21. #121
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Može jedno pitanje? Doktor mi je otvorio bolovanje na komplikacije u trudnoći i rekao mi je da dođem prije komisije. Sada mi je netko utuvio u glavu da moram nositi početkom svakog mjeseca doznake u firmu!!! A ja s ovim 1. nisam, nisam znala, nitko mi nije rekao??? Moraju li se nositi svaki mjesec? Pa to bi mi iskreno bilo glupo, ako sam dobila bolovanje od 60 dana, onda to i vrijedi 60 dana. Pa znaju gdje sam!!! Izludila bum...

    Za komplikacije se nose doznake svaki mjesec, a za porodiljni si miran 6.mj.

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Super, sada ostajem bez para...a drugi mjesec ako na vrijeme odnesem, dobivam bez obzira na ovaj???

  23. #123
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Ma doznake odmesi u utorak, dr. opće prakse ti na njima napiše 31.03. i to je to, bar je meni uvijek izašla ususret!

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Joj, kovrčava, . Hvala i pusa...

  25. #125
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    casper hvala na odgovoru-malo kasno,ali tek sada mi je potrebno a i većsam zaboravila da sam tu postavila pitanje

  26. #126
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    moze li netko pliz reci koliko iznosi naknada za produljenje porodiljnog radi njege djeteta (znaci nakon godinu dana)?
    jel to jos uvijek 2000 kn + 800 kn doplatka?

  27. #127
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    molim ukratko što mi je činiti,zaposlila sam se 15.01.dva tjedna poslije saznala sam da sam trudna
    otišla na pregled obzirom na prvu trudnoću koja je završila carskim u zadnji tren i prošlogodišnjim kasnim spontanim
    ginekolog mi je napisao stogo mirovanje tj.visokorizična trudnoća,radila sam do 25.02 i tad kod liječnika
    opće prakse otvorila bolovanje s komplikacijama u trudnoći.ovo če zvučati glupo al tek danas me zove žena iz računovodstva
    i veli mi da jedan primjer od doznaka ide na hzzo al nema pojma jel imam kakvih prava.
    što to sad znaći, čitam sve ove postove i iskreno neznam što mi je činiti.prije ovog posla bila sam katko zaposlena al prekid je više od 6mj.
    hvala

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    15

    Početno

    Drage moje, i ja sam u potrazi za odgovorom na pitanje oko ovih rokova prijave HZZO-u...
    Situacija je slijedeća:
    - u neprekinutom sam radnom odnosu od 12. mjeseca 2008. godine
    - sredinom 2. mjeseca 2010. potvrđena mi je trudnoća
    - obzirom na prijašnje zdravstvene komplikacije, njegova je preporuka čuvanje trudnoće
    - prvo koristim sav preostali godišnji odmor iz 2009. i novi godišnji iz 2010. godine
    - od 01.04.2010. sam na bolovanju (komplikacije u trudnoći) i u tvrtku sam poslala izviješće o privremenoj nesposobnosti za rad, doktorica je uz šifru bolovanja napisala i da se bolovanje otvara na idućih 60 dana.
    Moje je pitanje: kada točno moram otići kod doktorice opće prakse baš po doznake za bolovanje i nositi ih sa ostalim papirima u HZZO?
    Kako sam shvatila iz dosadašnjih postova, to se obično radi krajem mjeseca, oko 25. u mjesecu?

    Jer, ako je to tako, ja bih dakle krajem ovog tjedna trebala otići kod dr. da mi da doznake za ovaj mjesec, te sve to zajedno sa svim dokumentima odnijeti na HZZO?

    Molim vas za pomoć, jer zovem HZZO već par dana, bezuspješno

    Hvala unaprijed.

  29. #129
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ti si ovo dobila? http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno..._bolovanju.pdf
    jer ako nisi ideš odmah kod doktorice koja će ti otvoriti bolovanje. Kopiju tog izvješća dostavljaš u firmu gdje će ti ispuniti ER-1 http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno...da_o_placi.pdf
    pa ćeš zajedno kopju izvješća i er obrazac + kopiju kartice tekućeg računa dostaviti u HZZo kako bi ti se obračunala naknada za bolovanje.
    Moj savjet ti je da to učiniš što prije.
    Što se tiče isplate naknada za prethodni mjesec, to se čini za sve doznake primljene do 3-4 u tekućem mjesecu. Isplata naknade ide oko 25.og u tekućem za prethdoni mjesec.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    15

    Početno

    Hm... ne, nisam dobila obrazac izvješće o bolovanju, nego samo potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad, na kojoj je navedena šifra bolovanja. Naime, to je papir koji i obično dobivam prvog dana bolovanja, čime potvrđujem u firmi da sam na bolovanju, a tek kod zatvaranja bolovanja ili kod produljivanja bolovanja, dobijem taj obrazac izvješća o bolovanju (to se valjda zove doznake?).

    Meni je nekako logično da ako otvorim bolovanje npr. 1.4. - može se do kraja mjeseca nešto promijeniti i npr. doktor može procijeniti da ne trebam više biti na bolovanju. Zato sam čekala kraj mjeseca, da dobijem te famozne doznake koje bih onda odnijela na hzzo...

    Puno puno hvala na odgovoru, ja ću sutra odmah kod doktorice po izvješće, pa onda u HZZO sa svime sa popisa - valjda nisam zakasnila...

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    a i ja sma evo od danas na bolovanju. Dobila sam od doktora opce prakse onu potvrdu o nesposobnosti za rad, i onda ktajem mjeseca idem po doznaku. Kad dobijem tu doznaku onda se ide sa svim papirima na HZZO???
    jesam ja to dobro skuzila sad...
    a svi su jutros bili na lijevoj nozi niko mi nista nije rekao..

  32. #132
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Evo samo jedna informacija, ja sam na komplikacijama bila od 25.9.2009. Očekivala sam zatvaranje istih 45 dana prije termina kako mi je i rekao moj ginekolog da moram zakonski. Sve OK.
    On da potvrdu da odnesem dr.opće prakse za zatvaranje komp. Dođem ja kod nje, ona nije zatvorila bolovanje a odgovor je ovakav - bila komisija jučer i ja dobila zatvaranje komplikacija 28 dana prije termina...? tj, trebalo biti zatvoreno s 01.04. a na kraju MM išao po još jedne doznake koje su zatvorene 18.04. Pa ti sad budi pametan, dva dr. svaki rekao drugačije.

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    evo da ja odgovorim sama sebi zvala sam ovo svoje zdravstveno u Samoboru i zenska je rekla da doznake nosim sad njima sa ostalim papirima.

  34. #134
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    porodiljni dopust mi ide od 3.5. a do tad sam na bolovanju.
    Da li moram na kraju 4.mj nositi doznaku na HZZO, pa opet 3.5. za tri dana svibnja, ili to sve zajedno moze na kraju 4.mj???
    Da li jos nesto posebno od dokumentacije od poslodavca treba, buduci da vec imaju dokumente od kada sam otvorila komplikacije?
    tnx

  35. #135
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Ako netko zna...
    nezaposlena sam od 06.mj.2009.
    Trenutno imam neki posao i biti ću prijavljena jedan mjesec u firmi- trudna sam i trebala bi na bolovanje tj. komplikacije u trudnoći.
    Moje pitanje je da li ću imati kakva prava tj.primanja preko hzzo.
    Hvala na pomoći

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    7

    Početno

    molim za pomoć. Imam ugovor na određeno i traje mi do 14.7.2010. ma komplikacijama sam od 13.5.2010 radila sam 7 mj. bez prestanka ,ali problem je sto mi nisu isplaćene zadnje 2 plaće (samo za 5 mj sam dobila). tako da mi u firmi mogu upisati u er-1 samo tih 5 mj. sto sam primila. Da li ću moći ostvariti pravo na naknadu i da li postoji nešto što dokazuje da sam radila više od 6 mj.

  37. #137
    petra512

    Početno

    Molim vas za pomoć... Rodila sam 05.12.2009., a ugovor na određeno mi je istekao 31.12.2009. i primala sam prosjek plaće do sada. Sada mi se bliži 6. mj. i više ne znam koja su mi prava osim da se trebam javiti na biro nakon 05.06. Kontinuirano sam radila prije toga 5 godina tako da nisam koristila nikakva prava sa biroa. Da li imam pravo na ostvarenu materijalnu naknadu ili samo prava kao nezaposlena majka (onih 1600,00 kn).
    Hvala unaprijed...

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    Trebala bi mi pomoć ako netko ima informacije, od 02.2008 sam bila na komplikacijma, nakon toga porodiljni i onda njega djeteta koja završava sada u 6 mj.
    Trenutno sam u 10-om tj. trudnoće i zbog svoje amneze preporuča mi se mirovanje, sada me zanima trebam li raditi jedan dan ili tjedan.. pa nakon toga otvaratiti komplikacije ili nešto drugo.

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    7

    Početno

    mamma san imam jedno pitanje. Danas mi je istekao ugovor o radu,(naravno neće ga produžiti),bila sam na komplikacijama od 13.05.2010. koje su trajale 60 dana (do 12.07.). Moja dok.opće prakse me poslala jučer na komisiju i oni su mi produžili bolovanje do 17.09. tj.do PD-a. s obzirom da mi je danas istekao ugovor, da li mogu imati problema zbog toga što nisam zaposlena a na bolovanju sam? Ja se planiram prijaviti na HZZ čim mi iz firme pošalju moje papire.

  40. #140
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Draga bozica, imala sam isti slučaj kao i ti pa se nadam da ću ti pomoći. Uglavnom, ako ti ugovor na određeno istekne za vrijeme trudničkih komplikacija a poslodavac ga ne produži događa se sljedeće:
    - Kada te poslodavac odjavi i vrati ti papire dužna su u roku 30 dana prijaviti se na HZZO kao nezaposlena
    - Tamo dobiješ novo zdravstveno i dopunsko
    - Naknada koju si dobivala do sada (dok si bila na trudničkim komplikacijama) isplaćuje se skroz dok tvoj doktor ne zatvori komplikacije a to je 45 dana prije termina poroda
    - Kada ti zatvori komplikacije ideš opet na HZZO ali i prijaviti se na HZZZ (45 dana prije termina)

    Ako sam nešto fulala mamma san će me ispraviti, ako mogu još kako pomoći javi se na pp.

    Sretno

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Drage moje, iako vjerojatno ima odgovora i na moje pitanje,ja ga nisam pronjuškala.

    Imam 7 mjsc radnog staža,(odnosno 7 isplaćenih plaća),sad zadnja dva mjeseca trudnoće
    idem na komplikacije.Znam da cu tu dobivati naknadu od 850 kuna ili slično,a mene zanima
    da li ću na porodiljnom dopustu dobivati naknadu po tih 7 zadnjih plaća ili će mi uračunati
    ove dvije od 85o kuna na komlikacijama.Inače mi je plaća neto 3100kuna.HVALA.

  42. #142
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Jel može HZZO kod produljenja rodiljnog (drugih šest mjeseci) za svaki mjesec računati da ima 30 dana i tako nas uskratiti za 5 dana rodiljnog dopusta?!
    Takva rješenja stižu u zadnje vrijeme, gdje se majke uskraćuje za nekoliko dana rodiljnog dopusta i moraju na posao prije djetetovog prvog rodjendana.

  43. #143
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    tinaka to ti nažalost ide tak kak ti piše u rješenju. Drugih dio rodiljnog dopusta je 180 dana a ne 6mj, piše u zakonu. Sve se vraćamo par dana prije 1. rođendana

  44. #144
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Znam da ne mogu protiv rješenja, al pa još na početku ove godine znam cure koje su išle na prvi rodjendan radit.

  45. #145
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Zna li netko što se može učiniti kad mama zaboravi javiti se u HZZO kad joj dijete napuni 6 mjeseci da želi koristiti i drugih 6 mjeseci? Naime, to se dogodilo mojoj prijateljici koja je tek kad nije dobila naknadu shvatila da se očito trebala javiti u HZZO. Da li to može učiniti naknadno i da li daju retrogradno novce? Dijete sad ima 7,5 mjeseci

  46. #146

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje, trebala bih pomoć pa kao netko zna.... Termin poroda mi je krajem veljače/početkom ožujka. Na bolovanje planiram sredinom studenog. Koliko prije moram najaviti svojoj doktorici(ginekol.) o mojoj namjeri kada prestajem raditi?Da li je dovoljno par dana ili puno više? Sada sam u 17 tjednu trudnoće, prva trudnoća, pa nisam baš upućena. Hvala vam

  47. #147
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Evo i mene sa pitanjem:
    pročitala sam na prvoj stranici šta je potrebno odnijeti na HZZO, no kad sam od jučer otvorila bolovanje i dobila doznake, sestra mi je rekla da je to za firmu, a za HZZO da šalje ona.
    Znači li to da na HZZO idem sa svim onim ostalim što piše bez doznaka? a ER-1 obrazac ne mogu dobiti do početka mj. - tako mi rekli u firmi, da ne mogu dok ne bude plaća za prošli mj. (oko 4. ili 5. tako nekako). Da onda čekam taj obrazac ili jedno po jedno?

  48. #148
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Najviše me bune različite informacije od različitih ljudi.... Vesnare, ne znam hoće li ti išta pomoći moj slučaj, ali meni je rečeno ovako ( na bolovanju sam od sredine rujna ) :u firmu sam odnijela potvrdu o privremenoj nezaposlenosti i to je to, ne nosim im više ništa! Odmah sam dobila R-1 obrazac, doznake preuzimam u ponedjeljak sama i do 30. planiram sve to predati. Ne razumijem zašto ti nisu mogli dati obrazac u firmi, pa plaću za osmi mjesec si već dobila, rujan ionako ne radiš cijeli, a koliko sam ja shvatila, gledaju se samo uplate za cijeli mjesec. Tako moj R-1 obrazac sadrži podatke o plaćama uplaćenima do rujna.
    Sretno i btw. jako sam sretna zbog tvoje trudnoće !

  49. #149
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Hvala Goa,
    smješno je da mi čak ni plaća za 8. mjesec na ulazi u R-1, nego je zadnji za 7. mj. Tako mi rekli, ali ipak ga ne mogu dobiti dok ne obračunaju ovu sad plaću?!
    One kopije sam već riješila, pa mi valjda bez tog obrasca ni ne vrijedi ići na HZZO. Sreća što ću dobiti 2/3 plaće za ovaj mj. inače ne znam što bih.

  50. #150
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Goa,
    smješno je da mi čak ni plaća za 8. mjesec na ulazi u R-1, nego je zadnji za 7. mj. Tako mi rekli, ali ipak ga ne mogu dobiti dok ne obračunaju ovu sad plaću?!
    Ista stvar kod mene, zadnja se gleda plaća iz srpnja koja je uplaćena u kolovozu. Ma ja bih njih malo na tvom mjestu informirala i zatražila R-1 ponovno, a također i doznake jer ih moraš sama odnijeti. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •