Stranica 9 od 12 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #401

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Moze molim vas pomoc... e ovako. bila sam lani od 1.7. mj do 15.11. na komplikacijama T, onda sam bila jos 20 dana na bolovanju zbog anemije. a od 5.12. na GO. sad radim do kraja veljace i onda me salju na zavod za zaposljavanje dva mjeseca, pa bi se u svibnju trebala vratiti. E sad je pitanje, sta ako ja opet idem na komplikacije T, recimo u lipnju ili srpnju.. Da li se u tih 18 mj iz kojih ce mi izracunati naknadu, racuna i naknada od proslih komplikacija? Imala sam max naknadu. Valjda ste me razumijele..

  2. #402
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ne za novu naknadu se gledaju nove plaće mogu biti i samo dvije,da ti pojasnim na svom slučaju...
    od 7.11.12.-26.01.13.komplikacije
    27.01.13.-23.02.13. bolovanje
    sve do 17.07.13.hzz
    17.07.13 nova firma,22.10.13. otvaram komplikacije i s obzirom da imam samo dvije plaće koje mi mogu ući za izračun novih komplikacija to im predajem i to im je dovoljno...bitno je da imaš 9mj kontinuiranog staža ili 12mj unutar 2god....e sad ako ti ne produže ugovor jer ti je istekao dok si na komplikacijama ideš na teret hzzo-a sve do 42 dana prije poroda,onda te šalju na hzz....komplikacije su mi puni iznos plaće ali porodiljni će mi biti kao i nezaposlenoj osobi,ali kad mi dijete navrši godinu imam pravo odmrznuti na hzz-u naknadu koju sam koristila 42 dana prije poroda,njezina duljina trajanja pretpostavljam ima veze koliko imaš staža...a bitno je samo da imaš 9mj unutar 2godine na dan predavanja zahtjeva tj.42 dana prije poroda

  3. #403
    emilija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, zanima me ovo pucanje staža. Imam neprekidno 2godine i 9 mjeseci. Pa 3,5mj burze. I sada radim 1mj. Ako sada odem na komplikacije, koliko dobijam? Da li je to ovaj prekid koji spada u ovu tolerantnu mjeru ili?

    Muku mučim da se s time ne mučim, ali danas nam je svima to omča oko vrata. A sekiranje ni meni ni bebi ne čini dobro.

  4. #404

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav.
    Molila bih pomoć.
    Uskoro prolazi mojih 6 mjeseci korištenja rodiljnog dopusta i sad me zanima može li suprug koristiti drugih 6 (8) ako je već dvije godine nezaposlen i za to dobiti roditeljsku naknadu (s time da bi taman tada imao pravo na naknadu sa HZZ-a za 4 mjeseca)? Ako da koje dokumente moramo pripremiti za HZZO?
    Hvala unaprijed

  5. #405

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    2

    Početno

    imam blizance za koje sam ostvarila pravo na porodiljnu naknadu u trajanju od 36 mj. nakon 12 mj korištenja te naknade dobila sam i 3.djete za koje je ostvarena porodiljna naknada u trajanju od 36 mj znaci li to da cu na porodiljnom dopustu bit svih ukupno 72 mj ili mi za blizance dopust "propada"

  6. #406
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    mislim da ti za blizance propada, odnosno možeš koristiti sva prava koja imaš za 3. dijete. tako je barem bilo mojoj susjedi.

  7. #407
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Danchibananchi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.
    Molila bih pomoć.
    Uskoro prolazi mojih 6 mjeseci korištenja rodiljnog dopusta i sad me zanima može li suprug koristiti drugih 6 (8) ako je već dvije godine nezaposlen i za to dobiti roditeljsku naknadu (s time da bi taman tada imao pravo na naknadu sa HZZ-a za 4 mjeseca)? Ako da koje dokumente moramo pripremiti za HZZO?
    Hvala unaprijed
    ako je nezaposlen, mislim da ne može na temelju čega dobiti roditeljsku naknadu jer i on bi trebao odnijeti prosjek zadnjih 6 plaća, a to je kod njega bilo jako davno. mislim da mu se te plaće koje je ostvarivao prije 2 godine ne vrijede. mislim. ali probaj nazvati u HZZo pa pitaj. znam da kad je MM išao lani na tih drugih 6 mj. da su ga tražili prosjek primanja zadnjih 6 mj.
    ako imate na to pravo, osim prosjeka plaće mora dati presliku osobne i tekućeg računa na koji bi primao novac i popuniti tamo neki njihov formular. a i ti moraš popuniti formular da ne kaniš koristiti drugih 6 mj. taj formular popunjavaš jedno 30ak dana prije isteka tvojih prvih 6 mj. meni su rekli da dođem kad mi krene teći npr. 5. mjesec porodiljnog da sa suprugom dođem i ispunimo te formulare.

  8. #408
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj emilija prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, zanima me ovo pucanje staža. Imam neprekidno 2godine i 9 mjeseci. Pa 3,5mj burze. I sada radim 1mj. Ako sada odem na komplikacije, koliko dobijam? Da li je to ovaj prekid koji spada u ovu tolerantnu mjeru ili?
    za komplikacije te traže prosjek plaće zadnjih 6 mjeseci. nazovi ti HZZO pa ih pitaj da li će ti uzeti ta 3 mjeseca prosjek s burze i 3 mjeseca kod poslodavaca.

  9. #409
    kalemica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    87

    Početno

    Molila bi cure za pomoč od ponedeljka idem na bolovanje zbog komplikacija ako sam dobro svatila ja moram traziti u firmi prosjek place za šest mjeseci i to nosim u hzzo dali moram u firmu nositi svaki mjesec doznake.. A 45dana prije poroda otvaram porodiljni jesam li ja to dobro svatila... I znaci na komplikacijama ja dobim čistu plaču i još šest mjeseci porodiljnog jesam li dobro svatila ako ne pomognitemi jel stvarno nema mi ko to objasniti.

  10. #410
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Evo moje mišljenje:
    - da, u firmi tražiš prosjek place zadnjih 6 mjeseci I na osnovu toga ti se izračunava iznos naknade za vrijeme komplikacija I prvih 6 mj. porodiljnog.
    - da, u firmu bi trebala nositi svaki mjesec doznake, osim ako je po novom nešto promjenjeno. Neka me ispravi netko stručniji
    - da, na komplikacijama I prvih 6 mj. porodiljnog dobivaš puni iznos place.

    Dakle, mislim da si sve dobro shvatila.

  11. #411
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    mislim da na komplikacijama dobijas puni iznos do max 4.250kn. prvih 6 mjeseci dobivas puni iznos bez limita.

  12. #412
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Kao što kaže bella77- ako ti je plaća manje od 4250 tada na komplikacijama dobivaš 100% plaće, a ako je veća od 4250 dobivaš maksimalno 4250 KN.
    Prvih 6 mjeseci porodiljnog dobivaš punu plaću, bez limita, tako da npr. ako ti je plaća 6.000 kn, na komplikacijama ćeš dobivati 4.250 kn a prvih 6 mjeseci porodiljnog 6.000 kn

  13. #413
    kalemica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    87

    Početno

    hvala vam cure , znaci u firmu nositi svaki mjesec doznake i tako isto u hzzo. puno ste mi pomogle

  14. #414
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Zna li mi netko reći koliku ću naknadu primate ako idem na komplikacije, a prije toga ću kao zaposlena imati samo jednu ili eventualno dvije isplaćene place. Prije toga se vodim nezaposlena. Kako će se meni računati prosjek kad nemam niti šest niti tri mjeseca isplata?

  15. #415
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da na komplikacijama dobijas puni iznos do max 4.250kn. prvih 6 mjeseci dobivas puni iznos bez limita.

    Da.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  16. #416
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj paučica prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li mi netko reći koliku ću naknadu primate ako idem na komplikacije, a prije toga ću kao zaposlena imati samo jednu ili eventualno dvije isplaćene place. Prije toga se vodim nezaposlena. Kako će se meni računati prosjek kad nemam niti šest niti tri mjeseca isplata?
    AKO ti priznaju to zaposlenje, onda 800,00 Kn
    ALI postoji JAKO velika šansa da dobiješ rješenje od HZZO-a da si se namjerno zaposlila radi ostvarivanja te naknade pa nećeš dobivati ništa...

  17. #417
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Jesi sigurna u to?
    Kako tako malo? Moram to malo bolje proučiti. Nema mi to logike, da sam ostala neprijavljena imala bih 1600 kn. Kako sad kao prijavljena mogu imati manje?
    Prijavljena sam u stvarno ranoj trudnoći.
    Možda bolje da nagovorim gin. da me pusti da radim bar da imam 6 mjeseci isplate.
    Ovo mi stvarno nema smisla što pišeš. Ne kažem da nije točno, jer neznam, ali smisla mi nema.

  18. #418
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj paučica prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi sigurna u to?
    Kako tako malo? Moram to malo bolje proučiti. Nema mi to logike, da sam ostala neprijavljena imala bih 1600 kn. Kako sad kao prijavljena mogu imati manje?
    Prijavljena sam u stvarno ranoj trudnoći.
    Možda bolje da nagovorim gin. da me pusti da radim bar da imam 6 mjeseci isplate.
    Ovo mi stvarno nema smisla što pišeš. Ne kažem da nije točno, jer neznam, ali smisla mi nema.
    ti si pitala za komplikacije - to je bolovanje za zaposlene!
    da si ostala neprijavljena, uopće nebi imala pravo na to, nego samo na rodiljnu naknadu nakon poroda u iznosu od 1663,00 Kn
    uostalom i ovako ćeš imati samo 1663,00 Kn jer nemaš dovoljno radnog staža za puni iznos (neprestani radni staž od 12 mj ili prekinuto 18 mjeseci u zadnje dvije godine)

  19. #419

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno pomoc

    Cure...
    Imam 6 god.neprekidnog staža. Trudna sam 4 i po mj. Radim do 15.03.,a 31.03. mi istce ugovor. Imam 6 dana godišnjeg iz 2013,. Što je najbolje za napravit te kolike bi iznose primala za slučaj da mi se ne produži ugovor

  20. #420
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Jutro, molim savjet.

    Dakle 1.8. ću imati 12 mjeseci neprekidnog radnog staža, odnosno uvjet za punu naknadu komplikacija te porodiljnog dopusta, a krajem studenog mi je termin poroda.

    Ukoliko odem na komplikacije prije 1.8. znam da ću primati 830 kn, odnosno minimalnu naknadu, no hoće li mi u tom slučaju porodiljna biti puna plaća, ako idem na porodiljni ravno s komplikacija, budući da ću tada već imati više od godine staža?

    Hvala puno unaprijed na odgovoru
    Naime, na poslu mi je grozno, plaće nam jako kasne, radno vrijeme svakakvo, a već imam doma malo dijete i radije bi bila s njim nego trpjela onaj stres, ali to je već druga tema

  21. #421
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Budući da mi nitko nije odgovorio raspitala sam se, pa evo odgovora direkt iz pravne službe HZZO-a, ako će nekome još trebati:

    Dakle, promijenili su se uvjeti, sada vam treba 9 mjeseci neprekidnog radnog staža da bi dobili punu naknadu na komplikacijama ili porodiljnom, ili 12 mjeseci u dvije godine s prekidima.

  22. #422
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kada nosim doznake u HZZO zbog komplikacija - mogu li odnijeti bilo gdje ili moram prema mjestu prebivališta?

    Naime, radim u jednom gradu, prebivalište mi je u drugom gradu, a kako sam se vratila na posao, doznake bi mi bilo najlakše odnijeti tu gdje radim jer je njihovo radno vrijeme kao i moje, pa mi je najlakše pod pauzom...

    Hvala.

  23. #423

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    do sada sam bila na komplikacijama a sada bi trebala otvorit porodiljni. trebam li donjet novu papirologiju iz firme ili mi vrijedi ovo od komplikacija? trebam li se uopće javit u firmu da sam od sljedećeg mj. na porodiljnom?? plese help

  24. #424
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa dobit ces nove doznake za porodiljni i jedan primjerak ide poslodavcu

  25. #425

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    U 7. mj mi ističe prvih 6mj da sam na porodiljnom
    Moram li javiti u HZZO da ostajem i dalje doma ili to ide automatski ukoliko sam ne tražiš prekid? Što s ostatkom na koje imam pravo s blizancima (još 2 god) ..moram i to već sada najaviti?

  26. #426
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa Vidi poruku
    U 7. mj mi ističe prvih 6mj da sam na porodiljnom
    Moram li javiti u HZZO da ostajem i dalje doma ili to ide automatski ukoliko sam ne tražiš prekid? Što s ostatkom na koje imam pravo s blizancima (još 2 god) ..moram i to već sada najaviti?
    Moraš onda mjesec dana ranije u HZZO ispuniti još neke obrasce jer sad si na porodiljnom a poslije ćeš biti na rodiljnom dopustu koji isto tako može koristiti i tvoj suprug ako se tako dogovorite (ne sve ali jedan dio) pa kad budeš tamo onda pitaj i to za dalje ali mislim da ne moraš ništa najavljivati nego samo ako bi skratila

  27. #427

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Tks mimi

  28. #428
    emilija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Drage, da li je možda netko bio u sličnoj situaciji pa ima savjet.

    Počela sam raditi sredinom siječnja. Jedva sada duram trudnoću, a imam ugovor na određeno koji mi ističe sredinom 7. mjeseca.

    Da li je i dalje pravilo da moram biti u radnom odnosu da bi dobijala naknadu za komplikacije? I da li ako odem na komplikacije pa nakon toga na porodiljni imam pravo zaposlene osobe ili moram biti u radnom odnosu kad uđem u porodiljni da bi dobijala punu naknadu?

    Hvala vam...

  29. #429

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Hitno!Molim za pomoć...Rodila sam 27.07.2011. blizance te sam koristila dopust (Porodilji,rodiljni..) do 17.05.2012. godine.Dana 18.05.2012. godine porodiljini počinje koristiti moj muž.Pravo na porodiljni priznato je rješenjem i traje do 14.07.2014. godine.Koliko sam informirana, po starom zakonu imali smo pravo koristiti nakon toga još dva mjeseca...Danas su mi na HZZO-u rekli da nemamo pravo na dodatna dva mjeseca.Ne razumijem, u međuvremenu je stupio na snagu novi Zakon, međutim koliko sam vidjela u zakonu se navodi da se na one koji su zatečeni u korištenju prava ne odnosi novi Zakon.
    Molim za odgovor, da li imamo pravo koristiti još ta dva mjeseca i kako?

  30. #430

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Postovane, molim vas Za pomoc, termin poroda mi je 29.9. 2014. S 31.8. 2014. imat cu godinu dana neprekidnog radnog staza, sto znaci da bi s 1.9. otvorila porodiljni dopust. Sto ako se dijete prije rodi, primjerice 20. 9. , hocu li tad imati pravo na porodiljnu naknadu od Cca 4200 kn? Kako se to gleda? Hvala puno

  31. #431
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Press, mislim da se gleda uvjet staza do trenutka otvaranja porodiljnog, ne do dana poroda. Po tom bi ti sve trebalo biti u redu.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  32. #432

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    3

    Početno

    A koliko prije treba odnijeti dokumentaciju u hzzo? Da bi dobila naknadu Za rujan predajem do 5. U tom mjesecu ili cak I ranije? Tnx

  33. #433

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    3

    Početno

    A sto je s predajom dokumentacije HZZO-u, ako otvaram porodiljni 1.9. Do kad treba predat papire? I sto kad se dijete rodi, opet treba u hzzo? Gin mi je na godisnjem cijeli kolovoz pa se bojim ako papire treba predati prije, da ih neću skupiti na vrijeme. Inače ići cu na porodiljni s godišnjeg? Hvala svima na pomoći

  34. #434

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Pitanje,
    Mala ima 5,5 mjeseci. Zvala sam Hzzo i tražila preko telefona sve informacije koje su me zanimale...i došla danas i naravno da nije tako kako je rekla...
    A nastupa tjedan gdje meni u firmi nema tko potpisati što oni žele....a vanjska firma obračunava plaće pa sve to zakompliciralo stvari.

    Uglavnom,
    Odlučila sam nakon prvih 6mj. prvo iskoristiti rodiljni dopust od 1.cure(3,5mj) i 2.cure(1mj).
    Pa nakon toga još dio rodiljnog od trece cure.
    preko telefona mi je rekla da samo dodjem sa rodnim listovima od cure, bez ikakvih potvrda.
    Sad traže potvrdu od firme da su oni suglasni i prosjek mojih 6 plaća sa zadnjom plaćom isplaćenom do 31.5.2014.

    Ovo s firmom mi čak i ima logike( mada mi nije jasno, da samo produžujem 6mj na 3.kćer ne bi me tražili,sad traže)
    A što će im prosjek plaća, traže isplatu u 12,1,2,3,4 i 5mj, A ja imam samo pol plaće isplaćene u 12mj.znači imat će cca vrijednosti x,0,0,0,0,0kn.
    Zar nije tu slučaj da ako ne prekidam porodiljni , nego ide s jednog na drugi da imam svoj stari "prosjek", odnosno u ovom slučaju 2660kn.

    jel netko radio ovako kako ja to radim...
    Dodje mi u ponedjeljak da odem nazad i samo produžim na treću i ne maltretiram se sa birokracijom.

  35. #435

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav!
    Molila bih curke koje su na komplikacijama da mi kažete od kojeg datuma u mjesecu podižete doznake koje predajete na kraju mjeseca firmi i HZZO-u. Pitam jer mi sestra u ordinaciji tvrdi da mi ne može izdati prije 26.-og u mjesecu, dok npr. kolegici njezini uredno izdaju nakon 15.-og. Je li ta stvar zakonom uređena ili to ovisi li to o domu zdravlja?
    Osim toga, zbog nezadovoljstva ponašanjem medicinskog osoblja odlučila sam promijeniti doktora, pa me isto tako zanima da li tko zna - ako mijenjam doktora krajem mjeseca, da li mi doznake za taj mjesec zaključuje novoizabrani liječnik ili to mora učiniti dosadašnji? I može li se dogoditi da mi zbog nesuglasica dosadašnji liječnik npr. baš ne želi zaključiti doznaku?
    Sutra popodne idem na upis kod novoizabranog pa ću ove stvari oko mijenjanja doktora ionako saznati, ali sam trenutno nestrpljiva i nervozna od današnjeg razgovora sa med. sestrom pa bih molila nekog da mi odgovori..ako zna.. hvala unaprijed!

  36. #436

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Evo da odgovorim sama sebi i ako će nekome još zatrebati; doznaku može zaključiti novoizabrani liječnik, samo je naravno prije toga potrebno obaviti ovjeru papirologije na HZZO-u i vratiti ovjereni primjerak novoizabranom liječniku. (Ovo sam pitanje između ostalog postavila jer sam nedavno trebala promijeniti i stomatologa pa mi je rečeno da postupak "provedbe" dokumentacije u HZZO-u traje tri tjedna, dok npr. prije dvije godine, prilikom promjene liječnika opće prakse, nije bilo nikakve "provedbe dokumentacije kroz HZZO", već se liječenje pri novoizabranom liječniku moglo obavljati odmah).
    Pozz...

  37. #437
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Meni je davala doznake negdje nakon 15.u mjesecu,da mogu sto prije predati. Mislim da to bas ovisi o doktoru

  38. #438
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Da li mi netko moze reci TOČNO do kada traje porodiljni dopust. Rodila sam 24.2.ove godine, prije 2 tjedna sam predala dokumente za produljenje drugih 6. mjeseci. Koristiti ću čitav porodiljni isključivo ja (ne i suprug). I rješenje mi je do 19.2.2015. što je 5 dana prije 1. djetetovog rodjendana ? Jel to računaju po broju dana ili mjesecima ili kako?

  39. #439
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    180 dana od onda kad beba navrsi 6mj. Mislim

    Ja sam rodila 21.2. I imam rjesenje do 16.2.2015.

  40. #440
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    I prvih i drugih 6 mjeseci svaki mjesec traje 30 dana. Sto se ne poklapa s kalendarskim mjesecima. Odnosno, ukupno 12 mjeseci × 30 dana = 360 dana. Sto je 5 dana krace od kalendarske godine, 6 dana ako je prestupna. Glupost, ali je tako.

  41. #441
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne bella. Ovako je kako vrci kaze. Punih 6 mj rodiljnog plus 180 dana roditeljskog.

  42. #442
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bella. Ovako je kako vrci kaze. Punih 6 mj rodiljnog plus 180 dana roditeljskog.
    Tako je
    Od navrsenih 6 mjeseci pa 180 dana

  43. #443
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Kako god bilo zakin nas za 5 ili 6 dana. Prasci bezobrazni,a sto je s navrsenih djetetovih 1.godinu?! To macku o rep.hvala cure

  44. #444
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne zakine te ako koristis samo 6 mj rodiljnog. Onda dobijes punih 6 mj

    Ja nakon roditeljskog idem odmah na godisnji da mogu malenu adaptirati u jaslice, tako da cemo rodendan ipak docekati neradno

  45. #445
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    trebam malu pomoć. od sutra mi kreće rodiljni dopust, tj onih 45 dana prije poroda i dobila sam doznaku koja nema zaključnog datuma, samo datum od kada traje. no to je nevažno, zanima me- da li ja svaki mjesec idem po novu doznaku i nosim ju u hzzo ili samo odnesem ovu i to je to? i koliko ja znam trebam dobiti neko rješenje u firmu, al me interesira trebam li podnositi kakvu dodatnu dokumentaciju uz ovu doznaku? hvala puno svima na pomoći!

  46. #446
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    To je to,ne trebas vise nikakvu doznaku. Mislim da ja nisam nista nosila u firmu,da to hzzo rijesi...al nisam sigurna vise

  47. #447
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    Imas dva primjerka svake doznake- jedan za firmu jedan za hzzo.
    Hvala na info


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #448
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Pozdrav!!
    Ne znam da li sam na dobroj temi, pitanje je slijedeće: na porodiljnom sam sa trećim djetetom koje je rođeno ove god. u 3.mjesecu. Nakon nove godine isla bih raditi na 4 sata na sto imam pravo. Zanima me da li imam pravo prvo iskoristiti godisnji iz ove godine pa tek onda poceti raditi. Kakva bi mi bila primanja onda?
    Hvala

  49. #449
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Da li se dobiva povrat poreza za godinu kad sam na komplikacijama/rodila? Znam da se isplati predavati ako se ne radi cijele godine, i prošle sam nešto dobila. No što sad? Beba je rođena u 2.mj

  50. #450
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se dobiva povrat poreza za godinu kad sam na komplikacijama/rodila? Znam da se isplati predavati ako se ne radi cijele godine, i prošle sam nešto dobila. No što sad? Beba je rođena u 2.mj
    ako nisi radila cijelu godinu, onda nije ništa niti uplaćivano pa prema tome nemožeš niti dobiti nikakav povrat

Stranica 9 od 12 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •