Stranica 4 od 12 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #151
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Ista stvar kod mene, zadnja se gleda plaća iz srpnja koja je uplaćena u kolovozu. Ma ja bih njih malo na tvom mjestu informirala i zatražila R-1 ponovno, a također i doznake jer ih moraš sama odnijeti. Sretno!
    Goa, da li mi imamo isti slučaj? Meni je na R-1 obrascu zadnja plaća navedena ona iz srpnja. Nije mi jasno, ako sam od 15.09. na bolovanju, a plaća za kolovoz mi je isplaćena 01.09., zašto na R-1 obrascu nije prikazana plaća za kolovoz?

  2. #152
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Da,Venera, isti slučaj! Mislim da se gledaju uplate prije mjeseca u kojem se otvara bolovanje..
    Eto, i ti si već dobila R-1, a Vesnare ne, bezveze..

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Na ER-1 obrazac se upisuje zadnjih 6 uplata koje su napravljene do mjeseca u kojemu se otvara bolovanje. Ako otvarate bolovanje u rujnu, gledaju se plaće koje su vam sjele na račun od ožujka do kolovoza.
    Ni ja nisam dobila ER-1 obrazac, čekam doznake, rečeno mi je da bez doznaka ništa, pa ti budi pametan...
    Pitanje za vas koje ste dobile ER-1, da li vam je upisana plaća sa ili bez kriznog poreza? I za to sam čula oprečne stvari

  4. #154
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj Brokvica prvotno napisa Vidi poruku
    Na ER-1 obrazac se upisuje zadnjih 6 uplata koje su napravljene do mjeseca u kojemu se otvara bolovanje. Ako otvarate bolovanje u rujnu, gledaju se plaće koje su vam sjele na račun od ožujka do kolovoza.
    Ni ja nisam dobila ER-1 obrazac, čekam doznake, rečeno mi je da bez doznaka ništa, pa ti budi pametan...
    Pitanje za vas koje ste dobile ER-1, da li vam je upisana plaća sa ili bez kriznog poreza? I za to sam čula oprečne stvari
    Evo u stupcu 2. su navedene brutto plaće, a u stupcu 3. su isplaćene plaće. A za krizni porez ne znam. Koliko vidim oduzet je od netto plaće.

  5. #155
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Što se tiče doznaka, meni je dr.opće prakse rekla da dođem 27., dakle sutra i da do 1-og moram sve papire predati u HZZO.

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Brokvica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za vas koje ste dobile ER-1, da li vam je upisana plaća sa ili bez kriznog poreza? I za to sam čula oprečne stvari
    unesen je krizni ako ti je skinut.

  7. #157

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Hvala na odgovorima. I mislila sam da će naknada biti umanjena za krizni porez, dakle nakon 1.11. harač ostaje samo rodiljama

  8. #158
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    u mom R1 obrascu nema kriznog poreza već mi se brutto i netto prikazuje bez njega, tako da mi je i porodiljna naknada bez kriznog poreza. Meni su objasnili da tako treba biti i meni je to bilo logično. Mislim da se to lako može provjeriti na način da se pogleda Pravilnik koji je taj krizni porez definirao - da li se on odnosio na plaće ili na sve naknade.

  9. #159
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Evo, cure, ja sam jutros odnijela papire u splitski HZZO i ono što su me tražili, a nije navedeno na popisu je ugovor o radu tj. kopija pa sam trebala obećati da ću naknadno donijeti tako da znate na vrijeme pripremiti.
    A buni me i ovo- prijavljena sam na Omiš, no radim i trenutno prebacujem dokumente na Split. Oni me htjeli poslati u Omiš s papirima pa ih onda ipak uzeli.. Nadam se da neću izvisiti novčano zbog svega toga... Ima li tko kakav sličan slučaj?

  10. #160
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    potpisujem Gou - jutros zvala HZZO (područni ured Šibenik) i također mi traže ugovor o radu, IP za ovu godinu i kopiju trudničke knjižice (mislim da ni to ne piše na onom prvom popisu).
    A zeznuli su me i u DZ da šalju doznake - u HZZO vele da to nije točno da ih moram sama donijeti!? I tko je sad tu sve lud.
    No, u firmi će mi danas riješiti IP i R-1 i sebi kopirati doznaku i meni vratiti original, da ne moram još u DZ po drugu doznaku. Hvala im!
    Nadam se da ću sutra uspjeti predati, a zadnji dan za predaju je ponedjeljak, iako ja volim da je to čim prije...

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Zanima me, s obzirom da ja istu nisam još dobila, kada se i od koga dobije trudnička knjižica?

  12. #162
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj ribica09 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me, s obzirom da ja istu nisam još dobila, kada se i od koga dobije trudnička knjižica?
    Iskreno, ne znam! Meni trudnoću vodi socijalna gin, a kontroliram se svaki mjesec u vinogradskoj i nemam nikakvu knjižicu, niti ju nitko nije spominjao. Imam samo povijest bolesti koji stalno nosim sa sobom!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Ja također imam samo povijest bolesti. No u međuvremenu sam od prijateljice saznala da je ona trudničku knjižicu dobila od svog ginekologa(ona je išla kod privatnog). S obzirom da idući tjedan imam pregled, provjerit ću s svojom ginekologicom vezano uz to.

  14. #164
    markija

    Početno

    Lijep pozdrav !
    Molim pomoć - zaposlena sam na neodređeno 8 godina (prije toga nekoliko godina zamjene u istom poduzeću tj. školi) dakle , više od 12 godina staža . Od 16.10.2009. do 30.06.2010. bila sam na neplaćenom dopustu . Krajem 08.mjeseca 2010. otvaram bolovanje zbog komplikacija u trudnoći (na samom početku trudnoće - prva trudnoća , 38 godina , hematom . . . ). Ispada da ću primati minimalnu naknadu (oko 850 kn) iako je moja plaća oko 5 000,00 kuna . Interesira me kolika će biti moja porodiljna naknada tj. imam li pravo na svoju punu plaću ( isplaćena plaća za 7.mjesec i više od tri tjedna u 8.mjesecu od strane poslodavca) ili . . . ? Unaprijed puno hvala . . .

  15. #165
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Ok, cure, jedno glupavo pitanje - 45 dana prije termina poroda - uključuje li to i taj dan ili ne ?? Pitam jer mi je teta na HZZO ovako odgovorila:To vam ovisi o dr. kako on izračuna!
    A ja sam štreberski tip, sve moram po pravilima, dakle, ako je termin 26.11., kad otvaram porodiljni - 12. ili 13. 10.?!

  16. #166

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav!
    Postoji li negdje na HZZO-ovim stranicama što točno od dokumentacije treba donijeti za komplikacije u trudnoći. Vidim da se od prvotnog popisa koješta u pojedinim slučajevima tražilo. To što meni netko kaže na telefonu jedno a traži u praksi drugo obično riješavam s time da tutnem pod nos popis sa službenih stranica.

  17. #167
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Citiraj Brokvica prvotno napisa Vidi poruku
    Na ER-1 obrazac se upisuje zadnjih 6 uplata koje su napravljene do mjeseca u kojemu se otvara bolovanje. Ako otvarate bolovanje u rujnu, gledaju se plaće koje su vam sjele na račun od ožujka do kolovoza.
    .........
    Ista stvar je i meni i fakat mi nije jasno!
    Vratila sam se sa porodiljnog 5.6.2010. te vrlo brzo ostala drugi put trudna.Otvorila sam komplikacije 6.10.2010 i računam na to da za prosjek imam tri pune plaće (za 7mj.,8mj.,9mj.) , ali oni su meni na listu upisali 6mj. gdje mi je plaća umanjena za 32 sata !
    Pretpostavljam da će mi zbog toga naknada biti manja? ....istina je da su na listu upisali tih 32h pod kolonu ''hzzo'' i kada se to sve zbroji , to je zbilja moja puna plaća . Da li će to možda i oni tako računati ?
    U mojoj firmi mi se nitko ne javlja , a malo mi je hitno!

    Hvala puno!

  18. #168
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa Vidi poruku
    Ista stvar je i meni i fakat mi nije jasno!
    Vratila sam se sa porodiljnog 5.6.2010. te vrlo brzo ostala drugi put trudna.Otvorila sam komplikacije 6.10.2010 i računam na to da za prosjek imam tri pune plaće (za 7mj.,8mj.,9mj.) , ali oni su meni na listu upisali 6mj. gdje mi je plaća umanjena za 32 sata !
    Pretpostavljam da će mi zbog toga naknada biti manja? ....istina je da su na listu upisali tih 32h pod kolonu ''hzzo'' i kada se to sve zbroji , to je zbilja moja puna plaća . Da li će to možda i oni tako računati ?
    U mojoj firmi mi se nitko ne javlja , a malo mi je hitno!

    Hvala puno!
    Odgovaram sama sebi
    Jelena.O hvala ti ! Bila sam na hzzo-u i sve je ok , dobivat ću novčeke kao i plaću.

  19. #169
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    migoh isprazni inbox

  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno

    evo i moga pitanja.1.1.2011. puni se godinu dana da sam u radnom odnosu.(na istom poslu 12 mjeseci staža) Tada mi ističe ugovor.Ja sam u drugom stanju.Da li moram biti zaposlena u trenutku stupanja na porodiljni dopust (termin mi je krajem 6.mj.)da bih dobila prvih 6 mjeseci prosjek plaće, a drugih 1.600,00 kn kao nezaposlena, s obzirom da sumnjam da će me zaposliti za stalno. Što u slučaju da sada odem na mirovanje, odnosno da odem na mirovanje a da mi ugovor istekne i oni ga ne produže??Molim vas za odgovore.Hvala puno

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    hajde trebala bi skoro produžiti rodiljni u roditeljski znači za drugih 6 mjeseci, sad zanima me ja bi za sad pisala još 6 mjeseci, a poslije eventualno produživala jer mi je to treće dijete, koje su razlike u tome??? i kaj treba od papira??'

  22. #172
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Da li trebam nakon 6mj.otići u hzzo na produljenje dopusta? Nezaposlena, nisam na burzi još imam student.prava. Hvala!

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1

    Početno

    markija, nemogu se suzdržati, a da ne komentiram: jer sam strašno ljuta i ogorčena na sistem koji se hvali ovim porodnim naknadama. Trudna sam sa trećim djetetom. U 15 godina radnog staža, prije tri mjeseca sam imala prekid radnog odnosa (otkaz kao tehnološki višak) i dok sam se snašla za drugi posao prošlo je 45 dana. Zbog 45 dana prekida (u kojem sam bila na Zavodu za zapošljavanje) HZZO me tretira kao da nikada nisam radila, odnosno kao da sam nezaposlena, jer je svima nama naknada 1663 kuna. Obzirom da nemam ispunjen uvjet kontinuiteta od 12 mjeseci, rodiljna naknada je minimalac. Što mogu poduzeti? da to promijenim , jer je velika razlika između pune plače i minimalca.

  24. #174
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    hajde trebala bi skoro produžiti rodiljni u roditeljski znači za drugih 6 mjeseci, sad zanima me ja bi za sad pisala još 6 mjeseci, a poslije eventualno produživala jer mi je to treće dijete, koje su razlike u tome??? i kaj treba od papira??'
    Jelena, vidim da si pisala prije mjesec dana...ja bi napravila isto što i ti. Jesi saznala kaj za ove 3 godine? Negdje sam pročitala da treba potvrda od poslodavca da se slaže s tim...može netko detaljnije da mi to napiše?

  25. #175
    josips

    Početno

    Postovani,
    supruga je bila zaposlena u mojoj firmi od 1.3. 2009 do 20.9 2010,tada smo napravili pauzu od 40 dana jer sam radio neke preinake u firmi,te promjenu vlasnistva.Nakon toga zaposljavam je 1.11.2010 ponovno.Nakon dva tjedna doznajemo da je trudna,te doktorica odredjuje strogo mirovanje i bolovanje radi ocuvanja trudnoce.
    Jucer smo bili kod doktorice i opet je naredila strogo mirovanje.Idemo kod ginekologa privatno i preko socijalnog,obje imaju isto misljenje koje su napisale u trudnicku knjizicu.
    Sad mi na HZZO rade probleme jer je to navodno prekratak rok prije otvaranja bolovanja.Napominjem da se sve slucajno poslozilo,jer prije drugog zaposlenja stvarno nismo znali da je trudna,te naravno nismo znali ni da ce morati otvoriti bolovanje zbog komplikacija.Supruga je na minimalcu tako da u krajnjem slucaju ne pricamo ni o nekim novcima.
    Sto mi je ciniti,kakva su nam prava i sto mi mogu napraviti ovi sa HZZO-a?Inace supruga je stranac na privremenom boravku (tece 3 godina boravka).

    Unaprijed puno hvala na odgovorima!

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    termin mi je 22.5.

    kako se računa 45d/22d prije termina...
    meni 45 dana prije ispada da se porodiljni otvara 8.4., a sestra kaže 7.4.?

    jer tako njoj komp izbacuje

  27. #177

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    termin mi je 22.5.

    kako se računa 45d/22d prije termina...
    meni 45 dana prije ispada da se porodiljni otvara 8.4., a sestra kaže 7.4.?

    jer tako njoj komp izbacuje
    zna li netko ?

    ja sam računala da je 22.5.- 45 dan, pa mi ispalo kako velim, a njoj drukčije na kompu...se nešto mijenjalo ili ?

  28. #178

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    1

    Početno

    markija, nemogu se suzdržati, a da ne komentiram: jer sam strašno ljuta i ogorčena na sistem koji se hvali ovim porodnim naknadama. Trudna sam sa trećim djetetom. U 15 godina radnog staža, prije tri mjeseca sam imala prekid radnog odnosa (otkaz kao tehnološki višak) i dok sam se snašla za drugi posao prošlo je 45 dana. Zbog 45 dana prekida (u kojem sam bila na Zavodu za zapošljavanje) HZZO me tretira kao da nikada nisam radila, odnosno kao da sam nezaposlena, jer je svima nama naknada 1663 kuna. Obzirom da nemam ispunjen uvjet kontinuiteta od 12 mjeseci, rodiljna naknada je minimalac. Što mogu poduzeti? da to promijenim , jer je velika razlika između pune plače i minimalca.

    Draga hansi , da i ja sam strašno ogorčena jer očito nitko ne uzima u obzir godine staža , stalno zaposlenje i na kraju nas stavljaju u isti koš s nekim tko nikada nije radio . Do sada sam na komplikacijama primala minimalac od 830,00 kn , a sada ću vjerojatno na porodiljskom isto tako primati minimalac od nekih 1 600,00 kn . Ili , mi se isto nešto mijenja , ne znam jer na kraju nitko ne daje neku pravu informaciju .

    Ovo sam ja :
    Lijep pozdrav !
    Molim pomoć - zaposlena sam na neodređeno 8 godina (prije toga nekoliko godina zamjene u istom poduzeću tj. školi) dakle , više od 12 godina staža . Od 16.10.2009. do 30.06.2010. bila sam na neplaćenom dopustu . Krajem 08.mjeseca 2010. otvaram bolovanje zbog komplikacija u trudnoći (na samom početku trudnoće - prva trudnoća , 38 godina , hematom . . . ). Ispada da ću primati minimalnu naknadu (oko 850 kn) iako je moja plaća oko 5 000,00 kuna . Interesira me kolika će biti moja porodiljna naknada tj. imam li pravo na svoju punu plaću ( isplaćena plaća za 7.mjesec i više od tri tjedna u 8.mjesecu od strane poslodavca) ili . . . ? Unaprijed puno hvala . . .

  29. #179

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima! Da li mi netko može točno reći što je sve potrebno učiniti kako se ne bih trebala vratiti na posao nakon godinu dana rodiljnog? Imam dvoje dječice i ne bih voljela ići raditi nakon isteka rodiljnog već bi uzela neplaćeni. Zanima me kako to "ide"?

  30. #180
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    cure, ne da mi se sve isčitavati...pliiiiz, kratko, da li komplikacije u trudnoći od početka plaća hzzo ili neki dio plaća i poslodavac?
    tenx, tenx

  31. #181
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Komplikacije idu na teret drzave... Od prvog dana.

  32. #182
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    S2000

  33. #183
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Da li još vrijedi da se može reaktivirati trogodišnji porodiljni dopust za treće dijete do 7. godine djeteta?
    Rodila sam 10.9.2008., iskoristila sam godinu dana porodiljnog, radim nešto manje od dvije godine.

    Da li što od te dodatne dvije godine može iskoristiti otac djeteta?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    komletinci
    Postovi
    1

    Početno

    heloooo mame...meni treba pomoć u vezi s komplikacijama za trudnice...bila sam u neprekidnom radnom odnosu 12 mjeseci ... uglavnom ove godine u 6.mjesecu ginekologinja mi je rekla da će me poslati na komplikacije zbog težine posla i mogućnosti pogoršanja trudnoće što mi je bilo ok...međutim u trudničku knjižicu ni je za dijagnozu upisala obično bolovaanje...ide li to uvijek tako ili su mi odmah trebali otvoriti komplikacije??...radim u privatnoj firmi gdje dobijamo mjesečne plaće na ruke i poslodavac ne plaća obična bolovanja kod trudnica i traži da se donese papir o trudničkom bolovanju kako on nebi morao imati nikakve obveze u vezi toga...šta da ja sad radim...u koju ustanovu mogu otići da mi sve objasne i moja prava i moje obveze?

  35. #185
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Pozdrav,imam pitanje,dali se papiri na HZZO nose na kraju mjeseca ili do 5 u mjesesu?

  36. #186
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Pitanje...koristim dopust za njegu djeteta. Što u slučaju trudnoće? Dali otac može koristiti dopust, a majka komplikacije u trudnoći? Help!

  37. #187
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Anastasia 30 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje...koristim dopust za njegu djeteta. Što u slučaju trudnoće? Dali otac može koristiti dopust, a majka komplikacije u trudnoći? Help!
    Da.

  38. #188
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Je li moze netko staviti azurirani spisak sve dokumente sto treba za otvaranje bolovanje u trudnocu? Citala sam ono na pocetku i pripremila sve dokumente i onda kasnije kad sam dalje citala ovaj post javio se netko iz sibenika (gdje sam ja) i vidim da treba dodatne neke dokumente. Je li taj spisak konkretno negdje stoji na internetu ili..? Nikako da dobijem nekoga u HZZO...

  39. #189
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Evo ja sam zvala HZZO u Sibenik i saznala sve potrebne dokumente za otvaranje komplikacije u T:

    -kopija ugovor o radu
    -IP obrazac od poslodavca
    -doznaku/potvrdu za otvaranje bolovanje od doktora opce prakse
    -uvid u trudnicku knjizicu
    -kopija osobne iskaznice
    -kopija zdravstvene iskaznice
    -kopija kartice tekuceg racuna
    -ispunjen njihov obrazac (to ti daju na licu mjesta da ispunis)

    nitko nije spomenio nikakav ER-1... ?!?!....

  40. #190

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    zna li netko ?

    ja sam računala da je 22.5.- 45 dan, pa mi ispalo kako velim, a njoj drukčije na kompu...se nešto mijenjalo ili ?
    na ovoj stranici mozes oduzimati datume i prema njoj ti ispada 7...
    http://www.timeanddate.com/date/dateadd.html

  41. #191

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Drage cure dali bi mi itko mogao pomoci sa mojom situacijom ,,,stvarno neznam kome da se obratim,,,od 10.10 sam bila na probnom roku u jednoj firmi i čovjek me prijavio sa datumom 10.11.2011.ja sam 24.10 saznala da sam trudna 5 tjedna i da se nesmijem naprezat,moj je posao bio za kompom pa sam nastavila radit,međutim počela sam krvariti i jučer mi je ginekologica rekla strogo mirovanje i duphaston.Šta da radim sada novci mi trebaju plaća mi je 5 000, moram raditi ili ako odem na bolovanje jel imam ja ikakva prava tj primanja ?pomozite molim vas!!!!!!

  42. #192
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Bok svima, vidim da je tema pomalo neaktivna, nadam se da će mi netko znati odgovoriti na sljedeće:

    Ako mi je termin 24.03.2012. i idem na obvezni rodiljni 45 dana prije termina, do kad mi traje rodiljni dopust? Na stranici RODE piše do 6 mjeseci starosti djeteta, a danas mi je jedna trudnica rekla da se u ovom slučaju skraćuje za ih 45 dana prije poroda, da je ona dobila rješenje HZZO u tom smislu?

  43. #193

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    61

    Početno

    Totto, nije tako.

    Rodiljni dopust traje točno do kada beba navrši 6 mjesecii. Znači, ako rodiš 24.03. rodiljni dopust ti traje do 24.09. i sutradan počinje roditeljski dopust koji traje idućih 180 dana.

    Ne zna se točan datum kada će se beba roditi, a rodiljni otvaraš 45 dan prije očekivanog termina poroda (koji odredi ginekolog i piše u trudničkoj knjižici),a beba se može roditi ranije ili kasnije, onda se ne može znati kada je točno tih 6 mjeseci.
    Zato kada se beba rodi hzzo-u dostaviš rodni list bebe ili otpusno pismo iz bolnice i tada se dobije rješenje o točnom trajanju rodiljnog dopusta.

  44. #194
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    mama st. hvala ti već sam paranoična da nas zakidaju u našim pravima gdje god stignu pa sam povjerovala i toj trudnici...

  45. #195
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hm, nešto me zanima, ali vidim da je ovdje većina upita neodgovorena, nažalost. Pokušat ću ipak. Radim na određeno, sad sam na komplikacijama, ugovor mi ističe prije termina poroda. Mijenja li to što sam na komplikacijama nešto u isteku ugovora, tj. možda se on nekako zamrzava? (ja sam optimist)

  46. #196
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, nešto me zanima, ali vidim da je ovdje većina upita neodgovorena, nažalost. Pokušat ću ipak. Radim na određeno, sad sam na komplikacijama, ugovor mi ističe prije termina poroda. Mijenja li to što sam na komplikacijama nešto u isteku ugovora, tj. možda se on nekako zamrzava? (ja sam optimist)
    ne mijenja...kad ti ugovor istekne, poslodavac ti ga nije dužan produžiti...

  47. #197
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Yeah, well... I figured. Hvala na odgovoru!

  48. #198
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Koliko sam shvatila obvezni porodiljni dopust više nije do 42 dana nakon poroda nego do 70.
    Postoji li ikakva mogućnost da se vratim nakon recimo 50 dana kada bi porodiljni nastavio moj suprug?

  49. #199
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Nitko ne zna?
    Nisam ja valjda jedina nemajka koja bi se vratila na posao?
    Radim u školi (na zamjenama) i postoji mogućnost da bi mogla radit sljedeće šk. godine (konačno u struci)
    i ne mogu propustit takvu priliku, a živim 3 minute od škole.

  50. #200
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Čuj, ja ne znam, već sam čitala tvoj prvi post i iznenadila se da je to produljeno. A nekako mislim da ne bi trebalo biti problema, zašto...? Da pitaš u svom HZZO? Možda oni znaju?

Stranica 4 od 12 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •